Dodaj do ulubionych

Mały -Wielki naród Ci Estończycy

29.04.07, 16:55
Mówią iż Estończycy to mały naród !? Nie jest to prawda ten naród okazał się
Wielki!Nie kasę nie materię ukochał lecz wolność godność całość niepodległość
. Naród ten zasługuje na trwanie ten naród ta społeczność przetrwa!Wieki
przeminą a Oni będą

kecaw solidarny z Estończykami
kecaw
Obserwuj wątek
    • tornson Neonazistowskie świnie, czas im dać kopa z UE. 29.04.07, 17:29
      Nie może być tolerancji dla odradzajacego się neonazizmu.
      • kecawa Re: Neonazistowskie świnie, czas im dać kopa z UE 29.04.07, 17:39
        Brak kultury osobistej powoduje iż z człowiekiem o takiej reputacji nie polemizuję

        zniesmaczony kecaw ze smutnym kaczym kwa kwa
        • tornson A cóż ja takiego niekulturalnego napisałem? 29.04.07, 17:41
          Gdybym napisał "tych ..ych naziolskich ch..ów trzeba wypie..ć z UE" to
          rozumiem. Ale co takiego nietaktownego było w moim powyższym poście?
          • jj-kk obrona post-komucha rosyjskiego imperializmu 29.04.07, 23:11
            tornson napisał:

            > Gdybym napisał "tych ..ych naziolskich ch..ów trzeba wypie..ć z UE" to
            > rozumiem.

            - masz racje, Rosjan imperialstow rosyjskich, mieszkajacych w Estonii trzeba
            wyrzuci c i z Estonii i z UE.,
    • rzewuski1 Re: Mały -Wielki naród Ci Estończycy 29.04.07, 18:01
      Rosjanie nie mogą usprawiedliwiac kolonizacji i imperialna polityki
      walką z faszyzmem
      bo to jest nieuczciwe
      • marouder A Estonczycy nie powinni walka z uciskiem narodowy 29.04.07, 20:38
        ...nazywac tworzenia ochotniczych abteilungow SS!:/
      • johnny-kalesony Re: Mały -Wielki naród Ci Estończycy 30.04.07, 11:12
        Próba usprawiedliwiania przez Rosję kolonizacji rzekomą walką z faszyzmem
        estońskim jest zwykłym, bezczelnym i prostackim kłamstwem.
        W czasie, kiedy Rosja zwyczajnie bandycko napadła na Estonię, ta była krajem
        NEUTRALNYM. To prawda - pewna część Estończyków przyłączyła się do Niemców,
        widząc w tym szansę na odzyskanie niepodległości.
        POza tym - to przecież Rosja pierwsza była w tej części świata największym
        sojusznikiem hitlerowskich Niemiec.


        Polacy również walczyli w Hiszpanii, przyłączywszy się do armii Napoleona,
        nieporawdaż?


        Pozdrawiam
        Keep Rockin'
    • l.o.r.t.e.a Pracowici, porządni ludzie. Polska z Estonią! 29.04.07, 20:39

    • you-know-who Mały ale waleczny naród - ochotnicy w SS himmlera 30.04.07, 05:48
      library.flawlesslogic.com/20_logo.gif
      pod tym znakiem walczyli ochotnicy estonscy w Waffen SS.
      library.flawlesslogic.com/waffen.jpg ("wstep po skonczonym 17. roku zycia")
      bylo ich duzo, bardzo duzo. pamietajmy ze do elitarnych jednostek SS bylo wiele
      zgloszen z roznych krajow, ale nie wszystkie podania rozpatrywano pozytywnie.
      tylko ok 1:4 byl przyjety (jak np w holandii, na ukrainie).

      estonczycy mimo selekcji i znikomej wielkosci swego narodu zdolali dzielnie
      wystawic do sluzby faszystom cala dywizje, a wiec kolo 20000 ludzi!
      cale wielkie kraje jak francja nie daly rady wiecej.

      Estnisches SS-Freiwilligen-Panzergrenadier-Bataillon Narwa odznaczylo sie
      dzielnoscia i pasja w mordowaniu - heinrich himmler, szef tej zbrodniczej
      organizacji, wyslal estonczykow do walki z terrorystami, tj. bandytami, tj.
      partyzantami na terenie ukrainy. srednio jeden 'zolnierz' zabijal 10 cywilow i
      partyzantow, oczywiscie nie ma konkurencji z obecnymi 'zolnierzami', ale to byly
      trudne czasy: 43, a potem 44.

      20. Waffen-Grenadier-Division der SS (Estnische Nr. 1) nastapilo po
      SS-Freiwilligen-Panzergrenadier-Bataillon, i bylo juz w wiekszosci efektem
      poboru a nie ochotnicze (15 tys.)
      • you-know-who Mały ale podly naród ? 30.04.07, 05:57
        dla jasnosci, podam definicje kryminalisty wojennego podana w norymberdze

        The Nuremberg Trials, in declaring the Waffen SS a criminal organisation,
        explicitly excluded conscripts in the following terms:

        Tribunal declares to be criminal within the meaning of the Charter the group
        composed of those persons who had been officially accepted as members of the SS
        as enumerated in the preceding paragraph who became or remained members of the
        organisation with knowledge that it was being used for the commission of acts
        declared criminal by Article 6 of the Charter or who were personally implicated
        as members of the organisation in the commission of such crimes, excluding,
        however, those who were drafted into membership by the State in such a way as to
        give them no choice in the matter, and who had committed no such crimes.

        w czasie zimnej wojny amerykanie oczywiscie :-) wycofali sie z tej definicji i
        uznali ze baltyccy SS-mani byli OK! (The Baltic Waffen SS Units (Baltic Legions)
        are to be considered as separate and distinct in purpose, ideology, activities,
        and qualifications for membership from the German SS, and therefore the
        Commission holds them not to be a movement hostile to the Government of the
        United States.)

        przepraszam za pewna stronniczosc, ale mam osobiste powody aby uznac kazdy narod
        ktory masowo zglaszal sie do sluzby w SS podlym. na pewno sa tacy z was (kecaw)
        ktorzy sa innego znania o SS.
        • kecawa Re: Mały ale........ naród ?Wielki bo trwa 30.04.07, 09:21
          Nie podniosłem kwestii ochotniczej służby Estończyków w SS.Mój post dotyczy
          usunięcia z centrum Talina pomnika sławiącego Armię Czerwoną!Estonia ma prawo
          decydować co i gdzie ma stać w jej stolicy!Armia Czerwona to armia
          okupacyjna.ZSRR to kraj równie zbrodniczy jak III Rzesza. A tak pół żartem a pół
          serio nie słyszałem by w miejsce tego pomnika chciano postawić pomnik
          estońskiego esesmana

          kecaw
          • marouder Tak kecaw, dluugi komucho-narodowy weekend 30.04.07, 09:28
            ..to sie i Wam towarzyszu kanarki na mozgu..itd.:))
            Znaczy sie 2 dywizje SS w liczbie 20 tys. ludzi, to nie jest element estonskiej
            tozsamosci narodowej, ich mitu "wyzwolenczego"?
            Zas mlodzi Rosjanie, ktorzy zamieszkuja te ziemie z Estonczykami do zadnych
            mitow oraz wlasnych pomnikow w ogole nie maja prawa?
            • kecawa Re: Tak kecaw, dluugi komucho-narodowy weekend 30.04.07, 09:35
              Ci młodzi Rosjanie to dzieci okupantów!Ci młodzi Rosjanie niech pamiętają iż
              około milion ich braci służyło w różnego rodzaju oddziałach pomocniczych
              podczas II wojny światowej a które wspierały III Rzesze .Generał Własow jest
              jednym z wielu tego przykładów!
              Estońia ma prawo a nawet historyczny obowiązek usunąć pomnik swego
              zniewolenia.Pomnik ten trafi przecież na cmentarz!Tam jego miejsce tak jak i
              miejsce systemu który go stworzył!Młodzi Rosjanie tam mogą czcić upiory
              przeszłości.

              kecaw czekający z utęsknieniem na likwidację pomnika sowieckich sołdatów w
              Olsztynie - w świetle wypowiedzi polityków ten proces ulegnie zdynamizowaniu
              • marouder Zdynamityzuja pomnik zolnierzy radzieckich w ... 30.04.07, 09:37
                ...Olsztynie?
                Tych samych, ktorych przeszlo 600 tys. poleglo na ziemiach polskich w walce z
                hitlerowcami?
                • kecawa Re: Zdynamityzuja pomnik zolnierzy radzieckich w 30.04.07, 09:41
                  A co z niemieckimi żołnierzami którzy polegli w walce z sowietami ?

                  Uważam iż jedni i drudzy mają swoje cmentarze i na jednych i drugich niech stoją
                  tam monumenty lecz bez hitlerowskich i sowieckich elementów.

                  jakie to proste

                  kecaw z porannym przemiłym kwa kwa
                  • marouder Re: Zdynamityzuja pomnik zolnierzy radzieckich w 30.04.07, 09:50
                    Ja zas uwazam zupelnie inaczej, bo mnie rodzice i nauczyciele w szkole uczyli
                    realizmu historycznego oraz odrobiny przyzwoitosci na codzien.

                    PS. Na poranne kwakanie najlepszym antidotum jest podobno zupa-czernina z
                    kaczki, tak slyszalem..ze pomaga:)
                    • kecawa Re: Zdynamityzuja pomnik zolnierzy radzieckich w 30.04.07, 09:57
                      Przyzwoitym zachowaniem godnym europejczyka jest przeniesienie tego symbolu na
                      cmentarz!Naród estoński może czy nie może decydować?

                      My po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku polikwidowaliśmy różnego rodzaju
                      monumenty czczące żołnierzy rosyjskich i ich generałów!Mieliśmy do tego prawo i
                      oni też mają prawo.Zauważ iż pomnik zostaje przeniesiony a nie zniszczony

                      serdecznie pozdsrawiam kecaw kaczysta - dlatego te kwa kwa
          • andrzej.sawa Re: Mały ale........ naród ?Wielki bo trwa 30.04.07, 15:37
            A służący w zbrodniczych formacjach sowieckich - np.nkwd.
          • pan.scan Sieg Heil! 30.04.07, 23:53
            kecawa napisał:
            Estonia ma prawo decydować co i gdzie ma stać w jej stolicy. (..). A tak pół
            żartem a pół serio nie słyszałem by w miejsce tego pomnika chciano postawić
            pomnik estońskiego esesmana.


            "Estonia: Pomnik dla Estończyków z SS
            ----------

            05.09.2005/JS

            W Tallinie odsłonięto 3 września br. pomnik ku czci Estończyków z hitlerowskich
            formacji zbrojnych. W 1944 r. u boku Niemców walczyli oni z nacierającą od
            wschodu Armią Czerwoną.

            Memoriał stoi na wzgórzu w pobliżu morza. Składa się z trzech wysokich krzyży,
            tablic z nazwami estońskich oddziałów i mapy ich bojów na terenie kraju.

            Na uroczystość odsłonięcia pomnika przybyło około trzystu kombatantów ze
            sztandarami 20 estońskiej Dywizji Grenadierów SS i kilkunastu innych
            hitlerowskich jednostek narodowych. Melodie patriotyczne grała Orkiestra
            Reprezentacyjna Policji. Zgromadzonych pozdrowił dowódca wojsk lądowych.

            Podczas spotkania weterani podkreślali, że nie byli nazistami, ale patriotami,
            którzy z bronią w ręku chcieli zapewnić Estonii niepodległość.

            Według szacunkowych danych, w walkach z wojskami radzieckimi wzięło udział po
            stronie niemieckiej blisko 100 tys. Estończyków. Kilka tysięcy z nich
            prowadziło walkę partyzancką do połowy lat 50-tych. (IAR)"

            P.S. pomnik ten stoi ok. 500m od obecnie przeniesionego pomnika żołnierzy
            sowieckich. (przyp.mój)


            Estonia: uczcili sojuszników nazistów

            06.07.2004/MT

            W Tallinie odbyły się tradycyjne uroczystości ku czci żołnierzy 20 estońskiej
            Dywizji Grenadierów SS. Zgromadziły one około tysiąca weteranów tej
            hitlerowskiej formacji zbrojnej i tak zwanych "leśnych braci" z powojennej
            antyradzieckiej partyzantki.

            Po nabożeństwie w kościele metodystów uczestnicy uroczystości przemaszerowali
            ulicami Tallina. W pochodzie wzięły także udział delegacje Łotyszy i Litwinów
            oraz były prezydent Lennart Meri. Meri podczas wiecu podkreślił, że Estończycy
            powinni być wdzięczni swoim rodakom walczącym po niemieckiej stronie.

            Weterani oświadczyli, że nie byli nazistami, ale patriotami, którzy z bronią w
            ręku chcieli zapewnić Estonii niepodległość. Domagali się oficjalnego uznania
            ich za bojowników ruchu przeciwko totalitaryzmowi oraz zapewnienia
            przysługujących z tego tytułu honorów i świadczeń.

            W utworzonej przez Niemców w styczniu 1944 roku 20. Dywizji Grenadierów SS
            służyło 20 tysięcy Estończyków. Po przegranych bojach z wojskami radzieckimi w
            Estonii walczyła ona na Dolnym Śląsku i w Czechach. Tam została rozgromiona
            przez Armię Czerwoną, a nieliczni jej żołnierze zbiegli na Zachód.

      • sansone1 napewno bylo wiecej Polakow ochotnikami 03.05.07, 21:13
        w waffen Ss niz estonczykow, tylko pewni polacy ze Slaska Cieszynskiego, ktorzy
        ochotniczo do Waffen SS poszli, po wojnie do kraju zmuszeni wrocic bedac, cos
        jakos o ich dwuletniej sluzbie wojskowej w Norwegii opowiadali ani jednego
        norweskiego slowa nie znajac, opowaidali bajki ze ich Niemcy do aramt wiazali,
        bo po niemiecku mowic nie umieli i czesc z nich . ktorych potem jako niemcy
        wyjezdzajac, mogles na radunach bylych wojonnikow Waffen SS spotkac a
        szczegolnie na pewnym radunie niedaleko GA-PA....
        O innych polakach ,ktorzy dobrowolnie do Waffen SS poszli dokladnych danych nie
        ma, ale ten czlonek Waffen SS, ktory sie w czasie wojny okrucienstwem w dolinie
        Fontanabuona wyroznil, dziwnym trafem Polakiem ze Slaska katowickiego byl...
        Tak samo jak sie Polacy do UB pchali to w miare mozliwosci tez do Waffen SS.
      • sansone1 Estonczycy az jedna dyvizje wystawili 03.05.07, 21:16
        a dzielni musulmanie z Kosowa "tylko" dwie , policjantow nie liczac.
        a potem sie o zbrodniach jednego batalionu pisze, jak 20 Polakom w Jablonnej
        udalo sie 1600 Zydow zabic.
    • superspec Pomijając historie przechodząc do teraźniejszości 30.04.07, 10:17
      To są według mnie rosyjskie burdy na terenie Unii Europejskiej.
    • ossey Re: Przylaczam sie do tego postu 30.04.07, 11:30
      Dzis wszyscy jestesmy Estonczykami.
      • jankowski1960 Re: Przylaczam sie do tego postu 30.04.07, 15:20
        Estonczycy sa ok, tylko rzad maja niedemokratycznie wybrany, bo 25 % ludnosci
        nie moze brac udzialu w wyborach, a prezia wyslala im Hameryka prosto z radi
        wolna europa, z München.
    • polani Re: Mały -Wielki naród Ci Estończycy 30.04.07, 15:30
      To Narod co swoich zydow zamordowal w czasie II WS
      • kecawa Re: Mały -Wielki naród Ci Estończycy 30.04.07, 22:26
        Ten naród ma prawo w swoim domu przenosić pomniki swoich morderców gdzie chce i
        kiedy chce

        kecaw
        • jj-kk naturalnie :) 30.04.07, 22:29
          My, Polacy, pomnik "czterech spiacych" z warszawskiej Pragi...
          tez niezadlugo przeniesiemy :)))
          • kecawa Re: naturalnie :) 30.04.07, 22:51
            W 1918 roku zrobiliśmy to natychmiast bo mieliśmy elity !Dzisiaj po 17 latach
            doczekaliśmy się dopiero elity bo łże elitę odsunęliśmy od władzy

            serdecznie pozdrawiam i ukłony przesyłam kecaw
            • jj-kk Mylisz sie, jesli myslisz ) 30.04.07, 23:16
              ze za wszelka cene bronie Okraglego Stolu...
              Ale nic innego nie bylo wtedy mozliwe.

              Szanujac pewne Plany PiSu.
              gospodarcze...
              spoleczne..
              jestem zdecydowanym przeciwnikiem Lustracji...

              to spoznione
              nieskuteczne
              niepotrzebne.

              buenas noches.

              • kecawa Re: Mylisz---- Grzech zaniechania 30.04.07, 23:55
                Nie stawiam tezy iż w 1989 roku Okrągły Stół był zły!!.Lecz po kilku czy
                kilkunastu miesiącach ten układ powinno się wyrzucić do kosza i dokonać
                dekomunizacji.

                Popełniono grzech zaniechania

                kecaw -przesyłam serdecznośći
                • jj-kk Mylisz sie - to za pozno... 02.05.07, 20:46
                  tak, wtedy mozna bylo to zrobic w latach 1991-93...
                  ale nie zrobiono!
                  dzis to nie ma najmniejszego sensu :)
                  • kecawa Re: Mylisz to jest doskonała pora innej brak 02.05.07, 20:48
                    Wówcza nie można było Polska słabiutka Estonia słabiutka.Teraz jest zupełnie
                    inaczej teraz trzeba to zrobić

                    kecaw
                    • jj-kk mylisz sie, teraz nie ma juz przeciw komu :))) 02.05.07, 20:49
                      resztka komuchow juz dawno utworzyla wlasne interesy :)))
              • kecawa Re: Mylisz sie, jesli myslisz ) 02.05.07, 20:43
                Estonia jest OK
                • you-know-who Mylisz sie, jesli myslisz - wiec nie mylisz sie!! 03.05.07, 06:48
                  jest OK, ale za paredziesiat lat tam nikogo nie bedzie (w takim tempie ja sie
                  wyludnia teraz)
                  • kecawa Re: Mylisz sie, jesli myslisz - wiec nie mylisz 03.05.07, 20:14
                    To są tylko proroctwa. Ja osobiście bym się tego nie obawiał! Wraz z
                    przekroczeniem pewnego progu bogactwa i absorpcji ideologii konserwatywnej
                    dzieci rodzi się więcej i więcej

                    kecaw
                    • moxey Re: Mylisz sie, jesli myslisz - wiec nie mylisz 04.05.07, 09:24
                      tu nie chodzi o rodzenie tylko o spieprzanie na zachod
    • dolnyslask24 O konsekwencjach dla Polski... 04.05.07, 13:45
      z perspektywy Dolnego Śląska: dolnyslask24.info

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka