tommix 21.04.05, 18:12 No nie... Francja naprawde zachowuje sie jak prostytutka... i oni jeszcze smia przapominac, ze sa ojczyzna praw czlowieka i chrzania o wolnosci, rownosci i braterstwie... niedobrze sie robi! tx Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
toma9 Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w Tajwan 21.04.05, 18:16 NO COZ PRZYPOMNIAL MI SIE POST TEGO TAM polskiego_francuza w ktorym wspominal dziadka i jego historie z II WS. Jak nic obecni wielcy to wlasnie tacy "dziadkowie" pewnie puszczaja sobie co wieczor dawne kawalki typu: Au revoir petite Monique Pieśń francuskich ochotników walczących w SS Monica ma chère compagne, Nous partirons bientôt, Le pays est en campagne, Pour faire les temps nouveaux, Nous serons victorieux, Nous serons victorieux. Refren: Au revoir petite Monica, Nous partons pour le combat, Au revoir petite Monica, Que tes yeux ne pleurent pas, Falleri, fallera, falleri, fallera, Je ne suis toujours qu¹à toi, Au revoir petite Monica, En tous lieux je pense à toi. Et si en cette guerre Je meurs en bon soldat Je voudrai que tu sois fière Que ma mort ne t'afflige pas Car mon sang sera vengé. Bądź zdrowa mała Moniko Pieśń Kompanii Propagandowej 1. Towarzysze stawajcie do marszu Teraz we wrogi kraj I ty i ja czujemy, Ze nigdy nie przegramy. Zwycięstwo musi być nasze . Refren: Bądź zdrowa mała Moniko Dziś musimy się rozstać! Bądź zdrowa mała Moniko Przetrzyj swe oczęta! Valleri, vallera, vallerallerallera, Gdy powrócę Będziesz moja! Bądź zdrowa mała Moniko Wkrótce będę z powrotem. 2.I jesli w czasie walki odejde jako bohater chcialbym zebys byla dumna ine smuc sie moja smiercia gdyz bedzie pomszczona!!! Odpowiedz Link Zgłoś
marcus_crassus zalosne sa zabojady 21.04.05, 18:17 oni w ogole konsultuja swoja polityke z innymi krajami UE?? przeciez to najbardziej antyeuropejski kraj w UE... Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Francja prawdziwym osłem trojańskim? 21.04.05, 18:21 Czyżby to oni nim byli? Odpowiedz Link Zgłoś
che.guevara Ciekawe czyim debilu??? 23.04.05, 20:04 Jedynym zagrożeniem dla Europy są USA, tylko ci którzy z nimi kolaboruja mogą być traktowani jak osioł trojański. Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: Ciekawe czyim debilu??? 24.04.05, 00:28 Oczywiście, że amerykańskim. Przecież wszyscy wiedzą, że to spisek CIA wpycha Francje w ręce Chin po to żeby skompromitować Paryż. Odpowiedz Link Zgłoś
amhu Re: zalosne sa zabojady 21.04.05, 18:31 A cos takiego jak wspolna polityka zagraniczana w ramach UE to w ogole istnieje? Po co nam zatem konstytycja europejska skoro tzw. trzeci filar UE szlag trafil zanim sie narodzil? Tego rodzaju, w istocie retorycznych, pytan dotyczacych Unii jest bez liku. Odpowiedz Link Zgłoś
dox1 Re: zalosne sa zabojady 21.04.05, 23:56 kto kupuje samoloty w usa ? kto jezdzi na Irak z usa ? kto chce nam wpie_rdo_lic zlote raczki ? POLSKA W UE. Odpowiedz Link Zgłoś
che.guevara Załosny jesteś ty słaby US-polaczku, bezradny 23.04.05, 20:03 wobec potęgi Francji i jej całkowitej niezależności! :-) marcus_crassus napisał: > oni w ogole konsultuja swoja polityke z innymi krajami UE?? > > przeciez to najbardziej antyeuropejski kraj w UE... I właśńie dlatego nie konsultują się V kolumną Ameryki w Europie (Polska,GB). Cywilizowana część UE poparła zniesienie embarga na Chiny, tylko weto proamerykańskich kacyków to uniemożliwiło. Odpowiedz Link Zgłoś
alkmax Francja potęgą??? Chyba w żartach przedwojennych! 23.04.05, 23:13 che.guevara napisał: > wobec potęgi Francji i jej całkowitej niezależności! :-) A na czym ta "potęga Francji" polega? W czym oni są taką "potęgą"? Chyba w arogancji, wywyższaniu się, zdradzie sojuszników, pogardzaniu Polską i Polakami (a może potrafisz podać choć jeden przykład za co nas cenią), podlizywaniu się Rosji i muzułmanom, poddawaniu się obcym wojskom bez walki, i niewątpliwie są potęgą w szybkim zapominaniu własnej kolaboranckiej historii z okresu II WŚ, jak również swych chrześcijańskich korzeni. Odpowiedz Link Zgłoś
niebieskooki3 Re: zalosne sa zabojady 23.04.05, 21:42 Choć nie lubie Bismarcka jedno muszęmu przyznać Francja jest największą dziwką Europy Odpowiedz Link Zgłoś
gloubiboulgomm Re: zalosne sa zabojady 23.04.05, 21:59 A kto pan dal "dupeczki" ostatnio? Poleczka? Odpowiedz Link Zgłoś
canadol I znow sie oburzaja, durne! 21.04.05, 18:27 Chiny staja sie potega gospodarcza, chcial, czy nie chcial. Juz teraz wyprzedzaja USA w konsumpcji. Kazdy kto ma olej w glowie patrzy za kontraktami tam, a nie np. w Iraku. I jakos sobie nie przypominam by Chiny zrobily gdzies inwazje oprocz jakichs przygranicznych utarczek z sovietami czy wietnamcami. Nie to co USA..........z ktorymi to mocna trzymamy i ktore handluja bronia gdzie sie da. Odpowiedz Link Zgłoś
tommix Re: I znow sie oburzaja, durne! 21.04.05, 18:30 Nigdy? A Tybet to pewnie zajeli usmiechami i perswazja??? tx Odpowiedz Link Zgłoś
maaac Re: I znow sie oburzaja, durne! 21.04.05, 18:34 III Rzesza Niemiecka też była silnym gospodarczo, wspaniale rozwijającym się krajem. Liczni z nią nawiązywali współpracę z tego względu. No a teraz niewiadomo dlaczego jest im głupio i to w wymiarze finansowym. Odpowiedz Link Zgłoś
amhu Re: I znow sie oburzaja, durne! 21.04.05, 18:36 A Kaszmir o ktory toczyly wojne z Indiami? A udzial w wojnie koreanskiej lat 1950-1953 podczas ktorej toczyly boje z armia pod flaga ONZ? A uzbrojenie i szkolenie kadry Czerwonych Khmerow doszkalanych ideologicznie takze przez lewicowa elite akademicka najlepszych uczelni Francy? Odpowiedz Link Zgłoś
japas Re: I znow sie oburzaja, durne! 21.04.05, 18:42 Albo jestes glupi, albo robisz to celowo. Czy to oznacza, ze jak jakies panstwo totalitarne jest bardzo silne, to trzeba padac przed nim na kolana, zeby dostac jakos ochlap w postaci kontraktu czy innego dziadostwa. Niestety tak Francja zachowywala sie w stosunku do Niemiec w Europie, Japonii w Inochinach, ZSRR...a teraz kolej na Chiny? Czy Francja nie zdaje sobie sprawy jak destabilizuje region poludniowo-wschodniej Azji takim idiotyczym zachowaniem. Uklad Monachijski i zdrada Polski w 1939 roku otworzyly droge II Wojnie Swiatowej. Czy teraz Francja w swojej chwilowej pazernosci i glupocie politycznej, chce otworzyc droge czemus podobnemu w dalekiej Azji? Ale dzis nic nie jest daleko i jak sie na powaznie zaczna okladac w Azji, to do Europy tez to szybko dojdzie i tym razem Rosjanie pomaszeruja dalej niz do Laby. GLUPIA, PAZERNA FRANCJO!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ale-jajaja Re: I znow sie oburzaja, durne! 21.04.05, 18:43 canadol napisał: > Chiny staja sie potega gospodarcza, chcial, czy nie chcial. Juz teraz > wyprzedzaja USA w konsumpcji. > Kazdy kto ma olej w glowie patrzy za kontraktami tam, a nie np. w Iraku. > I jakos sobie nie przypominam by Chiny zrobily gdzies inwazje oprocz jakichs > przygranicznych utarczek z sovietami czy wietnamcami. > Nie to co USA..........z ktorymi to mocna trzymamy i ktore handluja bronia > gdzie sie da. Tobie coś się pokręciło. Może globalnie to tak ale per capita ? "After adjusting the figures for the different purchasing powers of the dollar and euro, the only European country whose economic output per person was greater than the United States average was the tiny tax haven of Luxembourg, which ranked third, just behind Delaware and slightly ahead of Connecticut. The next European country on the list was Ireland, down at 41st place out of 66; Sweden was 14th from the bottom (after Alabama)... Alternatively, the study found, if the E.U. was treated as a single American state, it would rank fifth from the bottom, topping only Arkansas, Montana, West Virginia and Mississippi."" To im bardzo, bardzo daleko. www.timbro.se/bokhandel/pdf/9175665646.pdf Odpowiedz Link Zgłoś
jarek-festweb Re: I znow sie oburzaja, durne! 22.04.05, 10:38 canadol napisał: > Chiny staja sie potega gospodarcza, chcial, czy nie chcial. Juz teraz > wyprzedzaja USA w konsumpcji. > Kazdy kto ma olej w glowie patrzy za kontraktami tam, a nie np. w Iraku. > I jakos sobie nie przypominam by Chiny zrobily gdzies inwazje oprocz jakichs > przygranicznych utarczek z sovietami czy wietnamcami. > Nie to co USA..........z ktorymi to mocna trzymamy i ktore handluja bronia > gdzie sie da. Polak byl, jest i na pewno juz zostanie bunczuczny ale bezgranicznie glupi. Odpowiedz Link Zgłoś
toma9 DO CANADOL 21.04.05, 19:01 TY CANADOL JESTES POPROSTU NIE OCZYTANYM MATOLEM WIEC POCZYTAJ JEZELI POTRAFISZ www.ipolska.pl/lozinski/etc/miara.htm byc moze twoj poglad na komunistycznego brata w pokoju sie troche zmieni w co jednak watpie betonie Odpowiedz Link Zgłoś
zachary34 to się w głowie nie mieści 21.04.05, 19:10 Kiedyś jeden z naszych pisarzy który uciekł na zachód znalazł się w pro- sowieckiej Francji z jej lewicującą inteligencją i został zapytany w związku ze swoją anytysowiecką postawą co spowodowłało by zbiżenie naszych i ichniejszych poglądów i pisarz ten odpowiedział że rosyjskie czołgi na ulicach Paryża, czym wywołał oburzenie. Jak widać to patrzenie na świat we Francji ma się dobrze Odpowiedz Link Zgłoś
wujcio44 Brawo Francja! 21.04.05, 19:17 Wolność, Równość, Braterstwo! I Prawa Człowieka i Obywatela, oczywiście. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Francja do dzis nam przoduje-sa tam same tegie... 24.04.05, 05:13 wujcio44 napisał: > Wolność, Równość, Braterstwo! I Prawa Człowieka i Obywatela, oczywiście. WOLNOSC, ROWNOSC, KOOREWSTWO, SUTENERSTWO, DEBILSTWO! I prawo sprzedawania broni kazdemu totalitarnemu rezymowi od Saddama po Hujintao! ------------------------------------------------------------ "A poza tym uwazam , ze Franca powina byc wypleniona!" (Bylina) Odpowiedz Link Zgłoś
jankbh Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 21.04.05, 19:53 Na swiecie jest chyba niewiele krajów, które czcza jako sakrum wydarzenia z ich historii, gdzie w sposób niezwykle okrutny mordowano na ogromna skale wlasnych obywateli. W krajach tych najwieksi zbrodniarze przeciw wlasnemu narodowi sa czczeni do dzis jako bohaterowie. Czolowa trójke tych zboczonych nacji tworza Francja, Rosja i Chiny. Odpowiedz Link Zgłoś
ab554 Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 21.04.05, 23:44 przepraszam ale ,oprocz niemcow ktorzy przepraszaja teraz za wszystko,nigdzie wiecej sie to nie wydarzylo Odpowiedz Link Zgłoś
jankbh Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 22.04.05, 15:16 Moze nie wyrazasz sie zbyt precyzyjnie, ale nie przypominam sobie by Niemcy na skale przemyslowa zabijali Niemców. Robili to Francuzi w czasie rewolucji, rocznica rewolucji jest tam nadal swietem panstwowym. Robili to Rosjanie po swojej rewolucji, a Lenin i Stalin nadal sa tam czczeni jak bohaterowie. W Chinach nadal czczony jest wielki Mao. Wszystkie trzy nacje eksportowaly dumnie swe rewolucje na caly swiat. Szczególnie pikantny jest fakt, ze najwiekszy zbrodniarz wszech czasów w przeliczeniu na glowe (czaszke) mieszkanca swego kraju Saloth Sar, znany jako Pol Pot, inspiracji szukal w czasie studiów we Francji. Odpowiedz Link Zgłoś
gloubiboulgomm Dzierzynski=polski Polpot. Drugi problem: 23.04.05, 19:45 Gdzie, i jak , zginelo 570.000 Francuzôw podczas 2-ej WS? Pan jak(by), pan, jako historyk obiektywny, zna pan odpowiedz na to pytanie????? Czekamy (niecierpliwie) na odpowiedz. PS. Ja nie, poniewaz ja ja znam. Mam w du-ie polsko-piszacych sqqqqqqqq, jak pan. Zobaczymy, co Polak anty-francuski z IQ 6044444 nam napisze. Z gôry, gratulacje! Odpowiedz Link Zgłoś
jankbh Re: Dzierzynski=polski Polpot. Drugi problem: 23.04.05, 22:55 Co do pierwszego problemu: narzucony przez sowieckiego okupanta kult Dzierzynskiego w Polsce obalony zostal natychmiast po odzyskaniu suwerennosci. Kult nigdy nie byl autentyczny, a Rosjanom przypominamy postac Felka przez zwykla zlosliwosc i glupote. Drugie: ponad pól miliona poleglych w czasie wojny niewatpliwie nobilituje naród i na pewno nie ma co tu sie licytowac, gdzie poleglo wiecej. Natomiast szukajac danych statystycznych natrafilem na liczby, które wzbudzily we mnie duze zdziwienie, ale nie mam podstaw by nie wierzyc zródlu. Chodzi mianowicie o to, ze po wojnie skazano we Francji za kolaboracje okolo 80 000 osób , w tym ponad 7000 na kare smierci. Juz bez procesów zlinczowano takze okolo 10 000 osób. Nie da sie ukryc, ze historie macie równie skomplikowana. PS. Z oferowanej tak serdecznie przez Pana du.y jednak nie skorzystam, moze Pan nia dysponowac wg wlasnego uznania. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: Dzierzynski=polski Polpot. Drugi problem: 24.04.05, 05:28 Gdzie, i jak , zginelo 570.000 Francuzôw podczas 2-ej WS? ODp.: Glownie ZE STRACHU!!!! Reszta (przewaznie kobiety) od nieuleczalnego wowczas jeszcze syfilisu zlapanego w tysiacach fracnuskich burdeli dla zolnierzy Wermachtu i SS. Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-fuck Franca kombinuje po swojemu 21.04.05, 20:14 zawsze nagina zasady dla swoich potrzeb.Zdaja sobie sprawe ze im nic nie grozi- sa tradycyjnie antyamerykanscy, nawet chowajac sie za plecami Amerykanow. Gospodarce zapewnia pare kontraktow, a opinia miedzynarodowa tak naprawde sie nie liczy.Jak uczy historia: w razie czego zawsze potrafia sie poddac, pozniej kolaborowac z okupantem, a na koniec wkrecic do klubu zwyciezcow. Maja ten manewr opanowany do perfekcji. Polityczna prostytucja? Tak, ale jaka skuteczna panie i panowie. "Podziwu" godna. Nam nie przystoi, my mamy dume narodowa, honor i ambicje. I swiadomosc, ze ne musielismy nikomu laski robic, ani doopy nadstawiac, zeby cos tam dostac. Moze i niemadre to z naszej strony, ale ja osobiscie swietnie sie czuje majac te swiadomosc. Dwulicowy jak Francuz? Tak bedzie sie mowilo :) Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Franca dawala, daje i bedzie dawala DOOOPY! 24.04.05, 05:18 "Jak uczy historia: w razie czego zawsze potrafia sie poddac, pozniej > kolaborowac z okupantem, a na koniec wkrecic do klubu zwyciezcow"- zauwaza i-love-2-fuck. Nie wiem czy wiecie, dlaczego ceremownia podpisania Kapitulacji Niemiec opoznila sie o trzy godziny, tak ze nastapilo to juz nie 8-mego maja, ale 9- tego, minute poo polnocy czasu moskiewskiego? Otoz, jak Keitel zobaczyl w gronie "zwycieskich oalicjantow" francuskiego generala, i to przy orderach, to zaczal sie tak histerycznie smiac, ze nie mogl utrzymac piora w reku i 3 godziny musiano go uspokajac. Bo co mu troche przeszlo i chcial te kapitulacje podpisac, to jak spojrzal na tego zabojada, to znowu go chichranie ogarnialo niekontrolowane. Odpowiedz Link Zgłoś
canadol I znow w tyle za murzynami 21.04.05, 21:06 Nie rozumieja, ze Swiat sie zmienia i ze Chiny to juz nie ta sama komuna. Owszem, system polityczny skostnialy, ale gospodarczo wolnosc na wielka skale. A co moze maja wziasc przyklad Rosji, czy Indii? I co, durne? Jak zamierzacie powstrzymac ten rozwoj? Wlasnie rozwoj gospodarczy i wzrost konsumpcji jest najlepszym gwarantem rozszerzania wolnosci........ Nota bene, Chiny maja wieksza konsumpcje niz USA globalnie (nie per capita) bo maja 4 razy wiecej ludzi...... Odpowiedz Link Zgłoś
dumny_z_czewy POPIERAM TAJWAŃCZYKÓW W WALCE Z PIEPRZONYM REŻIMEM 21.04.05, 23:47 Odpowiedz Link Zgłoś
dumny_z_czewy To co miało pisać linijkę wyżej 21.04.05, 23:52 Nie wiem czemu od razu wysłało jak temat wpisałem. Nie wiem też czy Polska ma nawiązane stosunki z Tajwanem ale jeśli nie to powinna je nawiązać. A Francuzi. Nie chce mi się tego komentować, bo na temat zachowania Francji w tej sprawie nie umiem wypowiedzieć się bez wulgaryzmów. Jeśli ktoś popiera Tajwańczyków w walce z pieprzonymi komunistycznymi władzami Chin niech to napisze. Niech te wstręte, spaprane krwią wymordowanych zaraz po urodzeniu dzieci, ohydne, komunistyczne wsze wiedzą, że świat ich potępia i nie akceptuje ich działań!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ab554 Re: To co miało pisać linijkę wyżej 22.04.05, 00:00 oj gdybysmy mieli w1944-5 jakas wyspe,POPIERAM NAWIAZANIE STOS: DYPL .z tajwanem Odpowiedz Link Zgłoś
che.guevara Jak chcesz mogę tobie załatwić bilet w jedną 23.04.05, 20:00 stronę na Tajwan, będziesz miał okazję sobie powalczyć z Chińczykami. ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
towarzysz.dyrektor FRANCA-intrygantka, z pieniazkami w tle 21.04.05, 23:52 Franca rozgrywa kolejna partie intryg: - usilnie chce sprzedac Chinom techniki kolejowe, wykorzystujac anty-japonska, podsycana przez chinski rzad, histerie. Firmy japonskie, po praktycznie wyeliminowanej i piekielnie drogiej niemieckiej technologii Maglev, byly dotad faworytem w budowie sieci szybkich kolei w Chinach. Teraz franca ma szanse, choc technologicznie (i logistycznie) jest z Japonczykami na przegranej pozycji. Wcale nie zdziwilby mnie francuski komentaz nt. falszywych japonskich podrecznikow historii. Wrecz przeciwnie, konsekwentnie wpisywalby sie w tradycje pokretnej wspolczesnej polityki zagranicznej francy. - Airbus do Chin, za wszelka cene, po trupach. - rok Chin we Francji (czerwone lampiony na ulicach Paryza) to nic innego, jak symboliczne wydarzenie sankcjonujace wsciekla polityke Chin wobec Tajwanu. Nie za darmo ... Za wszystkimi tymi posunieciami kryja sie pieniadze, ktore sprzedajna franca chce wszelkimi metodami wyrwac od tego komunistycznego kolosa, by potem smarowac sobie gebe banalami o demokracji, sprawiedliwosci (!) i prawach czlowieka (!). Hipokryzja francuskich elit jest niezrownana. Odpowiedz Link Zgłoś
noli_me_tangere Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 21.04.05, 23:56 Gdzie sa demonstracje na ulicach swiatowych miast, gdzie ci wszycy, ktorzy tak ochoczo protestowali przeciw Bushowi? Kraj kreujacy sie na obronce praw czlowieka, chce uzbrajac rezim nagminnie je lamiacy, smutne, ale niestety polityka miedzynarodowa nie ma nic wspolnego z idealizmem. Odpowiedz Link Zgłoś
ale-jajaja Czy To jest wasz bussines 22.04.05, 00:18 PARIS, April 21: A French court has dismissed claims by author Franck Le Calvez and publishing house Flaven Scene that The Walt Disney Company and Pixar copied his creation, Pierrot the Clown Fish, for the animated blockbuster Finding Nemo. According to wire reports, Le Calvez and his publishing house had sought 1 million euros in damages. With the dismissal, however, they will have to pay Disney 38,000 euros in damages and interest, plus 25,000 euros in legal costs. Odpowiedz Link Zgłoś
kk_ss Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 22.04.05, 03:43 To przypomina polityke ustepstw Francji wobec Niemiec do 1939 roku. Hitler dostawal co chcial, a Francji sie wydawalo ze dostaje. Nic dobrego to nie wrozy. Na szczescie nikt sie tak nie liczy z glosem Francji tak przed laty. Karol Odpowiedz Link Zgłoś
che.guevara W polityce ustępstw to raczej GB przodowała, 23.04.05, 20:09 nieuku. Francuzi tuż po IWŚ chcieli tak osłabić Niemcy by te nie były w stanie już nic zdziałać, niestety GB i USA bały się silnej Francji i nie pozwolili na to. Potem zaś, głównie za sprawą USA i GB, pozwalano Niemcom na łamanie kolejnych ustaleń traktatu wersalskiego, by sobie wychodować "bultelierka" na ZSRR. Francja też brała w tym udział i należy ją za to oczywiście potępić, jednak to USA i GB były za taką chorą politykę najbardziej odpowiedzialne. Odpowiedz Link Zgłoś
gloubiboulgomm Dla czegewary: najlepsza zaleta ludzka=antykomuniz 23.04.05, 20:31 Odpowiedz Link Zgłoś
1sz-truten Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 22.04.05, 08:54 francja to najwieksza europejska prostytutka normalna bladz!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
crotalus1 Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 22.04.05, 11:27 Powino być tak; Prostytutka Europy poparła chińską ustawę wymierzoną w Tajwan rps 21-04-2005, ostatnia aktualizacja 21-04-2005 18:00 Alfons Prostytutki Europy przyklasnął chińskiej ustawie umożliwiającej atak na Tajwan i potwierdził poparcie dla zniesienia embarga na sprzedaż broni Pekinowi. W zamian uzyskał kontrakty o wartości 3 mld euro w zamian za możliwość zabicie tajwańskich kobiet i dzieci. Jean-Pierre Raffarin rozpoczął w czwartek trzydniową wizytę w Pekinie. Rano wraz z szefem chińskiego rządu Wenem Jiabao wziął udział w ceremonii podpisania serii kontraktów przewidujących m.in. zakup przez Chiny samolotów Airbusa, urządzeń dla siłowni jądrowych oraz taboru kolejowego. Raffarin potwierdził poparcie swego kraju dla zniesienia jak to powiedział "anachronicznego, niesprawiedliwego i dyskryminującego" embarga Unii Europejskiej na dostawy broni do Chin, wprowadzonego w 1989 r. po masakrze pokojowej manifestacji na pekińskim placu Tiananmen. O to, czy znieść sankcje, czy utrzymać je w mocy toczy się gorący spór w łonie samej UE, a także między Brukselą a Waszyngtonem. Najgorętszymi zwolennikami uchylenia embarga są Burdel z Wieżą Po Środku i Berlin (który zresztą jest częstym klientem Prostytutki Europy). Amerykanie zaś stanowczo się temu sprzeciwiają, nie chcąc ułatwiać modernizacji chińskiej armii, rywalizującej z USA w regionie Pacyfiku. Argumentem za sankcjami jest też nagminne łamanie praw człowieka przez Chiny, miliony własnych obywateli na koncie. W grudniu 2004 r. unijni przywódcy polecili Luksemburgowi stojącemu na czele UE w pierwszej połowie br. by do czerwca sfinalizował zniesienie embarga. Jednak amerykański nacisk i podziały wewnątrz Europy sprawiły, że w tym roku raczej do tego nie dojdzie. - Nie wiem, co takiego mogłoby skłonić przywódców UE do zmiany stanowiska - mówił w Pekinie Raffarin. W wywiadzie dla oficjalnej agencji Xinhua alfons Prostytutki Europy wyraził przekonanie (chyba pod wpływem prochów), iż Chiny stają się "wielkim, odpowiedzialnym narodem" oraz źródłem stabilności na scenie międzynarodowej… hehehe Raffarin poparł także tzw. prawo antysecesyjne uchwalone w marcu przez marionetkowy parlament chiński. Daje ono rządowi w Pekinie zielone światło do ataku na Tajwan, gdyby wyspa - uważana przez Chiny za zbuntowaną prowincję - "podjęła kroki w kierunku zagarnięcia dla siebie, niepodległego i demokratycznego państwa". Alfons Prostytutki Europy ogłosił, że prawo antysecesyjne jest w pełni zgodne ze stanowiskiem Prostytutki Europy, która popiera zasadę "jednych Chin". Inni członkowie UE nie podzielają opinii Burdelu z Wieżą Po Środku w kwestii tej ustawy. Po uchwaleniu przez Chiny kontrowersyjnego prawa Unia oświadczyła, że jest przeciwna próbom rozwiązania problemu chińsko-tajwańskiego przy użyciu siły, w tym wszelkim "jednostronnym działaniom". Ostatnio, po serii antyjapońskich wystąpień, atmosfera wokół Chin jeszcze się pogorszyła. Zdaniem obserwatorów ukłony Raffarina wobec Pekinu mają na celu zapewnienie, że - raczej przesądzone już - opóźnienie zniesienia embarga na sprzedaż broni nie zaszkodzi stosunkom chińsko-prostytutkowym. Wartość wymiany handlowej między tymi krajami wzrosła w zeszłym roku o 19 proc., do 17 mld euro. Wen Jiabao podziękował Raffarinowi za poparcie, określając embargo mianem "reliktu zimnej wojny". - Minęło 16 lat. Moje czarne włosy stały się siwe - żartował Wen. Chiński Morderca zaznaczył, że sprawy embarga nie wolno wiązać z kwestią praw człowieka. Zapewnił jednak, że Pekin robi w tej dziedzinie postępy, "co muszą przyznać nawet najwięksi krytycy Chin". Chiński przywódca wyciągnął z zanadrza zmurszałą marchewkę, po raz nie wiadomo który obiecując ratyfikację Konwencji Praw Politycznych i Obywatelskich przyjętej przez Chiny siedem lat temu. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 ELEGANCA- FRANCA! ;-((((((( 24.04.05, 05:25 "Chiński przywódca wyciągnął z zanadrza zmurszałą marchewkę, po raz nie wiadomo który obiecując ratyfikację Konwencji Praw Politycznych i Obywatelskich przyjętej przez Chiny siedem lat temu- przypomina <crotalus>. Mam pytanie: Czy obejmuje ona Prawa Polityczne i Obywatelskie mieszkancow TYBETU i UJGURII???! Nieeeeee? To my juz tow., tow. Czyrakowi i Raffarinowi dziekujemy! ;-(((((((((((((((((((( Odpowiedz Link Zgłoś
dzala Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 22.04.05, 12:17 polityka francji wyglada jak sprzedajna dziwka która da dupy temu kto wiecej zapłaci albo obieca że nie zdzieli jej po mordzie Odpowiedz Link Zgłoś
minski_cham Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 22.04.05, 13:37 Robia interesy, kazdy ma prawo, co sie tyczy Chin, to i tak zaleja UE swoimi podrobkami, a kupowac bedziemy, bo tanio Odpowiedz Link Zgłoś
che.guevara VIVA LA FRANCE!!!! :-D 23.04.05, 19:59 Takie kraje przywracają mi wiarę w Zachód, Francuzi już wczasach kolonializmu cechowali się dużo mniejszym okrócieństwem wobec zniewolonych przez siebie nacji niż Angole,Hiszpanie i reszta tej zachodnioeuropejskiej dziczy. Teraz też jako jedni z niewielu na Zachodzi nie są przesiąkniąci, wynikającą z czystej zawiści, rasistowską nienawiścią do rosnących w siłę Chińczyków. Odpowiedz Link Zgłoś
alkmax Re: VIVA LA FRANCE!!!! :-D 23.04.05, 22:52 Posłuchaj tego: "Przeciętny Francuz nie zna historii o geografii europejskiej, nie wie, że wszystko się ze sobą łączy i wynika z przeszłości, nie uczono go dialektyki, którą myśmy przegryźli tam i nazad. Widać to choćby po stosunku Francuza do Amerykanów. Nie wie on, że Ameryka wyzwoliła Francję od Hitlera, sądzi, że uczynił to na swoich czołgach generał Leclerc, kierowany przez de Gaulle'a. Tego zaś, skąd się wzięły owe czołgi i statki do ich przewiezienia przez Kanał, nasz Francuz nie wie, podobnie, jak obchodząc Dzień Zwycięstwa nie wie, kto to właściwie zwyciężył Niemców. Francuz nie wie również, że Francja w dużej mierze zawdzięcza swój powojenny dobrobyt amerykańskim inwestycjom i licencjom, choćby w przemyśle elektronicznym, wie on natomiast, że Amerykanie chcą mu odebrać czy przejąć jego fabryki, a także pozbawić Francję suwerenności. Poza tym onże Francuz nic już więcej nie wie i wiedzieć nie chce, jeśli zaś ktoś coś wie, to milczy aby nie narazić się rodakom. ..." Stefan Kisielewski '76, Swiąteczny Powrót, Felietony Zdjęte Przez Cenzurę, Iskry 1998. Odpowiedz Link Zgłoś
che.guevara Coś ci się chyba pomylili Francuzi z Amerykanami, 24.04.05, 01:26 którzy nawet nie wiedzę czy granicę z Meksykiem mają na północy czy na południu. Odpowiedz Link Zgłoś
alkmax Re: Coś ci się chyba pomylili Francuzi z Amerykan 24.04.05, 16:00 Mnie??? A umiesz czytać? Krytykujesz Amerykanów, nie wiem dlaczego, bo nie o Amerykanach tu mowa, a sam nie zauważyłeś, że kogoś bardzo znanego (choć może nie tobie) zacytowałem? A tak swoją drogą to gwarantuję ci, że w Polsce przynajmniej 20% ludzi nie wie, gdzie leży Mołdawia i jak się nazywa jej stolica. Tylko o czym niby ma to świadczyć? Jakim argumentem i w jakiej dyskusji ma to niby być? Odpowiedz Link Zgłoś
ale-jajaja Re: VIVA LA FRANCE!!!! :-D 23.04.05, 23:22 Jak się tak nimi zachwycasz to dlaczego tam nie wyjedziesz - czył byś się tam z nimi jak swinia w błocie. Odpowiedz Link Zgłoś
che.guevara A jak myślisz, skąd ja piszę?? :-) 24.04.05, 01:25 ale-jajaja napisał: > Jak się tak nimi zachwycasz to dlaczego tam nie wyjedziesz - czył byś się tam z > nimi jak swinia w błocie. Odpowiedz Link Zgłoś
ale-jajaja ... z chlewu ?? 24.04.05, 01:47 che.guevara napisał: > ale-jajaja napisał: > > > Jak się tak nimi zachwycasz to dlaczego tam nie wyjedziesz - czył byś się > tam > z > > nimi jak swinia w błocie. Odpowiedz Link Zgłoś
ale-jajaja Re: Błąd, wcale nie piszę z Polski. :-) 24.04.05, 03:37 To niezły chlew sobie zbudowałeś - nawet nie wiem czy Ci gratulować - głupoty czy dobrego pomysłu. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 USA vs MOGUCZJA JEWROPA! :-))))))))))))))))))))))) 24.04.05, 05:08 Nagrody Nobla do 2001: Nagroda Pokoju: 1. USA 16 2. Wielka Brytania 11 3. Francja 9 Ekonomia 1. USA 24 2. Wielka Brytania 8 3. Norwegia 2 Literatura 1. Francja 13 2. USA 12 3. Wielka Brytania 8 Medycyna 1. USA 45 2. Wielka Brytania 18 3. Niemcy 14 Fizyka 1. USA 42 2. Wielka Brytania 19 3. Niemcy 17 Chemia 1. USA 37 2. Wielka Brytania 22 3. Niemcy 14 Ciekawe to sa fakty! Odpowiedz Link Zgłoś
ebenezum Re: VIVA LA FRANCE!!!! :-D 24.04.05, 00:32 A Pan zrozumiał treść? Bez obrazy, ale w waszych egzotycznych uczelniach Państwowa Komisja Akredytacyjna często płacze... Odpowiedz Link Zgłoś
ebenezum Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 24.04.05, 00:29 Szlag by trafił pedała Chiraca! Zdradził LUDZI dla handlowych interesów. Odpowiedz Link Zgłoś