Dodaj do ulubionych

Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budowie...

08.09.05, 15:04
A to dranie!!!
Obserwuj wątek
    • visitor5 Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budowie... 08.09.05, 15:06
      wielki sukces rządów SLD. Gratulacje Panowie.
      • rechott Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:20
        Tutaj należałoby postawic pytanie kto i dlaczego zerwał kontrakt z norwegami na
        rurociąg. Byłoby po problemie a tak mamy czego chcieliśmy!
        • robert4321 A. Merkel zapewniła Putina po rosyjsku: "Jesli ja 08.09.05, 16:19
          pridu k vlasti, budiem razvivat' strategicheskoje partnerstvo"
          • speev DZIĘKUJEMY RZĄDOWI LESZKA MILLERA!!!!!!!!!! 08.09.05, 17:12
            DZIĘKUJEMY RZĄDOWI LESZKA MILLERA!!!!!!!!!!
            • zuzannaniedziela CO MA JEDNO DO DRUGIEGO? 08.09.05, 17:53
              Równie dobrze mozna powiedziec, ze to wypływy Wastykanu.
              Będzie blizej, bo i papiez z Hitler Jugend.
              • fritz.fritz Bardzo duzo. Rzad Millera zerwal praktycznie 08.09.05, 18:35
                gotowa umowe z Norwegia przygotowana przez rzad Buzka na bezposrednia dostawe
                gazu wlasnie przy pomocy rurociagu. Rurociagi na dnie morskim nie moga sie
                krzyzowac. Rurociag laczacy Polske z Norwegia uniemozliwilby budowe rurociagu
                rosysjsko-niemieckiego.

                Zadziwiajace, ze nie wiesz o tym.

                Zerwanie ukladu z Norwegia przez rzad SLD jest o tyle ciekawe, ze praktycznie
                wszystko wskazuje na to, ze Kwasniewski oczywiscie jako przedstawiciel grupy
                np. Ordynackiej chcial umozliwic przy pomocy Kulczyka przejecie Orlena i Lotusa
                po ich polaczeniu sie przez Lukoja.

                Jezeli to przejecie nastapiloby, rurociag laczacy Polska z Norwegia bylby
                rzeczywiscie bez sensu.

                Co do samego ukladu rosyjsko-niemieckiego: oczywiscie, ze maja racje. Byliby
                idiotami gdyby wykorzystali okazji na ktora tak ciezko pracowali. O maly wlos
                nie przegraliby by tej szansy: Buzkowi brakowalo naprawde bardzo malo do
                podpisania umowy z Norwegia. Niestety, dal sie oglupic manewrom hamujacym
                Gudzowatych i Kulczykow.

                Z tego jest swietna lekcja dla polskich politykow:

                Interesy niemieckie w paru punktach diametralnie sprzeczne od interesow Polski.
                Te interesy niemieckie, ktore sa diametralnie sprzeczne z polskimi idealnie
                pasuja do interesow rosyjskich. O tej prawdzie nie wolno zapominac. Np. z tego
                powodu nie wolno prywatyzowac przemyslu zbrojeniowego: jezeli Polska bedzie
                prowadzic wojne to w pierwszej lini z Niemcami w drugiej z Rosja. Przemysl
                zbrojoniowy sprywatyzowany, oznacza przejecie przez Niemcow w tej czy innej
                formie. A to z koleji oznacza rozbrojenie sie Polski i przyjemna perspektywe
                komor gazowych w tej czy innej formie. Nie koniecznie doslownie ale z cala
                pewnoscia likwidacje Polakow.

                To jest zreszta najslabszy punkt Tuska: slepa proniemieckosc. Z tego wlasnie
                powodu Tusk jest realnym niebezpieczenstwem dla Polski.

                Dlatego nie chcialbym aby Tusk byl prezydentem Polski.

                Gdyby nie byl slepo pro niemiecki, bylby dobrym prezydentem.


                W PO jest potezny oboz bialej flagi; oboz ten przycichnal teraz, zeby nie psuc
                szans wyborczych. Rokita po wyborach pojdzie i tak w odstawke. On naprawde
                ludzi sie, ze bedzie premierem. Moze pierwsze dwa miesiace.

                Dlatego mam nadzieje, ze PiS dostanie rowniez duza ilosc glosow.
                • error_not_found Niemcy - Osioł Trojański Rosji w Europie 08.09.05, 18:56
                  A poza tym Kwach dobrze terz kombinuje. Inwestycja jest niedobra z ekologicznego
                  punktu widzenia. Jak wysadzimy w kilku miejscach ten syf inni też to zauważą i
                  podniesie się lament.
                  • zdrowy_dystans A mieli budowac rurociag przez dom wariatow ?! 08.09.05, 19:59
                    A mieli budowac rurociag przez dom wariatow ?!

                    Ukraina nie ma rzadu. Co bylo do przewidzenia...

                    A co bedzie w Polsce po wyborach ?!

                    Jeden wielki znak zapytania.

                • borrka1 Re: Bardzo duzo. Rzad Millera zerwal praktycznie 08.09.05, 20:13
                  fritz.fritz napisał:

                  > gotowa umowe z Norwegia przygotowana przez rzad Buzka na bezposrednia dostawe
                  > gazu wlasnie przy pomocy rurociagu. Rurociagi na dnie morskim nie moga sie
                  > krzyzowac. Rurociag laczacy Polske z Norwegia uniemozliwilby budowe rurociagu
                  > rosysjsko-niemieckiego.
                  >
                  > Zadziwiajace, ze nie wiesz o tym.

                  Ty cos wiesz,ale niedokladnie.Rurociagi moga sie krzyzowac,zwiazane to tylko z
                  dodatkowymi kosztami i to sporymi dla tego ktory zacznie pozniej.

                  >
                  > W PO jest potezny oboz bialej flagi; oboz ten przycichnal teraz, zeby nie
                  psuc
                  > szans wyborczych. Rokita po wyborach pojdzie i tak w odstawke. On naprawde
                  > ludzi sie, ze bedzie premierem. Moze pierwsze dwa miesiace.
                  >
                  > Dlatego mam nadzieje, ze PiS dostanie rowniez duza ilosc glosow.


                  I zbuduje mnostwo Rondow Dudajewa,Basajewa itp!Bo to dotychczas jedene glosne
                  osiagniecie Kaczora i spolki.
                  • fritz.fritz Re: Bardzo duzo. Rzad Millera zerwal praktycznie 08.09.05, 20:55
                    > Ty cos wiesz,ale niedokladnie.Rurociagi moga sie krzyzowac,zwiazane to tylko
                    z
                    > dodatkowymi kosztami i to sporymi dla tego ktory zacznie pozniej.

                    Chcialbym, zeby mial racje. Z tego co wiem, miedzynarodowe prawo zabrania
                    krzyzowania sie rurociagow. O tym pisano w gazetach, nie sprawdzalem pargrafow.
                    Jezeli masz pod reka popierajacy twoja wypowiedz, podaj go :).



                    > I zbuduje mnostwo Rondow Dudajewa,Basajewa itp!Bo to dotychczas jedene glosne
                    > osiagniecie Kaczora i spolki.

                    Nie sadze. Kaczory z cala pewnoscia beda dazyc do jak najlepszych stosunkow z
                    Rosja.
            • w21qazxs Re: DZIĘKUJEMY RZĄDOWI LESZKA MILLERA!!!!!!!!!! 08.09.05, 18:24
              GRATULACLE DLA KOMISJI DS. ORLENU. PANOWIE CALA POLSKA DZIEKUJE WAM ZA
              PODNIESIENIE POZIOMU BEZPIECZENSTWA ENERGETYCZNEGO NASZEGO KRAJU.WASZE
              WIELOMIESIECZNE WYSILKI NARESZCIE PRZYNOSZA SKUTEK !!!!!!!!!!
              GRATULACJE!!!!!!!!!!!
              • bbombel_reaktywacja Re: DZIĘKUJEMY RZĄDOWI LESZKA MILLERA!!!!!!!!!! 08.09.05, 18:28
                to komisja sledcza jest odpowiedzialna za ta sytuacje?
                Ciekawe. To jedna z najglupszych rzeczy jakie slyszalem
            • ikesan Re: DZIĘKUJEMY RZĄDOWI LESZKA MILLERA!!!!!!!!!! 08.09.05, 18:46
              raczej tym co Rosji tak bardzo publicznie nie lubią - nie sr.. im w podwórko
              ale kasę - kasę potężną robić szlachciury z zaścianka
        • borrka1 Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 20:04
          rechott napisał:

          > Tutaj należałoby postawic pytanie kto i dlaczego zerwał kontrakt z norwegami
          na
          > rurociąg. Byłoby po problemie a tak mamy czego chcieliśmy!


          moze mi wyjasnisz co ma zaopatrzenie Polski w gaz z Norwegii,z dostawa gazu z
          Rosjii do Europy po dnie Baltyku?Przeciez nikt nam dostaw gazu nie przerwie a
          jedynie stracimy zyski z tranzytu.Nawet przy istnieniu rurociagu z Norwegii nic
          nie przeszkadzalo Niemcom i Rosjii pominac Polske w biznesie,no moze troche
          wiecej by wylozyli na rure z püowodu kosztownego skrzyzowania dwoch rurociagow.
    • bolko_turan Energetyczna szansa dla Polski 08.09.05, 15:06
      Dzieje sie bardzo dobrze, ze Niemcy rezygnujac z swych elektrown jadrowych,
      jednoczesnie topiac z Rosja pieniadze w Baltyku, uzalezniaja sie od Rosji i
      coraz drozszego gazu ziemnego. W tej konstelacji, jezeli Polska zrezygnuje z
      coraz drozszej a zatem nie wydajnej i zacofanej technologii bez przyszlosci
      jaka jest gaz ziemny - jezeli przyszle polskie rzady dzieki madrej
      patriotycznej polityce energetycznej wykorzystaja szansy dane przez
      innowacyjne technologie - w ESW dla energetyki polskiej otwiera sie pelne
      pole manewru.


      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12217&w=27020767&v=2&s=0
      • indianski Re: Energetyczna szansa dla Polski 08.09.05, 15:52
        A kto ci mowil ze niemcy rezygmuja z energii atomowej ?. Pani Merkel juz
        zapowiedziala ztrzymanie starych elektrowni i w przyszlosci budowe elektrowni
        ktorejstam generacji .
        • robert_ambroziak POSTKOMUNA ZACIERA RĘCE Z RADOŚCI !!!!!!!!!!!!!!!! 08.09.05, 17:47
          KWACHY, MILLERY, POLLE, KACZMARKI, BOROWSKIE,
          OLEKSE, JAJNIKI ITP. ZACIERAJĄ RĘCE
          JESZCZE JEDEN KROK BLIŻEJ DO ROZBIORU POLSKI !!!
          • indianski Re: POSTKOMUNA ZACIERA RĘCE Z RADOŚCI !!!!!!!!!!! 08.09.05, 20:20
            Kto to sa te "...e" ?
          • golota20 Re: POSTKOMUNA ZACIERA RĘCE Z RADOŚCI !!!!!!!!!!! 08.09.05, 21:22
            robert_ambroziak napisał:

            > KWACHY, MILLERY, POLLE, KACZMARKI, BOROWSKIE,
            > OLEKSE, JAJNIKI ITP. ZACIERAJĄ RĘCE
            > JESZCZE JEDEN KROK BLIŻEJ DO ROZBIORU POLSKI !!!

            jeszcze mnie tam nie uwzgledniles. szkoda ..
            ja tez lubie siedziec w tej bandzie...
      • filtr Re: Energetyczna szansa dla Polski 08.09.05, 16:05
        Popieram. Dodam też, że to chyba dobrze, że pomnożą się źródła dostaw gazu. Teraz będziemy mieli i z gazociągu jamalskiego, i z bałtyckiego przez Niemcy, więc chyba bezpieczeństwo energetyczne kraju wzrasta. Kacapy dwóch kurków na raz nie przykręca. Co jest przy tym zabawne, podniesiemy bezpieczeństwo bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Niemcy i Rosjanie za to zapłacą. Niemcy będą odpowiadać za gaz płynący do Europy i już teraz należałoby się z nimi układać w sprawie przyszłych dostaw, a Rosjan należy zacząć ignorować. Któraś z niemieckich gazet z satysfakcją napisała, że ten projektowany gazociąg, to jest jakby mieć bezpośrednią granicę z Rosją. Nareszcie będą mogli na własnej skórze przekonać się jak trudne to jest sąsiedztwo.
        A jeśli jeszcze udałoby się nam pociągnąć do Europy kaukaską ropę via Odessa, do dopiero wtedy Rosjanie zrozumieją jaką zafundowali sobie kosztowną niedźwiedzią przysługę.
        • greg0.75 Re: Energetyczna szansa dla Polski 08.09.05, 16:35
          Nie wiem jak w niemieckich, ale w naszych umowach jest zakaz reeksportu gazu kupionego od ruskich...
        • xsawer Re: Energetyczna szansa dla Polski 08.09.05, 17:12
          filtr napisał:

          > Popieram. Dodam też, że to chyba dobrze, że pomnożą się źródła dostaw gazu.
          Ter
          > az będziemy mieli i z gazociągu jamalskiego, i z bałtyckiego przez Niemcy,
          więc
          > chyba bezpieczeństwo energetyczne kraju wzrasta. Kacapy dwóch kurków na raz ni
          > e przykręca. Co jest przy tym zabawne, podniesiemy bezpieczeństwo bez
          ponoszeni
          > a jakichkolwiek kosztów. Niemcy i Rosjanie za to zapłacą. Niemcy będą odpowiad
          > ać za gaz płynący do Europy i już teraz należałoby się z nimi układać w
          sprawie
          > przyszłych dostaw, a Rosjan należy zacząć ignorować. Któraś z niemieckich gaze
          > t z satysfakcją napisała, że ten projektowany gazociąg, to jest jakby mieć
          bezp
          > ośrednią granicę z Rosją. Nareszcie będą mogli na własnej skórze przekonać
          się
          > jak trudne to jest sąsiedztwo.
          > A jeśli jeszcze udałoby się nam pociągnąć do Europy kaukaską ropę via Odessa,
          d
          > o dopiero wtedy Rosjanie zrozumieją jaką zafundowali sobie kosztowną
          niedźwiedz
          > ią przysługę.






          --------------------------------------------------------------------------------
          Ty już więcej nie pij!
      • marcinsla Re: Energetyczna szansa dla Polski 08.09.05, 17:15
        Właśnie tak. Jeśli dodatkowo uda nam się przeforsować w UE projekt o budowie
        eksperymentalnej fabryki przetwarzania węgla kamiennego na wodór, co pozwoli
        nam w późniejszym okresie rozwinąć technologię w kierunku innych,
        alternatywnych źródeł energii, to naprawdę możemy na tym skorzystać.
        • adas313 Re: Energetyczna szansa dla Polski 08.09.05, 17:23
          Zejdzmy na ziemie.

          Jesli, moze, o ile...

          OK, wszystko ladnie. Tylko co z tego?

          Miala byc druga nitka jamalska - nie ma.
          Mial byc gaz z Norwegii - nie ma.
          Mial byc wykorzystany rurociag Odessa-Brody - jak na razie sie na gadaniu konczy.
          Mialy byc miliardy Euro z funduszy strukturalnych - nie ma, tona w biurokracji
          i niekompetencji urzedasow.
        • zigzaur Re: Energetyczna szansa dla Polski 08.09.05, 18:02
          Przetwarzanie węgla kamiennego na wodór?

          Uczyłeś się kiedyś chemii?
          • polski_francuz Re: Energetyczna szansa dla Polski 08.09.05, 19:34
            na weglowodory, czyli tzw gazyfikacja wegla. Czepiasz sie troche zigzaur.

            PF
            • zigzaur Re: Energetyczna szansa dla Polski 09.09.05, 07:46
              Nie czepiam się.
              Poziom niektórych wypowiedzi sugeruje, że co niektórzy nie odróżnią wodoru od
              węglowodorów.
      • atheix_mail Re: Energetyczna szansa dla Polski 09.09.05, 08:42
        Niemcy nie rezygnują z elektrowni jądrowych. Decyzja należy do SPD, a nie do
        ich koalicjantów Zielonych.

        Gaz ziemny nie jest coraz droższy, ponieważ Rosja ma ogromne złoża gazu
        ziemnego.
        • bolko_turan Energetyczna SZANSA a ATOMAUSSTIEG 10.09.05, 14:26
          atheix_mail napisał:

          > Niemcy nie rezygnują z elektrowni jądrowych. Decyzja należy do SPD, a nie do
          > ich koalicjantów Zielonych.

          Niemcy pod presja lobbingu socjalistycznych NGO´s w roku 2003 zrezygnowali z
          elektrowni jadrowej w Stade, w tym roku z elektrowni w Obrigheim, a w roku 2007
          zaczyna sie redukcja wydajnosci i demontaz ostatniej elektrowni jadrowej, tak
          ze do roku 2020 w Niemczech prawnie juz nie moze byc tej galezi energetycznej.

          Jezeli Polska do tego czasu wybuduje wlasne elektrownie jadrowe, bedziemy mogli
          na eksporcie tej taniej energii do Niemiec, zarobic wiecej pieniedzy niz Rosja
          eksportujaca drogi gaz ziemny przez Baltyk. Pojdziemy przykladem francuskim,
          gdyz Francja – kraj ktory nie zliberalizowal energetyki, od ktorego Niemcy sie
          energetycznie uzaleznili – od lat do Niemeic eksportuje tania energie jadrowa.

          Atomausstieg

          In Deutschland ist der Atomausstieg in einem Vertrag der Bundesrepublik mit den
          Betreibergesellschaften geregelt, dem so genannten Atomkonsens. Auf Grundlage
          des Vertrags wurde das Atomgesetz (Bundesrepublik Deutschland) novelliert.
          Ausgehend von einer Regellaufzeit von etwa 32 Jahren bestimmt der Vertrag
          genau, welche Reststrommengen ein Kraftwerk in den Betriebsjahren noch
          produzieren darf. Das Übereinkommen zwischen Regierung und Stromkonzernen war
          von langen Verhandlungen geprägt. Demnach würde das letzte Kernkraftwerk im
          Jahre 2020 abgeschaltet. Vom Netz genommen wurden inzwischen die Kernkraftwerke
          Stade (am 14. November 2003) und Obrigheim (am 11. Mai 2005). Der Abbau des
          Letzteren soll erst im Jahr 2007 beginnen.

          de.wikipedia.org/wiki/Atomausstieg
          Bundesministerium für Umwelt, Naturschutz und Reaktorsicherheit (BMU)
          www.bmu.de/atomenergie/ausstieg_atomenergie/doc/20244.php

          atheix_mail napisał:
          > Gaz ziemny nie jest coraz droższy, ponieważ Rosja ma ogromne złoża gazu
          > ziemnego.

          Rosyjskie zloza gazu ziemnego zupelnie sa bez znaczenia dla ceny na rynku
          swiatowym, gdyz gaz ziemny na rynku jest coraz drozszy, a trend w przyszlosci
          juz nigdy nie pojdzie w dol. Bierze sie to stad ze cena gazu ziemnego na rynku
          swiatowym jest polaczona z cena ropy. Nie ma i nie bedzie taniego gazu ziemnego
          bez taniej ropy – poniewaz oprocz USA rowniez Chiny, Indie oraz Brazylia
          zuzywaja coraz wiecej ropy jak i gazu ziemnego (potrzeby dla przemyslu rosna
          eksponencjalnie), ceny na rynku swiatowym beda coraz wyzsze a ich zakup i
          przedewszystkim import w pewnym czasowo bliskim momencie stanie sie nie
          oplacalny.

          Rowniez Rosja chce zarobic na wysokiej cenie gazu i jako aktywny faktor
          trzymajacy staly trend, nie bedzie do Niemiec jako glownego konsumenta,
          eksportowala gazu ziemnego pod jego cena na rynku swiatowym. Gaz ziemny jest
          bez przyszlosci, im szybciej energetyka polska w ramach offsetu przestawi sie
          na najnowsze generacje technologii jadrowej oraz na weglowodor i inne
          innowacyjne weglowe technologie, tym lepiej dla Polski.

    • imagiro Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budowie... 08.09.05, 15:08
      no i dobrze, ze zmaleje tranzyt przez Polske. Moze kiedys uzyja swych czolgow
      przeciwko sobie omijajac nas ... tego zycze Polsce, by wreszcie te dwa
      monstery geopolityczne zalatwialy swoje interesy poza nami .
      • zyks Ale bredzisz...Którędy ich czołgi mogą nas ominąć? 08.09.05, 15:12
    • zyks Jak to jest z naszą strefą ekonomiczną na Bałtyku? 08.09.05, 15:09
      Ustawa o Bezpieczeństwie Energetycznym Państwa? Szlaban? :)
    • jete Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:10
      Niemcy klepia sie z Putinem nad glowami Polakow, my kupujemy, bez ogladania sie
      na Europe, Boeingi. Rozczarowuje mnie troche ta eurpejska sztama :|

    • macu3 Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:11
      A jak to jest z prowadzenie rur przez Bałtyk? Rozumiem, że zostaną one
      poprowadzone poprzez wody neutralne. Nie mniej jednak, obie strony jakieś
      pozwolenie muszą mieć, przecież to nie ich morze?
      • zyks właśnie o to pytam: nasza strefa ekonomiczna na B 08.09.05, 15:15
        - ałtyku? Jak to jest?
        • andrzejbj Skoro morze jest niczyje to niby od kogo mieli by 08.09.05, 15:47
          uzyskac pozwolenie?I odczepcie sie wreszcie,podjeli suwernna decyzje gospodarcza,tak jak polska z zakupem airbusow.
        • ned_pap Re: właśnie o to pytam: nasza strefa ekonomiczna 08.09.05, 18:31
          Rurociąg będzie poprowadzony przez wody międzynarodowe.
    • elo_agata ribbentrop - molotov 08.09.05, 15:12
      j.w
      • araya RIBBENTROP - MOŁOTOW BIS 08.09.05, 20:04
        1939: Ribbentrop - Mołotow i sprawa korytarza "gdańskiego"
        2005: Gazprom - E.ON+BASF i następny korytarz, niemal równo 66 lat później.

        Czarno to widzę.
        • xegar Re: RIBBENTROP - MOŁOTOW BIS 08.09.05, 20:49
          "Kto nie pamięta historii, temu się ona przydarza".

          Nie wiem czyjego to autorstwa, ale genialne.

          Xe.
    • tom1003 [...] 08.09.05, 15:20
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • athel_von_loren Czy nam grozi nowy czas lodowcowy? 08.09.05, 15:31
        Oto sa konsekwencje (o)blednej polityki zagranicznej i mentalnosci drobnomjeszczanskiej.

        - blokowanie Konstytucji Europejskiej.
        - pro usa i anty-europejskie stanowisko i aktywny udzial w nielegalnej agresji na Irak.
        - czynny wplyw na wynik wyborow na Ukrainie.
        - anty-rosyjskie wypowjedzi tez przez demokratycznie wybranych reprezentantow narodu.
        - absurdalna ustawa roku w sejmie o odszkodowanie za zniszczenia w II WS (juz pomijajac brak
        elementarniej wjedzy tych , ktorzy te ustawe formuowali).
        - strategiczne zakupy NIE-EU produktow (systemy zbrojeniowych, Airbus ... )
        - blokowanie budowy ca. 150 km rurociagu z Niemiec do Polski i tym samy dostep do ropy z morza
        polnocnego.

        To bylo do przewidzenia, Rosja sie juz zaczyna emancypowac i nie bedzie swojej strefy wplywow
        czolgami regolowac tylko dostawami surowcow energetycznych. Ten obecny placz z warszawki jest
        teraz malo przyniesie i moze w koncu Polscy dyplomaci przestana sie zachowywac ja rozwydrzone
        bachory na scenie mjedzynarodowej i zaczna myslec pragmatycznie.

        • adas313 Oto sa konsekwencje ignorancji.... 08.09.05, 17:19
          > - blokowanie Konstytucji Europejskiej.

          Ta zablokowaly Francja i Holandia - kraje lezacy w samym sercu UE.

          > - czynny wplyw na wynik wyborow na Ukrainie.

          Podobnie jak: Litwa, Rosja, USA i... UE jako UE.

          > - pro usa i anty-europejskie stanowisko i aktywny udzial w nielegalnej agresji
          > na Irak.

          Podobnie jak Hiszpania, UK, Wlochy i pare innych krajow.

          > - anty-rosyjskie wypowjedzi tez przez demokratycznie wybranych reprezentantow
          > narodu.

          To Rosjanie zasugerowali ze nie jestesmy ich przyjaciolmi (zdaniem Gleba
          Pawlowskiego "wrogami"). Kola rzadzace Polska NICZEGO takiego o Rosji nie
          powiedzaly.

          > - strategiczne zakupy NIE-EU produktow (systemy zbrojeniowych, Airbus ... )

          Na czym lataja najwieksi przewoznicy UE?

          Owszem obecna sytuacja jest bledem rzadu Buzka, ktory zaprzepascil druga nitke
          jamalska oraz rzadu Leszka Millera, ktory zerwal umowe z Norwegia.

          Bardzo mnie fascynuje retoryka i argumentacja takich ludzi jak Ty.
          Chyba chcesz przedstawic Polske jak kraj przesladowany, przez czysta zlosliwosc
          innych, skoro jak widac Polska niczym nadzwyczajnym sobie na takie
          przesladowania nie zasluzyla.
          A to moze to jakies kompleksy zasciankowe, podlug ktorych Polska ma potulnie
          siedziec cicho i sie nie wychylac bo "bezpieczniej"?
          • iwanniegrozny Re: Oto sa konsekwencje ignorancji.... 08.09.05, 17:26
            ...To Rosjanie zasugerowali ze nie jestesmy ich przyjaciolmi (zdaniem Gleba
            Pawlowskiego "wrogami"). Kola rzadzace Polska NICZEGO takiego o Rosji nie
            powiedzaly.

            Gleb Pawlowski nie jest kolem rzadzacym (jest prezesem firmy doradczej, bylym
            dysydentem, siedzial w pulde za czasow ZSRR). A w Polsce o rozliczenie z Rosja
            jest mottem niektorych parii podczas obecniej kampanii. Nie mydl nikomu powiek
            • adas313 Re: Oto sa konsekwencje ignorancji.... 08.09.05, 17:49
              > Gleb Pawlowski nie jest kolem rzadzacym

              Jest doradca politycznym tow. Putina, wspolorganizatorem organizacji "Nasi" i
              byl glownym strategiem

              > A w Polsce o rozliczenie z Rosja
              > jest mottem niektorych parii podczas obecniej kampanii.

              Ktorych?
              Tak swoja droga ostatnio nawe
            • adas313 Re: Oto sa konsekwencje ignorancji.... 08.09.05, 17:50
              > Gleb Pawlowski nie jest kolem rzadzacym

              Jest doradca politycznym tow. Putina, wspolorganizatorem organizacji "Nasi" i
              byl glownym strategiem wyborow na Ukrainie.

              > A w Polsce o rozliczenie z Rosja
              > jest mottem niektorych parii podczas obecniej kampanii.

              Ktorych?
              Tak swoja droga nawet spokojna dotad Slowacja zaczyna sie upominac o
              odszkodowania za interwencje z 68. roku...
              • athel_von_loren Re: Oto sa konsekwencje ignorancji....adas313 08.09.05, 19:48
                To, ze inne kraje sa inwolwowane (Irak, konstytucja EU...) jest naprawde
                drugorzedne. W tym kakretnym przypadku idzie o Polske i jej niezaleznosc
                polityczno-gospodarcza i to sa realia a nie sugerowane przez Ciebie phobie czy
                kapleksy przesladowcze.

                Polityka realna nie jest jak narazie silna strona elit Polskich.

                Prosty przyklad:
                Rzaden z liderwo rzadowych, partyjnych czy kandydatow na prezydenta PR nie
                przedstawja programu do zwalczenia bezrobocia, poprawy systemu zdrowja i rent,
                nie ma wizji o przszlej Polsce i jej miejsca w swiecie i Europie, natomiast cal
                ich energia jest skacentrowana na wzajemnych zarzutach korupcji, klamst,
                oszustw i t d. nikczemne rozgrywki homo sovieticus.

                Od takich kolesi nie nalezy naturalnie oczekiwac kompetecji, integer,
                moralnosci i zaangarzowania.
                • adas313 Re: Oto sa konsekwencje ignorancji....adas313 08.09.05, 19:50
                  > Rzaden z liderwo rzadowych, partyjnych czy kandydatow na prezydenta PR nie
                  > przedstawja programu do zwalczenia bezrobocia, poprawy systemu zdrowja i rent,
                  > nie ma wizji o przszlej Polsce i jej miejsca w swiecie i Europie, natomiast cal
                  > ich energia jest skacentrowana na wzajemnych zarzutach korupcji, klamst,
                  > oszustw i t d. nikczemne rozgrywki homo sovieticus.

                  Jest taka partia, ktory ma pomysl.
                  Nazywa sie Platforma Obywatelska.
                  • athel_von_loren Re: Oto sa konsekwencje ignorancji....adas313 08.09.05, 20:37
                    Dobrze by bylo gdyby tez te pomysly byly realizowane... ale jak narazie
                    zaufanie spoleczenstwa do politykow lezy gdzies mjedzy nic i nie wjem, co sie w
                    kazdych wyborach mnifestuje frekwencja.

                    Wydaje mi sie, ze caly dylemat panstwowosci i podzialu wladzy polega na
                    warszawskim centralizmie. Prowincje i tu glownie te, ktore po Jalcie naleza do
                    Polski maj bardo maly wplyw na polityke wewnetrzna i zagraniczna. To animuje
                    wszelkiego rodzaju lokanych "partyjotow" do naturalnego ograniczania sowjego
                    dzialania w rewirze, w ktorym sie porusza, powjedzmy w promieniu 50 km.
    • ragnah A kiedy umowa o eksterytorialnej autostradzie? 08.09.05, 15:26
    • wislok1 Panie Tusk, twoja partia CDU popiera gazociąg 08.09.05, 15:33
      Oj naiwny, naiwny, jak dziecko we mgle
      • indianski Biedna Polska !!! 08.09.05, 15:47
        Zal wam dupy sciska . Kilka lat temu byl placz ze rosjanie rozkopuja Polske pod
        rurociag , a teraz placzenie ze nie maja checi kopac .
        Moze szanowni "prawdziwi patrioci" zdecyduja sie wreszcie .
    • pawel8 Polecam artykuł Rosatiego z 2000 roku 08.09.05, 15:43
      Został napisany 5 lat temu i wyjaśnia czemu Rosjanie podpisali umowę z Niemcemi
      z ominieciem Polski oraz ile na tym straciliśmy. Wina jak widać leży po naszej
      stronie i rządu AWS. Nie ma więc co rozdzierać szat.
      "Rosyjska propozycja budowy nowego gazociągu z Rosji przez Polskę do Europy
      Zachodniej wywołała sprzeczne reakcje wśród naszych polityków. Jedni
      protestują, wskazując na zagrożenie bezpieczeństwa Ukrainy, drudzy popierają,
      powołując się na interes Polski, a jeszcze inni próbują zyskać na czasie,
      proponując zwołanie międzynarodowej konferencji na ten temat. Ten ostatni
      pomysł nie byłby zły, gdyby Polska wiedziała, jakie cele chce na takiej
      konferencji osiągnąć, i gdyby była przekonana, że konferencja pozwoli te cele
      zrealizować. Jednak wszystko wskazuje na to, że polskie władze nie mają jeszcze
      takiej wiedzy.Całe to zamieszanie pokazuje, że nasi politycy zostali zaskoczeni
      propozycją rosyjską, a niektóre wypowiedzi świadczą o bardzo niedojrzałym
      pojmowaniu wymogów polityki zagranicznej i interesów bezpieczeństwa
      narodowego"całość polecam na www.rosati.pl/prasa.php?id=8
    • eva15 pogratulować AWS i następcom 08.09.05, 15:44
      dostali, o co od 2000r. walczyli:

      www.rosati.pl/prasa.php?id=8
    • antysmok Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:45
      hej czym sie podniecacie? przeciez nic z tego rurociagu nie wyjdzie jest
      zupelnie nieoplacalny, toz to przeciez tylko chwyt wyborczy ... Rosjanie by
      pewnie chcieli ale skad wezma taka ku[e forsy? swoja forse za gaz i rope dawno
      rozkradli a nowa skad? na nieoplacalny interes w kraju w ktorym z dnia na dzien
      moge Cie wywlaszczyc jak wykazal przyklad Lukoj gdzie zagraniczni udzialowcy
      dostali po prostu kopa w d ...? Patrzcie jak wyglada sprawa rurociagu z Ukrainy,
      jest prawie gotowy deklaracje polityczne sa i co z tego? wszystko sie rozbija o
      brak gotowki na interes na granicy oplacalnosci duuuzo tanszy niz te hucwa
      rosyjsko niemiecka. Wyluzujcie sie Shroeder tego potrzebuje ale co z tego? i tak
      mu juz nic nie pomoze... jak i Putinowi (ale w dluzszej skali czasowej)
      • meerkat1 Relacja Reutera o porozumieniu 08.09.05, 15:51
        BERLIN, Germany (Reuters)
      • zigzaur Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 18:14
        Fakt.
        Przytoczę parę przykładów:
        1. W Rosji wykonano największy na świecie dzwon, który ani razu nie zadzwonił,
        za to pękł i stoi na Kremlu.
        2. Na Kremlu stoi także największa w świecie armata, która ani razu nie wystrzeliła.
        3. W XX wieku Rosja wystawiła największą armię lądową w historii ludzkości.
        Walcząc na jednym tylko froncie przeciwko znacznie słabszemu przeciwnikowi
        poniosła 30 milionów śmiertelnych ofiar a w dodatku świętuje to jako wielkie
        zwycięstwo.
        4. Rosja ma najszybciej i najtrwalej zanurzające się okręty podwodne na świecie.
        5. Rosja wybudowała też najlepszy na świecie pasażerski odrzutowiec Tu-144,
        który odbył aż jeden lot.
        6. Rosja miała najlepsze na świecie rolnictwo kołchozowe tylko że brakowało chleba.
        7. Rosja wybudowała największe na świecie huty stali, produkujące czołgi,
        kajdany, kraty i drut kolczasty.
        8. W odpowiedzi na wynalezienie radia przez Marconiego, rosyjski uczony Popow
        wynalazł zagłuszarkę.
        9. Rosyjski uczony Schodow wynalazł klatkę. Stąd nazwa: KLATKA SCHODOWA.
        10. W żadnym innym niż Rosja kraju nie ma odwszalni.

        Czy w obliczu tych faktów są jeszcze jakieś złudzenia co do funkcjonowania
        bałtyckiego gazociągu?
        6.
    • eva15 Merkel a rurociąg 08.09.05, 15:48
      Merkel wyraziła oficjalnie głębokie zadowolenie z podpisanej umowy i
      podkreśliła, że jeśli wygra wybory będzie kontynuwać dzieło poprzednika.
      Merkel odmówiła kilka tyg. temu wizytę Waszyngtonowi, który ją zaprosił, ale
      spotyka się dziś z Putinem.

      Ciekawe-CDU unika jak ognia kontaktów przedwyborczych z USA ale szuka z Putinem.
      • zigzaur Re: Merkel a rurociąg 08.09.05, 18:17
        George Washington zaprosił Angelę?

        Wygląda on z pewnością nieświeżo, raczej. Ale Angela nie prezentuje się lepiej.
        • meerkat1 Po Polsce czas dokopac Gruzji 08.09.05, 18:21
          [W drodze po odzyskanie Azerbajdzanu]

          (Reuter) Gazprom said on Wednesday it had informed Georgia that it would stop
          cheap gas supplies from next year and would almost double prices amid
          strained relations between Moscow and the former Soviet republic.

          • adas313 Re: Po Polsce czas dokopac Gruzji 08.09.05, 18:21
            Wczesniej identycznie urzadzili Ukraine.
          • eva15 Re: Po Polsce czas dokopac Gruzji 08.09.05, 19:23
            No ale chyba USA przyjdą swojemu tłustemu, pyzatemu pajacowi o głupawym
            uśmiechu z odsieczą. Przecież on biedaczysko nawet po US-angielsku lepiej mówi
            niż po swojemu, zesłali go na desant i co? Zostawią na pastwę losu, i co gorsza
            rozwścieczonego tłumu? Wszak Gruzja to ojczyzna Stalina, tam żartów nie ma..
    • borsuk14 Czy mialy prawo? 08.09.05, 15:48
      Czy Niemcy i Rosja maja prawo budowac rurociag pod Baltykiem? Jesli byloby to
      morze niemiecko-rosyjskie, rurociag bieglby po wlasnym terytorium.Morze
      Baltyckie i jego dno sa exterytorialna czescia Europy .Dlatego tez nalezaloby
      spytac panstwa lezace nad Baltykiem o zgode.Nie moga Niemcy i Rosja decydowac
      same o sposobie wykorzystania dna morza ,do ktorego maja prawo i inne
      kraje.Watpie aby panstwa skandynawskie byly zainteresowane rurociagiem
      dostarczajacym gaz do Niemiec.Niby dlaczego? Czyzby Putin zglupial do reszty?Czy
      uwaza innych za glupcow?Dlaczego panstwa skandynawskie mialyby placic za
      rurociag niemiecko-rosyjski?Dla Niemiec moze sie ta inwestycja bardzo droga
      zabawa.Dla Rosji cena nie odgrywa zadnej roli , jest to sprawa polityczna.Za
      pomoca Niemiec Rosja chce miec wplyw na polityke UE.Niemcy beda
      narzedziem-"koniem trojanskim".A wiec kolo sie zamknelo.To co Niemcy zarzucali
      Polakom , sami zaczynaja realizowac , nawet nie zdajac sobie sprawy z tego.
      • indianski Re: Czy mialy prawo? 08.09.05, 15:56
        nastepny facet z opsesja . Ktos pytal rosjan czy mozemy klasc kable miedy
        Polska i Szwecja ? Ktos pytal polakow o kabel na dnie Atlantyku ?
        Masz swoja 12-to milowa strefe , a tej nikt nie naroszyl . Reszta to wody (i
        dno) miedzynarodowe .
        • qazwsxedc11 Re: Czy mialy prawo? 08.09.05, 16:15
          te mądry a słyszał o pasie 200 mil morskich wyłącznej strefy ekonomicznej? nie
          obrazaj innych jak sam wiedzy nie posiadasz.
          • indianski Re: Czy mialy prawo? 08.09.05, 20:06
            Kotku : nie na Baltyku . Chcesz szwedzka plaze przylaczyc do polski ? Nie
            wciskaj mi kitu bo na morzu pracuje od lat . Baltyk to nie Atlantyk .
        • borsuk14 Re: Czy mialy prawo? 08.09.05, 19:34
          Prawdopodo nie wszyscy oprocz ciebie na tym forum sa opoznieni umyslowo.
          Ale do rzeczy. Polska nie kladla rzadnego rurociagu do Szwecji.Polska o ile ja
          wiem nie lezy nad Atlantykiem.Wody miedzynarodowe to jeszcze nie znaczy ze
          niczyje i Rosja czy Niemcy moga wyprawiac co zechca.O te wody rowniez trzeba
          dbac.A ty facet najlepiej wez do reki atlas , zeba zobaczyc gdzie lezy Atlantyk
          .Wyglada ze to ty jestes opozniony umyslowo.
          • indianski Re: Czy mialy prawo? 08.09.05, 20:07
            Czytac trzeba umiec . Ja napisalem "kabel" , a to chyba cos innego niz
            rurociag . A moze sie myle ?
      • iwanniegrozny Re: Czy mialy prawo? 08.09.05, 17:31
        borsuk14 napisał:

        > .Watpie aby panstwa skandynawskie byly zainteresowane rurociagiem
        > dostarczajacym gaz do Niemiec.Niby dlaczego? Czyzby Putin zglupial do reszty?
        Cz
        > y
        > uwaza innych za glupcow?Dlaczego panstwa skandynawskie mialyby placic za
        > rurociag niemiecko-rosyjski?Dla Niemiec moze sie ta inwestycja bardzo droga
        > zabawa.Dla Rosji cena nie odgrywa zadnej roli , jest to sprawa polityczna.Za
        > pomoca Niemiec Rosja chce miec wplyw na polityke UE.Niemcy beda
        > narzedziem-"koniem trojanskim".A wiec kolo sie zamknelo.To co Niemcy zarzucali
        > Polakom , sami zaczynaja realizowac , nawet nie zdajac sobie sprawy z tego.

        Gazociag bedzie mial odwidlenia do Szwecji, Finlandii i ros. Kaliningradu. W
        przyszlosci zostaniue doprowadzony do Holandii a dalej do Wielkiej Brytanii.
        Nie mosisz sie martwic o biednych Skandynawow, poradza sobie sami
    • elusive Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:52
      no i mamy.
      jak widac zadna UE nie ochroni nas przed odwiecznymi ukladami Rosjan z Niemcami
      ponad naszymi glowami.

      Nasz "duplomacja", jak zwykle dala.......wiadomo czego.
      Co gorsza, to co zrobil Miller anulujac umowe z Norwegami (swoja droga JAK to
      bylo w ogle mozliwe, skoro ta umowa byla juz podpisana???)
      I teraz bedziemy sie chyba wiatrakami napedzali.
      Ekolodzy sie ciesza?
      eeeeeeeeeeeheheheheheheheeeeeeeeee.
      Nicht so schnell, Annabell:)

      Nie wiem czy to mozliwe ale nowy rzad pwonien naprawde OSTRZEJ gadac zarowno z
      jednymi i drugimi.
      No i pamietac, ze niestety, mimo wszlekich pie..watych deklaracji, oni aMAJ
      tendencje do pomijania nas.
      U better remember that Mr. Rokita:)
      • indianski Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:58
        Zglos sie z zalami do sejmu poprzedniej kadencji .
      • andrzejbj A dlaczego mieli by wszystko robic tak by dla nas 08.09.05, 16:04
        bylo dobrze? Czemu Rosja ma nas zabezpiecza energetycznie?Czemu powinna to zrobic? Robia dobrze sobie,nam nie musza tak jak my im dobrze nie robimy. Zreszta co ten gazociag komu przeszkadza? Polska tak naprawde nie jest zagrozona, jesli Rosja by nam zakrecila kurek, bylaby postrzegana na swiecie jako partner niepowazny i niestabilny na czym napewno jej nie zalezy.Ponadto gaz mogli bysmy kupowac od niemcow ktorzy maja prawo do reeksportu rosyjskiego surowca. Ponadto wciaz mozemy wybudowac sobie oslawiony gazociaz ze skandynawii, zupelnie bzdurna plotka jest pogloska o niemoznosci krzyzowania sie rurociagow na dnie morza,to bzdura a ktos ja puscil w mediach w obieg celowo,by rozgrzac atmosfere, i nikomu za bardzo nie zalezy na wyprostowaniu tego.Co my robimy w tej sytuacji?Polaczkujemy.Tym na pewno nie zyskamy szacunku wsrod innych krajow.Proponuje wziazc sie do roboty,bo proby rozkazywania nie przyniosly rezultatu- nikt sie nie chce sluchac, ani Rosja, ani Niemcy, ani nawet Komisja Europejksa.Pozostaje albo sie powiesic albo wziasc sie do pracy.Co robimy?Szczekamy na rosjan jacy to oni zli.Zabezpieczmy sie energetycznie sami, nie oczekujmy ze rosja powinna nas zabezpieczyc,bo i niby dlaczego?Przypomne ze pierwsza osoba ktora poparla projekt podmorskiego gazociagu byl obecny premier Anglii,ktory rosyjskim gazem jest rowniez zywo zainteresowany.
      • kacap_z_moskwy Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 09.09.05, 01:21
        elusive napisał:
        > no i mamy.
        > jak widac zadna UE nie ochroni nas przed odwiecznymi ukladami Rosjan z
        Niemcami
        >
        > ponad naszymi glowami.
        >

        A mamy pytac o wszystko Polske? Czy jak?
    • dukedar Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:56
      To bez watpienia jedno z wydarzen gospodarczych tego roku, szkoda ze bez udzialu
      Polski. Chyba, ze nasza szybka reakcja bedzie podpisanie podobnego porozumienia
      o dystrubucji energi elektrycznej na Europe Srodkowo-Wschodnia z najwiekszym jej
      wytworca czyli Francja ? ? ?
    • iwanniegrozny Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:57
      Schroeder i Putin to niechoroszyje czlowieki, bo dbaja tylko o wlasne kraje...
      Czy o to walczyliscie?
      • indianski Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:59
        Pewnie powinni ci dawac codziennie na maliniaka - wtedy bys byl zachwycony .
    • ciaxp Bo dbają o interes swoich krajow!!!!!!!!!!!!!!!! 08.09.05, 15:58
      to dobrze o nich świadczy w przeciwieństwie do naszych głupków.
    • belial13 Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 15:59
      Ale płacz w telewizorni.Jak te Huny mogły się dogadać z Kacapami?Bez Polski?Bez
      tygrysa Europy z chorymi ambicjami?Niemożliwe.I co? Czy Niemcy rozliczali sie z
      Ruskimi ca Stalingrad?Nie. My pie..a dostawaliśmy z Katyniem.Nam Ruskie
      smierdziały wschodnią dziczą i komuną.Skończą rurę bałtycką,zamkną jamalską i co
      polactwo wtedy powie?Brawo Putin.My sobie rurę z Watykanu pociagniemy.
    • robertpk wniosek 08.09.05, 16:01
      oczekują solidarnosci np. przy zakupach samolotów dla LOT

      co robią sami ??

      ..dobrze zrobił LOT, wczoraj zamawiając Boeingi

      pamiętajmy jeszcze o przetargu na śmigłowce dla naszej armii - to też miliardy.

      a startują firmy:
      - francusko-niemiecka
      - włosko-brytyjska
      - amerykańska
      - rosyjska

      z PZL świdnik - bez jakiegokolwiek offsetu czy podobnych zachęt - współpracuje
      na wielką skale włosko-brytyjski Agusta-Westland, i jest to współpraca
      korzystna dla obydwu stron.

      dbajmy o swoje interesy....
      • adas313 Sluszny wniosek 08.09.05, 17:35
        Ta solidarnosc europejska to po prostu przykrywka mocarstwowych ambicji
        kanclerza Schrödera i Zaka Czyraka, bazujaca tak naprawde na moralnosci Kalego.

        Przyklady:

        1. LOT kupic Boeingi - zle.
        2. Kilka krajow UE poprzec USA w Iraku - zle
        3. Zak Czyrak rozmawiac z tow. Putinem o korytarzu przez LITWE - dobrze
        4. Niemcy budowac rurociag na ktorym w oczywisty sposob traci kilka panstw UE -
        dobrze.

        Tylko ze tak:
        1. Francja i Niemcy kompromituja sie w ten sposob jako liderzy UE.
        2. Stawia to pod znakiem zapytania cala obecna koncepcje UE. No bo jak tu mowic
        o wspolnej polityce skoro kazdy sobie rzepke skrobie, co gorsza SZKODZAC innym?
        Do tego nie wszyscy maja ochote doplacac do francuskiego rolnictwa.

        Co byc moze sprawi ze UE przeksztalci sie w jeden duzy wolny rynek, nie zajmujac
        sie sprawami gospodarczymi.
        • atheix_mail Re: Sluszny wniosek 09.09.05, 10:11
          To ty się kompromitujesz pisząc takie bzdury.

          Schroeder nie ma mocarstwowych ambicji. Gdyby je miał, to już dawno temu
          wywalczyłby dla Niemiec stałe miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

          Niemcy (tak jak każdy inny kraj UE) ma prawo prowadzić własną politykę
          zagraniczną.
      • akserm tupanie nogami i pokazywanie jezyka zza wegla. 08.09.05, 19:00
        Polska racja stanu byla Europa solidarna. Byl moment w Europie , ze bylo to
        traktowane powaznie a ukoronowaniem tego miala byc konstytucje UE. Od momentu
        wstapienia do UE Polska zaczela te solidarnosci rozbijac wychwalajac pod
        niebiosa brytyjska wizje UE- oparta wylacznie na interesie narodowym (PiS sie
        klania).
        Niemcy zastosowaly sie do przepisu ukuchconego w polskiej kuchni. Nie rozumiem
        teraz pretensji.
    • ciaxp Re: Rosja i Niemcy podpisały porozumienie o budow 08.09.05, 16:01
      Są OK.Dbają o interes swoich krajow w przeciwieństwie do naszych dupków.
    • me-e NOZ W PLECY... 08.09.05, 16:04
      ...cytat kwasniewskiego: tak dobrych stosunkow z niemcami polska jeszcze nie
      miala...zostalismy na lodzie uzaleznieni od rosji w dostawach gazu...za brak
      rury ze skandynawi bolszewicy powinni beknac przed trybunalem...to juz chodzi o
      zywotne interesy polski...a do tego jak wybory wygra tusk lub cimoszewicz to
      jak powiadaja gorale...bedzie po ptakach...silne zwiaski gospodarcze i
      polityczne z usa moga zapobiec izolacji polski w europie na ktora sie zanosi...
    • kbamm "premier" "Rokita" całą sprawę odkręci 08.09.05, 16:07
      On taki wygadany i udaje, że na wszystkim się zna :-))))))))
      • cyklista Rura-Rokita 08.09.05, 16:28
        > On taki wygadany i udaje, że na wszystkim się zna :-))))))))
        A najlepiej jak już zgodnie z obietnicą będzie naszą rurę nacjonalizował, niech
        znacjonalizuje też bałtycką. Mógł Zagłoba Niderlandy, może Rokita rurę.

        Był Przerwa-Płażyński, będzie Rura-Rokita.

        Dziatwia małoletnia pyta kto to Przerwa-Płażyński? To jeden z współzałożycieli
        PO. Bo PO, drogie dziatki nie zakładał bynajmniej Rura-Rokita tylko sbek
        Olechowski, przerwa-Płażyński i (w takiej kolejnści) Tusk.
        • antykagan Re: Rura-Rokita 08.09.05, 18:48
          cyklista napisała:

          > > On taki wygadany i udaje, że na wszystkim się zna :-))))))))
          > A najlepiej jak już zgodnie z obietnicą będzie naszą rurę nacjonalizował,
          niech
          > znacjonalizuje też bałtycką. Mógł Zagłoba Niderlandy, może Rokita rurę.
          >
          > Był Przerwa-Płażyński, będzie Rura-Rokita.
          >
          > Dziatwia małoletnia pyta kto to Przerwa-Płażyński? To jeden z współzałożycieli
          > PO. Bo PO, drogie dziatki nie zakładał bynajmniej Rura-Rokita tylko sbek
          > Olechowski, przerwa-Płażyński i (w takiej kolejnści) Tusk.
          Powiedz mi, półmózgu, co twoje ekskrementy mają wspólnego z tematem gazociągu?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka