Gość: Columbus IP: *.chello.pl 11.11.01, 15:03 Czy ktoś wie jakie przyczyny mogą stać za oświadczeniem C. Powella, iż nie powinno się dopuścić do zajęcia Kabulu przez wojska Sojuszu Północnego i że Kabul powinien pozostać "miastem otwartym"? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: q&e Re: Kabul IP: *.proxy.aol.com 11.11.01, 16:08 Gość portalu: Columbus napisał(a): > Czy ktoś wie jakie przyczyny mogą stać za oświadczeniem C. Powella, iż nie > powinno się dopuścić do zajęcia Kabulu przez wojska Sojuszu Północnego i że > Kabul powinien pozostać "miastem otwartym"? Ja dobrze znam te przyczyny Habib,pan Powell wyjasnil mi to na ucho,zebys ty nie slyszal! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Columbus Re: Kabul IP: *.chello.pl 11.11.01, 16:21 Tak się składa, że akurat z Habibem nie mam nic wspólnego. A swoją drogą, to mógłbyś się wyluzować ze swoją obsesją, bo przez takich jak Ty na tym forum w ogóle nie da się z kimkolwiek porozmawiać. Ilekroć ktoś próbuje zadać jakieś, choćby kontrowersyjne pytanie, pojawia się ktoś z Waszego towarzystwa wzajemnej "adoracji" i oskarża jego autora o to, że jest podszywającym się pod kogoś innego członkiem przeciwnego obozu. Nie znudziło się Wam to przez tyle czasu? Bo mnie i pewnie całkiem sporej grupie forumowiczów zdecydowanie tak. Na inne czynione w ten sposób uwagi nie zamierzam odpowiadać. Żegnam, Columbus Odpowiedz Link Zgłoś
kingfish Re: Kabul 11.11.01, 16:21 Chodzi chyba o przejęcie władzy. Ostatnie próba wyzwolenia Kabulu, stolicy Afganistanu, skończyła się masakrą spowodowaną tym że każdy szczep i plemię uczestniczące w jego wyzwoleniu chciało zdobyć władzę całego kraju. UN i USA nie chce też powtórzyć błędu który parę lat temu pomógł w tym Talibom. Gość portalu: Columbus napisał(a): > Czy ktoś wie jakie przyczyny mogą stać za oświadczeniem C. Powella, iż nie > powinno się dopuścić do zajęcia Kabulu przez wojska Sojuszu Północnego i że > Kabul powinien pozostać "miastem otwartym"? Odpowiedz Link Zgłoś
michal_ Re: Kabul 12.11.01, 01:43 Wydaje mi sie ze tu chodzi o rozgrywki miedzy US i Rosja. Wiadomym jest ze Sojusz Pln. jest zlozony z Tadzykow i Uzbekow a ci reprezentuja niewielki procent ludnosci Afganistanu. Z drugiej strony US nie chce "draznic" Pakistanu, ktorzy absolutnie nie zgodza sie z rzadami niezwiazanym z Pasztunami (ci z kolei zwiazani sa b. silnie z Talibami). Wogole sytuacje jest nizwykle skomplikowana i strony nie bardzo wiedza jak to sie wszystko rozwinie i po czyjej mysli. Zajecie Kabulu przez Sojusz mialoby pewnie bardziej propagandowy wydzwiek ale tez mogloby wzbudzic nastroje przeciwne Sojuszowi a to absolutnie jest nie na reke ani Amerykanom ani Pakistanczykom. Najbardziej ta sytuacja jest na reke Rosji i posrednio Talibom bo ci pewnie wiedza ze to wywola wrecz odwrotna sytuacje. Sadze ze teraz trwaja b. usilne dogadywania sie miedzy stronami (US + Pakistan + Sojusz) kto bedzie tworzyl ten nowy rzad. Jesli dojdzie do swoistego "porozumienia" to zielone swiatlo bedzie zapalone. Niedlugo bedzie wiadomo czyja opcja przewaza. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pilsudsk Re: Kabul IP: *.proxy.aol.com 12.11.01, 02:21 michal_ napisał(a): > Wydaje mi sie ze tu chodzi o rozgrywki miedzy US i Rosja. Wiadomym jest ze > Sojusz Pln. jest zlozony z Tadzykow i Uzbekow a ci reprezentuja niewielki > procent ludnosci Afganistanu. Z drugiej strony US nie chce "draznic" Pakistanu, > > ktorzy absolutnie nie zgodza sie z rzadami niezwiazanym z Pasztunami (ci z > kolei zwiazani sa b. silnie z Talibami). Wogole sytuacje jest nizwykle > skomplikowana i strony nie bardzo wiedza jak to sie wszystko rozwinie i po > czyjej mysli. Zajecie Kabulu przez Sojusz mialoby pewnie bardziej propagandowy > wydzwiek ale tez mogloby wzbudzic nastroje przeciwne Sojuszowi a to absolutnie > jest nie na reke ani Amerykanom ani Pakistanczykom. Najbardziej ta sytuacja > jest na reke Rosji i posrednio Talibom bo ci pewnie wiedza ze to wywola wrecz > odwrotna sytuacje. > Sadze ze teraz trwaja b. usilne dogadywania sie miedzy stronami (US + Pakistan > + Sojusz) kto bedzie tworzyl ten nowy rzad. Jesli dojdzie do > swoistego "porozumienia" to zielone swiatlo bedzie zapalone. Niedlugo bedzie > wiadomo czyja opcja przewaza. > > Pozdrawiam. Dziekuje Bogu,ze oprocz komunistow w Polsce,czlowiek myslacy TRZEZWO jeszcze egzystuje! Ty Michal,mow co uwazasz,Polska jest juz demokratycznym krajem,a jak ci sie uda,PLUN MILLEROWI W OCZY I POWIEDZ MU TAK:ODDAJ TO CO WYWIOZLES W AKTOWCE NA WSCHOD,BO JAK NIE,TO NAPUSZCZE NIEMCA,A WTEDY ZARTY SIE SKONCZA,PRZYJDZIE NIEMIEC I POWIE: ODDAJ MILLER CO WZIAL,I BUCH GO W RYJA,I BUCH GO W RYJA.... Odpowiedz Link Zgłoś