Dodaj do ulubionych

USA nadal nie lubiane w większości krajów, lubi...

23.06.05, 21:16
"Większość mieszkańców świata ma złą opinię o USA - wynika z sondażu
przeprowadzonego w 16 krajach " - nie rozumiem tego zdania. Czy to znaczy, ze
mieszkancy 16 krajow wypowiadaliby sie za reszte mieszkancow swiata ?
Obserwuj wątek
    • presentation1 Jezeli sie kogos nie lubi to................ 23.06.05, 21:23
      po prostu nie lubi.Czepiasz sie sondazu bo niweczy twoj obraz o USA.Zapewniam
      Cie ze JEDNAK masz racje.Ten sondaz klamie.Jest jeszcze gorzej
      • hummer I nie dziwię się, że tak jest 23.06.05, 21:26
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=25590534
        Ostoja demokracji pada. Terz demokracją jest pecunia. Nie podobasz się nie masz domu.
        • qso pecunia wspólczesny diabeł 23.06.05, 21:29
          "oj dana dana nie ma szatana" (?)
        • eva15 Re: I nie dziwię się, że tak jest 23.06.05, 23:56
          hummer napisał:

          > Ostoja demokracji pada. Terz demokracją jest pecunia. Nie podobasz się nie
          >masz domu.

          Nie mozna narzekac. Jak porownasz z Palestynczykami to nie jest tak zle, nikt
          nie bombarduje, a jeszcze pare groszy dadza.
      • faklapolis ODPOWIEM LEWAKOM 24.06.05, 20:10
        taaaaaaa....

        pod Pew Global Attitudes Project ,ciekawi i znajacy jezyk moga sprawdzic to co
        ewentualnie bedzie macic wybiorcza .Sondaz ten jest tyle wart co podany przez
        emnie za moment jeden z jego fragmentow!!!

        Niech mnie drzwi scisna nie od dzisiaj obywatele panstw lewacy wszelkiej masci
        ktora zazdroscily USA gdy tylko moga to sobie pofolgowac to sobie folguja
        modrzy ludzie tylko moaga z politowaniem pokiwac glowa.
        Juz przetlumaczylem bodajrze wczoraj fragment w ktorym delegacja z iraku
        skarzyla sie na skompstwo i to nie usa lecz europejskich "mocerstw ktore byly
        zawsze gluche na telefony od politykow irackich .nikt inny tylko USA becaluje
        pomoc na kazda katastrofe w obojetnie jakim kraju Turcja juz zapomniala ze taka
        francja wyslala swoja "ekipe" kilka dni po trzesieniu ziemi a wsparcie
        humanitarne praktycznie nigdy nie dojechalo -wszystkiego kilka ciezarowek!!!No
        ale dosyc na tym mozna by pisac tak jak inni lecz nie oto chodzi!!!

        Chcialem tylko pokazac bezsensownosc tego sondazu no i prosze !!
        jadno z pytan dotyczylo religi...

        oto rezultaty...

        NIE RELIGIJNI-SLABO/ZBYT RELIGIJNI

        US 58/21-kompletna bzdura, wynik powinien byc odwrotny!!!
        FRANCE 26/61- huehuehue, kraj laicki!!! religijnosc ponizej 20% licze
        muzulmanow!!
        HOLANDIA 25/57 - BEZ KOMENTARZA
        NIEMCY 31 /39 - biznesem w niemczech sa apartamenty w kosciolach!! zupelnie
        jak kiedys sklepy meblowe w kosciolach na Ukrainie!!
        CANADA- 38/35
        HISZPANIA 40/31
        ROSJA 38/27 !!!!!!
        POLSKA- Polska jest hitem...38/6 !!!HUEHUEHUEHUE niech czarni pakuja walizki !!!


        itd itp
        noe chce juz mi sie wiecej pisac bo napewno juz widzicie ze caly ten sondaz
        jest smieszny oczywiscie nie wysaalem sobietego z palca link pod people-
        press.org/

        temat:U.S. Image Up Slightly, But Still Negative

        echh...
        • fritz.fritz POLSKA- Polska jest hitem...38/6 !!!HUEHUEHUEHUE 25.06.05, 12:00
          To jest naprawde hit :))) !!

          Mowi naprawde wszystko o jakosci sondazu.
          • gaszcz_portalu Re: POLSKA- Polska jest hitem...38/6 !!!HUEHUEHUE 25.06.05, 13:07
            sprawdz najpierw zrodlo, zanim zaczniesz sie podniecac nastepnym razem.
        • gaszcz_portalu Re: ODPOWIEM LEWAKOM 25.06.05, 13:06
          aklapolis napisał:

          > Chcialem tylko pokazac bezsensownosc tego sondazu no i prosze !!
          > jadno z pytan dotyczylo religi...
          >
          > oto rezultaty...
          >
          > NIE RELIGIJNI-SLABO/ZBYT RELIGIJNI
          >
          > US 58/21-kompletna bzdura, wynik powinien byc odwrotny!!!
          > FRANCE 26/61- huehuehue, kraj laicki!!! religijnosc ponizej 20% licze
          > muzulmanow!!
          > HOLANDIA 25/57 - BEZ KOMENTARZA
          > NIEMCY 31 /39 - biznesem w niemczech sa apartamenty w kosciolach!! zupelnie
          > jak kiedys sklepy meblowe w kosciolach na Ukrainie!!
          > CANADA- 38/35
          > HISZPANIA 40/31
          > ROSJA 38/27 !!!!!!
          > POLSKA- Polska jest hitem...38/6 !!!HUEHUEHUEHUE niech czarni pakuja walizki !!
          > !

          dawno sie tak nie usmialem.
          deklarujesz kukielko znajomosc angielskiego, ale nie zauwazyles, ze te dane
          odnosza sie do stanow zjednoczonych ameryki, a nie wymienionych panstw. jest to
          sondaz przeprowadzony w tych panstwach, w ktorym pytaja ludzi, za jak bardzo
          religijnych uwazaja AMERYKANOW.
          nie siebie.

          cytacik z pewglobal.org/reports/display.php?ReportID=247

          The biggest gap between the way Americans are seen by other Western countries,
          and the way they see themselves, is with respect to religion. Majorities in
          France and the Netherlands and pluralities in Great Britain and Germany see the
          U.S. as too religious. By contrast, a 58% majority of Americans say their
          country is not religious enough. On this point, Muslims find themselves in rare
          agreement with the American public; majorities in Indonesia, Pakistan, Lebanon
          and Turkey all believe the U.S. is not religious enough.
      • fritz.fritz USA Ukraina i caly nasz region zawdziecza 25.06.05, 11:57
        niepodleglosc. NATO jest wazniejsze dla istnienia Polski niz Unia Europejska.
        Tak twierdzil rowniez pan Nowak-Jezioranski. I mial i nadal ma calkowicie racje.

        System bezpieczenstwa w Europie i na swiecie jest systematycznie niszczony
        przez Niemcy uprawiajacych chorobliwa polityke mocarstwowa.

        To, ze spora czesc Polakow nie zdaje sobie z tego sprawy, jest doprawdy
        porazajace, ale tez nie powinno specjalnie dziwic. To pokazuje, jaki stopien
        usiagnelo juz pranie mozgow i antyamerykanska doktrynizacja prowadzona przez
        niemieckie gazety w Polsce. 80% "polskich" gazet nie jest polskimi gazetami
        tylko gadzinowkami wydawanymi przez Niemcow i w tym sensie oglupiajacych
        Polakow.

        Mam nadzieje, ze nastepny rzad zacznie wydawac bezplatna gazete, maly format,
        skladajaca sie z paru czesci, napisanych w rozny sposob, a wiec ten sam temat
        moze byc przedstawiony na rozne sposoby, zarowno jako komiks, albo przystepny
        styl pisania albo w bardziej wyczerpujacy sposob, informujacych o
        najwazniejszych sprawach dniach. Czesc regionalna i sportowa rowniez musi byc.

        Wazne jest, to zeby informacja, niezaleznie od formy byla bardzo rzetelna,
        nawet wtedy, kiedy jest niekorzystna dla Polski.

        To jest jedyny sposob, zeby zaczec przeciwko procesowi oglupiania i
        doktrynizacji Polakow przez gadzinowki.

        Cel doktrynizacji:
        Polacy postawia sobie sami szubienice na ktorej sie powiesza.

        Przyklad takiej doktrynizacji:
        Brak jakiejkolwiek powaznej dyskusji nad konstytucja. Nad jej extremalnie
        negatywnymi skutkami dla Uni i Polski.

        Brak wskazania, ze przyjecie konstytucji oznacza stworzenie superpanstwa pod
        kontrola Niemcow.

        Brak pokazania alternatywnej formy politycznych, integrujacej Unie Europejska,
        jaka jest federacja.

        Nawet Rzeczpospolita, ktora w swoim czasie w swietnym artykule "Wyliczony
        Kompromis" wskazala na problemy zwiazane z wprowadzaniem proponowanego modelu
        glosowania, jako modelu antydemokratycznego, calkowicie ulegla wplywom
        niemieckim i... temat zniknal z listy poruszanych tematow.
        To wielka szkoda.
    • qso a gdzie najwieksza "miłosniczka" USA "eva15" ??? 23.06.05, 21:26
      • piotr.ny nie odbieraj tego tytulu tomsonowi 23.06.05, 21:32
      • nick3 Jest więcej chętnych do "szkalowania Sojusznika" 23.06.05, 21:36
      • eva15 mam pisac na zamowienie ? 23.06.05, 21:57
        Ja pisze, kiedy mi sie podoba, a nie tobie
    • wasylzly 15 lat okupacji i seriali zrobilo swoje 23.06.05, 21:55
      niektorzy juz w Polsce odbieraja swiat jak w telewizji, podobnie jak w uza,ladaowanie na ksiezycu, kazda papka jest dla motlochu strawna.
      Obudza sie, gdy juz fotel przd telewizorem bedzie za maly i trzeba bedzie wezac dzwig, zeby wyciagnac delikwenta do lekarza.
      • fritz.fritz Re: 15 lat okupacji i seriali zrobilo swoje 25.06.05, 12:30
        Za to przedtem.... nie bylo serialow, ... nie bylo telewizji z serialami, ....
        byl najlepszy z wolnosciowych systemow.

        Tylko USA zapewnia Polsce niepodleglosc. Bezpsrednim niebezpieczenstwem dla
        Ukrainy, Polski i innych panstw regiony sa Niemcy z chorobliwa polityka
        mocarstwowa.
    • eva15 zniewolone umysly 23.06.05, 22:08
      Ach tam, ci ich nie lubia, ktorych Amis nie wyzwolili, no wiec maja zniewolone
      umysly. Wyniki napewno bylyby inne, gdyby sondaz przeprowadzono w Afganistanie
      i w Iraku.
    • joanna1952 Mieszkam w Kanadzie, nie znam nikogo kto lubi USA 23.06.05, 22:49
      • bigjoe Re: Mieszkam w Kanadzie, nie znam nikogo kto lubi 23.06.05, 23:02
        a to akurat dziwne, bo pewnie znasz prawie samych polakow
        • otawszczyk Re: Mieszkam w Kanadzie, nie znam nikogo kto lubi 23.06.05, 23:54
          Jest dokladnie na odwrot. Jedynymi Canadyjczykami mowiacymi z sympatia o USA sa
          akurat Polacy. Wypowiedzenie pozytywnej opinii o USA wsrod rdzennych
          Canadyjczykow naraza na , conajmniej, wzruszenie ramion i wspolczujace
          spojrzenie.
          Pozdrowienia.
          • ethebor Re: Mieszkam w Kanadzie, nie znam nikogo kto lubi 24.06.05, 00:49
            Chyba nie zrozumiales ironii w poprzednim poscie... Poza tym kto to sa ci
            rdzenni: chyba indianie i eskimosi.

            otawszczyk napisał:

            > Jest dokladnie na odwrot. Jedynymi Canadyjczykami mowiacymi z sympatia o USA sa
            >
            > akurat Polacy. Wypowiedzenie pozytywnej opinii o USA wsrod rdzennych
            > Canadyjczykow naraza na , conajmniej, wzruszenie ramion i wspolczujace
            > spojrzenie.
            > Pozdrowienia.
            • galaxy2099 On mial na mysli tych "rdzennych" co mowia po fran 24.06.05, 07:05
              francusku ....
              No ale, ze ci nie lubia Amerykanow to mnie nie dziwi bo zabojady maja to
              genetyczne.
              Leczyc tego nie mozna bo genow nie zmienisz ale mozna wzruszac ramionami i
              wspolczuc.
          • bart_canada A ja znam... 24.06.05, 04:49
            i to w Albercie, ktora mocno cierpi z powodu embarga na wolowine.
    • joanna1952 Re: USA nadal nie lubiane w większości krajów, lu 23.06.05, 22:49
    • arturpiotr Re: USA nadal nie lubiane w większości krajów, lu 23.06.05, 23:05
      Kilka tygodni temu wróciłem z USA. W słynnym Miami spedziłem 6 miesiecy. Wiodło
      mi sie pod wzgledem finansowym dobrze, ale serdecznie ten kraj i mentalność
      tamtejszych znienawidziłem. Ameryka pieknie i przyjacielsko wygląda tylko na
      filmach. To zresztą one sprawiają, że ludzi tam ciągnie. Raczej nie wróce.
      Zareczam że jest wiele ciekawszych i milszych miejsc na ziemi.
      • eva15 Re: USA nadal nie lubiane w większości krajów, lu 23.06.05, 23:09
        ale czym ci az tak dokuczyli? ludzie sa tam w sumie calkiem mili i uczynni..
        • wasylzly nie uogolniajmy, to robi dostatecznie dobrze 23.06.05, 23:20
          zascianek polski. Nie nalezy zapomniec, ze 49 % amerykanow glosowalo za demokracja, a ten wielki kraj , to nie tylko rzadzaca partia. To samo jest wPolsce,ile ludzi utozsamia sie z postkomunistyczna lewica czy prawica? na chlopskie oko, prawie nikt. Nikt, kto nie wisi na skorupowanej kasie panstwowej.
          kazdy czlowiek jest wolny, jezeli decyduje z wlasnej woli, kazdy zalezny od tego czy innego sytemu, jest niewolnikiem, ktorego sytem zmusza do takich, czy innych przekonan. te przekonania moga byc, nawet werbalne, jak teczki w Polsce, ale w duszy kazdy marzy o wolnosci. Niech ta iskra nigdy nie zgasnie.
        • ziuta38 Re: USA nadal nie lubiane w większości krajów, lu 24.06.05, 02:23
          usmiechali sie ciagle,nie wierzyli
          ze magister a na miotle,
          myli sie w wannie dwa razy dziennie
      • alatien Re: USA nadal nie lubiane w większości krajów, lu 24.06.05, 10:40
        Mielem podobna sytuacje. Rok w Dallas, rok pod Orlando, i starczy mi USA na
        dluuugi czas. Arogancja, zaklamanie, i egzaltacja kazda piredola. A w dodatku
        kazdy Amerykanian uwaza: "we are the best", a dlaczego: "because we are
        Americans." Nie, Stany to zdecydowanie kraj z ograniceniami.

        "God bless America, and nowhere else..."
    • obcy444 Re: USA nadal nie lubiane w większości krajów, lu 23.06.05, 23:20
      Wyjasniam Europejczykom, do ktorych dotad nie dotarlo, ze Polacy - to narod
      specjalnej troski (intelekt ponizej Downow). Przepaprali niegdys swoje panstwo;
      robili kretynskie powstania, najgorsze ostatnio - warszawskie; czcza sw.
      Wojtyle od prezerwatyw... Zycze Amerykanom wiecej takich sojusznikow. Calym
      sercem jestem z irackimi bojowcami.
    • wyslucha Re: USA nadal nie lubiane w większości krajów, lu 23.06.05, 23:46
      >"Większość mieszkańców świata ma złą opinię o USA - wynika z sondażu
      >przeprowadzonego w 16 krajach " - nie rozumiem tego zdania. Czy to znaczy, ze
      >mieszkancy 16 krajow wypowiadaliby sie za reszte mieszkancow swiata ?

      Drobne rachunki pokazuja ze sondaz nawet w dwoch krajach, jak Indie i Chiny juz
      mowi o zdaniu ponad 1/3 ludnosci swiata ;)
    • gekon1979 Cwala USA 24.06.05, 00:06
      • gekon1979 KURDEV OKI DZIS TROCHE POD BLOKIEM 24.06.05, 00:08
        wyoilem
        mialo byc
        chwala USA i POLSCE:p
        no i niech zyje browar:p
    • krabeusz bo my uwielbiamy byc kochanymi od tylu 24.06.05, 00:10
    • borrka1 Re: USA nadal nie lubiane w większości krajów, lu 24.06.05, 00:19
      mam znajomego,czlowiek swiatowy,kapitan zeglugi wielkiej,ktory mieszkal z
      rodzina w Stanach kilka lat,lecz wrocil z opinia ze bardziej parszywej nacji
      niz amerykanie w swiecie nie ma!
      Nie wiem czym mu tam nasolili,ale czlowiek nieglupi,wyksztalcony,wie co mowi.
      • bazyliszek_i_jego_pies Re: USA nadal nie lubiane w większości krajów, lu 24.06.05, 00:34
        no, skoro marynarz tak mówi, to nie ma siły - Amerykanie to parszywcy!
    • witomir AMERYKO !!! NIE WSZYSCY POLACY CIĘ KOCHAJĄ ! 24.06.05, 00:28
      Stany Zjednoczone AP zaczynają być samonapędzającym się mechanizmem
      ekonomiczno-militarnym i brak wojny grozi temu państwu klęską gospodarczą.
      Podobnie rozwijała się III Rzesza. Legła w gruzach, ale tylko dlatego, że
      niemiecka technika wojskowa niewiele wykraczała poza osiągnięcia przeciwników.
      Gdyby było inaczej, pewnie wszyscy mówilibyśmy dzisiaj guten tag. Zamiast -
      coraz powszechniejszego - good morning. MY POLACY O TYM PAMIĘTAMY NASZA
      HISTORIA, TRADYCJA WALKI Z WIELKIMI TEGO ŚWIATA NIE POZWALA ZAPOMNIEĆ (W SWEJ
      ISTOCIE A NIE OGUPIAŁEJ TĘPEJ MASIE WCALE NIE JESTEŚMY TACY PROAMERYKAŃSCY JAK
      SIĘ WYDAJE)
      • 18261826www AMERYKO !!! WSZYSCY MADRZY POLACY CIE˛ KOCHAJA˛ ! 24.06.05, 01:24
        Zaden kraj na swiecie nigdy w historii nie dal ludziom tyle wolnosci, co dala
        Ameryka i my Polacy szczegolnie pamietamy o tym.
      • alatien Niemiecka technika 24.06.05, 10:52
        No nie przesadzaj, Niemiecka technika w 2WS stala o wiele wyzej niz Aliancka.
        Dala ona impuls dla rewolucji technologicznej w wojsku.

        1. Samoloty odrzutowe ( nawet nie porownuj Niemieckich samolotow z Brytyjskim
        Meteorem, bo ten faktycznie mogl tylko spadac),

        2. rakiety V2 (silniki tych rakiek, po drobnym przeprojektowaniu byly urzywane
        przez Rosjan w podboju kosmosu, rakiety wynoszace Soyuzy nadal lataja na tych
        silnikach)

        3. Sturmgiwer (nie jestem pewien pisowni, Rosjanie przejeli fabryke tego
        karabinu, przerobili, i nazwali AK-47)

        4. U-boot typ XXI (najnowoczesniejsza lodz podwodna 2WS, za duzo innowacji aby
        wymieiac)

        5. Wstepne projeky samolotow Heinkla (po latach obliczen i badan, teraz
        projektowane sa nowe niekonwencjonalne typy pojazdow latajacych, wiele z tych
        "nowych", zoptymalizowanych projektow jest identycznych z tym co mozna znalezc w
        archiwach Heinkla)

        (alatien ak wolny)
        • fritz.fritz Re: Niemiecka technika 25.06.05, 12:20
          Osiwiecim, Treblinka, Majdanek, Warszawa.
          Herrenrasse.

          Wszystko dorobek niemiecki.

          Ameryka przynosi wolnosc i ... daje wolnosc.
          Dokladnie o to chodzi w poprzedniej wypowiedzi.

          Zreszta porownaj.

          Kraje pod okupacja USA albo stacjonujace armie amerykanskie z wolnymi krajami
          zjednoczonymi miedzy innymi w bylym bloku wschodnim:


          Niemcy Zachodnie -
    • mars_99 nie lubia neokonstwa a nie ameryki 24.06.05, 00:43
      obecnie neokonstwo i Debiljarstwo reprezentuje usa,
      a nie jest najbardziej reprezentatywna twarz ameryki..
      agresja,bombardowania calych narodow,grabiez ich bogactw naturalnych
      to wszystko zaszkodzilo image ameryki na dlugie lata.
      no coz,jednak wina Amerykanow ze dopuscili 'takie' towarzystwo
      do wladzy jest ewidentna.
      • ethebor Re: nie lubia neokonstwa a nie ameryki 24.06.05, 00:56
        Cuz dla Europy Amerykanie wygrali dwie wojny swiatowe i jedna zimna. Europa nie
        umiala sobie nawet w Jugoslawi, dzielni Holenderscy dowodcy pili sobie w
        najlepsze sliwowice z przyszlymi rzeznikami. Troche amerykanskich bomb
        rozwiazalo sprawe skutecznie... Bolesne ale prawdziwe. Szeryf moze czasami
        troche glupawy, ale dobrze ze jest.

        mars_99 napisał:

        > obecnie neokonstwo i Debiljarstwo reprezentuje usa,
        > a nie jest najbardziej reprezentatywna twarz ameryki..
        > agresja,bombardowania calych narodow,grabiez ich bogactw naturalnych
        > to wszystko zaszkodzilo image ameryki na dlugie lata.
        > no coz,jednak wina Amerykanow ze dopuscili 'takie' towarzystwo
        > do wladzy jest ewidentna.
        • wasylzly Re: nie lubia neokonstwa a nie ameryki 24.06.05, 01:06
          ojciec przenies sie na onet z tym kitem, jakie dwie dwie wojny wygrali? no moze w koncu prowadzili tyle, ze zawsze oglaszali zwyciestwo, ale to nie tak...historia historia, ale teraz naocznie mozna sie przekonac jak to naprawde z tymi zwyciestwami bylo. W Jugosawii? na haju zbombardowali ambasade chinska i pare autobusow z cywilami, zadyma z Jugoslawia to dzielo tzw.organizacji pozarzadowych..ale o tym sza... bo to tajemnica na skale swiatowa Brzezinsakiego i Sorosa.

          Szeryf jest? Kazdy kraj na swiecie potrzebuje Ameryki, ale tej, ktora byla wzorcem dla wielu pokolen, wzorcem wolnosci i demokracji, moze sie maskowali, ale to bylo cos Statua Wolnosci i Mannhatan, mit o rownych ludziach i szansach. Co z tego dzisiaj zostalo?? Za to oszustwo, jak widac jest malo turystow z USA na swiecie.
          • semper_fi Re: nie lubia neokonstwa a nie ameryki 24.06.05, 01:16
            > jakie dwie dwie wojny wygrali? no moze w koncu prowadzili tyle, ze zawsze
            oglaszali
            zwyciestwo, ale to nie tak...historia historia, ale teraz naocznie mozna sie
            przekonac jak to naprawde z tymi zwyciestwami bylo.

            no to jak wg ciebie kacapski lbie bylo, no jak???
            zalko, ze zatrzymali czerwone zlodziejskie hordy na Labie w '45??
            Tak, napewno zalko, bo byscie kacapy wiecej nakradli i doprowadzili CALY
            kontynent do ruiny... a tak dzieki Jankesom udalo wam sie zrujnowac tylko polowe...
            kazdy konflikt w ktorym USA braly udzial w XXw byl tak naprawde konfliktem z
            agresywnym kacapstwem probujacym zalac cala planete...
            na szczescie Jankesi do tego nie dopuscili, placac danine krwi za innych...
    • heraldek Czy sympatia Polakow powinna cieszyc Amerykanow... 24.06.05, 01:03
      ....znajac wysokie standardy etyczno-moralne
      Polakow...to zwykle lizusowstwo....mentalnosc
      narodu parobkow....
      • dobry11 Re: Czy sympatia Polakow powinna cieszyc Amerykan 24.06.05, 01:59
        My w USA od lat jestesmy bombardowani takimi sondazami, ze USA jest nielubiana.
        Tylko lewniwi demokraci maja czas by o tym mowic. Reszta ludzi pracuje i nie ma
        czasu na czytanie sondazy lub tez udzial w nich. Tylko ludzie z niskim
        self-esteem (demokraci?) nie moga tego stresu wytrzymac, ze Saddam nie lubi Ameryki.
    • pocalujta_wujta Amerykanie pracowici??? 24.06.05, 02:10
      Moj Boze! Od dziesieciu lat pracuje z nimi dzien w dzien w biurze. I owszem jest
      sporo pracowitych... szczegolnie emigrantow. Jesli chodzi o "rodowitych"
      Amerykanow to przewaznie cwaniacy zaslaniajacy sie sloganami marketingowymi i
      pojjeciami wymyslonymi na potrzeby zarzdzania projektami, ale tak naprawde to
      nie robia wiele poz poszerzaniem wplywow u kolegow i partnerow co nie nalezy do
      zbyt intensywnej czy meczacej pracy (golf czy lunch z executive manager...).
      Owszem znam kilku menedzerow sredniego szczebla ktorzy zapierniczja nie wiadomo
      po co (to jest ich styl zycia) ale nie uogolnialbym. Sa tacy jak my - jak wiecej
      zarobic robiac mniej (najlepiej wykorzystujac prace i pomysly tych mniej
      wplywowych, ale barziej utalewntowanych w danej dziedzinie).

      Poza tym nie sa porywczy. Jest grupa narwancow i lobbystow ktorz doprowadza do
      takich pseudo-rozwiazan jak w Iraku. Czasem nawet taka grupa dochodzi do wladzy...

      No i najwazniejsze to ze sa b. tolerancjni (poza tzw. red-neckami tudziez innymi
      glupkami), ale nieststy sa zbyt tolerancyjni dla siebie i stad sa: brudasami,
      niechlujami faktycznie zle wychowani w sensie zachowania czystosci (ale dzien
      dobry powiedza i raczej mowia znizonym tonem poza niestety cholota czesto
      czarnoskora - czego wczoraj doswiadczylem w "tramwaju" - szkoda gadac).
    • che.guevara Błąd!!! 24.06.05, 02:18
      "Amerykanie często postrzegani są jako "pracowici""
      Pracowici to są emigranci dopiero co przybyli do USA, czy latonosi zapieprzający
      w amerykańskich montowniach. Sami Amerykanie to banda leserów która spija
      krwawicę innych.

      " i "wynalazczy","
      To się tyczy europejskich i azjatyckich wynalazców, których amerykanom uda się
      podprowadzić.

      "lecz także "chciwi", "gwałtowni", a w krajach muzułmańskich także "źle
      wychowani" i "niemoralni"."
      To się zgadza, tacy są właśnie amerykanie, ale propaganda wyborczej zapomiała
      jeszcze dodać że amerykansyństwo jest też bezdennie głupie i strasznie tchórzliwe.
      • semper_fi Re: Błąd!!! 24.06.05, 02:22
        Hans, pusc to jeszcze raz, to takie ladne...
    • felusiak1 ludziom odbija 24.06.05, 02:21
      Większość mieszkańców świata ma złą opinię o USA - wynika z sondażu
      przeprowadzonego w 16 krajach. W wielu państwach lepiej niż Stany Zjednoczone
      postrzegane są nawet niedemokratyczne Chiny.
      ===================================
      Media urabiaja opinie publiczna a opinia biernie powtarza jak nakrecona.
      Orwell sie klania.
      • ziuta38 Re: ludziom odbija 24.06.05, 02:30
        ilu nielegalnych emigrantow maja chiny
        a ilu jest w usa?
        co gna miliony do ameryki?
        nienawisc?
        • sydneysider Re: ludziom odbija 25.06.05, 13:55
          ziuta38 napisał:

          > ilu nielegalnych emigrantow maja chiny
          > a ilu jest w usa?
          > co gna miliony do ameryki?
          > nienawisc?


          Najpierw trzeba zrobic kase a potem wysadzic
      • adam.2x Re: ludziom odbija, psy szczekaja, a karawany.... 24.06.05, 03:00
        ...Większość mieszkańców świata ma złą opinię o USA - wynika z sondażu
        przeprowadzonego w 16 krajach...
        ---------------------------------------------
        ... imigrantow jak jechaly tak jada.

        Ach jak tej Ameryki nie lubia !!!!! Oto probka losowa:

        www.usafis.org/green_card/prev_years.asp
        • che.guevara Acha,czyli to że Ameryka dzięki polityce globalnej 24.06.05, 03:03
          przemocy i złodziejstwa dorobiła się takiego bogactwa jakie posiada jest dla
          ciebie usprawiedliwieniem tego właśnie US-bandytyzmu?
          • semper_fi Re: Acha,czyli to że Ameryka dzięki polityce glob 24.06.05, 03:07
            Hans, pusc to jeszcze raz, to takie ladne...
          • adam.2x Bogactwo dzieki wlasnej pracy, przed bandytami.... 24.06.05, 03:13
            ..USA juz nie raz Swiat obronilo a teraz bandyci staraja sie napasc na USA. Raz
            im sie to udalo, o jeden raz za duzo.
            • che.guevara Ciekawe przed czym?? 25.06.05, 20:34
              adam.2x napisał:

              > ..USA juz nie raz Swiat obronilo
              Tylko nie rozśmieszaj mnie z wojnami światowi, bo podczas pierwszej obie strony
              były siebie warte (ale i tak gloria zwycięstwa należy się głównie Francji), a
              IIWŚ wygrało ZSRR.

              > a teraz bandyci staraja sie napasc na USA.
              A kto próbuje napaść na USA, ufoludki?

              > Raz im sie to udalo, o jeden raz za duzo.
              USA sami są bandytami, 11.IX to była namiastka zemsty za amerykańskie mordy i
              złodziejstwo na Bliskim Wschodzie. Ale jeśli rozwalenie dwóch chałup nazywasz
              napaścią to naprawdę nie wiesz o czym piszesz.
          • semper_fi Re: Acha,czyli to że Ameryka dzięki polityce glob 24.06.05, 03:14
            a raj robotnikow i chlopw, mimo zrujnowania 1/3 swiata dorobil sie kompletnej
            ruiny i tylko dzieki surowcom jeszcze jako tako dycha...
            wot, nastajaszcziaja technika!
            ta prawda kacapie przez gardlo ci nie przechodzi??
            • adam.2x Ale pamietajmy tez ze ten byly (k)raj robotnikow.. 24.06.05, 03:20

              ....Więcej niż połowę pozytywnych ocen Stany uzyskały tylko w pięciu krajach:
              Indiach, Polsce, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i ??? Rosji !!!!.......
              --------------------------------------------------
              ....i chlopow znalazl sie jednak w piatce sprawiedliwych
              • meerkat1 ROsjanie pozytywnie oceniaja USA? 24.06.05, 12:28
                adam.2x napisał:

                >
                > ....Więcej niż połowę pozytywnych ocen Stany uzyskały tylko w pięciu krajach:
                > Indiach, Polsce, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i ??? Rosji !!!!.......
                > --------------------------------------------------
                > ....i chlopow znalazl sie jednak w piatce sprawiedliwych

                Jesli wiekszosc Rosjan ocenia Stany Zjednoczone pozytywnie- to <tomson>,
                <piterski> i <naf-naf> powinni natychmiast popelnic seppuku. :-)
    • kralik1 Re: USA nadal nie lubiane w większości krajów, lu 24.06.05, 03:32
      bella24 napisała:

      > "Większość mieszkańców świata ma złą opinię o USA - wynika z sondażu
      > przeprowadzonego w 16 krajach " - nie rozumiem tego zdania. Czy to znaczy, ze
      > mieszkancy 16 krajow wypowiadaliby sie za reszte mieszkancow swiata ?

      Jezeli tego nie rozumiesz to juz nigdy nie zrozumiesz bo glowka troszke
      przypuchla od checi zrozumienia:)
    • krzysztof_werkun Ciekawe jak ten sondaż przeprowadzano w Chinach... 24.06.05, 05:23
      Szkoda że nie podali % wyników. Pewnie jeśli pytanie było "Czy jesteś zadowolony z obecnej sytuacji w
      kraju (w domyśle - pod przywództwem wiodącej siły narodu - KPCh)? to odpowiedź pewnie była 101%
      repondentów mówi jednogłośnie 3x TAK!

      Te wszystkie międzynarodowe sondaże tak na prawdę nie maja zbytniego sensu - gdy sie pytania
      tłumaczy na inne języki to zawsze zmienia się znaczenie pytania w pewnym stopni. W efekcie często
      można uzyskać przeciwne odpowiedzi od osób które tak na prawdę myślą to samo. I jak jeszcze dodać
      nie-demokratyczne kraje takie jak Chiny czy kraje arabskie - to taki sondaż ma jeszcze mniej wartości.
      Kto przy zdrowych zmysłach powie prawdę takiemu sondażyście w krajach rządzonych przez dyktatury
      - pprzecież z dużym prawdopodobieństem on może być pracownikiem bezpieki. Toż sondaż to dobry
      sposób by zlokalizować niezadowolonych i wywrotowców.
    • presentation1 USA uwaza ze .......... 24.06.05, 06:42
      OTO SLOWA -"Na początku II wojny światowej przegrywaliśmy bitwę za bitwą, a
      jednak zwyciężyliśmy. Zawsze byliśmy w stanie przetrwać trudne chwile" - mówił
      Donald Rumsfeld.

      Stany Zjednoczone mają obecnie w Iraku 150 tysięcy żołnierzy. Od początku wojny
      zginęło tam ponad 1700 Amerykanów. Według sondaży, 2/3 mieszkańców USA opowiada
      się za rozpoczęciem wycofywania wojsk amerykańskich z Iraku.-Wiec jednak TO SA
      POWSTANCY WALCZACY Z NAJEZDZCA.Analogiczna sytuacja jak w Polsce i innych
      krajach okupowanych gdzie istnial ruch oporu.Jezeli ktos mial jeszcze zludzenia
      to pora je przerwac
    • schlagbaum Ludzie nie dajcie sie oglupic mediom 24.06.05, 06:54
      Urabiaja was jak chca a wy sie dajecie.
      Pora sie temu oporzec. Jak chcecie wiedziec co myslicie - zapytajcie Felusiaka.
      • galaxy2099 A nie szlakbuma ??? 24.06.05, 07:06
        Przeciez szlakbum, maruda i eva wiedza wszystko ...
    • buszek2 www.panstwozla.pl i wszystko jasne.. 24.06.05, 07:34
      • meerkat1 Re: www.panstwozla.pl i wszystko jasne:-)))))))))) 24.06.05, 11:17
        AMERYKA CALA SRA
        NA paSYFA Z PANSTWA ZLA!

        szczegoly: <www.pasyfsra.commie>
    • ro45dak No cóż ja myślę o swojej Ojczyźnie 24.06.05, 07:41
      I tak też postrzegam Amerykanów. Opinie na świecie mogą być różne,
      ale dla mnie Polaka jest ważne to, co jak się zachowuje USA w odniesieniu
      do Polski i tu nie mam większych do nich zastrzeżeń.
      Takie moje spojrzenie może wynikać i stąd, że całe lata nasza Ojczyzna
      była pod wpływami różnych zaborców, którzy życzyli nam tylko zła.
      Teraz, choć jesteśmy suwerennym narodem, a nie mając zbyt wielu
      przyjaciół, pozostała nam tylko wiara w Stany Zjednoczone, a to co
      myślą inni na świcie jest dla mnie nieistotne, zważywszy wielkość
      jaką może być własna Ojczyzna.
      Inni jak Franuzi cierpią na manię wielkomocarstwowości, Niemcy są
      krajem bogatym, a ponadto mogą pamiętać to co działo się podczas
      wojny i choć oni ją wywołali, to jednak mogą winić USA.
      Nie brakuje też oponentów w naszym kraju, ale to normalne, bo każdy
      może inaczej widzieć swój polityczny interes z którego żyje.
      • ocean12 Charakterystyczny prowincjonalizm 24.06.05, 09:34
        Mam do Ciebie pytanie. Gdybyś miał sąsiada, bogatego, wpływowego i bardzo
        miłego dla Ciebie, któty katowałby swoją żonę i gwałcił córkę, to też dalej byś
        się z nim przyjaźnił, bo pożyczył Ci kiedyś na mieszkanie i zaprasza na grilla?
        Gwarancje bezpieczeństwa dla Polski wynikają z przynależności do NATO. W tej
        chwili USA są w stanie popełniania największej zbrodni XXI wieku. Dzieje się to
        niestety przy współudziale naszego kraju. Polacy najwyraźniej uznają
        zasadę "byle polska wieś zaciszna ..." i nie zamierzają poświęcać czegokolwiek
        w imię przyzwoitości. Nie musieliby zresztą nic tracić, bo nic nam z roli
        pomocnika hycla nie przyszło. Francuzi mieli odwagę narazić na szwank własne
        istotne interesy, w imię obrony zasad prawa międzynarodowego i solidarności z
        bezbronnym krajem, napadniętym przez kraj najpotężniejszy. Za to ich podziwiam
        i zgadzam się w pełni z większością ludzi na świecie, czujących obrzydzenie do
        sposobu uprawiania przez USA polityki.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka