Dodaj do ulubionych

W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów

IP: proxy / *.bydgoska.krakow.pl 03.12.02, 17:56
kiedy zainteresuje sie tym Trybunal Haski?
Obserwuj wątek
    • Gość: Zbyszek W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.pm-studio.pl 03.12.02, 18:05
      Ruscy jak to Ruscy - kto im wpadnie pod but, ten życia nie ma...

      Może Czeczeńcy się zbiorą do kupy i przynajmniej coś im w Moskwie
      wyp...olą ? W sumie - to jednak jest różnica, czy będą grzecznie
      czekać aż ich wytłuką, czy jednak będą walczyć z honorem.
      I dosyć chrzanienia, że zamachy bombowe to terroryzm. Tak
      dzisiaj wygląda wojna i tyle. A to, że wielu osobom taki stan
      rzeczy nie jest w smak, to inna sprawa. Jakby Czeczeni ze
      Stingera wealnęli w Kreml, to przynajmniej Ruscy w Moskwie
      nabraliby do nich trochę szacunku. A tak, to się tylko śmieją...
      moskiewska ulica, tzw. zwykli ludzie mają w
      nosie "humanitaryzm" - tak zostali wychowani i tacy są. Jak się
      chce mieć u Ruskich szacunek, to tylko siła się liczy - nic
      innego. Przed najmarniejszym mafioso-bandytą Rusek się w pas
      kłania, bo respekt czuje. A jak respektu nie czuje, to człowieka
      opluje i zadepcze. To samo dotyczy ich stosunku do innych
      narodów i Polacy chyba coś o tym wiedzą...
      • Gość: Herman Witt Z drugą częścią wypowiedzi dotyczącą Rosjan IP: 212.244.78.* 03.12.02, 18:12
        absolutnie się zgadzam.Tam człowiek człowieka generalnie nie
        szanuje.Byłem ,widziałem,doświadczyłem.
      • Gość: ania Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: Stella.NET:* / 172.16.1.* 03.12.02, 18:53
        Gość portalu: Zbyszek napisał(a):

        > Ruscy jak to Ruscy - kto im wpadnie pod but, ten życia nie ma..
        >
        > Może Czeczeńcy się zbiorą do kupy i przynajmniej coś im w Moskwie
        > wyp...olą ?
        Ania.Posłuchaj,ty buraczany Zbyszku,nie życz nikomu, co tobie nie miłe,bo
        życie, to bumerang, zawsze wszystko powraca.Więc debilku pomyśl, że w Moskwie
        takie same dzieci jak w Warszawie, ale w związku z tym, że burakiem jesteś i
        nie bardzo wiesz co lejesz, to trzeba z tym pogodzić się.
        W sumie - to jednak jest różnica, czy będą grzecznie
        > czekać aż ich wytłuką, czy jednak będą walczyć z honorem.
        Ania. Buraczku, co ty wiesz o pojęciu HONOR? Brać zakładników w teatrze?

        > I dosyć chrzanienia, że zamachy bombowe to terroryzm. Tak
        > dzisiaj wygląda wojna i tyle. A to, że wielu osobom taki stan
        > rzeczy nie jest w smak, to inna sprawa. Jakby Czeczeni ze
        > Stingera wealnęli w Kreml, to przynajmniej Ruscy w Moskwie
        > nabraliby do nich trochę szacunku.
        Ania.Szacunek do bandytów ma tylko i wyłącznie bandyta buraczany.
        A tak, to się tylko śmieją...
        > moskiewska ulica, tzw. zwykli ludzie mają w
        > nosie "humanitaryzm" - tak zostali wychowani i tacy są. Jak się
        > chce mieć u Ruskich szacunek, to tylko siła się liczy - nic
        > innego.
        Ania. Więc wspaniałomyślny Zbyszku Buraczany spróbować, załużyć sobie szacónek
        siłą,zbieraj swoich bratków z pola i wio.
        Przed najmarniejszym mafioso-bandytą Rusek się w pas
        > kłania, bo respekt czuje. A jak respektu nie czuje, to człowieka
        > opluje i zadepcze. To samo dotyczy ich stosunku do innych
        > narodów i Polacy chyba coś o tym wiedzą...
        Ania. Właśnie do takich jak ty,cukrowy ty mój, plują i respektu nie mają.
        • Gość: NYorker Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów IP: 216.173.56.* 03.12.02, 19:06

          > Ania. W?as´nie do takich jak ty,cukrowy ty mój, pluja˛ i
          respektu nie maja˛.

          aniu, warto pisac na formu, gdy nie ma sie do przekazania
          zadnej tresci? czy oglada prosto ze rzyska i rozumnosc - jak
          to sama po wielokroc sugerujesz - warzywa to dosc, by
          czynic ludziom wstret? zycze kultury, ale nie agrarnej
          • Gość: ania Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów IP: Stella.NET:* / 172.16.1.* 03.12.02, 19:41
            Gość portalu: NYorker napisał(a):

            >
            > > Ania. W?as´nie do takich jak ty,cukrowy ty mój, pluja˛ i
            > respektu nie maja˛.
            >
            > aniu, warto pisac na formu, gdy nie ma sie do przekazania
            > zadnej tresci? czy oglada prosto ze rzyska i rozumnosc - jak
            > to sama po wielokroc sugerujesz - warzywa to dosc, by
            > czynic ludziom wstret? zycze kultury, ale nie agrarnej
            Ania. Poczytaj wypociny tego Buraka i nie osłabij z wymuszaniem kultury w
            odpowiedziach na takie ...........
            • Gość: NYorker Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów IP: 216.173.56.* 03.12.02, 21:37

              > Ania. Poczytaj wypociny tego Buraka i nie os?abij z
              wymuszaniem kultury w
              > odpowiedziach na takie ...........

              tym samym wiesz juz, dlaczego ci nie odpowiem. jesli
              zyczenia kultury nie trafiaja, to chociaz minimalnej
              roznorodnosci uprawy zycze. over
              • Gość: ania Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów IP: Stella.NET:* / 172.16.1.* 03.12.02, 21:54
                Burak on i w Afryce - tylko Burak.
                • Gość: Qbek Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów IP: *.toya.net.pl / 217.113.230.* 03.12.02, 23:41
                  Nie wyzywaj ludzi od buraków, gdy ich nerwy ponoszą. Masz
                  szczęscie, zże nie pamietasz lat zaraz po wojnie. Mój dziadek
                  siedział kilka lat w cięzkim więzieniu tylka za przynależność do
                  AK. Mnie ganiało MO za modlenie się w kościele. I nie próbuję
                  się nawet porównywać do ludzi z moskiewskiego teatru, ani tym
                  bardziej z Czeczenii. Wszyscy żałują "biednych" zakładników
                  zamordowanych przez własnych oswobodzicieli. A nikt jakoś nie
                  myśli o tych zdesperowanych kobietach-samobójczyniach, które
                  często straciły całe rodziny dziękli "oswobodzicielskiej"
                  działalności ruskiej armii. Nie masz czołgów, rakiet, milionów z
                  ropy - zostaje ci deperacja. Efekt - tzw. terroryzm. Ja
                  osobiście jestem przeciw, ale staram się zrorumieć tych ludzi.
                  To silny ma ustąpić i pomóc słabszemu. Jeśli nie - jest zwykłym
                  bydlakiem. I to dokładnie pasuje do Putina, jego bandy i
                  większości społeczności rosyjskiej (poczucie bycia wielkim
                  mocarstwem). Dlatego radzę Ci, spoasuj i nie odzywaj się więcej,
                  jeśli nie mas nic ciekawego do powiedzenia. Sloganów już
                  wystarczy. Swoje żale wylej na stronie rządowej Putina.
                • Gość: Ela Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów IP: *.azoty.pulawy.pl 04.12.02, 08:02
                  Aniu czy jesteś Rosjanką? Myślę, że tak i przemawia przez ciebie
                  rosyjska duma i brak pogodzenia się z okrutną prawdą. To
                  Rosjanie są agresorami dla Czeczenów. Czeczenia jest w niewoli
                  już od czasów carskich. Czy nie uważasz, że to bardzo długo? (My
                  Polacy powinniśmy szczególnie rozumieć ich bunt).Przecież oni
                  tak bardzo różnią się od was Rosjan. Inna kultura tradycja i
                  pojmowanie świata.
                  • Gość: Ania Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów IP: Stella.NET:* / 172.16.1.* 04.12.02, 21:14
                    Gość portalu: Ela napisał(a):

                    > Aniu czy jesteś Rosjanką? Myślę, że tak i przemawia przez ciebie
                    > rosyjska duma i brak pogodzenia się z okrutną prawdą. To
                    > Rosjanie są agresorami dla Czeczenów.
                    Ania. Radze tobie wycieczkę do Czeczenii, nie wystarczy tylko do Moskwy, gdzie
                    ich jak psów niedobitych, chociaż tak pragną mieć niezależne państwo i tak
                    nienawidzą Rosji. Przestańcie porównywać to stado bydła do sytuacji Polski za
                    komuny.Bo to jest co najmniej obrazą narodu Polskiego.
                    Czeczenia jest w niewoli
                    > już od czasów carskich. Czy nie uważasz, że to bardzo długo? (My
                    > Polacy powinniśmy szczególnie rozumieć ich bunt).Przecież oni
                    > tak bardzo różnią się od was Rosjan. Inna kultura tradycja i
                    > pojmowanie świata.
                    Ania. Jeszcze walni, że oni tacy sami jak ty, więc co robisz w Polsce, wiesz
                    ile zarabia snajper w Czeczenii? Zastanów się, macie wspólne idei.
      • Gość: Killer Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 03.12.02, 23:28
        Gość portalu: Zbyszek napisał(a):

        > Ruscy jak to Ruscy - kto im wpadnie pod but, ten życia nie ma...
        >
        > Może Czeczeńcy się zbiorą do kupy i przynajmniej coś im w Moskwie
        > wyp...olą ? W sumie - to jednak jest różnica, czy będą grzecznie
        > czekać aż ich wytłuką, czy jednak będą walczyć z honorem.
        > I dosyć chrzanienia, że zamachy bombowe to terroryzm. Tak
        > dzisiaj wygląda wojna i tyle. A to, że wielu osobom taki stan
        > rzeczy nie jest w smak, to inna sprawa. Jakby Czeczeni ze
        > Stingera wealnęli w Kreml, to przynajmniej Ruscy w Moskwie
        > nabraliby do nich trochę szacunku. A tak, to się tylko śmieją...
        > moskiewska ulica, tzw. zwykli ludzie mają w
        > nosie "humanitaryzm" - tak zostali wychowani i tacy są. Jak się
        > chce mieć u Ruskich szacunek, to tylko siła się liczy - nic
        > innego. Przed najmarniejszym mafioso-bandytą Rusek się w pas
        > kłania, bo respekt czuje. A jak respektu nie czuje, to człowieka
        > opluje i zadepcze. To samo dotyczy ich stosunku do innych
        > narodów i Polacy chyba coś o tym wiedzą...

        Dokladnie, wy chuje jebane polskie. Nendzirze, cholota, cioty polskie
        Nie wasza sprawa, to sie nie wpierdalac. Nie lapiecie klimatu, do Unii na
        kolanach, zebraki. Ciagle luczycie ile wiecej dostaniecie niz oddacie,
        prostytutki polityczne, w dupe dymane przez wszystkich przez ostatnie 200
        LAT!!!
        • Gość: mw Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: proxy / *.pg.com 03.12.02, 23:41
          Gość portalu: Killer napisał(a):

          > Gość portalu: Zbyszek napisał(a):
          >
          > > Ruscy jak to Ruscy - kto im wpadnie pod but, ten życia nie
          ma...
          > >
          > > Może Czeczeńcy się zbiorą do kupy i przynajmniej coś im w
          Moskwie
          > > wyp...olą ? W sumie - to jednak jest różnica, czy będą
          grzecznie
          > > czekać aż ich wytłuką, czy jednak będą walczyć z honorem.
          > > I dosyć chrzanienia, że zamachy bombowe to terroryzm. Tak
          > > dzisiaj wygląda wojna i tyle. A to, że wielu osobom taki
          stan
          > > rzeczy nie jest w smak, to inna sprawa. Jakby Czeczeni ze
          > > Stingera wealnęli w Kreml, to przynajmniej Ruscy w Moskwie
          > > nabraliby do nich trochę szacunku. A tak, to się tylko
          śmieją...
          > > moskiewska ulica, tzw. zwykli ludzie mają w
          > > nosie "humanitaryzm" - tak zostali wychowani i tacy są. Jak
          się
          > > chce mieć u Ruskich szacunek, to tylko siła się liczy - nic
          > > innego. Przed najmarniejszym mafioso-bandytą Rusek się w pas
          > > kłania, bo respekt czuje. A jak respektu nie czuje, to
          człowieka
          > > opluje i zadepcze. To samo dotyczy ich stosunku do innych
          > > narodów i Polacy chyba coś o tym wiedzą...
          >
          > Dokladnie, wy chuje jebane polskie. Nendzirze, cholota, cioty
          polskie
          > Nie wasza sprawa, to sie nie wpierdalac. Nie lapiecie klimatu,
          do Unii na
          > kolanach, zebraki. Ciagle luczycie ile wiecej dostaniecie niz
          oddacie,
          > prostytutki polityczne, w dupe dymane przez wszystkich przez
          ostatnie 200
          > LAT!!!
          Drogi ruski, przeczytaj sobie jeszcze raz co zes napisal a moze
          zrozumiesz dlaczego do tej pory wpierdalsz trociny z towotem.
        • Gość: antysowieticus Do Kilera IP: *.dip.t-dialin.net 03.12.02, 23:41
          hej ruska mordo to ty sie wpierdalasz na polski internet, co
          ruskiego nie macie? Wy sie ciagle wszedzie wpierdalacie i
          czynicie "raj na ziemi" gdziekolwiek sie pojawicie. Jasne, ze
          chcemy do Unii i byle dalej od was zarazy sowieckiej. Bo my juz
          wiemy co to znaczy wladza sowiecka. wasza wladza ludzi nie
          szanuje ale nie szkoda bo z was same bydlaki o zapedach
          imperialistycznych a przy tym tak prymitywne i ciemne, ze chron
          mnie Panie Boze przed kimkolwiek od was. Biedni Czeczeni,
          powinni wam dac w morde. ale poczekajmy moze Bin Laden wam
          dokopie.
      • Gość: Nohćio Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 04.12.02, 09:55
        Drogi Zbyszku!Stingerem w budynki nie wali sie.Za drogo.Poza
        tym kompleks budynkow Kremla pilnuje 40000 sukinsynow,ale JAKOŚ
        TO BEDZIE,najważniejsze jest nie JAK lecz KIEDY.
      • Gość: Dawid ODPOWIEDZ DLA ZBYSZKA IP: *.ds3.agh.edu.pl 04.12.02, 12:39
        ZBYNIU!!!
        ZNASZ OSOBISCIE JAKIEGOS ROSJANINA?? NIE SĄDZE. ZAPAMIĘTAJ
        SOBIE ,ŻE GENERALIZOWAĆ NIE NALŻY. STAJESZ W JEDNYM RZEDZIE Z
        SZOWINISTAMI Z LPR I SAMOOBRONY KTORZY KRZYCZA ŻE ŚWIATEM
        RZĄDZA "ŻYDY"
        JA MAM WIELU ZNAJOMYCH W ROSJI {SPEDZILEM TAM PONAD ROK} NIE
        TYLKO ROSJAN {AFGANCZYCY, SUDANCZYCY, CZECZENI!!!!,}, I ZAWSZE
        SPOTYKALEM SIE ZE STWIERDZENIEM, ZE LUDZUE TO LUDZIE A WŁADZA TO
        WŁADZA INA JEJ POSUNIĘCIA ZWYKLY OBYWATEL NIE MA WPLYWU. WIESZ
        JAKIE W ROSJI JEST NAJPOULARNIEJSZE STWIERDZENIE? "JAKOS TO
        BĘDZIE"
        MAM NADZIEJĘ, ŻE ZROZUMIALEŚ ZAŚLEPIONY SZOWINISTO.
    • Gość: J.K. Nigdy... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.12.02, 18:07
      Trybunal Haski interesuje sie tylko panstwami bez-atomowymi...
      Niechby sprobowal innymi...
      • Gość: Jack Re: Nigdy... IP: 62.229.8.* 03.12.02, 18:40
        I co jeszcze ciekawego wymyslisz??? Rozumiem, ze nalezy byc
        krytycznym jednak krytykowac uinstytucje, ktora jeszcze nie
        rozpoczele swej pracy jest naprawde lekka przesada...
        Jack
      • Gość: Rosja the Best Re: Nigdy... IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 00:25
        Gość portalu: J.K. napisał(a):

        > Trybunal Haski interesuje sie tylko panstwami bez-atomowymi...
        > Niechby sprobowal innymi...


        Dokladnie!Siedz cicho!
    • Gość: wojt Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: proxy / *.brookes.ac.uk 03.12.02, 18:29
      Ruscy to zwykle bydlaki nic sie nie zmienilo po upadku komunizmu
      te same stalinowskie metody nikogo nie interesuje los innych
      ludzi wymorduja caly narod a swiat sie przyglada i nic nie robi
      i jeszcze te barany z zachodu pompuja miliardy dolarow w ich
      gospodarke zostawic ich w cholere niech sobie sami radza
      paranoja taki potezny kraj moglby mlekiem i miodem plynac a jesc
      co nie maja prymitywy najlepiej by wszystkich ruskich wyslac na
      marsa
      • Gość: agata Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.dejazzd.com 03.12.02, 18:45
        przez cale wieki w Rosji nie liczyla sie jednostka tylko
        dobro "gory". poswiecano tysiace istniien ludzkich jesli tylko
        wladza miala taki kaprys.
        a teraz? ropa naftowa i bogactwa naturalne, o to chodzi! Kiedy w
        Kosowie sie tlukli to od razu wkroczylo NATO, a teraz tak jakby
        nikt nie zauwazal zadnego problemu, przeciez czeczency to
        terrorysci, a po 11 wrzesnia kto jest terrorysta niech ginie!to
        takie proste, Putin oznajmia ze czeczenia to narod terrorystow
        (plus muzulmanie, to juz wyjasnia wszytsko!) i trzeba
        przedsiewziaz stanowcze kroki w celu rozwiazania problemu.
        ciekawe tylko czy "terrorystyczny zamach na teatr" byl aby na
        pewno autentyczny, a nie sfingowany w celu takich wlasnie
        dzialan jakie teraz maja miejsce..
        przeciez tam jest tyle ropy...........................
        • kontrkultura Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 03.12.02, 19:28
          Tak! 1 Wojne Jelcyn (najwiekszy pedal, jakiego ziemia ruska porodzila)
          rozpoczal tylko zew wzgledu na zysk.

          Po uzyskaniu niepodleglosci, zrobil sie tam wielki osrodek terorystyczny, ktory
          zagrazal wszyskim sasiadom, wiec 2 wojna byla nie do ominiecia.

          A teraz Czeczeni stawiaja sobie za cel likwidacje Rosji, a nie niepodleglosc!
      • Gość: Waldek Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.elektor.com.pl / *.knurowski.net 03.12.02, 23:38
        Gość portalu: wojt napisał(a):

        > Ruscy to zwykle bydlaki nic sie nie zmienilo po upadku komunizmu

        Jak by się nie zmieniło nikt o Czeczeńcach już dzisiaj by nie wspomniał

        > te same stalinowskie metody nikogo nie interesuje los innych
        > ludzi wymorduja caly narod a swiat sie przyglada i nic nie robi
        > i jeszcze te barany z zachodu pompuja miliardy dolarow w ich
        > gospodarke zostawic ich w cholere niech sobie sami radza
        Amerykanie zainwestowali w tym roku w Rosji 0,8mld Rosjanie w USA $7,8mld czyli
        dziesięć razy tyle.I kto kogo sponsoruje? Właśnie wykupili jedynego w USA
        producenta palladu. Jak nie wiesz to jest coś takiego bez czego nie da się
        wyprodukować żadnego somochodu.

        > paranoja taki potezny kraj moglby mlekiem i miodem plynac a jesc
        > co nie maja prymitywy
        Rosja ma nadprodukcję żywności.Może nie chcesz tego zauważyć ale tak jest. W
        tym roku mają największe zbiory pszenicy w historii(w tym za czasów
        ZSRR).Pszenicę od kilku lat eksportują: w tym roku na ok $1mld.Ja wiem,że
        lepiej dla ciebie jak by nie mieli co jeść ale mają i to nawet więcej niż sami
        potrzebują.Jak potrafisz czytać gazeta.ru/2002/12/02/last70291.shtml

        > najlepiej by wszystkich ruskich wyslac na marsa
        Myśle,że wszyscy by zyskali jakby ciebie i tobie podobnych tam wysłać.

        • Gość: Rosja the Best Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 00:05
          Gość portalu: Waldek napisał(a):

          > Gość portalu: wojt napisał(a):
          >
          > > Ruscy to zwykle bydlaki nic sie nie zmienilo po upadku komunizmu
          >
          > Jak by się nie zmieniło nikt o Czeczeńcach już dzisiaj by nie wspomniał
          >
          > > te same stalinowskie metody nikogo nie interesuje los innych
          > > ludzi wymorduja caly narod a swiat sie przyglada i nic nie robi
          > > i jeszcze te barany z zachodu pompuja miliardy dolarow w ich
          > > gospodarke zostawic ich w cholere niech sobie sami radza
          > Amerykanie zainwestowali w tym roku w Rosji 0,8mld Rosjanie w USA $7,8mld
          czyli
          >
          > dziesięć razy tyle.I kto kogo sponsoruje? Właśnie wykupili jedynego w USA
          > producenta palladu. Jak nie wiesz to jest coś takiego bez czego nie da się
          > wyprodukować żadnego somochodu.
          >
          > > paranoja taki potezny kraj moglby mlekiem i miodem plynac a jesc
          > > co nie maja prymitywy
          > Rosja ma nadprodukcję żywności.Może nie chcesz tego zauważyć ale tak jest. W
          > tym roku mają największe zbiory pszenicy w historii(w tym za czasów
          > ZSRR).Pszenicę od kilku lat eksportują: w tym roku na ok $1mld.Ja wiem,że
          > lepiej dla ciebie jak by nie mieli co jeść ale mają i to nawet więcej niż
          sami
          > potrzebują.Jak potrafisz czytać <a
          href="gazeta.ru/2002/12/02/last70291.
          > shtml"target="_blank">gazeta.ru/2002/12/02/last70291.shtml</a>
          >
          > > najlepiej by wszystkich ruskich wyslac na marsa
          > Myśle,że wszyscy by zyskali jakby ciebie i tobie podobnych tam wysłać.

          Sam tam spadaj !!! Kurwa! Taci Polacy jak ty, to sa wyperdki spoleczensta! Ja
          zaluje , ze twoja matka cie urodzila !

          >
    • Gość: mk ONZ i organizacja uchodzcow? + trybunal w Strasburgu IP: *.twcny.rr.com 03.12.02, 18:39
      Co na to ONZ i ich organizacja uchodzcow i nowy przewodniczacy?
      A moze by tak rozne organizacje i prawnicy na
      Zachodzie/Wschodzie pomogly Czeczenom przedstawiac sprawy
      sadowe przed trybunalem w Strasburgu? Uchodzcy polityczni chyba
      nie podlegaja wymogowi wyczerpania mozliwosci dochodzenia na
      drodze prawnej w kraju z ktorego pochodza. To bylaby bzdura.
    • Gość: Malatesta Mocarstwo nie mocarstwo! IP: *.tiscali.ch 03.12.02, 18:42
      Trzeba zaczac od natychmiastowego wylania Rosji z
      Rady Europy i wszczecia sledztwa przez Trybunal Haski.
      • Gość: Rosja the Best Re: Mocarstwo nie mocarstwo! IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 00:21
        Gość portalu: Malatesta napisał(a):

        > Trzeba zaczac od natychmiastowego wylania Rosji z
        > Rady Europy i wszczecia sledztwa przez Trybunal Haski.


        Zamknie sie , ty, prostetutko !!!! Zwsze wy bedziecie pod nami !!!!
        • Gość: Ania Re: Mocarstwo nie mocarstwo! IP: Stella.NET:* / 172.16.1.* 04.12.02, 21:25
          Gość portalu: Rosja the Best napisał(a):

          > Gość portalu: Malatesta napisał(a):
          >
          > > Trzeba zaczac od natychmiastowego wylania Rosji z
          > > Rady Europy i wszczecia sledztwa przez Trybunal Haski.
          >
          >
          > Zamknie sie , ty, prostetutko !!!! Zwsze wy bedziecie pod nami !!!!

          Ania. Co ty idioto piszesz? Zastanów się. Pod tobą to tylko prostytutka z
          Kurskiego wokzału może być i to zastanowi się.
    • kontrkultura Z Moskwy 03.12.02, 18:49
      Rece opadaja...
      Wiecie co,
      i Rosja i Czeczenia ma ten sam problem i zaufali wladze najzwyklejszym
      Bandziorom, z ktorych najwiekszymi byli: Dudajew i Jelcyn. Ci wlasnie faszysci
      rozpetali te wojne, a traca obywatele obywdu panstw...
      Tylko tyle, ze Rosja silniejsza.
      • Gość: antysowieticus Do Wladka z Moskwy IP: *.dip.t-dialin.net 03.12.02, 23:49
        Male sprostowanie stary!
        Wojna rosyjsko-czeczenska ciagnie sie juz wiele lat, odkad
        Matuszka rosja podbila Czeczenie ok.200 lat temu. Czeczeni
        walcza o wolnosc i wcale sie im nie dziwie. Nikt nie chce
        zalezec od innego panstwa, a od rosji chyba malo kto bo to taki
        prymitywny i brutalny narod ze pozal sie Boze. wasze metody sa
        barbarzynskie, czy ty tego naprawde nie dostrzegasz?
        • Gość: Rosja the Best Re: Do Wladka z Moskwy IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 00:10
          Gość portalu: antysowieticus napisał(a):

          > Male sprostowanie stary!
          > Wojna rosyjsko-czeczenska ciagnie sie juz wiele lat, odkad
          > Matuszka rosja podbila Czeczenie ok.200 lat temu. Czeczeni
          > walcza o wolnosc i wcale sie im nie dziwie. Nikt nie chce
          > zalezec od innego panstwa, a od rosji chyba malo kto bo to taki
          > prymitywny i brutalny narod ze pozal sie Boze. wasze metody sa
          > barbarzynskie, czy ty tego naprawde nie dostrzegasz?

          Sam tego nie dostrzegasz, ze Polska jak prostytutka, jak ona chce wejsc do
          NATO i Unii!!! Dla czego sami ne chcecie byc sami ?!
          • Gość: ola Re: Do Wladka z Moskwy IP: 218.70.17.* 04.12.02, 07:44
            glupia ruska kurwo.tu lezy pies pogrzebany, w tym pierdolonym
            odwiecznym ruskim mysleniu, ktore probuje zglebic od wielu lat!!!
            my nie chcemy i nie bedziemy sami, bo nie mozemy, nie stac nas
            na to (NATO:))). ale ruscy tez nigdy sami nie beda...skoro
            jestescie do kurwy dupy tacy samodzielni, tacy samowystarczalni,
            to dlaczego napadacie na inne, czesto slabsze narody, wjezdzacie
            na czolgach, mowicie , kurwa, ze jestescie U SIEBIE, podstepem
            mordujecie, zapraszacie na rozmowy pokojowe i cichcem
            mordujecie, mordujecie sami sobie kwiat spoleczenstwa, bo mysli,
            bo moze miec skrupuly, wyjezdzacie emigrujecie (w tym ,
            podejrzewam Ty sam), skarzycie sie, ze u Was tak ciezko...to
            kurwa sie teraz nazywa samodzielnosc???wasza to jest kurwa ,
            pytam sie ta ropa w czeczenii?zapraszal cie tam ktos?? i jeszcze
            to propagandowe myslenie, zaprogramowane przez rownie
            samodzielana wierchuszke...ale dobrze wam tak, sami sie ze soba
            meczycie, wynaturzency i alkoholicy, rzaden mesyk czy nikaragua,
            ROSJA TO JEST ANUS MUNDI, i dobrze wiesz, co mam na mysli, bos
            bywaly w swiecie, masz porownanie...
            • Gość: antysowieticus Brawo dla Oli!!! IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.02, 13:45
              Ola to co piszesz to prawda przez duze "P". Cos takiego jak
              rosja i ruskie myslenie to naprfawde okropna rzecz, a wiekszosc
              rosjan ma wyprane mozgi przez komunistycznych agitatorow.
              Wiekszosc ruskich nie potrafi samodzielnie myslec dlatego
              popieraja swoja wladze, choc ta morduje nie tylko inne´narody
              ale tez wlasnych obywateli. Ruscy musza sie jeszcze dlugo uczyc-
              cale wieki chyba! I jeszcze sie czepiaja nas, ze my chcemy do
              Unii. A co ich to kurwa obchodzi? To nie ich zasrany interes.
              Ich ruskich nikt do NATO ani do UNI nie przyjmie i bardzo dobrze
              bo jaknajdalej od tej holoty!!!
            • Gość: Rosja the Best Re: Do Wladka z Moskwy IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 18:21
              Gość portalu: ola napisał(a):

              > glupia ruska kurwo.tu lezy pies pogrzebany, w tym pierdolonym
              > odwiecznym ruskim mysleniu, ktore probuje zglebic od wielu lat!!!
              > my nie chcemy i nie bedziemy sami, bo nie mozemy, nie stac nas
              > na to (NATO:))). ale ruscy tez nigdy sami nie beda...skoro
              > jestescie do kurwy dupy tacy samodzielni, tacy samowystarczalni,
              > to dlaczego napadacie na inne, czesto slabsze narody, wjezdzacie
              > na czolgach, mowicie , kurwa, ze jestescie U SIEBIE, podstepem
              > mordujecie, zapraszacie na rozmowy pokojowe i cichcem
              > mordujecie, mordujecie sami sobie kwiat spoleczenstwa, bo mysli,
              > bo moze miec skrupuly, wyjezdzacie emigrujecie (w tym ,
              > podejrzewam Ty sam), skarzycie sie, ze u Was tak ciezko...to
              > kurwa sie teraz nazywa samodzielnosc???wasza to jest kurwa ,
              > pytam sie ta ropa w czeczenii?zapraszal cie tam ktos?? i jeszcze
              > to propagandowe myslenie, zaprogramowane przez rownie
              > samodzielana wierchuszke...ale dobrze wam tak, sami sie ze soba
              > meczycie, wynaturzency i alkoholicy, rzaden mesyk czy nikaragua,
              > ROSJA TO JEST ANUS MUNDI, i dobrze wiesz, co mam na mysli, bos
              > bywaly w swiecie, masz porownanie...


              Sama jestes Anusem ! Jak otworzylem ten artykol, od razu stalo smerdzance od
              ciebe! Kurwa spadaj.. i liepei ze by ne wpadla mi w rece, bo kutaska, nie wiem
              co z toba zrobie!
            • Gość: Ania Re: Do Wladka z Moskwy IP: Stella.NET:* / 172.16.1.* 04.12.02, 21:31
              Gość portalu: ola napisał(a):

              > glupia ruska kurwo.tu lezy pies pogrzebany, w tym pierdolonym
              > odwiecznym ruskim mysleniu,

              Ania A ty następna Polska kurwa, jeżeli w taki sposób odpowiadasz debilowi.
              ktore probuje zglebic od wielu lat!!!
              > my nie chcemy i nie bedziemy sami, bo nie mozemy, nie stac nas
              > na to (NATO:))). ale ruscy tez nigdy sami nie beda...skoro
              > jestescie do kurwy dupy tacy samodzielni, tacy samowystarczalni,
              > to dlaczego napadacie na inne, czesto slabsze narody, wjezdzacie
              > na czolgach, mowicie , kurwa, ze jestescie U SIEBIE, podstepem
              > mordujecie, zapraszacie na rozmowy pokojowe i cichcem
              > mordujecie, mordujecie sami sobie kwiat spoleczenstwa, bo mysli,
              > bo moze miec skrupuly, wyjezdzacie emigrujecie (w tym ,
              > podejrzewam Ty sam), skarzycie sie, ze u Was tak ciezko...to
              > kurwa sie teraz nazywa samodzielnosc???wasza to jest kurwa ,
              > pytam sie ta ropa w czeczenii?zapraszal cie tam ktos?? i jeszcze
              > to propagandowe myslenie, zaprogramowane przez rownie
              > samodzielana wierchuszke...ale dobrze wam tak, sami sie ze soba
              > meczycie, wynaturzency i alkoholicy, rzaden mesyk czy nikaragua,
              > ROSJA TO JEST ANUS MUNDI, i dobrze wiesz, co mam na mysli, bos
              > bywaly w swiecie, masz porownanie...
              Ania. Przestań, bez wysiłku, ałkocholików i debili tu tak samo do oporu.Zrób
              porządek na swoim podwurku, a na takie posty to możno tylko lać.
          • Gość: antysowieticus do rosja the best(kon by sie usmial) IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.02, 13:49
            ruski cmoku! co cie to obchodzi, ze Polska chce do Uni? My
            wolimy zachod i zachodnia demokracje a nie wasz ruski
            rozpierdziel!!!!Zal ci dupe sciska, ze do Unii i do NATO panstwa
            chca wejsc a do was pies z kulawa noga nie chce? Pomysl dlaczego
            tak jest a znajdziesz odpowiedz na wiele pytan!
            • Gość: Rosja the Best Re: do rosja the best(kon by sie usmial) IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 18:18
              Gość portalu: antysowieticus napisał(a):

              > ruski cmoku! co cie to obchodzi, ze Polska chce do Uni? My
              > wolimy zachod i zachodnia demokracje a nie wasz ruski
              > rozpierdziel!!!!Zal ci dupe sciska, ze do Unii i do NATO panstwa
              > chca wejsc a do was pies z kulawa noga nie chce? Pomysl dlaczego
              > tak jest a znajdziesz odpowiedz na wiele pytan!

              No jasne ! Wy, nic nie umiecie robic ! Nic nie macie! Jezeli nie nasz GAZ , to
              wy by pozdyhali od mroza! Jezeli wy nas tak nie liubicie, to dlia czego
              potrzymuiecie stosunki polityczne ? Nie rozmawiacie z Rosja o gaze, o
              wszystkim. Stancie biedniejsi! I co was kurwa obhodzi co u nas nam sie robi ?
              Sperdalaicie do Afganistasnu, nieh tam was pozabijaja czeczeni !!!
              • Gość: antysowieticus Re: do rosja the best(kon by sie usmial) IP: *.dip.t-dialin.net 05.12.02, 13:53
                Za komuny ruscy zabierali nam nasze bogactwa naturalnie, chocby
                wegiel kamienny ze Slaska. To, ze nie mamy gazu nie znaczy , ze
                jestesmy biedni. wymiana gospodarcza miedzy panstwami jest dobra
                bo cos za cos. My od was gaz kupujemy a nie dostajemy za darmo,
                wiec wy tez macie z tego korzysci. A do Afganistanu my sie nie
                mieszalismy i nie bedziemy. To wy sie tam mieszaliscie i
                dostaliscie po dupie he he!
          • kontrkultura Do "Rosja the best" i czytelnikow- Wladek z Moskwy 04.12.02, 22:50
            Mam nadzieje, ze na codzien myslisz inaczej!

            To, ze Polska wstapila do NATO i chce do Unii Europejskiej nie Twoja sprawa!
            Jest niepodlegla i ma taka byc! Rosja sie zajmij! I nie powiem, ze cudza pomoc
            bylaby jej niepotrzebna.

            Przez takie pisanie bzdur tylko sprawisz, ze przestana Cie tutaj sluchac i
            wszystcy zrobia negatywne wnioski nie na Twoja korzysc.

            Z drugiej strony rozumiem, ze czytasz tu czasami bardzo obrazajace i
            nieprzyjazne posty niektorych osob, po ktorych przestajesz panowac nad soba.
            Mam nadzieje, ze napisales to jedynie pod wplywem emocji, bo wielu z nich tez
            nie pisze to w normalnym stanie, zas po przeczytaniu artykulow taki, jak ten,
            ale niestety jest prawdziwy.

            hmm...
            moze Rosjanie poprostu uwazaja, ze Polska przylaczyla sie do NATO, bo jest
            przeciwko Rosji?
            • Gość: Rosja the Best Re: Do 'Rosja the best' i czytelnikow- Wladek z M IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 05.12.02, 13:32
              kontrkultura napisał:

              > Mam nadzieje, ze na codzien myslisz inaczej!
              >
              > To, ze Polska wstapila do NATO i chce do Unii Europejskiej nie Twoja sprawa!
              > Jest niepodlegla i ma taka byc! Rosja sie zajmij! I nie powiem, ze cudza
              pomoc
              > bylaby jej niepotrzebna.
              >
              > Przez takie pisanie bzdur tylko sprawisz, ze przestana Cie tutaj sluchac i
              > wszystcy zrobia negatywne wnioski nie na Twoja korzysc.
              >
              > Z drugiej strony rozumiem, ze czytasz tu czasami bardzo obrazajace i
              > nieprzyjazne posty niektorych osob, po ktorych przestajesz panowac nad soba.
              > Mam nadzieje, ze napisales to jedynie pod wplywem emocji, bo wielu z nich
              tez
              > nie pisze to w normalnym stanie, zas po przeczytaniu artykulow taki, jak
              ten,
              > ale niestety jest prawdziwy.
              >
              > hmm...
              > moze Rosjanie poprostu uwazaja, ze Polska przylaczyla sie do NATO, bo jest
              > przeciwko Rosji?

              To co ty napisales, jest na 70% prawda... Mi wkurzaja takie teksty, niektoryh
              z czytelnikow, ktore nigdy nie byli w Rosji i nie wedza co tam sie robi! Ja
              nie mowie ze wszystki czaczani sa terorysci! NO!!! Kurwa wy nie woobtazacie
              sobie co oni tam robia w czeczenii! www.ogrish.com zobaczcie! Ja nie jestem
              przeciewnikem polski, nie jestem jakis tam hamem, no jezeli ktos mowi o Rosji
              w takim tone.. to ja tak ze bede odpowiadac !
            • Gość: Rosja the Best Re: Do 'Rosja the best' i czytelnikow- Wladek z M IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 05.12.02, 13:34
              kontrkultura napisał:

              > Mam nadzieje, ze na codzien myslisz inaczej!
              >
              > To, ze Polska wstapila do NATO i chce do Unii Europejskiej nie Twoja sprawa!
              > Jest niepodlegla i ma taka byc! Rosja sie zajmij! I nie powiem, ze cudza
              pomoc
              > bylaby jej niepotrzebna.
              >
              > Przez takie pisanie bzdur tylko sprawisz, ze przestana Cie tutaj sluchac i
              > wszystcy zrobia negatywne wnioski nie na Twoja korzysc.
              >
              > Z drugiej strony rozumiem, ze czytasz tu czasami bardzo obrazajace i
              > nieprzyjazne posty niektorych osob, po ktorych przestajesz panowac nad soba.
              > Mam nadzieje, ze napisales to jedynie pod wplywem emocji, bo wielu z nich
              tez
              > nie pisze to w normalnym stanie, zas po przeczytaniu artykulow taki, jak
              ten,
              > ale niestety jest prawdziwy.
              >
              > hmm...
              > moze Rosjanie poprostu uwazaja, ze Polska przylaczyla sie do NATO, bo jest
              > przeciwko Rosji?

              Mnie wkurzaja takie teksty, niektoryh z czytelnikow, ktore nigdy nie byli w
              Rosji i nie wedza co tam sie robi! Ja nie mowie ze wszystki czaczani sa
              terorysci! NO!!! Kurwa wy nie woobtazacie sobie co oni tam robia w czeczenii!
              www.ogrish.com zobaczcie! Ja nie jestem przeciewnikem polski, nie jestem
              jakis tam hamem, no jezeli ktos mowi o Rosji w takim tone.. to ja tak ze bede
              odpowiadac !
    • swiatlo Rada dla Czeczenow 03.12.02, 18:57
      Czeczeni musza zrozumiec jedna podstawowa rzecz: nie ma dla nich
      miejsca na Ziemi jesli sie nie wyrzekna zbrodniczej filozofii
      islamsko-terrorystycznej. To co powinni zrobic to wyrzec sie
      terroryzmu i wziac sie do pracy: odbudowac swoje domy, miasta i
      szkoly. Jezeli chca uniknac zaglady jako narod to musza znalezc
      swoje miejsce w XXI wieku.
      Jezeli po powrocie do Czeczeni znowu sie chwyca za karabiny to
      te zaglade tylko przyspiesza.
      • Gość: Shidiskas Re: Rada dla Czeczenow IP: *.physik.fu-berlin.de 03.12.02, 20:13
        swiatlo napisał:

        > Czeczeni musza zrozumiec jedna podstawowa rzecz: nie ma dla
        nich
        > miejsca na Ziemi jesli sie nie wyrzekna zbrodniczej filozofii
        > islamsko-terrorystycznej. To co powinni zrobic to wyrzec sie
        > terroryzmu i wziac sie do pracy: odbudowac swoje domy, miasta i
        > szkoly. Jezeli chca uniknac zaglady jako narod to musza znalezc
        > swoje miejsce w XXI wieku.
        > Jezeli po powrocie do Czeczeni znowu sie chwyca za karabiny to
        > te zaglade tylko przyspiesza.

        Ty, puknij sie w glowe! Ile razy mozna odbudowywac? Tylko co
        Czeczency odbudowali miasta i wioski po pierwszej wojnie to
        znowu ruscy wlezli i roz...... wszystko w cholere! A jezeli
        chodzi o branie sie do pracy to sam to zrob a nie
        wypisuj totalnych glupst w internecie.
      • kontrkultura Re: Rada dla Czeczenow 03.12.02, 20:18
        swiatlo napisał:

        > Czeczeni musza zrozumiec jedna podstawowa rzecz: nie ma dla nich
        > miejsca na Ziemi jesli sie nie wyrzekna zbrodniczej filozofii
        > islamsko-terrorystycznej. To co powinni zrobic to wyrzec sie
        > terroryzmu i wziac sie do pracy: odbudowac swoje domy, miasta i
        > szkoly. Jezeli chca uniknac zaglady jako narod to musza znalezc
        > swoje miejsce w XXI wieku.
        > Jezeli po powrocie do Czeczeni znowu sie chwyca za karabiny to
        > te zaglade tylko przyspiesza.
        --------
        100% racji
      • Gość: Rosja the Best Re: Rada dla Czeczenow IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 00:12
        swiatlo napisał:

        > Czeczeni musza zrozumiec jedna podstawowa rzecz: nie ma dla nich
        > miejsca na Ziemi jesli sie nie wyrzekna zbrodniczej filozofii
        > islamsko-terrorystycznej. To co powinni zrobic to wyrzec sie
        > terroryzmu i wziac sie do pracy: odbudowac swoje domy, miasta i
        > szkoly. Jezeli chca uniknac zaglady jako narod to musza znalezc
        > swoje miejsce w XXI wieku.
        > Jezeli po powrocie do Czeczeni znowu sie chwyca za karabiny to
        > te zaglade tylko przyspiesza.


        Brawo !!!
    • Gość: NYorker Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów IP: 216.173.56.* 03.12.02, 18:57
      obawiam sie, ze jurysdykcja hagi rozciaga sie tylko na kraje
      conajmniej ucywilizowane
    • kontrkultura Ogolnie o wojnie i Czeczenii 03.12.02, 19:13
      Czeczeni maja jeden powazny problem - nie skoncza wojny.
      tzn. teraz chca konca wojny(, ale z niepodlegloscia), bo czuja sie slabymi, a
      jak juz dostana niepodleglosc to po pewnym czasie znowu rozpoczna wyprawy na
      Moskwe.

      Najwiekszym bledem dla Rosji bylo pierwsze wycofanie wojska, gdyz za 2 lata
      niepodleglosci agetatorzy terorystyczni zaprali muzgi Czeczenom, szczegolnie
      mlodym.

      Jezeli dostana te niepodleglosc jeszcze raz, bez przyszlej kilka razy krwawszej
      totalnej wojny sie nie obejdzie...
      • Gość: Shidiskas Re: Ogolnie o wojnie i Czeczenii IP: *.physik.fu-berlin.de 03.12.02, 20:19
        kontrkultura napisał:

        > Najwiekszym bledem dla Rosji bylo pierwsze wycofanie wojska,
        gdyz za 2 lata
        > niepodleglosci agetatorzy terorystyczni zaprali muzgi
        Czeczenom, szczegolnie
        > mlodym.

        To Tobie ktos MOZG "zapral" bo nawet nie wiesz jak sie ten wyraz
        pisze.

        Jest jedna metoda aby kazdy byl uszczesliwiony - jak Ruscy chca
        zostac na wieki w Czeczenii, to niech zostaja, ale tylko jako
        trupy.

        > Jezeli dostana te niepodleglosc jeszcze raz, bez przyszlej
        kilka razy krwawszej

        Rosjoa mordowala, morduje i bedzie mordowac!
        • kontrkultura Re: Ogolnie o wojnie i Czeczenii 03.12.02, 20:29
          Gość portalu: Shidiskas napisał(a):

          > To Tobie ktos MOZG "zapral" bo nawet nie wiesz jak sie ten wyraz
          > pisze.
          >
          > Jest jedna metoda aby kazdy byl uszczesliwiony - jak Ruscy chca
          > zostac na wieki w Czeczenii, to niech zostaja, ale tylko jako
          > trupy.

          Mowie fakty, a Ty cos pie... od Siebie.
          Chodzi o to, ze przez 2 lata dzieci w szkolach uczyli sie obslugiwac karabiny
          maszynowe i zabijac.

          > Rosjoa mordowala, morduje i bedzie mordowac!

          Kazdy morduje, mordowal i bedzie mordowal, zeby nie byc zamordowanym, ale jak
          ktos zaczyna (tym bardziej przeciw komus silniejszemu) to niech sie pozniej nie
          dziwi.
        • Gość: Halina Re: Ogolnie o wojnie i Czeczenii IP: *.friaco.access.uk.tiscali.com 03.12.02, 20:58
          Gość portalu: Shidiskas napisał(a):

          > > Rosjoa mordowala, morduje i bedzie mordowac!

          To prawda. Jest dla mnie rzecza niepojeta jak mozna tak
          relatywizowac prawde. Wladek - jest mi Ci naprawde zal, bo
          jestes po prostu niewolnikiem rosyjskiej propagandy.
          Rosja zniszczyla cale narody; deportacje, przesiedlenia,
          rusyfikacja, mordy, zeslania, fikcyje sady...
          I TY chcesz wmowic nam - Polakom, ze Rosja walczy o cywilizacje
          w Czeczenii. W 1772 r. powiedzieliscie Eropie, ze walczycie o
          prawa rosyjskich dysydentow w Rzeczpospolitej...Czy wiesz co
          znaczy slowo - Rzeczpospolita ?. To RES PUBLICA, to jest prawo
          demokracji, ktora w owczesnych czasach, wlasnie w Polsce byla
          UNIKALNA. Rzeczpospolita byla pelna katolickich katedr,
          kosciolow ortodoksyjnych, synagog ( najwiekasza spolecznosc
          zydowska w Europie) i meczetów!
          I wy Rosjanie sadzicie, ze my - Polacy uwierzymy, ze chodzi Wam
          o walke z terroryzmem w Czeczenii??? Tak jak chodzilo wam o
          dysydentów ortodoksyjnych w Polsce 18-wiecznej?... Poczytaj
          Burk'a i dowiedz sie co Europa myslala wowczas o waszej polityce
          (Burke nazwal rozbior Polski zbrodnia).

          Zostawcie narod czeczenski w spokoju. O co wam chodzi; o rope? O
          Azje? Kazdy ma was juz dosyc. Dajcie swoim ludziom godziwe zycie
          i PRAWA AUTENTYCZNEJ DEMOKRACJI, a potem podyskutujemy o
          rosyjskim wkladzie w kulture europejska.
          Jest mi was zal.
          I nie, tym razem nie bedzie wygranej, poniewaz sa ludzie w
          Europie (Dania, polska, Wegry, Czechy itd.), ktorzy domyslaja
          sie co robicie w Czeczenii.
          • kontrkultura Re: Ogolnie o wojnie i Czeczenii 03.12.02, 21:10
            Gość portalu: Halina napisał(a):

            > To prawda. Jest dla mnie rzecza niepojeta jak mozna tak
            > relatywizowac prawde. Wladek - jest mi Ci naprawde zal, bo
            > jestes po prostu niewolnikiem rosyjskiej propagandy.
            > Rosja zniszczyla cale narody; deportacje, przesiedlenia,
            > rusyfikacja, mordy, zeslania, fikcyje sady...
            > I TY chcesz wmowic nam - Polakom, ze Rosja walczy o cywilizacje
            > w Czeczenii. W 1772 r. powiedzieliscie Eropie, ze walczycie o
            > prawa rosyjskich dysydentow w Rzeczpospolitej...Czy wiesz co
            > znaczy slowo - Rzeczpospolita ?. To RES PUBLICA, to jest prawo
            > demokracji, ktora w owczesnych czasach, wlasnie w Polsce byla
            > UNIKALNA. Rzeczpospolita byla pelna katolickich katedr,
            > kosciolow ortodoksyjnych, synagog ( najwiekasza spolecznosc
            > zydowska w Europie) i meczetów!
            > I wy Rosjanie sadzicie, ze my - Polacy uwierzymy, ze chodzi Wam
            > o walke z terroryzmem w Czeczenii??? Tak jak chodzilo wam o
            > dysydentów ortodoksyjnych w Polsce 18-wiecznej?... Poczytaj
            > Burk'a i dowiedz sie co Europa myslala wowczas o waszej polityce
            > (Burke nazwal rozbior Polski zbrodnia).
            >
            > Zostawcie narod czeczenski w spokoju. O co wam chodzi; o rope? O
            > Azje? Kazdy ma was juz dosyc. Dajcie swoim ludziom godziwe zycie
            > i PRAWA AUTENTYCZNEJ DEMOKRACJI, a potem podyskutujemy o
            > rosyjskim wkladzie w kulture europejska.
            > Jest mi was zal.
            > I nie, tym razem nie bedzie wygranej, poniewaz sa ludzie w
            > Europie (Dania, polska, Wegry, Czechy itd.), ktorzy domyslaja
            > sie co robicie w Czeczenii.
            ----------------
            Szanowna pani Halino, naprawde wiem, ze nic dobrego armia Rosyjska w Czeczenii
            nie robi. Jestem realista, ale niech pani tez takowa bedzie. A porownywanie
            Polskich powstancow do Czeczencow to najwieksza hanba!
            Walczylismy godnie, nie zabijalismy niewinnych i wszystcy nawet Ci Rosjanie,
            ktorzi maja uklad myslenia wprost imperialistyczny, nic zlego o powstancach nie
            mowia i nikt nic zlego nie powie.

            Problem z Czeczenia jest wiele glebszy niz myslicie i nie ma latwego
            rozwiazania.

            P.S.
            Jestem Polak, ale gdy stawka jest Twoje zycie, nyslisz inaczej.
            • hk14 Re: Ogolnie o wojnie i Czeczenii 03.12.02, 22:32
              kontrkultura napisał:

              > Szanowna pani Halino, naprawde wiem, ze nic dobrego armia Rosyjska w
              Czeczenii
              > nie robi. Jestem realista, ale niech pani tez takowa bedzie. A porownywanie
              > Polskich powstancow do Czeczencow to najwieksza hanba!
              > Walczylismy godnie, nie zabijalismy niewinnych i wszystcy nawet Ci Rosjanie,
              > ktorzi maja uklad myslenia wprost imperialistyczny, nic zlego o powstancach
              nie
              >
              > mowia i nikt nic zlego nie powie.
              >
              > Problem z Czeczenia jest wiele glebszy niz myslicie i nie ma latwego
              > rozwiazania.
              >
              > P.S.
              > Jestem Polak, ale gdy stawka jest Twoje zycie, nyslisz inaczej.

              Drogi Panie Kontkultura,

              Nie widze NIC, ale to NIC hanbiacego w porównaniu sytuacji Polakow z okresu
              powstanczego do sytuacji narodu czeczenskiego ! Przeciwnie - jest tu wiele
              aspektow paralernych - w tym charakter rosyjskiej propagandy. Naturalnie, ze
              Polacy sa narodem europejskim i nigdy nie terroryzowali ludzi w teatrze.., ale
              Czeczency maja wszelkie prawo bycia wolnymi. Jak maja te wolnosc uzyskac? Jak?

              Oczywiscie, ze Stany Zjednoczone wysylaly bron do Afganistanu w latach 80-tych,
              podczas gdy polskiej Solidarnosci wystarczyly ulotki, poniewaz mamy tu do
              czynienia z ogromna róznica kulturowa miedzy Polska, a Afganistanem. Niemniej
              jednak idea - tak samo w wypadku Czeczenii - jest ta sama - PRAWO BYCIA WOLNYM.

              Drogi Panie 'Kontrkultura'. Ja chce pojechac do Czeczenii, cche zobaczyc ten
              egzotyczny dla mnie kraj, chce spojrzec na gory Kaukazu. Ja nie chce jechac do
              Czeczenii, zeby zobaczyc ROSJE.

              Nie, najwieksza hanba nie jest porownywanie ludzi wlaczacych o wolnosc! Hanba
              jest twierdzenie, ze nawet najbardziej nacjonalistyczny Rosjanin nigdy nic
              zlego o powstancach nie mowil i nie powie. Nie wydaje mi sie. w swoim czasie
              Rosjanie nazywali Polakow walczacych z Nazistami - BANDYCI. Czy pan wie o tym
              fakcie historycznym, Panie Kontrkultura?

              I jak przepraszam bardzo jest to skomplikowany problem - Czeczenia?
              • kontrkultura Re: Ogolnie o wojnie i Czeczenii 04.12.02, 10:12
                Pani Halino,
                nawet Gazeta Wyborcza pisala o Czeczenii i o tym, ze to bardzo skomlikowany
                narod. Niestety zawsze mieli duze problemy ze stworzeniem wlasnego panstwa, bo
                zawsze woleli byc niezalezni, nawet od siebie, jak to bylo za Dudajewa.

                jest tu jeden bardzo przydatny artykul z wyborczej:
                www1.gazeta.pl/swiat/1,34181,1130700.html
                A tu link do mojej opinii na ten temat:
                www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?f=50&w=3643714&a=3676869
                Zapraszam do dyskusji
            • hk14 Re: Ogolnie o wojnie i Czeczenii 03.12.02, 22:37
              kontrkultura napisał:

              > Szanowna pani Halino, naprawde wiem, ze nic dobrego armia Rosyjska w
              Czeczenii
              > nie robi. Jestem realista, ale niech pani tez takowa bedzie. A porownywanie
              > Polskich powstancow do Czeczencow to najwieksza hanba!
              > Walczylismy godnie, nie zabijalismy niewinnych i wszystcy nawet Ci Rosjanie,
              > ktorzi maja uklad myslenia wprost imperialistyczny, nic zlego o powstancach
              nie
              >
              > mowia i nikt nic zlego nie powie.
              >
              > Problem z Czeczenia jest wiele glebszy niz myslicie i nie ma latwego
              > rozwiazania.
              >
              > P.S.
              > Jestem Polak, ale gdy stawka jest Twoje zycie, nyslisz inaczej.

              Drogi Panie Kontrkultura,

              Nie widze NIC, ale to NIC hanbiacego w porównaniu sytuacji Polakow z okresu
              powstanczego do sytuacji narodu czeczenskiego ! Przeciwnie - jest tu wiele
              aspektow paralernych - w tym charakter rosyjskiej propagandy. Naturalnie, ze
              Polacy sa narodem europejskim i nigdy nie terroryzowali ludzi w teatrze.., ale
              Czeczency maja wszelkie prawo bycia wolnymi. Jak maja te wolnosc uzyskac? Jak?

              Oczywiscie, ze Stany Zjednoczone wysylaly bron do Afganistanu w latach 80-tych,
              podczas gdy polskiej Solidarnosci wystarczyly ulotki, poniewaz mamy tu do
              czynienia z ogromna róznica kulturowa miedzy Polska, a Afganistanem. Niemniej
              jednak idea - tak samo w wypadku Czeczenii - jest ta sama - PRAWO BYCIA WOLNYM.

              Drogi Panie 'Kontrkultura'. Ja chce pojechac do Czeczenii, cche zobaczyc ten
              egzotyczny dla mnie kraj, chce spojrzec na gory Kaukazu. Ja nie chce jechac do
              Czeczenii, zeby zobaczyc ROSJE.

              Nie, najwieksza hanba nie jest porownywanie ludzi wlaczacych o wolnosc! Hanba
              jest twierdzenie, ze nawet najbardziej nacjonalistyczny Rosjanin nigdy nic
              zlego o powstancach nie mowil i nie powie. Nie wydaje mi sie. w swoim czasie
              Rosjanie nazywali Polakow walczacych z Nazistami - BANDYCI. Czy pan wie o tym
              fakcie historycznym, Panie Kontrkultura?

              I jak przepraszam bardzo jest to skomplikowany problem - Czeczenia?
    • Gość: Tornto Re: List otwarty do Adama Michnika IP: *.rsp.ca 03.12.02, 19:14
      Panie Adamie,
      Jest pan i znany i zamozny. Niech pan zalozy komitet budowy
      pomnika Michala Gorbaczowa. Uwazam ze jest to jedyna mozliwosc
      pokazania i Rosjanom i swiatu ze dobro jeszcze istnieje w ich
      narodzie. Trzeba to zrobic wlanie jeszcze za rzycia Michaila
      Gorbaczowa.
      • Gość: 666 Re: List otwarty do Adama Michnika IP: *.mcbone.net / *.pppool.de 03.12.02, 19:17
        Jakiego rytu brat jest czlonkiem?

        Gość portalu: Tornto napisał(a):

        > Panie Adamie,
        > Jest pan i znany i zamozny. Niech pan zalozy komitet budowy
        > pomnika Michala Gorbaczowa. Uwazam ze jest to jedyna mozliwosc
        > pokazania i Rosjanom i swiatu ze dobro jeszcze istnieje w ich
        > narodzie. Trzeba to zrobic wlanie jeszcze za rzycia Michaila
        > Gorbaczowa.
        • Gość: Toronto Re: List otwarty do Adama Michnika IP: *.rsp.ca 03.12.02, 22:05
          Odpowiedz: Szpotanskiego
          Gość portalu: 666 napisał(a):

          > Jakiego rytu brat jest czlonkiem?
          >
          > Gość portalu: Tornto napisał(a):
          >
          > > Panie Adamie,
          > > Jest pan i znany i zamozny. Niech pan zalozy komitet budowy
          > > pomnika Michala Gorbaczowa. Uwazam ze jest to jedyna
          mozliwosc
          > > pokazania i Rosjanom i swiatu ze dobro jeszcze istnieje w
          ich
          > > narodzie. Trzeba to zrobic wlanie jeszcze za rzycia Michaila
          > > Gorbaczowa.
    • Gość: thomas Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.mcbone.net / *.pppool.de 03.12.02, 19:14
      A co na to Postepowa Socjalistyczna Eurpoa. Nic, ma w nosie
      Czeczenow. Gdyby chodzilo o lesbijki i pederastow to rejwach i
      protesty na caly swiat. Paletynczycy czy Czeczency kogo to
      interesuke?
      • kontrkultura Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 03.12.02, 19:33
        ale pedaly i lesbijki nikogo nie zabijaja i stosuja sie do praw czlowieka.
        • Gość: NYorker Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów IP: 216.173.56.* 03.12.02, 19:43
          kontrkultura napisa?:

          > ale pedaly i lesbijki nikogo nie zabijaja i stosuja sie do
          praw czlowieka.
          >
          prawda wladku. jakkolwiek konstrukcja: pederasci i lesbijki
          stosuja sie do praw czlowieka jest - efemistycznie mowiac -
          idiotyczna, to widze sens twoich intencji.
          skoros czlowiek rozumny, to mozesz mi wskazac sposoby,
          w jakie narody moga walczyc o wolnosc, prawo do
          samostanowienia?
          pozdrawiam
          • kontrkultura Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów 03.12.02, 20:09
            Gość portalu: NYorker napisał(a):

            > prawda wladku. jakkolwiek konstrukcja: pederasci i lesbijki
            > stosuja sie do praw czlowieka jest - efemistycznie mowiac -
            > idiotyczna, to widze sens twoich intencji.
            > skoros czlowiek rozumny, to mozesz mi wskazac sposoby,
            > w jakie narody moga walczyc o wolnosc, prawo do
            > samostanowienia?
            > pozdrawiam
            -------------
            Poprostu pedaly i lesbijki nikogo nie zabijaja.
            Walczyc narody powinny godnie i juz majac te swoja niepodlegosc cenic ja, a nie
            podskakiwac wszystkim... tym bardziej silniejszym.
            • Gość: Ra Do Wladka IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.02, 00:01
              Co to znaczy nie podskakiwac do silniejszych? Prawo buszu? O to
              ci chodzi zasrany szowinisto? Rosja jest silniejsza? gowno
              prawda, spoleczenstwo jest biedne i zapijaczone i zyje na
              poziomie trzeciego swiata i tylko garstka bogatych istnieje.
              wiekszosc to biedota. Rosja jest slaba i tylko bron atomowa ja
              wywindowuje ale te bron my tez mamy gnoje parszywe! I nie damy
              sie wam prostakom zastraszyc...
              • kontrkultura Re: Do Wladka 04.12.02, 12:58
                Gość portalu: Ra napisał(a):

                > Co to znaczy nie podskakiwac do silniejszych? Prawo buszu? O to
                > ci chodzi zasrany szowinisto? Rosja jest silniejsza? gowno
                > prawda, spoleczenstwo jest biedne i zapijaczone i zyje na
                > poziomie trzeciego swiata i tylko garstka bogatych istnieje.
                > wiekszosc to biedota. Rosja jest slaba i tylko bron atomowa ja
                > wywindowuje ale te bron my tez mamy gnoje parszywe! I nie damy
                > sie wam prostakom zastraszyc...
                ----------
                Czy ja kogos strasze?
                Czy ja mowie, ze Rosja to wspanialy, bogaty kraj?
                Poprostu powiedzialem, ze Rosja jest silniejsza od Czeczenii.
                • Gość: antysowieticus do Wladka IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.02, 13:54
                  OK. stary ale nie zapominaj, ze to rosja zaczela bo to rosja
                  podbila czeczenie a nie na odwrot. Czeczeni to calkiem odmienny
                  etnicznie i kulturowo kraj, nie sadze aby dobrze czuli sie w
                  federacji rosyjskiej. Dlatego daza do niepodleglosci i jest to
                  naturalne.
                  • kontrkultura Re: do Wladka 04.12.02, 14:27
                    Ok,(co do historii nie zgadzam sie - ptrz kilka postow nizej "Historia
                    Czeczenia-Rosja")

                    Czy masz pewnosc, ze pozostawiona przez Rosje wolna Czeczenia nie bylaby
                    zagrozeniem dla sasiednich panstw?
        • Gość: Anna Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: proxy / *.vf.shawcable.net 03.12.02, 19:44
          Niestety nadal tak jest, ze swiat boi sie Rosji i nie chce
          wchodzic jej w droge. Trybunal Haski robi to samo. I z
          pewnoscia sytuacja Czeczenow nie zmieni sie na lepsze, az ich
          calkiem sprzatna z powierzchni ziemi. Do tego zreszta Rosja
          dazy. To tak, jakby Ameryka po atakach terrorystycznych
          wymordowala wszystkich Arabow.
          I tym sie wlasnie roznia ludzie.
          • kontrkultura Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 03.12.02, 20:17
            Gość portalu: Anna napisał(a):
            > Niestety nadal tak jest, ze swiat boi sie Rosji i nie chce
            > wchodzic jej w droge. Trybunal Haski robi to samo.

            Tak samo milczal, gdy majac te niepodleglosc terorysci (czy moze
            wolicie "powstancy") mordowali Rosjan, zabierali im majatki, brali niewolnikow.
            Wiesz ilu Rosjan zginelo bez domu? A ilu zabito?

            > I z pewnoscia sytuacja Czeczenow nie zmieni sie na lepsze, az ich
            > calkiem sprzatna z powierzchni ziemi. Do tego zreszta Rosja
            > dazy. To tak, jakby Ameryka po atakach terrorystycznych
            > wymordowala wszystkich Arabow.
            > I tym sie wlasnie roznia ludzie.

            Problem jest glebszy niz Wy myslicie, nie ma latwego rozwiazania - "dac
            niepodleglosc" i wszystcy zadowoleni. Niestety Czeczenii nie zatrzymaliby sie
            na niepodleglosci. Jezeli do wladzy znowu dojda terorysci, nowych wypraw na
            Moskwe nie miniemy :(
            • Gość: shidiskas Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.physik.fu-berlin.de 03.12.02, 20:24
              kontrkultura napisał:

              > Problem jest glebszy niz Wy myslicie, nie ma latwego
              rozwiazania - "dac
              > niepodleglosc" i wszystcy zadowoleni. Niestety Czeczenii nie
              zatrzymaliby sie
              > na niepodleglosci. Jezeli do wladzy znowu dojda terorysci,
              nowych wypraw na
              > Moskwe nie miniemy :(
              >

              Jezeli wierzysz w brednie, ktore wypisyjesz nt
              Czeczenow-terrorystow to idz okop sie i czekaj na atak.
              • kontrkultura Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 03.12.02, 20:30
                Gość portalu: shidiskas napisał(a):

                > Jezeli wierzysz w brednie, ktore wypisyjesz nt
                > Czeczenow-terrorystow to idz okop sie i czekaj na atak.
                -----------
                Wierze w fakty i uderzenia prewencyjne
            • Gość: ola Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: 218.70.17.* 04.12.02, 07:54
              kontrkultura napisał:

              > Gość portalu: Anna napisał(a):
              > > Niestety nadal tak jest, ze swiat boi sie Rosji i nie chce
              > > wchodzic jej w droge. Trybunal Haski robi to samo.
              >
              > Tak samo milczal, gdy majac te niepodleglosc terorysci (czy
              moze
              > wolicie "powstancy") mordowali Rosjan, zabierali im majatki,
              brali niewolnikow.
              > Wiesz ilu Rosjan zginelo bez domu? A ilu zabito?
              >
              > > I z pewnoscia sytuacja Czeczenow nie zmieni sie na lepsze,
              az ich
              > > calkiem sprzatna z powierzchni ziemi. Do tego zreszta Rosja
              > > dazy. To tak, jakby Ameryka po atakach terrorystycznych
              > > wymordowala wszystkich Arabow.
              > > I tym sie wlasnie roznia ludzie.
              >
              > Problem jest glebszy niz Wy myslicie, nie ma latwego
              rozwiazania - "dac
              > niepodleglosc" i wszystcy zadowoleni. Niestety Czeczenii nie
              zatrzymaliby sie
              > na niepodleglosci. Jezeli do wladzy znowu dojda terorysci,
              nowych wypraw na
              > Moskwe nie miniemy :(
              > nie przypominam sobie jakichs straszliwych najazdow ludow
              kaukaskich na rosje w ciagu ostatnich 500 lat, z wyjatkiem
              uzasadnionych rajdow podczas wojny (wy do nas, to moze i my do
              was, zobaczycie, jak to fajnie)
              • kontrkultura Historia Rosja-Czeczenia 04.12.02, 12:13
                Ciekawe, ze nic nie wiesz...

                Po wyzwoleniu sie od Tatarow Rosja dogadala sie prawie ze wszystkimi narodami
                Kaukazu //oprocz Czeczenow// o wspolpracy i przyjazni.

                Od stuleci trwala ta wojna, ktora zaczela sie od najazdow Czeczenow na Armenie.
                Wtedy Rosja stanela w obronie Ormian i uratowala ich od wyginiecia, a sama sie
                dala w to wciagnac...

                Agresywna polityke Czeczenom nawiazala Turcja, wyslanicy. W koncu mialo dojsc
                do polaczenia Turcji i Czeczenii. Wiecie, ze Turcja nigdy nie byla w dobrych
                stosunkach z Rosja.

                Rosji tego okresu (200 lat temu) do niczego nie byla potrzebna ropa! Poprostu
                dala sie wciagnac w te sprawe i ponosila takie straty, ktorych nie ponosila w
                zadnej wojnie Europejskiej! Raz za razem toczyly sie walki miedzy oddzialami
                Rosji, a Czeczenami, ktorzi dopiero w czasie wojny stworzyli wlasne panstwo.
                Wojny ucichly dopiero gdy Rosjanom udlao sie dogadac z ich przewodca wojennym w
                drugiej polowie XIX wieku. On (Szamil) uzyskal stanowisko analogiczne do
                szlachcica w Polsce, ktory tez uznawal te same stanowiska dla jego dzieci.

                I mozeby sie tak skonczylo, gdyby nie komunisci, ktorzi obiecywali Czeczenom
                wyzwolenie od tamtejszej wladzy, wolnosc, bogactwo itp., a po rewolucji
                narzucili im swoje porzadki. Gdy Stalin doszedl do wladzy rozpoczal
                najprawdziwsze wynarodowianie Czeczenow - mial jakies swoje porachunki (jak
                Hitler do zydow), gdyz pochodzil z regionu Gruzji, w ktorym nienawidzono
                Czeczenow. On kazal przewozic Czeczenow do najgorszych obozow zaglady w ZSRR.

                I Wojna Czeczenska miala troche inna historie, a wlasciwie jak najbardziej
                finansowa. Jelcyn byl osoba, ktora miala ogromne i nieuzasadnione ambicje
                prezydenckie. Chcial przylaczyc Czeczenie, dlatego, ze w tym wypadku (nie tyle
                go ropa interesowala !!!) uzyskalby mozliwosc na budowe rurociagu, na ktora juz
                mial chetnych inwestorow. Dudajew nie chcial wojny! Wielokrotnie dzwonil do
                Jelcyna, a jego nawet nie chciano o tym poinformowac, a nawet jak sie juz
                dowiedzial nie zmienil stanowiska.

                I Wojna skonczyla sie tuz przed wyborami, zeby sie wszystkim przypodobac, a II
                wojne zaczeto po wypadkach z najazdami na Dagestan i Wybuchami domow w Moskwie
                i innych miastach.

                Za te kilka lat, po I wojnie w Czeczenii panowali bandyci i surowe wladze,
                ktorzi nie przeciwstawiali sie chodowli narkotykow, handlu niewolnikami,
                szariatowi, zas mieli w tym swoj interes, lub poprostu byli bezradni w sensie
                wladzy. Podobnie jak 200 temu mieli tam swoich agentow organizacje, ale juz
                terorystyczne, mieli tam swoje obozy szkoleniowe, w ktorych rekrutowano
                terorysci, a mlodziez Czeczenska uczono obslugiwac sie bronia palna.

                Widzimy, ze pierwsza wojna doprowadzila do utraty mozliwosci do zbudowania
                panstwa z mocnym aparatem pantwowym i na tym wlasnie polega glowny problem -
                niepodleglosc to nie oznacza koniec wojny i problemow. Czeczenia musi sie
                ucywilizowac, ale jak?

                Odszedlem od tematu...
                A no wlasnie gdy w Czeczenii osiedlili sie przyjacjele z terorystycznych
                organizacji, zaczeto organizowac zamachy. Dagestan, Armenia, Wybuchy w Moskwie
                i innych miastach. Stad II Wojna w Czeczenii na ktorej skorzystal najwiecej
                Putin, gdyz pokierowal opinia publiczna, akurat przed wyborami.

                Jak to skonczyc?
        • Gość: KLEKS Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.indisoft.com / 192.168.98.* 04.12.02, 12:19
          A eits to czyja zasluga? Ile ludzi rocznie zabija?

          kontrkultura napisał:

          > ale pedaly i lesbijki nikogo nie zabijaja i stosuja sie do
          praw czlowieka.
          >
    • Gość: zenek Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.dip.t-dialin.net 03.12.02, 20:18
      no tak wojna jest wojna ,a jakimi metodami ja sie prowadzi to sa
      te : takimi na jakie nas stac tzn kazdy chyba wie o co chodzi
      pierwszy swiat drugi swiat i trzeci swiat ma swoje mozliwosci
      finansowe i proboje z tego co moze a jak nie nazywamy to
      terroryzmem ................
      • kontrkultura Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 03.12.02, 20:22
        Gdyby Rosja sie tez stosowala tego na co ja stac, zrzucilaby atomowke.
        Owszem to nie ludzkie i Rosja tego nie zrobi, ale maja do tego mozliwosci...

        - nie jestem za atomowka, a Wy nie badzcie za teroryzmem, ok?
        • Gość: mw Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: proxy / *.pg.com 04.12.02, 00:06
          Wladek,

          Idzc sie kurde leczyc na glowe, bierz jakies proszki czy co. Nie
          bredz juz o tej sile bo Ci to wyraznie szkodzi w percepcji
          swiata. Nie wszyscy na swiecie sie morduja.

          wm.
          • kontrkultura Wyjasnie 04.12.02, 10:48
            Chodzi o to, ze jestem przeciwko urzyciu bomb atomowych, zarowno przeciwko
            urzyciu teroryzmu, w odroznieniu od "zenka", na ktorego post odpowiedzialem.
            • Gość: Shidiskas Re: Wyjasnie IP: *.physik.fu-berlin.de 04.12.02, 13:34
              kontrkultura napisał:

              > Chodzi o to, ze jestem przeciwko urzyciu bomb atomowych,
              zarowno przeciwko
              > urzyciu teroryzmu, w odroznieniu od "zenka", na ktorego post
              odpowiedzialem.

              a jestes tez przeciwko Czeczenom torturowanym w Moskwie a potem
              wyrzucanym na smietnik??? Czy jestes przeciwko mordowaniu cywili
              w Czeczenii w DZIESIATKACH jezeli nie w SETKACH tysiecy!!!!
              • kontrkultura Re: Wyjasnie 04.12.02, 13:59
                Jestem przeciwko tak bezludzkim srodkom stosowanym przez wladze Rosji,
                ale czy to pozwala terorystom mnie zabic?
                Co ja im zrobilem?
                P.S.
                Jak bys Ty powiedzial na moim miejscu, gdybys tu mieszkal ???
                --
                Pozdr.
                Wladek z Moskwy

                zapraszam do dyskusji na ten temat:
                www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?f=50&w=3643714&a=3676869
    • Gość: zenek Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.dip.t-dialin.net 03.12.02, 20:29
      a co takiemu palaczowi trawki(niektorzy czeczeni) zostanie jak
      mu sens zycia odebrany zostanie.......???? jak nie moze byc
      pewny czy jutro rodzina jego ,on jeszcze przy zyciu beda?
      • kontrkultura Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 03.12.02, 20:37
        O rodzinie powinno sie bylo pomartwic przed tym, jak siegac po bron, a skoro
        juz to czy taki jeden ceni swoja rodzine, swoje zycie?

        P.S.

        Czy Czeczency w koncu chca tego swojego szariatu (niewolnictwo, morderstwa
        nieCzeczenow - ok), czy moze jednak praw czlowieka?
        • Gość: Halina Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.friaco.access.uk.tiscali.com 03.12.02, 21:07
          Przykro mi to stwierdzic, Wladek, ale nie sadze, aby Rosja byla
          ekspertem w kwestii praw czlowieka, tudziz ochorny zycia
          ludzkiego...
          Pozdrawiam
          Halina
          • kontrkultura Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 03.12.02, 21:18
            Gość portalu: Halina napisał(a):

            > Przykro mi to stwierdzic, Wladek, ale nie sadze, aby Rosja byla
            > ekspertem w kwestii praw czlowieka, tudziz ochorny zycia
            > ludzkiego...
            > Pozdrawiam
            > Halina
            -------
            zgadzam sie na 100%, chociaz oficjalnie tak wlasnie jestm
            ale czy ustroj wolnej Czeczeni byl lepszy?
            i czy jest jakiejs inne wyjscie?
            Bo sie obawiam, ze szykuje sie kolejna Palestyna.
        • Gość: Grzeh Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: proxy / *.gorzow.mm.pl 03.12.02, 21:17
          Wlodek na to co ty piszesz... mozna by powedziec ze jakis
          nieoswiecony np szkot za czasow II woj swiatowej o eksterminacji
          zydow a nawet np (z tego co ty opowiadasz) z chwila likwidacji
          getta warszawskiego.. doslownie tosamo moglby pisaz. ze zyd to
          terrorysta i ze powinien walczyc godnie a nie podskakuje
          silniejszym" ha jak sie alczy godnie i nie podskakuje??? bo ja
          nie wiem?:) swoja droga. masz takie tlumaczenie ze tym samym
          mzona wszytkie zlo wytlumaczyc... (nie mylic prosze z sytuacja
          aktualna izaela) mowie o sytuacji w Polsce za czasow II woj
          swiatowej i getccie warszawskim... i calej ekstremminacji
          wojennej jaka jaka (chyba wlaodek nie zaprzeczysz?),.. bo tylko
          tak kojarzy mi sie to co teraz jest grane w Rosji..
          Iracja wszyscy nadal sie boja Rosjan.....
          swoja droga wlodek uwazaj bo prze pomylke za czeczenca ciebie
          wezma i co? marne twoje beda tlumaczenia:)))))
          a jak znasz zasady komunizmu i mysli tptalitaryzmu:) wszyscy sa
          winni:) czemy by i nie TY:) - wiec wiecej prosze zrozumienia
          Wlodek



          kontrkultura napisał:

          > O rodzinie powinno sie bylo pomartwic przed tym, jak siegac po
          bron, a skoro
          > juz to czy taki jeden ceni swoja rodzine, swoje zycie?
          >
          > P.S.
          >
          > Czy Czeczency w koncu chca tego swojego szariatu
          (niewolnictwo, morderstwa
          > nieCzeczenow - ok), czy moze jednak praw czlowieka?
          >
          • kontrkultura Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 03.12.02, 21:26
            Wiem i sie zgadzam,

            ale co do podskakiwania, chodzilo mi o to, ze gdy byli suwerenni, trzeba bylo
            siedziec w spokoju i nikogo nie ruszac.

            To co dzieje sie teraz, jest okropne i nie ludzkie. Tego wszystkiego naprawde
            sie boje! Szkoda mi ich. Mam juz dosyc tej Czeczenii i z reszta kazdy Rosjanin,
            czy nie Rosjanin, ktory tu mieszka mysli podobnie.

            Jak sie od niej odizolowac, gdy wiesz, ze i tak sie to nie skonczy? Dobrzeby
            bylo przyjac, ze niech tam u siebie robia, co chca, byleby nie dochodzilo do
            powtorzenia sprawy na Dubrowce, ale to tylko intencje... nic wiecej, niestety.
    • schone Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 03.12.02, 21:18
      A kiedy sie zainteresuje trybunal haski sprawa
      przesladowan usa w stosunku do al-kaidy? Co to za
      dwulicowosc? I al-kaida i czeczency to ta sama banda.
      Dlaczego stosujesz do Rosji inna miarke, a do usa
      inna,sprzedawczykuuuuuu!!!!!!!!
      • Gość: Rosja Rulez Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 03.12.02, 23:30
        schone napisał:

        > A kiedy sie zainteresuje trybunal haski sprawa
        > przesladowan usa w stosunku do al-kaidy? Co to za
        > dwulicowosc? I al-kaida i czeczency to ta sama banda.
        > Dlaczego stosujesz do Rosji inna miarke, a do usa
        > inna,sprzedawczykuuuuuu!!!!!!!!

        Dokladnie. Czeczenow do pieca!!! Stworzmy nowy majdanek w Polsce dla
        czeczenow!!!
        A zarazem pare polakow tez tam wepchniemy!!!!
      • Gość: Rosja the Best Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 00:00
        schone napisał:

        > A kiedy sie zainteresuje trybunal haski sprawa
        > przesladowan usa w stosunku do al-kaidy? Co to za
        > dwulicowosc? I al-kaida i czeczency to ta sama banda.
        > Dlaczego stosujesz do Rosji inna miarke, a do usa
        > inna,sprzedawczykuuuuuu!!!!!!!!

        Dokladnie mowisz ! co to za perdoly !
        • Gość: antysowieticus Do wszystkich ruskich i tych co icjh popieraja IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.02, 00:08
          Dobry rusek to rusek dwa metry pod ziemia z gnijacym lbem...he
          he he ! Jestem diablem i oczekuje was w piekle he he he!!!
          • Gość: Rosja the Best Re: Do wszystkich ruskich i tych co icjh popieraj IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 00:16
            Gość portalu: antysowieticus napisał(a):

            > Dobry rusek to rusek dwa metry pod ziemia z gnijacym lbem...he
            > he he ! Jestem diablem i oczekuje was w piekle he he he

            Polak , jak ty, to ten ktory gryzie glebe w moim ogrodku! Kurde, masz
            siedziec cicho, szmato!
            • Gość: antysowieticus Re: Do wszystkich ruskich i tych co icjh popieraj IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.02, 00:39
              Ty gnojku jebany, ruski zlodzieju samochodow, ruski dresiarzu!
              Zamknij morde i sluchaj z szacunkiem co mowie! Jeszcze w morde
              oberwiesz od jakiegos milego Czeczena he he he
              • Gość: Liosha Re: Do wszystkich ruskich i tych co icjh popieraj IP: 213.17.228.* 04.12.02, 09:02
                Gość portalu: antysowieticus napisał(a):

                > Ty gnojku jebany, ruski zlodzieju samochodow, ruski dresiarzu!

                Wiesz, dresiarze to chyba czysto polski wynalazek.

                > Zamknij morde i sluchaj z szacunkiem co mowie! Jeszcze w morde
                > oberwiesz od jakiegos milego Czeczena he he he

                A co ty nie możesz?
              • Gość: Rosja the Best Re: Do wszystkich ruskich i tych co icjh popieraj IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 15:15
                Gość portalu: antysowieticus napisał(a):

                > Ty gnojku jebany, ruski zlodzieju samochodow, ruski dresiarzu!
                > Zamknij morde i sluchaj z szacunkiem co mowie! Jeszcze w morde
                > oberwiesz od jakiegos milego Czeczena he he

                No jasne ! ty prostytutko, ktora lizie u czeczenow kutasa! Nie mow do mnie s
                zajetymi ustami !
            • hk14 Bez obelg Panowie 04.12.02, 00:41
              Gentlemen,
              Naprawde nie musimy chyba uciekac sie do glupkowatych aluzji o trupach
              w ...szafie i ogródku. Ja nie zycze nikomu smierci. Nie ufam Rosji i nie
              wierze, ze jest to kraj w pelni demokratyczny. Podejrzewam, ze Armia Rosyjska
              jest okrutna wobec ludnosci czeczenskiej, ale nie pozwole sobie na obelgi pod
              niczyim adresem - to uwaga i do mojego rodaka i do Pana z Rosji.
              Mysle, ze Wlodek - syskutant z Moskwy jest inteligentnym rozmówca. Nie zgadzam
              sie z nim pod wieloma wzgledami, ale ciesze sie, ze jest gosciem na polskim
              forum gazety.pl.

              Panowie, prosze porozmawiajmy o faktach, nie o bagnetach i szabelkach! Z góry
              dziekuje.
              • hk14 Do mojego rodaka - Antysovieticusa 04.12.02, 01:11
                Przepraszam, ze tak napisalam, ale po prostu szkoda czasu na obelgi. Wiem, ze
                mezczyzni reaguja troche inaczej niz kobiety.., ale pokaz mu po prostu, ze jako
                Polak masz wiecej klasy!
                P.S
                Dziekuje za piekna odpowiedz na tym drugim forum (o przywodcy czeczenskim).
                Masz racje! Duzo wody uplynie zanim mentalnosc rosyjska sie zmieni.
                Pozdrowienia
            • hk14 Do mojego rodaka - Antysovieticusa 04.12.02, 01:04
              Przepraszam,z e tak napisalam, ale naprawde nie ma co obrzucac sie obelgami. Ja
              wiem,ze mezczyzni reaguja troche inaczej, niz kobiety i wierz mi - ja sie
              okropnie denerwuje jak slysze co Rosja wyprawia na swiecie, co zrobila Polakom
              itd. Ale pokaz im po prostu, ze jako Polak masz wiecej klasy!
              p.s
              Dziekuje za piekna odpowiedz na tym drugim forum ( o uwolnieniu przywodcy
              czeczenskiego). Zgadzam sie, ze wiele wody uplynie zanim mentalnosc narodu
              rosyjskiego sie zmieni.
              Pozdrowienia
          • kontrkultura antysowieticus 04.12.02, 10:35
            Gość portalu: antysowieticus napisał(a):

            > Dobry rusek to rusek dwa metry pod ziemia z gnijacym lbem...he
            > he he ! Jestem diablem i oczekuje was w piekle he he he!!!
            -----------------
            I to jest wlasnie problem wielu Czeczenow (nie tylko tego malego gnojka, ktory
            to juz od dluzszego czasu pisze podobne komentarze wszedzie, gdzie znajduje cos
            o Rosji), ze chca zniszczyc cala Rosje!
    • Gość: kontownik Rosjanie w obozach dla uchodźców IP: proxy / *.bydgoska.krakow.pl 04.12.02, 01:52
      Mongołowie wypędzają w środku zimy rosyjskich cywili z obozów dla uchodźców na
      Białorusi nakazując im powrót do zrównanych z ziemią miast Rosji, gdzie pijane
      hordy Dżingis-Chana XXgo dziesiątkują ludność

      tymczasem Dżingis-Chan XX w ramach swej nieustającej walki o pokój do
      ostatniego naboja sprzedaje kolejną partię myśliwców i rakiet towarzyszowi Mao
      IIImu, po czym wymienia gesty przyjaźni z syfilityczną burżuazją Europy i
      amerykańskimi grupami interesów

      interesy wydają oświadczenie: jest tym lepiej, im bardziej jest chujowo

      a Rosja się wykrwawia, nie mając nawet pasiaków jak 50 lat wcześniej Żydzi,
      Cyganie i Polacy

      wszelki akt sprzeciwu jest niemile widziany
      • Gość: byk Re: Rosjanie w obozach dla uchodźców IP: *.centrala.kbsa / 173.1.0.* 04.12.02, 09:49
        Przeczytałem całą dyskusję i martwi mnie agresja stron.
        Wniosek który jest oczywisty to to, że agresja wszystkich
        przeciwko wszystkim istnieje na tym samym wysokim poziomie,
        wymaga jedynie pożywki aby się ujawnić.
        W moim odczuciu ta dyskusja niczego nie zmieniła i nikomu nie
        pomogła, tak więc państwo dyskutanci nie tędy droga do
        rozwiązania problemu.
        • kontrkultura Re: O dyskusjach, armii i niektorych gosciach 04.12.02, 11:06
          Nareszcie widze osobe, z ktora sie na 100% zgadzam.
          Ale to co robi armia Rosyjska, jest rzeczywiscie czyms strasznym.
          To co robi antysovietikus, jest nie mniej straszne - mysli na poziomie
          czlowieka z okresu I Wojny swiatowej.

          Przypomne, ze wojne rozpoczeto z najwiekszym zachwytem - wszystcy obywatele
          panst Europejskich wychodzili na ulice i sie cieszyli tym, ze zaczela sie
          wojna! Najkrwawsza wojna z tych, ktore tamten swiat w historii pamieta... A
          przyczyna byla nienawisc i tacy jedni, jak antysowietikus.
          • Gość: antysowieticus Re: O dyskusjach, armii i niektorych gosciach IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.02, 14:12
            Hej Wladek te moje emocje nie do konca sa prawdziwe dlatego tak
            tego nie bierz do siebie! W gruncie rzeczy jestem pacyfista.
            Czytam ostatnio duzo i trudno mi jest pojac to co sie dzieje na
            calym swiecie nie tylko w Rosji. Rosjanie i Czeczeni nie sa bez
            winy. Mniej popieram Rosjan ze wzgledu na nasze polskie
            przezycia zwiazane z sowiecka okupacja. Czasami brak mi slow i
            dlatego tak chamsko reaguje. Ale tak naprawde nie jestem
            przeciwko poszczegolnemu czlowiekowi obojetne czy z Rosji czy z
            innego kraju. Jestem bezsilny wobec panujacego zla na tym lez
            padole i stad ta moja agresja.
            Ps. ale naprawde nie skrzywdzilbym nawet muchy!
    • Gość: Vic Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: 209.250.30.* 04.12.02, 03:06
      Taki uklad jaki zrobili sobie Amerykanie z Rosjanamy,to w
      niedlugim czasie kazdy pozostaly narod bedzie przesladowany.
    • kontrkultura Szanowni czytelnicy Wyborczej! 04.12.02, 10:24
      Nie jednokrotnie pisalem, ze problem w Czeczenii jest glebszy niz myslicie.
      Chodzi o to, ze sama niepodleglosc nie zapewni konca wojny.

      Polecam artykul z GW o Czeczenii:
      www1.gazeta.pl/swiat/1,34181,1130700.html

      A jak ktos chce cos zaproponowac w sprawie rozwiazania konfliktu, lub poprostu
      lepiej zrozumiec, zapraszam do rzeczowej dyskusji:

      www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?f=50&w=3643714&a=3676869

      P.S.
      Wielu z Was pisali o Mnie prawie jako o (mniej-wiecej) faszyscie, wiec mysle,
      ze nalezaloby cos wyjasnic: Nie jestem za wojna w Czeczenii, wiem jaka ta
      Rosyjska postkomunistyczna armia i Rzad jest i szkoda mi Czeczenow i Rosjan,
      ale nie widze innej alternatywy niz wojna, ktorej wszystcy maja dosc.
      • Gość: Antysowieticus Jeszcze raz ja! Helena i Wladek! IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.02, 14:58
        Wczoraj przesadzilem z moimi emocjami! Za to was przepraszam.
        Nie popieram Rosji ze wzgledu na nasza polska historie zwiazana
        z Rosja! Boje sie jej! Czeczenow nie znam. Moge sobie wyobrazic,
        ze oni tez nie sa zbyt humanitarni. Ostatnio troche czytam o
        wojnie czeczensko-rosyjskiej i nasuwaja mi sie rozne skojarzenia
        czesto zle. To co sie tam dzieje jest okropne! Ale posuniecia
        rzadu rosyjskiego i opinia spoleczenstwa rosyjskiego nie
        podobaja mi sie! Stad te moje emocje. Ale wierzcie mi nie jestem
        za ta ani za inna wojna. Rzad rosyjski i czeczenski powinni
        dojsc do porozumienia-jak? Moze kompromis? Ale na pewno dialog
        jest lepszy od krokow wojennych-przemoc rodzi przemoc...
        • Gość: Shidiskas Re: Jeszcze raz ja! Helena i Wladek! IP: *.physik.fu-berlin.de 04.12.02, 15:24
          Gość portalu: Antysowieticus napisał(a):

          > Wczoraj przesadzilem z moimi emocjami! Za to was przepraszam.
          > Nie popieram Rosji ze wzgledu na nasza polska historie zwiazana
          > z Rosja! Boje sie jej! Czeczenow nie znam. Moge sobie
          wyobrazic,
          > ze oni tez nie sa zbyt humanitarni.

          Ludzie!!! Obudzcie sie! Co Wy porownujecie? Masowe egzekucje
          ludnosci
          czeczenskiej z jakimis kilkoma Czeczenskimi bandytami. W
          przeciogu tej
          wojny ginelo okolo 100 tys Czeczenow, w czym wiekszosc z nich to
          cywile -
          kobiety i dzieci!!!

          Ostatnio troche czytam o
          > wojnie czeczensko-rosyjskiej i nasuwaja mi sie rozne
          skojarzenia
          > czesto zle.

          Co niby czytales??? Wydaje mi sie nie czytales raportow
          organizacji praw czlowieka - Human Rights Watch, Memorial,
          Lekarze Bez Granic, Amnesty International pokazujace zbrodnie
          Rosyjskie na ludnosci cywilnej w Czeczenii (ludnosci czeczenskiej
          i ROSYJSKIEJ!!!). Jak bombardowali Grozny, to w wiekszosci
          bombradowali "swoich" czyli Rosjan, ktorzy nie mieli gdzie
          uciekac (Czeczency maja duze rodziny i kazdy kto mogl uciekal z
          Groznego do znajomych, Rosjanie natomiast mieszkkajacy w Groznym
          nie mieli rodzin w innych czesciach Czeczenii).

          Czeczency sa narodem spokojnie usposobionym. Ja nawet sie
          dziwilam rozmawiajac z nimi, ze po tym co Rosja im zlego zrobila
          nie nienawidza
          Rosjan! Czeczency, ktorzy walcza sa partyzantami, ktorzy bronia
          swoich rodzin, a nie mordercami! Za nami przyjda bestie - tak oto
          zwykli zolnierze rosyjscy nazwalli OMONwcow :

          Bestie przyjdą później

          - Ofiar w Aldach mogło być więcej, gdyby nie
          rosyjscy żołnierze - mówi Arsen i nie ma w tym żadnego paradoksu.
          Obok
          bowiem rozłożył się oddział rosyjskiej piechoty,
          19-letni szeregowcy. Dzień wcześniej przeczesali osiedle,
          sprawdzili
          paszporty i ostrzegali mieszkańców, żeby nie
          siedzieli w piwnicach. - Oni sami mówili, że za nimi idą
          prawdziwe bestie, biesy
          w ludzkiej skórze - opowiada mi Raszyd Masarow.
          Ostrzegali, że tamci przy najmniejszym podejrzeniu strzelają, że
          bez
          ostrzeżenia wrzucają granaty do piwnic.

          Gdy zaczęła się rzeź, mieszkańcy pobiegli po pomoc.
          Piechurzy zlitowali się nad nimi i ruszyli na transporterach
          opancerzonych uliczkami osiedla. Omonowcy na ich
          widok uciekli. Raszyd zapowiada, że nie spocznie, dopóki nie
          wyjaśni, kto
          zabił jego bliskich. Jeden z mieszkańców osiedla
          podobno znalazł w Aldach książeczkę wojskową, którą zgubił pijany
          omonowiec.

          • Gość: antysowieticus Do Sidiskas IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.02, 15:48
            Ja tez czytalem o tym co sie w Czeczeni wyprawia! O tym, ze
            Rosjanie zabieraja z domow chlopcow po czym bija ich godzinami w
            wiezieniach, ze gwalca dzieci , kobiety i mezczyzn. Robia to
            OMONOWCY. Ale dlaczego nikt tego nie kontroluje? Tego nie
            rozumiem. Odpowiedz jest taka, ze w rosji panuje burdel i kazdy
            robi co chce, a prawo jednostki sie nie liczy. Zapewne maja
            poparcie ze strony wladz! Jest to horror na ziemi! Ale co mozna
            zrobic? Za malo znam narod czeczenski dlatego trudno jest cos o
            nich napisac: Slyszy sie jedynie, ze mafia albanska i czeczenska
            to najgorsze z mozliwych...
            • kontrkultura Re: Do Sidiskas 04.12.02, 20:01
              ... od kiedy nie istnieje Solncewska mafia, jest tzw. Alfa, ktora kontroluje
              wszystkie wieksze przedsiebiorstwa w Moskwie. Podejrzewam, ze nie tylko
              przedsiebiorstwa, ale tez caly Rzad Moskwy. Inni mowia, ze Alfy juz nie ma, a
              sa drobniejsze, anarchiczne spolki mafijne. Nie wiem jak to jest, ale chyba
              Alfa zostala, bo jakos nie wierze, ze takiego giganta cos moglo zabic. Tak czy
              inaczej jest tez inny fakt, ze Czeczency kontroluja caly biznes narkotykow w
              Rosji i skad wiem, ze Alfa to nie jest wlasnie opanowana Czeczenami. Zbyt malo
              o tym wszystkim wiemy, tylko sie domyslamy

              Tak czy inaczej, jak zaczynasz robic w Moskwie biznes i on zaczyna przynosic Ci
              dochod, ktos napewno przyjdzie i je zabierze.
          • kontrkultura Re: Jeszcze raz ja! Helena i Wladek! 04.12.02, 19:42
            OMONwcy to najgorsze zwierzeta w calej Rosji.
            Mysle, ze warto ich uznac za odpowiednik terorysty w Rosji, ale niestety
            militarna struktura w Rosji jest bardzo porzucona i niefinansowana, dlatego ida
            nie trylko patrioci, ale tez najwieksze smiecie spoleczne, ktorzi nic nie mogli
            osiagnac w zyciu i jedynie tam moga cos zarobic. Dla takich miejsce w wiezieniu.

            Pozdrow Arsena i powiedz, ze mu zycze spokojnego zycia i mniej spotykac takich
            ludzi, jak te bestie z OMONu. Rosjanie nie sa tacy jak OMON tak samo jak
            Czeczeni nie sa terorystami, w obydwu przypadkach poza nie licznymi, ale
            glosnymi przypadkami.
        • kontrkultura Re: Jeszcze raz ja! Helena i Wladek! 04.12.02, 19:52
          Masz racje, ze powinno sie rozmawiac, zeby sie obejsc bez wojen, ale z kim?
          Czeczeni nie maja jednego mocenegho obozu politycznego, ktory cieszylby sie
          uznaniem i wsparciem Czeczenow. Jezeli oddac wszystko w rece Maschadowa to
          podejrzewam, ze skonczy sie tak samo, a moze nawet gorzej niz po I kompanii.
          Mysle, ze kiedy dochodzi do zamachow terorystycznych to swiadczy o bezradnosci
          prezydenta/przywodcy panstwa, podobnie jak z Arafatem, ktory tez nic nie
          kontroluje. Bo przeciez zamachy terorystyczne to przede wszystkim strata dla
          opinii Czeczenow (a nie tylko terorysci) na calym swiecie...
    • pauline_kaczanow Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 04.12.02, 10:33
      zdecydowanie Trybunal Haski tez sie powinien tym zainteresowac tym bardziej ze
      Norwegia zarzucila juz Moskwie oficjalnie lamanie praw czlowieka.
      • Gość: Shidiskas Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.physik.fu-berlin.de 04.12.02, 15:30
        pauline_kaczanow napisała:

        > zdecydowanie Trybunal Haski tez sie powinien tym zainteresowac
        tym bardziej ze
        > Norwegia zarzucila juz Moskwie oficjalnie lamanie praw
        czlowieka.

        Moglabym prosic o wiecej informacji?
    • Gość: saa Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.bauholding.pl 04.12.02, 10:57
      Największymi bandytami na świecie są Rosjanie, to oni
      wymordowali miliony ludzi wcześniej i robią to nadal, no i
      wszystko jest OK. Żrą kartofle i pierdolą o swojej
      wielkomocarstwowości.
    • mac_murphy Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 04.12.02, 11:04
      PRZERAZA MNIE TO MILCZENIE !! PZERAZ MNIE PORÓWNANIE CZECZENOW
      DO TERORYSTOW z AL KAIDY !!! PROWDZIWYMI TERORYSTAMI WOBEC
      CZECZENOW SA ROSJANIE !! TO ONI ZACZELI "PACYFIKOWAC" LUDNOSC
      CYWILNA !! PZERAZA MNIE TAKA OBEJETNOS !! POWINISMY W TYM MOMECI
      POWIEDZIEC STANOWCZO NIE ROSJANOM !! A NAWET JESLI TRZEBA
      WYPOWIEDZIEC WOJNE ROSI ?!! A CO BEDIE JAK ZACHWILE BEDZIEMY TO
      MY !! TERAZ TWIERDZICIE ZE TO NOWA ROSJA ( ZA SATKIAN TEZ BYLA
      NOWA) A JA SIE PYTAM CO SIE ZMIENILO !!! JAK MOZANA MYSLIEC I
      TRAKTOWAC TO JAKO TEMAT JAK "NEWS" MEDIA POMPUJA GO I
      POMPUJA !!! A TO SIE DZIE TERAZ W TEJ CHWILI I BEDIE SIE DZIAC
      DOPUKI CZECZENI NIE ZNIKNA WOGULE , ALBO DOPUKI KTOS NIE POWIE
      PRAWDY I NIE POWIE TYM PRAWDZIWYM TERORYSTOM "NIEE"!!! WSZYSCY
      RAZEM ! POSTWIC NA JEDNA KRTE !! ALBO ? , ALBO ZYJMY WE WŁASNYM
      SWIECIE NIE ROZGLADAJAC SIE DOOKOŁA SIEBIE ( LICZAC ZE ZA NSZEGO
      ZYCIA NIEBEZDIEMY TAK DOSWIADCZNI PRZEZ LOS JAK CZECZENI .
      PORAZ ZEBY SIE PODNIES ! PORA ZEBY STANOC OBOK NICH (NAWET
      JEZELI ZGINAC NAM BEDZIE TRZEBA )BO TOLERUJAC TO ZACHOWUJEMY SIE
      JAK ROSJA , BO NIE MOWIAC NIC ! DAJEMY PRZYZWOLENIE NA TO CO SIE
      DZIEJE !! JEZELI JUSH SKONCZYŁEŚ CZYTAĆ >> JAK MYSLISZ ILU
      CZECZENOW ZOSTALO POBITYCH >> ILE ZGINEŁO >> ILE WEGETUJE NA
      WPUŁ ZYWYCH BEZ NADZIEJEY >> ILE DUMY IM ZABRANO > A OSOBY KTURE
      JESZCE JA MAJA ZWIEMY TERORYSTA !!!!!
      • Gość: **** Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: 213.17.228.* 04.12.02, 12:09
        Osoby które bronią swojej ojczyzny, nie zajmują się podrzynaniem gardeł 18-
        letnim zołnierzom. którzy zostali tam wysłani. I nie filmują tego na video.
        • kontrkultura Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 04.12.02, 12:26
          Problem polega an tym, ze w Czecznii nie ma i nie bylo mocnego aparatu, ktoryby
          pilnowal porzadku w panstwie i dlatego pojawili sie tam tacy zbrodniarze, o
          ktorych juz wiemy z kaset.

          Mam nadzieje, ze Czeczeni zrozumieja, ze popierajac tych zbrodniarzy, nie
          uzyskaja niepodleglosci.
      • kathy Do McMurphy'ego 04.12.02, 13:22
        Myślałam, że Wódz pozbawił cię życia, i tak już nie twojego, po tej lobotomii...
    • Gość: KLEKS Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.indisoft.com / 192.168.98.* 04.12.02, 12:44
      Podczas tzw.pierwszej wojny w Czeczenii, na poczatek lat 90 (za
      Jelcyna) zginelo 100000 (sto tys.) ludzi. Przewaznie cywilow. A
      co robi w tym czasie socjalistyczna europa? Przyjmuje Rosje do
      Rady Europy. Kambodza, Pol Pot usmierca 2mln swoich ziomkow i to
      bez komor gazowych i syberii. Ten postepowy dzialacz
      socjalistyczny jest przyjmowany z honorami na europejskich
      salonach. Co sie dzieje w skasenie socjalistycznym na Kubie?
      Erotoman Fidel rzadzi przez nikogo nie niepokojony. W tym
      czasie socki z Wysp Brytyjskich przy skowycie tow. europejskich
      atakuja p. gen. Augusta Pinocheta, ktory wzal socjalistyczne
      towarzycho za twarz i postawił wszystko z powrotem na nogi.
      Europa rzadza, rowniez medialnie i kulturowo spadkobiercy takich
      wibitnych dzialaczy socjalistycznych jak Trocki, Lenin, Hitler,
      Stalin, Brezniew. Wszyscy byli wielkimi oredownikami Wspolnej
      Europy. Tak jak obecnie. Metody tylko sie zmieniaja.
    • Gość: Obywatel Rosjanie okupują czeczenię od XIX wieku dopóki sie IP: proxy / 212.244.106.* 04.12.02, 12:54
      nie wyniosą to będą cierpieć cywile w Rosji...
      żal mi tych cywili maja tak głupich przywódców kgb-istów....
    • Gość: Ja Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: 193.0.67.* 04.12.02, 13:29
      Najsmutniejsze jest dla mnie, że na świecie panuje polityczna
      zmowa milczenia. Chyba słysząc o Tym wszystkim Co kacapy robią z
      tymi ludzmi sam bym wysadził coś gdzieś w Moskwie.
    • Gość: piotr Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.kki.krakow.pl 04.12.02, 15:40
      Coraz ciężej jest mi znaleźć jakąś różnicę między rosją
      totalitarną a wspólczesną - 'demokratyczną'. A najgorsze jest to
      że, w imię walki z terroryzmem, cały świat spokojnie patrzy na
      to co się dzieje z Czeczenami i wita katów na salonach
      • Gość: Liosha Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: 213.17.228.* 04.12.02, 18:39
        Nie znacie się na sprawie
        • Gość: Bor'ka Re: Nie znamy sie na sprawie? IP: *.umultowo.sdi.tpnet.pl 04.12.02, 20:07
          Zabawny sposob argumentacji i bardzo rosyjski.
          Otoz drogi Liosza, ja swietnie znam sie na sprawie, czyli na Matuszce.
          Ja Rosje znam lepiej niz 99,24% Rosjan, sytuacje obecna, historie i kulture.
          Zniechecilem sie ostatnio ponownie.
          • kontrkultura pozwol, ze wyjasnie. 04.12.02, 22:29
            Bor`ka!
            Sproboj odejsc na chwile od emocji po wszystkim przeczytanym i posluchaj Mnie.

            Kazdy Rosjanin, kazdy kto mieszka w Moskwie przezyl te ostatnie wydarzenia z
            bezsennymi nocami, strachem i nawet nienawiscia, Ja nie jestem wyjatkiem. Nie
            chodzi tu o myslenie imperialistyczne, czy post komunistyczne, zas wiele
            bardziej o myslenie ofiary. Wyczytujac niektore posty niedobrze sie robi, a
            nawet chce sie rzygac, gdy slyszysz nawolywania do wojny z Rosja!!! i inne
            jedne gorsze od drugich wypowiedzi. Tymczasem zapomnicie nawet w tekscie
            znalesc emocje zwyklego Rosjanina - kierowcy, ktory rozwozil te rodziny.
            Zapewnie Cie, ze inni Rosjanie mysla podobnie. Odrazu chce sie zapytac, czy
            jego (kierowce) tez chcecie zabic za to, ze jest to "glupi rusek"?

            Powiedz mi prosze, jak bys Ty mowil na Moim miejscu, gdyby w twoim miescie
            zdarzyla sie analogiczna sytuacja?
            • Gość: Bor'ka Re: pozwol, ze wyjasnie. IP: *.umultowo.sdi.tpnet.pl 05.12.02, 00:02
              Wladek, nie trzeba "gdybac".
              Ja mam mieszkanie w Moskwie i moglem byc na Nord-Ost!
              Minalem terrorystow o pare dni i, naprawde, Rosjan rozumiem!
              Bylbym jeszcze bardziej wsciekly, gdyby to bylo w Warszawie.
              Tylko durnie, widza terroryzm jako walke o wolnosc.
              Napewno nie "lekki" russofil, jak ja.
              Ale zludzen nie mam.
              Ciagle nie wiadomo, dokad ten pociag jedzie.
              Do Matuszki!?
              • kontrkultura Re: pozwol, ze wyjasnie. 05.12.02, 01:54
                Rosja jest paralizowana korupcja i to tak gleboko, ze zmiany beda mozlewe za
                ilestam-dziesiat lat, kilka pokolen, a szkoda. Jest to jak choroba, ktora mocno
                sparalizowala organizm. Mysle, ze Rosja sie odbuduje dopiero gdy skonczy sie
                ropa, bo wlasnie wtedy te darmozjady wyjada z Rosji (z milionami w kieszseni),
                a do wladzy dojda prawdziwi patrioci. Ale to bedzie za ok 100 lat, wiec po co o
                tym mowic, skoro nie dozyjemy?
                P.S.
                Skoro w Moskwie czasami bywasz to moze sie kiedys wybierzemy na piwo?
            • Gość: antysowieticus Re: pozwol, ze wyjasnie. IP: *.dip.t-dialin.net 05.12.02, 01:01
              Czesc Wladek!
              Nie potepiam zadnego zwyklego szarego czlowieka z Rosji ale to
              co robia wladze. Przyznasz, ze cala akcja uwalniania teatru
              miala swoje ciemne strony-terrorysci chcieli wypuscic
              zagranicznych zakladnikow ale rzad ros. sie nie zgodzil bo
              chcial te sprawe polaczyc ze swiatowym terroryzmem, uzycie
              nieznanego gazu i haotyczna akcja ratunkowa w wyniku czego
              zmarlo wiellu ludzi, wielkie tajemnice w zwiazku z osobami
              przebywajacymi w szpitalach a takze w zwiazku z cialami w
              kostnicach, zabranie twardego dysku gazecie, ktora chciala
              pokazac materialy z akcji(artykul w bylym Forum) itd. A ostatnio
              poczynania rzadu z obozami dla uchodzcow-jakze nieludzkie
              wypedzanie ludzi w mrozie do kraju ogarnietego wojna, brak
              kontroli nad tym co sie dzieje-chociazby nad OMOnowcami. Te
              wszystkie fakty powoduja, ze ludzie krytykuja Rosje ale nie
              zwyklych ludzi ale rzad kraju i tych co ten rzad slepo popieraja.
              • kontrkultura zapytales sie o szturmie 05.12.02, 01:45
                Czytalem pewien artykul w internecie (Rosyjski, znany portal internetowy
                Rambler), ktory napisal, ze z oswiadczen osob, ktore rozmawiali z terrorystami
                wynika, ze spodziewali sie innej reakcji. Wynikalo, ze myslaly, ze na ulice
                wyjdzie 1/2 Moskwy i zarzadzaja konca wojny!

                Z innej strony byla kaseta, na ktorej mowili, ze przyszli aby zginac, co prawda
                niektorzi nie pokazywali twarzy co moglo swiadczyc o:
                A.Checi zgubic sie wsrod zakladnikow
                B.Uniknac zemsty AMONowcew na swojej rozdzinie i mimo wszystko uciec.

                Czy powinni byli wypuszczac cudzoziemcow?
                Gdyby zamachowcy wypuscili nieRosjan, mieliby wiele wiecej odwagi na zrobienie
                tego, po co przyszli i opinia publiczna nie w Rosji, bylaby moze inna - mniej
                krytyczna.

                Myslalem dlugo, czy szturm byl zaplanowany i doszedlem w koncu do wniosku, ze
                nie, bo gdyby takim byl, przygotowanoby sie do tego lepiej, chociaz uwazam, ze
                sam szturm przebiegl bardzo dobrze (gdyby nie uzyli gazu Czeczeni uzyliby
                bomby, bo wiedzieliby, ze przegrywaja, a tak nie zdazyli sie zorientowac), lecz
                po szturmie zapanowal chaos i nikt nic nie wiedzial, co kto powinien robic. Z
                punktu organizacji po szturmie Rosja pokazala przestepcza obojetnosc wobec
                wartosci zycia.

                Czy warto bylo decydowac sie na gaz?
                Tak, bo ryzyko uzycia bomby przez terorysci (mimo wszystko) bylo zbyt wielkie.
                Dlatego tez pozbawiono je (terorystki) zycia, nawet gdy spaly, bo gdyby ktoras
                z nich sie obudzila... Jest to takze zasada wszystkich sluzb
                antyterrorystycznych, ze terorysci sie odrazu likwiduje.

                Co powinni byli zrobic?
                - Przemyslec konsystencje gazu - na balkonach przesadzili, a tam wlasnie byli
                dzieci.
                - Organizowac pierwsza pomoc, juz tam w teatrze.
                - Rozwozic po szpitalach w dobrych do zycia warunkach.

                Ogolnie bylo okropnie zrobione i to mi sie bardzo nie podoba. Tu nalezy zyczyc
                kultury wszystkim urzednikom.
        • Gość: antysowieticus nie znamy sie na sprawie a to ciekawe! IP: *.dip.t-dialin.net 05.12.02, 00:52
          Lioha twoje krotkosylabowe wypowiedzi nie swiadcza bynajmniej
          abys ty sie na sprawie znal, a jesli sadzisz inaczej to prosze
          przedstaw nam te sprawe jasno i wyraznie!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka