Dodaj do ulubionych

DOWCIP STULECIA! ;-)))))))))))))))))))))))))))))))

02.05.05, 15:35


"Niezlomny jest zwiazek republik SWOBODNYCH
Rus wielka na setki zlaczyla je lat!
Niech zyje potezny JEDNOSCIA narodow
z ICH WOLI zrodzony- nasz kraj, Zwiazek Rad!

Refren:
Chwala ci ojczyzno!
tys ziemia SWOBODY!
ludow przyjazni ostaja i STRAZ!
Sztandar radziecki,
sztandar ludowy
droga zwyciestwa
niech kraj wiedzi nasz!"

Nie, to nie dowcip!

To AUTENTYCZNE slowa AUTENTYCZNEGO hymnu ZSRS.

komentarz wydaje sie zbyteczny! :-(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

Niech sie swieci 9 MAJ!
Obserwuj wątek
    • meerkat1 Re: DOWCIP STULECIA! ;-)))))))))))))))))))))))))) 02.05.05, 15:54
      marcus_crasuss napisał:

      > meerkat1 napisał:
      >
      > > To AUTENTYCZNE slowa AUTENTYCZNEGO hymnu ZSRS.
      > >
      >
      > Co to jest ZSRS ciemna maso ?

      Zwiazek Socjalistycznych Republik Sowieckich- w obecnie w remoncie!

      capisce? :-)



      • ale-jajaja Re: DOWCIP STULECIA! ;-)))))))))))))))))))))))))) 02.05.05, 19:40
        Po Polsku mówi się i pisze ZSRR Związek Sosjalistycznych Republik Radzieckich
        • q_vw Re: DOWCIP STULECIA! ;-)))))))))))))))))))))))))) 02.05.05, 19:46
          Polska historiografia ma podział czasowy, jest cezura czasowa związana z uzywaniem sformułowania "sowiecki" i "radziecki"...

          Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich - ta nazwa używana jest w Polsce od roku 1945... wiadomo dlaczego.

          Natomiast wcześniej w Polsce używano: Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich.

          Generalnie, określenie "sowieckich" jest bardziej poprawne, ale brzmi źle...
          • bazyliszek_i_jego_pies Re: DOWCIP STULECIA! ;-)))))))))))))))))))))))))) 03.05.05, 00:36
            czytałem kiedyś ciekawy artykuł na temat użycia nazwy Związek Radziecki i
            Związek Sowiecki. ta pierwsza rzeczywiście zaczęła być obowiązująca po wojnie,
            ale nieoficjalnie wiele osób, zwłaszcza starszych, używało drugiej. na dobre
            zakończyło się to mniej więcej na poczatku lat 70.
            z kolei na emigracji nazwa Związek Sowiecki utrzymała się o wiele dłużej. tak
            mówiono np. w Londynie i w RWE jeszcze przez wiele lat po wojnie...

            a co do poprawności, to trudno jednoznacznie orzec. najlepszym polskim
            odpowiednikiem rosyjskiego słowa "sowiet" (w tym kontekście) jest "rada".
            więc "radziecki" to niejako tłumaczenie...
            • manny_ramirez Zwiazek Sowiecki 03.05.05, 00:48
              W UK i USA obowiazuje niezmiennie do dzis jak i skrot ZSRS

              ZSRR to nazwa wymyslona przez komunistow
              • bazyliszek_i_jego_pies Re: Zwiazek Sowiecki 03.05.05, 01:10
                właśnie - Soviet Union. głupio by brzmiało w "tłumaczeniu", nie wiem zreszta
                jak by to miało być. może "Council Union"?

                czemu jednak Crvena Zvezda Belgrad zawsze funkcjonuje jako Red Star?
                ;-)
        • meerkat1 Re: DOWCIP STULECIA! ;-)))))))))))))))))))))))))) 02.05.05, 20:37
          ale-jajaja napisał:

          > Po Polsku mówi się i pisze ZSRR Związek Sosjalistycznych Republik Radzieckich



          Nie , po KOMUSZEMU!!!

          Bo po POLSKU, smarkaczu, przymiotnik <radziecki> odnosi sie wylacznie do
          RADZIAN, cyzli rajcow miejskich. Stad miedzy innymi termin "radziecka glowa",
          nie majacy nic wspolnego z terminem "kacapski leb".

          Slowo "radziecki" rozpowszechnili na sile polscy komunisci, zdajac sobie
          sprawe, ze termin "sowieicki", ma dla wielu Polakow starszej od ciebie
          generacji konotacje jednoznaczni negatywna.

          I dlatego wlasnie, wrecz karali za publiczne uzywanie
          slow "Sowiety", "Sowieci", i Sowiecki", ktore zbyt wielu Polakom kojarzyly sie
          z katorga, zdrada, torturami, upokorzeniami i okupacja.

          capisce?

          A moze, smyku, SAM sobie zechcesz sprawdzc w jakim dobrym slowniku
          etymologicznym???!

          ZALOSNE! po prostu PLAKAC sie chce! :-(((
    • aaki ale melodia była porywająca ;-) 02.05.05, 15:56
      • bazyliszek_i_jego_pies nie tylko była, ale wciąż jest... 03.05.05, 00:41
        zmieniły się jedynie słowa. poeta Michałkow zawsze dobrze się wstrzeli z
        tekstem w aktualną sytuację Matki-Rosji...

        Rosja - nasze święte mocarstwo,
        Rosja - ukochany nasz kraj.
        Potężna wola, wielka sława -
        Twoje dobro po wsze czasy!

        Chwała Ci, nasza wolna Ojczyzno,
        Prastary związku bratnich narodów,
        Ludowa mądrości dana przez przodków!
        Chwała ci, Ojczyzno! Jesteśmy z ciebie dumni!

        Od południowych mórz do polarnej krainy
        Rozciągnęły się nasze lasy i pola.
        Jedna ty jesteś na świecie! Jedyna w swoim rodzaju!-
        Chroniona przez Boga ojczysta ziemia!

        Chwała Ci, nasza wolna Ojczyzno...

        Rozległa przestrzeń dla marzeń i dla życia
        Odkrywa dla nas nadchodzące lata.
        Sił dodaje nam nasza wierność Ojczyźnie.
        Tak było, tak jest i tak będzie zawsze!

        Chwała Ci, nasza wolna Ojczyzno...
    • ukos Re: DOWCIP STULECIA! ;-)))))))))))))))))))))))))) 02.05.05, 20:13
      marcus_crasuss napisał:

      (...)
      > Co to jest ZSRS ciemna maso ?

      To jest Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich, czerwona maso.
    • ukos I co jeszcze śpiewa? 02.05.05, 20:17
      Chyba Międzynarodówkę, potem "Kościoły z ziemią zrównamy", a gdyby nadal
      istniało UB, to tam by spiewał. Dopiszcie co on jeszcze może śpiewać.
      • borrek Re: I co jeszcze śpiewa? 02.05.05, 21:18
        Moja mala propozycja dla mlodych patriotow w USA.

        NIE MASZ, BRACIE, JAK TU, U NAS.

        Nie masz to,jak w Donaldowie,
        W gronie hartowanych dusz,
        Ogień buntu w duszy płonie
        Większy od zaciekłych burz.
        Nie zgnębią prowoki, szpicle
        Ducha, co się w masach tli.
        Choć się wścieka swiat ogromny,
        Zwyciężymy jednak my.

        Refren: Więc naprzód marsz, mimo przeszkody,
        Mimo wielu wrogich sił,
        Każdy z nas zapałem młody
        Walczy, by świat inny był.
        My, yankeska awangarda,
        Wyzwolenia niesiem zew,
        Starym czasom - nasza wzgarda,
        A za nowe damy krew.

        W bój idziemy rano, śmiało,
        My, amerykanska brać,
        Życie nam naukę dało,
        W walce potrafimy trwać.
        My na naszych posterunkach
        Jak żołnierze w boju czas,
        Nam nie myśleć o frasunkach,
        Gdy się jest na czele mas.

        Refren: Wiec naprzód marsz... itd.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka