Dodaj do ulubionych

Polska ma problem

03.06.25, 22:01
Moskwa nie spodziewa się, by w Polsce doszedł do władzy polityk dysponujący „szeroką wizją polityczną”, która umożliwiłaby podjęcie refleksji nad normalizacją stosunków z Rosją. – „Na ile rozumiemy, nie możemy oczekiwać, że w Polsce do władzy dojdzie polityk, który będzie miał szerszą wizję polityczną, pozwalającą nam zrozumieć potrzebę myślenia o normalizacji stosunków z naszymi sąsiadami, przede wszystkim z Federacją Rosyjską” – powiedział Pieskow.
Sic!
Obserwuj wątek
    • jk2007 Re: Polska ma problem 03.06.25, 22:29
      Dodam tylko.
      "Inne kraje graniczą z górami, morzami, rzekami, lecz Rosja graniczy z Bogiem".
      Rilke
      • j-k Bialorus tez ma problem :) 03.06.25, 22:33
        jk2007 napisał:

        > Dodam tylko.
        > "Inne kraje graniczą z górami, morzami, rzekami, lecz Rosja graniczy z Bogiem".
        > Rilke


        To ta tfoja Bialorus tez ma problem :)

        nie graniczy, ani z gorami, ani z Morzami - a tylko z Rosja... pech...

      • johnny-kalesony Re: Polska ma problem 10.06.25, 20:37
        Z czym graniczy Rosja, to dowiedzieliśmy się, kiedy Rosjanie wyrywali kible z ukraińskich łazienek.
        • jk2007 Re: Polska ma problem 10.06.25, 22:52
          johnny-kalesony napisał:

          > Z czym graniczy Rosja,

          Wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak miał „studiować” Collegium Humanum i zapłacić 18 tys. za uzyskanie dyplomu uczelni, którego ostatecznie nie otrzymał z powodu zatrzymania rektora.
          • johnny-kalesony Re: Polska ma problem 14.06.25, 14:31
            No widzisz? Jak się was umiejętnie "dziabnie", to od razu tracicie rezon :D
    • malkontent6 Re: Polska ma problem 03.06.25, 23:39
      To jest problem Rosji a nie Polski.
      • jk2007 Re: Polska ma problem 03.06.25, 23:59
        malkontent6 napisał:

        > To jest problem Rosji a nie Polski.

        Owszem, za sąsiadów uważa się tych, co są nam równi.
        • boavista4 Re: Ruski maja kible! 10.06.25, 22:53

          prawdę gada ten pan o tych kiblach wyrywanych przez ruskow! Ja, jak bylem w Lwowie, to nie widziałem żądnych kibli, były tylko tureckie dziury w podłodze. Napewno Ruski zabrały je do matiuszki i serwują w nich rosół z pelmenami! Widziałem je na przyjęciu u Putina dla cesarza chińskiego. Chamstwo to chamstwo!
          No to, zwróćmy uwagę na wielce przyjazny akt ze strony NATO i samych demokratów n południe od Canady!
          Otóż cala UE i ten kraj na południe od Canady, wydały rozkaz obowiązkowego nauczania języka polskiego we wszystkich szkołach, zaczynając od przedszkoli az do uniwersytetów. Jezyk polski będzie jedynym oficjalnym językiem UE i NATO!!!!!~! Każdy obywatel tych krajów będzie musiał nauczyć sie na pamięć poematy takie jak LITWO OJCZYZNO MOJA i Nie będzie Szwab pluł nam w twarz! Obowiązkowa, będzie zupa ogorkowa, a ruskie pierogi zmienia nazwę na Rafałki. Co bendzie to bendzie ale bendzie !

          Siądźcie społem panny, smyki,
          Młodojebce, stare pryki
          I nadstawcie dobrze uszy!
          Choć na polu śnieżek prószy.
          W domu ciepło i wygodnie…
          Zostaw pan w spokoju spodnie!
          • j-k wczorajszy jestes... 13.06.25, 14:52
            boavista4 napisał(a):
            ... a ruskie pierogi zmienia nazwę na Rafałki.


            wczorajszy jestes...

            we wszystkich jadlodajnach juz w 2022 (od wojny na Ukrainie)

            zmieniono ich nazwe na "pierogi ukrainskie"
    • jk2007 Re: Polska ma problem 11.06.25, 00:28
      „Powtarzam na arenie zagranicznej nasi białoruscy przyjaciele i my, zawsze widzimy skłonność Polski nie do konstruktywnego dialogu z naszymi krajami, ale do konfrontacji. Zobaczymy, jak ta polityka zagraniczna rozwinie się pod rządami nowego prezydenta” – stwierdził Siergiej Ławrow.

      Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow podczas konferencji prasowej w Moskwie, w której uczestniczył także szef dyplomacji Białorusi Maksym Ryżenkow, ocenił relacje Polski z Rosją i Białorusią jako nacechowane konfrontacją, a nie konstruktywnym dialogiem. Konferencja odbyła się po rozmowach ministrów obu krajów 10 czerwca 2025 r.
      Pytanie o przyszłość stosunków politycznych z Polską padło w kontekście niedawnych wyborów prezydenckich. Ławrow zaznaczył, że polityka zagraniczna Polski, niezależnie od jej oceny, opiera się na podejściu skoncentrowanym na „zachowaniu i wzmacnianiu tożsamości narodowej”. W opinii rosyjskiego ministra oznacza to negatywne nastawienie wobec Rosji i Białorusi.
      – „Na arenie międzynarodowej nasi białoruscy przyjaciele i my zawsze widzimy skłonność Polski nie do konstruktywnego dialogu z naszymi krajami, ale do konfrontacji. Zobaczymy, jak ta polityka zagraniczna rozwinie się pod rządami nowego prezydenta” – powiedział Ławrow.
    • jk2007 Re: Polska ma problem 14.06.25, 14:14
      Uwaga! W sobotę ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości, która odbędzie się pod hasłem "Odpowiedzią jest miłość". W związku z wydarzeniem, w centrum stolicy będą miały miejsce utrudnienia w ruchu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka