Dodaj do ulubionych

Ajatollah za wzbogacaniem uranu w Iranie

04.06.06, 13:11
tjaaaa, pokojowe wzbogacanie uranu...
Obserwuj wątek
    • sievert Prosze o wyjasnienie... 04.06.06, 13:32
      kogos kto sie orientuje w prawie miedzynarodowym dlaczego istnieje podwoja moralnosc na swiecie. USA, Izrael, Francja...itd itd kilka jeszcze panstw MOZE miec bron jadrowa a Iran, Korea i inni nie moga a nawet pokojowe technologie sa pod kontrola USA /jak ktos nie wierzy to niech pojedzie do Swierku na wycieczke i poslucha/.

      Nie bardzo to logiczne bo skoro chce sie ograniczac rozprzestrzenianie broni jadrowej to chyba KAZDY powinien likwidowac zasoby a nie powinnni istniec lepsi i gorsi.
      A naiwne kwestie ze USA sa dobrzy a Iran zly to sadze ze mozna wlozyc miedzy bajki. Bo w tej sytuacji KTO bedzie decydowal kto jest dobry a kto nie ??


      Prosze o wyjasnienie tej podwojnej moralnosci. Dziekuje z gory.
      • giuseppe53 USA mają broń "A" od 1945 roku i mimo kryzysów 04.06.06, 13:46
        (wielu) jej nie zastosowało. Iran w ordóżnieniu od USA ma w konstytucji zapis
        zniszczenia innego państwa (Izraela) i jest jednym z głównych sponsorów
        miedzynarodowego terroryzmu. Jego prezydent niedawno kilkukrotnie wypowiadał się
        na ten temat i powtarzał konieczność zniszczenia Izraela.
        I na koniec: w Iranie agresywna religia rodem ze wczesnego średniowiecza jest
        religią państwową a jej celem jest zawładnięcie całym światem i to za pomocą
        środków przymusu. Nasi przodkowie dali islamistom to, na co ci w pełni zasługują
        niestety za mało i dzisiaj ponosimy tego skutki. Danie małpie brzytwy i
        wpuszczenie jej do przedszkola to pikuś w prównaniu do broni atomowej w rękach
        tych prymitywów. Dla islamu jest tylko jedna odpowiedź: siłowa. Wszystko inne
        odbierają jako przejaw słabości. I dlatego im wcześniej Europa i Ameryka to
        zrozumie tym mniej będzie ofira. A ofiary będą, bnie łudź się. Teraz może ze
        100.000 a jak Iran się dorwie do broni masowej zagłady to pewnie ze 100
        milionów. Myśl! A jak nie umiesz poczytaj sobie może "Pana Wołodyjowskiego" na
        początek a potem coś z historii średniowiecza i agresji Islamu.
        • sievert takiej odpowiedzi oczekiwalem hehehe 04.06.06, 13:48
          religia ze srednioiecza itp bzdury :) ale dziekuje za ten glos w dyskusji :)

          co prawda porady zeby czytac Pana Wolodyjowskiego sie nie spodziewalem hehehehe


          TYLKO USA uzyly broni jadrowej na razie w historii ...

          MYSL :) !!

          dzieki
          • meerkat1 Re: takiej odpowiedzi oczekiwalem hehehe 04.06.06, 13:52
            TYLKO USA uzyly broni jadrowej na razie w historii ...
            >
            > MYSL :) !!
            >



            I zatakowaly nia zdradziecko pokojowe Imperium Japonii.

            Z baz w Pearl Harbor! :-)))
            • sievert fakty sa faktami niestety :) 04.06.06, 13:53
              mimo ze wiem ze woleliby niektorzy zapomniec o tym :)

              to USA uzyly broni jadrowej na razie tylko i oni nadzoruja kto moze a kto nie uzywac technologii jadrowych na swiecie. :)
              • calcinus Re: fakty sa faktami niestety :) 04.06.06, 14:11
                Lepiej byloby gdyby nie uzyly i w inwazji ladowej zgineloby pare milionow ludzi?
                To by ci sie podobalo prawda?
                A poza tym pisanie o tym ze USA nadzoruja chinski, rosyjski czy indyjski program
                jadrowy swiadczy o glebokim ograniczeniu...
                • von_thusk Tych nie, bo one już tą broń mają i w razie czego 04.06.06, 14:23
                  spuściłyby łomot USA.
                  • meerkat1 Re: Tych nie, bo one już tą broń mają i w razie c 04.06.06, 15:18
                    von_thusk napisał:

                    > spuściłyby łomot USA.



                    hehe!

                    "GO AHEAD! MAKE MY DAY!" :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
                    • pako19 04.06.06, 16:43
                      • zandalf Moralność Kalego 04.06.06, 21:06
                        Problem jest złożony.
                        Do grona państw atomowych należy już kilkanaście krajów. I jak do do tej pory
                        broni atomowej użyły jedynie Stany. Od 50 lat nikt inny nie odważył się tego
                        zrobić. A mają tą broń państwa równie nieprzewidywalne co Iran. Od kiedy broń
                        atomową ma Korea Płn nie użyła jej mimo licznych zapewnień Białego Domu że jest
                        taka groźba. Efekt jest taki że USA już nie chce słać tam swoich chłopców na
                        wojnę, bo straty mogłyby być zbyt wielkie.
                        Jeśli jesteśmy już przy kontroli broni atomowej to czy Izrael, strażnik pokoju
                        na Bliskim Wschodzie przyznał się oficjalnie do posiadania tejże broni i wpuścił
                        na tereny swoich zakładów zbrojeniowych inspektorów?
                        I w końcu czy przypadkiem jest że USA chcą "pomagać" obywatelom państ położonych
                        w zatoce perskiej. Dlaczego nie interesują się losami Afryki, gdzie problemy są
                        dużo większe?
                        Ja tylko pytam...
                        • scyg Re: Moralność Kalego 05.06.06, 10:00
                          Nie moralność Kalego, tylko realpolitik. Krajom, które broń jądrowa już mają,
                          nie da się jej siłą odebrać, a nie znam przypadku (oprócz ew. Ukrainy), która
                          by z niej zrezygnowała po dobroci. To chyba łatwo zrozumieć. Natomiast
                          nierozprzestrzenianie się broni jądrowej jest dobrym pomysłem nie tylko
                          dlatego, że może ją dostać jakiś trep gotowy ją użyć, tylko tak ot dla zasady,
                          żeby ilość jej posiadaczy była jak najbardziej ograniczona. To tylko zdrowy
                          rozsądek.
                  • sclavus Re: Tych nie, bo one już tą broń mają i w razie c 04.06.06, 19:55
                    von_thusk napisał:

                    > spuściłyby łomot USA.

                    A wina spadłaby na PO.... według ciebie - oczywiście.... :))
                    • von_thusk To twoja opinia 04.06.06, 22:04
                    • scyg Re: Tych nie, bo one już tą broń mają i w razie c 05.06.06, 10:01
                      Jestem prawie pewien, że Tychy broni nuklearnej nie posiadają. :-)
              • sclavus Re: fakty sa faktami niestety :) 04.06.06, 19:54
                sievert napisał:

                > mimo ze wiem ze woleliby niektorzy zapomniec o tym :)
                >
                > to USA uzyly broni jadrowej na razie tylko i oni nadzoruja kto moze a kto nie
                u
                > zywac technologii jadrowych na swiecie. :)

                Boff!!! Ktoś pierwszy musiał... właśnie po to, żeby później się dogadywać o
                nieprofeliracji tej technologii.... i im mniej państw dysponuje tą bronią, tym
                łatwiej się dogadać...
                Kiedy jednak ta broń stanie się udziałem fanatyków, typu "wściekły islam: -
                Iran lub "wściekły komunizm" - KRLD, za późno może być na jakiekolwiek
                rozmowy.... O tym wiedzą dzieci - nawet... :))
                • von_thusk KRL-D już dawno ma broń jądrową ! Dlatego USA 04.06.06, 22:05
                  jej nie atakują, straty mogłyby byc zbyt wielkie.
                  • kpix USA nie atakuja Korei nie dlatego, ze Korea 04.06.06, 23:52
                    ma bron jadrowa, tylko dlatego ze Korea Pln jest 5. armia na swiecie
                    oraz ma zdaje sie 1. miejsce na swiecie w mocy pierwszego uderzenia.
                    Dodatkowo wystarczy rzut oka na mape, zeby zobaczyc, ze USA ani nikt nie
                    osmielilby sie pierwszy zaatakowac Korei.

                    Takze zadnych bomb atomowych. Nie dorabiaj teorii tam gdzie jej nie ma.
                    • kolargolo Re: USA nie atakuja Korei nie dlatego, ze Korea 05.06.06, 01:49
                      otoz to!
                    • meerkat1 Re: USA nie atakuja Korei nie dlatego, ze Korea 05.06.06, 12:02
                      Korea juz raz zaatakowa, z pomoca ZSRS i ChRL.

                      No i musiala sie cofnac z powrotem do 38 rownoleznika.

                      A mozna ich byla nawet cafnac nawet do epoki kamiennej, gdyby Truman pozwolil
                      McArthurowi uzyc bomby "A", jak prosil. :-(
                      • meerkat1 Jutro 25 rocznica rocznica ataku IAF na Osirak 05.06.06, 12:05
                        Moe to dobry moment do refleksji dla staruchow w brudnych pampersach na pustych
                        czerepach?
                        • kpix btw.pol roku wczesniej ten sam reaktor atakowal... 05.06.06, 12:18
                          Iran :)

                          en.wikipedia.org/wiki/Osiraq#Iranian_and_Israeli_attacks
                          • meerkat1 Re: btw.pol roku wczesniej ten sam reaktor atakow 05.06.06, 12:21
                            z dobrych zrodel wiem, ze jak IAF toto francuskie cudo rozp...lil, to w
                            Teheranie zacierano rece!


                            Jak to sie czasy zmieniaja! :-)))
            • von_thusk Nie podważasz chyba faktu, że USA w czasie 04.06.06, 14:22
              wojny z Japonią użyły dwa razy bronii atomowej ?
              • zigzaur Re: Nie podważasz chyba faktu, że USA w czasie 05.06.06, 10:48
                I wyszło to Japonii na dobre.

                Nie każdy wie o tym, że w mieście Hiroshima są produkowane zupełnie dobre
                samochody marki MAZDA. Pracujący w tej firmie Hiroshimianie cieszą się, że
                Amerykanie kupują ich wyroby.
                I nie tylko Amerykanie.

                Jakoś nikt na świecie nie narzeka, że samochody MAZDA są radioaktywne.

          • jakubek Re: takiej odpowiedzi oczekiwalem hehehe 04.06.06, 18:40
            Nie wymagaj od Włocha sensownych odpowiedzi. Oni najchetniej zamieniliby cały
            świat w jedną wielką kluskę.
          • erg_samowzbudnik Re: takiej odpowiedzi oczekiwalem hehehe 05.06.06, 07:24
            Żeby zrozumieć dlaczego USA dąży do tego aby Iran nie produkował broni
            nuklearnej trzeba znać treść układu o nierozpowszechnianiu broni nuklearnej. W
            wielkim uproszczeniu chodzi o to że kraje które takową posiadają starają sie
            ograniczyć jej zasoby ale naturalnie nie pozbędą się jej. Natomiast nie należy
            dopuszczać do tego aby inne kraje produkowały broń atomową bo w pewnym momencie
            nikt nad tym nie zapanuje. Chodzi o kraje o nieprzewidywalnej polityce i takim
            krajem jest np. Iran. Posiadanie broni przez KRLD jest "dopustem bożym" i nie
            jest mozliwe zmuszenie Korei do pozbycia się tej broni.Jednym z bardzo
            nebezpiecznych krajów posiadających broń jest Pakistan e którym islam jest
            podstawową religią i talibowie przechodza sobie przez granicę z Afganistanem
            jak chcą . Narazie Pakistan jest sojusznikiem USA ale tylko formalnie bo naród
            nienawidzi USA podobnie jak w Afganistanie , czego już były przejawy.
          • zigzaur do sieverta 05.06.06, 10:51
            Twoja wiara w moralność i równe standardy jest doprawdy rozczulająca.

            Przypomina mi się epizod z serialu "Dom-2":
            Rosyjska bliźniaczka, grana przez Annę Romantowską, opowiedziała we Włoszech, że
            została siłą wywieziona na Sybir. Włoski rozmówca zapytał: "A to nie mogliście
            wziąć adwokata (przeciwko NKWD)?"
            A Włochy przecież miały zamordystyczny reżim Mussoliniego.

            Tutaj widzę podobny sposób myślenia.
        • old.european Ucz sie historii giuseppe 04.06.06, 14:01
          giuseppe53 napisał:

          > (wielu) jej nie zastosowało.

          USA sa JEDYNYM panstwem swiata, ktore bron atomowa ZASTOSOWALO.

        • von_thusk Gdzie w konstytucji iranu jest zapis o zniszczeniu 04.06.06, 14:20
          Israela ? Czytałeś kiedyś Irańską konstytucje.
        • mannaznieba4 persja jaka wspaniała stara kultura a iran cd. 04.06.06, 14:26
          tej kultury od której pochodzi w prostej lini europejska kultura antyczna!!
          nie jest to prymitywna kultura lecz jedna z najstarszych na świecie.
          od zaś pasterzy sumeryjskich zydzi wzieli swoje baśnie i legendy wraz z
          wierzeniami. nic nowego nie wymyslili tylko kradli , kradli i podpisywali jako
          swoje wypociny.
          • von_thusk Cóż ego się ludzie ze mediów opanowanych przez 04.06.06, 14:32
            wiadomo kogo nie dowiedzą, to niepasuje do obrazu.
            • kpix Do obrazu to pasuje Persja, a nie dzisiejszy Iran 04.06.06, 17:37
              Za szacha od poczatku do konca Twoja madra Persja miala bardzo
              dobre kontakty z Izraelem. Nawet bli ich jedynym dostawca ropy.
              Cos sie zmienilo w 1979. Ciekawe, co...
              • mannaznieba4 każdy kiedys madrzeje persowie zrobili to w 1979 04.06.06, 18:46
                zrozumieli jak bardzo syjoniści i ich us-piesek doja i przejmuja sterowanie
                krajem . zmądrzeli a zaczeli studenci i chwała im za to!
                • sclavus Re: każdy kiedys madrzeje persowie zrobili to w 1 04.06.06, 19:57
                  mannaznieba4 napisała:

                  > zrozumieli jak bardzo syjoniści i ich us-piesek doja i przejmuja sterowanie
                  > krajem . zmądrzeli a zaczeli studenci i chwała im za to!

                  At, głupiś...
                  • mannaznieba4 Re: każdy kiedys madrzeje persowie zrobili to w 1 04.06.06, 20:29
                    sclavus: at,mądryś boś nie podczłowiek.
                  • von_thusk A możesz się ustosunkować do zarzutów ? Może 04.06.06, 22:03
                    powiesz, że Szach nie był marionetką USA ?
                    • viking2 Re: A możesz się ustosunkować do zarzutów ? Może 05.06.06, 04:00
                      von_thusk napisał:

                      > powiesz, że Szach nie był marionetką USA ?

                      No i co z tego? Ktos musi rzadzic calym tym kramem - niech chociaz beda to
                      ludzie, dla ktorych pieniadz jest swiety, zamiast tych, ktorzy nie potrafia
                      prognozowac dalej jutrzejszego zamachu bombowego...
                      A wracajac do pionkow, to krol Makoko tez byl pionkiem Belgii w kolonii, ktora
                      dzisiaj zwie sie Demokratyczna Republika Kongo i jest niepodlegla. I co im z tej
                      niepodleglosci? Najpierw Mobutu, a potem Kabila wymordowali daleko wiecej swoich
                      ziomkow, niz Belgowie kiedykolwiek wyprodukowali nabojow, a potem - to pewnie z
                      tego dynamicznego rozwoju niepodleglego panstwa - smiertelnosc niemowlat jest
                      cos okolo 100 na 1000 urodzin, z glodu zdycha wiekszosc, a ci, ktorym udalo sie
                      cos (albo kogos) zjesc i tak pierdykna na AIDS albo na Ebole.
                      Ciekawe, gdyby dzisiaj zapytac Kongijczykow kogo wola, Makoko z jego Belgami,
                      czy Mobutu z jego niepodlegloscia, kogo by wybrali?
                • kpix Jak ktos kogos doi, to nalezy nalozyc clo 04.06.06, 20:44
                  na rzeczy dojone i nadal zarabiac na ropie. 20 lat podburzania
                  do ludobojstwa w wykonaniu ajatollahow na pewno do zysku sie nie
                  przyczynia.

                  Niektorzy w Iranie to rozumieja:
                  www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3242590,00.html

                  Zreszta, z kim ja rozmawiam? Przeciez ty nie lubisz rzeczy,
                  ktore odstaja od twojej kalki...
                  • von_thusk To oni to zrobili obalili reżim Szacha, będącego 04.06.06, 22:08
                    marionetką USA (na tornie zasiadł w wyniku spisku służb specjalnych USA i
                    Wielkiej Brytanii) ....
                    • kpix "oni to zrobili" czyli kto co zrobil ? 04.06.06, 22:15
                      Nie jestem pewien, czy w ogole przeczytales moj post
                      • von_thusk Irańczycy obalili Szacha - marionetke syjonistów ! 04.06.06, 22:16
                        • kpix Aha, tym razem syjonistow marionetka. 04.06.06, 22:26
                          Ciekawy jestem, jakie fakty swiadcza za tym, ze jest to marionetka
                          konkretnie syjonistow. Tylko nie mow mi, ze mile relacje miedzy 2
                          krajami oznaczaja bycie marionetka. Jakies konkrety?
                          • von_thusk Pisałem kto osadził go na tronie. I taki był odbió 04.06.06, 22:29
                            jego w Iranie jako amerykańskiej i syjonistycznej marionetki. Częsciowo było to
                            zasadne.
                            • kpix No ale nie wymiguj sie 04.06.06, 22:37
                              Pisales ze posadzily go UK i USA. Zalozmy. Ale gdzie tu Izrael?
                              Mnie nie interesuje, ze odbior w Iranie byl taki, ze twierdzono
                              ze byla to marionetka syjonistow. Ja zadaje pytanie: na jakiej
                              podstawie uwazasz TY, ze to BYLA marionetka syjonistyczna.

                              Chyba ze slowo "syjonistyczna" uzywasz jako przecinka. A, to przepraszam.
                              • thannatos Re: No ale nie wymiguj sie 05.06.06, 01:06
                                kpix napisał:

                                > Pisales ze posadzily go UK i USA. Zalozmy. Ale gdzie tu Izrael?

                                Oj, Ty chyba nie za wiele wiesz o wspolczesnej historii. :( Polecam koncowke
                                cytatu ponizej - moze Cie ona nieco zaskoczy, ale to prawda.

                                "Iran pracuje z przerwami nad broniami nuklearnymi od późnych lat
                                siedemdziesiątych, kiedy to na krótko przed swym obaleniem, Shah Reza Pahlavi
                                sfinalizował z Izraelem umowę kupna rakiet Jericho i głowic nuklearnych."

                                Ciekawe, nieprawdaz? Iran jako przyjaciel Izraela mogl miec atom... i nikt nawet
                                slowem nie zaprotestowal...

                                Zreszta zapoznanie sie z caloscia artykulu, tez Ci pewnie nie zaszkodzi:
                                prawica.net/old/modules.php?name=News&file=article&sid=655

                                A jesli rozmawiamy o prosyjonizmie Rezy Pahlaviego - serdecznie polecam
                                poczytanie o policji SAVAK i jej powiazaniach z Mossadem.
                                www.angelfire.com/home/iran/savak.html
                                www.thirdworldtraveler.com/Ronald_Reagan/Irangate_Israel_TICC.html
                                en.wikipedia.org/wiki/Savak

                                Oczywiscie pojawia sie pytanie, kto byl dla Iranczykow i swiata lepszy - Reza
                                Pahlavi czy mullowie. Moim zdaniem - Reza Pahlavi. Jednazke nie zmienia to
                                ironii losu, ze wlasnie jego poczynanon zawdzieczaja Iranczycy rezim mullow.
                                Otoz, SAVAK wymordowal wlasciwie wszystkie ugrupowania polityczne, ktore mogly
                                przeciwstawic sie shahowi, OPROCZ islamistow, gdyz ich skrajny fanatyzm pozwolil
                                im przetrwac represje. I to wlasnie spowodowalo, ze po obaleniu Shaha, w Iranie
                                nie istniala zadna zdrowa sila mogaca postawic sie rezimowi Chomeiniego... Jaki
                                jest tego skutek, widzi kazdy, kto obecne interesuje sie choc troche Iranem. :(((((
                                • kpix Re: No ale nie wymiguj sie 05.06.06, 09:20
                                  Alez nie musisz mi przypomninac o Savaku, Kapuche mam za soba.
                                  Ja wcale nie bronie szacha!
                                  Mi chodzi o to, ze moj przedmowca uwaza, ze szach byl _marionetka_
                                  syjonistyczna. O ile rozumiem marionetka to jest taki wladca, ktory
                                  WYKONUJE czyjes POLECENIA. Jest wiec chyba pewna roznica miedzy sojuszem
                                  Il-Ir a sugerowana przez von_thuska podlegloscia Ir wobec Il. Nawet
                                  jezeli Mossad trenowal oficerow Savaku albo dostarczal dane wywiadowcze
                                  to czy to ma oznaczac, ze "szach jest marionetka syjonistow"? Ja moze
                                  powtorze moje pytanie do von_thuska, ktore Ci sie nie podobalo:
                                  > Pisales ze posadzily go UK i USA. Zalozmy. Ale gdzie tu Izrael?
                                  Czy Izrael "posadzil" szacha? Kiedy? W 1941, gdy szach bral wladze po ojcu?
                                  Czy w 1953, gdy Mossadegh probowal go wywalic, wiec szach wywalil go
                                  (oczywiscie obaj odwolywali sie do mocarstw, ale czy do Izraela?).
                                  Wez pod uwage, ze przez lata Iran byl jedynym dostawca ropy do Izraela:
                                  myslisz ze w takiej sytuacji da sie z takiego dostawcy zrobic swoja
                                  marionetke?

                                  To, ze nikt nie protestowal gdy Iran za szacha mogl miec bombe, jest dla
                                  mnie logiczne: Iran wowczas nie wysuwal zadan zlikwidowania zadnego panstwa
                                  i wywalenia z niego ludzi, a zwlaszcza nie sugerowal ze moze sie to odbyc
                                  przy uzyciu atomu. A dzis prezydenci Iranu sugeruja. Wobec tego na arenie
                                  miedzynarodowej Iran szacha wygladal na przewidywalny co do atomu, zas
                                  Iranu ajatollahow ludzie sie zwyczajnie boja.

                                  > Oczywiscie pojawia sie pytanie, kto byl dla Iranczykow i swiata lepszy - Reza
                                  > Pahlavi czy mullowie. Moim zdaniem - Reza Pahlavi. Jednazke nie zmienia to
                                  > ironii losu, ze wlasnie jego poczynanon zawdzieczaja Iranczycy rezim mullow.
                                  w pelni sie zgadzam z oboma zdaniami.

                                  Takze moja intencja jest taka: niektorzy ludzie uzywaja slow "syjonisci"
                                  czy "syjonistyczni faszysci" albo "syjonistyczne marionetki" jako przecinka.
                                  Mam ogolne wrazenie, ze gdy zapytani o to, skad sie wlasciwie u nich to
                                  bierze, nie potrafia za bardzo odpowiedziec. A ja tylko pytam...
                            • kolargolo Re: Pisałem kto osadził go na tronie. I taki był 05.06.06, 01:50
                              zamotales sie troszke :-) Ale nie pisz juz na ten temat bo nie masz o nim
                              pojecia.
      • meerkat1 Re: Prosze o wyjasnienie... 04.06.06, 13:48
        sievert napisał:
        naiwne kwestie ze USA sa dobrzy a Iran zly to sadze ze mozna wlozyc miedzy
        bajki. Bo w tej sytuacji KTO bedzie decydowal kto
        jest dobry a kto nie ??


        Prosze o wyjasnienie tej podwojnej moralnosci. Dziekuje z gory.





        No np. kto zadecydowal w Monachium w l938 ze III Rzsza jest dobra, a Wielka
        Brytania zla?

        I kto zadecydowal, ze Hitlerowi nie wolno zbudowac bomby atomowej, a U$A -wolno?

        Prosze o wyjasnienie tej podwojnej moralnosci. Dziekuje z gory.
        • sievert Re: Prosze o wyjasnienie... 04.06.06, 13:51
          rozumiem ze ma dzialac prawo silniejszego :) ??

          Polske rzucili na zer hitlerowi silni sprzymierzency tez zarowno przed jak i po II WS.


          no to jest logiczne wyjasnienie... skoro USA sa silne to wolno im narzucac swoja wole swiatu ..

          Dzieki :)
          • meerkat1 Re: Prosze o wyjasnienie... 04.06.06, 13:55
            sievert napisal:
            no to jest logiczne wyjasnienie... skoro USA sa silne to wolno im narzucac
            swoja wole swiatu ..

            Dzieki :)




            Istotnie, MACIE za co, towarzyszu, dziekowac.

            Bo inaczej byscie dzis pisali po niemiecku, albo cyrylica.

            A FS w ogole by nie bylo. :-)
            • zbyniek4914 Re: Prosze o wyjasnienie... 05.06.06, 07:39
              A Polska by zaczynała się przed Poznaniem(oczywiscie od strony wschodniej)a
              koNczyła się na Bugu.
        • von_thusk Hitler tej broni nie budował bo nie chciał, chocia 04.06.06, 14:42
          miał możliwości ku temu, tylko an szczęście uważał to za wymysł żydowskich
          anukowców, i propagande amerykańską.
          • meerkat1 Re: Hitler tej broni nie budował bo nie chciał, c 04.06.06, 15:23
            OWSZEM, JAK NAJBARDZIEJ BUDOWAL.

            Manhattan Project zostal zainicjowany wlasnie na wiadomosc, ze Hitler uruchomil
            program prac nad bomba "A", a na jego czele postawil genialnego fizyka
            Wernera Heisenberga.

            Moze jeden z drugim ignorant poczytalby sobie co napisal na ten temat po wojnie
            sam Heisenberg, wybielajac zreszta, z oczywistych powodow, swa wlasna role w
            owym programie? :-)))
            • mannaznieba4 syjonistyczni szpiedzy przekazali plany stalinowi 04.06.06, 18:54
              hitler mógł zbudować bombe atomowa ale przeznaczył na ten projekt za mało
              kasy i nie został prorytetem. główne osiągnięcia w fizyce atomowej przed II
              W.Ś. odnosili niestety fizycy niemieccy na rozszczepieniu jądra atomowego
              skończywszy.
              trzeba zauwazyc ze amerykańską bombe atomowa w dużej mierze zbudowali fizycy
              niemiecy!!!!
              niestety kacapy mieli w los alamos swoich syjonistycznych szpiegów
              owładniętych światowa syjonistyczno-komunistyczna rewolucją i towarzysz stalin
              dostał wszystkie główne wyniki w szczegółach wraz z przeliczeniammi, towarzysz
              kurczatkow zas w oparciu o te dane zbudował sovietzka bron atomową.
            • kamyk39 Re: Hitler tej broni nie budował bo nie chciał, c 04.06.06, 19:02
              meerkat1 napisał:

              > Moze jeden z drugim ignorant poczytalby sobie co napisal na ten temat po wojnie
              >
              > sam Heisenberg, wybielajac zreszta, z oczywistych powodow, swa wlasna role w
              > owym programie? :-)))

              Nie wyzywaj ludzi.
              Przykro sie Cie czyta.
        • kg4mvp moralnosc to zasady dla rownych oponentow 04.06.06, 21:41
          Moje zrozumienie "moralnosci" w tym przypadku jest takie:

          Moralnosc wskazuje na zachowania ktore prowadza do pozadanych wnikow interakcji
          miedzy podmiotami ktore chca uniknac eskalcji z racji na obopolne straty ktore
          musza sie pojawic w konflikcie. Tzn.: "Nie zabijaj" bo brat tego kogo zabiles
          zabije Ciebie, a wtedy Twoj brat zabije jego, itd. "Nie kradnij" bo jak wszyscy
          kradna to Ciebie tez okradna, tak ze zyskasz nic, tylko zamet na ktorym wszyscy
          straca. Itp.

          W powyzszym uzasadnieniu moralnosci mamy zalozenie ze inni tez Ci moga cos
          zrobic. Tak ze sa to regoly dla mniej lub bardziej rownych partnerow/oponentow.

          Po upadku ZSRR, militarnie na swiecie nie ma rownych dla potegi USA, tak ze
          moralnosc nie ma juz zadnego znaczenia. Teraz sytuacja jest bardziej podobna do
          problemu eksploatacji zasobu, np. wegla, czy wycinania lasu.

          Jak za duzo wytniesz lasu teraz, bedziesz mial za malo w przyszlosci i to jest
          jedyny powod dla kotego oszczedzasz las. I nie ma w tym nic z moralnosci, tylko
          rozsadna eksploatacja.

          Iran jest jak las ktory rosnie za szybko i trzeba go przyciac. To wszystko. Nie
          ma tu nic z moralnosci.

          Takie jest moje zrozumienie doktryny Wolfovitz'a.

          Pzdr

      • lmark [...] 04.06.06, 16:46
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • neiden Re: Prosze o wyjasnienie... 04.06.06, 18:07
        gdybysmy w polsce mieli takiego przywudcy religijnego to sytuacja polski bylaby
        calkiem inna.niestety w polsce jest zasada nadstawiania "tylka" daj drugi
        policzek .niewielu rozumie zeby bronic demokratyczny kraj to potrzebne jest
        nowoczesne uzbrojenie.przywudca islamu to rozumie ,natomiast katolicy nie maja
        zielonego pojecia.
        • von_thusk Zgadzam się, tam wiedzą, państwu jest potrzebna 04.06.06, 22:16
          energetyka jądrowa, dla zaspokojenia potrzeb energetycznych. Potrzeba jest broń
          jądrowa aby kraj był bezpieczny, potrzebne jest nowoczesne uzbrojenie, zeby na
          świecie się z krajem liczyli.
      • mark.parker Re: Prosze o wyjasnienie... 04.06.06, 19:33
        sievert napisał:

        > kogos kto sie orientuje w prawie miedzynarodowym dlaczego istnieje podwoja mora
        > lnosc na swiecie. USA, Izrael, Francja...itd itd kilka jeszcze panstw MOZE miec
        > bron jadrowa a Iran, Korea i inni nie moga a nawet pokojowe technologie sa pod
        > kontrola USA /jak ktos nie wierzy to niech pojedzie do Swierku na wycieczke i
        > poslucha/.
        >
        > Nie bardzo to logiczne bo skoro chce sie ograniczac rozprzestrzenianie broni ja
        > drowej to chyba KAZDY powinien likwidowac zasoby a nie powinnni istniec lepsi i
        > gorsi.
        > A naiwne kwestie ze USA sa dobrzy a Iran zly to sadze ze mozna wlozyc miedzy ba
        > jki. Bo w tej sytuacji KTO bedzie decydowal kto jest dobry a kto nie ??
        >
        >
        > Prosze o wyjasnienie tej podwojnej moralnosci. Dziekuje z gory.

        Nie jest to podwójna miara, po prostu troska o to, żeby broń jądrowa nie dostała
        się w ręce państw nieodpowiedzialnych, niestabilnych, o rządach totalitarnych.
        Iran udowodnił, że nie jest państwem stabilnym, a jego pogróżki pod adresem
        Izraela świadczą, że gdyby miał broń jądrową, mógłby wywołać apokalipsę na
        Bliskim Wschodzie, a tym samym zagrozić całemu światu, ot, dlaczego.
        • pocieszne Re: Prosze o wyjasnienie... 04.06.06, 19:40
          mark.parker napisał:

          > Nie jest to podwójna miara, po prostu troska o to, żeby broń jądrowa nie
          > dostała
          > się w ręce państw nieodpowiedzialnych, niestabilnych, o rządach totalitarnych.

          no to po co panstwom stabilnym i odpowiedzialnym jest potrzebana ,skoro jest
          pewne ze jej nie uzyja ?
          • mark.parker Re: Prosze o wyjasnienie... 04.06.06, 20:09
            pocieszne napisał:

            > mark.parker napisał:
            >
            > > Nie jest to podwójna miara, po prostu troska o to, żeby broń jądrowa nie
            > > dostała
            > > się w ręce państw nieodpowiedzialnych, niestabilnych, o rządach totalitar
            > nych.
            >
            > no to po co panstwom stabilnym i odpowiedzialnym jest potrzebana ,skoro jest
            > pewne ze jej nie uzyja ?

            jako potencjał odstraszający (deterrent) - kiedyś przeciw ZSRR, obecnie przeciw
            nieodpowiedzialnym kraikom w rodzaju Iranu. Notabene jestem przeciwnikiem wojny
            w Iraku, więc nie podejrzewaj mnie, proszę, o postulowanie uderzenia
            wyprzedzającego na Iran; jeśli jednak Iran będzie się nadal zachowywał tak, jak
            się zachowuje, to naraża się na atak. Gdyby Polska opracowywała technologię
            budowy broni jądrowej i groziła zniszczeniem np. Rosji, to nie sądzę, żeby Rosja
            siedziała z założonymi rękami, prawda? Niestety, isnieją przesłanki, by sądzić,
            że Bush może się posłużyć butą Iranu jako pretekstem do ataku - już taka jest
            natura tego kretynka i jego kretyńskiej administracji. Pobrzmiewająca w słowach
            ajatollacha groźba atakowania konwojów naftowych może jedynie podbudować agresję
            Busha, a pogróżki pod adresem Izraela doprowadzić do ataku wyprzedzającego. Ja
            bym na miejscu Irańczyków rzeczywiście tak nie podskakiwał. bo może się to dla
            nich źle skożczyć. Na razie eksperci są zgodni, że Iran jest jeszcze stosunkowo
            daleki od wejścia w posiadanie broni jądrowej. Nie sądzę, żeby taka perspektywa
            odpowiadała też Rosji, która ma u siebie sporą mniejszość muzułmańską i której
            nie na rękę byłoby państwo podżegające muzułmanów a jednocześnie dysponujące
            bronią atomową. Z sojusznika Teheranu Moskwa stałaby się szybko przeciwnikiem -
            tak sądzę.
            • von_thusk ZSRR miał równą USA liczbe ładunków atomowych 04.06.06, 22:28
              i oba te państwa się wzajemnie odstraszały Polska technologie ma (wie jak
              zbudowac, materiały są itp.), a nasi naukowcy w krótkim czasie potrafiliby
              zbudowac bombe atomową. Jesteśmy na liście państw, które potencjalnie moga mieć
              taką broń. Mamy ku temu możliwości techniczne, naukowców itp. Moim zdaniem
              zresztą taka broń by się nam przydała. Właśnie żeby odstraszac ewentualnych
              przeciwników.
              • zbyniek4914 Re: ZSRR miał równą USA liczbe ładunków atomowych 05.06.06, 07:48
                von_thusk napisał:

                > i oba te państwa się wzajemnie odstraszały Polska technologie ma (wie jak
                > zbudowac, materiały są itp.), a nasi naukowcy w krótkim czasie potrafiliby
                > zbudowac bombe atomową. Jesteśmy na liście państw, które potencjalnie moga
                mieć
                >
                > taką broń. Mamy ku temu możliwości techniczne, naukowców itp. Moim zdaniem
                > zresztą taka broń by się nam przydała. Właśnie żeby odstraszac ewentualnych
                > przeciwników.
                Jakich?
                • meerkat1 Re: ZSRR miał równą USA liczbe jader 05.06.06, 08:17
                  Jesteśmy na liście państw, które potencjalnie mog
                  > a
                  > mieć
                  > >
                  > > taką broń. Mamy ku temu możliwości techniczne, naukowców itp. Moim zdanie
                  > m
                  > > zresztą taka broń by się nam przydała. Właśnie żeby odstraszac ewentualny
                  > ch
                  > > przeciwników.
                  > Jakich?




                  No, ZBIR-a! :-)
          • amhu Re: Prosze o wyjasnienie... 04.06.06, 20:15
            pocieszne napisał:

            > mark.parker napisał:
            >
            > > Nie jest to podwójna miara, po prostu troska o to, żeby broń jądrowa nie
            > > dostała
            > > się w ręce państw nieodpowiedzialnych, niestabilnych, o rządach totalitar
            > nych.
            >
            > no to po co panstwom stabilnym i odpowiedzialnym jest potrzebana ,skoro jest
            > pewne ze jej nie uzyja ?
            =======================
            A kto ci powiedzial? Uzyja jesli stanie sie to niezbedne i konieczne. Jak w
            wypadku Japonii.
            • von_thusk A kto decyduje kiedy można ? A kto decyduje które 04.06.06, 22:30
              państwo jest odpowiedzialne ?
            • zbyniek4914 Re: Prosze o wyjasnienie... 05.06.06, 07:49
              amhu napisała:

              > pocieszne napisał:
              >
              > > mark.parker napisał:
              > >
              > > > Nie jest to podwójna miara, po prostu troska o to, żeby broń jądrow
              > a nie
              > > > dostała
              > > > się w ręce państw nieodpowiedzialnych, niestabilnych, o rządach tot
              > alitar
              > > nych.
              > >
              > > no to po co panstwom stabilnym i odpowiedzialnym jest potrzebana ,skoro j
              > est
              > > pewne ze jej nie uzyja ?
              > =======================
              > A kto ci powiedzial? Uzyja jesli stanie sie to niezbedne i konieczne. Jak w
              > wypadku Japonii.
              A żydzi powiedzieli że bez skrupułów użyją atom przeciwko Islamowi.
          • zbyniek4914 Re: Prosze o wyjasnienie... 05.06.06, 07:47
            pocieszne napisał:

            > mark.parker napisał:
            >
            > > Nie jest to podwójna miara, po prostu troska o to, żeby broń jądrowa nie
            > > dostała
            > > się w ręce państw nieodpowiedzialnych, niestabilnych, o rządach totalitar
            > nych.
            >
            > no to po co panstwom stabilnym i odpowiedzialnym jest potrzebana ,skoro jest
            > pewne ze jej nie uzyja ?
            A czy gdyby sojusznicy nie mieli broni jądrowej to byłby taki chaos na świecie
            jaki jest teraz?Niech imperialiści wycofają się do domu,a na świecie zapanuje
            POKÓJ i braterstwo i tolerancja.I nikt nie będzie potrząsał nad głowami innych
            bombami atomowymi.
        • von_thusk Zawarłeś w swoim poście mase bredni postram się 04.06.06, 22:23
          niektóre sprecyzować.

          "Nie jest to podwójna miara"

          tak, tak, tak z kogo robisz idiote ?

          "broń jądrowa nie dostał a się w ręce państw nieodpowiedzialnych,
          niestabilnych, o rządach totalitarnych."

          To jakim cudem Izrael spełniający definicje państwa nieodpowiedzialnego,
          niestabilnego o rządach autorytarnych, reżimu o podłożu rasistowskim ja ma ?

          Skąd wytrzasnołeś, że Iran jest państwem totalitarnym ... to najbardziej
          demokratyczny kraj w Zatoce Perskiej. W porówniu z innymi krajami regionu
          bardzo stabliny i odpowiedzialny.

          "Iran udowodnił, że nie jest państwem stabilnym,"

          Czym ?

          "a jego pogróżki pod adresemIzraela świadczą,"

          A co mnie obchodzą relacje Izraelsko - Irańskie ? A jak zachowuje się Izrel
          wobec swoich sąsiadów, wobec ludności Autonomi Palestyńskiej ?

          "że gdyby miał broń jądrową, mógłby wywołać apokalipsę na Bliskim Wschodzie, a
          tym samym zagrozić całemu światu, ot, dlaczego."

          Izrael ma i nic się nie stało, w takim razie jak Iran będzie miał tez nic się
          nie stanie. Croń tą ma np: Pakistan państwo napewno bardziej niestabilne od
          Iranu i w porównaniu z nim niedemokratyczne. Już nie mówiąc o KRL-D co utrudnia
          obalenie Kima :?

      • valhala Re: Prosze o wyjasnienie... 04.06.06, 21:05
        Jeżeli tego nie rozumiesz to zapraszam do lektury Tomka Wilmowskiego lub Ani z
        Zielonego Wzgórza.

        Tłumaczyć nie będę bo szkoda mi paluchów.
      • jpradera Re: Prosze o wyjasnienie... 05.06.06, 06:17
        Tu jest gowno do wyjasniania. Po kazdej zalosnej probie zaklocenia czegokolwiek
        (moze z wyjatkiem wlasnej przemiany materii) pozostanie po frajerstwie szklisty
        dolek. Zywotne interesy USA, ot co.

        JP
    • alkud Ajatollah wie co mówi :-))) 04.06.06, 13:32
      chyba...

      ---
      religiapokoju.blox.pl/2005/11/Kodeks-Muzulmanina.html
      • von_thusk Owszem Ajatollah jest patriotą i wie, że jego 04.06.06, 14:35
        Ojczyźnie jest potrzeba energia jądrowa, a także broń atomowa. Aby rozwiązać
        problemy energetyczne i obronne. Powinnismy się uczyć od Persów.
        • kpix Zwlaszcza energia jest w jego ojczyznie potrzebna 04.06.06, 21:11
          Nie ma co, pustynia energetyczna!
          • von_thusk Chcą taniej ekologicznej, energii :] 04.06.06, 22:39
            • kpix I wlasnie dlatego sprzeciwiaja sie 04.06.06, 22:57
              inspekcjom MAEA, nie zgadzaja sie na przetwarzanie energii jadrowej
              w Rosji, ani na dostawe za friko nowoczesnego reaktora jadrowego
              z Unii Europejskiej.

              Come on, o czym my mowimy?
    • deszczowiec Khamenei i Homeini 04.06.06, 13:36
      Widać, nie tylko dziennikarz, ale i redaktor, który to puścił do internetu
      urodzili się wczoraj i nie znają innych źrodeł wiadomości niz Reuters i CNN. Do
      tej pory w Polsce pisało się Chomeini (lub rzadziej Chomejni) i Chamenei.
      Jak się nie chce książek przeglądać (to takie grube, prostokątne przedmioty z
      papieru), to polecam encyklopedie PWN (encyklopedia.pwn.pl). Tam to wszystko
      jest. Terra incognita (w słowniku wyrazów obcych, swo.pwn.pl, znajdziecie
      wytłumaczenie tych słów ostatnich).
    • maureen2 Re: Ajatollah za wzbogacaniem uranu w Iranie 04.06.06, 13:44
      mogą sobie pokojowo produkować i nie zaszkodzi aby co jakiś czas przyszła komi-
      sja i to sprawdziła. I o co tyle krzyku.
      • giuseppe53 Hitler też pokojowo zbroił Niemcy i wiemy co było 04.06.06, 13:48
        potem. Brudne łapy ajjatollachów precz od broni "A" !
        • old.european Re: Hitler też pokojowo zbroił Niemcy i wiemy co 04.06.06, 14:03
          giuseppe53 napisał:

          > potem. Brudne łapy ajjatollachów precz od broni "A" !

          Jak narazie to mamy Busha w miejsce Hitlera. Przyda sie ktos, kto mu bedzie w
          stanie nogi z dupy powyrywac albo przynajmniej lekko dopier...c.
          • calcinus [...] 04.06.06, 14:12
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • von_thusk Widać kultrura wyrażania się w narodzie wybranym 04.06.06, 14:40
              kwitnie: "antysemicka świnio". Dodatkowo ośmielam się poinformowac że Arabowie
              w tym Palestyńczycy są semitami, a pewnie ich nie lubisz więc jesteś
              zoologicznym, zwierzęcym i odrażającym antysemita. Persowie bo pewnie nie
              wiesz, są naszymi indioeuropejczykami tak jak Polacy.

              PS. Dlaczego niby Israel może mieć broń jądrową a Iran nie ? Prosze o argumenty
              (pewnie się nie doczekam).
              • calcinus Re: Widać kultrura wyrażania się w narodzie wybra 04.06.06, 15:27
                Dla ciebie tez kazdy kto nie lubi antysemitow to Zyd?
                A takie to bylo fajne forum dawno temu, debili sie ostatnio namnozylo tak ze sie
                na poziomie pogadac nie da... :(
                Nie lubisz lewakow - jestes prawicowy oszolom.
                Nie lubisz antysemotow - jestes Zyd.
                :(((
              • erg_samowzbudnik Re: Widać kultrura wyrażania się w narodzie wybra 05.06.06, 07:46
                kwitnie: "antysemicka świnio". Dodatkowo ośmielam się poinformowac że Arabowie
                w tym Palestyńczycy są semitami, a pewnie ich nie lubisz więc jesteś
                zoologicznym, zwierzęcym i odrażającym antysemita. Persowie bo pewnie nie
                wiesz, są naszymi indioeuropejczykami tak jak Polacy.

                Rosjanie też są słowianami i dlatego ich kochamy.
              • zbyniek4914 Re: Widać kultrura wyrażania się w narodzie wybra 05.06.06, 07:58
                Bo Israel to naród wybrany(nie wiem z czego)a Arabi to według żydów brudasy i
                niechluje.Jak się czyta choćby"Lalke"Prusa,to ma się odczucie całkiem
                przeciwne.To właśnie żyd śmierdział.
            • tppiotr [...] 04.06.06, 16:41
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • mark.parker Re: Hitler też pokojowo zbroił Niemcy i wiemy co 04.06.06, 19:50
                tppiotr napisał:

                > Ty żydowski parchu co za słownictwo ? Prosto z kibucu ?

                Lecz się, neonazisto.
          • von_thusk Racja 04.06.06, 14:36
        • von_thusk A pwiedz coś o bronii atomowej w posiadaniu 04.06.06, 14:18
          Izraela ?
          • piotr228 Izrael to dobry przykład 04.06.06, 14:57
            Niestety musi mieć broń, aby móc odeprzeć atak i móc skutecznie walczyć z
            arabskim faszyzmem. Niestety sytuacja jest poważna. Arabowie nie martwią się
            tym, że w czasie wojny zginą miliony ich obywateli. Oni zostaną męczennikami.
            Każdy dostanie po 72 dziewice(wirtualne). Innymi słowy Arabowie chętnie
            zaatakują Izrael (należy go wymazać z mapy świata) bez względu na własne
            straty. Zatem rozumiem że sztaby izraelskie muszą móc zareagować na uderzenie
            które dopiero nastąpi. Nie zazdroszczę im....
      • meerkat1 hehe! 04.06.06, 13:50
        maureen2 napisała:

        mogą sobie pokojowo produkować i nie zaszkodzi aby co jakiś czas przyszła komi-
        sja i to sprawdziła. I o co tyle krzyku.




        "Przyjdzie walec i wyrowna! Przyjdzie walec i wyro..."
        • cyntia5 Cyntia się odezwała. 04.06.06, 15:40
          Ja przepraszam, że zmieniam temat. W tej duskusji popieram Meerkata1, a
          pozostali niech częściej myślą.

          Jednak mam prośbę do meerkata1 żeby był łaskawy odpowiedzieć na pytanie, czy
          przyznaje mi rację w sprawie Chini i Indii (którą duskutowaliśmy przy okazji
          zmiany nazwy z UE na Imperium Romanum).

          Otóż ja twierdziłam, że Chin i Indii nie można pomijać i Zachód dla własnego
          bezpieczeństwa mósi zrównoważyć ich przyszłą potęgę. A Meerkat twierdził, że
          będą się zajmować sami sobą i nie zwracać na Zachód uwagi. Wydawało mi się, że
          przekonałam Meerkata1, że ja mam rację. Ale rządam oficjalnego przyznania mi
          racji. Z góry dziękuję, a w tej dyskusji popieram tu Meerkata1. I ponawiam
          prośbę do zwolenników Ajatollacha aby częściej myśleli.

          Boska Cyntia






          • meerkat1 Re: Cyntia się odezwała. 04.06.06, 16:12
            Nie, nie napisalem, ze Indie i ChRL "bada sie zajmowac sami soba".

            Napisalem natomiast, ze interesy geopolityczne i geostrategiczne ChRl i Indii
            sa sprzeczne, zwlaszcza w Poludniowej Azji, i ze oba panstwa maja zadawnione i
            do dzis nie rozwiazane spory terytorialne.

            NB. TO wlasnie jest powodem, dla ktorego Indie nie moga stac sie stalym
            czlonkiem Rady Bezpieczenstwa ONZ.

            Chiny utracaja bowiem kazda inicjatywe w tej sprawie, podobnie jak Chiny i
            Rosja zgodnie utracaja kazda inicjatywe w sprawie przyjecia do tejze RB -
            Japonii.

            [podobnie zreszta jak Francja- Niemiec; Wielka Brytania- Unii, itd.:-)]

            A co Indii, to U$A akurta ich nie ignoruja, czego dowodem jest niedawny
            stragiczny pakt o wpolpracy zawarty przez Waszyngton i New delhi.

            Pakt, ktory. nb. zostal tu, przez entzjastow ChRL, jak rowniez sojuszu indii z
            ZSRS, pryzejty bardzo kwasno. :-)
            • cyntia5 Cyntia zmiażdży każdego wroga. 04.06.06, 16:47
              Co za tupet! Myślałam, że masz odrobinę honoru i przyznasz kobiecie rację.
              Ale skoro się upierasz to przypominam ci, że na moje wyjaśnienia dla kogoś tam:

              "Chyba, nie wierzysz, że Chiny albo nawet Indie nie będą ingerowały w
              wewnętrzne sprawy innych. Jak dotychczas takie imperium jeszcze nie powstało
              (...) Utrzymanie dzisiejszego układu sił jest nierealne.".

              odpowiedziałeś:

              "Przede wszystkim Chiny i Indie beda ingerowaly WZAJEMNIE w swoje sprawy.
              Jak od prawdawnych czasów. Podobnie zreszta jak Chiny i Rosja. :-)".

              Co janso dowodzi, że sugerowałeś, że nie będą się nami zajmować, bo będą się
              zajmować przede wszystkim sami sobą. Co jest oczywistą nieprawdą.

              Nie rozumiem dlaczego nie chcesz przyznać mi racji. Przecież nie stracisz na
              tym a zyskasz wiarygodność i udowodnisz, że coś do ciebie dociera (w
              przeciweieństwie do tych obok co chwalą ajatollachów).

              No przyznaj mi wreszcie rację, tylko raz, dla satysfakcji:)






              • cyntia5 Obraziłęś się? 04.06.06, 17:33
              • meerkat1 Re: Cyntia zmiażdży każdego wroga. 04.06.06, 20:01
                Cyntia, przyznaje Ci racje z gory do konca biezacego roku kalendarzowego.

                Ale w zamian prosze, nie sugeruj co ja chcialem sugerowac, bo to sugeruje
                myslenie zyczeniowe oparte na sugestach zasugerowanej. :-)
                • cyntia5 Huraaaa!!! 04.06.06, 20:32
                  Dziękuję bardzo. Co za tryumf! Mam rację do końca roku kalendażwego! Huraaaa!

                  Tylko nie rozumiem po co skrytykowałeś tamto moje zdanie. Bo było ono jasne,
                  więc wtrącając krytykę wydawało mi się, że sugerujesz, że coś w nim było nie
                  tak. Ale czy ja muszę wszystko rozumieć?

      • von_thusk Moim zdaniem Iran ma prawo także do posiadania 04.06.06, 14:16
        bronii atomowej.
        • lmark Re: Moim zdaniem Iran ma prawo także do posiadani 04.06.06, 17:05
          von_thusk napisał:

          > bronii atomowej.Moim zdaniem szaleńcy nie mają prawa do posiadania tego czym
          niewinnym i ...sobie narobią wiele szkody i mogą doprowadzić do ludobójstwa.
          A swoją drogą WSTYD by obywatel polski szydzący z innego obywatela podszywał się
          pod linkiem sugerującym że ma Coś wspólnego z PORZĄDNYM obywatelem i POLAKIEM .
          Czego można oczekiwać po człowieczku ukrywającym się pod linkiem który obraża
          Polaka jakim podszywający nigdy nie będzie zdolny by nim być. Parodiując link
          można rzec Won PiwSiowy pokurczu. Występuj pod własnym imieniem skoro chcesz
          wyrażać swe pokurczone opinie, mające tyle wspólnego z linkiem którego
          nadużywasz, co pokojowy islam z pokojem.
          • von_thusk Mam nick a nie "link" taki jaki chce :] 04.06.06, 18:14
        • amhu Re: Moim zdaniem Iran ma prawo także do posiadani 04.06.06, 20:20
          Jesli wiec masz dziecko to daj mu zamiast harmonijki brzytwe.
          • zbyniek4914 Re: Moim zdaniem Iran ma prawo także do posiadani 05.06.06, 08:04
            Historia uczy że nawet u narodów mądrych trafiały się głąby.Kto może
            zagwarantować że właśnie w jakimś mądrym kraju nie wyrośnie Kaligula lug Neron.
        • szefunio1 Re: Moim zdaniem Iran ma prawo także do posiadani 04.06.06, 21:04
          A moim zdaniem ludzie niepoczytalni jak i również ludzie z wyrokami za
          przestępstwa kryminalne powinni mieć takie samo prawo do posiadania broni
          palnej jak "normalni".
          • von_thusk Chce zauważyć, że tacy ją mają :/ A ludzie normaln 04.06.06, 22:32
            jej nie mają.
          • erg_samowzbudnik Re: Moim zdaniem Iran ma prawo także do posiadani 05.06.06, 07:53
            szefunio1 napisał:

            > A moim zdaniem ludzie niepoczytalni jak i również ludzie z wyrokami za
            > przestępstwa kryminalne powinni mieć takie samo prawo do posiadania broni
            > palnej jak "normalni".

            No to wyjaśnij dlaczego jest akurat odwrotnie.
        • kolargolo a Bialorus? 05.06.06, 01:53
          a kto nie ma takiego prawa? Moze Sudan tez ma? Albo Zimbabwe? A dlaczego
          bezpanstwowi Palestynczycy nie mieliby miec broni atomowej? Moze Hamas?
    • von_thusk Przywódca Irański, postępuje jak należy. Nie ugina 04.06.06, 14:14
      się pod naciskiem USA i Izraela.
      • calcinus Re: Przywódca Irański, postępuje jak należy. Nie 04.06.06, 15:28
        Hitler tez sie nie uginal. Pewnie portret sobie powiesiles nad lozkiem? Hitler
        bylby dumny z takich uczniow.
        • von_thusk Porównianie Iranu do III Rzeszy jest bezpodstawne. 04.06.06, 16:02
          Takich związków nie ma. Chyba, że znasz argumnety na potwierdzenie ww. tezy ?
          Pomawianie mnie o symatie do Hitlera to oszczerstwo. Uprzejmie informuje iż
          jestem KONSERWATYSTĄ a więc siła rzeczy nie lubie wszelkich postaci lewicy, a
          poinforumje cie iż Hitler był skrajnym lewicowcem, idologicznym sąsiadem
          komunizmu. Konserwatystwa w żaden sposób, więc nie może żywić jakiejkolwiek
          sympati do tego osobnika. Zresztą wroga Polski i polakożercy !

          Co do dumy z uczniów, to nie wiem jak Hitler ale Goebbels napewno byłby z
          Ciebie dumny.
          • gilu33 Re: Porównianie Iranu do III Rzeszy jest bezpodst 04.06.06, 21:48
            pojedź do Iranu, zabierz ze soba koleżankę i przespaceruj sie główna ulica tego
            miasta w nastepujacynm porzadku : przodem idzie kolezanka ubrana w mini,obcisły
            podkoszulek ( biust conajmniej 4 ), ty idziesz za koleżanka w T-shircie z
            napisem I love George Bush, na T-shircie zawieś krzyzyk duzych rozmiarów..!
            Jesli przejdziecie razem ze 100 metrów to bedzie sukces..! Aha, nie zapomnij
            sporzadzic testamentu przed wyjazdem z Polski. A potem ewentualnie mozesz
            chwalic Iran, ajatollahów i cały świat arabski..!
            • von_thusk Jadąc do jakiegoś kraju, ubrałbym się tak jak 04.06.06, 22:38
              nakazują zwyczaje danego kraju. I tak jak jest tam przyjęte, wcześniej bym się
              poinformował na ten temat, aby miejscowych nie urazić. Tak samo postąpiłaby
              moja koleżanka. Co do krzyżyka można go mieć pod ubraniem, zresztą wiesz tam
              cenią ludzi religijnych sam czytałem wspomnienia jedej katolickiej dziennikarki
              z Iranu, była zachycona przyjęciem ze strony miejscowych. Szanowali ją, dobrze
              się odnosili, wiedzieli, że jest wierząca. Rozmawiała nawet z jednym z
              Ajatollachów o Ojcu Świętym. Więc nie rób z Persów prymitywów.
              • gilu33 Re: Jadąc do jakiegoś kraju, ubrałbym się tak jak 05.06.06, 06:29
                super,Twój schemat rozumowania zakłada,że taki sam jest poziom prymitywizmu i
                tolerancji w krajach np. Europy, jak równiez w Iranie.... zaiste, oryginalna
                hipoteza.Jak sądzisz, czy wejście Araba odzianego w białe prześcieradło na plac
                św. Piotra z egzemplarzem Koranu w ręku wywoła jakiekolwiek reakcje ? Być może
                tajniacy ulokowani gdzieś tam będa ggościa bacznie obserwować i tyle.Spróbuj
                przejść z Biblią w ręce, z krzyżykiem dużych rozmiarów-adekwatnym do wielkośći
                prześcieradła Araba - po głownej ulicy Teheranu...,o zrobieniu czegoś podobnego
                w Rijadzie nawet nie myślę, bo strażnicy religijni skasują Cię po przejściu 10
                metrów.Więc jeśli przeżyjesz eksperyment w Teheranie, znaczy się ,że faktycznie
                panuje tam wszechogarniająca miłość do bliźniego, a poziom tolerancji jest tak
                wielki, że wszelkie parady równośći łącznie z tą z Berlina Zachodniego powinny
                odbywać się w tym mieście...Zaapeluj do pana Biedronia, aby swoją manifę odbyli
                wyjazdowo właśnie w Teheranie... he,he,he.Nie wiem co to za dziennikarka
                była,może jej mąż był Arabem a może to był arabski tydzień dobroci dla zwierząt
                i nie tłukli chrześcijan...
    • mannaznieba4 pięknna patriotyczna inicjatywa Ajatollah'a 04.06.06, 14:22
      w iranie przywódcy religijni sa patriotami.
      czy w polsce prymas glemp apelowal kiedys o rozwój taniej energetyki jądrowej?
      persowie wiedZa co jest dobre dla kraju tania jądrowa energia elektryczna
      i poteżna broń atomowa zdolna odstraszyć każdego agresora w tym syjostów
      i ich syjonistycznego pieska płacącego corok 10-12 mld usd na utrzymanie
      tymczasowego tworu zydowskiego w okupowanej arabskiej palestynie .
      brawo mądrzy persowie . polacy powinni brać z przykład z iranu jak należy
      rozwiązywac problemy energetyczne i obronne własnego kraju!!!!!!
      • von_thusk Całkowicie się z Tobą zgadzam. W Polsce już dawno 04.06.06, 14:30
        powinna być elektrowania atomowa nie jedna ale trzy, budowaną ją w Żarnowcu,
        ale rząd Mazowieckiego to zniszcyzł. Polsce elektorowania atomowa jest
        potrzebna, tak samo jak już dawno Polska powinna mieć broń jądrową, wtedy
        skończyłyby się żadania ziomkostw niemieckich "odzyskanai stron ojczystych",
        żądania syjonistów "odszkodowania za minie" skończyłoby się wypisywanie przez
        antypolskie gazety o "polskich obozach koncentracyjnych", skończyłoby się
        poniżanie Polski. Ale przez ostatnie 17 lat rządziło SLD i UW, czy od nich
        można było oczekiwac zrozumienia Polskiego interesu narodowego. Mamy możliwości
        mieć broń jądrową (jesteśmy na liście krajów mogących ją bez problemu
        wyprodukować) więc dlaczego jej nie mamy, wtedy nie trzebaby F-16, groźba
        zrzucenia na wroga kilku bomb atomowych by go odstraszyła. Persów podziwiam w
        determinacji, mają racje o to walcząc. Bierzmy przykład z Persji. Nasi duchowni
        tez się powinni od nich uczyć patriotyzmu i moralności (tam po obaleniu
        syjonistycznej marionetki lustracja wsród duchowieństwa była, zdrajcy zapłacili
        życiem)
        • piotr228 Polska nie jest krajem rewolucji islamskiej 04.06.06, 15:18
          W Polsce nie ma obawy, że ktoś z pobudek religijnych zaatakuje np. Inflanty.
          Jedynie trzeba by wprowadzić nadzór nad dostępem do broni jądrowej (lub
          wzbogaconego uranu), tak aby za łapówkę nie dało się tego dostępu kupić.

          Jednak z militarnego punktu widzenia broń atomowa nie jest nam potrzebna.
          Potrzebne nam jest lotnictwo, obrona przeciwlotnicz, wywiad i przede wszystkim
          GROM.

          Bardzo jest w Polsce potrzebny rozwój energrtyki jądrowej. To czysty i tani
          sposób pozyskiwania energii. Jednak strach, że ktoś odsprzeda za łapówkę
          zawartość reaktora Arabom. Myślę, że lepiej z tym zaczekać, aż homo sovieticus
          wymrą.
          • von_thusk Energia atomowa jest nam potrzebna już teraz więc 04.06.06, 16:11
            trzeba zacząć budowe elektorowni pojawiła sie propozycja rządowa wybudowania 3
            o mocy każda 1500 MW, przy czym pierwsza byłaby gotowa w 2021, a 2 następne w
            2030 roku. Moim zdaniem to jednak za długo, bo energii jądrowej potrzeba nam
            już teraz.

            Posiadanie bronii jądrowej, by nam nie zaszkodziło. Wzmocniłoby nasze
            bezpieczeństwo. Wyprodukowanie takiej bronii nie jest drogie. Obok jej
            posiadania nalezy oczywiście zmodernizować konwencjonalne środki walki.
            Poprostu jak mówili Rzymianie jeżeli chcesz pokoju szykuj się na wojne, albo
            silnego nikt nie ruszy. Broń dla polskiej armii to oczywiście broń z polskich
            zakładów, nie można się uzależniać od zagranicznego przemysłu zbrojeniowego.

            Persowie to NIE Arabowie. Osobiście jestem za utrzymywaniem dobrych stosunków z
            państwami Arabskimi i Iranem. Takimi jakie utrzymuje np: Francja.
          • new_me13 Re: Polska nie jest krajem rewolucji islamskiej 04.06.06, 17:57
            "...W Polsce (...) Infanty..."
            Piotr, kompromitujesz się. A teraz: wiec uważasz, że międzynarodowe prawo i
            podpisane układy powinny dla "równych i równiejszych"? Dlaczego Polska jest w
            potrzebie energii nuklearnej a Iran nie? Iran od samego początku twierdził, że
            ich program nuklearny jest w celach energrtycznych a nie zbrojeniowych. A po
            groźbach USA może legalnie (w zgodzie z podpisanym przez nich NPT) zacząć
            budować The Bomb. Może właśnie o to chodzi administracji Busha, przecież jakoś
            trzeba usprawiedliwić narodowi prawie 3/4 biliona budżetu wojskowego, trzeba
            nowego "wroga". Jeśli znasz angielski (pewnie tak, przecież nie jesteś "homo
            sovieticus") polecam: video.google.com/videoplay?
            docid=1422779427989588955
          • mark.parker Re: Polska nie jest krajem rewolucji islamskiej 04.06.06, 19:46
            piotr228 napisał:

            >
            > Bardzo jest w Polsce potrzebny rozwój energrtyki jądrowej. To czysty i tani
            > sposób pozyskiwania energii. Jednak strach, że ktoś odsprzeda za łapówkę
            > zawartość reaktora Arabom. Myślę, że lepiej z tym zaczekać, aż homo sovieticus
            > wymrą.

            Np. Kaczoropodobne - oby jak najszybciej! :)
        • uchachany Bombą atomową wymoglibyśmy na UE powiększenie 04.06.06, 20:08
          kwot mlecznych i dotacji! Jestem za - program bombowy programem każdego
          Prawdziwego Polaka!
        • erg_samowzbudnik Re: Całkowicie się z Tobą zgadzam. W Polsce już d 05.06.06, 07:59
          von_thusk napisał:

          > powinna być elektrowania atomowa nie jedna ale trzy, budowaną ją w Żarnowcu,
          > ale rząd Mazowieckiego to zniszcyzł. Polsce elektorowania atomowa jest
          > potrzebna, tak samo jak już dawno Polska powinna mieć broń jądrową, wtedy
          > skończyłyby się żadania ziomkostw niemieckich "odzyskanai stron ojczystych",
          > żądania syjonistów "odszkodowania za minie" skończyłoby się wypisywanie przez
          > antypolskie gazety o "polskich obozach koncentracyjnych", skończyłoby się
          > poniżanie Polski. Ale przez ostatnie 17 lat rządziło SLD i UW, czy od nich
          > można było oczekiwac zrozumienia Polskiego interesu narodowego. Mamy
          możliwości
          >
          > mieć broń jądrową (jesteśmy na liście krajów mogących ją bez problemu
          > wyprodukować) więc dlaczego jej nie mamy, wtedy nie trzebaby F-16, groźba
          > zrzucenia na wroga kilku bomb atomowych by go odstraszyła. Persów podziwiam w
          > determinacji, mają racje o to walcząc. Bierzmy przykład z Persji. Nasi
          duchowni
          >
          > tez się powinni od nich uczyć patriotyzmu i moralności (tam po obaleniu
          > syjonistycznej marionetki lustracja wsród duchowieństwa była, zdrajcy
          zapłacili
          >
          > życiem)

          Chętnie kupię parę granatów F-1 (obronne) i kałasza w celu utrzymania w ryzach
          namolnych sąsiadów.
      • kolargolo Re: pięknna patriotyczna inicjatywa Ajatollah'a 05.06.06, 01:54
        tania to w Iranie jest ropa a nie technika jadrowa. Sorry, ale takie glupie sa
        posty na ten temat ze juz nie bede dzisiaj pisal.
    • apollo111 [...] 04.06.06, 16:15
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • von_thusk poziom żartu ze spółdzielni rolnej w Palestynie np 04.06.06, 18:11
        nad jeziorem Genezaret :]
        • amhu Re: poziom żartu ze spółdzielni rolnej w Palestyn 04.06.06, 20:23
          Jesli juz to Kineret. A rodzaj poczuucia humoru bliski ludowi nadwislanskiemu.
    • von_thusk I prosze to wszystko wyjaśnia: 04.06.06, 18:20
      "Nie potrzebujemy bomby atomowej; uważamy, że jej stosowanie jest sprzeczne z
      prawem islamu"
      • uchachany Bomba atomowa jest jak wiadomo zakazana przez 04.06.06, 20:22
        Koran. W przeciwieństwie do porywania samolotów i podkładania bomb, które jest
        tam wielce rekomendowane :-))...

        von_thusk napisał:

        > "Nie potrzebujemy bomby atomowej; uważamy, że jej stosowanie jest sprzeczne z
        > prawem islamu"
        • von_thusk Kiedy jakiś Pers porwał samolot, albo podłożył w 04.06.06, 22:11
          nim bombe nie słyszałem. Arabowie owszem, ale Persowie nie.
      • amhu Re: I prosze to wszystko wyjaśnia: 04.06.06, 20:25
        A wirowki pracuja 24h na dobe. Kolega niedorozwoj, czy tez po wirowaniu? Choc na
        jedno wychodzi.
        • von_thusk Humor z spółdzielni rolnej w Palestynie :] 04.06.06, 22:12
    • arahat1 im bron atomowa nie potrzebana. wystarczy tak 04.06.06, 18:22
      jak ruski zakrecic kurek i hulajnoga buszmen i kaczorki...
    • babusz Nie gadajcie, odcinajcie Busha od ropy ! 04.06.06, 18:29



    • mannaznieba4 Ajatollah dobry sposób znalazł bo usa ropę lubi 04.06.06, 18:43
      mieć i to w nieograniczonej ilości żeby na niej jak najwięcej zarabiały
      amerykańskie korporacje naftowe.
      teraz nie ma łatwo .nie dośc że persowie ropę moga zamknąć to jeszcze moga
      pobłogosławić zgrabnom atomową rakietką.
      • von_thusk Widać, że Ajatollach jest człowiekiem mądrym :] 04.06.06, 22:41
    • olex5 juz dawno powinni Bushowi zamknac kurek 04.06.06, 19:08
      juz dawno powinni Bushowi zamknac kurek z ropa.Poco sie bawic z klamcami i
      agresorami,ktorzy zabijaja w imie interesow zaslaniajac sie slowem"demokracja"
      • kpix Kurek z ropa pachnie wzrostem gospodarczym 04.06.06, 20:46
        Iranu. W swym zakutanym komunistycznym mysleniu chyba
        nie rozumiesz najprostszych spraw pod sloncem.
        • olex5 Re: Kurek z ropa pachnie wzrostem gospodarczym 04.06.06, 21:49
          hehe za to ty rozumiesz:)))Synu za mlody i zbyt naiwny jestes zeby wydawac
          takie opinie.Musi minac jeszze wiele czasu zanim zdobedziesz troche
          doswiadczenia zyciwego i wiedzy.....potem pogadamy
          • kpix Za twoje doswiadczenie ten region europy 04.06.06, 21:58
            juz podziekowal...
        • von_thusk USA, sprzedawać nie muszą :] 04.06.06, 22:42
          • kpix Bo co, nie chca wzrostu gospodarczego? 04.06.06, 22:50
            Czyzby to byla ta 3000-letnia madrosc narodu perskiego?

            Nawet bandzior Saddam sprzedawal USA rope, a tak dokladnie
            46% z programu ropa za zywnosc.
    • canadol Nawet gdyby sie bardziej zaklinal niz Saddam 04.06.06, 19:14
      Tak samo jak Saddam mowil,ze nie ma broni masowego razenie.....
      Buszmeni i syjonisci zawsze beda twierdzic, ze klamia. Niewazna rzeczywistosc,
      oni maja wlasne plany i nic innego ich nie obchodzi.
      I dlatego wlasnie Iran musi miec ta bombke. Oto nastepny po Iraku (produkowanie
      terrorystow)skutek polityki amerykankiej.
      Tak na marginesie. Ruscy buduja elektrownie jadrowa w Syrii, pod nosem Izraela
      i jakos nie ma o to zadymy......
    • mark.parker Re: Ajatollah za wzbogacaniem uranu w Iranie 04.06.06, 19:29
      Niech tak nie podskakuje, bo dostanie bombką w łeb.
      • von_thusk Myślisz, że on się boi ? 04.06.06, 22:43
    • perculator Re: Odciecie ropy 04.06.06, 19:48
      taki tytul, skad Wasze dyskusje na poboczny temat?
      nawet jak odetnie rope, to w Kanadzie jest tyle, ze starczy na caly swiat, a
      relacje z Kanada sa w strefir "free trade" (nieograniczony - podatkami- handel)
    • chlopczyk1 tjaaaaa... 04.06.06, 19:49
      ... już ponoć Saddam wzbogacał. Tylko do dziś nie wiadomo gdzie...
      Nie twierdzę, że tego nie robią, ale ostatnie wydarzenia (Irak) wskazują na to,
      że jak USA chcą coś zagarnąć, to oskarżają kogoś o próby produkcji broni
      nuklearnej i atakują. A że potem się okazuje, że się "pomylili", no cóż...
      • wet3 Re: tjaaaaa... 04.06.06, 19:55
        Sa zwierzeta rowne (Iran, Polska itd) i rowniejsze (Izrael, USA itd.
      • konikoni Re: tjaaaaa... 04.06.06, 20:05
        Tylko saddam cały czas zaprzeczał ze PONOWNIE nie bedzie tworzył broni B i C ,
        w Iranie sytuacja jest jasna oni sie przyznaja ze chca ja miec i ja uzyja.

        Nie przepadam za bushem - w porownaniu z władzami w Teheranie jest on miłym i
        kulturalnym panem.

        Jezeli jakies w miare demokratyczne panstwo chce miec taka bron mało kto ich
        bedzie o cos oskarzał : chca trudno (np Brazylia i RPA), po drugie opozycja nie
        pozwoli na to, pokaze w logiczny sposob bezsens tej propozycji miliardy dolarow
        pojda w błoto. W Iranie opozycja została WYMORDOWANA przez tych ludzi ktorych
        tak bronia niektorzy
    • sem.mes Wojującego Islamu - Iran lub kaprala świta – USA 04.06.06, 20:15
      Z dwojga złego Wojującego Islamu - Iran lub kaprala świta – USA, wolę USA, nie
      muszą przewagi zdobywać wyłącznie zabijając miliardy ludzi, wystarczają
      miliardowe zyski z ich nadal prężnej gospodarki. No i USA jest mniej więcej
      przewidywalne, a po Iranie można się spodziewać tylko niewesołych działań.
      • von_thusk Iran chce rozwinąć energetyke jądrową i ma do 04.06.06, 22:44
        tego prawo, nie ma chęci panowania nad innymi jak USA.
        • zirby Re: Iran chce rozwinąć energetyke jądrową i ma do 04.06.06, 23:03
          von_thusk napisał:

          > tego prawo, nie ma chęci panowania nad innymi jak USA.

          Ta, i do tego potrzebuje uranu wzbogaconego do 97% ("weapon grade")? Widac u
          turbanowych inna fizyka i uran wzbogacony go 5%, ktory wszedzie na swiecie
          wystarczy do zastosowan energetycznych u kozolubów nie działa :) Moze za malo
          do Allaha sie modlili.
          A te kwestie o wymazywaniu innych panstw z mapy to nie byly zadne "checi
          panowania" - to byly zwykle, niezwykle dowcipne dla lewackiej chołoty
          wypowiedzi :)
    • adam.2x Czas wyzwolic sie z zaleznosci 04.06.06, 22:27
      Nie ma tego zlego ..... Tylko podziekujemy Ayatolahom i podobnego rodzju
      swirusom za pomoc w wyzwoleniu sie od eksportu ropy naftowej. Jesli przenaczymy
      odpowiednie srodki na rozwoj wlasnych technologi energii (pisze o USA + EU),
      zamiast marnotrawic je na walke o czyjes zrodla energii, to za 20 lat
      Ayatollahy i Putin (albo jego nastepcy) beda na kolanach blagac o zakupienie od
      nich paru barylek ropy.
      • colombina Re: Czas wyzwolic sie z zaleznosci 04.06.06, 22:52
        Ciekawe z czego beda zyli gdy przestana eksportowac rope?
        • meerkat1 Re: Czas wyzwolic sie z zaleznosci 05.06.06, 11:57
          colombina napisała:

          > Ciekawe z czego beda zyli gdy przestana eksportowac rope?




          80% dochodow Uranu pochodzi z eksportu ropy.

          To niby co?

          Na zlosc babci odmroza sobie uszy i doprowadza do kolejnej rewolucji, tyle ze
          w druga strone? :-)))
    • martino Żeby ci ajatollahu Stany czego innego nie obcięły 04.06.06, 22:53
      np. brody ;-)
    • mosze.dajan Re: Ajatollah za wzbogacaniem uranu w Iranie 04.06.06, 23:03
      Pycha i niepohamowane ambicje tej gromady miedzynarodowych awanturników z
      przescieradłami na pustych łbach stają sie juz nie tylko niebezpieczne, ale
      przyjmuja postac pewnego rodzaju prymitywnej groteski. Od kiedy na swiecie
      mały, pokraczny wytwór miedzynarodowych traktatow, sztuczne panstewko, bezzębny
      stary knur, ma czelnośc grozic najwiekszemu i najpotezniejszemu panstwu na
      swiecie, jakim są bez watpienia nasi bracia, przyjaciele ze Stanow
      Zjednoczonych? Jak imterpretować takie grozby? Wydaje mi sie, ze prawdziwych
      mocodawcow nalezy szukac mimo wszystko gdzie indziej, nie wydaje sie, aby sam
      Iran (nawet zarządzany przez politycznych bankrótów prowadzących swe panstwo na
      podrówko politycznej chuliganerii) był motorem napedowym zaogniania sytuacji
      bliskowschodniej. Nie od dzis znane sa układy handlowe, ekonomiczne i
      polityczne zawierane bez pozwolenia demokracji miedzy Iranem a putinowską
      Rosją. Uwazam, ze nalezaloby isc tym tropem. Prawdziwym siewcą zamętu jest pan
      Putin, ktory prowadzi swoj kraj bezposrednio w kierunku zagłady Rosji,
      napadając na niewinnych biznesmenow, mordując demokratów, kneblujac usta
      obroncom wolnosci i swiatowego pokoju. Ta droga konfrontacji z wolnym swiatem
      juz dzis zaprowadziła Rosje na skraj przepasci cywilizacyjnej, ekonomicznej,
      moralnej, a mimo to z uporem maniaka ( cos w tym jest...) uzurpatorzy
      ukrywający sie przed własnym narodem na Kremlu dumnie kroczą pod sztandarem
      totalitaryzmu. wniosek jest jeden: nalezy radykalnie przeciąc polityczną
      pepowine łączącą putinowszczyzne z rezymem ajatollachów juz dzis, poniewaz
      jutro moze byc za pozno.Tego zaszczytnego przedsiewziecia musi podjąc sie
      demokracja, jesli chce niesc uciemiezonemu ludowi iranu i rosji wolnosc i prawa
      człowieka. Protesty dyplomatyczne, sankcje itd nic nie pomogą.Czas działać!
      • demokratus Myślę,że jest to najtrafniejsza analizna zjawiska 04.06.06, 23:25
        zwatego terroryzmem politycznym tak skutecznie uprawianym przez wymienione
        kraje. Bez wątpienia ci beduini z onucami na tępych łbach, deprawujący kozy i
        inne zwierzęta bezkresnych piasków okalajacych Zatokę Perską są mocno związani
        ze śmierdzącym korytem czerwonych podżegaczy. My, demokraci aż za dobrze
        rozpozajemy te brudne gierki, farsę odgrywaną znaczonymi kartami. "Nie chcę ale
        muszę" zdaje się bełkotać ten imam o zdegenerowanej twarzy kastrata. Nie
        jesteśmy zwolennikami, my demokraci, załatwiania ważkich spraw pokoju metodami
        z kanonów czerwonego bandytyzmu. Stawiamy na rozwój i koegzystencję wszystkich
        ludzi dobrej woli. Tym razem jednak, bezszczelność i buta muszą zostać zdarte z
        tego pyska wojującego antysemityzmu. Nie tak dawno byliśmy świadkami żenującej
        farsy pt. Izrael państwem zła! My dobrze wiemy skąd sięgają te brudne macki -
        Kreml, jak słusznie zauważył Kolega. Nie pierwszy to raz mamy doczynienia z
        zatęchłym i prymitywnym antysemityzmem, godnym najgorszychg wzorów niejakiego
        Romana Dmowskiego i jego pogrobowców w postaci rodzimej partyji - LPR. To
        rozkładający się trup wyciągnięty z bogatej szafy nacjonalizmów i innych
        faszyzmów, ukierunkowany na jeden cel - zniszczenie tego czego nie zrobił
        malarz z Wiednia. My nie możemy przechodzić obojętnie wobec tak zdefiniowanych
        zadań kierowanych przez siewcę międzynarodowego terroryzmu - Putina! Wolny
        świat jest wstanie zewrzeć szeregi i falangą ruszyć na wschód. Takiej
        zjednoczonej siły nie powstrzyma rachityczna armijka tego azjatyckiego kraiku,
        mająca na wyposażeniu sprzęt pamiętający wojnę japońsko-rosyjską. Czego się
        boimy, dlaczego stoimy w miejscu zamiast mocno maszerować w kierunku Placu
        Czerwonego. Miarowy i jednolity krok naszych demokratycznych butów niosących
        wolność ludziom zgnębionych putinowszczyzną będzie się niósł po brzegi Oceanu
        Lodowatego, a każdy krok będzie wyliczał dni do końca tego krwawego reżymu!
        Czego sobie i wszystkim ludziom wierzącym w demorację życzę.
    • exxon USA jak narkoman na glodze,jak nie dostana dzialki 05.06.06, 00:03
      ropy, albo tylko sie wystrasza na dobre ze stumien moze sie przerwac - moze im
      naprawde zdrowo odpierd...c. niech ten ajatollach zastanowi sie co gada.
      przeciez jak naprawde by zablokowali dostawy to jest praktycznie wyrok na
      wenezuele (na iran jankesi sie nie odwaza, bo raz ze za drogo, dwa ze za
      trudno, trzy ze bylyby takie zniszczenia i burdel ze by zadnej ropy tam nie
      wypompowali przez lata).

      a ruski niedzwiedz sie pasie, pasie i mruczy zadowolony...
    • kozaczek3 Ajatollah to taki Irański o Dyrektor 05.06.06, 00:28
      Sieje, sieje, a jak nie wyrośnie to winna Platforma Obywatelska.
      Amen.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka