visitor5 Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budowie... 08.09.05, 15:06 wielki sukces rządów SLD. Gratulacje Panowie. Odpowiedz Link Zgłoś
rechott Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:20 Tutaj należałoby postawic pytanie kto i dlaczego zerwał kontrakt z norwegami na rurociąg. Byłoby po problemie a tak mamy czego chcieliśmy! Odpowiedz Link Zgłoś
robert4321 A. Merkel zapewniła Putina po rosyjsku: "Jesli ja 08.09.05, 16:19 pridu k vlasti, budiem razvivat' strategicheskoje partnerstvo" Odpowiedz Link Zgłoś
speev DZIĘKUJEMY RZĄDOWI LESZKA MILLERA!!!!!!!!!! 08.09.05, 17:12 DZIĘKUJEMY RZĄDOWI LESZKA MILLERA!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
zuzannaniedziela CO MA JEDNO DO DRUGIEGO? 08.09.05, 17:53 Równie dobrze mozna powiedziec, ze to wypływy Wastykanu. Będzie blizej, bo i papiez z Hitler Jugend. Odpowiedz Link Zgłoś
fritz.fritz Bardzo duzo. Rzad Millera zerwal praktycznie 08.09.05, 18:35 gotowa umowe z Norwegia przygotowana przez rzad Buzka na bezposrednia dostawe gazu wlasnie przy pomocy rurociagu. Rurociagi na dnie morskim nie moga sie krzyzowac. Rurociag laczacy Polske z Norwegia uniemozliwilby budowe rurociagu rosysjsko-niemieckiego. Zadziwiajace, ze nie wiesz o tym. Zerwanie ukladu z Norwegia przez rzad SLD jest o tyle ciekawe, ze praktycznie wszystko wskazuje na to, ze Kwasniewski oczywiscie jako przedstawiciel grupy np. Ordynackiej chcial umozliwic przy pomocy Kulczyka przejecie Orlena i Lotusa po ich polaczeniu sie przez Lukoja. Jezeli to przejecie nastapiloby, rurociag laczacy Polska z Norwegia bylby rzeczywiscie bez sensu. Co do samego ukladu rosyjsko-niemieckiego: oczywiscie, ze maja racje. Byliby idiotami gdyby wykorzystali okazji na ktora tak ciezko pracowali. O maly wlos nie przegraliby by tej szansy: Buzkowi brakowalo naprawde bardzo malo do podpisania umowy z Norwegia. Niestety, dal sie oglupic manewrom hamujacym Gudzowatych i Kulczykow. Z tego jest swietna lekcja dla polskich politykow: Interesy niemieckie w paru punktach diametralnie sprzeczne od interesow Polski. Te interesy niemieckie, ktore sa diametralnie sprzeczne z polskimi idealnie pasuja do interesow rosyjskich. O tej prawdzie nie wolno zapominac. Np. z tego powodu nie wolno prywatyzowac przemyslu zbrojeniowego: jezeli Polska bedzie prowadzic wojne to w pierwszej lini z Niemcami w drugiej z Rosja. Przemysl zbrojoniowy sprywatyzowany, oznacza przejecie przez Niemcow w tej czy innej formie. A to z koleji oznacza rozbrojenie sie Polski i przyjemna perspektywe komor gazowych w tej czy innej formie. Nie koniecznie doslownie ale z cala pewnoscia likwidacje Polakow. To jest zreszta najslabszy punkt Tuska: slepa proniemieckosc. Z tego wlasnie powodu Tusk jest realnym niebezpieczenstwem dla Polski. Dlatego nie chcialbym aby Tusk byl prezydentem Polski. Gdyby nie byl slepo pro niemiecki, bylby dobrym prezydentem. W PO jest potezny oboz bialej flagi; oboz ten przycichnal teraz, zeby nie psuc szans wyborczych. Rokita po wyborach pojdzie i tak w odstawke. On naprawde ludzi sie, ze bedzie premierem. Moze pierwsze dwa miesiace. Dlatego mam nadzieje, ze PiS dostanie rowniez duza ilosc glosow. Odpowiedz Link Zgłoś
error_not_found Niemcy - Osioł Trojański Rosji w Europie 08.09.05, 18:56 A poza tym Kwach dobrze terz kombinuje. Inwestycja jest niedobra z ekologicznego punktu widzenia. Jak wysadzimy w kilku miejscach ten syf inni też to zauważą i podniesie się lament. Odpowiedz Link Zgłoś
zdrowy_dystans A mieli budowac rurociag przez dom wariatow ?! 08.09.05, 19:59 A mieli budowac rurociag przez dom wariatow ?! Ukraina nie ma rzadu. Co bylo do przewidzenia... A co bedzie w Polsce po wyborach ?! Jeden wielki znak zapytania. Odpowiedz Link Zgłoś
borrka1 Re: Bardzo duzo. Rzad Millera zerwal praktycznie 08.09.05, 20:13 fritz.fritz napisał: > gotowa umowe z Norwegia przygotowana przez rzad Buzka na bezposrednia dostawe > gazu wlasnie przy pomocy rurociagu. Rurociagi na dnie morskim nie moga sie > krzyzowac. Rurociag laczacy Polske z Norwegia uniemozliwilby budowe rurociagu > rosysjsko-niemieckiego. > > Zadziwiajace, ze nie wiesz o tym. Ty cos wiesz,ale niedokladnie.Rurociagi moga sie krzyzowac,zwiazane to tylko z dodatkowymi kosztami i to sporymi dla tego ktory zacznie pozniej. > > W PO jest potezny oboz bialej flagi; oboz ten przycichnal teraz, zeby nie psuc > szans wyborczych. Rokita po wyborach pojdzie i tak w odstawke. On naprawde > ludzi sie, ze bedzie premierem. Moze pierwsze dwa miesiace. > > Dlatego mam nadzieje, ze PiS dostanie rowniez duza ilosc glosow. I zbuduje mnostwo Rondow Dudajewa,Basajewa itp!Bo to dotychczas jedene glosne osiagniecie Kaczora i spolki. Odpowiedz Link Zgłoś
fritz.fritz Re: Bardzo duzo. Rzad Millera zerwal praktycznie 08.09.05, 20:55 > Ty cos wiesz,ale niedokladnie.Rurociagi moga sie krzyzowac,zwiazane to tylko z > dodatkowymi kosztami i to sporymi dla tego ktory zacznie pozniej. Chcialbym, zeby mial racje. Z tego co wiem, miedzynarodowe prawo zabrania krzyzowania sie rurociagow. O tym pisano w gazetach, nie sprawdzalem pargrafow. Jezeli masz pod reka popierajacy twoja wypowiedz, podaj go :). > I zbuduje mnostwo Rondow Dudajewa,Basajewa itp!Bo to dotychczas jedene glosne > osiagniecie Kaczora i spolki. Nie sadze. Kaczory z cala pewnoscia beda dazyc do jak najlepszych stosunkow z Rosja. Odpowiedz Link Zgłoś
w21qazxs Re: DZIĘKUJEMY RZĄDOWI LESZKA MILLERA!!!!!!!!!! 08.09.05, 18:24 GRATULACLE DLA KOMISJI DS. ORLENU. PANOWIE CALA POLSKA DZIEKUJE WAM ZA PODNIESIENIE POZIOMU BEZPIECZENSTWA ENERGETYCZNEGO NASZEGO KRAJU.WASZE WIELOMIESIECZNE WYSILKI NARESZCIE PRZYNOSZA SKUTEK !!!!!!!!!! GRATULACJE!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
bbombel_reaktywacja Re: DZIĘKUJEMY RZĄDOWI LESZKA MILLERA!!!!!!!!!! 08.09.05, 18:28 to komisja sledcza jest odpowiedzialna za ta sytuacje? Ciekawe. To jedna z najglupszych rzeczy jakie slyszalem Odpowiedz Link Zgłoś
ikesan Re: DZIĘKUJEMY RZĄDOWI LESZKA MILLERA!!!!!!!!!! 08.09.05, 18:46 raczej tym co Rosji tak bardzo publicznie nie lubią - nie sr.. im w podwórko ale kasę - kasę potężną robić szlachciury z zaścianka Odpowiedz Link Zgłoś
borrka1 Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 20:04 rechott napisał: > Tutaj należałoby postawic pytanie kto i dlaczego zerwał kontrakt z norwegami na > rurociąg. Byłoby po problemie a tak mamy czego chcieliśmy! moze mi wyjasnisz co ma zaopatrzenie Polski w gaz z Norwegii,z dostawa gazu z Rosjii do Europy po dnie Baltyku?Przeciez nikt nam dostaw gazu nie przerwie a jedynie stracimy zyski z tranzytu.Nawet przy istnieniu rurociagu z Norwegii nic nie przeszkadzalo Niemcom i Rosjii pominac Polske w biznesie,no moze troche wiecej by wylozyli na rure z püowodu kosztownego skrzyzowania dwoch rurociagow. Odpowiedz Link Zgłoś
bolko_turan Energetyczna szansa dla Polski 08.09.05, 15:06 Dzieje sie bardzo dobrze, ze Niemcy rezygnujac z swych elektrown jadrowych, jednoczesnie topiac z Rosja pieniadze w Baltyku, uzalezniaja sie od Rosji i coraz drozszego gazu ziemnego. W tej konstelacji, jezeli Polska zrezygnuje z coraz drozszej a zatem nie wydajnej i zacofanej technologii bez przyszlosci jaka jest gaz ziemny - jezeli przyszle polskie rzady dzieki madrej patriotycznej polityce energetycznej wykorzystaja szansy dane przez innowacyjne technologie - w ESW dla energetyki polskiej otwiera sie pelne pole manewru. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12217&w=27020767&v=2&s=0 Odpowiedz Link Zgłoś
indianski Re: Energetyczna szansa dla Polski 08.09.05, 15:52 A kto ci mowil ze niemcy rezygmuja z energii atomowej ?. Pani Merkel juz zapowiedziala ztrzymanie starych elektrowni i w przyszlosci budowe elektrowni ktorejstam generacji . Odpowiedz Link Zgłoś
robert_ambroziak POSTKOMUNA ZACIERA RĘCE Z RADOŚCI !!!!!!!!!!!!!!!! 08.09.05, 17:47 KWACHY, MILLERY, POLLE, KACZMARKI, BOROWSKIE, OLEKSE, JAJNIKI ITP. ZACIERAJĄ RĘCE JESZCZE JEDEN KROK BLIŻEJ DO ROZBIORU POLSKI !!! Odpowiedz Link Zgłoś
indianski Re: POSTKOMUNA ZACIERA RĘCE Z RADOŚCI !!!!!!!!!!! 08.09.05, 20:20 Kto to sa te "...e" ? Odpowiedz Link Zgłoś
golota20 Re: POSTKOMUNA ZACIERA RĘCE Z RADOŚCI !!!!!!!!!!! 08.09.05, 21:22 robert_ambroziak napisał: > KWACHY, MILLERY, POLLE, KACZMARKI, BOROWSKIE, > OLEKSE, JAJNIKI ITP. ZACIERAJĄ RĘCE > JESZCZE JEDEN KROK BLIŻEJ DO ROZBIORU POLSKI !!! jeszcze mnie tam nie uwzgledniles. szkoda .. ja tez lubie siedziec w tej bandzie... Odpowiedz Link Zgłoś
filtr Re: Energetyczna szansa dla Polski 08.09.05, 16:05 Popieram. Dodam też, że to chyba dobrze, że pomnożą się źródła dostaw gazu. Teraz będziemy mieli i z gazociągu jamalskiego, i z bałtyckiego przez Niemcy, więc chyba bezpieczeństwo energetyczne kraju wzrasta. Kacapy dwóch kurków na raz nie przykręca. Co jest przy tym zabawne, podniesiemy bezpieczeństwo bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Niemcy i Rosjanie za to zapłacą. Niemcy będą odpowiadać za gaz płynący do Europy i już teraz należałoby się z nimi układać w sprawie przyszłych dostaw, a Rosjan należy zacząć ignorować. Któraś z niemieckich gazet z satysfakcją napisała, że ten projektowany gazociąg, to jest jakby mieć bezpośrednią granicę z Rosją. Nareszcie będą mogli na własnej skórze przekonać się jak trudne to jest sąsiedztwo. A jeśli jeszcze udałoby się nam pociągnąć do Europy kaukaską ropę via Odessa, do dopiero wtedy Rosjanie zrozumieją jaką zafundowali sobie kosztowną niedźwiedzią przysługę. Odpowiedz Link Zgłoś
greg0.75 Re: Energetyczna szansa dla Polski 08.09.05, 16:35 Nie wiem jak w niemieckich, ale w naszych umowach jest zakaz reeksportu gazu kupionego od ruskich... Odpowiedz Link Zgłoś
xsawer Re: Energetyczna szansa dla Polski 08.09.05, 17:12 filtr napisał: > Popieram. Dodam też, że to chyba dobrze, że pomnożą się źródła dostaw gazu. Ter > az będziemy mieli i z gazociągu jamalskiego, i z bałtyckiego przez Niemcy, więc > chyba bezpieczeństwo energetyczne kraju wzrasta. Kacapy dwóch kurków na raz ni > e przykręca. Co jest przy tym zabawne, podniesiemy bezpieczeństwo bez ponoszeni > a jakichkolwiek kosztów. Niemcy i Rosjanie za to zapłacą. Niemcy będą odpowiad > ać za gaz płynący do Europy i już teraz należałoby się z nimi układać w sprawie > przyszłych dostaw, a Rosjan należy zacząć ignorować. Któraś z niemieckich gaze > t z satysfakcją napisała, że ten projektowany gazociąg, to jest jakby mieć bezp > ośrednią granicę z Rosją. Nareszcie będą mogli na własnej skórze przekonać się > jak trudne to jest sąsiedztwo. > A jeśli jeszcze udałoby się nam pociągnąć do Europy kaukaską ropę via Odessa, d > o dopiero wtedy Rosjanie zrozumieją jaką zafundowali sobie kosztowną niedźwiedz > ią przysługę. -------------------------------------------------------------------------------- Ty już więcej nie pij! Odpowiedz Link Zgłoś
marcinsla Re: Energetyczna szansa dla Polski 08.09.05, 17:15 Właśnie tak. Jeśli dodatkowo uda nam się przeforsować w UE projekt o budowie eksperymentalnej fabryki przetwarzania węgla kamiennego na wodór, co pozwoli nam w późniejszym okresie rozwinąć technologię w kierunku innych, alternatywnych źródeł energii, to naprawdę możemy na tym skorzystać. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Energetyczna szansa dla Polski 08.09.05, 17:23 Zejdzmy na ziemie. Jesli, moze, o ile... OK, wszystko ladnie. Tylko co z tego? Miala byc druga nitka jamalska - nie ma. Mial byc gaz z Norwegii - nie ma. Mial byc wykorzystany rurociag Odessa-Brody - jak na razie sie na gadaniu konczy. Mialy byc miliardy Euro z funduszy strukturalnych - nie ma, tona w biurokracji i niekompetencji urzedasow. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Energetyczna szansa dla Polski 08.09.05, 18:02 Przetwarzanie węgla kamiennego na wodór? Uczyłeś się kiedyś chemii? Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Energetyczna szansa dla Polski 08.09.05, 19:34 na weglowodory, czyli tzw gazyfikacja wegla. Czepiasz sie troche zigzaur. PF Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Energetyczna szansa dla Polski 09.09.05, 07:46 Nie czepiam się. Poziom niektórych wypowiedzi sugeruje, że co niektórzy nie odróżnią wodoru od węglowodorów. Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail Re: Energetyczna szansa dla Polski 09.09.05, 08:42 Niemcy nie rezygnują z elektrowni jądrowych. Decyzja należy do SPD, a nie do ich koalicjantów Zielonych. Gaz ziemny nie jest coraz droższy, ponieważ Rosja ma ogromne złoża gazu ziemnego. Odpowiedz Link Zgłoś
bolko_turan Energetyczna SZANSA a ATOMAUSSTIEG 10.09.05, 14:26 atheix_mail napisał: > Niemcy nie rezygnują z elektrowni jądrowych. Decyzja należy do SPD, a nie do > ich koalicjantów Zielonych. Niemcy pod presja lobbingu socjalistycznych NGO´s w roku 2003 zrezygnowali z elektrowni jadrowej w Stade, w tym roku z elektrowni w Obrigheim, a w roku 2007 zaczyna sie redukcja wydajnosci i demontaz ostatniej elektrowni jadrowej, tak ze do roku 2020 w Niemczech prawnie juz nie moze byc tej galezi energetycznej. Jezeli Polska do tego czasu wybuduje wlasne elektrownie jadrowe, bedziemy mogli na eksporcie tej taniej energii do Niemiec, zarobic wiecej pieniedzy niz Rosja eksportujaca drogi gaz ziemny przez Baltyk. Pojdziemy przykladem francuskim, gdyz Francja – kraj ktory nie zliberalizowal energetyki, od ktorego Niemcy sie energetycznie uzaleznili – od lat do Niemeic eksportuje tania energie jadrowa. Atomausstieg In Deutschland ist der Atomausstieg in einem Vertrag der Bundesrepublik mit den Betreibergesellschaften geregelt, dem so genannten Atomkonsens. Auf Grundlage des Vertrags wurde das Atomgesetz (Bundesrepublik Deutschland) novelliert. Ausgehend von einer Regellaufzeit von etwa 32 Jahren bestimmt der Vertrag genau, welche Reststrommengen ein Kraftwerk in den Betriebsjahren noch produzieren darf. Das Übereinkommen zwischen Regierung und Stromkonzernen war von langen Verhandlungen geprägt. Demnach würde das letzte Kernkraftwerk im Jahre 2020 abgeschaltet. Vom Netz genommen wurden inzwischen die Kernkraftwerke Stade (am 14. November 2003) und Obrigheim (am 11. Mai 2005). Der Abbau des Letzteren soll erst im Jahr 2007 beginnen. de.wikipedia.org/wiki/Atomausstieg Bundesministerium für Umwelt, Naturschutz und Reaktorsicherheit (BMU) www.bmu.de/atomenergie/ausstieg_atomenergie/doc/20244.php atheix_mail napisał: > Gaz ziemny nie jest coraz droższy, ponieważ Rosja ma ogromne złoża gazu > ziemnego. Rosyjskie zloza gazu ziemnego zupelnie sa bez znaczenia dla ceny na rynku swiatowym, gdyz gaz ziemny na rynku jest coraz drozszy, a trend w przyszlosci juz nigdy nie pojdzie w dol. Bierze sie to stad ze cena gazu ziemnego na rynku swiatowym jest polaczona z cena ropy. Nie ma i nie bedzie taniego gazu ziemnego bez taniej ropy – poniewaz oprocz USA rowniez Chiny, Indie oraz Brazylia zuzywaja coraz wiecej ropy jak i gazu ziemnego (potrzeby dla przemyslu rosna eksponencjalnie), ceny na rynku swiatowym beda coraz wyzsze a ich zakup i przedewszystkim import w pewnym czasowo bliskim momencie stanie sie nie oplacalny. Rowniez Rosja chce zarobic na wysokiej cenie gazu i jako aktywny faktor trzymajacy staly trend, nie bedzie do Niemiec jako glownego konsumenta, eksportowala gazu ziemnego pod jego cena na rynku swiatowym. Gaz ziemny jest bez przyszlosci, im szybciej energetyka polska w ramach offsetu przestawi sie na najnowsze generacje technologii jadrowej oraz na weglowodor i inne innowacyjne weglowe technologie, tym lepiej dla Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
imagiro Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budowie... 08.09.05, 15:08 no i dobrze, ze zmaleje tranzyt przez Polske. Moze kiedys uzyja swych czolgow przeciwko sobie omijajac nas ... tego zycze Polsce, by wreszcie te dwa monstery geopolityczne zalatwialy swoje interesy poza nami . Odpowiedz Link Zgłoś
zyks Jak to jest z naszą strefą ekonomiczną na Bałtyku? 08.09.05, 15:09 Ustawa o Bezpieczeństwie Energetycznym Państwa? Szlaban? :) Odpowiedz Link Zgłoś
jete Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:10 Niemcy klepia sie z Putinem nad glowami Polakow, my kupujemy, bez ogladania sie na Europe, Boeingi. Rozczarowuje mnie troche ta eurpejska sztama :| Odpowiedz Link Zgłoś
macu3 Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:11 A jak to jest z prowadzenie rur przez Bałtyk? Rozumiem, że zostaną one poprowadzone poprzez wody neutralne. Nie mniej jednak, obie strony jakieś pozwolenie muszą mieć, przecież to nie ich morze? Odpowiedz Link Zgłoś
zyks właśnie o to pytam: nasza strefa ekonomiczna na B 08.09.05, 15:15 - ałtyku? Jak to jest? Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejbj Skoro morze jest niczyje to niby od kogo mieli by 08.09.05, 15:47 uzyskac pozwolenie?I odczepcie sie wreszcie,podjeli suwernna decyzje gospodarcza,tak jak polska z zakupem airbusow. Odpowiedz Link Zgłoś
ned_pap Re: właśnie o to pytam: nasza strefa ekonomiczna 08.09.05, 18:31 Rurociąg będzie poprowadzony przez wody międzynarodowe. Odpowiedz Link Zgłoś
araya RIBBENTROP - MOŁOTOW BIS 08.09.05, 20:04 1939: Ribbentrop - Mołotow i sprawa korytarza "gdańskiego" 2005: Gazprom - E.ON+BASF i następny korytarz, niemal równo 66 lat później. Czarno to widzę. Odpowiedz Link Zgłoś
xegar Re: RIBBENTROP - MOŁOTOW BIS 08.09.05, 20:49 "Kto nie pamięta historii, temu się ona przydarza". Nie wiem czyjego to autorstwa, ale genialne. Xe. Odpowiedz Link Zgłoś
tom1003 [...] 08.09.05, 15:20 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
athel_von_loren Czy nam grozi nowy czas lodowcowy? 08.09.05, 15:31 Oto sa konsekwencje (o)blednej polityki zagranicznej i mentalnosci drobnomjeszczanskiej. - blokowanie Konstytucji Europejskiej. - pro usa i anty-europejskie stanowisko i aktywny udzial w nielegalnej agresji na Irak. - czynny wplyw na wynik wyborow na Ukrainie. - anty-rosyjskie wypowjedzi tez przez demokratycznie wybranych reprezentantow narodu. - absurdalna ustawa roku w sejmie o odszkodowanie za zniszczenia w II WS (juz pomijajac brak elementarniej wjedzy tych , ktorzy te ustawe formuowali). - strategiczne zakupy NIE-EU produktow (systemy zbrojeniowych, Airbus ... ) - blokowanie budowy ca. 150 km rurociagu z Niemiec do Polski i tym samy dostep do ropy z morza polnocnego. To bylo do przewidzenia, Rosja sie juz zaczyna emancypowac i nie bedzie swojej strefy wplywow czolgami regolowac tylko dostawami surowcow energetycznych. Ten obecny placz z warszawki jest teraz malo przyniesie i moze w koncu Polscy dyplomaci przestana sie zachowywac ja rozwydrzone bachory na scenie mjedzynarodowej i zaczna myslec pragmatycznie. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Oto sa konsekwencje ignorancji.... 08.09.05, 17:19 > - blokowanie Konstytucji Europejskiej. Ta zablokowaly Francja i Holandia - kraje lezacy w samym sercu UE. > - czynny wplyw na wynik wyborow na Ukrainie. Podobnie jak: Litwa, Rosja, USA i... UE jako UE. > - pro usa i anty-europejskie stanowisko i aktywny udzial w nielegalnej agresji > na Irak. Podobnie jak Hiszpania, UK, Wlochy i pare innych krajow. > - anty-rosyjskie wypowjedzi tez przez demokratycznie wybranych reprezentantow > narodu. To Rosjanie zasugerowali ze nie jestesmy ich przyjaciolmi (zdaniem Gleba Pawlowskiego "wrogami"). Kola rzadzace Polska NICZEGO takiego o Rosji nie powiedzaly. > - strategiczne zakupy NIE-EU produktow (systemy zbrojeniowych, Airbus ... ) Na czym lataja najwieksi przewoznicy UE? Owszem obecna sytuacja jest bledem rzadu Buzka, ktory zaprzepascil druga nitke jamalska oraz rzadu Leszka Millera, ktory zerwal umowe z Norwegia. Bardzo mnie fascynuje retoryka i argumentacja takich ludzi jak Ty. Chyba chcesz przedstawic Polske jak kraj przesladowany, przez czysta zlosliwosc innych, skoro jak widac Polska niczym nadzwyczajnym sobie na takie przesladowania nie zasluzyla. A to moze to jakies kompleksy zasciankowe, podlug ktorych Polska ma potulnie siedziec cicho i sie nie wychylac bo "bezpieczniej"? Odpowiedz Link Zgłoś
iwanniegrozny Re: Oto sa konsekwencje ignorancji.... 08.09.05, 17:26 ...To Rosjanie zasugerowali ze nie jestesmy ich przyjaciolmi (zdaniem Gleba Pawlowskiego "wrogami"). Kola rzadzace Polska NICZEGO takiego o Rosji nie powiedzaly. Gleb Pawlowski nie jest kolem rzadzacym (jest prezesem firmy doradczej, bylym dysydentem, siedzial w pulde za czasow ZSRR). A w Polsce o rozliczenie z Rosja jest mottem niektorych parii podczas obecniej kampanii. Nie mydl nikomu powiek Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Oto sa konsekwencje ignorancji.... 08.09.05, 17:49 > Gleb Pawlowski nie jest kolem rzadzacym Jest doradca politycznym tow. Putina, wspolorganizatorem organizacji "Nasi" i byl glownym strategiem > A w Polsce o rozliczenie z Rosja > jest mottem niektorych parii podczas obecniej kampanii. Ktorych? Tak swoja droga ostatnio nawe Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Oto sa konsekwencje ignorancji.... 08.09.05, 17:50 > Gleb Pawlowski nie jest kolem rzadzacym Jest doradca politycznym tow. Putina, wspolorganizatorem organizacji "Nasi" i byl glownym strategiem wyborow na Ukrainie. > A w Polsce o rozliczenie z Rosja > jest mottem niektorych parii podczas obecniej kampanii. Ktorych? Tak swoja droga nawet spokojna dotad Slowacja zaczyna sie upominac o odszkodowania za interwencje z 68. roku... Odpowiedz Link Zgłoś
athel_von_loren Re: Oto sa konsekwencje ignorancji....adas313 08.09.05, 19:48 To, ze inne kraje sa inwolwowane (Irak, konstytucja EU...) jest naprawde drugorzedne. W tym kakretnym przypadku idzie o Polske i jej niezaleznosc polityczno-gospodarcza i to sa realia a nie sugerowane przez Ciebie phobie czy kapleksy przesladowcze. Polityka realna nie jest jak narazie silna strona elit Polskich. Prosty przyklad: Rzaden z liderwo rzadowych, partyjnych czy kandydatow na prezydenta PR nie przedstawja programu do zwalczenia bezrobocia, poprawy systemu zdrowja i rent, nie ma wizji o przszlej Polsce i jej miejsca w swiecie i Europie, natomiast cal ich energia jest skacentrowana na wzajemnych zarzutach korupcji, klamst, oszustw i t d. nikczemne rozgrywki homo sovieticus. Od takich kolesi nie nalezy naturalnie oczekiwac kompetecji, integer, moralnosci i zaangarzowania. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Oto sa konsekwencje ignorancji....adas313 08.09.05, 19:50 > Rzaden z liderwo rzadowych, partyjnych czy kandydatow na prezydenta PR nie > przedstawja programu do zwalczenia bezrobocia, poprawy systemu zdrowja i rent, > nie ma wizji o przszlej Polsce i jej miejsca w swiecie i Europie, natomiast cal > ich energia jest skacentrowana na wzajemnych zarzutach korupcji, klamst, > oszustw i t d. nikczemne rozgrywki homo sovieticus. Jest taka partia, ktory ma pomysl. Nazywa sie Platforma Obywatelska. Odpowiedz Link Zgłoś
athel_von_loren Re: Oto sa konsekwencje ignorancji....adas313 08.09.05, 20:37 Dobrze by bylo gdyby tez te pomysly byly realizowane... ale jak narazie zaufanie spoleczenstwa do politykow lezy gdzies mjedzy nic i nie wjem, co sie w kazdych wyborach mnifestuje frekwencja. Wydaje mi sie, ze caly dylemat panstwowosci i podzialu wladzy polega na warszawskim centralizmie. Prowincje i tu glownie te, ktore po Jalcie naleza do Polski maj bardo maly wplyw na polityke wewnetrzna i zagraniczna. To animuje wszelkiego rodzaju lokanych "partyjotow" do naturalnego ograniczania sowjego dzialania w rewirze, w ktorym sie porusza, powjedzmy w promieniu 50 km. Odpowiedz Link Zgłoś
wislok1 Panie Tusk, twoja partia CDU popiera gazociąg 08.09.05, 15:33 Oj naiwny, naiwny, jak dziecko we mgle Odpowiedz Link Zgłoś
indianski Biedna Polska !!! 08.09.05, 15:47 Zal wam dupy sciska . Kilka lat temu byl placz ze rosjanie rozkopuja Polske pod rurociag , a teraz placzenie ze nie maja checi kopac . Moze szanowni "prawdziwi patrioci" zdecyduja sie wreszcie . Odpowiedz Link Zgłoś
pawel8 Polecam artykuł Rosatiego z 2000 roku 08.09.05, 15:43 Został napisany 5 lat temu i wyjaśnia czemu Rosjanie podpisali umowę z Niemcemi z ominieciem Polski oraz ile na tym straciliśmy. Wina jak widać leży po naszej stronie i rządu AWS. Nie ma więc co rozdzierać szat. "Rosyjska propozycja budowy nowego gazociągu z Rosji przez Polskę do Europy Zachodniej wywołała sprzeczne reakcje wśród naszych polityków. Jedni protestują, wskazując na zagrożenie bezpieczeństwa Ukrainy, drudzy popierają, powołując się na interes Polski, a jeszcze inni próbują zyskać na czasie, proponując zwołanie międzynarodowej konferencji na ten temat. Ten ostatni pomysł nie byłby zły, gdyby Polska wiedziała, jakie cele chce na takiej konferencji osiągnąć, i gdyby była przekonana, że konferencja pozwoli te cele zrealizować. Jednak wszystko wskazuje na to, że polskie władze nie mają jeszcze takiej wiedzy.Całe to zamieszanie pokazuje, że nasi politycy zostali zaskoczeni propozycją rosyjską, a niektóre wypowiedzi świadczą o bardzo niedojrzałym pojmowaniu wymogów polityki zagranicznej i interesów bezpieczeństwa narodowego"całość polecam na www.rosati.pl/prasa.php?id=8 Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 pogratulować AWS i następcom 08.09.05, 15:44 dostali, o co od 2000r. walczyli: www.rosati.pl/prasa.php?id=8 Odpowiedz Link Zgłoś
antysmok Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:45 hej czym sie podniecacie? przeciez nic z tego rurociagu nie wyjdzie jest zupelnie nieoplacalny, toz to przeciez tylko chwyt wyborczy ... Rosjanie by pewnie chcieli ale skad wezma taka ku[e forsy? swoja forse za gaz i rope dawno rozkradli a nowa skad? na nieoplacalny interes w kraju w ktorym z dnia na dzien moge Cie wywlaszczyc jak wykazal przyklad Lukoj gdzie zagraniczni udzialowcy dostali po prostu kopa w d ...? Patrzcie jak wyglada sprawa rurociagu z Ukrainy, jest prawie gotowy deklaracje polityczne sa i co z tego? wszystko sie rozbija o brak gotowki na interes na granicy oplacalnosci duuuzo tanszy niz te hucwa rosyjsko niemiecka. Wyluzujcie sie Shroeder tego potrzebuje ale co z tego? i tak mu juz nic nie pomoze... jak i Putinowi (ale w dluzszej skali czasowej) Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Relacja Reutera o porozumieniu 08.09.05, 15:51 BERLIN, Germany (Reuters) Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 18:14 Fakt. Przytoczę parę przykładów: 1. W Rosji wykonano największy na świecie dzwon, który ani razu nie zadzwonił, za to pękł i stoi na Kremlu. 2. Na Kremlu stoi także największa w świecie armata, która ani razu nie wystrzeliła. 3. W XX wieku Rosja wystawiła największą armię lądową w historii ludzkości. Walcząc na jednym tylko froncie przeciwko znacznie słabszemu przeciwnikowi poniosła 30 milionów śmiertelnych ofiar a w dodatku świętuje to jako wielkie zwycięstwo. 4. Rosja ma najszybciej i najtrwalej zanurzające się okręty podwodne na świecie. 5. Rosja wybudowała też najlepszy na świecie pasażerski odrzutowiec Tu-144, który odbył aż jeden lot. 6. Rosja miała najlepsze na świecie rolnictwo kołchozowe tylko że brakowało chleba. 7. Rosja wybudowała największe na świecie huty stali, produkujące czołgi, kajdany, kraty i drut kolczasty. 8. W odpowiedzi na wynalezienie radia przez Marconiego, rosyjski uczony Popow wynalazł zagłuszarkę. 9. Rosyjski uczony Schodow wynalazł klatkę. Stąd nazwa: KLATKA SCHODOWA. 10. W żadnym innym niż Rosja kraju nie ma odwszalni. Czy w obliczu tych faktów są jeszcze jakieś złudzenia co do funkcjonowania bałtyckiego gazociągu? 6. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Merkel a rurociąg 08.09.05, 15:48 Merkel wyraziła oficjalnie głębokie zadowolenie z podpisanej umowy i podkreśliła, że jeśli wygra wybory będzie kontynuwać dzieło poprzednika. Merkel odmówiła kilka tyg. temu wizytę Waszyngtonowi, który ją zaprosił, ale spotyka się dziś z Putinem. Ciekawe-CDU unika jak ognia kontaktów przedwyborczych z USA ale szuka z Putinem. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Merkel a rurociąg 08.09.05, 18:17 George Washington zaprosił Angelę? Wygląda on z pewnością nieświeżo, raczej. Ale Angela nie prezentuje się lepiej. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Po Polsce czas dokopac Gruzji 08.09.05, 18:21 [W drodze po odzyskanie Azerbajdzanu] (Reuter) Gazprom said on Wednesday it had informed Georgia that it would stop cheap gas supplies from next year and would almost double prices amid strained relations between Moscow and the former Soviet republic. Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Re: Po Polsce czas dokopac Gruzji 08.09.05, 18:21 Wczesniej identycznie urzadzili Ukraine. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Po Polsce czas dokopac Gruzji 08.09.05, 19:23 No ale chyba USA przyjdą swojemu tłustemu, pyzatemu pajacowi o głupawym uśmiechu z odsieczą. Przecież on biedaczysko nawet po US-angielsku lepiej mówi niż po swojemu, zesłali go na desant i co? Zostawią na pastwę losu, i co gorsza rozwścieczonego tłumu? Wszak Gruzja to ojczyzna Stalina, tam żartów nie ma.. Odpowiedz Link Zgłoś
borsuk14 Czy mialy prawo? 08.09.05, 15:48 Czy Niemcy i Rosja maja prawo budowac rurociag pod Baltykiem? Jesli byloby to morze niemiecko-rosyjskie, rurociag bieglby po wlasnym terytorium.Morze Baltyckie i jego dno sa exterytorialna czescia Europy .Dlatego tez nalezaloby spytac panstwa lezace nad Baltykiem o zgode.Nie moga Niemcy i Rosja decydowac same o sposobie wykorzystania dna morza ,do ktorego maja prawo i inne kraje.Watpie aby panstwa skandynawskie byly zainteresowane rurociagiem dostarczajacym gaz do Niemiec.Niby dlaczego? Czyzby Putin zglupial do reszty?Czy uwaza innych za glupcow?Dlaczego panstwa skandynawskie mialyby placic za rurociag niemiecko-rosyjski?Dla Niemiec moze sie ta inwestycja bardzo droga zabawa.Dla Rosji cena nie odgrywa zadnej roli , jest to sprawa polityczna.Za pomoca Niemiec Rosja chce miec wplyw na polityke UE.Niemcy beda narzedziem-"koniem trojanskim".A wiec kolo sie zamknelo.To co Niemcy zarzucali Polakom , sami zaczynaja realizowac , nawet nie zdajac sobie sprawy z tego. Odpowiedz Link Zgłoś
indianski Re: Czy mialy prawo? 08.09.05, 15:56 nastepny facet z opsesja . Ktos pytal rosjan czy mozemy klasc kable miedy Polska i Szwecja ? Ktos pytal polakow o kabel na dnie Atlantyku ? Masz swoja 12-to milowa strefe , a tej nikt nie naroszyl . Reszta to wody (i dno) miedzynarodowe . Odpowiedz Link Zgłoś
qazwsxedc11 Re: Czy mialy prawo? 08.09.05, 16:15 te mądry a słyszał o pasie 200 mil morskich wyłącznej strefy ekonomicznej? nie obrazaj innych jak sam wiedzy nie posiadasz. Odpowiedz Link Zgłoś
indianski Re: Czy mialy prawo? 08.09.05, 20:06 Kotku : nie na Baltyku . Chcesz szwedzka plaze przylaczyc do polski ? Nie wciskaj mi kitu bo na morzu pracuje od lat . Baltyk to nie Atlantyk . Odpowiedz Link Zgłoś
borsuk14 Re: Czy mialy prawo? 08.09.05, 19:34 Prawdopodo nie wszyscy oprocz ciebie na tym forum sa opoznieni umyslowo. Ale do rzeczy. Polska nie kladla rzadnego rurociagu do Szwecji.Polska o ile ja wiem nie lezy nad Atlantykiem.Wody miedzynarodowe to jeszcze nie znaczy ze niczyje i Rosja czy Niemcy moga wyprawiac co zechca.O te wody rowniez trzeba dbac.A ty facet najlepiej wez do reki atlas , zeba zobaczyc gdzie lezy Atlantyk .Wyglada ze to ty jestes opozniony umyslowo. Odpowiedz Link Zgłoś
indianski Re: Czy mialy prawo? 08.09.05, 20:07 Czytac trzeba umiec . Ja napisalem "kabel" , a to chyba cos innego niz rurociag . A moze sie myle ? Odpowiedz Link Zgłoś
iwanniegrozny Re: Czy mialy prawo? 08.09.05, 17:31 borsuk14 napisał: > .Watpie aby panstwa skandynawskie byly zainteresowane rurociagiem > dostarczajacym gaz do Niemiec.Niby dlaczego? Czyzby Putin zglupial do reszty? Cz > y > uwaza innych za glupcow?Dlaczego panstwa skandynawskie mialyby placic za > rurociag niemiecko-rosyjski?Dla Niemiec moze sie ta inwestycja bardzo droga > zabawa.Dla Rosji cena nie odgrywa zadnej roli , jest to sprawa polityczna.Za > pomoca Niemiec Rosja chce miec wplyw na polityke UE.Niemcy beda > narzedziem-"koniem trojanskim".A wiec kolo sie zamknelo.To co Niemcy zarzucali > Polakom , sami zaczynaja realizowac , nawet nie zdajac sobie sprawy z tego. Gazociag bedzie mial odwidlenia do Szwecji, Finlandii i ros. Kaliningradu. W przyszlosci zostaniue doprowadzony do Holandii a dalej do Wielkiej Brytanii. Nie mosisz sie martwic o biednych Skandynawow, poradza sobie sami Odpowiedz Link Zgłoś
elusive Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:52 no i mamy. jak widac zadna UE nie ochroni nas przed odwiecznymi ukladami Rosjan z Niemcami ponad naszymi glowami. Nasz "duplomacja", jak zwykle dala.......wiadomo czego. Co gorsza, to co zrobil Miller anulujac umowe z Norwegami (swoja droga JAK to bylo w ogle mozliwe, skoro ta umowa byla juz podpisana???) I teraz bedziemy sie chyba wiatrakami napedzali. Ekolodzy sie ciesza? eeeeeeeeeeeheheheheheheheeeeeeeeee. Nicht so schnell, Annabell:) Nie wiem czy to mozliwe ale nowy rzad pwonien naprawde OSTRZEJ gadac zarowno z jednymi i drugimi. No i pamietac, ze niestety, mimo wszlekich pie..watych deklaracji, oni aMAJ tendencje do pomijania nas. U better remember that Mr. Rokita:) Odpowiedz Link Zgłoś
indianski Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:58 Zglos sie z zalami do sejmu poprzedniej kadencji . Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejbj A dlaczego mieli by wszystko robic tak by dla nas 08.09.05, 16:04 bylo dobrze? Czemu Rosja ma nas zabezpiecza energetycznie?Czemu powinna to zrobic? Robia dobrze sobie,nam nie musza tak jak my im dobrze nie robimy. Zreszta co ten gazociag komu przeszkadza? Polska tak naprawde nie jest zagrozona, jesli Rosja by nam zakrecila kurek, bylaby postrzegana na swiecie jako partner niepowazny i niestabilny na czym napewno jej nie zalezy.Ponadto gaz mogli bysmy kupowac od niemcow ktorzy maja prawo do reeksportu rosyjskiego surowca. Ponadto wciaz mozemy wybudowac sobie oslawiony gazociaz ze skandynawii, zupelnie bzdurna plotka jest pogloska o niemoznosci krzyzowania sie rurociagow na dnie morza,to bzdura a ktos ja puscil w mediach w obieg celowo,by rozgrzac atmosfere, i nikomu za bardzo nie zalezy na wyprostowaniu tego.Co my robimy w tej sytuacji?Polaczkujemy.Tym na pewno nie zyskamy szacunku wsrod innych krajow.Proponuje wziazc sie do roboty,bo proby rozkazywania nie przyniosly rezultatu- nikt sie nie chce sluchac, ani Rosja, ani Niemcy, ani nawet Komisja Europejksa.Pozostaje albo sie powiesic albo wziasc sie do pracy.Co robimy?Szczekamy na rosjan jacy to oni zli.Zabezpieczmy sie energetycznie sami, nie oczekujmy ze rosja powinna nas zabezpieczyc,bo i niby dlaczego?Przypomne ze pierwsza osoba ktora poparla projekt podmorskiego gazociagu byl obecny premier Anglii,ktory rosyjskim gazem jest rowniez zywo zainteresowany. Odpowiedz Link Zgłoś
kacap_z_moskwy Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 09.09.05, 01:21 elusive napisał: > no i mamy. > jak widac zadna UE nie ochroni nas przed odwiecznymi ukladami Rosjan z Niemcami > > ponad naszymi glowami. > A mamy pytac o wszystko Polske? Czy jak? Odpowiedz Link Zgłoś
dukedar Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:56 To bez watpienia jedno z wydarzen gospodarczych tego roku, szkoda ze bez udzialu Polski. Chyba, ze nasza szybka reakcja bedzie podpisanie podobnego porozumienia o dystrubucji energi elektrycznej na Europe Srodkowo-Wschodnia z najwiekszym jej wytworca czyli Francja ? ? ? Odpowiedz Link Zgłoś
iwanniegrozny Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:57 Schroeder i Putin to niechoroszyje czlowieki, bo dbaja tylko o wlasne kraje... Czy o to walczyliscie? Odpowiedz Link Zgłoś
indianski Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:59 Pewnie powinni ci dawac codziennie na maliniaka - wtedy bys byl zachwycony . Odpowiedz Link Zgłoś
ciaxp Bo dbają o interes swoich krajow!!!!!!!!!!!!!!!! 08.09.05, 15:58 to dobrze o nich świadczy w przeciwieństwie do naszych głupków. Odpowiedz Link Zgłoś
belial13 Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:59 Ale płacz w telewizorni.Jak te Huny mogły się dogadać z Kacapami?Bez Polski?Bez tygrysa Europy z chorymi ambicjami?Niemożliwe.I co? Czy Niemcy rozliczali sie z Ruskimi ca Stalingrad?Nie. My pie..a dostawaliśmy z Katyniem.Nam Ruskie smierdziały wschodnią dziczą i komuną.Skończą rurę bałtycką,zamkną jamalską i co polactwo wtedy powie?Brawo Putin.My sobie rurę z Watykanu pociagniemy. Odpowiedz Link Zgłoś
robertpk wniosek 08.09.05, 16:01 oczekują solidarnosci np. przy zakupach samolotów dla LOT co robią sami ?? ..dobrze zrobił LOT, wczoraj zamawiając Boeingi pamiętajmy jeszcze o przetargu na śmigłowce dla naszej armii - to też miliardy. a startują firmy: - francusko-niemiecka - włosko-brytyjska - amerykańska - rosyjska z PZL świdnik - bez jakiegokolwiek offsetu czy podobnych zachęt - współpracuje na wielką skale włosko-brytyjski Agusta-Westland, i jest to współpraca korzystna dla obydwu stron. dbajmy o swoje interesy.... Odpowiedz Link Zgłoś
adas313 Sluszny wniosek 08.09.05, 17:35 Ta solidarnosc europejska to po prostu przykrywka mocarstwowych ambicji kanclerza Schrödera i Zaka Czyraka, bazujaca tak naprawde na moralnosci Kalego. Przyklady: 1. LOT kupic Boeingi - zle. 2. Kilka krajow UE poprzec USA w Iraku - zle 3. Zak Czyrak rozmawiac z tow. Putinem o korytarzu przez LITWE - dobrze 4. Niemcy budowac rurociag na ktorym w oczywisty sposob traci kilka panstw UE - dobrze. Tylko ze tak: 1. Francja i Niemcy kompromituja sie w ten sposob jako liderzy UE. 2. Stawia to pod znakiem zapytania cala obecna koncepcje UE. No bo jak tu mowic o wspolnej polityce skoro kazdy sobie rzepke skrobie, co gorsza SZKODZAC innym? Do tego nie wszyscy maja ochote doplacac do francuskiego rolnictwa. Co byc moze sprawi ze UE przeksztalci sie w jeden duzy wolny rynek, nie zajmujac sie sprawami gospodarczymi. Odpowiedz Link Zgłoś
atheix_mail Re: Sluszny wniosek 09.09.05, 10:11 To ty się kompromitujesz pisząc takie bzdury. Schroeder nie ma mocarstwowych ambicji. Gdyby je miał, to już dawno temu wywalczyłby dla Niemiec stałe miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Niemcy (tak jak każdy inny kraj UE) ma prawo prowadzić własną politykę zagraniczną. Odpowiedz Link Zgłoś
akserm tupanie nogami i pokazywanie jezyka zza wegla. 08.09.05, 19:00 Polska racja stanu byla Europa solidarna. Byl moment w Europie , ze bylo to traktowane powaznie a ukoronowaniem tego miala byc konstytucje UE. Od momentu wstapienia do UE Polska zaczela te solidarnosci rozbijac wychwalajac pod niebiosa brytyjska wizje UE- oparta wylacznie na interesie narodowym (PiS sie klania). Niemcy zastosowaly sie do przepisu ukuchconego w polskiej kuchni. Nie rozumiem teraz pretensji. Odpowiedz Link Zgłoś
ciaxp Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 16:01 Są OK.Dbają o interes swoich krajow w przeciwieństwie do naszych dupków. Odpowiedz Link Zgłoś
me-e NOZ W PLECY... 08.09.05, 16:04 ...cytat kwasniewskiego: tak dobrych stosunkow z niemcami polska jeszcze nie miala...zostalismy na lodzie uzaleznieni od rosji w dostawach gazu...za brak rury ze skandynawi bolszewicy powinni beknac przed trybunalem...to juz chodzi o zywotne interesy polski...a do tego jak wybory wygra tusk lub cimoszewicz to jak powiadaja gorale...bedzie po ptakach...silne zwiaski gospodarcze i polityczne z usa moga zapobiec izolacji polski w europie na ktora sie zanosi... Odpowiedz Link Zgłoś
kbamm "premier" "Rokita" całą sprawę odkręci 08.09.05, 16:07 On taki wygadany i udaje, że na wszystkim się zna :-)))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
cyklista Rura-Rokita 08.09.05, 16:28 > On taki wygadany i udaje, że na wszystkim się zna :-)))))))) A najlepiej jak już zgodnie z obietnicą będzie naszą rurę nacjonalizował, niech znacjonalizuje też bałtycką. Mógł Zagłoba Niderlandy, może Rokita rurę. Był Przerwa-Płażyński, będzie Rura-Rokita. Dziatwia małoletnia pyta kto to Przerwa-Płażyński? To jeden z współzałożycieli PO. Bo PO, drogie dziatki nie zakładał bynajmniej Rura-Rokita tylko sbek Olechowski, przerwa-Płażyński i (w takiej kolejnści) Tusk. Odpowiedz Link Zgłoś
antykagan Re: Rura-Rokita 08.09.05, 18:48 cyklista napisała: > > On taki wygadany i udaje, że na wszystkim się zna :-)))))))) > A najlepiej jak już zgodnie z obietnicą będzie naszą rurę nacjonalizował, niech > znacjonalizuje też bałtycką. Mógł Zagłoba Niderlandy, może Rokita rurę. > > Był Przerwa-Płażyński, będzie Rura-Rokita. > > Dziatwia małoletnia pyta kto to Przerwa-Płażyński? To jeden z współzałożycieli > PO. Bo PO, drogie dziatki nie zakładał bynajmniej Rura-Rokita tylko sbek > Olechowski, przerwa-Płażyński i (w takiej kolejnści) Tusk. Powiedz mi, półmózgu, co twoje ekskrementy mają wspólnego z tematem gazociągu? Odpowiedz Link Zgłoś