Dodaj do ulubionych

N. Orlean: ostrzelano śmigłowiec ewakuujący ludzi

    • himax A GAZETY PRZESCIGAJA SIE W POKAZYWANIU BIALYCH 01.09.05, 21:55
      Mimo ze 99% to sa czarni posrod tego motlochu bez mozgow.
      www.cbc.ca/gfx/pix/no_convention_center.jpg
      • bogdantadus A TY KOGO WYPATRUJESZ? (Tego zobaczysz) 02.09.05, 06:15

    • kerstinoven Kolorowi maja swoj festiwal 01.09.05, 21:56
      ...w glowie sie nie miesci.
      • himax Re: Kolorowi maja swoj festiwal 01.09.05, 22:05
        kerstinoven napisała:

        > ...w glowie sie nie miesci.

        Nawet w Bibli jest napisane ze czarny czlowiek to jest bloto.
        Czy nie jest tak w zyciu naprawde?
        • vitokrilp Re: Kolorowi maja swoj festiwal 01.09.05, 22:15
          himax napisał:

          > kerstinoven napisała:
          >
          > > ...w glowie sie nie miesci.
          >
          > Nawet w Bibli jest napisane ze czarny czlowiek to jest bloto.
          > Czy nie jest tak w zyciu naprawde?
          bardzo prosze o dokladny cytat z podaniem w ktorej ksiedze, ktory wiersz.
    • me-e HYDRAULIKU Z POLSKI...pakuj narzedzia...-))) 01.09.05, 22:05
      ...i ty budowlancu new orlean wzywa
      • himax Re: HYDRAULIKU Z POLSKI...pakuj narzedzia...-))) 01.09.05, 22:06
        me-e napisał:

        > ...i ty budowlancu new orlean wzywa

        A ty pakuj manele i jazda na Bliski Wschod
      • yurek11111 polglowku mee,pakuj manele,Tworki wzywaja.. :-)))) 01.09.05, 22:08
        • me-e KTO ODRGOZOWYWAL WTC...POLACY 01.09.05, 23:04
          ...jakie firmy stawiaja nowe domy po tornadach...takrze polskie...wiec co w tym
          dziwnego ,ze polacy beda pracowac przy odbudowie new oreanu...czy mee kogos
          obrazil a moze czyjas dume...walnij piescia w stol a polglowek inzynier zawsze
          sie znajdzie ...-)))
    • korado9 Zastanowienie mnie bierze 01.09.05, 22:07
      Jak przy całym rozwoju technikii technologii człowiek pozostaje tylko ziarnem
      piasku. Ludzie w Nowym Orleanie latami dorabiali się, zabijali o parę centów, a
      teraz to wszystko stało się tak małe w porównaniu do kilku kropel czystej,
      pitnej wody...
      Straszna katastrofa. Dla niewierzących znak niszczycielskiej działalności
      człowieka, który zniszczył naturalną ochronę. Dla wierzących.. może coś więcej?
      • kerstinoven Re: Zastanowienie mnie bierze 01.09.05, 22:23
        Warto sie zabijac bo z tego bierze sie postep; z tego ze przez wieki
        ludzie 'zabijali sie dla paru centow' masz chociazby nowoczesne narzedzia
        destyntyczne i nikt nie musi mlotkiem wybijac ci zepsutych zebow.

        Mnie zastanawia cos innego; dlaczego mimo calego postepu ciagle drzemie taki
        prymitywizm w ludziach ktory karze im rabowac cudza wlasnosc bez zadnej
        racjonalnej przyczyny...
        • yurek11111 Dlaczego rabuja?Masz odpowiedz. 01.09.05, 22:32
          www.dziennik.com/www/dziennik/wiad/pub.htm***************************************************************
          kerstinoven napisała:

          > Warto sie zabijac bo z tego bierze sie postep; z tego ze przez wieki
          > ludzie 'zabijali sie dla paru centow' masz chociazby nowoczesne narzedzia
          > destyntyczne i nikt nie musi mlotkiem wybijac ci zepsutych zebow.
          >
          > Mnie zastanawia cos innego; dlaczego mimo calego postepu ciagle drzemie taki
          > prymitywizm w ludziach ktory karze im rabowac cudza wlasnosc bez zadnej
          > racjonalnej przyczyny...
          • yurek11111 Re: Dlaczego rabuja?Masz odpowiedz.cd 01.09.05, 22:35
            yurek11111 napisał:

            > www.dziennik.com/www/dziennik/wiad/pub.htm***************************************************************
            > kerstinoven napisała:
            >
            > > Warto sie zabijac bo z tego bierze sie postep; z tego ze przez wieki
            > > ludzie 'zabijali sie dla paru centow' masz chociazby nowoczesne narzedzia
            >
            > > destyntyczne i nikt nie musi mlotkiem wybijac ci zepsutych zebow.
            > >
            > > Mnie zastanawia cos innego; dlaczego mimo calego postepu ciagle drzemie t
            > aki
            > > prymitywizm w ludziach ktory karze im rabowac cudza wlasnosc bez zadnej
            > > racjonalnej przyczyny...
          • yurek11111 Re: Dlaczego rabuja?Masz odpowiedz. 01.09.05, 22:37
            Niepokojące tendencje

            Dane opublikowane w środę przez Biuro Spisu Powszechnego na temat zarobków i
            biedy w Ameryce zmuszają do zastanowienia. Liczba osób poniżej poziomu ubóstwa
            wzrosła w minionym roku o 1,1 miliona. Tendencja ta utrzymuje się już czwarty
            rok z rzędu.

            Tyle ogólnych danych, rozpisanych przez biuro spisowe w obszernym dokumencie na
            bardzo szczegółowe tablice - podług wieku, miejsca zamieszkania, przynależności
            rasowej. Zainteresowani mogą sprawdzić sami na stronie internetowej:
            www.census.gov/Press-Release/www/releases/archives/income_wealth/005647.html.

            Publikacja ta i wcześniejsze przecieki na jej temat wywołały gwałtowną polemikę
            w prasie. Rosnąca liczba biednych jest faktem, który wymaga interpretacji,
            skoro wielu komentatorów usiłuje dane te pogodzić z innymi statystykami, jakby
            zaprzeczającymi zarysowanemu ciemnemu wizerunkowi społeczeństwa. Idzie przede
            wszystkim o dynamiczny rozwój gospodarczy i wzrastającą liczbę miejsc pracy.
            Dlaczego więc ekonomicznie optymistyczny obraz USA nie przekłada się na wzrost
            dobrobytu jego mieszkańców.

            Rosnącą liczbę biednych tłumaczy się niekiedy jako wpływ potężnej fali
            emigracji do USA, a wiadomo, że przybysze przez lata sytuują się w strefie
            ubóstwa. To samo dotyczy osób bez ubezpieczenia lekarskiego. Obecnie co szósty
            (legalny) mieszkaniec Stanów Zjednoczonych nie ma zapewnionej bezpłatnej opieki
            lekarskiej; w Teksasie - co czwarty.

            Wyjaśnienie to jest zupełnie niezadowalające, albowiem osobliwością tej
            tendencji ubożenia społeczeństwa jest okoliczność, że bieda rośnie wyłącznie
            wśród białych mieszkańców USA; sytuacja majątkowa Latynosów i Murzynów nie
            zmieniła się w porównaniu z poprzednim rokiem, zaś Azjaci odnotowali nawet
            wzrost zarobków. Nie można tłumaczyć statystyk napływem imigrantów; przybyszami
            bowiem są głównie przedstawiciele innych, nie białych grup.

            Inni dowodzą, iż statystyki te zniekształcają obraz rzeczywistości, albowiem
            Biuro Spisu Powszechnego bierze pod uwagę tylko zarobki ludzi, zaś nie
            uwzględnia dodatkowych świadczeń, jak kupony żywnościowe, dopłaty za czynsz,
            światło i gaz oraz wiele dodatkowych ulg dla mało zarabiających. W istocie więc
            liczba naprawdę biednych jest znacznie mniejsza, niż można by mniemać na
            podstawie suchych liczb.

            Jest to z pewnością trafne spostrzeżenie, ale oponenci kreślą jeszcze
            ciemniejszy wizerunek twierdząc, iż próg ubóstwa ustalany jest dla całego kraju
            (dla czteroosobowej rodziny 19 307 dol. jest granicą ubóstwa), tymczasem w
            wielu stanach ("bogatszych") wielu autentycznych biedaków nie mieści się po
            prostu w tych sztywnych kategoriach.

            Sceptycy zaś powiadają, iż ubóstwo jako takie o niczym nie świadczy. Zwracać
            uwagę należy na dynamikę społeczną - jak szybko biedacy są w stanie dźwignąć
            się z nędzy. Prawie 80 procent oficjalnie biednych figuruje w tym rejestrze nie
            więcej niż rok - od trzech do sześciu miesięcy. Ameryka stwarza więc warunki po
            temu, aby samemu sobie pomóc, w przeciwieństwie do większości innych krajów (w
            tym zachodnich), gdzie człowiek, którego okoliczności zepchnęły w strefę biedy,
            tkwi na tym poziomie przez lata.

            To ważne spostrzeżenie. Ruchliwość społeczna, szanse stojące przed każdym
            czynią Stany Zjednoczone niepowtarzalnym krajem wielkich możliwości. Niemniej
            nie ulega wątpliwości, iż mamy do czynienia z niepokojącym zjawiskiem -
            znakomicie funkcjonującej gospodarki i obniżającego się poziomu życia, gdyż do
            takiej kategorii zaliczyć można stagnację dochodów. Rosną więc koszty
            utrzymania, w tym zwłaszcza ubezpieczenia lekarskie oraz wykształcenie, zaś
            kurczy się liczba "dobrych" prac. Kraj dojrzewa do wielkiej reformy społecznej.

            ck


            --------------------------------------------------------------------------------

            > kerstinoven napisała:
            >
            > > Warto sie zabijac bo z tego bierze sie postep; z tego ze przez wieki
            > > ludzie 'zabijali sie dla paru centow' masz chociazby nowoczesne narzedzia
            >
            > > destyntyczne i nikt nie musi mlotkiem wybijac ci zepsutych zebow.
            > >
            > > Mnie zastanawia cos innego; dlaczego mimo calego postepu ciagle drzemie t
            > aki
            > > prymitywizm w ludziach ktory karze im rabowac cudza wlasnosc bez zadnej
            > > racjonalnej przyczyny...
            • eva15 do Yurek 1111 - tonące USA 02.09.05, 01:05
              Tendecje, które dobrze opisujesz istnieją od ca. 20. paru lat. Tyle, że w
              ostatniej dekadzie skutkiem silnej globalizacji bardzo się nasiliły.

              Jeśli, jak sugerujesz, interesują cię związki kazualne polecam prace prof. P.
              Krugmana, który rzetelnie od lat już wielu zajmuje się tym problemem. Ma on
              doskonałe statystyki, świetne udokumentopwanie tez i dobrze wyjaśnia skąd
              bierze się ten amerykański fenomen, który USA próbują dziś zaszczepić całemu
              światu jako moedel sukcesu. Pytanie dla kogo??

              Jedno jest raczej pewne - jeśli USA nie uda się narzzucić światu swego modelu
              to będą same jego główną, największą ofiarą. To tylko kwestia czasu.

              Społeczeństwo USA jest w przerażającym stanie, choć politycy próbują niczym u
              schyłku komunizmu stworzyć atmosferę sukcesu: "jest dobrze, a będzie jeszcze
              lepiej". Kilka lat temu w Niemczech Wsch. i w Polsce Zach. była ogromna,
              straszliwa powódź. Tak w jednym jak i w drugim kraju wieści o zabijaniu były
              tak rzadkie jak wieści o krowie z dwoma ogonami. Owszem ludzie nie mają tu tyle
              broni palnej, ale przecież zabić można choćby nożem lub tasakiem od mięsa.
              Wieści o pladrowaniu sklepów lub opuszczonych mieszkań były niewiele częstsze
              niż te o zabijaniu.

              Chaos, podpalenia, strzelanie do pomagających - to coś KOMPLETNIE
              niewyobrażalnego.

        • vitokrilp Re: Zastanowienie mnie bierze 01.09.05, 22:40
          kerstinoven napisała:

          > Warto sie zabijac bo z tego bierze sie postep; z tego ze przez wieki
          > ludzie 'zabijali sie dla paru centow' masz chociazby nowoczesne narzedzia
          > destyntyczne i nikt nie musi mlotkiem wybijac ci zepsutych zebow.
          jestes dentysta? juz teraz wiem czemu ludzie instynktownie sie was boja :)
      • vitokrilp Re: Zastanowienie mnie bierze 01.09.05, 22:35
        korado9 napisał:

        > Straszna katastrofa. Dla niewierzących znak niszczycielskiej działalności
        > człowieka, który zniszczył naturalną ochronę. Dla wierzących.. może coś
        więcej?
        Teraz ciekawe jak rzekomo wierzacy Bush odczyta ten znak, no bo chyba nie
        oskarzy Al Kaidy albo Fidela o to co sie stalo.
        Kleski zywiolowe byly, sa i beda, wazne jak ludzie sobie z nimi daja rade, jak
        sie zachowuja w ich obliczu. To co sie dzieje teraz w Nowym Orleanie z
        pewnoscia nie przynosi chluby narcystycznemu spoleczenstwu jedynego
        supermocarstwa i rzekomemu swiatowemu wzorowi spoleczenstwa obywatelskiego.
        Bardzo ciekawe jest tez porownanie zachowania ludzi w znienawidzonym przez
        Busha Nowym Jorku pamietnego 11 wrzesnia i dzisiejsze w republikanskim Nowym
        Orleanie. No tak, zapomnialem, wszystko to wina Francuzow, York jest przeciez
        anglosaski, a Orlean, francuski :)
    • jiddu Fantastyczny kraj 01.09.05, 22:26
      Musi być trzymany mocno w ryzach, bo inaczej dziczeje z dnia na dzień. Nie wiem
      co takiego podziwia się w ameryce, to, że nie ma np. oporów eksploatować
      wszystko co popadnie? Nie dziwota, że wiele mają, ale czy na tym ma polegać
      życie? I jakże im blisko do Iraku, tam również zniknął ośdrodek władzy i doszło
      do totalnego pomieszania z poplątaniem, grabieże, mordy...

      Dlaczego kojarzmy kulturę z zamożnością? Tutaj, przynajmniej te 20 lat temu nic
      pdobnego nie mogłoby się zdarzyć, nawet gdyby całą komunę wysłano na Marsa.
      Myślę, że po prostu normalni ludzie nigdy nie będą specjalnie zamożni, bo
      szanują ziemię, drzewa, powietrze, innych ludzi...
    • me-e W DOLINIE NIEDZWIEDZIEJ... ZLOTO 01.09.05, 23:17
      ...placa po $ 17/h...dlaczego belka sp i nie oferuje pomocy w odbudowie new
      orleanu przez firmy polskie...
    • radeks11 Re: N. Orlean: ostrzelano śmigłowiec ewakuujący l 01.09.05, 23:23
      A ja chciałbym przypomnieć o tym, że Stany Zjednoczone nie reatyfikowały traktatu z KIOTO. Ciekawe kiedy dotrze do nich, że środowisko jest ważniejsze niż gospodarka ? !!!
      • me-e Re: N. Orlean... 01.09.05, 23:29
        ...uslugi szkodza srodowisku...a wezmy taka rosje podpisala traktat w kiota...i
        co przestrzega jego postanowien...-)))
    • heraldek ...a powstanie nowoczesna Wenecja..... 01.09.05, 23:37
      ....architekci juz zapewne pracuja nad przebudowa
      tego miasta.....I jak to z kataklizmami bywa,
      dla jednych smutek, dla innych wspaniala okazja....
      • me-e Re: ...a powstanie nowoczesna Wenecja..... 01.09.05, 23:41
        heraldek napisał:

        > ....architekci juz zapewne pracuja nad przebudowa
        > tego miasta.....I jak to z kataklizmami bywa,
        > dla jednych smutek, dla innych wspaniala okazja....


        ...dokladnie...szczescie w nieszczesciu...sam bym tam pojechal
        • yurek11111 mee ,chce za gondoliera "robic"... :-))) 01.09.05, 23:48
          me-e napisał:

          > heraldek napisał:
          >
          > > ....architekci juz zapewne pracuja nad przebudowa
          > > tego miasta.....I jak to z kataklizmami bywa,
          > > dla jednych smutek, dla innych wspaniala okazja....
          >
          >
          > ...dokladnie...szczescie w nieszczesciu...sam bym tam pojechal
          • me-e Re: mee ,chce za gondoliera "robic"... :-))) 01.09.05, 23:54
            ...mysle o jakims centrum polskiej kultury w n.olrleanie...co w stylu tawerny
            z zespolami z polski...w piatek gorale w sobote kaszubi ...a przez caly
            tydzienne polski jazz...pozatym konkursy mokrego podkoszulka...piwosza
            dnia...itp...-)))
            • ulryk Re: mee ,chce za gondoliera "robic"... :-))) 02.09.05, 00:07
              Dlaczego wobec tragedii tak głupio się zachowujesz? Masz sumienie?
              • me-e ulryk 02.09.05, 00:17
                ...jestes wybiorczy w stosunku do mee ,ze swa uwaga...spojz co tu sie dzieje
                wyzwiska i ublizania ja tylko podjolem temay biznesu ludnosc zreszta tez chca
                wracac spowrotem do n. orleanu...co ,mam dyskutowac w kolko dlaczego rabuja i
                dlaczego ktos szczelil do helikopteru...
    • kopetnik Re: N. Orlean: ostrzelano śmigłowiec ewakuujący l 02.09.05, 00:10
      www.counterpunch.com/floyd09012005.html
      Przeczytajcie sobie!
      • me-e Re: N. Orlean: ostrzelano śmigłowiec ewakuujący l 02.09.05, 00:26
        ...niezle


        ...www.counterpunch.com/womenst.html
      • okrent9 artykuł Chrisa Floyda 02.09.05, 00:39
        bardzo dobry
      • yurek11111 Dobra koncowka.... 02.09.05, 01:53
        The destruction of New Orleans was a work of nature ­ but a nature that has been
        worked upon by human hands and human policies. As global climate change
        continues its deadly symbiosis with unbridled commercial development for elite
        profit, we will see more such destruction, far more, on an even more
        devastating scale. As the harsh, aggressive militarism and brutal corporate
        ethos that Bush has injected into the mainstream of American society continues
        to spread its poison, we will see fewer and fewer resources available to
        nurture the common good. As the political process becomes more and more
        corrupt, ever more a creation of elite puppetmasters and their craven bagmen,
        we will see the poor and the weak and even the middle class driven further and
        further into the low ground of society, where every passing storm ­ economic,
        political, natural ­ will threaten their homes, their livelihoods, their very
        existence.

        ******************************************************************************
        kopetnik napisał:

        > www.counterpunch.com/floyd09012005.html
        > Przeczytajcie sobie!
    • canadol I oni chca zbawiac Swiat.........ha, ha, ha 02.09.05, 00:27
      Widac jak na dloni ile maja dziadowstwa w swoim kraju.
      Niech sie raczej zajma soba, a nie zbawiaja na sile Swiat.....i "utrzymuja
      porzadek". Przeciez nie maja sily nawet na Irak. Niech wycofaja z tamtad
      National Guards do pomocy....
      Smiechu warte.
      • me-e Re: I oni chca zbawiac Swiat.........ha, ha, ha 02.09.05, 00:29
        canadol napisał:

        > Widac jak na dloni ile maja dziadowstwa w swoim kraju.
        > Niech sie raczej zajma soba, a nie zbawiaja na sile Swiat.....i "utrzymuja
        > porzadek". Przeciez nie maja sily nawet na Irak. Niech wycofaja z tamtad
        > National Guards do pomocy....
        > Smiechu warte.


        ...Dlaczego wobec tragedii tak głupio się zachowujesz? Masz sumienie?

        • ulryk Re: I oni chca zbawiac Swiat.........ha, ha, ha 02.09.05, 00:34
          Niezłe jaja co?Nowy Orlean pod wodą ,ale numer!
        • canadol Re: I oni chca zbawiac Swiat.........ha, ha, ha 02.09.05, 00:38
          Boleje nad tragedia WSZYSTKICH ludzi.
          Ale teraz, podczas takich sprawdzianow, dopiero widac jasniej.
          Maja mase problemow we wlasnym kraju: brak dostepu do nauki, ubostwo,
          przestepczosc, narkotyki.........
          Niech sie lepiej za to wezma, a nie zaogniaja sytuacji na Swiecie, by ja niby
          potem prostowac.
          • ulryk Re: I oni chca zbawiac Swiat.........ha, ha, ha 02.09.05, 00:45
            Rownie dobrze taki wpis mógłby dokonać Kim Ir Sen.
      • semper_fi Re: I oni chca zbawiac Swiat.........ha, ha, ha 02.09.05, 00:35
        oni nie chca...
        oni zbawiaja...
        bo ktoz mialby to zrobic? zasmarkana Kanada??
        wolne zarty :))
        • ospol Re: I oni chca zbawiac Swiat.........ha, ha, ha 02.09.05, 00:46
          > oni nie chca...
          > oni zbawiaja...
          > bo ktoz mialby to zrobic? zasmarkana Kanada??
          > wolne zarty :))

          Mysle ze Kanada mogla by lepiej uczyc innych niz USA.
          A jeszcze lepszym wzorem jest Szwajcaria.
          Najgorzej jak debil chce nauczyc idiote jak zyc.
        • yurek11111 semper,jak oni chca"zbawiac",tak jak to robia w NO 02.09.05, 02:00
          ...to SWIAT, (prawdopodobnie oprocz Izraela) NIE CHCE ICH ZBAWIENIA.Zauwaz ze
          SWIAT dobrze egzystowal rowniez przed powstaniem USA.
          **************************************************************
          semper_fi napisał:

          > oni nie chca...
          > oni zbawiaja...
          > bo ktoz mialby to zrobic? zasmarkana Kanada??
          > wolne zarty :))
          • semper_fi Re: semper,jak oni chca"zbawiac",tak jak to robia 02.09.05, 02:21
            krotka pamiec masz jurus...
            nie chce ich zbawienia?? ciekawe co na to Japonce i Pld Koreanczycy???
            o starym Eurokolchozie nawet nie wspomne...
            ja wiem jurus, tobie ciagla lza sie kreci za Sojuzem... coz twoj stary budowal
            raj robotnikow i chlopow, a tobie dziecino to budowanie przeszlo kolo nosa,
            dzieki Jankesom...
            ty im tego nie wybaczysz, prawda kacapie?
            • yurek11111 O "japoncach" lepiej nie wspominaj,bo im sie ta... 02.09.05, 02:48
              ..."POMOC",Hiroszima i Nagasaki do dzis "odbija"...
              ******************************************************************
              semper_fi napisał:

              > krotka pamiec masz jurus...
              > nie chce ich zbawienia?? ciekawe co na to Japonce i Pld Koreanczycy???
              > o starym Eurokolchozie nawet nie wspomne...
              > ja wiem jurus, tobie ciagla lza sie kreci za Sojuzem... coz twoj stary budowal
              > raj robotnikow i chlopow, a tobie dziecino to budowanie przeszlo kolo nosa,
              > dzieki Jankesom...
              > ty im tego nie wybaczysz, prawda kacapie?
              • semper_fi Re: O "japoncach" lepiej nie wspominaj,bo im sie 02.09.05, 02:54
                taka pomoc nalezaloby zastosowac takze i w Iraku...
                zaraz szmatoglowi by chodzili jak w zegarku :)
                a propos Japonii...
                gdyby nie dwa grzyby, Japonia by miala zapewne wiecej spornych terytoriow, niz
                tylko Kuryle... kacapy jak karaluchy, wszedzie by wlezli... i znow rzez Jankesow
                pochod bolszewikow zostal powstrzymany, wiec prawdopodobnie te 120 tys ofiar
                grzybow ocalilo miliony ofiar kacapskiej okupacji...
                ale chyba zeszlismy z tematu...
                ile dales na pomoc tym z NO???
                • yurek11111 Nic nie dalem,zglosilem sie jako volunteer i jutro 02.09.05, 03:01
                  ...rano lece na miesiac.Bedzie ciezko...bez kompa :-), reszty sie nie boje.
                  <>Tez tam bedziesz?Podaj namiary , to przy piwie wyperswaduje Ci Twoj
                  semperyzm...:-)))
                  ***************************************************************
                  semper_fi napisał:

                  > taka pomoc nalezaloby zastosowac takze i w Iraku...
                  > zaraz szmatoglowi by chodzili jak w zegarku :)
                  > a propos Japonii...
                  > gdyby nie dwa grzyby, Japonia by miala zapewne wiecej spornych terytoriow, niz
                  > tylko Kuryle... kacapy jak karaluchy, wszedzie by wlezli... i znow rzez
                  Jankeso
                  > w
                  > pochod bolszewikow zostal powstrzymany, wiec prawdopodobnie te 120 tys ofiar
                  > grzybow ocalilo miliony ofiar kacapskiej okupacji...
                  > ale chyba zeszlismy z tematu...
                  > ile dales na pomoc tym z NO???
    • presentation1 CZY BOG OSTRZEGA USA? 02.09.05, 00:34
      Tej mysli nikt nie chce dopuscic do siebie.Jednak wracajac do historii wielkich
      mocarstw oraz ich upadku mozna wyciagnac wlasnie taki wniosek.Niektorzy
      komentatorzy widzac zniszczenia NO przyrownali go do Iraku inni nawet do
      Hiroszymy.A wiec te dwie wielkie zbrodnie USA sa w podswiadomosci wielu.A inne?
      Powie ktos zrobila to natura.Moze i ma racje.Inny powie ze czlowiek nie mogl
      ukarac zbrodniarzy gdyz wyroki spolecznosci ludzkiej mieli gdzies wiec Bog
      zaczal robic to co moze- skoro na samego czlowieka nie moze wplywac.Moze i ma
      racje.Ale dlaczego jak za Hitlera tak i za Busha odpowiadac ma caly narod?Moze
      tak samo jak za innego zbrodniarza odpowiadaja irakijczycy.Jaki ten swiat
      niesprawiedliwy.Jednak ludzie sami chcieli Hitlera,Saddama i Busha.
      • warmi2 Re: CZY BOG OSTRZEGA USA? 02.09.05, 00:48
        Amerykanie jak Amerykanie ale ciekawe co ci Azjaci narobili , ze ten "Bog" i takim nieladnym tsunami ukaral ?
        • presentation1 Re: CZY BOG OSTRZEGA USA? 02.09.05, 00:53
          Nie ja szukam sprawiedliwosci dziejowej.Na wszystkich cos mozna znalesc ale ja
          tego szukac nie bede.Natomiast wczoraj juz pisalem ze spada samolot a za nim
          kilka nastepnych ,pali sie dom a za nim takze nastepne.Czyzby zlosliwosc
          martwej natury?A moze to znaki ktorych my nie znamy?Nie wiem
      • jovani Re: CZY BOG OSTRZEGA USA? 02.09.05, 05:13
        jak mi wiadomo bog jest osoba molosci wiec bod nie karze i nie morduje, nie
        wiem w jakiedo bod wierzysz ale ten moj bog to bog dobra a nie zla
    • boston65 bardzo interesujacy... 02.09.05, 00:36
      ...tekst, tylko ze strasznie politycznie poprawny
      autor zapomnial napisac, ze gangi czarnych napadaja, kradna i gwalca, ludzie
      przebywajacy w "shelters" sa terroryzowani, zgwalcone kobiety nawet tego nie
      zglaszaja
      za okolo 50 lat biali beda mniejszoscia w usa, wtedy nastapi koniec tego kraju
      • okrent9 Re: bardzo interesujacy... 02.09.05, 00:47
        boston65, czyżbyś był jedną z tych zgwałconych kobiet? Jeśli nie, to skąd
        wiesz, że dochodzi do gwałtów, skoro one tego nie zgłaszają? Wolę nie myśleć...
      • ospol Re: bardzo interesujacy... 02.09.05, 00:48
        boston65 napisał:

        > ...tekst, tylko ze strasznie politycznie poprawny
        > autor zapomnial napisac, ze gangi czarnych napadaja, kradna i gwalca, ludzie
        > przebywajacy w "shelters" sa terroryzowani, zgwalcone kobiety nawet tego nie
        > zglaszaja
        > za okolo 50 lat biali beda mniejszoscia w usa, wtedy nastapi koniec tego kraju

        juz sa mniejszoscia i to przesladowana
    • brlink ludzie umieraja na ulicach 02.09.05, 00:42
      www.cnn.com/
      death and despair
      w miescie zostali glownie mieszkancy ubogich dzielnic, nie objeci jakimkolwiek
      ubezpieczeniem, pozbawieni pomocy. nie maja wody, zywnosci, nic. i to jest
      wlasnie ta wolna Ameryka. nie masz kasy, jestes nikim i nikogo nie obchodzi, ze
      potrzebujesz pomocy.
      • presentation1 Re: ludzie umieraja na ulicach 02.09.05, 00:46
        I to jest najwiekszym nieszczesciem tego kraju.Czy jednak amerykanie sami nie
        przewidzieli swojej przyszlosci?Ksiazki fantastyczne oraz filmy ktore
        codziennie zalewaja male ekrany sa jakby zwiastunem czegos co ludzie przewiduja.
    • marekstepien Przykre sa te glupie uwagi na tym forum 02.09.05, 00:56
      Przykre sa te uwagi na tym forum. Ludzie nie zdaja sobie sprawy z rozmiarow
      tej katastrofy. Nowy Orlean jest w wielkosci Warszawy. Czy to trudno sobie
      wyobrazic CALA WARSZAWE POD WODA?

      Czy nie byloby chaosu jalkby cala Warszawa z 1.5 milionem ludzi znalazla sie
      pod woda?
      • himax Re: Przykre sa te glupie uwagi na tym forum 02.09.05, 00:58
        marekstepien napisał:

        > Przykre sa te uwagi na tym forum. Ludzie nie zdaja sobie sprawy z rozmiarow
        > tej katastrofy. Nowy Orlean jest w wielkosci Warszawy. Czy to trudno sobie
        > wyobrazic CALA WARSZAWE POD WODA?
        >
        > Czy nie byloby chaosu jalkby cala Warszawa z 1.5 milionem ludzi znalazla sie
        > pod woda?

        Chaos by byl, ale mysilsz ze strzelali by do karetek pogotowia?
        • marekstepien Re: Przykre sa te glupie uwagi na tym forum 02.09.05, 01:02

          > Chaos by byl, ale mysilsz ze strzelali by do karetek pogotowia?

          Czy myslisz ze Pruszkowska i Rosyjka mafia siedzialaby bezczynnie?
        • me-e Re: Przykre sa te glupie uwagi na tym forum 02.09.05, 01:04
          ...do karetki moze by i nie strzelili...bo i z czego z procy...ale zapewne byly
          by telefony o podlozeniu bomb...


          ... Chaos by byl, ale mysilsz ze strzelali by do karetek pogotowia?



    • himax Model dla calego swiata. Tragedia i czolgi 02.09.05, 00:56
      Spoleczenstwo na wysokim poziomie rozwoju. Raczej jak w Angoli
      www.cbc.ca/includes/photogalleries/katrina20508/images/cswat_team.jpg
      • presentation1 Re: Model dla calego swiata. Tragedia i czolgi 02.09.05, 01:03
        himax napisał:

        > Spoleczenstwo na wysokim poziomie rozwoju. Raczej jak w Angoli
        > www.cbc.ca/includes/photogalleries/katrina20508/images/cswat_team.jpg
        Przypomina to bardziej codzienne zdjecia z Iraku.Moze to juz okupacja Orleanu?
    • heraldek To jest po prostu kara boska.... 02.09.05, 00:57
      ...Allach wysluchal Osame i Saddama...
      Kiedy nastepny...???
      • diogen przestepca jest BUSH 02.09.05, 00:59
      • diogen przestepca jest BUSH 02.09.05, 00:59
        • marekstepien A Ty znowu zanudzasz tym samym 02.09.05, 01:03
      • diogen Re: To jest po prostu kara boska.... 02.09.05, 01:05
        mysle ze jesli priorytetem dla wladz stalo sie lapanie zlodzieji , ktorzy w
        najbardzoej logiczny sposob kradna (nie mozna tego nazwac do konca kradzierza
        jesli ktos wlamuje sie do slepu spozywczego aby wziasc cos do jedzenia bo nie
        ma wody i kradnie LOD... moj i lody ktore by i tak sie zapsuly bo nie mam
        pradu. panstwo powinno nakazac otworzyc wszystkie sklepy i rozdawac co jest
        biednym powodzianom ktorzy umieraja z pragnienia i glodu i rozpaczy. ale BUSZ
        broni wlasnosci prywatnej nawet jesli jest to najwiekszym surrealizmem wysyla
        wojska by chonic wlascicieli kilku salat podczas gdy ktos umiera z glodu. mysle
        ze bedzie sie piekl w piekle Bush przestepca, ktory po raz kolejny pokazal co
        dla niego wazne napewno nie ludzie napewno nie przygotowanie przed
        katastrofa... kasa to co jest wazne. Plakac do telewizora kazdy umie i zgdywac
        sie na dobrego ... ale cos z prorytetami jest nie tak.. ni po raz pierwszy.
    • prawda11 DO KOGO NALEZALY TE SKLEPY ????? 02.09.05, 01:02
      Do kogo nalezaly te rabowane sklepy ze ich ochrona byla dla policji wazniejsza
      niz ratowanie zycia ludzkiego? Ci z Panstwa ktorzy byli w Ameryce wiedza. Ich
      zafajdane swiecidelka sa dla nich wazniejsze niz glodujacy ludzie na dachach.
      Nie moge powiedziec wiecej bo cenzor uznalby mnie za "xenofoba".
      • me-e Re: DO KOGO NALEZALY TE SKLEPY ????? 02.09.05, 01:10
        prawda11 napisał:

        > Do kogo nalezaly te rabowane sklepy ze ich ochrona byla dla policji
        wazniejsza
        > niz ratowanie zycia ludzkiego? Ci z Panstwa ktorzy byli w Ameryce wiedza.
        Ich
        >
        > zafajdane swiecidelka sa dla nich wazniejsze niz glodujacy ludzie na
        dachach.
        > Nie moge powiedziec wiecej bo cenzor uznalby mnie za "xenofoba".


        ...tu nie chodzi o swiecidelka tu chodzi o wlasnosc , ktora chroni
        konstytucyjne prawo...a o tych co na dachach to byly komunikaty blagajace i
        ostrzegajace o wielkosci huraganu...zeby wyjezdzac lub chronic sie w
        wyznaczonych miejscach...gdybym nawet nie mial samochodu to wziolbym plecak i
        poszedl przed siebie jak najdalej...
        • diogen wlasnos prywatna jest bozkiem 02.09.05, 01:14
          wlasnos prywatna nie jest i nie moze byc waroscia najwyzsza. Jesli jestesmy na
          pustyni a ja mam swoje sapasy wody o ty nic i jesli sie z toba nie podziele
          bedzie to przestepstwo i nikogo nie przekona ze to bylo moja woda. To sa
          dramatyczne chwile i wlasnosc przywatna jest znacznie mniej wazna od zycia
          ludzkiego kto tak nie mysli ma nie ma serca ani duszy, tylko portwel
          • me-e Re: wlasnos prywatna jest bozkiem 02.09.05, 01:21
            ...konstytucja jeszcze obowiazuje i nie wprowadzono do niej poprawki...idzie na
            sklepy i biezcie ile zdolacie udzwignac...pozatym po co komu telewizor lub
            lodowka...no, chyba ,ze mysli przyszlosciowo...-)))
        • presentation1 Re: DO KOGO NALEZALY TE SKLEPY ????? 02.09.05, 01:15
          Widzac relacje z NO dostrzegles tam male dzieci?Tylko biedacy mogli liczyc ze
          jakos sie uda.Bo gdzie mieli pojsc bez kasy?Znali zycie w NO-byli tam niczym
          bez praw do doktora .Glod , nedza i ubostwo-po prostu.Tam mieli moze jakis dach
          nad glowa.Gdzie mieli isc z tym twoim tobolkiem?Tam gdzie nawet tego nedznego
          dachu nad glowa by nie mieli?
        • diogen Re: DO KOGO NALEZALY TE SKLEPY ????? 02.09.05, 01:16
          i nie badz taki madry i pewny ze bys wzial plecak i poszedl jak najdalej ...
          Nie bardz taki madry. sa rozne sytuacje . sa ludzi euposledzeni , sa tacy co
          nie rozumieja , sa tacy co nie wiedz, sa tacy co niemoga, kto wie dlaczego ktos
          nie wyjechal i nie jest madre ich sadzic i powiedziec komus to twoja wina. To
          tak jakby kogos przejechalo a ty zamiast pomoc potraconemu przeszadl bys
          obojetnie mowiac twoja wina bo nie przechodziles na pasach
          badz czlowiekiem a nie madrala!!!!
          • presentation1 Re: DO KOGO NALEZALY TE SKLEPY ????? 02.09.05, 01:19
            To ty zarzuciles tym ludziom ze nie poszli bo ty wzialbys swoj tobolek(dobrze
            ze masz co do niego wlozyc).............
            • presentation1 Re: DO KOGO NALEZALY TE SKLEPY ????? 02.09.05, 01:21
              To nie bylo do Diogen
          • me-e Re: DO KOGO NALEZALY TE SKLEPY ????? 02.09.05, 01:23
            diogen napisała:

            > i nie badz taki madry i pewny ze bys wzial plecak i poszedl jak najdalej ...
            > Nie bardz taki madry. sa rozne sytuacje . sa ludzi euposledzeni , sa tacy co
            > nie rozumieja , sa tacy co nie wiedz, sa tacy co niemoga, kto wie dlaczego
            ktos
            >
            > nie wyjechal i nie jest madre ich sadzic i powiedziec komus to twoja wina. To
            > tak jakby kogos przejechalo a ty zamiast pomoc potraconemu przeszadl bys
            > obojetnie mowiac twoja wina bo nie przechodziles na pasach
            > badz czlowiekiem a nie madrala!!!!


            ...zawsze jest tak ,ze ktos musi zostac ...ale to jest ulamek tych co mogli
            wziasc nogi za pas...
        • yurek11111 mee , tradycyjnie pieprzysz jak potluczony !!! 02.09.05, 02:45
          me-e napisał:

          > prawda11 napisał:
          >
          > > Do kogo nalezaly te rabowane sklepy ze ich ochrona byla dla policji
          > wazniejsza
          > > niz ratowanie zycia ludzkiego? Ci z Panstwa ktorzy byli w Ameryce wiedza
          > .
          > Ich
          > >
          > > zafajdane swiecidelka sa dla nich wazniejsze niz glodujacy ludzie na
          > dachach.
          > > Nie moge powiedziec wiecej bo cenzor uznalby mnie za "xenofoba".
          >
          >
          > ...tu nie chodzi o swiecidelka tu chodzi o wlasnosc , ktora chroni
          > konstytucyjne prawo...a o tych co na dachach to byly komunikaty blagajace i
          > ostrzegajace o wielkosci huraganu...zeby wyjezdzac lub chronic sie w
          > wyznaczonych miejscach...gdybym nawet nie mial samochodu to wziolbym plecak i
          > poszedl przed siebie jak najdalej...
          ***********************************************************************
          <>Pozostali starsi i inwalidzi.To im wladze zorganizowaly "bezpieczne"
          schronienie na stadionie "superdome".
          Tak bezpieczne ze czesc dachu tego "superdomu",zostala zerwana przy pierwszych
          porywach Katriny...
          <>A nie pamietasz doniesien ze wszystkie drogi wygladaly jak gigantyczny
          PARKING.Dlatego nie wszystkim udalo sie opuscic tereny dotkniete kleska .
          <>Widac rowniez NIEPRZYGOTOWANIE stanow sasiadujacych ,do niesienia pomocy oraz
          ZBAGATELIZOWANIE "tematu" przez wladze federalne, na zasadzie "jakos tam
          bedzie".
      • prawda11 Re: troche o przyszlosci 02.09.05, 01:13
        Jesli w przyszlosci na Ameryke np. uderzy meteoryt, bandy zlozone z kolorowych,
        sekt i zboczonych zrobia wieksza dewastacje niz bomba atomowa. W jeden dzien w
        Ameryce zapanuje glod, cierpienia i smierc. Do wynajetych ujadaczy mam
        pytanie: dlaczego armia USA pilnuje szybow w Iraku zamiast ratowac swoich ludzi?
        • presentation1 Re: troche o przyszlosci 02.09.05, 01:16
          Poniewaz sytuacja w NO jest na reke administracji Busha.Zmniejszy sie odsetek
          biednych i bezdomnych.
    • diogen BUSH przestepco do piekla trafisz!!!! 02.09.05, 01:10
      • yurek11111 Ciala ludzkie ,lezace od 48godzin,sa zzerane przez 02.09.05, 01:45
        ..przez szczury w NO...
        <>Wlasnie obejrzalem rozmowe na zywo,wyemitowana przez CNN,w czasie ktorej
        reporter Andersson,przylozyl p.senator ktora jedyne co miala do powiedzenia
        to "mowy dziekczynne" dla Busha seniora i bylego prez. Clintona , za
        organizowanie pomocy ,przede wszystkim finansowej, dla ofiar huraganu.
        Reporter powiedzial ze ocalalych z huraganu jeszcze bardziej wqurvia ze
        politycy sobie gratuluja watpliwych "sukcesow" ,a nieuprzatniete zwloki ofiar
        huraganu ,"walajace" sie po ulicach ,sa zzerane przez szczury...
        <>Politycy rowniez obwiniaja mieszkancow dotknietych huraganem terenow , ze
        sami sa sobie winni , bo nie usluchali wezwan do opuszczenia terenow ,w ktore
        mial uderzyc huragan.
        • me-e Re: Ciala ludzkie ,lezace od 48godzin,sa zzerane 02.09.05, 01:58
          ...nie moge potwierdzic twych rewelacji


          ...www.cnn.com/
          • yurek11111 mee,mieszkasz w NJC?Wlacz tv na CNN chanel 02.09.05, 02:27
            <>O G L A D A M CNN,nie czytam , i patrze na sytuacje z coraz wiekszym
            przestrachem.Ocalali ludzie z huraganu sa zgromadzeni na stadionie(superdome)
            i usiluja opuscic ten stadion , lecz sa otoczeni uzbrojonym wojskiem.
            <>Oby nie doszlo do konfrontacji...
            <>Ewakuowani sa oslaniani kamizelkami kuloodpornymi w obawie przed atakiem
            snajpera(snajperow?).
            <> T R A G E D I A
    • eva15 USA = była ZSSR 02.09.05, 01:42
      Pokazywano w niemieckiej tv jak głodni i odcięci od kilku dni od pomocy ludzie
      błagają o pomoc. Niemcy i inni w starej EU zaproponowali wysłanie
      błyskawicznego wsparcia. Niemiecki rząd wydzwania wciąż do Waszyngtonu z
      propozycją szybkiej pomocy - na próżno! Rząd USA, niczym dawniej ZSSR, nie
      życzy sobie nikogo z zewnatrz, bo byłby to pewnie w jego oczach, podobnie jak
      kiedyś u Brezniewa, objaw słabości.

      A ludzie giną jak muchy. Ale ludzi i w USA podobnie jak w ZSSR jest dużo. A
      poza tym, ci co giną to też głównie "cziornyje".
      • eva15 Re: USA = była ZSRR 02.09.05, 01:45
        przepraszam ZSRR za pomyłkę
        • warmi2 Re: USA = była ZSRR 02.09.05, 05:48
          Co ciebie to tak martwi ?

          Czy ty za to placisz czy moze po prostu jestes zwykla idiotka ktora wykorzysta kazda okazje, nawet tragedie jak ta na, swoja idiotyczna propagande ?

          Poprostu zapomnij o USA , my sobie bez ciebie poradzimy.

          • maciek770 Re: USA = była ZSRR 02.09.05, 10:07
            warmi2 napisał:

            > Co ciebie to tak martwi ?
            >
            > Czy ty za to placisz czy moze po prostu jestes zwykla idiotka ktora
            wykorzysta
            > kazda okazje, nawet tragedie jak ta na, swoja idiotyczna propagande ?
            >
            > Poprostu zapomnij o USA , my sobie bez ciebie poradzimy.
            >

            Eva jest na tyle glupia ze nie rozumie pewnych podstawowych rzeczy , ilosc nie
            zawsze idzie w parze z jakoscia .... to ze ratownikow bedzie x milionow nie
            znaczy ze zrobia lepsza robote niz x tysiecy . Myslisz Evuniu ze w USA nie maja
            teraz nic ciekawszego do roboty niz opiekowac sie Niemieckimi ratownikami ?? Na
            marginesie zareczam ci ze ratownikow w USA nie brakuje a i sprzet maja zareczam
            ci lepszy od tego jakim dysponuja Niemcy wiec skoncz te swoje propagandowe
            posty bo to troche nie na miejscu biorac pod uwage sytuacje .
      • seiho Re: USA = była ZSSR nooooooooo i co z tego??. 02.09.05, 10:12
    • akaala Re: N. Orlean: ostrzelano śmigłowiec ewakuujący l 02.09.05, 02:51
      z NO w niedziele wyjechali ci, ktorzy mieli jak i czym. Zostali ci, ktorzy albo nie mieli jak, albo nie mieli
      pojecia o zagrozeniu, albo chcieli pomoc. W tej grupie sa nie tylko biedni i niekumaci, ale tez turysci,
      ktorzy nie mogli ani zmienic rezerwacji na samolot ani wypozyczyc samochodu (bo ich zabraklo), oraz
      lekarze, pielegniarki, dziennikarze i policjanci zostawieni sami sobie, bez wody i jedzenia.
      To co sie tam dzieje, to jest najgorszy koszmar, bo dzieje sie to w najbogatszym kraju. W zeszlym roku
      wladze NO apelowaly o federalne dotacje na umocnienie zapor wokol miasta. Rzad odpowiedzial, ze
      pieniadze poszly na wojne w Iraku, tak samo jak national guards, czyli chyba odpowiednik polskiej
      obrony cywilnej - 40% czlonkow obrony cywilnej ze stanu Luizjana jest obbecnie w Iraku. Dopiero przed
      godzina (czwartek popoludnie w Stanach) zaczeto zrzucac wode i jedzenie dla tysiecy ludzi na
      stadionie.

      A np. zeby pojechac do NO jako lekarz (miasto blaga o lekarzy z sasiednich stanow), tzreba najpierw
      napisac podanie do stanu Luizjana o przyznanie licencji na praktyke lekarska (kazdy stan ma swoje
      licencje).

      To chyba jest prawdziwie namacalny poczatek konca Ameryki.
      • semper_fi Re: N. Orlean: ostrzelano śmigłowiec ewakuujący l 02.09.05, 02:59
        tak to juz koniec...
        jakies 2-3 lata..:))))
        • me-e NIE JEST DOBRZE... 02.09.05, 03:27
          ...www.neworleanssun.com/
          ...www.nypost.com/
          ...www.dziennik.com/www/index.htm
      • yurek11111 Chodzilo o 14 milionow dolcow,ale administracja .. 02.09.05, 03:13
        ...Busha utracila projekt ,ktory zakladal WZMOCNIENIE zapory na jeziorze i
        podniesienie walow w delcie Missisipi.W efekcie huraganu zapora nie wytrzymala
        i wody jeziora zalaly NO, a delta znalazla sie pod woda.Szacowane straty ok 30
        miliardow $....Projekt "utracono" z powodu braku kasy ,ktora poszla na wojne w
        Iraku, w wyniku ktorej ,paliwo w USA mialo byc BAJECZNIE tanie.Narazie jest
        tylko 100$ za barylke... :-)
        ***************************************************************
        akaala napisała:

        > z NO w niedziele wyjechali ci, ktorzy mieli jak i czym. Zostali ci, ktorzy
        albo
        > nie mieli jak, albo nie mieli
        > pojecia o zagrozeniu, albo chcieli pomoc. W tej grupie sa nie tylko biedni i
        ni
        > ekumaci, ale tez turysci,
        > ktorzy nie mogli ani zmienic rezerwacji na samolot ani wypozyczyc samochodu
        (bo
        > ich zabraklo), oraz
        > lekarze, pielegniarki, dziennikarze i policjanci zostawieni sami sobie, bez
        wod
        > y i jedzenia.
        > To co sie tam dzieje, to jest najgorszy koszmar, bo dzieje sie to w
        najbogatszy
        > m kraju. W zeszlym roku
        > wladze NO apelowaly o federalne dotacje na umocnienie zapor wokol miasta.
        Rzad
        > odpowiedzial, ze
        > pieniadze poszly na wojne w Iraku, tak samo jak national guards, czyli chyba
        od
        > powiednik polskiej
        > obrony cywilnej - 40% czlonkow obrony cywilnej ze stanu Luizjana jest
        obbecnie
        > w Iraku. Dopiero przed
        > godzina (czwartek popoludnie w Stanach) zaczeto zrzucac wode i jedzenie dla
        tys
        > iecy ludzi na
        > stadionie.
        >
        > A np. zeby pojechac do NO jako lekarz (miasto blaga o lekarzy z sasiednich
        stan
        > ow), tzreba najpierw
        > napisac podanie do stanu Luizjana o przyznanie licencji na praktyke lekarska
        (k
        > azdy stan ma swoje
        > licencje).
        >
        > To chyba jest prawdziwie namacalny poczatek konca Ameryki.
    • nowymail [...] 02.09.05, 03:25
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • run_level_zero Z USA: prawda o czarnych 02.09.05, 03:52
        Dla tych co USA z bajek z TVP znaja:
        Nowy Orlean to czrane getto w wiekszosci. Centrum biedy i upadku.
        Inteligentni ludzie (firestorms w Cali, huragany na Florydzie, 9/11 w NYC)
        bardzo sprawnie sie tu organizuja, podobnie sprawnie zbieraja datki finansowe.
        Czarni w NO zlekcewazyli ostrzezenia, a teraz do siebie strzelaja, grabia sie
        nawzajem i gwalca.
        Glupota i idiotyzm przychodzi w kazdym kolorze. To niczyja wina niestety, ze
        zdecydowana wiekszosc kretynow i patologicznych leni (co wynika bezposredni z
        glupoty) w tym panstwie to kolorowi. I bede bardziej szczegolowy: to czarni i
        latinos.
        I tak jest moi drodzy prawda. Wie o tym kazdy, kto spedzil tu choc chwile.
        To bydlo nie potrafi robic nic innego oprocz plodzenia sie i wyciagania reki o
        pomoc. I mamy perfekcyjny przyklad tego w NO.
        • mnietek_wierzbicki Smutna jest Twoja ocena ... 02.09.05, 04:35
          ... niestety prawdziwa
          • edek47 A SKAD WIERZ, ZE TO PRAWDZIWA OCENA ? 02.09.05, 08:35
            Pracowales na czarno w USA,CZY WIZY ZNOWU CI NIE DALI ?!!
            • edek47 Mialo byc WIESZ 02.09.05, 08:40
              Pisze to , zeby buce z Polski nie zabawiali sie w jezykoznawcow.
      • edek47 Jakie znowu 'bydlo' ?... 02.09.05, 08:22
        Krowy tobie przeszkadzaja?...KRYMINALISTAMI SA TAKZE BIALI LUDZIE. MALO ICH W
        POLSCE ?!!
    • goldi_wawa Re: N. Orlean: ostrzelano śmigłowiec ewakuujący l 02.09.05, 03:49
      MNie ciekawi co stalo sie z sejfami bankow i np.kasyn,sklepow oraz
      bankomatami .Moze czesc tych pieniedzy zostala przed ta katastrofa wywieziona
      do miast bezpiecznych a moze nie.Nie wiem czy sejfy bankowe sa wodoszczelne?Bo
      supermarkety to maly problem(oprocz broni ktora tam byla i zostala skradziona)
      bo i tak wiekszosc towaru zostalaby zalana.
      • odtomka Kasyna byly rabowane 02.09.05, 04:51
        Cale grupy praychodzily po huraganie do kasyn, otwieraly maszyny i pakowali
        pieniadze w worki plastykowe. Nikt im nie preszkadzal bo byli uzbrojeni.

        Pod jednym ze sklepow jeden z tych ktory wynosil towary podszedl podobno do
        policjanta kolo jego radiowozu i zapytal sie czy moze pozyczyc jego samochod.
        Policjant nawet nie reagowal, lecz nie dal mu samochodu.

        Niestety ci ktorzy zostani w NO to glownie biedni ciemnoskorzy. Wielu na pewno
        wsrod nich zostalo z mysla o rabunkach.
        • edek47 Co za szkoda, ze ciebie tam nie bylo!!! 02.09.05, 08:52
          Tyle kasy przelecialo tobie kolo nosa !!Coza straty!!!
    • mnietek_wierzbicki New Orleans to miasto murzunow... 02.09.05, 04:31
      ... rzadzone przez murzynow i teraz biali ten syf odbuduja
      • glos.z.3miasta To przecież biali ich sprowadzili przymusem do USA 02.09.05, 11:43
        więc teraz muszą wypić to piwo, czy im się to podoba czy nie.
    • jovani jaka jest Prawda o new Orlean 02.09.05, 04:49
      Prawda jest ze ewajuacja byla przymusowa przed nadejsciem huraganu . wladze
      miejskie jak i stanowe zorganizowaly autobusy ktore mialy pomoc tym w
      ewakuacji ktorym nie bylo stac lub nie mieli mozliwosci z roznych problemow ,
      Powyzsze autobusy zostaly tylko dostarczone w 15 procentach, demokracja
      amerykanska nie pozwala na przymusowe ewakuacje wiec w zwiazku z czym na
      oczekiwanie huraganu Ktarina postanowilo 20 procent mieszkancow nowego
      orleanu z najubozszych dzielnic ktore zosawaly zamieszkale przez ludnosc
      czarnoskora, FEAM to organizacja federalna ktora reprezentuje rzad usa w danym
      stanie w momencie jakich kolwiek klesk zywiolowych lub innych zadaniem
      powyzszej organizaji jest zabezpieczenie miast ludnosci i natychmiastowej
      pomocy poszkodowanym , Skutki powodzi i zalamania sie walow byly juz
      dyskutowane przez wiele lat, ale jak bywa w polityce i jak sami politycy -
      uwagi o walach, mozliwosci zalania miast byly lekcewazone, pozostajac na etacie
      FEMA w stanie luisjana pracownicy jak i tez jej reprezentanci wladz stanowych
      jak i lokalnych bedac przyzwyczajenie od dziesiatkow lat uzywac polskiego
      powiedzenia czy sie stoi czy sie lezy nam wyplata sie nalezy,,,, powyzsze
      zachowanie doprowadzilo do tego co dzieje sie dzisiaj brak jakiej kolwiek
      organizacji i zabezpieczen poprostu osoby reprezentujace FEMA staly sie wrecz
      niezaradni, klamliwi, zmywajac swoje dupy niemal wszyscy uciekli do poblisjich
      stanow nie dbajac o to co tam sie dzieje , pieniadze na jakie kolwiek potrzeby
      w momencie kleski zywiolowj zostaly w swiecie skorumpowanych politykow i
      przedstawicieli danych organizacji roskradzione wiec w zwiazku z czym stalo sie
      tak ze nikt do dnia dzisiejszego nie jest w stanie umierajacym ludzim pomoc,
      mam nadzieje ze osoby winni dopuszczenia sie do danych zaniedban stane przed
      sadem za morderstwa tysiaca ludzi,, Demokracja czasem jest nie na reke w
      podobnych sytucjach , wedle konstytucji wojska nie ma prawa wtracania sie sie w
      sprawy cywilne , jedynie organizacje jak national Guards maja prawo udzielenia
      pomocy w momencie kleski tylko wowczas gdy wladze stanowe lub miejskie o to
      poprosze , natomiast jak wiadomo wladze miasta New Orlean po prostu przez 3 dni
      nie byli w stanie podjac jakich kolwiek decyzji- gdyz porostu nikogo nie bylo
      zeby edecyzje tak podjac, army corp eng. to instytucja w usa ktora zajmuje sie
      sprawami jak porty czy tez miedzy innymi waly ktore mialy zabezpieczyc ludnosc
      nowego orleanu od podobnych katastrof, jak wiadomo powyzsza organizacja juz w
      pare godzin po huraganie swierdzila ze waly wodne sa w stanie zalamania sie ,
      jak wiadomo wladze ktore jescze reprezentowaly new orlean zaprzeczyly powyzszym
      informacjom co zablokowalo evakuacje w miedzy czasie tym ktorrzy juz wiedzieli
      do jakich skotkow moze to doprowadzic, porostu zwiali udzieljac konferencji
      prasowej z pobliskiego stanu missisipi gdzie zagrozenie takie nie istanialo ,
      wowczas dla wielu z tych ktorzy postanowili pozostac w miesci bylo za pozno na
      jaka kolwiek pomoc, ponadtto brak informacji i jakich kolwiek uzgodnien
      jednoloitych co do punktu evakuacji byly sprzeczne, jedni podawali inf o
      punkcie w Dome i inne iformacje zaprzeczaly informacjom podanym wczesniej ,
      policja pozostajaca na miejscu sami zbierali swoje rzeczy i sie zwijali nie
      wielu tam pozostalo, a ci co pozostali sami nie wiedzieli co maja robic, wiec z
      wzwiazku z czym chaos i dezorjentacja nabrala rozmachu a brak jakich kolwiek
      akcji ratowniczej bylo wrecz niemozliwe gdyz takiej akcji wladze stanowe jak i
      tez lokalne nie podjely, prze 3 dni dojazd do ludzi zebranych w Dome byl bez
      ograniczen, wiec w zwiazku z czym nie bylo problemu z dostawa wody czy zywnosci
      czy tez zorganizowania jakiej kolwiek akcj ratowniczej gdyz wladze miasta jak
      i stanowe poprostu z braku doswiadczenia i z braku kierownictwa nad jaka
      kolwiek akcja ratownicza zareagowali leckewazaca brabiac wlasnych dup,
      ponadtto akcje ratownicze jakich dokonywal us Coust Guard byla nie
      wystarczajaca , a biurokracja istniejaca w usa nie pozwala na szybkie reakcje i
      mozliwosc sciagniecia innych z innch stanow do udzielenia pomocy , Amerykanski
      czerwony krzyz rowniez nie zdal egzaminu z braku jakiego kolwiek kierownictwa i
      dyrektyw stanowych jak i lokalnych wladz , Sytucja jest wrecz beznadziejna
      umieraja dzieci z braku pitnej wody jak i starcy z braku jakiej kolwiek pomocy
      medycznej, rannym nie udziela sie zadnej pomocy a umierajcym na ulicach
      blagajacych o pomoc lokalnej policji ulega calkowitemu lecewazeniu, horor
      panujacy w tym miescie jest tym co moze sie stac w kazdym kraju, brak jakiej
      kolwiek pomocy doprowadza do chaosu, zdesperowani prubuja krasc wode jedzenie z
      lokalnych sklepow, niema czemu sie dziwic , nawet ci co zamiast jedzenia
      wynosza telewizory i inne rzeczy w obecnej sytuacji nie ma znaczenia, i tak
      powodz to zniszczy poprostu natura biednych ludzie , zatrzymujac akcje
      ratunkowe broniac sklepow nie ma sensu gdz to wszystko to sprawy materialne,
      zycie ludzkie ma wieksze znaczenie, i uwazam ze ze wzgledu na balagan i chaos
      nalezy zrobic wszystko aby ratowac ludzi , i znow pragne zwrocic uwage na brak
      odpowiedzialnosci wladz miasta i podekmowaniu decyzji w zawieszeniu akcji
      ratowniczych, Nie wazne w tym momencie jak reprezentujemy rase , wszyscy mamy
      wlasne zycie dzieci, przezycia, pamiatki czy tez rozne inne wspolne przezycia,
      nie jednokrotnie ubolewamy jak ktos z naszej rodziny umiera , wspominamy,
      zalujemy smucimu sie , prosze zapamietac ci ludzie w new orlean maja takie same
      uczucia jak i my takie same smutki i nie roznia sie niczym innym od nas ,
      rozumiem polska nietoleracje rasowa ale sproibujmu znalesc sie w takiej samej
      sytuacji i zobaczmy siebie jak busmy sie zachowali, mam nadzieje ze wladze
      federalne podjely wlasciwa decyzje wysylajac statki jak i armie do opanowania
      porzadku i zabezpieczenia jak i pomocy poszkowowanym, nie zapomnijmy ze prawa
      demokracji nie pozwalaja armi czy tez innych organizacji palamilitarnych na
      jakie kolwiek konflikt z ludnoscia cywilna nawet w moencie zagrozenia
      rzolnierze nie maj prawa uzyc broni lub dokonac aresztowan osob nieposlusznych,
      dlatego jest roznica czasu i decizji podjetych prze prezydenta usa ktora
      doprowadza do powolnego w skutkach reakcji, obecna Sytuacja w usa jest
      najwieksza kleska jaka dotknela ameryke, negatywnosc polakow i nienawisc a
      anwet zadowolenie co nie ktorycz na forum doprowada do wielkich rozcarowan i
      smutku ktury napewna nie swiadczy dobrze o naszym narodzir i naszym zachowaniu,
      nie wszyscy, gdzy widze ze sa osoby rosadne i z sercem do ulsuszenia Jovanni
      Mobil MS usa
      • marekstepien Dzieki Jovani za ta informacje 02.09.05, 06:50
    • us-marines To ten kretyn (democrata!) Ray Nagin... 02.09.05, 05:01
      ...spieprzyl sprawe. To on powinien przygotowac miasto i poprosic o pomoc jesli
      nie moze sobie dac rade z tym. A gdzie on teraz jest i co on teraz robi? W
      sklepie jakims pewnie.
      • jovani Re: To ten kretyn (democrata!) Ray Nagin... 02.09.05, 05:08
        Prawda ten socjalista komunita i demokrat w obecnej chwili znajduje sie w
        stanie missisipi w hotelu razem z rodzina hotel marriot 5 gwiazdkowy a jego
        czarni bracia umieraja w cierpieniach i goraczce
        • wyrzutek_sumienia Re: To ten kretyn (democrata!) Ray Nagin... 02.09.05, 05:24
          white fat cats opuscily miasto na czas w swoich klimatyzowanych czarnych
          Expedition trucks,syci i zadowoleni siedza w pokojowych hotelach i sacza whisky
          z lodem i woda sodowa,a potomkowie niewolnikow z Luizjany plywaja w odchodach
          ludzkich i rabuja sklepy dla przetrwania,typowa sprawiedliwosc po amerykansku.
          • us-marines Re: To ten kretyn (democrata!) Ray Nagin... 02.09.05, 06:35
            tak tylko ze Ray Nagin jest akurat murzynem
            • waldka_zmora Texas przyjmie wielu 02.09.05, 06:54
              Huoston ,San Antomio, Dallas przyjma dziesiatki tysiecy uchodzcow
              Sami bylismy uchodzcami i nasza rodzina zrobi wszystko aby splacic dlug
              wobec zycia i pomoc tak jak nam pomogli 22 lata temu.
              • insite Tereniu, jak to milo uslyszec takie gleboko 02.09.05, 11:41
                chrzescianskie slowa solidarnosci miedzyludzkiej. gdyby wam cos zostalo po tych
                topielcach, ops, powodzianach, to przyslij tutaj. my tez mamy czarnych,
                potrzebujacych.

                i z pewnoscia nie jestes taka zmora, prosisz sie o komplement!!!

                pozdrowienia dla Waldka ;-{)

                waldka_zmora napisała:

                > Huoston ,San Antomio, Dallas przyjma dziesiatki tysiecy uchodzcow
                > Sami bylismy uchodzcami i nasza rodzina zrobi wszystko aby splacic dlug
                > wobec zycia i pomoc tak jak nam pomogli 22 lata temu.
          • edek47 DOBRZE ,ze tam nie ma 'niewolnikow z Polski',. 02.09.05, 06:58
            ci by dopero lamentowali, a jak by zaczeli narzekac,to nawet Kuba WYSLALA BY
            TAM POMOC HUMANITARNA.
          • kapitalizm Re: To ten kretyn (democrata!) Ray Nagin... 02.09.05, 09:19
            ...tragedia to dobitnie ukazala jak skorumpowane i przyzwyczajone do
            pasozytnictwa sa wladze i znaczna czesc mieszkancow w stanach calkowicie
            zarzadzanych przez Demokratow,

            New Orleans jest(byl) miastem na wskros Demokratycznym, z rozbudowanym aparatem
            biurokracji zajmujacej sie utrzymywaniem duzego stalego odsetku ludzi zaleznych,

            zaleznych od dotacji, zapomog, wszelkiego cwaniactwa i czystego nierobstwa,

            to tam narodzil sie zwrot "welfare Queen" - calych rodzin zyjacych z zasilkow
            przez cale dekady i pokolenia, ludzi zjadajacych niesamowite ilosci jedzenia,
            (slynne "grubi i leniwi amerykanie"), noszacych kosztowna odziez i bizuterie,

            poludniowe stany zawsze odrzucaly porzadek i pracowitosc bialej,
            kapitalistycznej polnocy - tak bylo w XVIIIw, tak jest i teraz w XXIw

            jeszcze raz Demokraci pokazali jak system socjalistyczny jest wszedzie (rowniez
            w USA) nieszczesciem dla ludzi - szczegolnie biednych i kolorowych,

            miejmy nadzieje, ze po tym kataklizmie mieszkancy zalanych okolic odrzuca
            zdemoralizowany system "welfare state" na rzecz godnosci jednostki i
            poszanowania wlasnosci - oczekujmy zintegrowania poludniowych stanow z
            kapitalistyczna reszta USA!
            • pablo63 Re: To ten kretyn (democrata!) Ray Nagin... 02.09.05, 10:21
              A oświeć mnie dlaczego "wspaniałe" Stany nie potrafią poradzić sobie z
              powodzią a w EUropie bez problemowo (choć nie zawsze) rząd radzi sobie z
              powodziami.
              To co się dzieje w tejchwili w USA to pokaz ichniego "wspaniałego" systemu
              • kapitalizm Re: To ten kretyn (democrata!) Ray Nagin... 03.09.05, 07:21
                pablo63 napisał:

                > A oświeć mnie dlaczego "wspaniałe" Stany nie potrafią poradzić sobie z
                > powodzią a w EUropie bez problemowo (choć nie zawsze) rząd radzi sobie z
                > powodziami.
                > To co się dzieje w tejchwili w USA to pokaz ichniego "wspaniałego" systemu


                ...napisalem w poprzednim poscie, nie bede sie powtarzal,

                nieudolnosc socjalistow-demokratow!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka