Dodaj do ulubionych

Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w Tajwan

21.04.05, 18:12
No nie... Francja naprawde zachowuje sie jak prostytutka... i oni jeszcze
smia przapominac, ze sa ojczyzna praw czlowieka i chrzania o wolnosci,
rownosci i braterstwie... niedobrze sie robi!
tx
Obserwuj wątek
    • toma9 Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w Tajwan 21.04.05, 18:16
      NO COZ PRZYPOMNIAL MI SIE POST TEGO TAM polskiego_francuza w ktorym wspominal
      dziadka i jego historie z II WS.
      Jak nic obecni wielcy to wlasnie tacy "dziadkowie" pewnie puszczaja sobie co
      wieczor dawne kawalki typu:


      Au revoir petite Monique
      Pieśń francuskich ochotników walczących w SS


      Monica ma chère compagne,
      Nous partirons bientôt,
      Le pays est en campagne,
      Pour faire les temps nouveaux,
      Nous serons victorieux,
      Nous serons victorieux.

      Refren:
      Au revoir petite Monica,
      Nous partons pour le combat,
      Au revoir petite Monica,
      Que tes yeux ne pleurent pas,
      Falleri, fallera, falleri, fallera,
      Je ne suis toujours qu¹à toi,
      Au revoir petite Monica,
      En tous lieux je pense à toi.

      Et si en cette guerre
      Je meurs en bon soldat
      Je voudrai que tu sois fière
      Que ma mort ne t'afflige pas
      Car mon sang sera vengé.

      Bądź zdrowa mała Moniko
      Pieśń Kompanii Propagandowej


      1. Towarzysze stawajcie do marszu
      Teraz we wrogi kraj
      I ty i ja czujemy,
      Ze nigdy nie przegramy.
      Zwycięstwo musi być nasze .

      Refren:
      Bądź zdrowa mała Moniko
      Dziś musimy się rozstać!
      Bądź zdrowa mała Moniko
      Przetrzyj swe oczęta!
      Valleri, vallera, vallerallerallera,
      Gdy powrócę
      Będziesz moja!
      Bądź zdrowa mała Moniko
      Wkrótce będę z powrotem.
      2.I jesli w czasie walki
      odejde jako bohater
      chcialbym zebys byla dumna
      ine smuc sie moja smiercia
      gdyz bedzie pomszczona!!!
    • marcus_crassus zalosne sa zabojady 21.04.05, 18:17
      oni w ogole konsultuja swoja polityke z innymi krajami UE??

      przeciez to najbardziej antyeuropejski kraj w UE...
      • maaac Francja prawdziwym osłem trojańskim? 21.04.05, 18:21
        Czyżby to oni nim byli?
        • che.guevara Ciekawe czyim debilu??? 23.04.05, 20:04
          Jedynym zagrożeniem dla Europy są USA, tylko ci którzy z nimi kolaboruja mogą
          być traktowani jak osioł trojański.
          • maaac Re: Ciekawe czyim debilu??? 24.04.05, 00:28
            Oczywiście, że amerykańskim. Przecież wszyscy wiedzą, że to spisek CIA wpycha
            Francje w ręce Chin po to żeby skompromitować Paryż.
      • amhu Re: zalosne sa zabojady 21.04.05, 18:31
        A cos takiego jak wspolna polityka zagraniczana w ramach UE to w ogole
        istnieje? Po co nam zatem konstytycja europejska skoro tzw. trzeci filar UE
        szlag trafil zanim sie narodzil? Tego rodzaju, w istocie retorycznych, pytan
        dotyczacych Unii jest bez liku.
      • dox1 Re: zalosne sa zabojady 21.04.05, 23:56
        kto kupuje samoloty w usa ? kto jezdzi na Irak z usa ? kto chce nam wpie_rdo_lic
        zlote raczki ? POLSKA W UE.
      • che.guevara Załosny jesteś ty słaby US-polaczku, bezradny 23.04.05, 20:03
        wobec potęgi Francji i jej całkowitej niezależności! :-)

        marcus_crassus napisał:

        > oni w ogole konsultuja swoja polityke z innymi krajami UE??
        >
        > przeciez to najbardziej antyeuropejski kraj w UE...
        I właśńie dlatego nie konsultują się V kolumną Ameryki w Europie (Polska,GB).
        Cywilizowana część UE poparła zniesienie embarga na Chiny, tylko weto
        proamerykańskich kacyków to uniemożliwiło.
        • alkmax Francja potęgą??? Chyba w żartach przedwojennych! 23.04.05, 23:13
          che.guevara napisał:

          > wobec potęgi Francji i jej całkowitej niezależności! :-)

          A na czym ta "potęga Francji" polega? W czym oni są taką "potęgą"? Chyba w
          arogancji, wywyższaniu się, zdradzie sojuszników, pogardzaniu Polską i Polakami
          (a może potrafisz podać choć jeden przykład za co nas cenią), podlizywaniu się
          Rosji i muzułmanom, poddawaniu się obcym wojskom bez walki, i niewątpliwie są
          potęgą w szybkim zapominaniu własnej kolaboranckiej historii z okresu II WŚ, jak
          również swych chrześcijańskich korzeni.
      • niebieskooki3 Re: zalosne sa zabojady 23.04.05, 21:42
        Choć nie lubie Bismarcka jedno muszęmu przyznać Francja jest największą dziwką
        Europy
        • gloubiboulgomm Re: zalosne sa zabojady 23.04.05, 21:59
          A kto pan dal "dupeczki" ostatnio? Poleczka?
    • canadol I znow sie oburzaja, durne! 21.04.05, 18:27
      Chiny staja sie potega gospodarcza, chcial, czy nie chcial. Juz teraz
      wyprzedzaja USA w konsumpcji.
      Kazdy kto ma olej w glowie patrzy za kontraktami tam, a nie np. w Iraku.
      I jakos sobie nie przypominam by Chiny zrobily gdzies inwazje oprocz jakichs
      przygranicznych utarczek z sovietami czy wietnamcami.
      Nie to co USA..........z ktorymi to mocna trzymamy i ktore handluja bronia
      gdzie sie da.
      • tommix Re: I znow sie oburzaja, durne! 21.04.05, 18:30
        Nigdy? A Tybet to pewnie zajeli usmiechami i perswazja???
        tx
        • maaac Re: I znow sie oburzaja, durne! 21.04.05, 18:34
          III Rzesza Niemiecka też była silnym gospodarczo, wspaniale rozwijającym się
          krajem. Liczni z nią nawiązywali współpracę z tego względu. No a teraz
          niewiadomo dlaczego jest im głupio i to w wymiarze finansowym.
        • amhu Re: I znow sie oburzaja, durne! 21.04.05, 18:36
          A Kaszmir o ktory toczyly wojne z Indiami? A udzial w wojnie koreanskiej lat
          1950-1953 podczas ktorej toczyly boje z armia pod flaga ONZ? A uzbrojenie i
          szkolenie kadry Czerwonych Khmerow doszkalanych ideologicznie takze przez
          lewicowa elite akademicka najlepszych uczelni Francy?
      • japas Re: I znow sie oburzaja, durne! 21.04.05, 18:42
        Albo jestes glupi, albo robisz to celowo. Czy to oznacza, ze jak jakies panstwo
        totalitarne jest bardzo silne, to trzeba padac przed nim na kolana, zeby dostac
        jakos ochlap w postaci kontraktu czy innego dziadostwa. Niestety tak Francja
        zachowywala sie w stosunku do Niemiec w Europie, Japonii w Inochinach, ZSRR...a
        teraz kolej na Chiny? Czy Francja nie zdaje sobie sprawy jak destabilizuje
        region poludniowo-wschodniej Azji takim idiotyczym zachowaniem. Uklad
        Monachijski i zdrada Polski w 1939 roku otworzyly droge II Wojnie Swiatowej.
        Czy teraz Francja w swojej chwilowej pazernosci i glupocie politycznej, chce
        otworzyc droge czemus podobnemu w dalekiej Azji? Ale dzis nic nie jest daleko i
        jak sie na powaznie zaczna okladac w Azji, to do Europy tez to szybko dojdzie i
        tym razem Rosjanie pomaszeruja dalej niz do Laby. GLUPIA, PAZERNA FRANCJO!!!
      • ale-jajaja Re: I znow sie oburzaja, durne! 21.04.05, 18:43
        canadol napisał:

        > Chiny staja sie potega gospodarcza, chcial, czy nie chcial. Juz teraz
        > wyprzedzaja USA w konsumpcji.
        > Kazdy kto ma olej w glowie patrzy za kontraktami tam, a nie np. w Iraku.
        > I jakos sobie nie przypominam by Chiny zrobily gdzies inwazje oprocz jakichs
        > przygranicznych utarczek z sovietami czy wietnamcami.
        > Nie to co USA..........z ktorymi to mocna trzymamy i ktore handluja bronia
        > gdzie sie da.


        Tobie coś się pokręciło. Może globalnie to tak ale per capita ?

        "After adjusting the figures for the different purchasing powers of the dollar
        and euro, the only European country whose economic output per person was greater
        than the United States average was the tiny tax haven of Luxembourg, which
        ranked third, just behind Delaware and slightly ahead of Connecticut. The next
        European country on the list was Ireland, down at 41st place out of 66; Sweden
        was 14th from the bottom (after Alabama)...
        Alternatively, the study found, if the E.U. was treated as a single American
        state, it would rank fifth from the bottom, topping only Arkansas, Montana, West
        Virginia and Mississippi.""

        To im bardzo, bardzo daleko.

        www.timbro.se/bokhandel/pdf/9175665646.pdf
      • jarek-festweb Re: I znow sie oburzaja, durne! 22.04.05, 10:38
        canadol napisał:

        > Chiny staja sie potega gospodarcza, chcial, czy nie chcial. Juz teraz
        > wyprzedzaja USA w konsumpcji.
        > Kazdy kto ma olej w glowie patrzy za kontraktami tam, a nie np. w Iraku.
        > I jakos sobie nie przypominam by Chiny zrobily gdzies inwazje oprocz jakichs
        > przygranicznych utarczek z sovietami czy wietnamcami.
        > Nie to co USA..........z ktorymi to mocna trzymamy i ktore handluja bronia
        > gdzie sie da.


        Polak byl, jest i na pewno juz zostanie bunczuczny ale bezgranicznie glupi.
    • toma9 DO CANADOL 21.04.05, 19:01
      TY CANADOL JESTES POPROSTU NIE OCZYTANYM MATOLEM WIEC POCZYTAJ JEZELI POTRAFISZ

      www.ipolska.pl/lozinski/etc/miara.htm
      byc moze twoj poglad na komunistycznego brata w pokoju sie troche zmieni w co
      jednak watpie betonie
    • zachary34 to się w głowie nie mieści 21.04.05, 19:10
      Kiedyś jeden z naszych pisarzy który uciekł na zachód znalazł się w pro-
      sowieckiej Francji z jej lewicującą inteligencją i został zapytany w związku ze
      swoją anytysowiecką postawą co spowodowłało by zbiżenie naszych i ichniejszych
      poglądów i pisarz ten odpowiedział że rosyjskie czołgi na ulicach Paryża, czym
      wywołał oburzenie.
      Jak widać to patrzenie na świat we Francji ma się dobrze
      • wujcio44 Brawo Francja! 21.04.05, 19:17
        Wolność, Równość, Braterstwo! I Prawa Człowieka i Obywatela, oczywiście.
        • meerkat1 Francja do dzis nam przoduje-sa tam same tegie... 24.04.05, 05:13
          wujcio44 napisał:

          > Wolność, Równość, Braterstwo! I Prawa Człowieka i Obywatela, oczywiście.

          WOLNOSC, ROWNOSC, KOOREWSTWO, SUTENERSTWO, DEBILSTWO!
          I prawo sprzedawania broni kazdemu totalitarnemu rezymowi od Saddama po
          Hujintao!

          ------------------------------------------------------------
          "A poza tym uwazam , ze Franca powina byc wypleniona!"
          (Bylina)
    • jankbh Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 21.04.05, 19:53
      Na swiecie jest chyba niewiele krajów, które czcza jako sakrum wydarzenia z ich
      historii, gdzie w sposób niezwykle okrutny mordowano na ogromna skale wlasnych
      obywateli. W krajach tych najwieksi zbrodniarze przeciw wlasnemu narodowi sa
      czczeni do dzis jako bohaterowie. Czolowa trójke tych zboczonych nacji tworza
      Francja, Rosja i Chiny.
      • ab554 Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 21.04.05, 23:44
        przepraszam ale ,oprocz niemcow ktorzy przepraszaja teraz za wszystko,nigdzie
        wiecej sie to nie wydarzylo
        • jankbh Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 22.04.05, 15:16
          Moze nie wyrazasz sie zbyt precyzyjnie, ale nie przypominam sobie by Niemcy na
          skale przemyslowa zabijali Niemców. Robili to Francuzi w czasie rewolucji,
          rocznica rewolucji jest tam nadal swietem panstwowym. Robili to Rosjanie po
          swojej rewolucji, a Lenin i Stalin nadal sa tam czczeni jak bohaterowie. W
          Chinach nadal czczony jest wielki Mao. Wszystkie trzy nacje eksportowaly dumnie
          swe rewolucje na caly swiat. Szczególnie pikantny jest fakt, ze najwiekszy
          zbrodniarz wszech czasów w przeliczeniu na glowe (czaszke) mieszkanca swego
          kraju Saloth Sar, znany jako Pol Pot, inspiracji szukal w czasie studiów we
          Francji.
          • gloubiboulgomm Dzierzynski=polski Polpot. Drugi problem: 23.04.05, 19:45
            Gdzie, i jak , zginelo 570.000 Francuzôw podczas 2-ej WS?
            Pan jak(by), pan, jako historyk obiektywny, zna pan odpowiedz na to pytanie?????
            Czekamy (niecierpliwie) na odpowiedz.

            PS. Ja nie, poniewaz ja ja znam. Mam w du-ie polsko-piszacych sqqqqqqqq, jak
            pan. Zobaczymy, co Polak anty-francuski z IQ 6044444 nam napisze.
            Z gôry, gratulacje!
            • jankbh Re: Dzierzynski=polski Polpot. Drugi problem: 23.04.05, 22:55
              Co do pierwszego problemu: narzucony przez sowieckiego okupanta kult
              Dzierzynskiego w Polsce obalony zostal natychmiast po odzyskaniu suwerennosci.
              Kult nigdy nie byl autentyczny, a Rosjanom przypominamy postac Felka przez
              zwykla zlosliwosc i glupote.
              Drugie: ponad pól miliona poleglych w czasie wojny niewatpliwie nobilituje
              naród i na pewno nie ma co tu sie licytowac, gdzie poleglo wiecej. Natomiast
              szukajac danych statystycznych natrafilem na liczby, które wzbudzily we mnie
              duze zdziwienie, ale nie mam podstaw by nie wierzyc zródlu. Chodzi mianowicie o
              to, ze po wojnie skazano we Francji za kolaboracje okolo 80 000 osób , w tym
              ponad 7000 na kare smierci. Juz bez procesów zlinczowano takze okolo 10 000
              osób. Nie da sie ukryc, ze historie macie równie skomplikowana.
              PS. Z oferowanej tak serdecznie przez Pana du.y jednak nie skorzystam, moze Pan
              nia dysponowac wg wlasnego uznania.
            • meerkat1 Re: Dzierzynski=polski Polpot. Drugi problem: 24.04.05, 05:28
              Gdzie, i jak , zginelo 570.000 Francuzôw podczas 2-ej WS?

              ODp.: Glownie ZE STRACHU!!!!

              Reszta (przewaznie kobiety) od nieuleczalnego wowczas jeszcze syfilisu
              zlapanego w tysiacach fracnuskich burdeli dla zolnierzy Wermachtu i SS.
    • i-love-2-fuck Franca kombinuje po swojemu 21.04.05, 20:14
      zawsze nagina zasady dla swoich potrzeb.Zdaja sobie sprawe ze im nic nie grozi-
      sa tradycyjnie antyamerykanscy, nawet chowajac sie za plecami Amerykanow.
      Gospodarce zapewnia pare kontraktow, a opinia miedzynarodowa tak naprawde sie
      nie liczy.Jak uczy historia: w razie czego zawsze potrafia sie poddac, pozniej
      kolaborowac z okupantem, a na koniec wkrecic do klubu zwyciezcow. Maja ten
      manewr opanowany do perfekcji. Polityczna prostytucja? Tak, ale jaka skuteczna
      panie i panowie. "Podziwu" godna. Nam nie przystoi, my mamy dume narodowa,
      honor i ambicje. I swiadomosc, ze ne musielismy nikomu laski robic, ani doopy
      nadstawiac, zeby cos tam dostac. Moze i niemadre to z naszej strony, ale ja
      osobiscie swietnie sie czuje majac te swiadomosc. Dwulicowy jak Francuz? Tak
      bedzie sie mowilo :)
      • meerkat1 Franca dawala, daje i bedzie dawala DOOOPY! 24.04.05, 05:18
        "Jak uczy historia: w razie czego zawsze potrafia sie poddac, pozniej
        > kolaborowac z okupantem, a na koniec wkrecic do klubu zwyciezcow"- zauwaza
        i-love-2-fuck.

        Nie wiem czy wiecie, dlaczego ceremownia podpisania Kapitulacji Niemiec
        opoznila sie o trzy godziny, tak ze nastapilo to juz nie 8-mego maja, ale 9-
        tego, minute poo polnocy czasu moskiewskiego?

        Otoz, jak Keitel zobaczyl w gronie "zwycieskich oalicjantow" francuskiego
        generala, i to przy orderach, to zaczal sie tak histerycznie smiac, ze nie mogl
        utrzymac piora w reku i 3 godziny musiano go uspokajac.

        Bo co mu troche przeszlo i chcial te kapitulacje podpisac, to jak spojrzal na
        tego zabojada, to znowu go chichranie ogarnialo niekontrolowane.
    • canadol I znow w tyle za murzynami 21.04.05, 21:06
      Nie rozumieja, ze Swiat sie zmienia i ze Chiny to juz nie ta sama komuna.
      Owszem, system polityczny skostnialy, ale gospodarczo wolnosc na wielka skale.
      A co moze maja wziasc przyklad Rosji, czy Indii?
      I co, durne? Jak zamierzacie powstrzymac ten rozwoj?
      Wlasnie rozwoj gospodarczy i wzrost konsumpcji jest najlepszym gwarantem
      rozszerzania wolnosci........
      Nota bene, Chiny maja wieksza konsumpcje niz USA globalnie (nie per capita) bo
      maja 4 razy wiecej ludzi......
    • dumny_z_czewy POPIERAM TAJWAŃCZYKÓW W WALCE Z PIEPRZONYM REŻIMEM 21.04.05, 23:47
      • dumny_z_czewy To co miało pisać linijkę wyżej 21.04.05, 23:52
        Nie wiem czemu od razu wysłało jak temat wpisałem.
        Nie wiem też czy Polska ma nawiązane stosunki z Tajwanem ale jeśli nie to
        powinna je nawiązać. A Francuzi. Nie chce mi się tego komentować, bo na temat
        zachowania Francji w tej sprawie nie umiem wypowiedzieć się bez wulgaryzmów.
        Jeśli ktoś popiera Tajwańczyków w walce z pieprzonymi komunistycznymi władzami
        Chin niech to napisze. Niech te wstręte, spaprane krwią wymordowanych zaraz po
        urodzeniu dzieci, ohydne, komunistyczne wsze wiedzą, że świat ich potępia i nie
        akceptuje ich działań!!!!
        • ab554 Re: To co miało pisać linijkę wyżej 22.04.05, 00:00
          oj gdybysmy mieli w1944-5 jakas wyspe,POPIERAM NAWIAZANIE STOS: DYPL .z tajwanem
      • che.guevara Jak chcesz mogę tobie załatwić bilet w jedną 23.04.05, 20:00
        stronę na Tajwan, będziesz miał okazję sobie powalczyć z Chińczykami. ;-)
    • towarzysz.dyrektor FRANCA-intrygantka, z pieniazkami w tle 21.04.05, 23:52
      Franca rozgrywa kolejna partie intryg:

      - usilnie chce sprzedac Chinom techniki kolejowe, wykorzystujac anty-japonska,
      podsycana przez chinski rzad, histerie. Firmy japonskie, po praktycznie
      wyeliminowanej i piekielnie drogiej niemieckiej technologii Maglev, byly dotad
      faworytem w budowie sieci szybkich kolei w Chinach. Teraz franca ma szanse,
      choc technologicznie (i logistycznie) jest z Japonczykami na przegranej pozycji.
      Wcale nie zdziwilby mnie francuski komentaz nt. falszywych japonskich
      podrecznikow historii. Wrecz przeciwnie, konsekwentnie wpisywalby sie w
      tradycje pokretnej wspolczesnej polityki zagranicznej francy.

      - Airbus do Chin, za wszelka cene, po trupach.

      - rok Chin we Francji (czerwone lampiony na ulicach Paryza) to nic innego, jak
      symboliczne wydarzenie sankcjonujace wsciekla polityke Chin wobec Tajwanu. Nie
      za darmo ...

      Za wszystkimi tymi posunieciami kryja sie pieniadze, ktore sprzedajna franca
      chce wszelkimi metodami wyrwac od tego komunistycznego kolosa, by potem
      smarowac sobie gebe banalami o demokracji, sprawiedliwosci (!) i prawach
      czlowieka (!).

      Hipokryzja francuskich elit jest niezrownana.
    • noli_me_tangere Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 21.04.05, 23:56
      Gdzie sa demonstracje na ulicach swiatowych miast, gdzie ci wszycy, ktorzy tak
      ochoczo protestowali przeciw Bushowi? Kraj kreujacy sie na obronce praw
      czlowieka, chce uzbrajac rezim nagminnie je lamiacy, smutne, ale niestety
      polityka miedzynarodowa nie ma nic wspolnego z idealizmem.
      • dox1 Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 22.04.05, 00:16
        Biznes!
        • ale-jajaja Czy To jest wasz bussines 22.04.05, 00:18


          PARIS, April 21: A French court has dismissed claims by author Franck Le Calvez
          and publishing house Flaven Scene that The Walt Disney Company and Pixar copied
          his creation, Pierrot the Clown Fish, for the animated blockbuster Finding Nemo.

          According to wire reports, Le Calvez and his publishing house had sought 1
          million euros in damages. With the dismissal, however, they will have to pay
          Disney 38,000 euros in damages and interest, plus 25,000 euros in legal costs.
    • kk_ss Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 22.04.05, 03:43
      To przypomina polityke ustepstw Francji wobec Niemiec do 1939 roku. Hitler dostawal co chcial, a Francji sie wydawalo ze dostaje. Nic dobrego to nie wrozy. Na szczescie nikt sie tak nie liczy z glosem Francji tak przed laty.
      Karol
      • che.guevara W polityce ustępstw to raczej GB przodowała, 23.04.05, 20:09
        nieuku. Francuzi tuż po IWŚ chcieli tak osłabić Niemcy by te nie były w stanie
        już nic zdziałać, niestety GB i USA bały się silnej Francji i nie pozwolili na
        to. Potem zaś, głównie za sprawą USA i GB, pozwalano Niemcom na łamanie
        kolejnych ustaleń traktatu wersalskiego, by sobie wychodować "bultelierka" na
        ZSRR. Francja też brała w tym udział i należy ją za to oczywiście potępić,
        jednak to USA i GB były za taką chorą politykę najbardziej odpowiedzialne.
        • gloubiboulgomm Dla czegewary: najlepsza zaleta ludzka=antykomuniz 23.04.05, 20:31
    • 1sz-truten Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 22.04.05, 08:54
      francja to najwieksza europejska prostytutka
      normalna bladz!!!!
    • crotalus1 Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 22.04.05, 11:27
      Powino być tak;

      Prostytutka Europy poparła chińską ustawę wymierzoną w Tajwan

      rps 21-04-2005, ostatnia aktualizacja 21-04-2005 18:00

      Alfons Prostytutki Europy przyklasnął chińskiej ustawie umożliwiającej atak na
      Tajwan i potwierdził poparcie dla zniesienia embarga na sprzedaż broni
      Pekinowi. W zamian uzyskał kontrakty o wartości 3 mld euro w zamian za
      możliwość zabicie tajwańskich kobiet i dzieci.

      Jean-Pierre Raffarin rozpoczął w czwartek trzydniową wizytę w Pekinie. Rano
      wraz z szefem chińskiego rządu Wenem Jiabao wziął udział w ceremonii podpisania
      serii kontraktów przewidujących m.in. zakup przez Chiny samolotów Airbusa,
      urządzeń dla siłowni jądrowych oraz taboru kolejowego.

      Raffarin potwierdził poparcie swego kraju dla zniesienia jak to
      powiedział "anachronicznego, niesprawiedliwego i dyskryminującego" embarga Unii
      Europejskiej na dostawy broni do Chin, wprowadzonego w 1989 r. po masakrze
      pokojowej manifestacji na pekińskim placu Tiananmen. O to, czy znieść sankcje,
      czy utrzymać je w mocy toczy się gorący spór w łonie samej UE, a także między
      Brukselą a Waszyngtonem. Najgorętszymi zwolennikami uchylenia embarga są Burdel
      z Wieżą Po Środku i Berlin (który zresztą jest częstym klientem Prostytutki
      Europy). Amerykanie zaś stanowczo się temu sprzeciwiają, nie chcąc ułatwiać
      modernizacji chińskiej armii, rywalizującej z USA w regionie Pacyfiku.
      Argumentem za sankcjami jest też nagminne łamanie praw człowieka przez Chiny,
      miliony własnych obywateli na koncie.

      W grudniu 2004 r. unijni przywódcy polecili Luksemburgowi stojącemu na czele UE
      w pierwszej połowie br. by do czerwca sfinalizował zniesienie embarga. Jednak
      amerykański nacisk i podziały wewnątrz Europy sprawiły, że w tym roku raczej do
      tego nie dojdzie.


      - Nie wiem, co takiego mogłoby skłonić przywódców UE do zmiany stanowiska -
      mówił w Pekinie Raffarin. W wywiadzie dla oficjalnej agencji Xinhua alfons
      Prostytutki Europy wyraził przekonanie (chyba pod wpływem prochów), iż Chiny
      stają się "wielkim, odpowiedzialnym narodem" oraz źródłem stabilności na scenie
      międzynarodowej… hehehe

      Raffarin poparł także tzw. prawo antysecesyjne uchwalone w marcu przez
      marionetkowy parlament chiński. Daje ono rządowi w Pekinie zielone światło do
      ataku na Tajwan, gdyby wyspa - uważana przez Chiny za zbuntowaną prowincję -
      "podjęła kroki w kierunku zagarnięcia dla siebie, niepodległego i
      demokratycznego państwa". Alfons Prostytutki Europy ogłosił, że prawo
      antysecesyjne jest w pełni zgodne ze stanowiskiem Prostytutki Europy, która
      popiera zasadę "jednych Chin".

      Inni członkowie UE nie podzielają opinii Burdelu z Wieżą Po Środku w kwestii
      tej ustawy. Po uchwaleniu przez Chiny kontrowersyjnego prawa Unia oświadczyła,
      że jest przeciwna próbom rozwiązania problemu chińsko-tajwańskiego przy użyciu
      siły, w tym wszelkim "jednostronnym działaniom". Ostatnio, po serii
      antyjapońskich wystąpień, atmosfera wokół Chin jeszcze się pogorszyła.

      Zdaniem obserwatorów ukłony Raffarina wobec Pekinu mają na celu zapewnienie,
      że - raczej przesądzone już - opóźnienie zniesienia embarga na sprzedaż broni
      nie zaszkodzi stosunkom chińsko-prostytutkowym. Wartość wymiany handlowej
      między tymi krajami wzrosła w zeszłym roku o 19 proc., do 17 mld euro.

      Wen Jiabao podziękował Raffarinowi za poparcie, określając embargo
      mianem "reliktu zimnej wojny". - Minęło 16 lat. Moje czarne włosy stały się
      siwe - żartował Wen.

      Chiński Morderca zaznaczył, że sprawy embarga nie wolno wiązać z kwestią praw
      człowieka. Zapewnił jednak, że Pekin robi w tej dziedzinie postępy, "co muszą
      przyznać nawet najwięksi krytycy Chin". Chiński przywódca wyciągnął z zanadrza
      zmurszałą marchewkę, po raz nie wiadomo który obiecując ratyfikację Konwencji
      Praw Politycznych i Obywatelskich przyjętej przez Chiny siedem lat temu.
      • meerkat1 ELEGANCA- FRANCA! ;-((((((( 24.04.05, 05:25
        "Chiński przywódca wyciągnął z zanadrza zmurszałą marchewkę, po raz nie wiadomo
        który obiecując ratyfikację Konwencji Praw Politycznych i Obywatelskich
        przyjętej przez Chiny siedem lat temu- przypomina <crotalus>.


        Mam pytanie: Czy obejmuje ona Prawa Polityczne i Obywatelskie mieszkancow
        TYBETU i UJGURII???!

        Nieeeeee?

        To my juz tow., tow. Czyrakowi i Raffarinowi dziekujemy! ;-((((((((((((((((((((
    • dzala Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 22.04.05, 12:17
      polityka francji wyglada jak sprzedajna dziwka która da dupy temu kto wiecej
      zapłaci albo obieca że nie zdzieli jej po mordzie
    • minski_cham Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 22.04.05, 13:37
      Robia interesy, kazdy ma prawo, co sie tyczy Chin, to i tak zaleja UE swoimi
      podrobkami, a kupowac bedziemy, bo tanio
    • che.guevara VIVA LA FRANCE!!!! :-D 23.04.05, 19:59
      Takie kraje przywracają mi wiarę w Zachód, Francuzi już wczasach kolonializmu
      cechowali się dużo mniejszym okrócieństwem wobec zniewolonych przez siebie
      nacji niż Angole,Hiszpanie i reszta tej zachodnioeuropejskiej dziczy.
      Teraz też jako jedni z niewielu na Zachodzi nie są przesiąkniąci, wynikającą z
      czystej zawiści, rasistowską nienawiścią do rosnących w siłę Chińczyków.
      • alkmax Re: VIVA LA FRANCE!!!! :-D 23.04.05, 22:52
        Posłuchaj tego:

        "Przeciętny Francuz nie zna historii o geografii europejskiej, nie wie, że
        wszystko się ze sobą łączy i wynika z przeszłości, nie uczono go dialektyki,
        którą myśmy przegryźli tam i nazad. Widać to choćby po stosunku Francuza do
        Amerykanów. Nie wie on, że Ameryka wyzwoliła Francję od Hitlera, sądzi, że
        uczynił to na swoich czołgach generał Leclerc, kierowany przez de Gaulle'a. Tego
        zaś, skąd się wzięły owe czołgi i statki do ich przewiezienia przez Kanał, nasz
        Francuz nie wie, podobnie, jak obchodząc Dzień Zwycięstwa nie wie, kto to
        właściwie zwyciężył Niemców. Francuz nie wie również, że Francja w dużej mierze
        zawdzięcza swój powojenny dobrobyt amerykańskim inwestycjom i licencjom, choćby
        w przemyśle elektronicznym, wie on natomiast, że Amerykanie chcą mu odebrać czy
        przejąć jego fabryki, a także pozbawić Francję suwerenności. Poza tym onże
        Francuz nic już więcej nie wie i wiedzieć nie chce, jeśli zaś ktoś coś wie, to
        milczy aby nie narazić się rodakom. ..."

        Stefan Kisielewski '76, Swiąteczny Powrót,
        Felietony Zdjęte Przez Cenzurę, Iskry 1998.
        • che.guevara Coś ci się chyba pomylili Francuzi z Amerykanami, 24.04.05, 01:26
          którzy nawet nie wiedzę czy granicę z Meksykiem mają na północy czy na południu.
          • alkmax Re: Coś ci się chyba pomylili Francuzi z Amerykan 24.04.05, 16:00
            Mnie??? A umiesz czytać? Krytykujesz Amerykanów, nie wiem dlaczego, bo nie o
            Amerykanach tu mowa, a sam nie zauważyłeś, że kogoś bardzo znanego (choć może
            nie tobie) zacytowałem?

            A tak swoją drogą to gwarantuję ci, że w Polsce przynajmniej 20% ludzi nie wie,
            gdzie leży Mołdawia i jak się nazywa jej stolica. Tylko o czym niby ma to
            świadczyć? Jakim argumentem i w jakiej dyskusji ma to niby być?
      • ale-jajaja Re: VIVA LA FRANCE!!!! :-D 23.04.05, 23:22
        Jak się tak nimi zachwycasz to dlaczego tam nie wyjedziesz - czył byś się tam z
        nimi jak swinia w błocie.
        • che.guevara A jak myślisz, skąd ja piszę?? :-) 24.04.05, 01:25
          ale-jajaja napisał:

          > Jak się tak nimi zachwycasz to dlaczego tam nie wyjedziesz - czył byś się tam
          z
          > nimi jak swinia w błocie.
          • ale-jajaja ... z chlewu ?? 24.04.05, 01:47
            che.guevara napisał:

            > ale-jajaja napisał:
            >
            > > Jak się tak nimi zachwycasz to dlaczego tam nie wyjedziesz - czył byś się
            > tam
            > z
            > > nimi jak swinia w błocie.
            • che.guevara Błąd, wcale nie piszę z Polski. :-) 24.04.05, 02:38
              • ale-jajaja Re: Błąd, wcale nie piszę z Polski. :-) 24.04.05, 03:37
                To niezły chlew sobie zbudowałeś - nawet nie wiem czy Ci gratulować - głupoty
                czy dobrego pomysłu.
                • meerkat1 USA vs MOGUCZJA JEWROPA! :-))))))))))))))))))))))) 24.04.05, 05:08

                  Nagrody Nobla do 2001:

                  Nagroda Pokoju:
                  1. USA 16
                  2. Wielka Brytania 11
                  3. Francja 9

                  Ekonomia
                  1. USA 24
                  2. Wielka Brytania 8
                  3. Norwegia 2

                  Literatura
                  1. Francja 13
                  2. USA 12
                  3. Wielka Brytania 8

                  Medycyna
                  1. USA 45
                  2. Wielka Brytania 18
                  3. Niemcy 14

                  Fizyka
                  1. USA 42
                  2. Wielka Brytania 19
                  3. Niemcy 17

                  Chemia
                  1. USA 37
                  2. Wielka Brytania 22
                  3. Niemcy 14

                  Ciekawe to sa fakty!

      • ebenezum Re: VIVA LA FRANCE!!!! :-D 24.04.05, 00:32
        A Pan zrozumiał treść? Bez obrazy, ale w waszych egzotycznych uczelniach
        Państwowa Komisja Akredytacyjna często płacze...
    • ebenezum Re: Francja poparła chińską ustawę wymierzoną w T 24.04.05, 00:29
      Szlag by trafił pedała Chiraca!
      Zdradził LUDZI dla handlowych interesów.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka