Gość: Matt
IP: *.nsw.bigpond.net.au
30.05.03, 14:04
Cimoszewicz stoi na wysokosci zadania.
Widzi znacznie wiecej niz duzo innych staro europejskich
politykow.
Nasz sojusz z USA nie jest przypadkowy, pomijajac wzgledy
historyczne mamy zbiezna mysl polityczna widzac nasze
bezpieczenstwo narodowe w globalnym wymiarze.
Dlatego nasza polityka zagraniczna bierze pod uwage
uwarunkowania we wspolczesnym swiecie a szczegolnie w swietle
wydarzen 11/9.
To nie jest tylko i wylacznie polityka pro-amerykanska ale
polityka ktora bierze pod uwage nasza racje stanu jako kraj
suwerenny ktory jest w stanie ksztaltowac korzystne warunki
wspolpracy i bezpieczenstwa swiatowego.
Z historii wynika ze jesli my nie uksztaltujemy sobie warunkow
zycia na swiecie znajdzie sie zawsze duzo innych ktorzy zrobia
to za nas.
Nie ma wiec alternatywy na aktywnosc.
To jest tylko i jedyna szansa decydowania o wlasnym losie
wlasnymi rekami.
Wreszcie mamy politykow z prawdziwego zdarzenia. Gratulacje
Cimoszewicz i jego ekipa.