polski_francuz Re: Celem zniszczenie? 18.02.06, 15:01 Sory za szybkie rece. Zadziwila mnie przemowa prezydenta partii rzadzacej w kraju, p. Jaroslawa Kaczynskiego: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3169815.html Rozumiem, ze sa uklady, rozumiem ze pelno bylej bezpieki, rozumiem ze nie ma sprawiedliwosci, ale naprawde nie mozna rzadzic jakimkolwiek krajem ustawiajac jednych przeciwko drugim. Taki cel moze doprowadzic: 1. Do wojny domowej 2. Do stworzenia nowej elity, ktora w krotkim czasie zacznie takie same bledy popelniac. I ze on caly czas to mowil i ze jest konsekwentny? To niestety nie jest tlumaczeniem. I celem tego kapitana jest niszczenie, a powinno byc budowanie. Cos mi sie to niezbyt podoba. PF Odpowiedz Link Zgłoś
antek_cukierman Nie 18.02.06, 15:22 - zebranie pod kaczorowym sztandarem wszystkich, którzy szukają pod łóżkami szpiegów, przestępców, tajnych służb, powiązań mafijnych, korupcji i nadużyć. Tropienie, karanie, ściganie, rozliczanie - to od zawsze obsesja Kaczorów. O "patologicznym państwie" Kaczor mówi od 17 lat, od początku przemian, wtedy, gdy jeszcze nic o ewent. układach nie można było powiedzieć. Czyni jeden wyjątek dla rządu Olszewskiego, który powstał z jego namaszczenia w 1992. Ich dewiza to - "nie jest potrzebne dobre prawo a dobry człowiek". Wierny linii..., skądś to znamy. TKM nadszedł, o którym Kaczyńscy już kilka lat temu mówili. Co nie przeszkadza....: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3170578.html dalej robić po staremu. serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3165503.html Listy kandydatów do spółek będzie robił niejaki Glapiński, satelita Kaczyńskich sprzed kilkunastu lat, eks minister budownictwa - tzw. "koncesjoner". Zwolennik koncesji na wszystko. Nie wiem czy za łapówki, tak jednak mówią. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Nie 18.02.06, 17:10 Nie jest to madre i nie polaczy spoleczenstwa do jasnych celow. To jest tzw rewanzyzm. Zadowoli troche ale nie na dlugo i nic dobrego z tego nie wyniknie. Walesa mila racje ze pogonil Olszewskiego. A teraz wyglada mi to na gorsza wersje. PF Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Polska jest chora 18.02.06, 17:48 Z jednej strony jestem bardzo rad, ze polacy ciesza sie wolnoscia, ze nikt w srodku nocy nie stuka do drzwi, ze moga ukazywac sie publikacje antyrzadowe itd. Z drugiej strony ta dzisiejsza Polska jest przedluzeniem tamtej, ktora przed laty opuscilem. Mentalnosc niewiele sie zmienila a juz mentalnosc urzednicza nie zmienila sie na jote. Korupcja widoczna golym okiem. Nadal niemal wszystko zalezy od ukladow. Ale to nie sa stare uklady. W ich miejsce powstaly nowe. Kaczynski mowi co mowi jedynie po to zeby mowic, zeby wypelnic czas. Wladza, panstwo ma w Polsce zbyt duzy wplyw na dzialalnosc gospodarcza, jest zbyt blisko biznesu, uzurpuje sobie role regulatora w miejscach gdzie regulacje sa niepotrzebne a co za tym idzie wymuszaja korupcje. Wladza musi zaczac od siebie poprzez odchudzenie kodeksow i jasne okreslenie kompetencji kazdego z osobna urzedu. Rzecz jasna do niczego takiego w Polsce nie dojdzie i nadal wszyscy beda musieli uzyskac zameldowanie w domu, ktory wlasnie kupili za ciezkie pieniadze placac 22% VAT-u. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Polska jest chora 18.02.06, 18:00 Masz dobry program. Z niewielkimi poprawkami mozna by go tez zastosowac do Francji. Polska biedniejsza i dobry polityk powinien miec jeden plan. Jak zrobic, zeby Polska stala sie bogatsza. Nie ma takiego polityka, ktory Polske uczciwsza zrobi. Jak poskrobiesz historie to zrozumiesz, ze u zrodel np. uczciwosci Niemcow byl pruski dryl i ograniczenie praw czlowieka. A amerykanskich, dewoci z Mayflower. Nie przejdzie to w dzisiejszej Polsce. Inna rzecz hypermarkety Tesco zatrudnil najlepsze polskie mlode elity w Wlk Brytanii. I ludzie jada zadowoleni pisza, ze angielscy menagerowie sa OK a z polskimi menagerami nie da sie pracowac bo dziela ludzi. Jak maja nie dzielic, jesli szef partii rzadzacej krajem ma program polityczny polegajacyc na dzieleniu Polakow! PF. Odpowiedz Link Zgłoś
markv501 Re: Polska jest chora 18.02.06, 18:14 o potrzebie laczenia spoleczenstwa przypomnij niektorym swoim przyjaciolom ich wscieeklosc na odmienne zdanie jest zeenujaca pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
felixx Re: Polska jest chora 18.02.06, 18:25 Polska bedzie dotad chora ,dopoki nie rozkradna wszystkiego. Rozkradziono juz kilkadziesiat $mld,zostaly jeszcze grube kaski jak rafinerie,kopalnie ,energia itd. i o nie idzie walka w kazdej ekipie bez wzgledu jaka partia rzadzi. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitalizm Re: Polska jest chora 18.02.06, 19:02 polski_francuz napisał: "...Nie ma takiego polityka, ktory Polske uczciwsza zrobi. Jak poskrobiesz historie to zrozumiesz, ze u zrodel np. uczciwosci Niemcow byl pruski dryl i ograniczenie praw czlowieka...." - a ty dlugo nad tym myslal? od kiedy to ograniczenie prawa czlowieka moze oznaczac jakas uczciwosc kedy to w lasnie repektowanie tego prawa jest podstawa wszelkiej moralnosci (w tym uczciwosci), "...A amerykanskich, dewoci z Mayflower...." - chciales powiedziec Konstytucja ograniczajaca prawa ogolu na rzecz praw jednostki. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Polska jest chora 18.02.06, 19:06 Powiedz mi w prostych slowach "kapitalizm" jaka jest roznica miedzy Polakami w Polsce i Niemcami w Niemczech. W zachowaniu, pracowitosci, uczciwosci,...itd PF Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Polska jest chora 18.02.06, 19:11 polski_francuz napisał: > Powiedz mi w prostych slowach "kapitalizm" jaka jest roznica miedzy Polakami w > Polsce i Niemcami w Niemczech. W zachowaniu, pracowitosci, uczciwosci,...itd > > PF niemcy w niemczech maja prawo i panstwo,ktore je respekuje i urzednikow i politykow,ktorych ono obowiazuje,tego nie ma w Polsce,z ktorej zrobiono bananowa republike z paroma kacykami. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Polska jest chora 18.02.06, 19:13 Mowie o ludziach a nie o urzedach. To ludzie tworza narod a nie urzedy. PF Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Polska jest chora 18.02.06, 19:17 polski_francuz napisał: > Mowie o ludziach a nie o urzedach. > > To ludzie tworza narod a nie urzedy. > > PF narod to ludzie,ale ludzie wplywowi to wlasnie politycy i wielu urzednikow,ci nadaja ton pf,masy sie nie licza,bo nie rzadza. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Polska jest chora 18.02.06, 19:22 Raz jeszcze, ludzie tworza narod. tak jak piszesz jest w Rosji. Tam sa bezwolne masy. Polacy maja charakter. I tu o ten charketer chodzi. PF Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Polska jest chora 18.02.06, 19:28 polski_francuz napisał: > Raz jeszcze, ludzie tworza narod. > > tak jak piszesz jest w Rosji. Tam sa bezwolne masy. > > Polacy maja charakter. > > I tu o ten charketer chodzi. > > PF no narod to ludzie,ale ludzie nie rzadza pf,rzadza niby ich reprezentanci,czyli wybrany przez nich rzad. ten ma wplywy na losy narodu wieksze niz obywatel A z przemysla dolnego. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Polska jest chora 18.02.06, 19:49 W demokracji wladze sa takie jak lud chce i jak lud jest (to a degree). I w Polsce, te wladze sa na podobienstwo czesci spoleczenstwa, ktore patrzy w przeszlosc a nie w przyszlosc. A szkoda. PF Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Polska jest chora 18.02.06, 20:19 polski_francuz napisał: > W demokracji wladze sa takie jak lud chce i jak lud jest (to a degree). > > I w Polsce, te wladze sa na podobienstwo czesci spoleczenstwa, ktore patrzy w > przeszlosc a nie w przyszlosc. > > A szkoda. > > PF nie zartuj sobie pf,gdzie wladza jest taka,ze nie ma opozycji w narodzie.ja takiego kraju nie znalazlam. w polsce wladza zostala wybrana przez ludzi i robi to co wyborcom obiecala,w odroznieniu od poprzednuch wladz,ktore wyborcow zawiodly,bo mowily duzo a nie zrobily niczego. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Polska jest chora 18.02.06, 20:26 "wladza zostala wybrana przez ludzi i robi to co wyborcom obiecala,w odroznieniu od poprzednuch wladz,ktore wyborcow zawiodly,bo mowily duzo a nie zrobily niczego" Pierwsza w historii ludzkosci pewnie wladza, ktora zrobi co obiecala. Bardzo naiwnie to widzisz. Ja bym sie raczej bal, zeby ta wladza niesknocila wiecej anizeli inne sknocily. Z takim pogramem na dzielenie ludzi, tlustawymi prorokami à la Billy Graham blisko zlobu i brakiem programu na tak...daleko sie nie zajedzie. PF Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Polska jest chora 18.02.06, 20:29 polski_francuz napisał: > > > Pierwsza w historii ludzkosci pewnie wladza, ktora zrobi co obiecala. rozlicza sie z tego co robi,mnie sie to podoba. nie sadze,ze wykona wszystko,ale dobrze,by bylo,aby wymiotla smieci. > > Bardzo naiwnie to widzisz. > > podobnie jak ty. ty bys bandytow glaskal,karmil i poil,aby sie nie wychylic,a ja bym ich ciupasem do mamra,lub juz na pewno od zlobu odciagnela. jakos nie mam sentymentu do czerwonych skorumpowanych,ty masz i niech tak zostanie. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Polska jest chora 18.02.06, 20:31 U zrodel amerkanskiej potegi ekonomicznej sa oszuci podatkowi a nie Jezus Chystus i Billy Graham. PF Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Polska jest chora 18.02.06, 20:39 polski_francuz napisał: > U zrodel amerkanskiej potegi ekonomicznej sa oszuci podatkowi a nie Jezus > Chystus i Billy Graham. > > PF ameryka wyglada troche inaczej niz polska,chyba to widzisz,jak rowniez widzisz kogo,jak i dlaczego krytykujemy,a odnosnik co do wiary,czy podatkow chybiony pf,nie o tym tu mowimy. Jezus nie wsadzal oszustow do mamra,chyba ci sie cos pomieszalo. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitalizm Re: Polska jest chora 18.02.06, 22:17 polski_francuz napisał: > Powiedz mi w prostych slowach "kapitalizm" jaka jest roznica miedzy Polakami w > Polsce i Niemcami w Niemczech. W zachowaniu, pracowitosci, uczciwosci,...itd - nie znam niemcow, bylem tam tylko przejazdem chwile (i nic mi sie nie podobalo) nie wiem co ma jedno wspolnego z drugim, ale wiem na pewno, ze gdyby ich prawa byly tak lamane (przez wieki) jak w Polsce, to nie byloby tam ani jednego uczciwego niemca. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Polska jest chora 18.02.06, 22:29 Kapitalizm Dobrze mowisz, ale rezultat jest jaki jest. Taki mianowicie, ze w Niemczech Niemcy staraja sie byc uczciwi, uczciwie pracuja i korupcji prawie nie ma. A w Polsce, to poki co, jeszcze nie. Felusiak mi troche dalej dobre podpowiada dlaczego tak jest. Ale wazne jest, ze tak jest i od tego trzeba zaczac rzadzenia: od ustalenia tego kim sie rzadzi. A nie kim bys sie chcialo rzadzic. PF Odpowiedz Link Zgłoś
kapitalizm Re: Polska jest chora 18.02.06, 23:26 polski_francuz napisał: > Kapitalizm > > Dobrze mowisz, ale rezultat jest jaki jest. > > Taki mianowicie, ze w Niemczech Niemcy staraja sie byc uczciwi, uczciwie > pracuja i korupcji prawie nie ma. > > A w Polsce, to poki co, jeszcze nie. > > Felusiak mi troche dalej dobre podpowiada dlaczego tak jest. > > Ale wazne jest, ze tak jest i od tego trzeba zaczac rzadzenia: od ustalenia > tego kim sie rzadzi. A nie kim bys sie chcialo rzadzic. > > PF - no dobrze, ale wracam do twego zdania o koniecznosci poswiecenia praw jednostki itp. - dalej nie rozumie co chciales powiedziec, ze niemcy maja/mieli mniej praw? Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Polska jest chora 19.02.06, 07:58 Alez nie, chodzilo mi o to ze obecne postepowanie narodow ma zrodla historyczne. Rosjanie nauczyli sie biernosci to mieli okrutnych wladcow, ktorych postepowanie pozbawiony byly jakoiejkolwiek logiki i ktorzy wymagali of nardu jednej cech-biernosci. Inaczej Niemcy a jeszcze inaczej Amerykanie. O to mi chodzilo. Nasze uwarunkowanie historyczne, ze wladza byla be bo rosyjska, niemiecka czy asutriacka. I patriotyznmem byla walka z wladza. A obecnie patriotyzme jest jej wspomaganie. PF Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Polska jest chora 18.02.06, 20:41 Nie wiem, po prawdzie, czy trafne jest określenie "chora". Bo ona jest, jaka jest, tworzą ją ludzie, my właśnie. Natomiast ja oceniam negatywnie mentalność społeczeństwa, w jakim przyszło mi żyć. Ta mentalność trwa, moim zdaniem, od wieków, gadanie o nawykach z PRL-u to albo zwykła próba samousprawiedliwiania przez samooszukiwanie, albo brak wyobraźni i wiedzy co do mentalności naszych przodków. W końcu wystarczy uprzytomnić sobie, jak blisko co niektórym obecnym politykom (powinienem chyba powiedzieć: działaczom) do niejakiego nomen omen Niewiadomskiego, a ten z kolei to przecież wypisz wymaluj morderca, potencjalny, czy rzeczywisty, wycierający sobie usta takim czy innym Allachem. I nie wystarczy zaordynowanie w Polsce jakiegoś programu naprawczego, bo musiałaby się zmienić mentalność ludzi, a jak sam piszesz, na to zgody nie będzie. P.S. Ja wiem, że w Polsce wielu, wielu ludzi do tego, co napisałem, nie pasuje. Ale to nie ci ludzie wyznaczają, jak się okazuje, standarty. A dzielni chłopcy, widzący wroga w satyrycznym rysunku i pod łóżkiem, mimo otwartego głoszenia swego obskurantyzmu zyskują coraz wiekszy poklask i zaufanie. Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Polska jest chora 18.02.06, 20:46 rs_gazeta_forum napisał: > > Ja wiem, że w Polsce wielu, wielu ludzi do tego, co napisałem, nie pasuje. Ale > to nie ci ludzie wyznaczają, jak się okazuje, standarty. A dzielni chłopcy, > widzący wroga w satyrycznym rysunku i pod łóżkiem, mimo otwartego głoszenia > swego obskurantyzmu zyskują coraz wiekszy poklask i zaufanie. moze zyskuja poklask,bo ich poprzednicy juz zupelnie sie zdegradowali,nawet w oczach tych glupich,ktorzy na nich glosowali. Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Polska jest chora 18.02.06, 20:51 Gdyby tego typu argumentację odnieść do pojedynczego człowieka, to oznacza to mniej więcej tyle, że ten pojedynczy człowiek jest głupi, skoro taki powód miałby być dla niego podstawą poparcia. Czyli potwierdzasz to, co napisałem. Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Polska jest chora 18.02.06, 21:27 rs_gazeta_forum napisał: > Gdyby tego typu argumentację odnieść do pojedynczego człowieka, to oznacza to > mniej więcej tyle, że ten pojedynczy człowiek jest głupi, skoro taki powód > miałby być dla niego podstawą poparcia. > Czyli potwierdzasz to, co napisałem. zrecznie przekrecasz,wiesz dobrze o co chodzi:) Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Polska jest chora 18.02.06, 21:58 Wiem, o co Ci chodzi, i nic nie przekręcam - po prostu pokazuję, że brak jest logicznego związku w takim uzasadnieniu, jakie przytaczasz. Związek bazujący na uczuciach, nie na rozumie, pewnie istnieje. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Polska jest chora 18.02.06, 21:31 Dokladnie o to chodzi. Jest utopia zmiana ludzi. Historia i pokolenia zrobily nas takimi jacy jestesmy. Jedyne co mozna zrobic, to uczynic Polakowm zycie troche bardziej znosne. Nie ma przy tym zadnego znaczenia przy tym czy jest taki czy inny ambasador z Patagonii. Chyba zeby wywalic wszystkie kadry od majstra w gore. I zastapic ich Litwinami albo Czechami.Plan nierealny. PF Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Polska jest chora 18.02.06, 21:37 polski_francuz napisał: > Dokladnie o to chodzi. Jest utopia zmiana ludzi. Historia i pokolenia zrobily > nas takimi jacy jestesmy. > > Jedyne co mozna zrobic, to uczynic Polakowm zycie troche bardziej znosne. > > Nie ma przy tym zadnego znaczenia przy tym czy jest taki czy inny ambasador z > Patagonii. > > Chyba zeby wywalic wszystkie kadry od majstra w gore. I zastapic ich Litwinami > albo Czechami.Plan nierealny. > > PF > > osobiscie blizszy mi polak niz czech czy litwin,nie mialabym ochoty na podmianki,ale chyba nam to nie grozi.trzymam kciuki za nowy rzad i marcinkiewicza,ten jest jednym z bardziej przystepnych i uczciwych jakich widzialam. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Polska jest chora 18.02.06, 21:43 Trudno utozsamiac sie z rzadem, ktorego partia jako program ma niszczenie. PF Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Polska jest chora 18.02.06, 21:48 polski_francuz napisał: > Trudno utozsamiac sie z rzadem, ktorego partia jako program ma niszczenie. > > PF przekrecasz fakty,a to nieladnie. rzad nie ma na celu niszczenie spoleczenstwa,tylko niszczenie "starych ukladow korupcji",a wiec dokladnie to co obiecal robic,ja trzymam za nich kciuki a ty sie od nich odetnij,fine with me.wiadomo kogo ty podziwiasz,akurat z tymi ja sie nie chce utozsamic,czyli mamy pelna tolerancje dla swych odmiennych postaw. Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Polska jest chora 18.02.06, 21:53 I tym niszczeniem 'starych układów korupcji' jest skierowanie do prokuratury wniosku o oskarżenie dziennikarza za to, że minister (aktualny!) popełnił przestępstwo... Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Polska jest chora 18.02.06, 22:04 rs_gazeta_forum napisał: > I tym niszczeniem 'starych układów korupcji' jest skierowanie do prokuratury > wniosku o oskarżenie dziennikarza za to, że minister (aktualny!) popełnił > przestępstwo... tylko tyle zrobili,nic innego,czy jestes wybiorczy? o ile mi wiadomo tych afer rzadowych bylo bez liku za kwasa,tylko jakos wielu ludziom one nie przeszkadzaly,lub uszly uwadze.ile razy jestem w polsce,tyle razy oczom i uszom nie wierze jakie pieniadze wchodza w gre i kto jest wmieszany w afery,ze nie wspomne o roznych wlosciach bylych bonzow,ktore to pokupowali sobie w slonecznych dalekich krajach,te tez widzialam.wiadomo praca w rzadzie dobrze platna. Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Polska jest chora 18.02.06, 22:28 Dlaczego wybiórczy? Po prostu takiej głupoty przynajmniej się do tej pory wstydzono. A teraz się z niej robi cnotę (patrz wypowiedź naczelnego moralisty 4rp Rydzyka), a mówienie o niej próbuje ścigać prawnie! (Jak ktoś słusznie napisał, bedzie to ścigane z paragrafu o ujawnieniu tajemnicy państwowej - czyli głupoty członków rządu). A jak wreszcie jakieś afery zostaną wykryte i rozliczone, to będzie dobrze, bo póki co, to tylko bez przerwy słyszę, że afery były i że je się rozliczy - typowe uzasadnianie własnego istnienia istnieniem wroga, rzecz w czasach nowszych przerabiana choćby w ZSRR. Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Polska jest chora 18.02.06, 22:30 rs_gazeta_forum napisał: > > A jak wreszcie jakieś afery zostaną wykryte i rozliczone, to będzie dobrze, bo > póki co, to tylko bez przerwy słyszę, że afery były i że je się rozliczy - > typowe uzasadnianie własnego istnienia istnieniem wroga, rzecz w czasach > nowszych przerabiana choćby w ZSRR. no a ile kaczka jest u steru? ja z tymi rozliczeniami czekam od 20 paru lat,zapoczatkowal ja walesa,ten jak wiadomo przeszedl totalna transformacje na stolku,moze dlatego,ze prawnikiem nie byl,tylko w zarowkach robil? Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Polska jest chora 18.02.06, 22:41 > no a ile kaczka jest u steru? Okazuje się, że dostatecznie długo, by dostarczyć materiału do kabaretów. Nie wiem, czy zauważyłaś, ale ja to mocno czuję, że po raz pierwszy od nastu lat ożywił się polski humor polityczny. Bo do tej pory może i rządzili nieudacznicy, można się na nich było wściekać, ale trudno było żartować. A teraz bohaterowie kabaretu zabierają się za odnowę. Skończy się to tak jak z Bushem w Iraku - też wiedział, że broń tam jakaś jest, cały kraj spacyfikował, tylko broni tej nie znalazł. Rzecz jasna zmian w Polsce, w sensie dobrego prawa potrzeba, ale nie łudźmy się - nawet to dotychczasowe nie jest przestrzegane. I żaden pojedynczy szeryf tego nie zmieni. A Kaczyńskim źle nie życzę - bo i samobójcą nie jestem - tylko że oni są za mali (nie w sensie dosłownym) do tego zadania, jakie głoszą. Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Polska jest chora 18.02.06, 22:44 rs_gazeta_forum napisał: > > A Kaczyńskim źle nie życzę - bo i samobójcą nie jestem - tylko że oni są za mal > i > (nie w sensie dosłownym) do tego zadania, jakie głoszą. ja znam powiedzenie,ze maly zrobi to samo co duzy:)nie chce sie wiecej wypowiadac,bo juz wielu panom cisnienie wzroslo,a ja moja norme wpisow,ktora czesc wiernych forumowicz ty kontroluje,wyrobilam na dzien. zycze wam wszystkim milego weekendu,oby byl cieplejszy od naszego,bo mamy wiat i mroz,jak tylko drzewiej bywalo;)pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Polska jest chora 18.02.06, 21:59 I kto ustala kim sa "stare uklady korupcji"? Pan Bog z aniolamu, Trybunal Miedzynarodowy w Hadze czy tez moze nowe polskie uklady? Czy ty nie rozumiesz, ze oni przygotowuja inkwizycje? I zaczynaja podpalac stosy! PF Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Polska jest chora 18.02.06, 22:07 polski_francuz napisał: > I kto ustala kim sa "stare uklady korupcji"? Pan Bog z aniolamu, Trybunal > Miedzynarodowy w Hadze czy tez moze nowe polskie uklady? > > Czy ty nie rozumiesz, ze oni przygotowuja inkwizycje? > > I zaczynaja podpalac stosy! > > PF e tam na stosy ida tylko ci,ktorzy zaprzeczaja holocaustowi w europie.korupcja jest niedefiniowalna,wiadomo pieniadz tylko zmienia wlasciciela,jak koszula,a prawo,co to takiego,chyba jakis zbior idiotyzmow,ktore jeden wymysla po to by zatruwac zycie drugiemu,pokoj i sprawiedliwos milujacemu pacyfiscie. Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Polska jest chora 18.02.06, 21:51 i-love, z osób tu dyskutujących chyba tylko ja siedzę w kraju ;) Moja córka pomarzywa (od 'marzyć', ale 'ona marzy', wydaje mi się ciut za mocne), by wyjechać do Czech chociażby. Więc jest sposób na to, co p_f napisał, tyle, że realizowany na odwrót niejako. Z Litwinami gorzej, bo mniej ich i zagrożenie pewne przed nami pewnie czują, ale jak przyjmą niedługo euro i nas odsadzą, to nie wykluczone, że i tam Polacy będą wyjeżdżać. A sukces pp. Kaczyńskich będzie oznaczał, że na pewno, o ile nic się okropnego w sensie zamknięcia przed nami granic nie stanie, moja córka da stąd nogę. Jak te setki już tysięcy niedawno. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Polska jest chora 18.02.06, 21:56 Wpierw chcialem napisac Niemcami, ale pomyslalem o tobie i zlagodzilem kuracje:) To co piszesz to jest wstyd i hanba. Wiem, nie mnie takie wyroki wydawac. Ala jak bardzo chcialbym, zeby to moje, to nasze pokolenie, bylo ostatnim ktore emigruje. A widac z tego, ze nie. Nastepne pokolenia sie juz szykuja do emigracji. Kiedy wreszczie z tego zamknietego kregu beznadziei wyjdziemy? Nie za tej kadencji w kazdym razie. PF Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Polska jest chora 18.02.06, 22:17 Ech, mam lekki uraz niemiecki, co przejawiło się w mojej reakcji na p. Steinbach, ale z drugiej strony jestem w sytuacji bliskiej p. Tuskowi. A przeciwko niemieckiemu porządkowi, temu w sensie pozytywnym, nic nie mam. Ogólnie, jest mi nieobojętne, czy mój sąsiad jest mądry, czy głupi, ale dość obojętne, czy jest Polakiem, Niemcem, Czechem czy Murzynem. Ja w ogóle to jestem przerażony trochę, że własnych dzieci nie odwodzę od myśli o emigracji, ale tu naprawdę jest ciężko myśleć o jakimś zwykłym, spokojnym życiu. Chyba gdzieś tu już była mowa o tym, co mówią Polacy pracujący w Tesco w GB, gdy porównują to pracy w PL. I nie dziwię sie i-love-2-sky, gdy mówi o dokonaniu jakichś zmian, sądzę tylko, podobnie jak Ty, że to nie będą żadne zmiany, a tylko nowe igrzyska. Jeszcze taka dygresja: pamiętam rok 1989 jako rok największego własnego poczucia wolności w tym kraju - zresztą już wtedy zdawałem sobie sprawę, że rzecz jest krótkotrwała - i mówiłem, że jest tak miło, bo jedna władza odeszła, a druga jeszcze się nie umocniła. A teraz ta druga umacnia się coraz bardziej... Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Polska jest chora 18.02.06, 22:22 rs_gazeta_forum napisał: > I nie dziwię sie i-love-2-sky, gdy mówi o dokonaniu jakichś zmian, sądzę tylko, > podobnie jak Ty, że to nie będą żadne zmiany, a tylko nowe igrzyska. > > Jeszcze taka dygresja: pamiętam rok 1989 jako rok największego własnego poczuci > a > wolności w tym kraju - zresztą już wtedy zdawałem sobie sprawę, że rzecz jest > krótkotrwała - i mówiłem, że jest tak miło, bo jedna władza odeszła, a druga > jeszcze się nie umocniła. A teraz ta druga umacnia się coraz bardziej... wiem o czym mowisz,bo wlasciwie wiekszosc polakow ma juz dosyc tego bajzlu,ale moim zdaniem trzeba zaczac od naprawy prawa,bez tego sie nie ruszy. jesli tej partii to sie uda to zyskaja w moich oczach,jesli nie to bedzie nastepny polski niewypal,czyli stara bieda. zycze wam w kazdym razie jak najlepiej,niezaleznie od tego na jaka partie glosowaliscie,mnie osobiscie cieszy jedno,ze komuchy juz do tej koalicji nie wlazly,mnie to osbiscie bardzo cieszy,wiadomo dlaczego. Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Polska jest chora 18.02.06, 21:57 rs_gazeta_forum napisał: > i-love, z osób tu dyskutujących chyba tylko ja siedzę w kraju ;) > Moja córka pomarzywa (od 'marzyć', ale 'ona marzy', wydaje mi się ciut za > mocne), by wyjechać do Czech chociażby. Więc jest sposób na to, co p_f napisał, > tyle, że realizowany na odwrót niejako. > Z Litwinami gorzej, bo mniej ich i zagrożenie pewne przed nami pewnie czują, al > e > jak przyjmą niedługo euro i nas odsadzą, to nie wykluczone, że i tam Polacy będ > ą > wyjeżdżać. > A sukces pp. Kaczyńskich będzie oznaczał, że na pewno, o ile nic się okropnego > w > sensie zamknięcia przed nami granic nie stanie, moja córka da stąd nogę. Jak te > setki już tysięcy niedawno. sluchaj rf,nie zapomnij o milionach polakow,ktorzy juz od lat dawali noge bo nie mogli zniesc rzadow o wiele gorszych od panow kaczynskich. nie zapomnij,ze za czasow tych paru republik wielu polakow rozwniez wyjechalo,wiadomo dlaczego,jak rowniez prawo ochranialo wiadomo kogo i z wiadomym skutkiem. jak dla mnie ktos kto chce uporzadkowac ten b... polski,bo niesty chyba cos zrobic trzeba,gdyz tego typu perpetum mobile,gdzie zlodzieje nasmiewaja sie z kazdego czlowieka istniec nie moze,bo to trzasnie predzej czy pozniej.ja osobiscie nie widze mozliwosci,by zlodzieje byli dalej u koryta,sorry,ale taka juz jestem.wiadomo kazdy nowy rzad bedzie mial swych przeciwnikow,ale to co bylo dotychczas bylo osobiscie dla mnie nieakceptowalne. Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Polska jest chora 18.02.06, 22:02 Nieakceptowalne jest i dla mnie. Tyle, że mam zupełnie inne spojrzenie (podobne do p_fa) na możliwość naprawy. A tu akurat widzę gaszenie ognia benzyną. Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Polska jest chora 18.02.06, 22:09 rs_gazeta_forum napisał: > Nieakceptowalne jest i dla mnie. > Tyle, że mam zupełnie inne spojrzenie (podobne do p_fa) na możliwość naprawy. A > tu akurat widzę gaszenie ognia benzyną. no ile lat czekamy na te naprawe i jakos nic nie naprawilismy,ale wiadomo to wina obecnej kaczki:) Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Widze juz 18.02.06, 22:13 kto na przemianie politycznej wygra: sedziowie, prokuratorzy i adwokaci. Wystarczy popatrzec na nicka partii i wszystko staje sie jasne. bezrobotni, biedni ale prawni i sprawiedliwi (co ustali sad kierowany przez naszych). A reszta na emigracje do tych mniej prawnych i sprawiedliwych ale umiejacych sie u siebie rzadzic. PF Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Widze juz 18.02.06, 22:17 polski_francuz napisał: > kto na przemianie politycznej wygra: sedziowie, prokuratorzy i adwokaci. > > Wystarczy popatrzec na nicka partii i wszystko staje sie jasne. > > bezrobotni, biedni ale prawni i sprawiedliwi (co ustali sad kierowany przez > naszych). > > A reszta na emigracje do tych mniej prawnych i sprawiedliwych ale umiejacych > sie u siebie rzadzic. > > PF a ty bys wolal robola u steru,ten wiadomo byl swietny. do tej pory sedziowie,prokuratorzy i adwokaci rowniez byli dobrze dziani,czyzbys o czym nie wiedzial pf,nie rozsmieszaj mnie,chyba rowniez nie widziales o 20% bezrobociu i nie widziales ludzi emigrujacych z Polski,czy nie widziales ludzi jedzacych ze smietnika smietnika,czy nie widziales ludzi glodnych w Polsce. widac co innego widziasz,ale wine za to kladziesz na obecny rzad,ktory od paru miesiecy nie uczynil z Polski USA,a to nieudaczniki. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Widze juz 18.02.06, 22:32 Chodzi do cholery o program polityczny, zeby Polacy nie zarli ze smietnikow i nie emigrowali a nie zeby "niszczyc uklady". PF Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Widze juz 18.02.06, 22:37 polski_francuz napisał: > Chodzi do cholery o program polityczny, zeby Polacy nie zarli ze smietnikow i > nie emigrowali a nie zeby "niszczyc uklady". > > PF acha,czyli wezmy zrobmy kopie tego co bylo i pchajmy to do przodu,wtedy problemy same znikna. ps.nie musisz wrzeszczec,ja widze i slysze,calm down,bo przypominasz wiadomo kogo w akcji. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Widze juz 18.02.06, 22:42 Ilez razy mozna to samo powtarzac. Najswietszy by cierpliwosc stracil:) Po dyskusji z toba, mam kilka dobrych punktow na zbawienie. PF Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Widze juz 18.02.06, 22:48 polski_francuz napisał: > Ilez razy mozna to samo powtarzac. Najswietszy by cierpliwosc stracil:) > > Po dyskusji z toba, mam kilka dobrych punktow na zbawienie. > > PF wspolczuje ci bardzo,nastepnym raze obiecuje poprawe,czyli juz nie bede z toba rozmawiac,tak mi dopoZ BOG:) Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Widze juz 18.02.06, 22:53 No coz, jesli gdzies okazalem sie nie byc gentlemanem, to przepraszam. Postaram sie byc cierpliwszy na przyszlosc. PF Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Widze juz 18.02.06, 22:56 polski_francuz napisał: > No coz, jesli gdzies okazalem sie nie byc gentlemanem, to przepraszam. > > Postaram sie byc cierpliwszy na przyszlosc. > > PF wystarczy jak uruchomisz wszystkie szare,nie przejmuj sie mamy i dobre i zle dni:)pozdr bo lece Odpowiedz Link Zgłoś
antek_cukierman Masz tu jeszcze ciepły news 18.02.06, 22:19 cygan zawinił a kowala wieszają. Za coś takiego w każdym normalnym kraju urzędas wylatuje na zbity pysk. A tu jeszcze premier przeprasza, zaś naczelny kapłan RP błogosławi. Cyrk. wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3171395.html Odpowiedz Link Zgłoś
schlagbaum Re: Masz tu jeszcze ciepły news 19.02.06, 10:03 antek_cukierman napisał: > cygan zawinił a kowala wieszają. Za coś takiego w każdym normalnym kraju > urzędas wylatuje na zbity pysk. A tu jeszcze premier przeprasza, zaś naczelny > kapłan RP błogosławi. Cyrk. > > > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3171395.html Ale cyrk. Myslalem ze po napasci drobiu na adwokatow nie mozna juz wymyslec nic bardziej absurdalnego ale chlopcy sa naprawde tworczy. Tylu sie dzisiaj zna na duchu prawa choc nawet z aplikacjami im nie wyszlo. Podobno mimo wszystko popularnosc tej wesolej gromadki w Polsce rosnie. Zastanawia mnie skad w kraju az tylu otumanionych. Odpowiedz Link Zgłoś
antek_cukierman Odpowiem pytaniem 19.02.06, 11:07 - kto zagospodarował elektorar SLD oraz na wsi wyborców Lepry i PeeZelu, elektoratu o równie roszczeniowych żądaniach co wyborcy sld? Na wyobraźnię działa becikowe, "Balcerowicz musi odejść", co ostatnio Kaczor Jarosław potwierdził, państwo "solidarność społecznej", 3miliony mieszkań, pielgrzymki do Torunia itd. Celna analiza Pawła Śpiewaka, nielubianego przez drobiarzy: ...Swoją postawę Jarosław Kaczyński wyniósł z doświadczeń i poważnej analizy fenomenu komunizmu. Komunizmu nienawidzi, ale przejął się i zafascynował jego konstrukcją, przejmując sposób myślenia właściwy tamtej formacji. Komuniści również rozumieli, że najważniejsza jest władza i narzędzia jej sprawowania. Nieważne z kim, nieważne jak. Byle skutecznie rządzić. Skutecznie, czyli wymuszając posłuszeństwo i podporządkowanie.... ..W programie PiS nie ma ani jednej ustawy, która służyłaby uporządkowaniu finansów publicznych, obniżaniu podatków, upraszczaniu reguł gospodarowania. Nie ma ani jednej propozycji ustawy, która wzmacniałaby innowacyjność polskiej ekonomii. A to jest i będzie problemem numer jeden naszego wspólnego życia. Nie ma żadnych projektów budowy i unowocześnienia infrastruktury kolejowej, telefonicznej. Ba, brakuje pomysłu na mieszkalnictwo. O trzech milionach mieszkań nikt już nawet nie wspomina. Ani słowa nie znajdziemy w wizji Kaczyńskiego o edukacji, nauce. Jego program jest planem cofnięcia Polski do niebyłej i nie istniejącej przeszłości. Jest programem antynowoczesnym i w istocie antyeuropejskim. Bo w tej wizji świata nie ma miejsca na mechanizmy negocjacji i budowę kultury politycznej opartej na negocjacjach, typowej i niezbędnej dla UE. Jest za to wzmocnienie kultury kary, potępienia moralnego i prawnego. Z obrazu świata Kaczyńskiego wyłania się tylko duch autorytarnej osobowości i autorytarnych przekonań.... www.wprost.pl/ar/?O=86645&C=57 schlagbaum napisał: Zastanawia mnie skad w kraju az tylu otumanionych. Odpowiedz Link Zgłoś
michal00 Spiewak bredzi 19.02.06, 15:27 Przedstawiana przez niego wizja nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia. Nalezy przypomniec, ze on jest autorem hasla "IVRP", ktore Kaczynscy zapozyczyli. Jest rowniez poslem konkurencyjnej partii oraz jej "nadwornym" socjologiem. W tej sytuacji trudno mowic o chocby szczatkowym obiektywizmie jego wypowiedzi. Malo tego - Spiewak zwyczajnie klamie mowiac, ze nie ma projektow ustaw odnoszacych sie do gospodarki. Nedzny, propagandowy artykulik, w ktorym napuszone, pseudonaukowe frazesy maskuja nicosc tresci. Odpowiedz Link Zgłoś
schlagbaum Re: Spiewak bredzi 19.02.06, 15:46 michal00 napisał: Spiewak zwyczajnie klamie mowiac, ze nie ma projektow ustaw odnoszacych > sie do gospodarki. To podaj pare przykladow, bo mowiac ze ktos klamie nie przedstawiajac "prawdy" robi z tego problem religijny. Albo wierzysz albo nie. Nedzny, propagandowy artykulik, w ktorym napuszone, > pseudonaukowe frazesy maskuja nicosc tresci. Glebia tresci, ktory ty przedstawiles rowniez nie zwala z nog. Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 Re: Spiewak bredzi 19.02.06, 15:54 Spiewak, spiewak,czy to ten sam parteigenose Paweł Śpiewak ,ktory babrał się w związkach rodzinnych Włodzimierza Cimoszewicza (wypominał mu przeszłość jego ojca w Informacji Wojskowej) i wzywał go do stawienia czoła swojej przeszłości.? Odpowiedz Link Zgłoś
michal00 Re: Spiewak bredzi 19.02.06, 16:03 To jest wlasnie ten Spiewak. Oczywiscie zupelnie czym innym wedlug tego pana (tak mowil w GW) jest grzebanie w przeszlosci przodkow Tuska. Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 wiem,wiem Michasiu, tylko szlago o tym nie wie :)) 19.02.06, 16:08 szlagi zafascynowany jest ostatnio dziadkami,zupelnie nie zdajac sobie z tego sprawy,ze to niedoszly jeszcze posel Spiewak pierwszy te metode opatentowal, Kurski byl tylko delikatnym nasladowca. Odpowiedz Link Zgłoś
michal00 Re: Spiewak bredzi 19.02.06, 16:01 > To podaj pare przykladow, bo mowiac ze ktos klamie nie przedstawiajac "prawdy" > robi z tego problem religijny. Albo wierzysz albo nie. > Na stronie sejmowej masz wszystkie projekty ustaw wniesione do sejmu. orka.sejm.gov.pl/projustall5.htm Na stronach GW, jako aneks do paktu stabilizacyjnego, znajdziesz wykaz projektowanych zmian i nowych ustaw. Wiele z nich odnosi sie do gospodarki. Ministerstwo finansow zapowiada m.in czesciowe zniesienie podatku od spadkow, zmniejszenie wymogow biurokratycznych zwiazanych z podatkami i obnizenie skladki na ubezpieczenie rentowe. > Glebia tresci, ktory ty przedstawiles rowniez nie zwala z nog Bo i nie miala zwalic z nog, a jedynie uprzytomnic czytajacym ten watek, ze Spiewak jest poslem konkurencyjnej partii, co w oczywisty sposob powoduje pewne "skazenie" jego wypowiedzi. Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Celem zniszczenie? 18.02.06, 18:53 polski_francuz napisał: > Sory za szybkie rece. > > Zadziwila mnie przemowa prezydenta partii rzadzacej w kraju, p. Jaroslawa > Kaczynskiego: > >jesli juz to powinno ci rzeczywiscie byc sorry:)a mnie sie jego postawa podoba. nawet obserwujac reakcje tych ,ktorzy najbardziej placza na jego slowa,a ktorym nigdy poprzednio nie przeszkadzala ani krorupcja komusza,ani bandytyzm,ani totalny brak prawa w Polsce,wiadomo ci dzisiaj poprostu wyja z zalu,ze dojna krowa przestaje dawac juz mleko. jak ty sobie pf wyobrazasz ruszenie do przodu przez jakiekolwiek panstwo,gdzie korupcja i bandytyzm rzadza od lat?taki wrzod tylko trzeba odciac,a nie udawac,ze go nie ma. wielu dobrze sie zylo,bo mieli takie a nie inne uklady,teraz to sie konczy wiec jedno co im pozostalo to wyc do ksiezyca. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Mani pulite 18.02.06, 19:04 jak wiesz jestem bywalym czlowiekiem. I zylem i praciwalem tu i tam. PiS i Kaczynscy nie sa bynajmniej pierwsza partia ani przwodca, ktorzy chca "wapalic wrzoda". Na poczatku lat 90 ubieglego wieku, podobna rewolucja kulturalna sie zdarzyla we Wloszch. Mlody sedzia z Mediolanu (his name slips my mind) zaczal powolywac tuzy DC (Democratia Cristiana) na przesluchanie za korupcje i podobne rzeczy. Ten i ow poszedl siedziec. Craxi spadl do Tunezji, gdzie zmarl, szefostwo DC, w tym Andreotti, poszli w odstawke. W odroznieniu od ciebie znam ciag dalszy tej historii. Zmieniono wladze a "big preziem" zostal gosciu do ktorego pol Wloch nalezy i ktory w mowach politycznych chawali rodakow za prace na czarno. Innymi slowy to czysta strata czasu dla Polski. Wroca lepsi, sprytniejsi, szczuplejsi i ten ten jezyk Robespierre'a prowadzi prosto na manowce historii. I gra sie z najgorsza polska cecha, nieumiejetnoscia rzadzenia sie samemu. To co juz nam zaborcy w twarz rzucali. I nie brnac w to delirium tremens. Wiec lepiej sie w pore opamietac! PF Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Mani pulite 18.02.06, 19:09 polski_francuz napisał: > > To co juz nam zaborcy w twarz rzucali. I nie brnac w to delirium tremens. > > Wiec lepiej sie w pore opamietac! > > PF czyli rozkradac co mozna,jak mozna ladujac sobie co mozna w kieszen (vide poprzednie rzady),udawac,ze poprzez ladne przemowy(vide kwas) ruszymy ladnie do przodu zjednoczeni ala to forum. mysle,ze to wlasnie robilismy od lat,po to aby nie hustac lajba,w ktorej plyneli sami ustosunkowani skorumpowani,ci ktorym dzisiaj chce sie odciac co nieco. wlasnie ci placza najglosniej dajac nam takie a nie inne przyklady.czyli niech zyje marazm,byle sie nie wychylac. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Mani pulite 18.02.06, 19:12 Program polityczny jest o wiele prostszy. Trzeba napedzac wzrost gospodarczy. Aby bylo wieksze ciasto do podzialu. Chciec zmienic Polakow to jest utopia. I jeszcze gorzej, jak mawial Talleyrand, to jest blad. PF Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Mani pulite 18.02.06, 19:15 polski_francuz napisał: > Program polityczny jest o wiele prostszy. Trzeba napedzac wzrost gospodarczy. > Aby bylo wieksze ciasto do podzialu. > > Chciec zmienic Polakow to jest utopia. > > I jeszcze gorzej, jak mawial Talleyrand, to jest blad. > > PF sprawa jest prosta,aby ruszyc do przodu trzeba uporzadkowac prawo,podstawe kazdego panstwa,powywalac tych najbardziej skompromitownych kacykow i stworzyc warunki sprzyjajace rozwojowi gospodarczemu,a nie kumoterskim stosunkom.bez tego nigdy nie odbijesz.polska od lat boryka sie z problemem przesuwania starych skompromitowanych ludzi na "nowe" stanowiska z widocznymi rezultatami. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Mani pulite 18.02.06, 19:20 Irlandczycy nie przestali pic i stali sie najbogatszym krajem w Europie. Polacy nie stana sie Niemcami. Trzeba grac z druzyna jaka sie ma a nie zmieniac. Zmiana narodu to dlugi program na kilka pokolen a nie na jedna kadencje. PF Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Mani pulite 18.02.06, 19:24 polski_francuz napisał: > Irlandczycy nie przestali pic i stali sie najbogatszym krajem w Europie. > >no irlandia chyba najbogatsza nie jest,ale twoje porownanie traci takim cliche"jak masz ladna sasiadke to sam pownienes tez byc pieknoscia". nie mozesz porownywac jablka do pomaranczy,ale musisz zrozumiec,ze jak masz gangrene w srodku,to polsrodki nie wystarcza by wyzdrowiec,bo gangrena niszczy cialo i jedynym lekarstwem jest odciecie zepsutej czesci,radykalne to,ale skuteczne. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Mani pulite 18.02.06, 19:51 Wlosi i Irlandczycy stali sie jacy sie stali z "gangrena w srodku". Kazdy narod jest jaki jest. A nie taki jaki ma byc. PF Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Mani pulite 18.02.06, 20:21 polski_francuz napisał: > Wlosi i Irlandczycy stali sie jacy sie stali z "gangrena w srodku". Kazdy narod > > jest jaki jest. A nie taki jaki ma byc. > > PF raczej kazdy staral sie ,przynajmniej na zewnatrz,aby tej gangreny nie bylo.nie zapomnij,ze polacy jako pierwsi rozpoczeli walke z komuchami,czyli pokazalismy swiatu ,ze potrafimy byc inni. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Mani pulite 18.02.06, 20:30 To sa naiwnosci. Zaczeli walczyc i dostaliby raz jeszcze po d..ie jak to zwykle w polskiej historii bylo. Gdyby akurat Ronnie R. nie polozyl na lopatki Ruskich i Gorbie nie zaczal perestrojki. Tu sie historia do nas usmiechnela. Raz. To co sie teraz dzieje, to juz czysto polska sprawa. Nie ma ani Ruskich ani Zydow. I warto nie zepsuc tej historycznej szansy. Dzieleniem ludzi. PF Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Mani pulite 18.02.06, 20:44 polski_francuz napisał: > To sa naiwnosci. > >naduzywasz to slowo dzisiaj,nie sadze,ze akurat ty masz te krysztalowa kule madrosci w reku.dzielenie ludzi odbywa sie od poczatku swiata i az dziw bierze,ze ty tego nie widzisz,nawet kolo siebie. pf to czyny nie puste slowa swiadcza o tym co sie robi,jak widac ty lubisz sluchac a nie obserwowac co sie naokolo ciebie wyczynia. jesli uwazasz,ze poprzednie wladze jednoczyly spoleczenstwo polskie,to rzeczywiscie nie mamy po co dyskutowac,bo to smieszne. malo chyba w polsce bywales,zes nie zauwazyl biedy niesprawiedliwosci,gangsterstwa i zlodziejstwa mienia ludzkiego w bialy dzien,ze o tych aferach tych rzadowych nawet nie wspomne. jesli to dla ciebie jest wzorem rzadow i wzorem laczenia narodu,to 'I rest my case'. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Mani pulite 18.02.06, 21:36 No to poczekajmy i wrocmy do tematu za kilka lat. Dla mnie szukuje sie okres burd politycznych. Prowadzonych przez dwoch bardzo patriotycznych obywateli. Jak Styka malowal Boga na kleczkach, ten wyjrzal z nieba i mu powiedzial: Styka ty mnie maluj nie na kolanach ty mnie maluje dobrze. Patriotyczne rozbijactwo to tylko rodzaj rozbijactwa a nie rodzaj patriotyzmu. PF Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski Re: Mani pulite 18.02.06, 21:40 polski_francuz napisał: > No to poczekajmy i wrocmy do tematu za kilka lat. > > Dla mnie szukuje sie okres burd politycznych. Prowadzonych przez dwoch bardzo > patriotycznych obywateli. > > Jak Styka malowal Boga na kleczkach, ten wyjrzal z nieba i mu powiedzial: Styka > > ty mnie maluj nie na kolanach ty mnie maluje dobrze. > > Patriotyczne rozbijactwo to tylko rodzaj rozbijactwa a nie rodzaj patriotyzmu. > > PF nie widze nic zdroznego w patriotyzmie,nie widzialam go juz od dawna na arenie polskiej,zato widzialam calowanie stop byle kogo w zamian za wypchane kieszenie. a co do rysunkow to jak widac nie kazdy ma talent malarski,ale kazdemu wybranemu wolno sprobowac wprowadzac nowa wizje,w koncu kazdy rzad to robil i to nawet ciebie nie bulwersowalo. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Mani pulite 18.02.06, 21:42 Tu nie chodzi o patriotyzm. Chodzi o niszczenie jako plan polityczny! PF Odpowiedz Link Zgłoś
t0g Re: Styka 18.02.06, 22:27 polski_francuz napisał: > Jak Styka malowal Boga na kleczkach, ten wyjrzal z nieba i mu powiedzial: > Styka ty mnie maluj nie na kolanach ty mnie maluje dobrze. > To Matka Boska, i nie z nieba, tylko Z OBRAZU tak do Styki przemówiła! Ja dobrze wiem, bo rodzina miała dobre kontakty w kregach malarskich w tamtej epoce (sprawdź, jak zona Matejki miała z domu!). Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Styka 18.02.06, 22:34 :)))) Nie ci bedzie intelektualisto przebrzydly:) PF Odpowiedz Link Zgłoś
grzegorz1948 Re:P-F-a jak chcesz to zrobic? 19.02.06, 13:27 Nie tylko w Polsce ale nawet w starymNRD komuna bezprawnie zagarnela dobra narodowe i przemianowala to na swoje przedsiebiorstwa tyranizujac pracobiorcow. Wyjasnienie teraz skad pochodzily pieniadze na zakup tych inwestycji teraz juz bedzie bardzo trudne ale moze jeszcze nie niemozliwe.Jezeli to Kaczorom sie powiedzie to znow Polska bedzie wzorem dla innych panstw pokomunistycznych. Spytasz sie co Narod bedzie mial z tego? 1.Wroca pieniadze zagrabione Narodowi z powrotem do Narodu. 2.Skonczy sie strach przed dawnymi gnebicielami Narodu. 3.Skonczy sie dalsze grabienie Narodu i wyrzucanie ludzi na zbity pysk z pracy. 4.Poczucie sprawiedliwosci i ze sprawiedliwosc dosiegnie wszystkich i tych na gorze tez.Jest to z pewnoscia szczegolnie przy mentalnosci Polakow wazny aspekt tworzenia spoleczenstwa ktore potrafi odjac sobie od geby ale bardzo czule jest na swoj honor. 5.Ten Narod sobie poprostu zarobil na sprawiedliwosc. Jak myslisz jak to bedzie dobrze jak rodzinka Kulczykow, Millerow czy Kwasniewskich bedzie ogladala Swiat zza szwedzkich firanek? O a tak na marginesie :co teraz slychac z Kulczykiem? Pozdrowienia Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re:P-F-a jak chcesz to zrobic? 19.02.06, 14:59 Nie Grzesiek tak w socjologii, ze jedni sa zli a drudzy dobrzy. Jest tak, ze jedni dynamiczni a inni nie. Ze jedni pracowici a inni nie Ze, w koncu, jedni przedsiebiorczy a inni nie. I pytanie ktorzy popra dzisiejsza wladze a ktorzy pomysla raczej o emigracji. Z wolnej Polski, kurcze blade! PF Odpowiedz Link Zgłoś
grzegorz1948 Re:P-F-a jak chcesz to zrobic? 19.02.06, 18:59 Co nazywasz dynamicznoscia? Jak dynamicznie krasc i oszukiwac? To wlasnie mamy na rynku Zachodnim poddostatkiem-zrobic szybko pieniadze,doprowadzic do plajty i pod lupe wziasc nastepne przedsiebiorstwo-i wszyscy ogladajcie jak ja jestem wielki i dobry.Czy to nazywasz przedsiebiorczoscia?O emigracji to juz widzisz tez niektorzy pomysleli jak np Kulczykowie milerowie i ta inna banda ktora w imie istniejacych przepisow okradla obywateli polskich.Ty popatrz na ruskich czy tam jest inaczej?Jedna banda ucieka na Zachod bo boi sie drugiej bandy ktora ma reke na serze i patrzy oblizujac sie na majatek tej pierwszej.Czy to nazywasz pracowitoscia czy jeszcze smieszniej socjologia.Gdzie sa duze pieniadze to socjusze musza isc na bok. Opowiem ci jeden wic z"kalendarza Franciszkanskiego" sprzed wojny:Przychodzi Mosiek do Rabina i pyta "Znalazlem 10 zlotych co mam z nimi zrobic" Rabin odpowiada" Idz i oddaj to wszyscy powiedza jaki Mosiek jest uczciwy" Po niejakim czasie Mosiek znalazl 1000zlotych i znow idzie po rade do Rabina czy ma to oddac. Rabin mowi" JAk te 1000zlotych oddasz to wszyscy powiedza o Mosiek jakis ty glupi"Tu tylko obrazowo chcialem przedstawic takze dzisiejsza socjologie.Jezeli ktos z forumowiczow czuje sie obrazony to przepraszam bo to nie jest przezemnie zamierzone.Czy pieniadze w dzisiejszych czasach swiadcza ze ktos jest pracowity czy nie to watpie,raczej kto jest cwany i bez jakikolwieg skrupulow.Mowimy op pieniadzach nie o ciezko zarobionej i jeszcze nie splaconej chalpie czy aucie. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re:P-F-a jak chcesz to zrobic? 19.02.06, 19:34 Grzesiek, przerabialismy juz to na watku kapitalizm. I ja tym zachwycony nie jestem. Konkluzja tamtego watku byla taka, ze jest to niezbedne narzedzie by sie spoleczenswta dorabialy. Inna rzecz to uczciwosc. Tutaj nie wiam jako poprawic w Polsce uczciwosc. Na pewno nie przez spowiedzi i kosciol. Moze przez dobry przyklad. Na pewno, z zamoznoscia ludzie pozadaja mniej dobr innych. PF Odpowiedz Link Zgłoś
maureen2 Re: Celem zniszczenie? 18.02.06, 19:20 on gra starymi stereotypami,które nie funkcjonują już,usiluje wzbudzić i umoc- nić te stereotypy,destrukcyjne w skutkach.Nie wiem czy zdje sobie z tego sprawę. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Celem zniszczenie? 18.02.06, 19:51 I drugie pytanie, czy umie sie jeszcze uczyc? PF Odpowiedz Link Zgłoś
felusiak1 Re: Celem zniszczenie? 18.02.06, 22:22 Żebyśmy nie zeszli na manowce. Mentalność niemców jest całkowicie odmienna od mentalności polakow. Najprawdopodobniej wynika to z uwarunkowań historycznych. Władza w Niemczech była niemiecka a w Polsce nie była polska (rosyjska, pruska, austriacka) stąd zapewne polacy traktują władzę jak obce, wrogie ciało. Polak wierzy, że władza kradnie czego dowód mamy w niektórych postach powyżej. Polak wierzy, że władza działa na niekorzyść ogółu, jedynym celem polityków jest wzbogacenie się a co za tym idzie okradanie obywateli. Nawet utarło się powiedzenie być u koryta. Jestem zdania, że u podstaw niewydajności systemu w Polsce leży niekompetencja od prezydenta począwszy na woźnym skończywszy. Niekompetencja ustawodawców produkujących setki bzdurnych przepisów trafia do rąk niekompetentnych urzędników, którzy w poczuciu nałożonego na nich obowiązku zadręczaja szarych obywateli niezliczoną ilością bzdurnych wymogów. Niedawno dowiedziałem się o "becikowym". Aby otrzymac pieniądze należy przedstawic zasświadczenie o niepobieraniu "becikowego" w innej gminie. gdyż powstalo podejrzenie, że w wypadku jeśli rodzice zameldowani są w dwóch różnych gminach mogą uzyskac dwa "becikowe". A przecież możn było dać te pieniądze przy rejestracji dziecka w urzędzie stanu cywilnego i uniknać zamieszania. Niekompetencja sprawia też, że na rozpoczęcie działalności gospodarczej wymagana jest tona róznego rodzaju zaświadczeń i zezwoleń co w połaczeniu z niejasnymi przepisami nieuchronnie prowadzi do korupcji na wszystkich szczeblach biurokracji. Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Celem zniszczenie? 18.02.06, 22:58 Zbyt łatwo Polaków rozgrzeszasz. Utrata niepodległości też nie wynikła sama z siebie. Dość fascynujące jest porównanie obyczajów politycznych w Rzeczpospolitej szlacheckiej i obecnie - jak bardzo w swych podstawach i przejawach są podobne. Linku niestety nie podam, można znaleźć opracowania w portalach historycznych. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Celem zniszczenie? 18.02.06, 23:02 Nic dodac, nic ujac. To jest sedno sprawy. I tego sie boje i dlatego sie denerwuje, czego ofiara padla tego wieczora Rachelka. PF Odpowiedz Link Zgłoś
t0g Re: Celem zniszczenie? 18.02.06, 23:48 polski_francuz napisał: > I tego sie boje i dlatego sie denerwuje, czego ofiara padla tego wieczora > Rachelka. > > PF Rachelka też sie wypowiadała w tym wątku? Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Celem zniszczenie? 19.02.06, 07:50 To sie nazywa taktyczne wykorzystanie sytuacji:) Rachelka mas swoje wady i zalety. Jak kazdy. Do polityki podchodzi z sercem. A ja pewnie za bardzo z glowa. PF Odpowiedz Link Zgłoś
maureen2 Re: Celem zniszczenie? 19.02.06, 11:52 czy serce może przmieszczać się, szczególnie opadać w dół / Odpowiedz Link Zgłoś
i-love-2-ski kto najbardziej krzyczy 18.02.06, 22:25 ale widzac reakcje tych paru krzykaczy forumowych,ktorym poprzednie rzady i ich nieprawdopodobne korupcje nie przeszkadzaly zupelnie,mysle,ze wlasnie ten rzad bedzie bardziej efektywny,gdyz byc moze wlasnie odetnie paru "swietym krowom' mleko,problem w tym by stare krowy nie zostaly zastapione nowymi,tez krowami. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: kto najbardziej krzyczy 18.02.06, 22:37 Dokladnie o te krowy chodzi. A ze cudow nie ma, to : a. nowe krowy przyjda b. zaponuje atmosfera rozroby mediatyczno-sadowej I energie pojdzie w gwizdek a nie w prace! PF Odpowiedz Link Zgłoś
t0g Re: Kraj jest, na szczęscie, w wielkim stopniu 18.02.06, 22:36 samosterowny. Dlatego ja jestem optymistą - że "W" nie wykończy USA, i tak samo, ze żaden rząd nioe wykończy Polski. Trochę z opóźnieniem może, ale kraj i tak dożegluje tam, gdzie powinien. Fakt, to denerwuje - ze tyle pary, która mogłaby poruszac tłoki maszyny, zamiast tego idzie w gwizdki i syreny. Ale niektórzy kapitnaowie i sternicy MUSZĄ żeglowac w hałasie! A z tym, że nie ma juz Żydów, to sie mylisz. Nie ma Żydów? To sie wyznaczy odpowiedznia liczbe gojów na Żydów, i będzie znów OK. Według recepty Franca Fiszera. Żeby w Polsce było dobrze, to trzeba rozstrzelac piećdziesiąt tysiecy łajdaków. A jak się tylu nie znajdzie? Nie szkodzi, dobierze się spośród uczciwych. Odpowiedz Link Zgłoś
picard2 Re: Gwizdek:) 18.02.06, 23:33 Jak zwykle wpadam na watek PF.podajac ze pewien francuski minister spraw wewnetrznych pan P.omawiajac budzet Oswiaty powiedzial "aby uratowac nasza Nauke nalezy zebrac wzsystkich profesorow uniwerstytetu na Place de la Concorde i postawic w odpowiednich miejscach karabiny maszynowe". Dobranoc. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Gwizdek:) 19.02.06, 07:48 P. to pewnie Ponia, he? Ale mamy geny:) PF Odpowiedz Link Zgłoś
picard2 Re: Gwizdek:) 19.02.06, 11:18 Trafiles w sedno PF , on wiecej oddziedziczyl od ksiecia Jozefa niz od krola Stasia.Po za tym na P byl jeszcz Pasqua ale to nie on. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Gwizdek:) 19.02.06, 14:55 Pasque bys mi dal gdybysmy byli ritalami. PF Odpowiedz Link Zgłoś
jankowski1960 Re: Gwizdek:) 19.02.06, 00:28 polski_francuz napisał: > les grands esprits se rencontrent. > > PF Bonsoir Monsieur PF:) Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 Re: Celem zniszczenie? 19.02.06, 15:41 tak jest, taki jest cel,choc widac jak trudny do osiagniecia. Zniszczenie zakorzenionych starych ukladow o proweniencji mafojnej i kryminalnej, dzieki ktorym Polska w rankingu Transparency Int zajmuje piewrwsze miejsce w Europie pod wzgledem korupcji, gdzie prawie oficjalnie kraza cenniki za ile mozna w polskim Sejmie ustawe kupic. Z takim programem szla PIS do wyborow, i ten wlasnie program zostal poparty przez wyborcow, prawie cudem , gdy sie wezmie pod uwage te wszystkie medialne falszerstwa, przedwyborcze, zajadle ataki, osmieszanie, dete rankingi badania opinii publicznej. Polacy mieli dosc tych wszystkich restauratorow, gdyby medialnie wybory byly rowne, sadze,ze juz dzis PIS rzadzilby zwykla wiekszoscia, zdobywajac mniej wiecej tyle samo glosow ile pare tygodni po wyborach wynosilo poparcie dla rzadu. To nie sa procenty uskubane innym, jak widac inni mniej wiecej stare poparcie utrzymali, to sa glocy tej milczacej polowy, ktora w wyborach nie wziela udzialu. A twojego watku nie rozumiem, wynika z niego, ze sama proba walki ze zlem, niesie jeszcze wieksze zlo Fatalista z ciebie. Mozna dyskutowac o socjotechnice i popelnianych przez Kaczorow bledach, ty natomiast dezawulujesz zupelnie koniecznosc jakichkolwiek zmian , spiewajac w chorze z frontem obrony przestepcow. Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Podsumujmy 19.02.06, 17:03 Nie powtorzymy watku raz jeszcze ani kampanii wyborczej, ktora do wladzy wyniosla kogo wyniosla. Przeze mnie przemawia czysty pragmatyzm, znajomosc ludzi w ogolnosci i Polakow w szczegolnosci. Prawo bylo jakie bylo i ludzie go nie przestrzegali poprzednio, dlaczgo myslisz ze beda je przestrzegali teraz? Uklady potepial juz Jaruzelski (pamietam taka mowe ze on by chcial mlotem je rozbijac) i kazdy przywodca polityczny tego kraju od czasu kiedy Polacy sa Polakami. Rozbicie ukladow to dobra wiesc dla tych, ktorzy beda temu asystowac (sedziowie, prokuratorzy, adwokaci) i dla nowych ukladowiczow. Ktorym sie robi miejsce przy zlobie. To ze nowi przywodcy sa uczciwi, w co nie watpie, to dobrzez ale, by far, nie wszystko. W polityce liczy sie szczescie, a przede wszystkim rezultaty. Aby osiagnac rezultaty, trzeba przynajmniej sie o nie postarac. Pokazac program, pomyslec o srodkach na jego osigniecie o partnerach do tego celu... A tu szef partii rzadzacej wytycza program, ktorego celem jest zniszczenie czegos tam. Takie dal wytyczne. To mu siedzi w glowie. I jak ty chcesz, zebym siedzial cicho? PF Odpowiedz Link Zgłoś
krystian71 Re: Podsumujmy 19.02.06, 17:32 > Przeze mnie przemawia czysty pragmatyzm, znajomosc ludzi w ogolnosci i Polakow > w szczegolnosci nic z tego, przez ciebie przemawia strach, chcialbym wierzyc, ze tylko twoich informatorow, ze szczegolnym wskazaniem na najbardziej umoczone medium-GW Nie trzeba byc szczegolnie inteligentnym by to zauwazyc, i ze od GW wszystko sie zaczelo(GTW i przychodzi Rywin...) a sadze,ze i skonczy > Prawo bylo jakie bylo i ludzie go nie przestrzegali poprzednio, dlaczgo myslisz > > ze beda je przestrzegali teraz? czy ty nie zauwazyles, ze przede wszystkim zaczeto od ZMIANY prawa i o to jest ten caly wrzask? Prawo ustanawia Sejm, ustawami, ustawy mozna bylo kupic, tresc niektorych z nich juz zaaresztowano zapisane na laptopach mafiosow paliwowych, zanim jeszcze projekty zostaly skierowane do Komisji ( czyzbys o tym nie wiedzial?) To nie chodzi o to, ze Polacy masowo przechodza na druga strone w miejscach niedozwolonych,czy jezdza na oleju opalowym. Znaj miare.Prawo nie musialo byc naruszane, prawo bylo juz UCHWALANE z naruszeniem zasady sprawiedliwosci, celowo zagmatwane, aby jego autor, posiadajacy wlasna kancelarie doradstwa podatkowego mogl zarobic, juz nie mowiac o tym dupku profesorze od k,k, ktorego jeden artykul musial byc 25 razy nowelizowany, ktory to kodex dawal wieksze prawa przestepca niz ofiarom. Uklady potepial juz Jaruzelski (pamietam taka mowe ze on by chcial mlotem je > rozbijac nie pamietam, widocznie to bylo tak surrealistyczne, nie tylko dla mnie, ze nawet w pamieci sie nie zachowalo. Dzieki, doskonale porownanie > To ze nowi przywodcy sa uczciwi, w co nie watpie, to dobrzez ale, by far, nie > wszystko. W polityce liczy sie szczescie, a przede wszystkim rezultaty. > jasne, dlatego chocby szlagi juz pod koniec wrzesnia zaczal glosno krzyczec, "no i gdzie sa te rezultaty" A SLD to juz prawie codziennie monitoruje pole walki o zmniejszenie bezrobocia i wzrost gospodarczy Pokazac > program, pomyslec o srodkach na jego osigniecie o partnerach do tego celu... > > A tu szef partii rzadzacej wytycza program, ktorego celem jest zniszczenie > czegos tam. wlasnie TAKI byl program wyborczy i wyborcy to poparli, dla ciebie to "cos tam" co trzeba zniszczyc, albo i nie ,dla mnie cala przyszlosc mojego kraju. Bo jak rozumiem, albo ulegnie zniszczeniu mafijna struktura wladzy, albo ulegnie zniszczeniu moj kraj, a ty bedziesz sobie kibicowal Odpowiedz Link Zgłoś
polski_francuz Re: Podsumujmy 19.02.06, 18:33 "nic z tego, przez ciebie przemawia strach" Uzywasz dobrych slow ale w zlym sensie. Nie mam informatorow ani pieniedzy zainwestowany w Polsce. Jesli inwestuje to w polska mlodziez. Z krajem laczy mnie jeden czlonek rodziny i serce, ktore w nim i z nim zostalo. I stracha mam rzeczywiscie przed wyciaganie dzina z butelki przez nieodpowiedzialnych ludzi. Z porachunkami jak z nacjonalizmem, jedno prowadzi do wojny domowej a drugie do wojny miedzy Narodami. Znasz historie. Z najnowszej may "Mani Pulite" we Wloszech na porachunki i korupcje i Miloszewicz na nacjonalizm. Na takie tygrysy to mam rzeczywiscie stracha wsiadac. PF Odpowiedz Link Zgłoś
t0g Re: Dla mnie to przemówienie zalatuje trochę 19.02.06, 21:51 ...McCarthy-zmem, Ale Ameryka przeżyła jakoś McCarthyzm, to i Polska przezyje "polish-style McCarthy-ism", jesli do niego dojdzie. A my się zrestą tak bardzo nie musimu przejmować, PF-ie - powiem cynicznie - bo bedziemy to oglądac z ław dla publiczności. Ja mam nadzieję, ze za 10 lat i tak wszystko się przewali (za 10 lat mniej więcej będę musiał podjąć decyzję, gdzie osiąść na emeryturę). Odpowiedz Link Zgłoś