Gość: kontownik IP: proxy / *.bydgoska.krakow.pl 03.12.02, 17:56 kiedy zainteresuje sie tym Trybunal Haski? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Zbyszek W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.pm-studio.pl 03.12.02, 18:05 Ruscy jak to Ruscy - kto im wpadnie pod but, ten życia nie ma... Może Czeczeńcy się zbiorą do kupy i przynajmniej coś im w Moskwie wyp...olą ? W sumie - to jednak jest różnica, czy będą grzecznie czekać aż ich wytłuką, czy jednak będą walczyć z honorem. I dosyć chrzanienia, że zamachy bombowe to terroryzm. Tak dzisiaj wygląda wojna i tyle. A to, że wielu osobom taki stan rzeczy nie jest w smak, to inna sprawa. Jakby Czeczeni ze Stingera wealnęli w Kreml, to przynajmniej Ruscy w Moskwie nabraliby do nich trochę szacunku. A tak, to się tylko śmieją... moskiewska ulica, tzw. zwykli ludzie mają w nosie "humanitaryzm" - tak zostali wychowani i tacy są. Jak się chce mieć u Ruskich szacunek, to tylko siła się liczy - nic innego. Przed najmarniejszym mafioso-bandytą Rusek się w pas kłania, bo respekt czuje. A jak respektu nie czuje, to człowieka opluje i zadepcze. To samo dotyczy ich stosunku do innych narodów i Polacy chyba coś o tym wiedzą... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Herman Witt Z drugą częścią wypowiedzi dotyczącą Rosjan IP: 212.244.78.* 03.12.02, 18:12 absolutnie się zgadzam.Tam człowiek człowieka generalnie nie szanuje.Byłem ,widziałem,doświadczyłem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: Stella.NET:* / 172.16.1.* 03.12.02, 18:53 Gość portalu: Zbyszek napisał(a): > Ruscy jak to Ruscy - kto im wpadnie pod but, ten życia nie ma.. > > Może Czeczeńcy się zbiorą do kupy i przynajmniej coś im w Moskwie > wyp...olą ? Ania.Posłuchaj,ty buraczany Zbyszku,nie życz nikomu, co tobie nie miłe,bo życie, to bumerang, zawsze wszystko powraca.Więc debilku pomyśl, że w Moskwie takie same dzieci jak w Warszawie, ale w związku z tym, że burakiem jesteś i nie bardzo wiesz co lejesz, to trzeba z tym pogodzić się. W sumie - to jednak jest różnica, czy będą grzecznie > czekać aż ich wytłuką, czy jednak będą walczyć z honorem. Ania. Buraczku, co ty wiesz o pojęciu HONOR? Brać zakładników w teatrze? > I dosyć chrzanienia, że zamachy bombowe to terroryzm. Tak > dzisiaj wygląda wojna i tyle. A to, że wielu osobom taki stan > rzeczy nie jest w smak, to inna sprawa. Jakby Czeczeni ze > Stingera wealnęli w Kreml, to przynajmniej Ruscy w Moskwie > nabraliby do nich trochę szacunku. Ania.Szacunek do bandytów ma tylko i wyłącznie bandyta buraczany. A tak, to się tylko śmieją... > moskiewska ulica, tzw. zwykli ludzie mają w > nosie "humanitaryzm" - tak zostali wychowani i tacy są. Jak się > chce mieć u Ruskich szacunek, to tylko siła się liczy - nic > innego. Ania. Więc wspaniałomyślny Zbyszku Buraczany spróbować, załużyć sobie szacónek siłą,zbieraj swoich bratków z pola i wio. Przed najmarniejszym mafioso-bandytą Rusek się w pas > kłania, bo respekt czuje. A jak respektu nie czuje, to człowieka > opluje i zadepcze. To samo dotyczy ich stosunku do innych > narodów i Polacy chyba coś o tym wiedzą... Ania. Właśnie do takich jak ty,cukrowy ty mój, plują i respektu nie mają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: NYorker Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów IP: 216.173.56.* 03.12.02, 19:06 > Ania. W?as´nie do takich jak ty,cukrowy ty mój, pluja˛ i respektu nie maja˛. aniu, warto pisac na formu, gdy nie ma sie do przekazania zadnej tresci? czy oglada prosto ze rzyska i rozumnosc - jak to sama po wielokroc sugerujesz - warzywa to dosc, by czynic ludziom wstret? zycze kultury, ale nie agrarnej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów IP: Stella.NET:* / 172.16.1.* 03.12.02, 19:41 Gość portalu: NYorker napisał(a): > > > Ania. W?as´nie do takich jak ty,cukrowy ty mój, pluja˛ i > respektu nie maja˛. > > aniu, warto pisac na formu, gdy nie ma sie do przekazania > zadnej tresci? czy oglada prosto ze rzyska i rozumnosc - jak > to sama po wielokroc sugerujesz - warzywa to dosc, by > czynic ludziom wstret? zycze kultury, ale nie agrarnej Ania. Poczytaj wypociny tego Buraka i nie osłabij z wymuszaniem kultury w odpowiedziach na takie ........... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: NYorker Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów IP: 216.173.56.* 03.12.02, 21:37 > Ania. Poczytaj wypociny tego Buraka i nie os?abij z wymuszaniem kultury w > odpowiedziach na takie ........... tym samym wiesz juz, dlaczego ci nie odpowiem. jesli zyczenia kultury nie trafiaja, to chociaz minimalnej roznorodnosci uprawy zycze. over Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów IP: Stella.NET:* / 172.16.1.* 03.12.02, 21:54 Burak on i w Afryce - tylko Burak. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Qbek Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów IP: *.toya.net.pl / 217.113.230.* 03.12.02, 23:41 Nie wyzywaj ludzi od buraków, gdy ich nerwy ponoszą. Masz szczęscie, zże nie pamietasz lat zaraz po wojnie. Mój dziadek siedział kilka lat w cięzkim więzieniu tylka za przynależność do AK. Mnie ganiało MO za modlenie się w kościele. I nie próbuję się nawet porównywać do ludzi z moskiewskiego teatru, ani tym bardziej z Czeczenii. Wszyscy żałują "biednych" zakładników zamordowanych przez własnych oswobodzicieli. A nikt jakoś nie myśli o tych zdesperowanych kobietach-samobójczyniach, które często straciły całe rodziny dziękli "oswobodzicielskiej" działalności ruskiej armii. Nie masz czołgów, rakiet, milionów z ropy - zostaje ci deperacja. Efekt - tzw. terroryzm. Ja osobiście jestem przeciw, ale staram się zrorumieć tych ludzi. To silny ma ustąpić i pomóc słabszemu. Jeśli nie - jest zwykłym bydlakiem. I to dokładnie pasuje do Putina, jego bandy i większości społeczności rosyjskiej (poczucie bycia wielkim mocarstwem). Dlatego radzę Ci, spoasuj i nie odzywaj się więcej, jeśli nie mas nic ciekawego do powiedzenia. Sloganów już wystarczy. Swoje żale wylej na stronie rządowej Putina. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ela Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów IP: *.azoty.pulawy.pl 04.12.02, 08:02 Aniu czy jesteś Rosjanką? Myślę, że tak i przemawia przez ciebie rosyjska duma i brak pogodzenia się z okrutną prawdą. To Rosjanie są agresorami dla Czeczenów. Czeczenia jest w niewoli już od czasów carskich. Czy nie uważasz, że to bardzo długo? (My Polacy powinniśmy szczególnie rozumieć ich bunt).Przecież oni tak bardzo różnią się od was Rosjan. Inna kultura tradycja i pojmowanie świata. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów IP: Stella.NET:* / 172.16.1.* 04.12.02, 21:14 Gość portalu: Ela napisał(a): > Aniu czy jesteś Rosjanką? Myślę, że tak i przemawia przez ciebie > rosyjska duma i brak pogodzenia się z okrutną prawdą. To > Rosjanie są agresorami dla Czeczenów. Ania. Radze tobie wycieczkę do Czeczenii, nie wystarczy tylko do Moskwy, gdzie ich jak psów niedobitych, chociaż tak pragną mieć niezależne państwo i tak nienawidzą Rosji. Przestańcie porównywać to stado bydła do sytuacji Polski za komuny.Bo to jest co najmniej obrazą narodu Polskiego. Czeczenia jest w niewoli > już od czasów carskich. Czy nie uważasz, że to bardzo długo? (My > Polacy powinniśmy szczególnie rozumieć ich bunt).Przecież oni > tak bardzo różnią się od was Rosjan. Inna kultura tradycja i > pojmowanie świata. Ania. Jeszcze walni, że oni tacy sami jak ty, więc co robisz w Polsce, wiesz ile zarabia snajper w Czeczenii? Zastanów się, macie wspólne idei. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Killer Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 03.12.02, 23:28 Gość portalu: Zbyszek napisał(a): > Ruscy jak to Ruscy - kto im wpadnie pod but, ten życia nie ma... > > Może Czeczeńcy się zbiorą do kupy i przynajmniej coś im w Moskwie > wyp...olą ? W sumie - to jednak jest różnica, czy będą grzecznie > czekać aż ich wytłuką, czy jednak będą walczyć z honorem. > I dosyć chrzanienia, że zamachy bombowe to terroryzm. Tak > dzisiaj wygląda wojna i tyle. A to, że wielu osobom taki stan > rzeczy nie jest w smak, to inna sprawa. Jakby Czeczeni ze > Stingera wealnęli w Kreml, to przynajmniej Ruscy w Moskwie > nabraliby do nich trochę szacunku. A tak, to się tylko śmieją... > moskiewska ulica, tzw. zwykli ludzie mają w > nosie "humanitaryzm" - tak zostali wychowani i tacy są. Jak się > chce mieć u Ruskich szacunek, to tylko siła się liczy - nic > innego. Przed najmarniejszym mafioso-bandytą Rusek się w pas > kłania, bo respekt czuje. A jak respektu nie czuje, to człowieka > opluje i zadepcze. To samo dotyczy ich stosunku do innych > narodów i Polacy chyba coś o tym wiedzą... Dokladnie, wy chuje jebane polskie. Nendzirze, cholota, cioty polskie Nie wasza sprawa, to sie nie wpierdalac. Nie lapiecie klimatu, do Unii na kolanach, zebraki. Ciagle luczycie ile wiecej dostaniecie niz oddacie, prostytutki polityczne, w dupe dymane przez wszystkich przez ostatnie 200 LAT!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mw Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: proxy / *.pg.com 03.12.02, 23:41 Gość portalu: Killer napisał(a): > Gość portalu: Zbyszek napisał(a): > > > Ruscy jak to Ruscy - kto im wpadnie pod but, ten życia nie ma... > > > > Może Czeczeńcy się zbiorą do kupy i przynajmniej coś im w Moskwie > > wyp...olą ? W sumie - to jednak jest różnica, czy będą grzecznie > > czekać aż ich wytłuką, czy jednak będą walczyć z honorem. > > I dosyć chrzanienia, że zamachy bombowe to terroryzm. Tak > > dzisiaj wygląda wojna i tyle. A to, że wielu osobom taki stan > > rzeczy nie jest w smak, to inna sprawa. Jakby Czeczeni ze > > Stingera wealnęli w Kreml, to przynajmniej Ruscy w Moskwie > > nabraliby do nich trochę szacunku. A tak, to się tylko śmieją... > > moskiewska ulica, tzw. zwykli ludzie mają w > > nosie "humanitaryzm" - tak zostali wychowani i tacy są. Jak się > > chce mieć u Ruskich szacunek, to tylko siła się liczy - nic > > innego. Przed najmarniejszym mafioso-bandytą Rusek się w pas > > kłania, bo respekt czuje. A jak respektu nie czuje, to człowieka > > opluje i zadepcze. To samo dotyczy ich stosunku do innych > > narodów i Polacy chyba coś o tym wiedzą... > > Dokladnie, wy chuje jebane polskie. Nendzirze, cholota, cioty polskie > Nie wasza sprawa, to sie nie wpierdalac. Nie lapiecie klimatu, do Unii na > kolanach, zebraki. Ciagle luczycie ile wiecej dostaniecie niz oddacie, > prostytutki polityczne, w dupe dymane przez wszystkich przez ostatnie 200 > LAT!!! Drogi ruski, przeczytaj sobie jeszcze raz co zes napisal a moze zrozumiesz dlaczego do tej pory wpierdalsz trociny z towotem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antysowieticus Do Kilera IP: *.dip.t-dialin.net 03.12.02, 23:41 hej ruska mordo to ty sie wpierdalasz na polski internet, co ruskiego nie macie? Wy sie ciagle wszedzie wpierdalacie i czynicie "raj na ziemi" gdziekolwiek sie pojawicie. Jasne, ze chcemy do Unii i byle dalej od was zarazy sowieckiej. Bo my juz wiemy co to znaczy wladza sowiecka. wasza wladza ludzi nie szanuje ale nie szkoda bo z was same bydlaki o zapedach imperialistycznych a przy tym tak prymitywne i ciemne, ze chron mnie Panie Boze przed kimkolwiek od was. Biedni Czeczeni, powinni wam dac w morde. ale poczekajmy moze Bin Laden wam dokopie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nohćio Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 04.12.02, 09:55 Drogi Zbyszku!Stingerem w budynki nie wali sie.Za drogo.Poza tym kompleks budynkow Kremla pilnuje 40000 sukinsynow,ale JAKOŚ TO BEDZIE,najważniejsze jest nie JAK lecz KIEDY. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dawid ODPOWIEDZ DLA ZBYSZKA IP: *.ds3.agh.edu.pl 04.12.02, 12:39 ZBYNIU!!! ZNASZ OSOBISCIE JAKIEGOS ROSJANINA?? NIE SĄDZE. ZAPAMIĘTAJ SOBIE ,ŻE GENERALIZOWAĆ NIE NALŻY. STAJESZ W JEDNYM RZEDZIE Z SZOWINISTAMI Z LPR I SAMOOBRONY KTORZY KRZYCZA ŻE ŚWIATEM RZĄDZA "ŻYDY" JA MAM WIELU ZNAJOMYCH W ROSJI {SPEDZILEM TAM PONAD ROK} NIE TYLKO ROSJAN {AFGANCZYCY, SUDANCZYCY, CZECZENI!!!!,}, I ZAWSZE SPOTYKALEM SIE ZE STWIERDZENIEM, ZE LUDZUE TO LUDZIE A WŁADZA TO WŁADZA INA JEJ POSUNIĘCIA ZWYKLY OBYWATEL NIE MA WPLYWU. WIESZ JAKIE W ROSJI JEST NAJPOULARNIEJSZE STWIERDZENIE? "JAKOS TO BĘDZIE" MAM NADZIEJĘ, ŻE ZROZUMIALEŚ ZAŚLEPIONY SZOWINISTO. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.K. Nigdy... IP: *.dip0.t-ipconnect.de 03.12.02, 18:07 Trybunal Haski interesuje sie tylko panstwami bez-atomowymi... Niechby sprobowal innymi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jack Re: Nigdy... IP: 62.229.8.* 03.12.02, 18:40 I co jeszcze ciekawego wymyslisz??? Rozumiem, ze nalezy byc krytycznym jednak krytykowac uinstytucje, ktora jeszcze nie rozpoczele swej pracy jest naprawde lekka przesada... Jack Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rosja the Best Re: Nigdy... IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 00:25 Gość portalu: J.K. napisał(a): > Trybunal Haski interesuje sie tylko panstwami bez-atomowymi... > Niechby sprobowal innymi... Dokladnie!Siedz cicho! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wojt Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: proxy / *.brookes.ac.uk 03.12.02, 18:29 Ruscy to zwykle bydlaki nic sie nie zmienilo po upadku komunizmu te same stalinowskie metody nikogo nie interesuje los innych ludzi wymorduja caly narod a swiat sie przyglada i nic nie robi i jeszcze te barany z zachodu pompuja miliardy dolarow w ich gospodarke zostawic ich w cholere niech sobie sami radza paranoja taki potezny kraj moglby mlekiem i miodem plynac a jesc co nie maja prymitywy najlepiej by wszystkich ruskich wyslac na marsa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agata Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.dejazzd.com 03.12.02, 18:45 przez cale wieki w Rosji nie liczyla sie jednostka tylko dobro "gory". poswiecano tysiace istniien ludzkich jesli tylko wladza miala taki kaprys. a teraz? ropa naftowa i bogactwa naturalne, o to chodzi! Kiedy w Kosowie sie tlukli to od razu wkroczylo NATO, a teraz tak jakby nikt nie zauwazal zadnego problemu, przeciez czeczency to terrorysci, a po 11 wrzesnia kto jest terrorysta niech ginie!to takie proste, Putin oznajmia ze czeczenia to narod terrorystow (plus muzulmanie, to juz wyjasnia wszytsko!) i trzeba przedsiewziaz stanowcze kroki w celu rozwiazania problemu. ciekawe tylko czy "terrorystyczny zamach na teatr" byl aby na pewno autentyczny, a nie sfingowany w celu takich wlasnie dzialan jakie teraz maja miejsce.. przeciez tam jest tyle ropy........................... Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 03.12.02, 19:28 Tak! 1 Wojne Jelcyn (najwiekszy pedal, jakiego ziemia ruska porodzila) rozpoczal tylko zew wzgledu na zysk. Po uzyskaniu niepodleglosci, zrobil sie tam wielki osrodek terorystyczny, ktory zagrazal wszyskim sasiadom, wiec 2 wojna byla nie do ominiecia. A teraz Czeczeni stawiaja sobie za cel likwidacje Rosji, a nie niepodleglosc! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Waldek Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.elektor.com.pl / *.knurowski.net 03.12.02, 23:38 Gość portalu: wojt napisał(a): > Ruscy to zwykle bydlaki nic sie nie zmienilo po upadku komunizmu Jak by się nie zmieniło nikt o Czeczeńcach już dzisiaj by nie wspomniał > te same stalinowskie metody nikogo nie interesuje los innych > ludzi wymorduja caly narod a swiat sie przyglada i nic nie robi > i jeszcze te barany z zachodu pompuja miliardy dolarow w ich > gospodarke zostawic ich w cholere niech sobie sami radza Amerykanie zainwestowali w tym roku w Rosji 0,8mld Rosjanie w USA $7,8mld czyli dziesięć razy tyle.I kto kogo sponsoruje? Właśnie wykupili jedynego w USA producenta palladu. Jak nie wiesz to jest coś takiego bez czego nie da się wyprodukować żadnego somochodu. > paranoja taki potezny kraj moglby mlekiem i miodem plynac a jesc > co nie maja prymitywy Rosja ma nadprodukcję żywności.Może nie chcesz tego zauważyć ale tak jest. W tym roku mają największe zbiory pszenicy w historii(w tym za czasów ZSRR).Pszenicę od kilku lat eksportują: w tym roku na ok $1mld.Ja wiem,że lepiej dla ciebie jak by nie mieli co jeść ale mają i to nawet więcej niż sami potrzebują.Jak potrafisz czytać gazeta.ru/2002/12/02/last70291.shtml > najlepiej by wszystkich ruskich wyslac na marsa Myśle,że wszyscy by zyskali jakby ciebie i tobie podobnych tam wysłać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rosja the Best Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 00:05 Gość portalu: Waldek napisał(a): > Gość portalu: wojt napisał(a): > > > Ruscy to zwykle bydlaki nic sie nie zmienilo po upadku komunizmu > > Jak by się nie zmieniło nikt o Czeczeńcach już dzisiaj by nie wspomniał > > > te same stalinowskie metody nikogo nie interesuje los innych > > ludzi wymorduja caly narod a swiat sie przyglada i nic nie robi > > i jeszcze te barany z zachodu pompuja miliardy dolarow w ich > > gospodarke zostawic ich w cholere niech sobie sami radza > Amerykanie zainwestowali w tym roku w Rosji 0,8mld Rosjanie w USA $7,8mld czyli > > dziesięć razy tyle.I kto kogo sponsoruje? Właśnie wykupili jedynego w USA > producenta palladu. Jak nie wiesz to jest coś takiego bez czego nie da się > wyprodukować żadnego somochodu. > > > paranoja taki potezny kraj moglby mlekiem i miodem plynac a jesc > > co nie maja prymitywy > Rosja ma nadprodukcję żywności.Może nie chcesz tego zauważyć ale tak jest. W > tym roku mają największe zbiory pszenicy w historii(w tym za czasów > ZSRR).Pszenicę od kilku lat eksportują: w tym roku na ok $1mld.Ja wiem,że > lepiej dla ciebie jak by nie mieli co jeść ale mają i to nawet więcej niż sami > potrzebują.Jak potrafisz czytać <a href="gazeta.ru/2002/12/02/last70291. > shtml"target="_blank">gazeta.ru/2002/12/02/last70291.shtml</a> > > > najlepiej by wszystkich ruskich wyslac na marsa > Myśle,że wszyscy by zyskali jakby ciebie i tobie podobnych tam wysłać. Sam tam spadaj !!! Kurwa! Taci Polacy jak ty, to sa wyperdki spoleczensta! Ja zaluje , ze twoja matka cie urodzila ! > Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mk ONZ i organizacja uchodzcow? + trybunal w Strasburgu IP: *.twcny.rr.com 03.12.02, 18:39 Co na to ONZ i ich organizacja uchodzcow i nowy przewodniczacy? A moze by tak rozne organizacje i prawnicy na Zachodzie/Wschodzie pomogly Czeczenom przedstawiac sprawy sadowe przed trybunalem w Strasburgu? Uchodzcy polityczni chyba nie podlegaja wymogowi wyczerpania mozliwosci dochodzenia na drodze prawnej w kraju z ktorego pochodza. To bylaby bzdura. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Malatesta Mocarstwo nie mocarstwo! IP: *.tiscali.ch 03.12.02, 18:42 Trzeba zaczac od natychmiastowego wylania Rosji z Rady Europy i wszczecia sledztwa przez Trybunal Haski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rosja the Best Re: Mocarstwo nie mocarstwo! IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 00:21 Gość portalu: Malatesta napisał(a): > Trzeba zaczac od natychmiastowego wylania Rosji z > Rady Europy i wszczecia sledztwa przez Trybunal Haski. Zamknie sie , ty, prostetutko !!!! Zwsze wy bedziecie pod nami !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania Re: Mocarstwo nie mocarstwo! IP: Stella.NET:* / 172.16.1.* 04.12.02, 21:25 Gość portalu: Rosja the Best napisał(a): > Gość portalu: Malatesta napisał(a): > > > Trzeba zaczac od natychmiastowego wylania Rosji z > > Rady Europy i wszczecia sledztwa przez Trybunal Haski. > > > Zamknie sie , ty, prostetutko !!!! Zwsze wy bedziecie pod nami !!!! Ania. Co ty idioto piszesz? Zastanów się. Pod tobą to tylko prostytutka z Kurskiego wokzału może być i to zastanowi się. Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Z Moskwy 03.12.02, 18:49 Rece opadaja... Wiecie co, i Rosja i Czeczenia ma ten sam problem i zaufali wladze najzwyklejszym Bandziorom, z ktorych najwiekszymi byli: Dudajew i Jelcyn. Ci wlasnie faszysci rozpetali te wojne, a traca obywatele obywdu panstw... Tylko tyle, ze Rosja silniejsza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antysowieticus Do Wladka z Moskwy IP: *.dip.t-dialin.net 03.12.02, 23:49 Male sprostowanie stary! Wojna rosyjsko-czeczenska ciagnie sie juz wiele lat, odkad Matuszka rosja podbila Czeczenie ok.200 lat temu. Czeczeni walcza o wolnosc i wcale sie im nie dziwie. Nikt nie chce zalezec od innego panstwa, a od rosji chyba malo kto bo to taki prymitywny i brutalny narod ze pozal sie Boze. wasze metody sa barbarzynskie, czy ty tego naprawde nie dostrzegasz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rosja the Best Re: Do Wladka z Moskwy IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 00:10 Gość portalu: antysowieticus napisał(a): > Male sprostowanie stary! > Wojna rosyjsko-czeczenska ciagnie sie juz wiele lat, odkad > Matuszka rosja podbila Czeczenie ok.200 lat temu. Czeczeni > walcza o wolnosc i wcale sie im nie dziwie. Nikt nie chce > zalezec od innego panstwa, a od rosji chyba malo kto bo to taki > prymitywny i brutalny narod ze pozal sie Boze. wasze metody sa > barbarzynskie, czy ty tego naprawde nie dostrzegasz? Sam tego nie dostrzegasz, ze Polska jak prostytutka, jak ona chce wejsc do NATO i Unii!!! Dla czego sami ne chcecie byc sami ?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ola Re: Do Wladka z Moskwy IP: 218.70.17.* 04.12.02, 07:44 glupia ruska kurwo.tu lezy pies pogrzebany, w tym pierdolonym odwiecznym ruskim mysleniu, ktore probuje zglebic od wielu lat!!! my nie chcemy i nie bedziemy sami, bo nie mozemy, nie stac nas na to (NATO:))). ale ruscy tez nigdy sami nie beda...skoro jestescie do kurwy dupy tacy samodzielni, tacy samowystarczalni, to dlaczego napadacie na inne, czesto slabsze narody, wjezdzacie na czolgach, mowicie , kurwa, ze jestescie U SIEBIE, podstepem mordujecie, zapraszacie na rozmowy pokojowe i cichcem mordujecie, mordujecie sami sobie kwiat spoleczenstwa, bo mysli, bo moze miec skrupuly, wyjezdzacie emigrujecie (w tym , podejrzewam Ty sam), skarzycie sie, ze u Was tak ciezko...to kurwa sie teraz nazywa samodzielnosc???wasza to jest kurwa , pytam sie ta ropa w czeczenii?zapraszal cie tam ktos?? i jeszcze to propagandowe myslenie, zaprogramowane przez rownie samodzielana wierchuszke...ale dobrze wam tak, sami sie ze soba meczycie, wynaturzency i alkoholicy, rzaden mesyk czy nikaragua, ROSJA TO JEST ANUS MUNDI, i dobrze wiesz, co mam na mysli, bos bywaly w swiecie, masz porownanie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antysowieticus Brawo dla Oli!!! IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.02, 13:45 Ola to co piszesz to prawda przez duze "P". Cos takiego jak rosja i ruskie myslenie to naprfawde okropna rzecz, a wiekszosc rosjan ma wyprane mozgi przez komunistycznych agitatorow. Wiekszosc ruskich nie potrafi samodzielnie myslec dlatego popieraja swoja wladze, choc ta morduje nie tylko inne´narody ale tez wlasnych obywateli. Ruscy musza sie jeszcze dlugo uczyc- cale wieki chyba! I jeszcze sie czepiaja nas, ze my chcemy do Unii. A co ich to kurwa obchodzi? To nie ich zasrany interes. Ich ruskich nikt do NATO ani do UNI nie przyjmie i bardzo dobrze bo jaknajdalej od tej holoty!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rosja the Best Re: Do Wladka z Moskwy IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 18:21 Gość portalu: ola napisał(a): > glupia ruska kurwo.tu lezy pies pogrzebany, w tym pierdolonym > odwiecznym ruskim mysleniu, ktore probuje zglebic od wielu lat!!! > my nie chcemy i nie bedziemy sami, bo nie mozemy, nie stac nas > na to (NATO:))). ale ruscy tez nigdy sami nie beda...skoro > jestescie do kurwy dupy tacy samodzielni, tacy samowystarczalni, > to dlaczego napadacie na inne, czesto slabsze narody, wjezdzacie > na czolgach, mowicie , kurwa, ze jestescie U SIEBIE, podstepem > mordujecie, zapraszacie na rozmowy pokojowe i cichcem > mordujecie, mordujecie sami sobie kwiat spoleczenstwa, bo mysli, > bo moze miec skrupuly, wyjezdzacie emigrujecie (w tym , > podejrzewam Ty sam), skarzycie sie, ze u Was tak ciezko...to > kurwa sie teraz nazywa samodzielnosc???wasza to jest kurwa , > pytam sie ta ropa w czeczenii?zapraszal cie tam ktos?? i jeszcze > to propagandowe myslenie, zaprogramowane przez rownie > samodzielana wierchuszke...ale dobrze wam tak, sami sie ze soba > meczycie, wynaturzency i alkoholicy, rzaden mesyk czy nikaragua, > ROSJA TO JEST ANUS MUNDI, i dobrze wiesz, co mam na mysli, bos > bywaly w swiecie, masz porownanie... Sama jestes Anusem ! Jak otworzylem ten artykol, od razu stalo smerdzance od ciebe! Kurwa spadaj.. i liepei ze by ne wpadla mi w rece, bo kutaska, nie wiem co z toba zrobie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania Re: Do Wladka z Moskwy IP: Stella.NET:* / 172.16.1.* 04.12.02, 21:31 Gość portalu: ola napisał(a): > glupia ruska kurwo.tu lezy pies pogrzebany, w tym pierdolonym > odwiecznym ruskim mysleniu, Ania A ty następna Polska kurwa, jeżeli w taki sposób odpowiadasz debilowi. ktore probuje zglebic od wielu lat!!! > my nie chcemy i nie bedziemy sami, bo nie mozemy, nie stac nas > na to (NATO:))). ale ruscy tez nigdy sami nie beda...skoro > jestescie do kurwy dupy tacy samodzielni, tacy samowystarczalni, > to dlaczego napadacie na inne, czesto slabsze narody, wjezdzacie > na czolgach, mowicie , kurwa, ze jestescie U SIEBIE, podstepem > mordujecie, zapraszacie na rozmowy pokojowe i cichcem > mordujecie, mordujecie sami sobie kwiat spoleczenstwa, bo mysli, > bo moze miec skrupuly, wyjezdzacie emigrujecie (w tym , > podejrzewam Ty sam), skarzycie sie, ze u Was tak ciezko...to > kurwa sie teraz nazywa samodzielnosc???wasza to jest kurwa , > pytam sie ta ropa w czeczenii?zapraszal cie tam ktos?? i jeszcze > to propagandowe myslenie, zaprogramowane przez rownie > samodzielana wierchuszke...ale dobrze wam tak, sami sie ze soba > meczycie, wynaturzency i alkoholicy, rzaden mesyk czy nikaragua, > ROSJA TO JEST ANUS MUNDI, i dobrze wiesz, co mam na mysli, bos > bywaly w swiecie, masz porownanie... Ania. Przestań, bez wysiłku, ałkocholików i debili tu tak samo do oporu.Zrób porządek na swoim podwurku, a na takie posty to możno tylko lać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antysowieticus do rosja the best(kon by sie usmial) IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.02, 13:49 ruski cmoku! co cie to obchodzi, ze Polska chce do Uni? My wolimy zachod i zachodnia demokracje a nie wasz ruski rozpierdziel!!!!Zal ci dupe sciska, ze do Unii i do NATO panstwa chca wejsc a do was pies z kulawa noga nie chce? Pomysl dlaczego tak jest a znajdziesz odpowiedz na wiele pytan! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rosja the Best Re: do rosja the best(kon by sie usmial) IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 18:18 Gość portalu: antysowieticus napisał(a): > ruski cmoku! co cie to obchodzi, ze Polska chce do Uni? My > wolimy zachod i zachodnia demokracje a nie wasz ruski > rozpierdziel!!!!Zal ci dupe sciska, ze do Unii i do NATO panstwa > chca wejsc a do was pies z kulawa noga nie chce? Pomysl dlaczego > tak jest a znajdziesz odpowiedz na wiele pytan! No jasne ! Wy, nic nie umiecie robic ! Nic nie macie! Jezeli nie nasz GAZ , to wy by pozdyhali od mroza! Jezeli wy nas tak nie liubicie, to dlia czego potrzymuiecie stosunki polityczne ? Nie rozmawiacie z Rosja o gaze, o wszystkim. Stancie biedniejsi! I co was kurwa obhodzi co u nas nam sie robi ? Sperdalaicie do Afganistasnu, nieh tam was pozabijaja czeczeni !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antysowieticus Re: do rosja the best(kon by sie usmial) IP: *.dip.t-dialin.net 05.12.02, 13:53 Za komuny ruscy zabierali nam nasze bogactwa naturalnie, chocby wegiel kamienny ze Slaska. To, ze nie mamy gazu nie znaczy , ze jestesmy biedni. wymiana gospodarcza miedzy panstwami jest dobra bo cos za cos. My od was gaz kupujemy a nie dostajemy za darmo, wiec wy tez macie z tego korzysci. A do Afganistanu my sie nie mieszalismy i nie bedziemy. To wy sie tam mieszaliscie i dostaliscie po dupie he he! Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Do "Rosja the best" i czytelnikow- Wladek z Moskwy 04.12.02, 22:50 Mam nadzieje, ze na codzien myslisz inaczej! To, ze Polska wstapila do NATO i chce do Unii Europejskiej nie Twoja sprawa! Jest niepodlegla i ma taka byc! Rosja sie zajmij! I nie powiem, ze cudza pomoc bylaby jej niepotrzebna. Przez takie pisanie bzdur tylko sprawisz, ze przestana Cie tutaj sluchac i wszystcy zrobia negatywne wnioski nie na Twoja korzysc. Z drugiej strony rozumiem, ze czytasz tu czasami bardzo obrazajace i nieprzyjazne posty niektorych osob, po ktorych przestajesz panowac nad soba. Mam nadzieje, ze napisales to jedynie pod wplywem emocji, bo wielu z nich tez nie pisze to w normalnym stanie, zas po przeczytaniu artykulow taki, jak ten, ale niestety jest prawdziwy. hmm... moze Rosjanie poprostu uwazaja, ze Polska przylaczyla sie do NATO, bo jest przeciwko Rosji? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rosja the Best Re: Do 'Rosja the best' i czytelnikow- Wladek z M IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 05.12.02, 13:32 kontrkultura napisał: > Mam nadzieje, ze na codzien myslisz inaczej! > > To, ze Polska wstapila do NATO i chce do Unii Europejskiej nie Twoja sprawa! > Jest niepodlegla i ma taka byc! Rosja sie zajmij! I nie powiem, ze cudza pomoc > bylaby jej niepotrzebna. > > Przez takie pisanie bzdur tylko sprawisz, ze przestana Cie tutaj sluchac i > wszystcy zrobia negatywne wnioski nie na Twoja korzysc. > > Z drugiej strony rozumiem, ze czytasz tu czasami bardzo obrazajace i > nieprzyjazne posty niektorych osob, po ktorych przestajesz panowac nad soba. > Mam nadzieje, ze napisales to jedynie pod wplywem emocji, bo wielu z nich tez > nie pisze to w normalnym stanie, zas po przeczytaniu artykulow taki, jak ten, > ale niestety jest prawdziwy. > > hmm... > moze Rosjanie poprostu uwazaja, ze Polska przylaczyla sie do NATO, bo jest > przeciwko Rosji? To co ty napisales, jest na 70% prawda... Mi wkurzaja takie teksty, niektoryh z czytelnikow, ktore nigdy nie byli w Rosji i nie wedza co tam sie robi! Ja nie mowie ze wszystki czaczani sa terorysci! NO!!! Kurwa wy nie woobtazacie sobie co oni tam robia w czeczenii! www.ogrish.com zobaczcie! Ja nie jestem przeciewnikem polski, nie jestem jakis tam hamem, no jezeli ktos mowi o Rosji w takim tone.. to ja tak ze bede odpowiadac ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rosja the Best Re: Do 'Rosja the best' i czytelnikow- Wladek z M IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 05.12.02, 13:34 kontrkultura napisał: > Mam nadzieje, ze na codzien myslisz inaczej! > > To, ze Polska wstapila do NATO i chce do Unii Europejskiej nie Twoja sprawa! > Jest niepodlegla i ma taka byc! Rosja sie zajmij! I nie powiem, ze cudza pomoc > bylaby jej niepotrzebna. > > Przez takie pisanie bzdur tylko sprawisz, ze przestana Cie tutaj sluchac i > wszystcy zrobia negatywne wnioski nie na Twoja korzysc. > > Z drugiej strony rozumiem, ze czytasz tu czasami bardzo obrazajace i > nieprzyjazne posty niektorych osob, po ktorych przestajesz panowac nad soba. > Mam nadzieje, ze napisales to jedynie pod wplywem emocji, bo wielu z nich tez > nie pisze to w normalnym stanie, zas po przeczytaniu artykulow taki, jak ten, > ale niestety jest prawdziwy. > > hmm... > moze Rosjanie poprostu uwazaja, ze Polska przylaczyla sie do NATO, bo jest > przeciwko Rosji? Mnie wkurzaja takie teksty, niektoryh z czytelnikow, ktore nigdy nie byli w Rosji i nie wedza co tam sie robi! Ja nie mowie ze wszystki czaczani sa terorysci! NO!!! Kurwa wy nie woobtazacie sobie co oni tam robia w czeczenii! www.ogrish.com zobaczcie! Ja nie jestem przeciewnikem polski, nie jestem jakis tam hamem, no jezeli ktos mowi o Rosji w takim tone.. to ja tak ze bede odpowiadac ! Odpowiedz Link Zgłoś
swiatlo Rada dla Czeczenow 03.12.02, 18:57 Czeczeni musza zrozumiec jedna podstawowa rzecz: nie ma dla nich miejsca na Ziemi jesli sie nie wyrzekna zbrodniczej filozofii islamsko-terrorystycznej. To co powinni zrobic to wyrzec sie terroryzmu i wziac sie do pracy: odbudowac swoje domy, miasta i szkoly. Jezeli chca uniknac zaglady jako narod to musza znalezc swoje miejsce w XXI wieku. Jezeli po powrocie do Czeczeni znowu sie chwyca za karabiny to te zaglade tylko przyspiesza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Shidiskas Re: Rada dla Czeczenow IP: *.physik.fu-berlin.de 03.12.02, 20:13 swiatlo napisał: > Czeczeni musza zrozumiec jedna podstawowa rzecz: nie ma dla nich > miejsca na Ziemi jesli sie nie wyrzekna zbrodniczej filozofii > islamsko-terrorystycznej. To co powinni zrobic to wyrzec sie > terroryzmu i wziac sie do pracy: odbudowac swoje domy, miasta i > szkoly. Jezeli chca uniknac zaglady jako narod to musza znalezc > swoje miejsce w XXI wieku. > Jezeli po powrocie do Czeczeni znowu sie chwyca za karabiny to > te zaglade tylko przyspiesza. Ty, puknij sie w glowe! Ile razy mozna odbudowywac? Tylko co Czeczency odbudowali miasta i wioski po pierwszej wojnie to znowu ruscy wlezli i roz...... wszystko w cholere! A jezeli chodzi o branie sie do pracy to sam to zrob a nie wypisuj totalnych glupst w internecie. Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: Rada dla Czeczenow 03.12.02, 20:18 swiatlo napisał: > Czeczeni musza zrozumiec jedna podstawowa rzecz: nie ma dla nich > miejsca na Ziemi jesli sie nie wyrzekna zbrodniczej filozofii > islamsko-terrorystycznej. To co powinni zrobic to wyrzec sie > terroryzmu i wziac sie do pracy: odbudowac swoje domy, miasta i > szkoly. Jezeli chca uniknac zaglady jako narod to musza znalezc > swoje miejsce w XXI wieku. > Jezeli po powrocie do Czeczeni znowu sie chwyca za karabiny to > te zaglade tylko przyspiesza. -------- 100% racji Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rosja the Best Re: Rada dla Czeczenow IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 00:12 swiatlo napisał: > Czeczeni musza zrozumiec jedna podstawowa rzecz: nie ma dla nich > miejsca na Ziemi jesli sie nie wyrzekna zbrodniczej filozofii > islamsko-terrorystycznej. To co powinni zrobic to wyrzec sie > terroryzmu i wziac sie do pracy: odbudowac swoje domy, miasta i > szkoly. Jezeli chca uniknac zaglady jako narod to musza znalezc > swoje miejsce w XXI wieku. > Jezeli po powrocie do Czeczeni znowu sie chwyca za karabiny to > te zaglade tylko przyspiesza. Brawo !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: NYorker Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów IP: 216.173.56.* 03.12.02, 18:57 obawiam sie, ze jurysdykcja hagi rozciaga sie tylko na kraje conajmniej ucywilizowane Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Ogolnie o wojnie i Czeczenii 03.12.02, 19:13 Czeczeni maja jeden powazny problem - nie skoncza wojny. tzn. teraz chca konca wojny(, ale z niepodlegloscia), bo czuja sie slabymi, a jak juz dostana niepodleglosc to po pewnym czasie znowu rozpoczna wyprawy na Moskwe. Najwiekszym bledem dla Rosji bylo pierwsze wycofanie wojska, gdyz za 2 lata niepodleglosci agetatorzy terorystyczni zaprali muzgi Czeczenom, szczegolnie mlodym. Jezeli dostana te niepodleglosc jeszcze raz, bez przyszlej kilka razy krwawszej totalnej wojny sie nie obejdzie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Shidiskas Re: Ogolnie o wojnie i Czeczenii IP: *.physik.fu-berlin.de 03.12.02, 20:19 kontrkultura napisał: > Najwiekszym bledem dla Rosji bylo pierwsze wycofanie wojska, gdyz za 2 lata > niepodleglosci agetatorzy terorystyczni zaprali muzgi Czeczenom, szczegolnie > mlodym. To Tobie ktos MOZG "zapral" bo nawet nie wiesz jak sie ten wyraz pisze. Jest jedna metoda aby kazdy byl uszczesliwiony - jak Ruscy chca zostac na wieki w Czeczenii, to niech zostaja, ale tylko jako trupy. > Jezeli dostana te niepodleglosc jeszcze raz, bez przyszlej kilka razy krwawszej Rosjoa mordowala, morduje i bedzie mordowac! Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: Ogolnie o wojnie i Czeczenii 03.12.02, 20:29 Gość portalu: Shidiskas napisał(a): > To Tobie ktos MOZG "zapral" bo nawet nie wiesz jak sie ten wyraz > pisze. > > Jest jedna metoda aby kazdy byl uszczesliwiony - jak Ruscy chca > zostac na wieki w Czeczenii, to niech zostaja, ale tylko jako > trupy. Mowie fakty, a Ty cos pie... od Siebie. Chodzi o to, ze przez 2 lata dzieci w szkolach uczyli sie obslugiwac karabiny maszynowe i zabijac. > Rosjoa mordowala, morduje i bedzie mordowac! Kazdy morduje, mordowal i bedzie mordowal, zeby nie byc zamordowanym, ale jak ktos zaczyna (tym bardziej przeciw komus silniejszemu) to niech sie pozniej nie dziwi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Halina Re: Ogolnie o wojnie i Czeczenii IP: *.friaco.access.uk.tiscali.com 03.12.02, 20:58 Gość portalu: Shidiskas napisał(a): > > Rosjoa mordowala, morduje i bedzie mordowac! To prawda. Jest dla mnie rzecza niepojeta jak mozna tak relatywizowac prawde. Wladek - jest mi Ci naprawde zal, bo jestes po prostu niewolnikiem rosyjskiej propagandy. Rosja zniszczyla cale narody; deportacje, przesiedlenia, rusyfikacja, mordy, zeslania, fikcyje sady... I TY chcesz wmowic nam - Polakom, ze Rosja walczy o cywilizacje w Czeczenii. W 1772 r. powiedzieliscie Eropie, ze walczycie o prawa rosyjskich dysydentow w Rzeczpospolitej...Czy wiesz co znaczy slowo - Rzeczpospolita ?. To RES PUBLICA, to jest prawo demokracji, ktora w owczesnych czasach, wlasnie w Polsce byla UNIKALNA. Rzeczpospolita byla pelna katolickich katedr, kosciolow ortodoksyjnych, synagog ( najwiekasza spolecznosc zydowska w Europie) i meczetów! I wy Rosjanie sadzicie, ze my - Polacy uwierzymy, ze chodzi Wam o walke z terroryzmem w Czeczenii??? Tak jak chodzilo wam o dysydentów ortodoksyjnych w Polsce 18-wiecznej?... Poczytaj Burk'a i dowiedz sie co Europa myslala wowczas o waszej polityce (Burke nazwal rozbior Polski zbrodnia). Zostawcie narod czeczenski w spokoju. O co wam chodzi; o rope? O Azje? Kazdy ma was juz dosyc. Dajcie swoim ludziom godziwe zycie i PRAWA AUTENTYCZNEJ DEMOKRACJI, a potem podyskutujemy o rosyjskim wkladzie w kulture europejska. Jest mi was zal. I nie, tym razem nie bedzie wygranej, poniewaz sa ludzie w Europie (Dania, polska, Wegry, Czechy itd.), ktorzy domyslaja sie co robicie w Czeczenii. Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: Ogolnie o wojnie i Czeczenii 03.12.02, 21:10 Gość portalu: Halina napisał(a): > To prawda. Jest dla mnie rzecza niepojeta jak mozna tak > relatywizowac prawde. Wladek - jest mi Ci naprawde zal, bo > jestes po prostu niewolnikiem rosyjskiej propagandy. > Rosja zniszczyla cale narody; deportacje, przesiedlenia, > rusyfikacja, mordy, zeslania, fikcyje sady... > I TY chcesz wmowic nam - Polakom, ze Rosja walczy o cywilizacje > w Czeczenii. W 1772 r. powiedzieliscie Eropie, ze walczycie o > prawa rosyjskich dysydentow w Rzeczpospolitej...Czy wiesz co > znaczy slowo - Rzeczpospolita ?. To RES PUBLICA, to jest prawo > demokracji, ktora w owczesnych czasach, wlasnie w Polsce byla > UNIKALNA. Rzeczpospolita byla pelna katolickich katedr, > kosciolow ortodoksyjnych, synagog ( najwiekasza spolecznosc > zydowska w Europie) i meczetów! > I wy Rosjanie sadzicie, ze my - Polacy uwierzymy, ze chodzi Wam > o walke z terroryzmem w Czeczenii??? Tak jak chodzilo wam o > dysydentów ortodoksyjnych w Polsce 18-wiecznej?... Poczytaj > Burk'a i dowiedz sie co Europa myslala wowczas o waszej polityce > (Burke nazwal rozbior Polski zbrodnia). > > Zostawcie narod czeczenski w spokoju. O co wam chodzi; o rope? O > Azje? Kazdy ma was juz dosyc. Dajcie swoim ludziom godziwe zycie > i PRAWA AUTENTYCZNEJ DEMOKRACJI, a potem podyskutujemy o > rosyjskim wkladzie w kulture europejska. > Jest mi was zal. > I nie, tym razem nie bedzie wygranej, poniewaz sa ludzie w > Europie (Dania, polska, Wegry, Czechy itd.), ktorzy domyslaja > sie co robicie w Czeczenii. ---------------- Szanowna pani Halino, naprawde wiem, ze nic dobrego armia Rosyjska w Czeczenii nie robi. Jestem realista, ale niech pani tez takowa bedzie. A porownywanie Polskich powstancow do Czeczencow to najwieksza hanba! Walczylismy godnie, nie zabijalismy niewinnych i wszystcy nawet Ci Rosjanie, ktorzi maja uklad myslenia wprost imperialistyczny, nic zlego o powstancach nie mowia i nikt nic zlego nie powie. Problem z Czeczenia jest wiele glebszy niz myslicie i nie ma latwego rozwiazania. P.S. Jestem Polak, ale gdy stawka jest Twoje zycie, nyslisz inaczej. Odpowiedz Link Zgłoś
hk14 Re: Ogolnie o wojnie i Czeczenii 03.12.02, 22:32 kontrkultura napisał: > Szanowna pani Halino, naprawde wiem, ze nic dobrego armia Rosyjska w Czeczenii > nie robi. Jestem realista, ale niech pani tez takowa bedzie. A porownywanie > Polskich powstancow do Czeczencow to najwieksza hanba! > Walczylismy godnie, nie zabijalismy niewinnych i wszystcy nawet Ci Rosjanie, > ktorzi maja uklad myslenia wprost imperialistyczny, nic zlego o powstancach nie > > mowia i nikt nic zlego nie powie. > > Problem z Czeczenia jest wiele glebszy niz myslicie i nie ma latwego > rozwiazania. > > P.S. > Jestem Polak, ale gdy stawka jest Twoje zycie, nyslisz inaczej. Drogi Panie Kontkultura, Nie widze NIC, ale to NIC hanbiacego w porównaniu sytuacji Polakow z okresu powstanczego do sytuacji narodu czeczenskiego ! Przeciwnie - jest tu wiele aspektow paralernych - w tym charakter rosyjskiej propagandy. Naturalnie, ze Polacy sa narodem europejskim i nigdy nie terroryzowali ludzi w teatrze.., ale Czeczency maja wszelkie prawo bycia wolnymi. Jak maja te wolnosc uzyskac? Jak? Oczywiscie, ze Stany Zjednoczone wysylaly bron do Afganistanu w latach 80-tych, podczas gdy polskiej Solidarnosci wystarczyly ulotki, poniewaz mamy tu do czynienia z ogromna róznica kulturowa miedzy Polska, a Afganistanem. Niemniej jednak idea - tak samo w wypadku Czeczenii - jest ta sama - PRAWO BYCIA WOLNYM. Drogi Panie 'Kontrkultura'. Ja chce pojechac do Czeczenii, cche zobaczyc ten egzotyczny dla mnie kraj, chce spojrzec na gory Kaukazu. Ja nie chce jechac do Czeczenii, zeby zobaczyc ROSJE. Nie, najwieksza hanba nie jest porownywanie ludzi wlaczacych o wolnosc! Hanba jest twierdzenie, ze nawet najbardziej nacjonalistyczny Rosjanin nigdy nic zlego o powstancach nie mowil i nie powie. Nie wydaje mi sie. w swoim czasie Rosjanie nazywali Polakow walczacych z Nazistami - BANDYCI. Czy pan wie o tym fakcie historycznym, Panie Kontrkultura? I jak przepraszam bardzo jest to skomplikowany problem - Czeczenia? Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: Ogolnie o wojnie i Czeczenii 04.12.02, 10:12 Pani Halino, nawet Gazeta Wyborcza pisala o Czeczenii i o tym, ze to bardzo skomlikowany narod. Niestety zawsze mieli duze problemy ze stworzeniem wlasnego panstwa, bo zawsze woleli byc niezalezni, nawet od siebie, jak to bylo za Dudajewa. jest tu jeden bardzo przydatny artykul z wyborczej: www1.gazeta.pl/swiat/1,34181,1130700.html A tu link do mojej opinii na ten temat: www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?f=50&w=3643714&a=3676869 Zapraszam do dyskusji Odpowiedz Link Zgłoś
hk14 Re: Ogolnie o wojnie i Czeczenii 03.12.02, 22:37 kontrkultura napisał: > Szanowna pani Halino, naprawde wiem, ze nic dobrego armia Rosyjska w Czeczenii > nie robi. Jestem realista, ale niech pani tez takowa bedzie. A porownywanie > Polskich powstancow do Czeczencow to najwieksza hanba! > Walczylismy godnie, nie zabijalismy niewinnych i wszystcy nawet Ci Rosjanie, > ktorzi maja uklad myslenia wprost imperialistyczny, nic zlego o powstancach nie > > mowia i nikt nic zlego nie powie. > > Problem z Czeczenia jest wiele glebszy niz myslicie i nie ma latwego > rozwiazania. > > P.S. > Jestem Polak, ale gdy stawka jest Twoje zycie, nyslisz inaczej. Drogi Panie Kontrkultura, Nie widze NIC, ale to NIC hanbiacego w porównaniu sytuacji Polakow z okresu powstanczego do sytuacji narodu czeczenskiego ! Przeciwnie - jest tu wiele aspektow paralernych - w tym charakter rosyjskiej propagandy. Naturalnie, ze Polacy sa narodem europejskim i nigdy nie terroryzowali ludzi w teatrze.., ale Czeczency maja wszelkie prawo bycia wolnymi. Jak maja te wolnosc uzyskac? Jak? Oczywiscie, ze Stany Zjednoczone wysylaly bron do Afganistanu w latach 80-tych, podczas gdy polskiej Solidarnosci wystarczyly ulotki, poniewaz mamy tu do czynienia z ogromna róznica kulturowa miedzy Polska, a Afganistanem. Niemniej jednak idea - tak samo w wypadku Czeczenii - jest ta sama - PRAWO BYCIA WOLNYM. Drogi Panie 'Kontrkultura'. Ja chce pojechac do Czeczenii, cche zobaczyc ten egzotyczny dla mnie kraj, chce spojrzec na gory Kaukazu. Ja nie chce jechac do Czeczenii, zeby zobaczyc ROSJE. Nie, najwieksza hanba nie jest porownywanie ludzi wlaczacych o wolnosc! Hanba jest twierdzenie, ze nawet najbardziej nacjonalistyczny Rosjanin nigdy nic zlego o powstancach nie mowil i nie powie. Nie wydaje mi sie. w swoim czasie Rosjanie nazywali Polakow walczacych z Nazistami - BANDYCI. Czy pan wie o tym fakcie historycznym, Panie Kontrkultura? I jak przepraszam bardzo jest to skomplikowany problem - Czeczenia? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tornto Re: List otwarty do Adama Michnika IP: *.rsp.ca 03.12.02, 19:14 Panie Adamie, Jest pan i znany i zamozny. Niech pan zalozy komitet budowy pomnika Michala Gorbaczowa. Uwazam ze jest to jedyna mozliwosc pokazania i Rosjanom i swiatu ze dobro jeszcze istnieje w ich narodzie. Trzeba to zrobic wlanie jeszcze za rzycia Michaila Gorbaczowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 666 Re: List otwarty do Adama Michnika IP: *.mcbone.net / *.pppool.de 03.12.02, 19:17 Jakiego rytu brat jest czlonkiem? Gość portalu: Tornto napisał(a): > Panie Adamie, > Jest pan i znany i zamozny. Niech pan zalozy komitet budowy > pomnika Michala Gorbaczowa. Uwazam ze jest to jedyna mozliwosc > pokazania i Rosjanom i swiatu ze dobro jeszcze istnieje w ich > narodzie. Trzeba to zrobic wlanie jeszcze za rzycia Michaila > Gorbaczowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Toronto Re: List otwarty do Adama Michnika IP: *.rsp.ca 03.12.02, 22:05 Odpowiedz: Szpotanskiego Gość portalu: 666 napisał(a): > Jakiego rytu brat jest czlonkiem? > > Gość portalu: Tornto napisał(a): > > > Panie Adamie, > > Jest pan i znany i zamozny. Niech pan zalozy komitet budowy > > pomnika Michala Gorbaczowa. Uwazam ze jest to jedyna mozliwosc > > pokazania i Rosjanom i swiatu ze dobro jeszcze istnieje w ich > > narodzie. Trzeba to zrobic wlanie jeszcze za rzycia Michaila > > Gorbaczowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: thomas Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.mcbone.net / *.pppool.de 03.12.02, 19:14 A co na to Postepowa Socjalistyczna Eurpoa. Nic, ma w nosie Czeczenow. Gdyby chodzilo o lesbijki i pederastow to rejwach i protesty na caly swiat. Paletynczycy czy Czeczency kogo to interesuke? Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 03.12.02, 19:33 ale pedaly i lesbijki nikogo nie zabijaja i stosuja sie do praw czlowieka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: NYorker Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów IP: 216.173.56.* 03.12.02, 19:43 kontrkultura napisa?: > ale pedaly i lesbijki nikogo nie zabijaja i stosuja sie do praw czlowieka. > prawda wladku. jakkolwiek konstrukcja: pederasci i lesbijki stosuja sie do praw czlowieka jest - efemistycznie mowiac - idiotyczna, to widze sens twoich intencji. skoros czlowiek rozumny, to mozesz mi wskazac sposoby, w jakie narody moga walczyc o wolnosc, prawo do samostanowienia? pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: W Rosji narasta przes´ladowanie Czeczenów 03.12.02, 20:09 Gość portalu: NYorker napisał(a): > prawda wladku. jakkolwiek konstrukcja: pederasci i lesbijki > stosuja sie do praw czlowieka jest - efemistycznie mowiac - > idiotyczna, to widze sens twoich intencji. > skoros czlowiek rozumny, to mozesz mi wskazac sposoby, > w jakie narody moga walczyc o wolnosc, prawo do > samostanowienia? > pozdrawiam ------------- Poprostu pedaly i lesbijki nikogo nie zabijaja. Walczyc narody powinny godnie i juz majac te swoja niepodlegosc cenic ja, a nie podskakiwac wszystkim... tym bardziej silniejszym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ra Do Wladka IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.02, 00:01 Co to znaczy nie podskakiwac do silniejszych? Prawo buszu? O to ci chodzi zasrany szowinisto? Rosja jest silniejsza? gowno prawda, spoleczenstwo jest biedne i zapijaczone i zyje na poziomie trzeciego swiata i tylko garstka bogatych istnieje. wiekszosc to biedota. Rosja jest slaba i tylko bron atomowa ja wywindowuje ale te bron my tez mamy gnoje parszywe! I nie damy sie wam prostakom zastraszyc... Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: Do Wladka 04.12.02, 12:58 Gość portalu: Ra napisał(a): > Co to znaczy nie podskakiwac do silniejszych? Prawo buszu? O to > ci chodzi zasrany szowinisto? Rosja jest silniejsza? gowno > prawda, spoleczenstwo jest biedne i zapijaczone i zyje na > poziomie trzeciego swiata i tylko garstka bogatych istnieje. > wiekszosc to biedota. Rosja jest slaba i tylko bron atomowa ja > wywindowuje ale te bron my tez mamy gnoje parszywe! I nie damy > sie wam prostakom zastraszyc... ---------- Czy ja kogos strasze? Czy ja mowie, ze Rosja to wspanialy, bogaty kraj? Poprostu powiedzialem, ze Rosja jest silniejsza od Czeczenii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antysowieticus do Wladka IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.02, 13:54 OK. stary ale nie zapominaj, ze to rosja zaczela bo to rosja podbila czeczenie a nie na odwrot. Czeczeni to calkiem odmienny etnicznie i kulturowo kraj, nie sadze aby dobrze czuli sie w federacji rosyjskiej. Dlatego daza do niepodleglosci i jest to naturalne. Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: do Wladka 04.12.02, 14:27 Ok,(co do historii nie zgadzam sie - ptrz kilka postow nizej "Historia Czeczenia-Rosja") Czy masz pewnosc, ze pozostawiona przez Rosje wolna Czeczenia nie bylaby zagrozeniem dla sasiednich panstw? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anna Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: proxy / *.vf.shawcable.net 03.12.02, 19:44 Niestety nadal tak jest, ze swiat boi sie Rosji i nie chce wchodzic jej w droge. Trybunal Haski robi to samo. I z pewnoscia sytuacja Czeczenow nie zmieni sie na lepsze, az ich calkiem sprzatna z powierzchni ziemi. Do tego zreszta Rosja dazy. To tak, jakby Ameryka po atakach terrorystycznych wymordowala wszystkich Arabow. I tym sie wlasnie roznia ludzie. Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 03.12.02, 20:17 Gość portalu: Anna napisał(a): > Niestety nadal tak jest, ze swiat boi sie Rosji i nie chce > wchodzic jej w droge. Trybunal Haski robi to samo. Tak samo milczal, gdy majac te niepodleglosc terorysci (czy moze wolicie "powstancy") mordowali Rosjan, zabierali im majatki, brali niewolnikow. Wiesz ilu Rosjan zginelo bez domu? A ilu zabito? > I z pewnoscia sytuacja Czeczenow nie zmieni sie na lepsze, az ich > calkiem sprzatna z powierzchni ziemi. Do tego zreszta Rosja > dazy. To tak, jakby Ameryka po atakach terrorystycznych > wymordowala wszystkich Arabow. > I tym sie wlasnie roznia ludzie. Problem jest glebszy niz Wy myslicie, nie ma latwego rozwiazania - "dac niepodleglosc" i wszystcy zadowoleni. Niestety Czeczenii nie zatrzymaliby sie na niepodleglosci. Jezeli do wladzy znowu dojda terorysci, nowych wypraw na Moskwe nie miniemy :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: shidiskas Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.physik.fu-berlin.de 03.12.02, 20:24 kontrkultura napisał: > Problem jest glebszy niz Wy myslicie, nie ma latwego rozwiazania - "dac > niepodleglosc" i wszystcy zadowoleni. Niestety Czeczenii nie zatrzymaliby sie > na niepodleglosci. Jezeli do wladzy znowu dojda terorysci, nowych wypraw na > Moskwe nie miniemy :( > Jezeli wierzysz w brednie, ktore wypisyjesz nt Czeczenow-terrorystow to idz okop sie i czekaj na atak. Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 03.12.02, 20:30 Gość portalu: shidiskas napisał(a): > Jezeli wierzysz w brednie, ktore wypisyjesz nt > Czeczenow-terrorystow to idz okop sie i czekaj na atak. ----------- Wierze w fakty i uderzenia prewencyjne Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ola Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: 218.70.17.* 04.12.02, 07:54 kontrkultura napisał: > Gość portalu: Anna napisał(a): > > Niestety nadal tak jest, ze swiat boi sie Rosji i nie chce > > wchodzic jej w droge. Trybunal Haski robi to samo. > > Tak samo milczal, gdy majac te niepodleglosc terorysci (czy moze > wolicie "powstancy") mordowali Rosjan, zabierali im majatki, brali niewolnikow. > Wiesz ilu Rosjan zginelo bez domu? A ilu zabito? > > > I z pewnoscia sytuacja Czeczenow nie zmieni sie na lepsze, az ich > > calkiem sprzatna z powierzchni ziemi. Do tego zreszta Rosja > > dazy. To tak, jakby Ameryka po atakach terrorystycznych > > wymordowala wszystkich Arabow. > > I tym sie wlasnie roznia ludzie. > > Problem jest glebszy niz Wy myslicie, nie ma latwego rozwiazania - "dac > niepodleglosc" i wszystcy zadowoleni. Niestety Czeczenii nie zatrzymaliby sie > na niepodleglosci. Jezeli do wladzy znowu dojda terorysci, nowych wypraw na > Moskwe nie miniemy :( > nie przypominam sobie jakichs straszliwych najazdow ludow kaukaskich na rosje w ciagu ostatnich 500 lat, z wyjatkiem uzasadnionych rajdow podczas wojny (wy do nas, to moze i my do was, zobaczycie, jak to fajnie) Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Historia Rosja-Czeczenia 04.12.02, 12:13 Ciekawe, ze nic nie wiesz... Po wyzwoleniu sie od Tatarow Rosja dogadala sie prawie ze wszystkimi narodami Kaukazu //oprocz Czeczenow// o wspolpracy i przyjazni. Od stuleci trwala ta wojna, ktora zaczela sie od najazdow Czeczenow na Armenie. Wtedy Rosja stanela w obronie Ormian i uratowala ich od wyginiecia, a sama sie dala w to wciagnac... Agresywna polityke Czeczenom nawiazala Turcja, wyslanicy. W koncu mialo dojsc do polaczenia Turcji i Czeczenii. Wiecie, ze Turcja nigdy nie byla w dobrych stosunkach z Rosja. Rosji tego okresu (200 lat temu) do niczego nie byla potrzebna ropa! Poprostu dala sie wciagnac w te sprawe i ponosila takie straty, ktorych nie ponosila w zadnej wojnie Europejskiej! Raz za razem toczyly sie walki miedzy oddzialami Rosji, a Czeczenami, ktorzi dopiero w czasie wojny stworzyli wlasne panstwo. Wojny ucichly dopiero gdy Rosjanom udlao sie dogadac z ich przewodca wojennym w drugiej polowie XIX wieku. On (Szamil) uzyskal stanowisko analogiczne do szlachcica w Polsce, ktory tez uznawal te same stanowiska dla jego dzieci. I mozeby sie tak skonczylo, gdyby nie komunisci, ktorzi obiecywali Czeczenom wyzwolenie od tamtejszej wladzy, wolnosc, bogactwo itp., a po rewolucji narzucili im swoje porzadki. Gdy Stalin doszedl do wladzy rozpoczal najprawdziwsze wynarodowianie Czeczenow - mial jakies swoje porachunki (jak Hitler do zydow), gdyz pochodzil z regionu Gruzji, w ktorym nienawidzono Czeczenow. On kazal przewozic Czeczenow do najgorszych obozow zaglady w ZSRR. I Wojna Czeczenska miala troche inna historie, a wlasciwie jak najbardziej finansowa. Jelcyn byl osoba, ktora miala ogromne i nieuzasadnione ambicje prezydenckie. Chcial przylaczyc Czeczenie, dlatego, ze w tym wypadku (nie tyle go ropa interesowala !!!) uzyskalby mozliwosc na budowe rurociagu, na ktora juz mial chetnych inwestorow. Dudajew nie chcial wojny! Wielokrotnie dzwonil do Jelcyna, a jego nawet nie chciano o tym poinformowac, a nawet jak sie juz dowiedzial nie zmienil stanowiska. I Wojna skonczyla sie tuz przed wyborami, zeby sie wszystkim przypodobac, a II wojne zaczeto po wypadkach z najazdami na Dagestan i Wybuchami domow w Moskwie i innych miastach. Za te kilka lat, po I wojnie w Czeczenii panowali bandyci i surowe wladze, ktorzi nie przeciwstawiali sie chodowli narkotykow, handlu niewolnikami, szariatowi, zas mieli w tym swoj interes, lub poprostu byli bezradni w sensie wladzy. Podobnie jak 200 temu mieli tam swoich agentow organizacje, ale juz terorystyczne, mieli tam swoje obozy szkoleniowe, w ktorych rekrutowano terorysci, a mlodziez Czeczenska uczono obslugiwac sie bronia palna. Widzimy, ze pierwsza wojna doprowadzila do utraty mozliwosci do zbudowania panstwa z mocnym aparatem pantwowym i na tym wlasnie polega glowny problem - niepodleglosc to nie oznacza koniec wojny i problemow. Czeczenia musi sie ucywilizowac, ale jak? Odszedlem od tematu... A no wlasnie gdy w Czeczenii osiedlili sie przyjacjele z terorystycznych organizacji, zaczeto organizowac zamachy. Dagestan, Armenia, Wybuchy w Moskwie i innych miastach. Stad II Wojna w Czeczenii na ktorej skorzystal najwiecej Putin, gdyz pokierowal opinia publiczna, akurat przed wyborami. Jak to skonczyc? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KLEKS Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.indisoft.com / 192.168.98.* 04.12.02, 12:19 A eits to czyja zasluga? Ile ludzi rocznie zabija? kontrkultura napisał: > ale pedaly i lesbijki nikogo nie zabijaja i stosuja sie do praw czlowieka. > Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenek Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.dip.t-dialin.net 03.12.02, 20:18 no tak wojna jest wojna ,a jakimi metodami ja sie prowadzi to sa te : takimi na jakie nas stac tzn kazdy chyba wie o co chodzi pierwszy swiat drugi swiat i trzeci swiat ma swoje mozliwosci finansowe i proboje z tego co moze a jak nie nazywamy to terroryzmem ................ Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 03.12.02, 20:22 Gdyby Rosja sie tez stosowala tego na co ja stac, zrzucilaby atomowke. Owszem to nie ludzkie i Rosja tego nie zrobi, ale maja do tego mozliwosci... - nie jestem za atomowka, a Wy nie badzcie za teroryzmem, ok? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mw Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: proxy / *.pg.com 04.12.02, 00:06 Wladek, Idzc sie kurde leczyc na glowe, bierz jakies proszki czy co. Nie bredz juz o tej sile bo Ci to wyraznie szkodzi w percepcji swiata. Nie wszyscy na swiecie sie morduja. wm. Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Wyjasnie 04.12.02, 10:48 Chodzi o to, ze jestem przeciwko urzyciu bomb atomowych, zarowno przeciwko urzyciu teroryzmu, w odroznieniu od "zenka", na ktorego post odpowiedzialem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Shidiskas Re: Wyjasnie IP: *.physik.fu-berlin.de 04.12.02, 13:34 kontrkultura napisał: > Chodzi o to, ze jestem przeciwko urzyciu bomb atomowych, zarowno przeciwko > urzyciu teroryzmu, w odroznieniu od "zenka", na ktorego post odpowiedzialem. a jestes tez przeciwko Czeczenom torturowanym w Moskwie a potem wyrzucanym na smietnik??? Czy jestes przeciwko mordowaniu cywili w Czeczenii w DZIESIATKACH jezeli nie w SETKACH tysiecy!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: Wyjasnie 04.12.02, 13:59 Jestem przeciwko tak bezludzkim srodkom stosowanym przez wladze Rosji, ale czy to pozwala terorystom mnie zabic? Co ja im zrobilem? P.S. Jak bys Ty powiedzial na moim miejscu, gdybys tu mieszkal ??? -- Pozdr. Wladek z Moskwy zapraszam do dyskusji na ten temat: www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?f=50&w=3643714&a=3676869 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenek Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.dip.t-dialin.net 03.12.02, 20:29 a co takiemu palaczowi trawki(niektorzy czeczeni) zostanie jak mu sens zycia odebrany zostanie.......???? jak nie moze byc pewny czy jutro rodzina jego ,on jeszcze przy zyciu beda? Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 03.12.02, 20:37 O rodzinie powinno sie bylo pomartwic przed tym, jak siegac po bron, a skoro juz to czy taki jeden ceni swoja rodzine, swoje zycie? P.S. Czy Czeczency w koncu chca tego swojego szariatu (niewolnictwo, morderstwa nieCzeczenow - ok), czy moze jednak praw czlowieka? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Halina Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.friaco.access.uk.tiscali.com 03.12.02, 21:07 Przykro mi to stwierdzic, Wladek, ale nie sadze, aby Rosja byla ekspertem w kwestii praw czlowieka, tudziz ochorny zycia ludzkiego... Pozdrawiam Halina Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 03.12.02, 21:18 Gość portalu: Halina napisał(a): > Przykro mi to stwierdzic, Wladek, ale nie sadze, aby Rosja byla > ekspertem w kwestii praw czlowieka, tudziz ochorny zycia > ludzkiego... > Pozdrawiam > Halina ------- zgadzam sie na 100%, chociaz oficjalnie tak wlasnie jestm ale czy ustroj wolnej Czeczeni byl lepszy? i czy jest jakiejs inne wyjscie? Bo sie obawiam, ze szykuje sie kolejna Palestyna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grzeh Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: proxy / *.gorzow.mm.pl 03.12.02, 21:17 Wlodek na to co ty piszesz... mozna by powedziec ze jakis nieoswiecony np szkot za czasow II woj swiatowej o eksterminacji zydow a nawet np (z tego co ty opowiadasz) z chwila likwidacji getta warszawskiego.. doslownie tosamo moglby pisaz. ze zyd to terrorysta i ze powinien walczyc godnie a nie podskakuje silniejszym" ha jak sie alczy godnie i nie podskakuje??? bo ja nie wiem?:) swoja droga. masz takie tlumaczenie ze tym samym mzona wszytkie zlo wytlumaczyc... (nie mylic prosze z sytuacja aktualna izaela) mowie o sytuacji w Polsce za czasow II woj swiatowej i getccie warszawskim... i calej ekstremminacji wojennej jaka jaka (chyba wlaodek nie zaprzeczysz?),.. bo tylko tak kojarzy mi sie to co teraz jest grane w Rosji.. Iracja wszyscy nadal sie boja Rosjan..... swoja droga wlodek uwazaj bo prze pomylke za czeczenca ciebie wezma i co? marne twoje beda tlumaczenia:))))) a jak znasz zasady komunizmu i mysli tptalitaryzmu:) wszyscy sa winni:) czemy by i nie TY:) - wiec wiecej prosze zrozumienia Wlodek kontrkultura napisał: > O rodzinie powinno sie bylo pomartwic przed tym, jak siegac po bron, a skoro > juz to czy taki jeden ceni swoja rodzine, swoje zycie? > > P.S. > > Czy Czeczency w koncu chca tego swojego szariatu (niewolnictwo, morderstwa > nieCzeczenow - ok), czy moze jednak praw czlowieka? > Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 03.12.02, 21:26 Wiem i sie zgadzam, ale co do podskakiwania, chodzilo mi o to, ze gdy byli suwerenni, trzeba bylo siedziec w spokoju i nikogo nie ruszac. To co dzieje sie teraz, jest okropne i nie ludzkie. Tego wszystkiego naprawde sie boje! Szkoda mi ich. Mam juz dosyc tej Czeczenii i z reszta kazdy Rosjanin, czy nie Rosjanin, ktory tu mieszka mysli podobnie. Jak sie od niej odizolowac, gdy wiesz, ze i tak sie to nie skonczy? Dobrzeby bylo przyjac, ze niech tam u siebie robia, co chca, byleby nie dochodzilo do powtorzenia sprawy na Dubrowce, ale to tylko intencje... nic wiecej, niestety. Odpowiedz Link Zgłoś
schone Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 03.12.02, 21:18 A kiedy sie zainteresuje trybunal haski sprawa przesladowan usa w stosunku do al-kaidy? Co to za dwulicowosc? I al-kaida i czeczency to ta sama banda. Dlaczego stosujesz do Rosji inna miarke, a do usa inna,sprzedawczykuuuuuu!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rosja Rulez Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 03.12.02, 23:30 schone napisał: > A kiedy sie zainteresuje trybunal haski sprawa > przesladowan usa w stosunku do al-kaidy? Co to za > dwulicowosc? I al-kaida i czeczency to ta sama banda. > Dlaczego stosujesz do Rosji inna miarke, a do usa > inna,sprzedawczykuuuuuu!!!!!!!! Dokladnie. Czeczenow do pieca!!! Stworzmy nowy majdanek w Polsce dla czeczenow!!! A zarazem pare polakow tez tam wepchniemy!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rosja the Best Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 00:00 schone napisał: > A kiedy sie zainteresuje trybunal haski sprawa > przesladowan usa w stosunku do al-kaidy? Co to za > dwulicowosc? I al-kaida i czeczency to ta sama banda. > Dlaczego stosujesz do Rosji inna miarke, a do usa > inna,sprzedawczykuuuuuu!!!!!!!! Dokladnie mowisz ! co to za perdoly ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antysowieticus Do wszystkich ruskich i tych co icjh popieraja IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.02, 00:08 Dobry rusek to rusek dwa metry pod ziemia z gnijacym lbem...he he he ! Jestem diablem i oczekuje was w piekle he he he!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rosja the Best Re: Do wszystkich ruskich i tych co icjh popieraj IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 00:16 Gość portalu: antysowieticus napisał(a): > Dobry rusek to rusek dwa metry pod ziemia z gnijacym lbem...he > he he ! Jestem diablem i oczekuje was w piekle he he he Polak , jak ty, to ten ktory gryzie glebe w moim ogrodku! Kurde, masz siedziec cicho, szmato! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antysowieticus Re: Do wszystkich ruskich i tych co icjh popieraj IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.02, 00:39 Ty gnojku jebany, ruski zlodzieju samochodow, ruski dresiarzu! Zamknij morde i sluchaj z szacunkiem co mowie! Jeszcze w morde oberwiesz od jakiegos milego Czeczena he he he Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Liosha Re: Do wszystkich ruskich i tych co icjh popieraj IP: 213.17.228.* 04.12.02, 09:02 Gość portalu: antysowieticus napisał(a): > Ty gnojku jebany, ruski zlodzieju samochodow, ruski dresiarzu! Wiesz, dresiarze to chyba czysto polski wynalazek. > Zamknij morde i sluchaj z szacunkiem co mowie! Jeszcze w morde > oberwiesz od jakiegos milego Czeczena he he he A co ty nie możesz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rosja the Best Re: Do wszystkich ruskich i tych co icjh popieraj IP: *.acn.pl / 10.72.3.* 04.12.02, 15:15 Gość portalu: antysowieticus napisał(a): > Ty gnojku jebany, ruski zlodzieju samochodow, ruski dresiarzu! > Zamknij morde i sluchaj z szacunkiem co mowie! Jeszcze w morde > oberwiesz od jakiegos milego Czeczena he he No jasne ! ty prostytutko, ktora lizie u czeczenow kutasa! Nie mow do mnie s zajetymi ustami ! Odpowiedz Link Zgłoś
hk14 Bez obelg Panowie 04.12.02, 00:41 Gentlemen, Naprawde nie musimy chyba uciekac sie do glupkowatych aluzji o trupach w ...szafie i ogródku. Ja nie zycze nikomu smierci. Nie ufam Rosji i nie wierze, ze jest to kraj w pelni demokratyczny. Podejrzewam, ze Armia Rosyjska jest okrutna wobec ludnosci czeczenskiej, ale nie pozwole sobie na obelgi pod niczyim adresem - to uwaga i do mojego rodaka i do Pana z Rosji. Mysle, ze Wlodek - syskutant z Moskwy jest inteligentnym rozmówca. Nie zgadzam sie z nim pod wieloma wzgledami, ale ciesze sie, ze jest gosciem na polskim forum gazety.pl. Panowie, prosze porozmawiajmy o faktach, nie o bagnetach i szabelkach! Z góry dziekuje. Odpowiedz Link Zgłoś
hk14 Do mojego rodaka - Antysovieticusa 04.12.02, 01:11 Przepraszam, ze tak napisalam, ale po prostu szkoda czasu na obelgi. Wiem, ze mezczyzni reaguja troche inaczej niz kobiety.., ale pokaz mu po prostu, ze jako Polak masz wiecej klasy! P.S Dziekuje za piekna odpowiedz na tym drugim forum (o przywodcy czeczenskim). Masz racje! Duzo wody uplynie zanim mentalnosc rosyjska sie zmieni. Pozdrowienia Odpowiedz Link Zgłoś
hk14 Do mojego rodaka - Antysovieticusa 04.12.02, 01:04 Przepraszam,z e tak napisalam, ale naprawde nie ma co obrzucac sie obelgami. Ja wiem,ze mezczyzni reaguja troche inaczej, niz kobiety i wierz mi - ja sie okropnie denerwuje jak slysze co Rosja wyprawia na swiecie, co zrobila Polakom itd. Ale pokaz im po prostu, ze jako Polak masz wiecej klasy! p.s Dziekuje za piekna odpowiedz na tym drugim forum ( o uwolnieniu przywodcy czeczenskiego). Zgadzam sie, ze wiele wody uplynie zanim mentalnosc narodu rosyjskiego sie zmieni. Pozdrowienia Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura antysowieticus 04.12.02, 10:35 Gość portalu: antysowieticus napisał(a): > Dobry rusek to rusek dwa metry pod ziemia z gnijacym lbem...he > he he ! Jestem diablem i oczekuje was w piekle he he he!!! ----------------- I to jest wlasnie problem wielu Czeczenow (nie tylko tego malego gnojka, ktory to juz od dluzszego czasu pisze podobne komentarze wszedzie, gdzie znajduje cos o Rosji), ze chca zniszczyc cala Rosje! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kontownik Rosjanie w obozach dla uchodźców IP: proxy / *.bydgoska.krakow.pl 04.12.02, 01:52 Mongołowie wypędzają w środku zimy rosyjskich cywili z obozów dla uchodźców na Białorusi nakazując im powrót do zrównanych z ziemią miast Rosji, gdzie pijane hordy Dżingis-Chana XXgo dziesiątkują ludność tymczasem Dżingis-Chan XX w ramach swej nieustającej walki o pokój do ostatniego naboja sprzedaje kolejną partię myśliwców i rakiet towarzyszowi Mao IIImu, po czym wymienia gesty przyjaźni z syfilityczną burżuazją Europy i amerykańskimi grupami interesów interesy wydają oświadczenie: jest tym lepiej, im bardziej jest chujowo a Rosja się wykrwawia, nie mając nawet pasiaków jak 50 lat wcześniej Żydzi, Cyganie i Polacy wszelki akt sprzeciwu jest niemile widziany Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: byk Re: Rosjanie w obozach dla uchodźców IP: *.centrala.kbsa / 173.1.0.* 04.12.02, 09:49 Przeczytałem całą dyskusję i martwi mnie agresja stron. Wniosek który jest oczywisty to to, że agresja wszystkich przeciwko wszystkim istnieje na tym samym wysokim poziomie, wymaga jedynie pożywki aby się ujawnić. W moim odczuciu ta dyskusja niczego nie zmieniła i nikomu nie pomogła, tak więc państwo dyskutanci nie tędy droga do rozwiązania problemu. Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: O dyskusjach, armii i niektorych gosciach 04.12.02, 11:06 Nareszcie widze osobe, z ktora sie na 100% zgadzam. Ale to co robi armia Rosyjska, jest rzeczywiscie czyms strasznym. To co robi antysovietikus, jest nie mniej straszne - mysli na poziomie czlowieka z okresu I Wojny swiatowej. Przypomne, ze wojne rozpoczeto z najwiekszym zachwytem - wszystcy obywatele panst Europejskich wychodzili na ulice i sie cieszyli tym, ze zaczela sie wojna! Najkrwawsza wojna z tych, ktore tamten swiat w historii pamieta... A przyczyna byla nienawisc i tacy jedni, jak antysowietikus. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antysowieticus Re: O dyskusjach, armii i niektorych gosciach IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.02, 14:12 Hej Wladek te moje emocje nie do konca sa prawdziwe dlatego tak tego nie bierz do siebie! W gruncie rzeczy jestem pacyfista. Czytam ostatnio duzo i trudno mi jest pojac to co sie dzieje na calym swiecie nie tylko w Rosji. Rosjanie i Czeczeni nie sa bez winy. Mniej popieram Rosjan ze wzgledu na nasze polskie przezycia zwiazane z sowiecka okupacja. Czasami brak mi slow i dlatego tak chamsko reaguje. Ale tak naprawde nie jestem przeciwko poszczegolnemu czlowiekowi obojetne czy z Rosji czy z innego kraju. Jestem bezsilny wobec panujacego zla na tym lez padole i stad ta moja agresja. Ps. ale naprawde nie skrzywdzilbym nawet muchy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vic Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: 209.250.30.* 04.12.02, 03:06 Taki uklad jaki zrobili sobie Amerykanie z Rosjanamy,to w niedlugim czasie kazdy pozostaly narod bedzie przesladowany. Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Szanowni czytelnicy Wyborczej! 04.12.02, 10:24 Nie jednokrotnie pisalem, ze problem w Czeczenii jest glebszy niz myslicie. Chodzi o to, ze sama niepodleglosc nie zapewni konca wojny. Polecam artykul z GW o Czeczenii: www1.gazeta.pl/swiat/1,34181,1130700.html A jak ktos chce cos zaproponowac w sprawie rozwiazania konfliktu, lub poprostu lepiej zrozumiec, zapraszam do rzeczowej dyskusji: www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?f=50&w=3643714&a=3676869 P.S. Wielu z Was pisali o Mnie prawie jako o (mniej-wiecej) faszyscie, wiec mysle, ze nalezaloby cos wyjasnic: Nie jestem za wojna w Czeczenii, wiem jaka ta Rosyjska postkomunistyczna armia i Rzad jest i szkoda mi Czeczenow i Rosjan, ale nie widze innej alternatywy niz wojna, ktorej wszystcy maja dosc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antysowieticus Jeszcze raz ja! Helena i Wladek! IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.02, 14:58 Wczoraj przesadzilem z moimi emocjami! Za to was przepraszam. Nie popieram Rosji ze wzgledu na nasza polska historie zwiazana z Rosja! Boje sie jej! Czeczenow nie znam. Moge sobie wyobrazic, ze oni tez nie sa zbyt humanitarni. Ostatnio troche czytam o wojnie czeczensko-rosyjskiej i nasuwaja mi sie rozne skojarzenia czesto zle. To co sie tam dzieje jest okropne! Ale posuniecia rzadu rosyjskiego i opinia spoleczenstwa rosyjskiego nie podobaja mi sie! Stad te moje emocje. Ale wierzcie mi nie jestem za ta ani za inna wojna. Rzad rosyjski i czeczenski powinni dojsc do porozumienia-jak? Moze kompromis? Ale na pewno dialog jest lepszy od krokow wojennych-przemoc rodzi przemoc... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Shidiskas Re: Jeszcze raz ja! Helena i Wladek! IP: *.physik.fu-berlin.de 04.12.02, 15:24 Gość portalu: Antysowieticus napisał(a): > Wczoraj przesadzilem z moimi emocjami! Za to was przepraszam. > Nie popieram Rosji ze wzgledu na nasza polska historie zwiazana > z Rosja! Boje sie jej! Czeczenow nie znam. Moge sobie wyobrazic, > ze oni tez nie sa zbyt humanitarni. Ludzie!!! Obudzcie sie! Co Wy porownujecie? Masowe egzekucje ludnosci czeczenskiej z jakimis kilkoma Czeczenskimi bandytami. W przeciogu tej wojny ginelo okolo 100 tys Czeczenow, w czym wiekszosc z nich to cywile - kobiety i dzieci!!! Ostatnio troche czytam o > wojnie czeczensko-rosyjskiej i nasuwaja mi sie rozne skojarzenia > czesto zle. Co niby czytales??? Wydaje mi sie nie czytales raportow organizacji praw czlowieka - Human Rights Watch, Memorial, Lekarze Bez Granic, Amnesty International pokazujace zbrodnie Rosyjskie na ludnosci cywilnej w Czeczenii (ludnosci czeczenskiej i ROSYJSKIEJ!!!). Jak bombardowali Grozny, to w wiekszosci bombradowali "swoich" czyli Rosjan, ktorzy nie mieli gdzie uciekac (Czeczency maja duze rodziny i kazdy kto mogl uciekal z Groznego do znajomych, Rosjanie natomiast mieszkkajacy w Groznym nie mieli rodzin w innych czesciach Czeczenii). Czeczency sa narodem spokojnie usposobionym. Ja nawet sie dziwilam rozmawiajac z nimi, ze po tym co Rosja im zlego zrobila nie nienawidza Rosjan! Czeczency, ktorzy walcza sa partyzantami, ktorzy bronia swoich rodzin, a nie mordercami! Za nami przyjda bestie - tak oto zwykli zolnierze rosyjscy nazwalli OMONwcow : Bestie przyjdą później - Ofiar w Aldach mogło być więcej, gdyby nie rosyjscy żołnierze - mówi Arsen i nie ma w tym żadnego paradoksu. Obok bowiem rozłożył się oddział rosyjskiej piechoty, 19-letni szeregowcy. Dzień wcześniej przeczesali osiedle, sprawdzili paszporty i ostrzegali mieszkańców, żeby nie siedzieli w piwnicach. - Oni sami mówili, że za nimi idą prawdziwe bestie, biesy w ludzkiej skórze - opowiada mi Raszyd Masarow. Ostrzegali, że tamci przy najmniejszym podejrzeniu strzelają, że bez ostrzeżenia wrzucają granaty do piwnic. Gdy zaczęła się rzeź, mieszkańcy pobiegli po pomoc. Piechurzy zlitowali się nad nimi i ruszyli na transporterach opancerzonych uliczkami osiedla. Omonowcy na ich widok uciekli. Raszyd zapowiada, że nie spocznie, dopóki nie wyjaśni, kto zabił jego bliskich. Jeden z mieszkańców osiedla podobno znalazł w Aldach książeczkę wojskową, którą zgubił pijany omonowiec. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antysowieticus Do Sidiskas IP: *.dip.t-dialin.net 04.12.02, 15:48 Ja tez czytalem o tym co sie w Czeczeni wyprawia! O tym, ze Rosjanie zabieraja z domow chlopcow po czym bija ich godzinami w wiezieniach, ze gwalca dzieci , kobiety i mezczyzn. Robia to OMONOWCY. Ale dlaczego nikt tego nie kontroluje? Tego nie rozumiem. Odpowiedz jest taka, ze w rosji panuje burdel i kazdy robi co chce, a prawo jednostki sie nie liczy. Zapewne maja poparcie ze strony wladz! Jest to horror na ziemi! Ale co mozna zrobic? Za malo znam narod czeczenski dlatego trudno jest cos o nich napisac: Slyszy sie jedynie, ze mafia albanska i czeczenska to najgorsze z mozliwych... Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: Do Sidiskas 04.12.02, 20:01 ... od kiedy nie istnieje Solncewska mafia, jest tzw. Alfa, ktora kontroluje wszystkie wieksze przedsiebiorstwa w Moskwie. Podejrzewam, ze nie tylko przedsiebiorstwa, ale tez caly Rzad Moskwy. Inni mowia, ze Alfy juz nie ma, a sa drobniejsze, anarchiczne spolki mafijne. Nie wiem jak to jest, ale chyba Alfa zostala, bo jakos nie wierze, ze takiego giganta cos moglo zabic. Tak czy inaczej jest tez inny fakt, ze Czeczency kontroluja caly biznes narkotykow w Rosji i skad wiem, ze Alfa to nie jest wlasnie opanowana Czeczenami. Zbyt malo o tym wszystkim wiemy, tylko sie domyslamy Tak czy inaczej, jak zaczynasz robic w Moskwie biznes i on zaczyna przynosic Ci dochod, ktos napewno przyjdzie i je zabierze. Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: Jeszcze raz ja! Helena i Wladek! 04.12.02, 19:42 OMONwcy to najgorsze zwierzeta w calej Rosji. Mysle, ze warto ich uznac za odpowiednik terorysty w Rosji, ale niestety militarna struktura w Rosji jest bardzo porzucona i niefinansowana, dlatego ida nie trylko patrioci, ale tez najwieksze smiecie spoleczne, ktorzi nic nie mogli osiagnac w zyciu i jedynie tam moga cos zarobic. Dla takich miejsce w wiezieniu. Pozdrow Arsena i powiedz, ze mu zycze spokojnego zycia i mniej spotykac takich ludzi, jak te bestie z OMONu. Rosjanie nie sa tacy jak OMON tak samo jak Czeczeni nie sa terorystami, w obydwu przypadkach poza nie licznymi, ale glosnymi przypadkami. Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: Jeszcze raz ja! Helena i Wladek! 04.12.02, 19:52 Masz racje, ze powinno sie rozmawiac, zeby sie obejsc bez wojen, ale z kim? Czeczeni nie maja jednego mocenegho obozu politycznego, ktory cieszylby sie uznaniem i wsparciem Czeczenow. Jezeli oddac wszystko w rece Maschadowa to podejrzewam, ze skonczy sie tak samo, a moze nawet gorzej niz po I kompanii. Mysle, ze kiedy dochodzi do zamachow terorystycznych to swiadczy o bezradnosci prezydenta/przywodcy panstwa, podobnie jak z Arafatem, ktory tez nic nie kontroluje. Bo przeciez zamachy terorystyczne to przede wszystkim strata dla opinii Czeczenow (a nie tylko terorysci) na calym swiecie... Odpowiedz Link Zgłoś
pauline_kaczanow Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 04.12.02, 10:33 zdecydowanie Trybunal Haski tez sie powinien tym zainteresowac tym bardziej ze Norwegia zarzucila juz Moskwie oficjalnie lamanie praw czlowieka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Shidiskas Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.physik.fu-berlin.de 04.12.02, 15:30 pauline_kaczanow napisała: > zdecydowanie Trybunal Haski tez sie powinien tym zainteresowac tym bardziej ze > Norwegia zarzucila juz Moskwie oficjalnie lamanie praw czlowieka. Moglabym prosic o wiecej informacji? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: saa Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.bauholding.pl 04.12.02, 10:57 Największymi bandytami na świecie są Rosjanie, to oni wymordowali miliony ludzi wcześniej i robią to nadal, no i wszystko jest OK. Żrą kartofle i pierdolą o swojej wielkomocarstwowości. Odpowiedz Link Zgłoś
mac_murphy Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 04.12.02, 11:04 PRZERAZA MNIE TO MILCZENIE !! PZERAZ MNIE PORÓWNANIE CZECZENOW DO TERORYSTOW z AL KAIDY !!! PROWDZIWYMI TERORYSTAMI WOBEC CZECZENOW SA ROSJANIE !! TO ONI ZACZELI "PACYFIKOWAC" LUDNOSC CYWILNA !! PZERAZA MNIE TAKA OBEJETNOS !! POWINISMY W TYM MOMECI POWIEDZIEC STANOWCZO NIE ROSJANOM !! A NAWET JESLI TRZEBA WYPOWIEDZIEC WOJNE ROSI ?!! A CO BEDIE JAK ZACHWILE BEDZIEMY TO MY !! TERAZ TWIERDZICIE ZE TO NOWA ROSJA ( ZA SATKIAN TEZ BYLA NOWA) A JA SIE PYTAM CO SIE ZMIENILO !!! JAK MOZANA MYSLIEC I TRAKTOWAC TO JAKO TEMAT JAK "NEWS" MEDIA POMPUJA GO I POMPUJA !!! A TO SIE DZIE TERAZ W TEJ CHWILI I BEDIE SIE DZIAC DOPUKI CZECZENI NIE ZNIKNA WOGULE , ALBO DOPUKI KTOS NIE POWIE PRAWDY I NIE POWIE TYM PRAWDZIWYM TERORYSTOM "NIEE"!!! WSZYSCY RAZEM ! POSTWIC NA JEDNA KRTE !! ALBO ? , ALBO ZYJMY WE WŁASNYM SWIECIE NIE ROZGLADAJAC SIE DOOKOŁA SIEBIE ( LICZAC ZE ZA NSZEGO ZYCIA NIEBEZDIEMY TAK DOSWIADCZNI PRZEZ LOS JAK CZECZENI . PORAZ ZEBY SIE PODNIES ! PORA ZEBY STANOC OBOK NICH (NAWET JEZELI ZGINAC NAM BEDZIE TRZEBA )BO TOLERUJAC TO ZACHOWUJEMY SIE JAK ROSJA , BO NIE MOWIAC NIC ! DAJEMY PRZYZWOLENIE NA TO CO SIE DZIEJE !! JEZELI JUSH SKONCZYŁEŚ CZYTAĆ >> JAK MYSLISZ ILU CZECZENOW ZOSTALO POBITYCH >> ILE ZGINEŁO >> ILE WEGETUJE NA WPUŁ ZYWYCH BEZ NADZIEJEY >> ILE DUMY IM ZABRANO > A OSOBY KTURE JESZCE JA MAJA ZWIEMY TERORYSTA !!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: **** Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: 213.17.228.* 04.12.02, 12:09 Osoby które bronią swojej ojczyzny, nie zajmują się podrzynaniem gardeł 18- letnim zołnierzom. którzy zostali tam wysłani. I nie filmują tego na video. Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów 04.12.02, 12:26 Problem polega an tym, ze w Czecznii nie ma i nie bylo mocnego aparatu, ktoryby pilnowal porzadku w panstwie i dlatego pojawili sie tam tacy zbrodniarze, o ktorych juz wiemy z kaset. Mam nadzieje, ze Czeczeni zrozumieja, ze popierajac tych zbrodniarzy, nie uzyskaja niepodleglosci. Odpowiedz Link Zgłoś
kathy Do McMurphy'ego 04.12.02, 13:22 Myślałam, że Wódz pozbawił cię życia, i tak już nie twojego, po tej lobotomii... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KLEKS Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.indisoft.com / 192.168.98.* 04.12.02, 12:44 Podczas tzw.pierwszej wojny w Czeczenii, na poczatek lat 90 (za Jelcyna) zginelo 100000 (sto tys.) ludzi. Przewaznie cywilow. A co robi w tym czasie socjalistyczna europa? Przyjmuje Rosje do Rady Europy. Kambodza, Pol Pot usmierca 2mln swoich ziomkow i to bez komor gazowych i syberii. Ten postepowy dzialacz socjalistyczny jest przyjmowany z honorami na europejskich salonach. Co sie dzieje w skasenie socjalistycznym na Kubie? Erotoman Fidel rzadzi przez nikogo nie niepokojony. W tym czasie socki z Wysp Brytyjskich przy skowycie tow. europejskich atakuja p. gen. Augusta Pinocheta, ktory wzal socjalistyczne towarzycho za twarz i postawił wszystko z powrotem na nogi. Europa rzadza, rowniez medialnie i kulturowo spadkobiercy takich wibitnych dzialaczy socjalistycznych jak Trocki, Lenin, Hitler, Stalin, Brezniew. Wszyscy byli wielkimi oredownikami Wspolnej Europy. Tak jak obecnie. Metody tylko sie zmieniaja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obywatel Rosjanie okupują czeczenię od XIX wieku dopóki sie IP: proxy / 212.244.106.* 04.12.02, 12:54 nie wyniosą to będą cierpieć cywile w Rosji... żal mi tych cywili maja tak głupich przywódców kgb-istów.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: 193.0.67.* 04.12.02, 13:29 Najsmutniejsze jest dla mnie, że na świecie panuje polityczna zmowa milczenia. Chyba słysząc o Tym wszystkim Co kacapy robią z tymi ludzmi sam bym wysadził coś gdzieś w Moskwie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotr Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: *.kki.krakow.pl 04.12.02, 15:40 Coraz ciężej jest mi znaleźć jakąś różnicę między rosją totalitarną a wspólczesną - 'demokratyczną'. A najgorsze jest to że, w imię walki z terroryzmem, cały świat spokojnie patrzy na to co się dzieje z Czeczenami i wita katów na salonach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Liosha Re: W Rosji narasta prześladowanie Czeczenów IP: 213.17.228.* 04.12.02, 18:39 Nie znacie się na sprawie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bor'ka Re: Nie znamy sie na sprawie? IP: *.umultowo.sdi.tpnet.pl 04.12.02, 20:07 Zabawny sposob argumentacji i bardzo rosyjski. Otoz drogi Liosza, ja swietnie znam sie na sprawie, czyli na Matuszce. Ja Rosje znam lepiej niz 99,24% Rosjan, sytuacje obecna, historie i kulture. Zniechecilem sie ostatnio ponownie. Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura pozwol, ze wyjasnie. 04.12.02, 22:29 Bor`ka! Sproboj odejsc na chwile od emocji po wszystkim przeczytanym i posluchaj Mnie. Kazdy Rosjanin, kazdy kto mieszka w Moskwie przezyl te ostatnie wydarzenia z bezsennymi nocami, strachem i nawet nienawiscia, Ja nie jestem wyjatkiem. Nie chodzi tu o myslenie imperialistyczne, czy post komunistyczne, zas wiele bardziej o myslenie ofiary. Wyczytujac niektore posty niedobrze sie robi, a nawet chce sie rzygac, gdy slyszysz nawolywania do wojny z Rosja!!! i inne jedne gorsze od drugich wypowiedzi. Tymczasem zapomnicie nawet w tekscie znalesc emocje zwyklego Rosjanina - kierowcy, ktory rozwozil te rodziny. Zapewnie Cie, ze inni Rosjanie mysla podobnie. Odrazu chce sie zapytac, czy jego (kierowce) tez chcecie zabic za to, ze jest to "glupi rusek"? Powiedz mi prosze, jak bys Ty mowil na Moim miejscu, gdyby w twoim miescie zdarzyla sie analogiczna sytuacja? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bor'ka Re: pozwol, ze wyjasnie. IP: *.umultowo.sdi.tpnet.pl 05.12.02, 00:02 Wladek, nie trzeba "gdybac". Ja mam mieszkanie w Moskwie i moglem byc na Nord-Ost! Minalem terrorystow o pare dni i, naprawde, Rosjan rozumiem! Bylbym jeszcze bardziej wsciekly, gdyby to bylo w Warszawie. Tylko durnie, widza terroryzm jako walke o wolnosc. Napewno nie "lekki" russofil, jak ja. Ale zludzen nie mam. Ciagle nie wiadomo, dokad ten pociag jedzie. Do Matuszki!? Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura Re: pozwol, ze wyjasnie. 05.12.02, 01:54 Rosja jest paralizowana korupcja i to tak gleboko, ze zmiany beda mozlewe za ilestam-dziesiat lat, kilka pokolen, a szkoda. Jest to jak choroba, ktora mocno sparalizowala organizm. Mysle, ze Rosja sie odbuduje dopiero gdy skonczy sie ropa, bo wlasnie wtedy te darmozjady wyjada z Rosji (z milionami w kieszseni), a do wladzy dojda prawdziwi patrioci. Ale to bedzie za ok 100 lat, wiec po co o tym mowic, skoro nie dozyjemy? P.S. Skoro w Moskwie czasami bywasz to moze sie kiedys wybierzemy na piwo? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antysowieticus Re: pozwol, ze wyjasnie. IP: *.dip.t-dialin.net 05.12.02, 01:01 Czesc Wladek! Nie potepiam zadnego zwyklego szarego czlowieka z Rosji ale to co robia wladze. Przyznasz, ze cala akcja uwalniania teatru miala swoje ciemne strony-terrorysci chcieli wypuscic zagranicznych zakladnikow ale rzad ros. sie nie zgodzil bo chcial te sprawe polaczyc ze swiatowym terroryzmem, uzycie nieznanego gazu i haotyczna akcja ratunkowa w wyniku czego zmarlo wiellu ludzi, wielkie tajemnice w zwiazku z osobami przebywajacymi w szpitalach a takze w zwiazku z cialami w kostnicach, zabranie twardego dysku gazecie, ktora chciala pokazac materialy z akcji(artykul w bylym Forum) itd. A ostatnio poczynania rzadu z obozami dla uchodzcow-jakze nieludzkie wypedzanie ludzi w mrozie do kraju ogarnietego wojna, brak kontroli nad tym co sie dzieje-chociazby nad OMOnowcami. Te wszystkie fakty powoduja, ze ludzie krytykuja Rosje ale nie zwyklych ludzi ale rzad kraju i tych co ten rzad slepo popieraja. Odpowiedz Link Zgłoś
kontrkultura zapytales sie o szturmie 05.12.02, 01:45 Czytalem pewien artykul w internecie (Rosyjski, znany portal internetowy Rambler), ktory napisal, ze z oswiadczen osob, ktore rozmawiali z terrorystami wynika, ze spodziewali sie innej reakcji. Wynikalo, ze myslaly, ze na ulice wyjdzie 1/2 Moskwy i zarzadzaja konca wojny! Z innej strony byla kaseta, na ktorej mowili, ze przyszli aby zginac, co prawda niektorzi nie pokazywali twarzy co moglo swiadczyc o: A.Checi zgubic sie wsrod zakladnikow B.Uniknac zemsty AMONowcew na swojej rozdzinie i mimo wszystko uciec. Czy powinni byli wypuszczac cudzoziemcow? Gdyby zamachowcy wypuscili nieRosjan, mieliby wiele wiecej odwagi na zrobienie tego, po co przyszli i opinia publiczna nie w Rosji, bylaby moze inna - mniej krytyczna. Myslalem dlugo, czy szturm byl zaplanowany i doszedlem w koncu do wniosku, ze nie, bo gdyby takim byl, przygotowanoby sie do tego lepiej, chociaz uwazam, ze sam szturm przebiegl bardzo dobrze (gdyby nie uzyli gazu Czeczeni uzyliby bomby, bo wiedzieliby, ze przegrywaja, a tak nie zdazyli sie zorientowac), lecz po szturmie zapanowal chaos i nikt nic nie wiedzial, co kto powinien robic. Z punktu organizacji po szturmie Rosja pokazala przestepcza obojetnosc wobec wartosci zycia. Czy warto bylo decydowac sie na gaz? Tak, bo ryzyko uzycia bomby przez terorysci (mimo wszystko) bylo zbyt wielkie. Dlatego tez pozbawiono je (terorystki) zycia, nawet gdy spaly, bo gdyby ktoras z nich sie obudzila... Jest to takze zasada wszystkich sluzb antyterrorystycznych, ze terorysci sie odrazu likwiduje. Co powinni byli zrobic? - Przemyslec konsystencje gazu - na balkonach przesadzili, a tam wlasnie byli dzieci. - Organizowac pierwsza pomoc, juz tam w teatrze. - Rozwozic po szpitalach w dobrych do zycia warunkach. Ogolnie bylo okropnie zrobione i to mi sie bardzo nie podoba. Tu nalezy zyczyc kultury wszystkim urzednikom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antysowieticus nie znamy sie na sprawie a to ciekawe! IP: *.dip.t-dialin.net 05.12.02, 00:52 Lioha twoje krotkosylabowe wypowiedzi nie swiadcza bynajmniej abys ty sie na sprawie znal, a jesli sadzisz inaczej to prosze przedstaw nam te sprawe jasno i wyraznie! Odpowiedz Link Zgłoś