himax A GAZETY PRZESCIGAJA SIE W POKAZYWANIU BIALYCH 01.09.05, 21:55 Mimo ze 99% to sa czarni posrod tego motlochu bez mozgow. www.cbc.ca/gfx/pix/no_convention_center.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
kerstinoven Kolorowi maja swoj festiwal 01.09.05, 21:56 ...w glowie sie nie miesci. Odpowiedz Link Zgłoś
himax Re: Kolorowi maja swoj festiwal 01.09.05, 22:05 kerstinoven napisała: > ...w glowie sie nie miesci. Nawet w Bibli jest napisane ze czarny czlowiek to jest bloto. Czy nie jest tak w zyciu naprawde? Odpowiedz Link Zgłoś
vitokrilp Re: Kolorowi maja swoj festiwal 01.09.05, 22:15 himax napisał: > kerstinoven napisała: > > > ...w glowie sie nie miesci. > > Nawet w Bibli jest napisane ze czarny czlowiek to jest bloto. > Czy nie jest tak w zyciu naprawde? bardzo prosze o dokladny cytat z podaniem w ktorej ksiedze, ktory wiersz. Odpowiedz Link Zgłoś
me-e HYDRAULIKU Z POLSKI...pakuj narzedzia...-))) 01.09.05, 22:05 ...i ty budowlancu new orlean wzywa Odpowiedz Link Zgłoś
himax Re: HYDRAULIKU Z POLSKI...pakuj narzedzia...-))) 01.09.05, 22:06 me-e napisał: > ...i ty budowlancu new orlean wzywa A ty pakuj manele i jazda na Bliski Wschod Odpowiedz Link Zgłoś
me-e KTO ODRGOZOWYWAL WTC...POLACY 01.09.05, 23:04 ...jakie firmy stawiaja nowe domy po tornadach...takrze polskie...wiec co w tym dziwnego ,ze polacy beda pracowac przy odbudowie new oreanu...czy mee kogos obrazil a moze czyjas dume...walnij piescia w stol a polglowek inzynier zawsze sie znajdzie ...-))) Odpowiedz Link Zgłoś
korado9 Zastanowienie mnie bierze 01.09.05, 22:07 Jak przy całym rozwoju technikii technologii człowiek pozostaje tylko ziarnem piasku. Ludzie w Nowym Orleanie latami dorabiali się, zabijali o parę centów, a teraz to wszystko stało się tak małe w porównaniu do kilku kropel czystej, pitnej wody... Straszna katastrofa. Dla niewierzących znak niszczycielskiej działalności człowieka, który zniszczył naturalną ochronę. Dla wierzących.. może coś więcej? Odpowiedz Link Zgłoś
kerstinoven Re: Zastanowienie mnie bierze 01.09.05, 22:23 Warto sie zabijac bo z tego bierze sie postep; z tego ze przez wieki ludzie 'zabijali sie dla paru centow' masz chociazby nowoczesne narzedzia destyntyczne i nikt nie musi mlotkiem wybijac ci zepsutych zebow. Mnie zastanawia cos innego; dlaczego mimo calego postepu ciagle drzemie taki prymitywizm w ludziach ktory karze im rabowac cudza wlasnosc bez zadnej racjonalnej przyczyny... Odpowiedz Link Zgłoś
yurek11111 Dlaczego rabuja?Masz odpowiedz. 01.09.05, 22:32 www.dziennik.com/www/dziennik/wiad/pub.htm*************************************************************** kerstinoven napisała: > Warto sie zabijac bo z tego bierze sie postep; z tego ze przez wieki > ludzie 'zabijali sie dla paru centow' masz chociazby nowoczesne narzedzia > destyntyczne i nikt nie musi mlotkiem wybijac ci zepsutych zebow. > > Mnie zastanawia cos innego; dlaczego mimo calego postepu ciagle drzemie taki > prymitywizm w ludziach ktory karze im rabowac cudza wlasnosc bez zadnej > racjonalnej przyczyny... Odpowiedz Link Zgłoś
yurek11111 Re: Dlaczego rabuja?Masz odpowiedz.cd 01.09.05, 22:35 yurek11111 napisał: > www.dziennik.com/www/dziennik/wiad/pub.htm*************************************************************** > kerstinoven napisała: > > > Warto sie zabijac bo z tego bierze sie postep; z tego ze przez wieki > > ludzie 'zabijali sie dla paru centow' masz chociazby nowoczesne narzedzia > > > destyntyczne i nikt nie musi mlotkiem wybijac ci zepsutych zebow. > > > > Mnie zastanawia cos innego; dlaczego mimo calego postepu ciagle drzemie t > aki > > prymitywizm w ludziach ktory karze im rabowac cudza wlasnosc bez zadnej > > racjonalnej przyczyny... Odpowiedz Link Zgłoś
yurek11111 Re: Dlaczego rabuja?Masz odpowiedz. 01.09.05, 22:37 Niepokojące tendencje Dane opublikowane w środę przez Biuro Spisu Powszechnego na temat zarobków i biedy w Ameryce zmuszają do zastanowienia. Liczba osób poniżej poziomu ubóstwa wzrosła w minionym roku o 1,1 miliona. Tendencja ta utrzymuje się już czwarty rok z rzędu. Tyle ogólnych danych, rozpisanych przez biuro spisowe w obszernym dokumencie na bardzo szczegółowe tablice - podług wieku, miejsca zamieszkania, przynależności rasowej. Zainteresowani mogą sprawdzić sami na stronie internetowej: www.census.gov/Press-Release/www/releases/archives/income_wealth/005647.html. Publikacja ta i wcześniejsze przecieki na jej temat wywołały gwałtowną polemikę w prasie. Rosnąca liczba biednych jest faktem, który wymaga interpretacji, skoro wielu komentatorów usiłuje dane te pogodzić z innymi statystykami, jakby zaprzeczającymi zarysowanemu ciemnemu wizerunkowi społeczeństwa. Idzie przede wszystkim o dynamiczny rozwój gospodarczy i wzrastającą liczbę miejsc pracy. Dlaczego więc ekonomicznie optymistyczny obraz USA nie przekłada się na wzrost dobrobytu jego mieszkańców. Rosnącą liczbę biednych tłumaczy się niekiedy jako wpływ potężnej fali emigracji do USA, a wiadomo, że przybysze przez lata sytuują się w strefie ubóstwa. To samo dotyczy osób bez ubezpieczenia lekarskiego. Obecnie co szósty (legalny) mieszkaniec Stanów Zjednoczonych nie ma zapewnionej bezpłatnej opieki lekarskiej; w Teksasie - co czwarty. Wyjaśnienie to jest zupełnie niezadowalające, albowiem osobliwością tej tendencji ubożenia społeczeństwa jest okoliczność, że bieda rośnie wyłącznie wśród białych mieszkańców USA; sytuacja majątkowa Latynosów i Murzynów nie zmieniła się w porównaniu z poprzednim rokiem, zaś Azjaci odnotowali nawet wzrost zarobków. Nie można tłumaczyć statystyk napływem imigrantów; przybyszami bowiem są głównie przedstawiciele innych, nie białych grup. Inni dowodzą, iż statystyki te zniekształcają obraz rzeczywistości, albowiem Biuro Spisu Powszechnego bierze pod uwagę tylko zarobki ludzi, zaś nie uwzględnia dodatkowych świadczeń, jak kupony żywnościowe, dopłaty za czynsz, światło i gaz oraz wiele dodatkowych ulg dla mało zarabiających. W istocie więc liczba naprawdę biednych jest znacznie mniejsza, niż można by mniemać na podstawie suchych liczb. Jest to z pewnością trafne spostrzeżenie, ale oponenci kreślą jeszcze ciemniejszy wizerunek twierdząc, iż próg ubóstwa ustalany jest dla całego kraju (dla czteroosobowej rodziny 19 307 dol. jest granicą ubóstwa), tymczasem w wielu stanach ("bogatszych") wielu autentycznych biedaków nie mieści się po prostu w tych sztywnych kategoriach. Sceptycy zaś powiadają, iż ubóstwo jako takie o niczym nie świadczy. Zwracać uwagę należy na dynamikę społeczną - jak szybko biedacy są w stanie dźwignąć się z nędzy. Prawie 80 procent oficjalnie biednych figuruje w tym rejestrze nie więcej niż rok - od trzech do sześciu miesięcy. Ameryka stwarza więc warunki po temu, aby samemu sobie pomóc, w przeciwieństwie do większości innych krajów (w tym zachodnich), gdzie człowiek, którego okoliczności zepchnęły w strefę biedy, tkwi na tym poziomie przez lata. To ważne spostrzeżenie. Ruchliwość społeczna, szanse stojące przed każdym czynią Stany Zjednoczone niepowtarzalnym krajem wielkich możliwości. Niemniej nie ulega wątpliwości, iż mamy do czynienia z niepokojącym zjawiskiem - znakomicie funkcjonującej gospodarki i obniżającego się poziomu życia, gdyż do takiej kategorii zaliczyć można stagnację dochodów. Rosną więc koszty utrzymania, w tym zwłaszcza ubezpieczenia lekarskie oraz wykształcenie, zaś kurczy się liczba "dobrych" prac. Kraj dojrzewa do wielkiej reformy społecznej. ck -------------------------------------------------------------------------------- > kerstinoven napisała: > > > Warto sie zabijac bo z tego bierze sie postep; z tego ze przez wieki > > ludzie 'zabijali sie dla paru centow' masz chociazby nowoczesne narzedzia > > > destyntyczne i nikt nie musi mlotkiem wybijac ci zepsutych zebow. > > > > Mnie zastanawia cos innego; dlaczego mimo calego postepu ciagle drzemie t > aki > > prymitywizm w ludziach ktory karze im rabowac cudza wlasnosc bez zadnej > > racjonalnej przyczyny... Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 do Yurek 1111 - tonące USA 02.09.05, 01:05 Tendecje, które dobrze opisujesz istnieją od ca. 20. paru lat. Tyle, że w ostatniej dekadzie skutkiem silnej globalizacji bardzo się nasiliły. Jeśli, jak sugerujesz, interesują cię związki kazualne polecam prace prof. P. Krugmana, który rzetelnie od lat już wielu zajmuje się tym problemem. Ma on doskonałe statystyki, świetne udokumentopwanie tez i dobrze wyjaśnia skąd bierze się ten amerykański fenomen, który USA próbują dziś zaszczepić całemu światu jako moedel sukcesu. Pytanie dla kogo?? Jedno jest raczej pewne - jeśli USA nie uda się narzzucić światu swego modelu to będą same jego główną, największą ofiarą. To tylko kwestia czasu. Społeczeństwo USA jest w przerażającym stanie, choć politycy próbują niczym u schyłku komunizmu stworzyć atmosferę sukcesu: "jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej". Kilka lat temu w Niemczech Wsch. i w Polsce Zach. była ogromna, straszliwa powódź. Tak w jednym jak i w drugim kraju wieści o zabijaniu były tak rzadkie jak wieści o krowie z dwoma ogonami. Owszem ludzie nie mają tu tyle broni palnej, ale przecież zabić można choćby nożem lub tasakiem od mięsa. Wieści o pladrowaniu sklepów lub opuszczonych mieszkań były niewiele częstsze niż te o zabijaniu. Chaos, podpalenia, strzelanie do pomagających - to coś KOMPLETNIE niewyobrażalnego. Odpowiedz Link Zgłoś
vitokrilp Re: Zastanowienie mnie bierze 01.09.05, 22:40 kerstinoven napisała: > Warto sie zabijac bo z tego bierze sie postep; z tego ze przez wieki > ludzie 'zabijali sie dla paru centow' masz chociazby nowoczesne narzedzia > destyntyczne i nikt nie musi mlotkiem wybijac ci zepsutych zebow. jestes dentysta? juz teraz wiem czemu ludzie instynktownie sie was boja :) Odpowiedz Link Zgłoś
vitokrilp Re: Zastanowienie mnie bierze 01.09.05, 22:35 korado9 napisał: > Straszna katastrofa. Dla niewierzących znak niszczycielskiej działalności > człowieka, który zniszczył naturalną ochronę. Dla wierzących.. może coś więcej? Teraz ciekawe jak rzekomo wierzacy Bush odczyta ten znak, no bo chyba nie oskarzy Al Kaidy albo Fidela o to co sie stalo. Kleski zywiolowe byly, sa i beda, wazne jak ludzie sobie z nimi daja rade, jak sie zachowuja w ich obliczu. To co sie dzieje teraz w Nowym Orleanie z pewnoscia nie przynosi chluby narcystycznemu spoleczenstwu jedynego supermocarstwa i rzekomemu swiatowemu wzorowi spoleczenstwa obywatelskiego. Bardzo ciekawe jest tez porownanie zachowania ludzi w znienawidzonym przez Busha Nowym Jorku pamietnego 11 wrzesnia i dzisiejsze w republikanskim Nowym Orleanie. No tak, zapomnialem, wszystko to wina Francuzow, York jest przeciez anglosaski, a Orlean, francuski :) Odpowiedz Link Zgłoś
jiddu Fantastyczny kraj 01.09.05, 22:26 Musi być trzymany mocno w ryzach, bo inaczej dziczeje z dnia na dzień. Nie wiem co takiego podziwia się w ameryce, to, że nie ma np. oporów eksploatować wszystko co popadnie? Nie dziwota, że wiele mają, ale czy na tym ma polegać życie? I jakże im blisko do Iraku, tam również zniknął ośdrodek władzy i doszło do totalnego pomieszania z poplątaniem, grabieże, mordy... Dlaczego kojarzmy kulturę z zamożnością? Tutaj, przynajmniej te 20 lat temu nic pdobnego nie mogłoby się zdarzyć, nawet gdyby całą komunę wysłano na Marsa. Myślę, że po prostu normalni ludzie nigdy nie będą specjalnie zamożni, bo szanują ziemię, drzewa, powietrze, innych ludzi... Odpowiedz Link Zgłoś
me-e W DOLINIE NIEDZWIEDZIEJ... ZLOTO 01.09.05, 23:17 ...placa po $ 17/h...dlaczego belka sp i nie oferuje pomocy w odbudowie new orleanu przez firmy polskie... Odpowiedz Link Zgłoś
radeks11 Re: N. Orlean: ostrzelano śmigłowiec ewakuujący l 01.09.05, 23:23 A ja chciałbym przypomnieć o tym, że Stany Zjednoczone nie reatyfikowały traktatu z KIOTO. Ciekawe kiedy dotrze do nich, że środowisko jest ważniejsze niż gospodarka ? !!! Odpowiedz Link Zgłoś
me-e Re: N. Orlean... 01.09.05, 23:29 ...uslugi szkodza srodowisku...a wezmy taka rosje podpisala traktat w kiota...i co przestrzega jego postanowien...-))) Odpowiedz Link Zgłoś
heraldek ...a powstanie nowoczesna Wenecja..... 01.09.05, 23:37 ....architekci juz zapewne pracuja nad przebudowa tego miasta.....I jak to z kataklizmami bywa, dla jednych smutek, dla innych wspaniala okazja.... Odpowiedz Link Zgłoś
me-e Re: ...a powstanie nowoczesna Wenecja..... 01.09.05, 23:41 heraldek napisał: > ....architekci juz zapewne pracuja nad przebudowa > tego miasta.....I jak to z kataklizmami bywa, > dla jednych smutek, dla innych wspaniala okazja.... ...dokladnie...szczescie w nieszczesciu...sam bym tam pojechal Odpowiedz Link Zgłoś
yurek11111 mee ,chce za gondoliera "robic"... :-))) 01.09.05, 23:48 me-e napisał: > heraldek napisał: > > > ....architekci juz zapewne pracuja nad przebudowa > > tego miasta.....I jak to z kataklizmami bywa, > > dla jednych smutek, dla innych wspaniala okazja.... > > > ...dokladnie...szczescie w nieszczesciu...sam bym tam pojechal Odpowiedz Link Zgłoś
me-e Re: mee ,chce za gondoliera "robic"... :-))) 01.09.05, 23:54 ...mysle o jakims centrum polskiej kultury w n.olrleanie...co w stylu tawerny z zespolami z polski...w piatek gorale w sobote kaszubi ...a przez caly tydzienne polski jazz...pozatym konkursy mokrego podkoszulka...piwosza dnia...itp...-))) Odpowiedz Link Zgłoś
ulryk Re: mee ,chce za gondoliera "robic"... :-))) 02.09.05, 00:07 Dlaczego wobec tragedii tak głupio się zachowujesz? Masz sumienie? Odpowiedz Link Zgłoś
me-e ulryk 02.09.05, 00:17 ...jestes wybiorczy w stosunku do mee ,ze swa uwaga...spojz co tu sie dzieje wyzwiska i ublizania ja tylko podjolem temay biznesu ludnosc zreszta tez chca wracac spowrotem do n. orleanu...co ,mam dyskutowac w kolko dlaczego rabuja i dlaczego ktos szczelil do helikopteru... Odpowiedz Link Zgłoś
kopetnik Re: N. Orlean: ostrzelano śmigłowiec ewakuujący l 02.09.05, 00:10 www.counterpunch.com/floyd09012005.html Przeczytajcie sobie! Odpowiedz Link Zgłoś
me-e Re: N. Orlean: ostrzelano śmigłowiec ewakuujący l 02.09.05, 00:26 ...niezle ...www.counterpunch.com/womenst.html Odpowiedz Link Zgłoś
yurek11111 Dobra koncowka.... 02.09.05, 01:53 The destruction of New Orleans was a work of nature but a nature that has been worked upon by human hands and human policies. As global climate change continues its deadly symbiosis with unbridled commercial development for elite profit, we will see more such destruction, far more, on an even more devastating scale. As the harsh, aggressive militarism and brutal corporate ethos that Bush has injected into the mainstream of American society continues to spread its poison, we will see fewer and fewer resources available to nurture the common good. As the political process becomes more and more corrupt, ever more a creation of elite puppetmasters and their craven bagmen, we will see the poor and the weak and even the middle class driven further and further into the low ground of society, where every passing storm economic, political, natural will threaten their homes, their livelihoods, their very existence. ****************************************************************************** kopetnik napisał: > www.counterpunch.com/floyd09012005.html > Przeczytajcie sobie! Odpowiedz Link Zgłoś
canadol I oni chca zbawiac Swiat.........ha, ha, ha 02.09.05, 00:27 Widac jak na dloni ile maja dziadowstwa w swoim kraju. Niech sie raczej zajma soba, a nie zbawiaja na sile Swiat.....i "utrzymuja porzadek". Przeciez nie maja sily nawet na Irak. Niech wycofaja z tamtad National Guards do pomocy.... Smiechu warte. Odpowiedz Link Zgłoś
me-e Re: I oni chca zbawiac Swiat.........ha, ha, ha 02.09.05, 00:29 canadol napisał: > Widac jak na dloni ile maja dziadowstwa w swoim kraju. > Niech sie raczej zajma soba, a nie zbawiaja na sile Swiat.....i "utrzymuja > porzadek". Przeciez nie maja sily nawet na Irak. Niech wycofaja z tamtad > National Guards do pomocy.... > Smiechu warte. ...Dlaczego wobec tragedii tak głupio się zachowujesz? Masz sumienie? Odpowiedz Link Zgłoś
ulryk Re: I oni chca zbawiac Swiat.........ha, ha, ha 02.09.05, 00:34 Niezłe jaja co?Nowy Orlean pod wodą ,ale numer! Odpowiedz Link Zgłoś
canadol Re: I oni chca zbawiac Swiat.........ha, ha, ha 02.09.05, 00:38 Boleje nad tragedia WSZYSTKICH ludzi. Ale teraz, podczas takich sprawdzianow, dopiero widac jasniej. Maja mase problemow we wlasnym kraju: brak dostepu do nauki, ubostwo, przestepczosc, narkotyki......... Niech sie lepiej za to wezma, a nie zaogniaja sytuacji na Swiecie, by ja niby potem prostowac. Odpowiedz Link Zgłoś
ulryk Re: I oni chca zbawiac Swiat.........ha, ha, ha 02.09.05, 00:45 Rownie dobrze taki wpis mógłby dokonać Kim Ir Sen. Odpowiedz Link Zgłoś
semper_fi Re: I oni chca zbawiac Swiat.........ha, ha, ha 02.09.05, 00:35 oni nie chca... oni zbawiaja... bo ktoz mialby to zrobic? zasmarkana Kanada?? wolne zarty :)) Odpowiedz Link Zgłoś
ospol Re: I oni chca zbawiac Swiat.........ha, ha, ha 02.09.05, 00:46 > oni nie chca... > oni zbawiaja... > bo ktoz mialby to zrobic? zasmarkana Kanada?? > wolne zarty :)) Mysle ze Kanada mogla by lepiej uczyc innych niz USA. A jeszcze lepszym wzorem jest Szwajcaria. Najgorzej jak debil chce nauczyc idiote jak zyc. Odpowiedz Link Zgłoś
yurek11111 semper,jak oni chca"zbawiac",tak jak to robia w NO 02.09.05, 02:00 ...to SWIAT, (prawdopodobnie oprocz Izraela) NIE CHCE ICH ZBAWIENIA.Zauwaz ze SWIAT dobrze egzystowal rowniez przed powstaniem USA. ************************************************************** semper_fi napisał: > oni nie chca... > oni zbawiaja... > bo ktoz mialby to zrobic? zasmarkana Kanada?? > wolne zarty :)) Odpowiedz Link Zgłoś
semper_fi Re: semper,jak oni chca"zbawiac",tak jak to robia 02.09.05, 02:21 krotka pamiec masz jurus... nie chce ich zbawienia?? ciekawe co na to Japonce i Pld Koreanczycy??? o starym Eurokolchozie nawet nie wspomne... ja wiem jurus, tobie ciagla lza sie kreci za Sojuzem... coz twoj stary budowal raj robotnikow i chlopow, a tobie dziecino to budowanie przeszlo kolo nosa, dzieki Jankesom... ty im tego nie wybaczysz, prawda kacapie? Odpowiedz Link Zgłoś
yurek11111 O "japoncach" lepiej nie wspominaj,bo im sie ta... 02.09.05, 02:48 ..."POMOC",Hiroszima i Nagasaki do dzis "odbija"... ****************************************************************** semper_fi napisał: > krotka pamiec masz jurus... > nie chce ich zbawienia?? ciekawe co na to Japonce i Pld Koreanczycy??? > o starym Eurokolchozie nawet nie wspomne... > ja wiem jurus, tobie ciagla lza sie kreci za Sojuzem... coz twoj stary budowal > raj robotnikow i chlopow, a tobie dziecino to budowanie przeszlo kolo nosa, > dzieki Jankesom... > ty im tego nie wybaczysz, prawda kacapie? Odpowiedz Link Zgłoś
semper_fi Re: O "japoncach" lepiej nie wspominaj,bo im sie 02.09.05, 02:54 taka pomoc nalezaloby zastosowac takze i w Iraku... zaraz szmatoglowi by chodzili jak w zegarku :) a propos Japonii... gdyby nie dwa grzyby, Japonia by miala zapewne wiecej spornych terytoriow, niz tylko Kuryle... kacapy jak karaluchy, wszedzie by wlezli... i znow rzez Jankesow pochod bolszewikow zostal powstrzymany, wiec prawdopodobnie te 120 tys ofiar grzybow ocalilo miliony ofiar kacapskiej okupacji... ale chyba zeszlismy z tematu... ile dales na pomoc tym z NO??? Odpowiedz Link Zgłoś
yurek11111 Nic nie dalem,zglosilem sie jako volunteer i jutro 02.09.05, 03:01 ...rano lece na miesiac.Bedzie ciezko...bez kompa :-), reszty sie nie boje. <>Tez tam bedziesz?Podaj namiary , to przy piwie wyperswaduje Ci Twoj semperyzm...:-))) *************************************************************** semper_fi napisał: > taka pomoc nalezaloby zastosowac takze i w Iraku... > zaraz szmatoglowi by chodzili jak w zegarku :) > a propos Japonii... > gdyby nie dwa grzyby, Japonia by miala zapewne wiecej spornych terytoriow, niz > tylko Kuryle... kacapy jak karaluchy, wszedzie by wlezli... i znow rzez Jankeso > w > pochod bolszewikow zostal powstrzymany, wiec prawdopodobnie te 120 tys ofiar > grzybow ocalilo miliony ofiar kacapskiej okupacji... > ale chyba zeszlismy z tematu... > ile dales na pomoc tym z NO??? Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 CZY BOG OSTRZEGA USA? 02.09.05, 00:34 Tej mysli nikt nie chce dopuscic do siebie.Jednak wracajac do historii wielkich mocarstw oraz ich upadku mozna wyciagnac wlasnie taki wniosek.Niektorzy komentatorzy widzac zniszczenia NO przyrownali go do Iraku inni nawet do Hiroszymy.A wiec te dwie wielkie zbrodnie USA sa w podswiadomosci wielu.A inne? Powie ktos zrobila to natura.Moze i ma racje.Inny powie ze czlowiek nie mogl ukarac zbrodniarzy gdyz wyroki spolecznosci ludzkiej mieli gdzies wiec Bog zaczal robic to co moze- skoro na samego czlowieka nie moze wplywac.Moze i ma racje.Ale dlaczego jak za Hitlera tak i za Busha odpowiadac ma caly narod?Moze tak samo jak za innego zbrodniarza odpowiadaja irakijczycy.Jaki ten swiat niesprawiedliwy.Jednak ludzie sami chcieli Hitlera,Saddama i Busha. Odpowiedz Link Zgłoś
warmi2 Re: CZY BOG OSTRZEGA USA? 02.09.05, 00:48 Amerykanie jak Amerykanie ale ciekawe co ci Azjaci narobili , ze ten "Bog" i takim nieladnym tsunami ukaral ? Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 Re: CZY BOG OSTRZEGA USA? 02.09.05, 00:53 Nie ja szukam sprawiedliwosci dziejowej.Na wszystkich cos mozna znalesc ale ja tego szukac nie bede.Natomiast wczoraj juz pisalem ze spada samolot a za nim kilka nastepnych ,pali sie dom a za nim takze nastepne.Czyzby zlosliwosc martwej natury?A moze to znaki ktorych my nie znamy?Nie wiem Odpowiedz Link Zgłoś
jovani Re: CZY BOG OSTRZEGA USA? 02.09.05, 05:13 jak mi wiadomo bog jest osoba molosci wiec bod nie karze i nie morduje, nie wiem w jakiedo bod wierzysz ale ten moj bog to bog dobra a nie zla Odpowiedz Link Zgłoś
boston65 bardzo interesujacy... 02.09.05, 00:36 ...tekst, tylko ze strasznie politycznie poprawny autor zapomnial napisac, ze gangi czarnych napadaja, kradna i gwalca, ludzie przebywajacy w "shelters" sa terroryzowani, zgwalcone kobiety nawet tego nie zglaszaja za okolo 50 lat biali beda mniejszoscia w usa, wtedy nastapi koniec tego kraju Odpowiedz Link Zgłoś
okrent9 Re: bardzo interesujacy... 02.09.05, 00:47 boston65, czyżbyś był jedną z tych zgwałconych kobiet? Jeśli nie, to skąd wiesz, że dochodzi do gwałtów, skoro one tego nie zgłaszają? Wolę nie myśleć... Odpowiedz Link Zgłoś
ospol Re: bardzo interesujacy... 02.09.05, 00:48 boston65 napisał: > ...tekst, tylko ze strasznie politycznie poprawny > autor zapomnial napisac, ze gangi czarnych napadaja, kradna i gwalca, ludzie > przebywajacy w "shelters" sa terroryzowani, zgwalcone kobiety nawet tego nie > zglaszaja > za okolo 50 lat biali beda mniejszoscia w usa, wtedy nastapi koniec tego kraju juz sa mniejszoscia i to przesladowana Odpowiedz Link Zgłoś
brlink ludzie umieraja na ulicach 02.09.05, 00:42 www.cnn.com/ death and despair w miescie zostali glownie mieszkancy ubogich dzielnic, nie objeci jakimkolwiek ubezpieczeniem, pozbawieni pomocy. nie maja wody, zywnosci, nic. i to jest wlasnie ta wolna Ameryka. nie masz kasy, jestes nikim i nikogo nie obchodzi, ze potrzebujesz pomocy. Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 Re: ludzie umieraja na ulicach 02.09.05, 00:46 I to jest najwiekszym nieszczesciem tego kraju.Czy jednak amerykanie sami nie przewidzieli swojej przyszlosci?Ksiazki fantastyczne oraz filmy ktore codziennie zalewaja male ekrany sa jakby zwiastunem czegos co ludzie przewiduja. Odpowiedz Link Zgłoś
marekstepien Przykre sa te glupie uwagi na tym forum 02.09.05, 00:56 Przykre sa te uwagi na tym forum. Ludzie nie zdaja sobie sprawy z rozmiarow tej katastrofy. Nowy Orlean jest w wielkosci Warszawy. Czy to trudno sobie wyobrazic CALA WARSZAWE POD WODA? Czy nie byloby chaosu jalkby cala Warszawa z 1.5 milionem ludzi znalazla sie pod woda? Odpowiedz Link Zgłoś
himax Re: Przykre sa te glupie uwagi na tym forum 02.09.05, 00:58 marekstepien napisał: > Przykre sa te uwagi na tym forum. Ludzie nie zdaja sobie sprawy z rozmiarow > tej katastrofy. Nowy Orlean jest w wielkosci Warszawy. Czy to trudno sobie > wyobrazic CALA WARSZAWE POD WODA? > > Czy nie byloby chaosu jalkby cala Warszawa z 1.5 milionem ludzi znalazla sie > pod woda? Chaos by byl, ale mysilsz ze strzelali by do karetek pogotowia? Odpowiedz Link Zgłoś
marekstepien Re: Przykre sa te glupie uwagi na tym forum 02.09.05, 01:02 > Chaos by byl, ale mysilsz ze strzelali by do karetek pogotowia? Czy myslisz ze Pruszkowska i Rosyjka mafia siedzialaby bezczynnie? Odpowiedz Link Zgłoś
me-e Re: Przykre sa te glupie uwagi na tym forum 02.09.05, 01:04 ...do karetki moze by i nie strzelili...bo i z czego z procy...ale zapewne byly by telefony o podlozeniu bomb... ... Chaos by byl, ale mysilsz ze strzelali by do karetek pogotowia? Odpowiedz Link Zgłoś
himax Model dla calego swiata. Tragedia i czolgi 02.09.05, 00:56 Spoleczenstwo na wysokim poziomie rozwoju. Raczej jak w Angoli www.cbc.ca/includes/photogalleries/katrina20508/images/cswat_team.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 Re: Model dla calego swiata. Tragedia i czolgi 02.09.05, 01:03 himax napisał: > Spoleczenstwo na wysokim poziomie rozwoju. Raczej jak w Angoli > www.cbc.ca/includes/photogalleries/katrina20508/images/cswat_team.jpg Przypomina to bardziej codzienne zdjecia z Iraku.Moze to juz okupacja Orleanu? Odpowiedz Link Zgłoś
heraldek To jest po prostu kara boska.... 02.09.05, 00:57 ...Allach wysluchal Osame i Saddama... Kiedy nastepny...??? Odpowiedz Link Zgłoś
diogen Re: To jest po prostu kara boska.... 02.09.05, 01:05 mysle ze jesli priorytetem dla wladz stalo sie lapanie zlodzieji , ktorzy w najbardzoej logiczny sposob kradna (nie mozna tego nazwac do konca kradzierza jesli ktos wlamuje sie do slepu spozywczego aby wziasc cos do jedzenia bo nie ma wody i kradnie LOD... moj i lody ktore by i tak sie zapsuly bo nie mam pradu. panstwo powinno nakazac otworzyc wszystkie sklepy i rozdawac co jest biednym powodzianom ktorzy umieraja z pragnienia i glodu i rozpaczy. ale BUSZ broni wlasnosci prywatnej nawet jesli jest to najwiekszym surrealizmem wysyla wojska by chonic wlascicieli kilku salat podczas gdy ktos umiera z glodu. mysle ze bedzie sie piekl w piekle Bush przestepca, ktory po raz kolejny pokazal co dla niego wazne napewno nie ludzie napewno nie przygotowanie przed katastrofa... kasa to co jest wazne. Plakac do telewizora kazdy umie i zgdywac sie na dobrego ... ale cos z prorytetami jest nie tak.. ni po raz pierwszy. Odpowiedz Link Zgłoś
prawda11 DO KOGO NALEZALY TE SKLEPY ????? 02.09.05, 01:02 Do kogo nalezaly te rabowane sklepy ze ich ochrona byla dla policji wazniejsza niz ratowanie zycia ludzkiego? Ci z Panstwa ktorzy byli w Ameryce wiedza. Ich zafajdane swiecidelka sa dla nich wazniejsze niz glodujacy ludzie na dachach. Nie moge powiedziec wiecej bo cenzor uznalby mnie za "xenofoba". Odpowiedz Link Zgłoś
me-e Re: DO KOGO NALEZALY TE SKLEPY ????? 02.09.05, 01:10 prawda11 napisał: > Do kogo nalezaly te rabowane sklepy ze ich ochrona byla dla policji wazniejsza > niz ratowanie zycia ludzkiego? Ci z Panstwa ktorzy byli w Ameryce wiedza. Ich > > zafajdane swiecidelka sa dla nich wazniejsze niz glodujacy ludzie na dachach. > Nie moge powiedziec wiecej bo cenzor uznalby mnie za "xenofoba". ...tu nie chodzi o swiecidelka tu chodzi o wlasnosc , ktora chroni konstytucyjne prawo...a o tych co na dachach to byly komunikaty blagajace i ostrzegajace o wielkosci huraganu...zeby wyjezdzac lub chronic sie w wyznaczonych miejscach...gdybym nawet nie mial samochodu to wziolbym plecak i poszedl przed siebie jak najdalej... Odpowiedz Link Zgłoś
diogen wlasnos prywatna jest bozkiem 02.09.05, 01:14 wlasnos prywatna nie jest i nie moze byc waroscia najwyzsza. Jesli jestesmy na pustyni a ja mam swoje sapasy wody o ty nic i jesli sie z toba nie podziele bedzie to przestepstwo i nikogo nie przekona ze to bylo moja woda. To sa dramatyczne chwile i wlasnosc przywatna jest znacznie mniej wazna od zycia ludzkiego kto tak nie mysli ma nie ma serca ani duszy, tylko portwel Odpowiedz Link Zgłoś
me-e Re: wlasnos prywatna jest bozkiem 02.09.05, 01:21 ...konstytucja jeszcze obowiazuje i nie wprowadzono do niej poprawki...idzie na sklepy i biezcie ile zdolacie udzwignac...pozatym po co komu telewizor lub lodowka...no, chyba ,ze mysli przyszlosciowo...-))) Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 Re: DO KOGO NALEZALY TE SKLEPY ????? 02.09.05, 01:15 Widzac relacje z NO dostrzegles tam male dzieci?Tylko biedacy mogli liczyc ze jakos sie uda.Bo gdzie mieli pojsc bez kasy?Znali zycie w NO-byli tam niczym bez praw do doktora .Glod , nedza i ubostwo-po prostu.Tam mieli moze jakis dach nad glowa.Gdzie mieli isc z tym twoim tobolkiem?Tam gdzie nawet tego nedznego dachu nad glowa by nie mieli? Odpowiedz Link Zgłoś
diogen Re: DO KOGO NALEZALY TE SKLEPY ????? 02.09.05, 01:16 i nie badz taki madry i pewny ze bys wzial plecak i poszedl jak najdalej ... Nie bardz taki madry. sa rozne sytuacje . sa ludzi euposledzeni , sa tacy co nie rozumieja , sa tacy co nie wiedz, sa tacy co niemoga, kto wie dlaczego ktos nie wyjechal i nie jest madre ich sadzic i powiedziec komus to twoja wina. To tak jakby kogos przejechalo a ty zamiast pomoc potraconemu przeszadl bys obojetnie mowiac twoja wina bo nie przechodziles na pasach badz czlowiekiem a nie madrala!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 Re: DO KOGO NALEZALY TE SKLEPY ????? 02.09.05, 01:19 To ty zarzuciles tym ludziom ze nie poszli bo ty wzialbys swoj tobolek(dobrze ze masz co do niego wlozyc)............. Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 Re: DO KOGO NALEZALY TE SKLEPY ????? 02.09.05, 01:21 To nie bylo do Diogen Odpowiedz Link Zgłoś
me-e Re: DO KOGO NALEZALY TE SKLEPY ????? 02.09.05, 01:23 diogen napisała: > i nie badz taki madry i pewny ze bys wzial plecak i poszedl jak najdalej ... > Nie bardz taki madry. sa rozne sytuacje . sa ludzi euposledzeni , sa tacy co > nie rozumieja , sa tacy co nie wiedz, sa tacy co niemoga, kto wie dlaczego ktos > > nie wyjechal i nie jest madre ich sadzic i powiedziec komus to twoja wina. To > tak jakby kogos przejechalo a ty zamiast pomoc potraconemu przeszadl bys > obojetnie mowiac twoja wina bo nie przechodziles na pasach > badz czlowiekiem a nie madrala!!!! ...zawsze jest tak ,ze ktos musi zostac ...ale to jest ulamek tych co mogli wziasc nogi za pas... Odpowiedz Link Zgłoś
yurek11111 mee , tradycyjnie pieprzysz jak potluczony !!! 02.09.05, 02:45 me-e napisał: > prawda11 napisał: > > > Do kogo nalezaly te rabowane sklepy ze ich ochrona byla dla policji > wazniejsza > > niz ratowanie zycia ludzkiego? Ci z Panstwa ktorzy byli w Ameryce wiedza > . > Ich > > > > zafajdane swiecidelka sa dla nich wazniejsze niz glodujacy ludzie na > dachach. > > Nie moge powiedziec wiecej bo cenzor uznalby mnie za "xenofoba". > > > ...tu nie chodzi o swiecidelka tu chodzi o wlasnosc , ktora chroni > konstytucyjne prawo...a o tych co na dachach to byly komunikaty blagajace i > ostrzegajace o wielkosci huraganu...zeby wyjezdzac lub chronic sie w > wyznaczonych miejscach...gdybym nawet nie mial samochodu to wziolbym plecak i > poszedl przed siebie jak najdalej... *********************************************************************** <>Pozostali starsi i inwalidzi.To im wladze zorganizowaly "bezpieczne" schronienie na stadionie "superdome". Tak bezpieczne ze czesc dachu tego "superdomu",zostala zerwana przy pierwszych porywach Katriny... <>A nie pamietasz doniesien ze wszystkie drogi wygladaly jak gigantyczny PARKING.Dlatego nie wszystkim udalo sie opuscic tereny dotkniete kleska . <>Widac rowniez NIEPRZYGOTOWANIE stanow sasiadujacych ,do niesienia pomocy oraz ZBAGATELIZOWANIE "tematu" przez wladze federalne, na zasadzie "jakos tam bedzie". Odpowiedz Link Zgłoś
prawda11 Re: troche o przyszlosci 02.09.05, 01:13 Jesli w przyszlosci na Ameryke np. uderzy meteoryt, bandy zlozone z kolorowych, sekt i zboczonych zrobia wieksza dewastacje niz bomba atomowa. W jeden dzien w Ameryce zapanuje glod, cierpienia i smierc. Do wynajetych ujadaczy mam pytanie: dlaczego armia USA pilnuje szybow w Iraku zamiast ratowac swoich ludzi? Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 Re: troche o przyszlosci 02.09.05, 01:16 Poniewaz sytuacja w NO jest na reke administracji Busha.Zmniejszy sie odsetek biednych i bezdomnych. Odpowiedz Link Zgłoś
yurek11111 Ciala ludzkie ,lezace od 48godzin,sa zzerane przez 02.09.05, 01:45 ..przez szczury w NO... <>Wlasnie obejrzalem rozmowe na zywo,wyemitowana przez CNN,w czasie ktorej reporter Andersson,przylozyl p.senator ktora jedyne co miala do powiedzenia to "mowy dziekczynne" dla Busha seniora i bylego prez. Clintona , za organizowanie pomocy ,przede wszystkim finansowej, dla ofiar huraganu. Reporter powiedzial ze ocalalych z huraganu jeszcze bardziej wqurvia ze politycy sobie gratuluja watpliwych "sukcesow" ,a nieuprzatniete zwloki ofiar huraganu ,"walajace" sie po ulicach ,sa zzerane przez szczury... <>Politycy rowniez obwiniaja mieszkancow dotknietych huraganem terenow , ze sami sa sobie winni , bo nie usluchali wezwan do opuszczenia terenow ,w ktore mial uderzyc huragan. Odpowiedz Link Zgłoś
me-e Re: Ciala ludzkie ,lezace od 48godzin,sa zzerane 02.09.05, 01:58 ...nie moge potwierdzic twych rewelacji ...www.cnn.com/ Odpowiedz Link Zgłoś
yurek11111 mee,mieszkasz w NJC?Wlacz tv na CNN chanel 02.09.05, 02:27 <>O G L A D A M CNN,nie czytam , i patrze na sytuacje z coraz wiekszym przestrachem.Ocalali ludzie z huraganu sa zgromadzeni na stadionie(superdome) i usiluja opuscic ten stadion , lecz sa otoczeni uzbrojonym wojskiem. <>Oby nie doszlo do konfrontacji... <>Ewakuowani sa oslaniani kamizelkami kuloodpornymi w obawie przed atakiem snajpera(snajperow?). <> T R A G E D I A Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 USA = była ZSSR 02.09.05, 01:42 Pokazywano w niemieckiej tv jak głodni i odcięci od kilku dni od pomocy ludzie błagają o pomoc. Niemcy i inni w starej EU zaproponowali wysłanie błyskawicznego wsparcia. Niemiecki rząd wydzwania wciąż do Waszyngtonu z propozycją szybkiej pomocy - na próżno! Rząd USA, niczym dawniej ZSSR, nie życzy sobie nikogo z zewnatrz, bo byłby to pewnie w jego oczach, podobnie jak kiedyś u Brezniewa, objaw słabości. A ludzie giną jak muchy. Ale ludzi i w USA podobnie jak w ZSSR jest dużo. A poza tym, ci co giną to też głównie "cziornyje". Odpowiedz Link Zgłoś
warmi2 Re: USA = była ZSRR 02.09.05, 05:48 Co ciebie to tak martwi ? Czy ty za to placisz czy moze po prostu jestes zwykla idiotka ktora wykorzysta kazda okazje, nawet tragedie jak ta na, swoja idiotyczna propagande ? Poprostu zapomnij o USA , my sobie bez ciebie poradzimy. Odpowiedz Link Zgłoś
maciek770 Re: USA = była ZSRR 02.09.05, 10:07 warmi2 napisał: > Co ciebie to tak martwi ? > > Czy ty za to placisz czy moze po prostu jestes zwykla idiotka ktora wykorzysta > kazda okazje, nawet tragedie jak ta na, swoja idiotyczna propagande ? > > Poprostu zapomnij o USA , my sobie bez ciebie poradzimy. > Eva jest na tyle glupia ze nie rozumie pewnych podstawowych rzeczy , ilosc nie zawsze idzie w parze z jakoscia .... to ze ratownikow bedzie x milionow nie znaczy ze zrobia lepsza robote niz x tysiecy . Myslisz Evuniu ze w USA nie maja teraz nic ciekawszego do roboty niz opiekowac sie Niemieckimi ratownikami ?? Na marginesie zareczam ci ze ratownikow w USA nie brakuje a i sprzet maja zareczam ci lepszy od tego jakim dysponuja Niemcy wiec skoncz te swoje propagandowe posty bo to troche nie na miejscu biorac pod uwage sytuacje . Odpowiedz Link Zgłoś
akaala Re: N. Orlean: ostrzelano śmigłowiec ewakuujący l 02.09.05, 02:51 z NO w niedziele wyjechali ci, ktorzy mieli jak i czym. Zostali ci, ktorzy albo nie mieli jak, albo nie mieli pojecia o zagrozeniu, albo chcieli pomoc. W tej grupie sa nie tylko biedni i niekumaci, ale tez turysci, ktorzy nie mogli ani zmienic rezerwacji na samolot ani wypozyczyc samochodu (bo ich zabraklo), oraz lekarze, pielegniarki, dziennikarze i policjanci zostawieni sami sobie, bez wody i jedzenia. To co sie tam dzieje, to jest najgorszy koszmar, bo dzieje sie to w najbogatszym kraju. W zeszlym roku wladze NO apelowaly o federalne dotacje na umocnienie zapor wokol miasta. Rzad odpowiedzial, ze pieniadze poszly na wojne w Iraku, tak samo jak national guards, czyli chyba odpowiednik polskiej obrony cywilnej - 40% czlonkow obrony cywilnej ze stanu Luizjana jest obbecnie w Iraku. Dopiero przed godzina (czwartek popoludnie w Stanach) zaczeto zrzucac wode i jedzenie dla tysiecy ludzi na stadionie. A np. zeby pojechac do NO jako lekarz (miasto blaga o lekarzy z sasiednich stanow), tzreba najpierw napisac podanie do stanu Luizjana o przyznanie licencji na praktyke lekarska (kazdy stan ma swoje licencje). To chyba jest prawdziwie namacalny poczatek konca Ameryki. Odpowiedz Link Zgłoś
semper_fi Re: N. Orlean: ostrzelano śmigłowiec ewakuujący l 02.09.05, 02:59 tak to juz koniec... jakies 2-3 lata..:)))) Odpowiedz Link Zgłoś
me-e NIE JEST DOBRZE... 02.09.05, 03:27 ...www.neworleanssun.com/ ...www.nypost.com/ ...www.dziennik.com/www/index.htm Odpowiedz Link Zgłoś
yurek11111 Chodzilo o 14 milionow dolcow,ale administracja .. 02.09.05, 03:13 ...Busha utracila projekt ,ktory zakladal WZMOCNIENIE zapory na jeziorze i podniesienie walow w delcie Missisipi.W efekcie huraganu zapora nie wytrzymala i wody jeziora zalaly NO, a delta znalazla sie pod woda.Szacowane straty ok 30 miliardow $....Projekt "utracono" z powodu braku kasy ,ktora poszla na wojne w Iraku, w wyniku ktorej ,paliwo w USA mialo byc BAJECZNIE tanie.Narazie jest tylko 100$ za barylke... :-) *************************************************************** akaala napisała: > z NO w niedziele wyjechali ci, ktorzy mieli jak i czym. Zostali ci, ktorzy albo > nie mieli jak, albo nie mieli > pojecia o zagrozeniu, albo chcieli pomoc. W tej grupie sa nie tylko biedni i ni > ekumaci, ale tez turysci, > ktorzy nie mogli ani zmienic rezerwacji na samolot ani wypozyczyc samochodu (bo > ich zabraklo), oraz > lekarze, pielegniarki, dziennikarze i policjanci zostawieni sami sobie, bez wod > y i jedzenia. > To co sie tam dzieje, to jest najgorszy koszmar, bo dzieje sie to w najbogatszy > m kraju. W zeszlym roku > wladze NO apelowaly o federalne dotacje na umocnienie zapor wokol miasta. Rzad > odpowiedzial, ze > pieniadze poszly na wojne w Iraku, tak samo jak national guards, czyli chyba od > powiednik polskiej > obrony cywilnej - 40% czlonkow obrony cywilnej ze stanu Luizjana jest obbecnie > w Iraku. Dopiero przed > godzina (czwartek popoludnie w Stanach) zaczeto zrzucac wode i jedzenie dla tys > iecy ludzi na > stadionie. > > A np. zeby pojechac do NO jako lekarz (miasto blaga o lekarzy z sasiednich stan > ow), tzreba najpierw > napisac podanie do stanu Luizjana o przyznanie licencji na praktyke lekarska (k > azdy stan ma swoje > licencje). > > To chyba jest prawdziwie namacalny poczatek konca Ameryki. Odpowiedz Link Zgłoś
nowymail [...] 02.09.05, 03:25 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
run_level_zero Z USA: prawda o czarnych 02.09.05, 03:52 Dla tych co USA z bajek z TVP znaja: Nowy Orlean to czrane getto w wiekszosci. Centrum biedy i upadku. Inteligentni ludzie (firestorms w Cali, huragany na Florydzie, 9/11 w NYC) bardzo sprawnie sie tu organizuja, podobnie sprawnie zbieraja datki finansowe. Czarni w NO zlekcewazyli ostrzezenia, a teraz do siebie strzelaja, grabia sie nawzajem i gwalca. Glupota i idiotyzm przychodzi w kazdym kolorze. To niczyja wina niestety, ze zdecydowana wiekszosc kretynow i patologicznych leni (co wynika bezposredni z glupoty) w tym panstwie to kolorowi. I bede bardziej szczegolowy: to czarni i latinos. I tak jest moi drodzy prawda. Wie o tym kazdy, kto spedzil tu choc chwile. To bydlo nie potrafi robic nic innego oprocz plodzenia sie i wyciagania reki o pomoc. I mamy perfekcyjny przyklad tego w NO. Odpowiedz Link Zgłoś
mnietek_wierzbicki Smutna jest Twoja ocena ... 02.09.05, 04:35 ... niestety prawdziwa Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 A SKAD WIERZ, ZE TO PRAWDZIWA OCENA ? 02.09.05, 08:35 Pracowales na czarno w USA,CZY WIZY ZNOWU CI NIE DALI ?!! Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Mialo byc WIESZ 02.09.05, 08:40 Pisze to , zeby buce z Polski nie zabawiali sie w jezykoznawcow. Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Jakie znowu 'bydlo' ?... 02.09.05, 08:22 Krowy tobie przeszkadzaja?...KRYMINALISTAMI SA TAKZE BIALI LUDZIE. MALO ICH W POLSCE ?!! Odpowiedz Link Zgłoś
goldi_wawa Re: N. Orlean: ostrzelano śmigłowiec ewakuujący l 02.09.05, 03:49 MNie ciekawi co stalo sie z sejfami bankow i np.kasyn,sklepow oraz bankomatami .Moze czesc tych pieniedzy zostala przed ta katastrofa wywieziona do miast bezpiecznych a moze nie.Nie wiem czy sejfy bankowe sa wodoszczelne?Bo supermarkety to maly problem(oprocz broni ktora tam byla i zostala skradziona) bo i tak wiekszosc towaru zostalaby zalana. Odpowiedz Link Zgłoś
odtomka Kasyna byly rabowane 02.09.05, 04:51 Cale grupy praychodzily po huraganie do kasyn, otwieraly maszyny i pakowali pieniadze w worki plastykowe. Nikt im nie preszkadzal bo byli uzbrojeni. Pod jednym ze sklepow jeden z tych ktory wynosil towary podszedl podobno do policjanta kolo jego radiowozu i zapytal sie czy moze pozyczyc jego samochod. Policjant nawet nie reagowal, lecz nie dal mu samochodu. Niestety ci ktorzy zostani w NO to glownie biedni ciemnoskorzy. Wielu na pewno wsrod nich zostalo z mysla o rabunkach. Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Co za szkoda, ze ciebie tam nie bylo!!! 02.09.05, 08:52 Tyle kasy przelecialo tobie kolo nosa !!Coza straty!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mnietek_wierzbicki New Orleans to miasto murzunow... 02.09.05, 04:31 ... rzadzone przez murzynow i teraz biali ten syf odbuduja Odpowiedz Link Zgłoś
glos.z.3miasta To przecież biali ich sprowadzili przymusem do USA 02.09.05, 11:43 więc teraz muszą wypić to piwo, czy im się to podoba czy nie. Odpowiedz Link Zgłoś
jovani jaka jest Prawda o new Orlean 02.09.05, 04:49 Prawda jest ze ewajuacja byla przymusowa przed nadejsciem huraganu . wladze miejskie jak i stanowe zorganizowaly autobusy ktore mialy pomoc tym w ewakuacji ktorym nie bylo stac lub nie mieli mozliwosci z roznych problemow , Powyzsze autobusy zostaly tylko dostarczone w 15 procentach, demokracja amerykanska nie pozwala na przymusowe ewakuacje wiec w zwiazku z czym na oczekiwanie huraganu Ktarina postanowilo 20 procent mieszkancow nowego orleanu z najubozszych dzielnic ktore zosawaly zamieszkale przez ludnosc czarnoskora, FEAM to organizacja federalna ktora reprezentuje rzad usa w danym stanie w momencie jakich kolwiek klesk zywiolowych lub innych zadaniem powyzszej organizaji jest zabezpieczenie miast ludnosci i natychmiastowej pomocy poszkodowanym , Skutki powodzi i zalamania sie walow byly juz dyskutowane przez wiele lat, ale jak bywa w polityce i jak sami politycy - uwagi o walach, mozliwosci zalania miast byly lekcewazone, pozostajac na etacie FEMA w stanie luisjana pracownicy jak i tez jej reprezentanci wladz stanowych jak i lokalnych bedac przyzwyczajenie od dziesiatkow lat uzywac polskiego powiedzenia czy sie stoi czy sie lezy nam wyplata sie nalezy,,,, powyzsze zachowanie doprowadzilo do tego co dzieje sie dzisiaj brak jakiej kolwiek organizacji i zabezpieczen poprostu osoby reprezentujace FEMA staly sie wrecz niezaradni, klamliwi, zmywajac swoje dupy niemal wszyscy uciekli do poblisjich stanow nie dbajac o to co tam sie dzieje , pieniadze na jakie kolwiek potrzeby w momencie kleski zywiolowj zostaly w swiecie skorumpowanych politykow i przedstawicieli danych organizacji roskradzione wiec w zwiazku z czym stalo sie tak ze nikt do dnia dzisiejszego nie jest w stanie umierajacym ludzim pomoc, mam nadzieje ze osoby winni dopuszczenia sie do danych zaniedban stane przed sadem za morderstwa tysiaca ludzi,, Demokracja czasem jest nie na reke w podobnych sytucjach , wedle konstytucji wojska nie ma prawa wtracania sie sie w sprawy cywilne , jedynie organizacje jak national Guards maja prawo udzielenia pomocy w momencie kleski tylko wowczas gdy wladze stanowe lub miejskie o to poprosze , natomiast jak wiadomo wladze miasta New Orlean po prostu przez 3 dni nie byli w stanie podjac jakich kolwiek decyzji- gdyz porostu nikogo nie bylo zeby edecyzje tak podjac, army corp eng. to instytucja w usa ktora zajmuje sie sprawami jak porty czy tez miedzy innymi waly ktore mialy zabezpieczyc ludnosc nowego orleanu od podobnych katastrof, jak wiadomo powyzsza organizacja juz w pare godzin po huraganie swierdzila ze waly wodne sa w stanie zalamania sie , jak wiadomo wladze ktore jescze reprezentowaly new orlean zaprzeczyly powyzszym informacjom co zablokowalo evakuacje w miedzy czasie tym ktorrzy juz wiedzieli do jakich skotkow moze to doprowadzic, porostu zwiali udzieljac konferencji prasowej z pobliskiego stanu missisipi gdzie zagrozenie takie nie istanialo , wowczas dla wielu z tych ktorzy postanowili pozostac w miesci bylo za pozno na jaka kolwiek pomoc, ponadtto brak informacji i jakich kolwiek uzgodnien jednoloitych co do punktu evakuacji byly sprzeczne, jedni podawali inf o punkcie w Dome i inne iformacje zaprzeczaly informacjom podanym wczesniej , policja pozostajaca na miejscu sami zbierali swoje rzeczy i sie zwijali nie wielu tam pozostalo, a ci co pozostali sami nie wiedzieli co maja robic, wiec z wzwiazku z czym chaos i dezorjentacja nabrala rozmachu a brak jakich kolwiek akcji ratowniczej bylo wrecz niemozliwe gdyz takiej akcji wladze stanowe jak i tez lokalne nie podjely, prze 3 dni dojazd do ludzi zebranych w Dome byl bez ograniczen, wiec w zwiazku z czym nie bylo problemu z dostawa wody czy zywnosci czy tez zorganizowania jakiej kolwiek akcj ratowniczej gdyz wladze miasta jak i stanowe poprostu z braku doswiadczenia i z braku kierownictwa nad jaka kolwiek akcja ratownicza zareagowali leckewazaca brabiac wlasnych dup, ponadtto akcje ratownicze jakich dokonywal us Coust Guard byla nie wystarczajaca , a biurokracja istniejaca w usa nie pozwala na szybkie reakcje i mozliwosc sciagniecia innych z innch stanow do udzielenia pomocy , Amerykanski czerwony krzyz rowniez nie zdal egzaminu z braku jakiego kolwiek kierownictwa i dyrektyw stanowych jak i lokalnych wladz , Sytucja jest wrecz beznadziejna umieraja dzieci z braku pitnej wody jak i starcy z braku jakiej kolwiek pomocy medycznej, rannym nie udziela sie zadnej pomocy a umierajcym na ulicach blagajacych o pomoc lokalnej policji ulega calkowitemu lecewazeniu, horor panujacy w tym miescie jest tym co moze sie stac w kazdym kraju, brak jakiej kolwiek pomocy doprowadza do chaosu, zdesperowani prubuja krasc wode jedzenie z lokalnych sklepow, niema czemu sie dziwic , nawet ci co zamiast jedzenia wynosza telewizory i inne rzeczy w obecnej sytuacji nie ma znaczenia, i tak powodz to zniszczy poprostu natura biednych ludzie , zatrzymujac akcje ratunkowe broniac sklepow nie ma sensu gdz to wszystko to sprawy materialne, zycie ludzkie ma wieksze znaczenie, i uwazam ze ze wzgledu na balagan i chaos nalezy zrobic wszystko aby ratowac ludzi , i znow pragne zwrocic uwage na brak odpowiedzialnosci wladz miasta i podekmowaniu decyzji w zawieszeniu akcji ratowniczych, Nie wazne w tym momencie jak reprezentujemy rase , wszyscy mamy wlasne zycie dzieci, przezycia, pamiatki czy tez rozne inne wspolne przezycia, nie jednokrotnie ubolewamy jak ktos z naszej rodziny umiera , wspominamy, zalujemy smucimu sie , prosze zapamietac ci ludzie w new orlean maja takie same uczucia jak i my takie same smutki i nie roznia sie niczym innym od nas , rozumiem polska nietoleracje rasowa ale sproibujmu znalesc sie w takiej samej sytuacji i zobaczmy siebie jak busmy sie zachowali, mam nadzieje ze wladze federalne podjely wlasciwa decyzje wysylajac statki jak i armie do opanowania porzadku i zabezpieczenia jak i pomocy poszkowowanym, nie zapomnijmy ze prawa demokracji nie pozwalaja armi czy tez innych organizacji palamilitarnych na jakie kolwiek konflikt z ludnoscia cywilna nawet w moencie zagrozenia rzolnierze nie maj prawa uzyc broni lub dokonac aresztowan osob nieposlusznych, dlatego jest roznica czasu i decizji podjetych prze prezydenta usa ktora doprowadza do powolnego w skutkach reakcji, obecna Sytuacja w usa jest najwieksza kleska jaka dotknela ameryke, negatywnosc polakow i nienawisc a anwet zadowolenie co nie ktorycz na forum doprowada do wielkich rozcarowan i smutku ktury napewna nie swiadczy dobrze o naszym narodzir i naszym zachowaniu, nie wszyscy, gdzy widze ze sa osoby rosadne i z sercem do ulsuszenia Jovanni Mobil MS usa Odpowiedz Link Zgłoś
us-marines To ten kretyn (democrata!) Ray Nagin... 02.09.05, 05:01 ...spieprzyl sprawe. To on powinien przygotowac miasto i poprosic o pomoc jesli nie moze sobie dac rade z tym. A gdzie on teraz jest i co on teraz robi? W sklepie jakims pewnie. Odpowiedz Link Zgłoś
jovani Re: To ten kretyn (democrata!) Ray Nagin... 02.09.05, 05:08 Prawda ten socjalista komunita i demokrat w obecnej chwili znajduje sie w stanie missisipi w hotelu razem z rodzina hotel marriot 5 gwiazdkowy a jego czarni bracia umieraja w cierpieniach i goraczce Odpowiedz Link Zgłoś
wyrzutek_sumienia Re: To ten kretyn (democrata!) Ray Nagin... 02.09.05, 05:24 white fat cats opuscily miasto na czas w swoich klimatyzowanych czarnych Expedition trucks,syci i zadowoleni siedza w pokojowych hotelach i sacza whisky z lodem i woda sodowa,a potomkowie niewolnikow z Luizjany plywaja w odchodach ludzkich i rabuja sklepy dla przetrwania,typowa sprawiedliwosc po amerykansku. Odpowiedz Link Zgłoś
us-marines Re: To ten kretyn (democrata!) Ray Nagin... 02.09.05, 06:35 tak tylko ze Ray Nagin jest akurat murzynem Odpowiedz Link Zgłoś
waldka_zmora Texas przyjmie wielu 02.09.05, 06:54 Huoston ,San Antomio, Dallas przyjma dziesiatki tysiecy uchodzcow Sami bylismy uchodzcami i nasza rodzina zrobi wszystko aby splacic dlug wobec zycia i pomoc tak jak nam pomogli 22 lata temu. Odpowiedz Link Zgłoś
insite Tereniu, jak to milo uslyszec takie gleboko 02.09.05, 11:41 chrzescianskie slowa solidarnosci miedzyludzkiej. gdyby wam cos zostalo po tych topielcach, ops, powodzianach, to przyslij tutaj. my tez mamy czarnych, potrzebujacych. i z pewnoscia nie jestes taka zmora, prosisz sie o komplement!!! pozdrowienia dla Waldka ;-{) waldka_zmora napisała: > Huoston ,San Antomio, Dallas przyjma dziesiatki tysiecy uchodzcow > Sami bylismy uchodzcami i nasza rodzina zrobi wszystko aby splacic dlug > wobec zycia i pomoc tak jak nam pomogli 22 lata temu. Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 DOBRZE ,ze tam nie ma 'niewolnikow z Polski',. 02.09.05, 06:58 ci by dopero lamentowali, a jak by zaczeli narzekac,to nawet Kuba WYSLALA BY TAM POMOC HUMANITARNA. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitalizm Re: To ten kretyn (democrata!) Ray Nagin... 02.09.05, 09:19 ...tragedia to dobitnie ukazala jak skorumpowane i przyzwyczajone do pasozytnictwa sa wladze i znaczna czesc mieszkancow w stanach calkowicie zarzadzanych przez Demokratow, New Orleans jest(byl) miastem na wskros Demokratycznym, z rozbudowanym aparatem biurokracji zajmujacej sie utrzymywaniem duzego stalego odsetku ludzi zaleznych, zaleznych od dotacji, zapomog, wszelkiego cwaniactwa i czystego nierobstwa, to tam narodzil sie zwrot "welfare Queen" - calych rodzin zyjacych z zasilkow przez cale dekady i pokolenia, ludzi zjadajacych niesamowite ilosci jedzenia, (slynne "grubi i leniwi amerykanie"), noszacych kosztowna odziez i bizuterie, poludniowe stany zawsze odrzucaly porzadek i pracowitosc bialej, kapitalistycznej polnocy - tak bylo w XVIIIw, tak jest i teraz w XXIw jeszcze raz Demokraci pokazali jak system socjalistyczny jest wszedzie (rowniez w USA) nieszczesciem dla ludzi - szczegolnie biednych i kolorowych, miejmy nadzieje, ze po tym kataklizmie mieszkancy zalanych okolic odrzuca zdemoralizowany system "welfare state" na rzecz godnosci jednostki i poszanowania wlasnosci - oczekujmy zintegrowania poludniowych stanow z kapitalistyczna reszta USA! Odpowiedz Link Zgłoś
pablo63 Re: To ten kretyn (democrata!) Ray Nagin... 02.09.05, 10:21 A oświeć mnie dlaczego "wspaniałe" Stany nie potrafią poradzić sobie z powodzią a w EUropie bez problemowo (choć nie zawsze) rząd radzi sobie z powodziami. To co się dzieje w tejchwili w USA to pokaz ichniego "wspaniałego" systemu Odpowiedz Link Zgłoś
kapitalizm Re: To ten kretyn (democrata!) Ray Nagin... 03.09.05, 07:21 pablo63 napisał: > A oświeć mnie dlaczego "wspaniałe" Stany nie potrafią poradzić sobie z > powodzią a w EUropie bez problemowo (choć nie zawsze) rząd radzi sobie z > powodziami. > To co się dzieje w tejchwili w USA to pokaz ichniego "wspaniałego" systemu ...napisalem w poprzednim poscie, nie bede sie powtarzal, nieudolnosc socjalistow-demokratow! Odpowiedz Link Zgłoś