Dodaj do ulubionych

Europa odjeżdża

19.12.25, 08:55
gonimy tą Europę i dogonić nie możemy.
Oto statystyka gwałtów na 100 tys. mieszkańców:

Anglia 117,2
Szwecja 84,4
Francja 62,7
Norwegia 42,1
Austria 25,5
Polska 1,3

ciekawe czemu my na samym końcu?
Czyżby Polacy stali się aseksualni?
A może jest tak jak mówi Elon Musk, czyli, że w Polsce nie ma niekontrolowanej migracji.
Ale Musk to zausznik tego znienawidzonego Trumpa wiec mu wierzyć nie można.
A może to zasługa polskiego żołdactwa, które według doniesień stefana czwarte miejsce, masowo morduje migrantów na polsko białoruskiej granicy.
Swoją drogą to niesamowite jak Europa w ciągu kilkunastu lat zignorowała swoją 1000 letnią historię wpuszczając to różne hordy właśnie.
Obserwuj wątek
    • perla.roztocza Re: Europa odjeżdża 19.12.25, 09:09
      x.com/RadioGenoa/status/2001858561757131124
      • boomerang Re: Europa odjeżdża 19.12.25, 09:41
        To jest sytuacja alarmowa, bo Polskę wyprzedzają pozostałe kraje Rzeczypospolitej szlacheckiej. Łotwa i Estonia bardzo wyraźnie, a Litwa mniej wyraźnie. Danych co do Białorusi niet.
        • perla.roztocza Re: Europa odjeżdża 19.12.25, 09:50
          boomerang napisał:

          > Danych co do Białorusi niet.

          również brak danych dla Niemiec a przecież też mamy wspólną historię.
          Albo ich nie publikują albo muslimy rozpoznają przekroczenie niemieckiej granicy po tym, że krowy są ładniejsze od kobiet właśnie.
          • perla.roztocza Re: Europa odjeżdża 19.12.25, 10:13
            perla.roztocza napisał(a):

            > boomerang napisał:
            >
            > > Danych co do Białorusi niet.
            >
            > również brak danych dla Niemiec a przecież też mamy wspólną historię.
            > Albo ich nie publikują albo muslimy rozpoznają przekroczenie niemieckiej granic
            > y po tym, że krowy są ładniejsze od kobiet właśnie.

            owawoj, pomyłka, jednak publikują.
            Jakoś nie mogę przyzwyczaić się, że Germany to Niemcy.
            Ale u nich i tak nieźle, skok tylko o 77% właśnie.
            • taki-sobie-nick Re: Europa odjeżdża 20.12.25, 01:05

              > Jakoś nie mogę przyzwyczaić się, że Germany to Niemcy.

              To starosłowiańskie słowo, istnieje od stuleci. Nie udawaj takiej zdziwionej.

              A co do kobiet niemieckich - popatrz na polskich mężczyzn.
              • obrotowy taka-sobie-nicka 25.12.25, 19:53
                taka-sobie-nicka napisała:
                > A co do kobiet niemieckich - popatrz na polskich mężczyzn.


                taka-sobie-nicka - a prosze jak ficka...
    • mateusz572 Re: Europa odjeżdża 19.12.25, 10:59
      Tak więc perełko jedynym wyjściem dla ciebie jest wyprowadzić się z Europy, aby nie patrzeć na te straszliwe statystyki. Gdzie mógłbyś poczuć się bezpiecznie? Może w jakimś bantustanie w Afryce gdzie nie prowadzi się żadnych takich statystyk?
      Nawiasem mówiąc to te statystyki to rzecz złożona i wiąże się ze zmianą metodologii prowadzenia takich badań, a tym samym skokowym wzrostem odsetka gwałtów na terenie krajów, których nie lubisz.
      Wzrost liczby migrantów w krajach zachodnich po 2015 roku i wzrost liczby odnotowanych w tym czasie gwałtów wciąż pozostaje jedynie korelacją. Przyczyny rosnących statystyk są bardziej złożone.
      • perla.roztocza Re: Europa odjeżdża 19.12.25, 11:16
        mateusz572 napisał:

        > Tak więc perełko jedynym wyjściem dla ciebie jest wyprowadzić się z Europy,

        z Europy to się nie da ale na wyjście z unii trzeba być przygotowanym, bo tylko ludzie nierozsądni nie mają planu B właśnie.
    • polski_francuz Efekty emigracji Polakow 19.12.25, 11:09
      perla.roztocza napisał(a):

      " gonimy tą Europę i dogonić nie możemy. Oto statystyka gwałtów na 100 tys. mieszkańców:
      Anglia 117,2
      Szwecja 84,4
      Francja 62,7
      Norwegia 42,1
      Austria 25,5
      Polska 1,3

      ciekawe czemu my na samym końcu?
      Czyżby Polacy stali się aseksualni?
      A może jest tak jak mówi Elon Musk, czyli, że w Polsce nie ma niekontrolowanej emigracji "


      Zlosliwi mowia, ze to polskie mezczyzny wyemigrowaly i rozrabiaja poza granicami...

      PF
      • perla.roztocza Re: Efekty emigracji Polakow 19.12.25, 11:12
        polski_francuz napisał:

        > Zlosliwi mowia, ze to polskie mezczyzny wyemigrowaly i rozrabiaja poza granicami...

        a PF jako emigrant z Polski też rozrabiasz huncwocie jeden właśnie?
        • polski_francuz Re: Efekty emigracji Polakow 19.12.25, 13:04
          perla.roztocza napisał(a):


          "a PF jako emigrant z Polski też rozrabiasz huncwocie jeden właśnie?"


          Skala moich wybrykow malenka. Poczytaj se jorla, ten to rozrabia, ze ho, ho...:)

          PF
      • petronella.kozlowska Re: Efekty emigracji Polakow 19.12.25, 12:50
        www.facebook.com/photo/?fbid=1141311878099995&set=a.601016662129522
        chłpczyk 14 lat aresztowany po kolejnym przestępstwie (ponad 200) pokazuje palec - Aalch jest wielik - on jest ofiarą chrześcijańskiej justycji
    • j0rl.1 Re: Europa odjeżdża 19.12.25, 12:59
      perla.roztocza napisał(a):

      > gonimy tą Europę i dogonić nie możemy.
      > Oto statystyka gwałtów na 100 tys. mieszkańców:
      >
      > Anglia 117,2
      > Szwecja 84,4
      > Francja 62,7
      > Norwegia 42,1
      > Austria 25,5
      > Polska 1,3

      > ciekawe czemu my na samym końcu?
      > Czyżby Polacy stali się aseksualni?
      > A może jest tak jak mówi Elon Musk, czyli, że w Polsce nie ma niekontrolowanej
      > migracji.
      > Ale Musk to zausznik tego znienawidzonego Trumpa wiec mu wierzyć nie można.
      > A może to zasługa polskiego żołdactwa, które według doniesień stefana czwarte m
      > iejsce, masowo morduje migrantów na polsko białoruskiej granicy.
      > Swoją drogą to niesamowite jak Europa w ciągu kilkunastu lat zignorowała swoją
      > 1000 letnią historię wpuszczając to różne hordy właśnie.

      A moze definicje gwaltow sa w roznych krajach rozne? I zglaszania ich policji?

      Ale moze cos do tego. W Niemczech, nie tylko napewno, gdzie jest duzo azylantow mlodych facetow, sa stada kobiet, tubylcow, takich 50..60 lat ktore sobie urzadzily korzystanie z tych chlopakow. One zakladaja Towarzystwa Pomocy Biednym Azylantom w Asymilacji, uzyskuja dostep do tych ich obozow i uprawija sex z tymi chlopakami. Fajna sprawa dla nich wyglada na to ale wtedy pytanie. Czy ci chlopacy nie sa gwalceni prze te stare kobiety? Wlasciwie czemu tego wlasnie gwaltami nie nazywac? Bo one wykorzystuja przymusowe biedne polozenie tych chlopakow aby ich do sexu zmusic, nie bylyby to jakis rodzaj gwaltu?
      • polski_francuz This is the question 19.12.25, 13:08
        j0rl.1 napisał:


        " A moze definicje gwaltow sa w roznych krajach rozne? I zglaszania ich policji? "


        Pewnie ma cos wspolnego z plcia. Czy kobiety moga gwalcic? вот вопрос...

        PF
        • j0rl.1 Re: This is the question 19.12.25, 13:11
          polski_francuz napisał:

          > j0rl.1 napisał:
          >
          >
          > " A moze definicje gwaltow sa w roznych krajach rozne? I zglaszania ich poli
          > cji? "
          >

          >
          > Pewnie ma cos wspolnego z plcia. Czy kobiety moga gwalcic? вот вопрос...

          Jedna z moich dziewczyn jak mi zrobila loda takiego do konca czyli do swojej buzi to sie smiala ze mnie zgwalcila, jej slowa. Cos w tym jest...
          • boomerang Re: This is the question 24.12.25, 22:07
            z jakiej warstwy społecznej była że nie czuła obrzydzenia do starego knura?
        • boomerang Re: This is the question 24.12.25, 22:05
          > Pewnie ma cos wspolnego z plcia. Czy kobiety moga gwalcic? вот вопрос...

          kacapską czcionkę bozia dała, ale polskiej poskąpiła
          • polski_francuz Czcionka? cierpliwosc! 24.12.25, 23:58
            boomerang napisał:


            " kacapską czcionkę bozia dała, ale polskiej poskąpiła"

            Moge pisac uzywajac wszystkich polskich liter. Tylko, ze zabieraloby mi to zbyt duzo czasu...i cierpliwosci mi troche braknie. Sorry about that!

            PF
      • perla.roztocza Re: Europa odjeżdża 19.12.25, 13:13
        j0rl.1 napisał:

        > A moze definicje gwaltow sa w roznych krajach rozne?

        a ty szkopie jak kupujesz kolejną dmuchaną lalkę w seks szopie, bo poprzednie przedziurawiłeś, to czy podpadasz pod definicję gwałtu w szkopskim kraju właśnie?
        • j0rl.1 Re: Europa odjeżdża 19.12.25, 13:17
          perla.roztocza napisał(a):

          > j0rl.1 napisał:
          >
          > > A moze definicje gwaltow sa w roznych krajach rozne?

          > a ty szkopie jak kupujesz kolejną dmuchaną lalkę w seks szopie, bo poprzednie p
          > rzedziurawiłeś, to czy podpadasz pod definicję gwałtu w szkopskim kraju właśnie
          > ?


          Co zazdrosc d... sciska, prawda?

          Ale jak juz to stwierdzilem, a mam wielkie w tym doswiadczenie napewno, ze faceci tam w Polsce sa w ogromnej liczbie nedznymi kochankami. Sami sobie orgazm to chetnie ale kobiecie juz nie.

          Tez zapewne taki jestes sadzac po Twoich wpisach droga perelko
          • perla.roztocza Re: Europa odjeżdża 19.12.25, 13:21
            j0rl.1 napisał:

            > Tez zapewne taki jestes sadzac po Twoich wpisach droga perelko

            kiedy mi oddasz pieniądze za ukradzione kury, złodzieju jeden?
            Na zakupy w seks szopach to cię stać ale spłacić długi to nie.
            Typowy szkop złodziejski właśnie.
            • j0rl.1 Re: Europa odjeżdża 19.12.25, 19:46
              perla.roztocza napisał(a):


              > kiedy mi oddasz pieniądze za ukradzione kury, złodzieju jeden?

              Najpierw oddaj cos nakradl Niemcom w latach 1918..20 jak popierd,liles ziemie niemieckie


              > Na zakupy w seks szopach to cię stać ale spłacić długi to nie.

              Mnie stac nawet na polskie dziewczyny

              > Typowy szkop złodziejski właśnie.

              Typowy polski zlodziejaszek wlasnie
              • perla.roztocza Re: Europa odjeżdża 19.12.25, 20:28
                j0rl.1 napisał:

                > Mnie stac nawet na polskie dziewczyny

                widzisz werbalny erotomanie, w twoim starczym wieku to najwyżej możesz sobie popatrzeć o ile solidnie zapłacisz najtańszej prostytutce, szkopski bandyto właśnie.
                • j0rl.1 Re: Europa odjeżdża 19.12.25, 20:35
                  perla.roztocza napisał(a):


                  > widzisz werbalny erotomanie, w twoim starczym wieku to najwyżej możesz sobie po
                  > patrzeć o ile solidnie zapłacisz najtańszej prostytutce, szkopski bandyto właśn
                  > ie.

                  Mowisz o sobie droga perlo? Tylko patrzenie juz Tobie pozostalo? Z tym ze nie masz nawet na to pieniedzy bo ciglae drzesz sie o jakies za jaka i kury.

                  Polskie prostytutki tez uzywalem ale od dawna uzywam juz takie spososorowane. macie taki termin przeciez.

                  sa duzo drozsze od waszych polskich prostytutek ale zato bez gumy a to duza zaleta.
                  • perla.roztocza Re: Europa odjeżdża 19.12.25, 21:54
                    te prostytutki to jakieś desperatki muszą być, że w ogóle biorą kasę od starców takich jak ty.
                    Mogłyby się zlitować nad staruszkiem i za darmo kolanko pokazać.
                    Albo lepiej nie, bo znów knurze byś po takim okazaniu pisał tu seksualnie obrzydliwe texty.
                    Faceci, którzy rzeczywiście dmuchają nie piszą o tym publicznie właśnie.
    • j-k przypuszczam, ze... 19.12.25, 16:57
      perla.roztocza napisał(a):
      > Czyżby Polacy stali się aseksualni?


      przypuszczam, ze Polski sa niespecjalnie piekne i chlopaki nie maja na nie ochoty.

      wola pivo .)
      • perla.roztocza Re: przypuszczam, ze... 19.12.25, 20:30
        j-k napisał:

        > przypuszczam, ze Polski sa niespecjalnie piekne i chlopaki nie maja na nie ocho
        > ty.

        Polki są piękne, to z facetami jest coś nie tak, że nie chcą gwałcić.
        Widać nie dorośli do Europy oświeconej właśnie.
        • obrotowy nie przypuszczam, ze... :) 19.12.25, 21:47
          perla.roztocza napisał(a):

          > Polki są piękne, to z facetami jest coś nie tak,

          - no kazda Polka ci to muvi - wszedzie o tym czytam...

          że nie chcą gwałcić.

          - to za duzo w PL kosztuje

    • j-k A Azja przyjeżdża... 19.12.25, 22:36
      no takie mamy czasy.

      ____________________________

      - "ciezkie czasy"...

      rzekl soviecki zolnierz w 1945

      kradnac w Berlinie zegar scienny ze sciany.
    • moingeal Re: Europa odjeżdża 24.12.25, 13:06
      W szkole mieliśmy zadanie zebrać i przeanalizować informacje o bezpieczeństwie w krajach rozwiniętych Unii Europejskiej oraz poziomie życia i dzietności oraz tradycjach kulturowych. Wynik tych opracowań jest zaskakujący i pokazuje, że dalsze utrzymywanie tego kierunku prowadzi do samozagłady.
      • el.commendante Re: Europa odjeżdża 24.12.25, 22:40
        moingeal napisała:

        > W szkole mieliśmy zadanie zebrać i przeanalizować informacje o bezpieczeństwie
        > w krajach rozwiniętych Unii Europejskiej oraz poziomie życia i dzietności oraz
        > tradycjach kulturowych. Wynik tych opracowań jest zaskakujący i pokazuje, że da
        > lsze utrzymywanie tego kierunku prowadzi do samozagłady.
        Lepiej iść w kierunku inwazji zoombie jak ma to miejsce w USA? Czy może stać się montownią dla USA jak większość krajów świata dla USA i Europy Zachodniej?
    • el.commendante Brednie i propaganda!! 24.12.25, 22:37
      Kłamliwe statystyki, a fakty wyglądają tak:
      pomorska.pl/codziennie-w-kraju-dochodzi-do-ok-200-gwaltow-tylko-kilka-jest-zglaszanych/ar/7113387
      • felusiak1 Re: Brednie i propaganda!! 25.12.25, 03:05
        towariszcz komandir dlaczego wklejasz bzdury?
        Od kiedy przypuszczenie, że w Polsce może dochodzić do nawet 200 gwałtów dziennie jest faktem?
        • el.commendante Re: Brednie i propaganda!! 26.12.25, 02:10
          Feluś, ty się lepiej zajmij inwazją zoombie tam u was.
    • princesswhitewolf Re: Europa odjeżdża 28.12.25, 01:41
      Co to jest za kraj " Anglia" a jesli chodzi o Polske to dlaczego mie Mazowsze. No skoro Anglia to moze i Mazowsze...
      • engine8t Re: Europa odjeżdża 25.06.26, 20:54
        princesswhitewolf napisała:

        > Co to jest za kraj " Anglia" a jesli chodzi o Polske to dlaczego mie Mazowsze.
        > No skoro Anglia to moze i Mazowsze...
        >


        England is a country that is part of the United Kingdom.

        en.wikipedia.org/wiki/England
    • moingeal Re: Europa odjeżdża 03.01.26, 22:18
      Budżet Polski na 2026 zakłada kolejny rok mocno nadmiernego deficytu oraz przekroczenie konstytucyjnego limitu długu publicznego. To ścieżka zmierzająca ku fiskalnej katastrofie, z której politykom trudno będzie zawrócić w roku wyborczym. Rząd, który dopuszcza do złamania konstytucyjnego limitu 60% PKB długu publicznego, traci legitymizację i prawo do dalszego sprawowania władzy. To nie jest rząd, ale organizacja przestępcza, sabotująca interesy Polski, a jego członkowie muszą stanąć przed trybunałem stanu. Dożywocie to mało.
    • pijatyka Re: w Polsce nie ma niekontrolowanej migracji 25.06.26, 14:16


      Owszem - wbrew bredniom całej psychoprawicy.

      A statystyki są najlepszym dowodem, że w ramach tej strasznej UE każdy kraj może prowadzić własną, sensowną politykę - także imigracyjną.


      • senioryta13 Re: haracz 25.06.26, 15:02
        pijatyka napisał:

        > w ramach tej strasznej UE każdy kraj moż
        > e prowadzić własną, sensowną politykę - także imigracyjną.

        Nie za bardzo, haracz trzeba zaplacic.
        Przypomnij tylko, ile za jednego 'inzyniera' z poludnia.


        • pijatyka Po pierwsze - żaden "haracz", pustaku, tylko... 25.06.26, 16:39


          ...sprawiedliwa opłata solidarnościowa - bo państwa, choćby ze względu na swoje położenie, są w różnym stopniu narażone na napływ nielegalnych imigrantów (a więc i koszty)

          Po drugie - Polska (ze względu na pomoc dla Ukraińców) i tak jest na razie z niej zwolniona.


          • senioryta13 Re: haracz 25.06.26, 20:05
            pijatyka napisał:

            > ...sprawiedliwa opłata solidarnościowa - bo państwa, choćby ze względu na swoje
            > położenie, są w różnym stopniu narażone na napływ nielegalnych imigrantów (a w
            > ięc i koszty)
            > Po drugie - Polska (ze względu na pomoc dla Ukraińców) i tak jest na razie z niej zwolniona.

            >>każdy kraj może prowadzić własną, sensowną politykę - także imigracyjną.

            To chcesz wszystkim wmowic, ze Polska z ochota bierze wszystkich migrantow ?
            Przed Ukraincami nie brala nikogo, Ukraincy , mozesz smialo powiedziec, ze was uratowali od tych wszystkich lekarzy I inzynierow.
            20 000Euro Polska bedzie placic za 1 niechcianego migranta. Ciekawe, jaki dostaniecie przydzial na rok. (osob).
            Skoro musi placic, to wykonuje rozkazy UE, wbrew temu, co sobie zyczylbys I piszesz.




            • pijatyka Nie twój interes, usawska rezydentko, komu za co.. 25.06.26, 21:39


              ...płacimy, spadaj.


              A co do polskiej polityki imigracyjnej - jakoś czytam ze strony prawicy (i z Europy, i z USA - z wyjątkiem naszych miejscowych popaprańców) same zachwyty LOL

              • senioryta13 Re: haracz 25.06.26, 22:16
                pijatyka napisał:

                > A co do polskiej polityki imigracyjnej - jakoś czytam ze strony prawicy (i z Eu
                > ropy, i z USA - z wyjątkiem naszych miejscowych popaprańców) same zachwyty LOL

                alez to nie ma nic do rzeczy, niepotrzebnie tylko wprowadzasz w blad, piszesz, ze nie musicie sluchac EU, ja tylko udowodnilam, ze sluchacie, ot co...
    • engine8t Re: Europa odjeżdża 25.06.26, 18:28
      Gwalt jest wtedy kiedy to kobieta zglosi na policje ze zostal "wzieta" wbrew woli a wiec moze w Polsce kobiety nie zglaszaja?
    • hordol a ja się zapytam 26.06.26, 05:21
      gwałty gwałtami. na co dzień ich nie widać. a uczeni w piśmie będą wyjaśniać ,że te statystyki to metodologia liczenia,większa zgłaszalonść itp,itd OK-niech będzie
      ==================================================
      dlaczego na ulicach większości duzych miast tzw "zachodniej europy" jest taki syf ?
      • polski_francuz Jezyk, zmiana obyczajow, klimatu... 26.06.26, 09:04
        hordol napisała:


        " dlaczego na ulicach większości duzych miast tzw "zachodniej europy" jest taki syf ?"

        Kiedys w latach 80 tych bylem dzien czy dwa w Libanie i sie dziwilem tamtejszym zyciem na ulicy. Moze to bylo troche spowodowane wysokimi temperaturami. I teraz mamy w zachodniej Europie i duzo imigrantow w polnocnej Afryki i wysokie temperatury. Czemu ich malo jeszcze w Polsce? Pewnie trudny jezyk :)

        PF
        • hordol Re: Jezyk, zmiana obyczajow, klimatu... 26.06.26, 11:31
          Czyli emigranci robią syf? No nie do wiary😂
          Żeby cię nie zamknęli za takie herezje
          • polski_francuz Re: Jezyk, zmiana obyczajow, klimatu... 26.06.26, 12:38
            hordol napisała:

            "Czyli emigranci robią syf? No nie do wiary😂 Żeby cię nie zamknęli za takie herezje"

            A kto tu bedzie pracowal? Trzeba zamienic na Past Perfect bo mnie wyrzucili z pracy na rente!! Niedobrzy...

            PF
        • perla.roztocza Re: Jezyk, zmiana obyczajow, klimatu... 26.06.26, 11:46
          polski_francuz napisał:

          > Czemu ich malo jeszcze w Polsce? Pewnie trudny jezyk :)

          nie język tylko niski socjal właśnie.
          • polski_francuz Re: Jezyk, zmiana obyczajow, klimatu... 26.06.26, 12:41
            perla.roztocza napisał(a):


            " nie język tylko niski socjal właśnie."

            No to podwyzta? Ale po zastanowieniu, dostaje troche renty polskiej i nie moge sie skarzyc. Ale, skadinad placilem na polska rente pracujac we Francji. I pewnie lubiono te inicjatywe...:)

            PF
            • perla.roztocza Re: Jezyk, zmiana obyczajow, klimatu... 26.06.26, 14:15
              polski_francuz napisał:

              > No to podwyzta? Ale po zastanowieniu, dostaje troche renty polskiej i nie moge
              > sie skarzyc. Ale, skadinad placilem na polska rente pracujac we Francji. I pewn
              > ie lubiono te inicjatywe...:)

              a cóż co dolega drogi PF, że rentę otrzymałeś?
              Tu piszesz, że i tenis, i basen, i biegi długodystansowe.
              A jak do ZUS-u idziesz po forsę to pewnie kuśtykasz oszuście właśnie.
              • polski_francuz Polski jezyk trudny jezyk 26.06.26, 14:56
                perla.roztocza napisał(a):


                " a cóż co dolega drogi PF, że rentę otrzymałeś?Tu piszesz, że i tenis, i basen, i biegi długodystansowe. A jak do ZUS-u idziesz po forsę to pewnie kuśtykasz oszuście właśnie."

                Skladki sie placi in emeryture a nie na rente. No to pewnie powinienem pîsac emeryture. Dziekuje za te kulturalna poprawke. Dzisiaj gralem w tenisa wlasnie ale na basen to juz chyba nie pojde :)

                PF
                • polski_francuz Biegi sredniodystansowe 26.06.26, 15:21
                  polski_francuz napisał:

                  perla.roztocza napisał(a):

                  " a cóż co dolega drogi PF, że rentę otrzymałeś?Tu piszesz, że i tenis, i basen, i biegi długodystansowe. A jak do ZUS-u idziesz po forsę to pewnie kuśtykasz oszuście właśnie."

                  "Skladki sie placi na emeryture a nie na rente. No to pewnie powinienem pîsac emeryture. Dziekuje za te kulturalna poprawke. Dzisiaj gralem w tenisa wlasnie ale na basen to juz chyba nie pojde :)"


                  Porzucilem biegi, ale mnie corka do nich troche dopinguje. Wypada mi zatem podziekowac takze za Twoj kulturalny doping :)

                  PF
                • boomerang Re: Polski jezyk trudny jezyk 27.06.26, 05:04
                  > Skladki sie placi in emeryture a nie na rente.

                  Może we Francji, ale nie w Australii. Tu emerytura państwowa należy się każdemu, nawet takiemu kto nigdy nie splamił się żadną pracą i to w takiej samej wysokości jak profesorowi uniwersytetu. Człowiek pracujący musi płacić składki na prywatny fundusz emerytalny. Potrącają mu je z wypłaty. Jak za dużo mu się uzbiera to mu zabiorą emeryturę państwową. Australia to najlepszy kraj dla nierobów. Praca w Australii to przywilej, a nie obowiązek. Pewnie dlatego Polaków tu niechętnie przyjmują.
                  • boavista4 Re: Polski jezyk trudny jezyk 27.06.26, 06:02
                    Europa odjeżdża
                    bo w Rasiji nadjezda!

                    Podjadę pod okienko twe - zastukam co sił
                    Nie będę pukał długo, bo szybę bym zbił
                    A ty mi zaraz otworzysz
                    Jestem bogaty, więc możesz
                    Twój ojciec, co w polu orze, nie będzie mnie bił
                    Bo, dam ci torbę z darami
                    Auto z alufelgami
                    Portfel cały wypchany dolarami, a ty...





                  • polski_francuz Bad luck i semantyka 27.06.26, 08:58
                    boomerang napisał:


                    " Może we Francji, ale nie w Australii. Tu emerytura państwowa należy się każdemu, nawet takiemu kto nigdy nie splamił się żadną pracą i to w takiej samej wysokości jak profesorowi uniwersytetu. Człowiek pracujący musi płacić składki na prywatny fundusz emerytalny. Potrącają mu je z wypłaty. Jak za dużo mu się uzbiera to mu zabiorą emeryturę państwową. Australia to najlepszy kraj dla nierobów. Praca w Australii to przywilej, a nie obowiązek. Pewnie dlatego Polaków tu niechętnie przyjmują."


                    A moglem tam zostac i chodzic na plaze w East Saint Kilda 😒 Co do emerytury/renty to mi wyplacono w dwoch ratach.

                    A wracajac to dyskusji semantycznej emerytura czy renta to dodam, ze po niemiecku jest tylko renta (die Rente) i stad moze semantyczna nieuwaga czy nieostroznosc wobec podlaskiego drapieznika....

                    PF
    • monalisa2016 Re: Europa odjeżdża 26.06.26, 08:39
      Tak jak w tytule twierdzisz, ona odjezdza z glupty pewnych ludzi i durnowatych dzielacymi onucami, agentami na forum


      angielska wersja

      www.youtube.com/watch?v=C-x-JjL2p2o
      wersja przestawiona za pomoca KI/AI na polska (jakosci jej nie sprawdzalam)

      www.youtube.com/watch?v=C-x-JjL2p2o
      niemiecka wersja z lektorem

      www.youtube.com/watch?v=-S_3WS9ncPo
      • monalisa2016 Re: Europa odjeżdża 26.06.26, 09:00
        Wynika z tego ze podalam zla wersja w miejsce wersji polskiej, ale kazdy moze sobie orginalna wersje przestawic na wlasny jezyk.


        polska wersja mam nadzieje ze tym razem klapnie

        www.youtube.com/watch?v=C-x-JjL2p2o

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka