Dodaj do ulubionych

Rajd na Dagestan - dzień drugi

IP: *.dot / 192.168.15.* 16.12.03, 16:23
swoją drogą ciekawym jest sposób zastosowania zwrotu "
partyzant" , a w innych tekstach np. o irakijczykach zwrotów "
bandyci" czy " terroryści"
Obserwuj wątek
    • Gość: marduk Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.echostar.pl 16.12.03, 16:26
      I bardzo dobrze, że im uciekli. Rosjanie są tak zacietrzewieni w
      nienawiści do Czeczeńców, że zrobią wszystko żeby ich
      wystrzelać. Dlatego każda taka akcja jest nauczką dla ich
      chorych psychicznie genarałów i polityków.
      • Gość: SLO Gazeta znow kreci/ w tytule 70 tysiecy w tekscie 100- IP: 208.251.33.* 16.12.03, 16:32
        Gość portalu: marduk napisał(a):

        > I bardzo dobrze, że im uciekli. Rosjanie są tak zacietrzewieni
        w
        > nienawiści do Czeczeńców, że zrobią wszystko żeby ich
        > wystrzelać. Dlatego każda taka akcja jest nauczką dla ich
        > chorych psychicznie genarałów i polityków.
      • Gość: grg Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 17:38
        Gość portalu: marduk napisał(a):

        > I bardzo dobrze, że im uciekli.

        A kiedy sie nie przebili? Niewazne, czy przez potrojne linie obrony, przez pola
        minowe pod ogniem artylerii, czy przez rzeki scigani przez smiglowce... Przy
        kazdej takiej sytuacji nie powinno sie miec w ogole watpliwosci, gdyz wynik
        jest juz z gory wiadomy.
        • Gość: Wsiok Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.biaman.pl 16.12.03, 21:15
          Cholera zdolni ci czeczeńcy, napewno na wiosne arcystrateg
          Basajew poprowadzi wielką kontrofensywę przeciwko kałmuckiej
          swołoczy !!
        • Gość: SS Dla ciekawskich strona z mapą IP: *.cable-modem.tkk.net.pl 16.12.03, 21:34
          sunsite.berkeley.edu/EART/x-ussr/100k/K-38-068.jpg
          mapa topograficzna rejonu walk , skala 1:100 000 plik jest duży
          ponad 2mb, teren walk - prawy górny róg mapy.
        • Gość: realista Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: 195.157.60.* 17.12.03, 10:34
          Gość portalu: grg napisał(a):

          > Gość portalu: marduk napisał(a):
          >
          > > I bardzo dobrze, że im uciekli.
          >
          > A kiedy sie nie przebili? Niewazne, czy przez potrojne linie
          obrony, przez pola
          >
          > minowe pod ogniem artylerii, czy przez rzeki scigani przez
          smiglowce... Przy
          > kazdej takiej sytuacji nie powinno sie miec w ogole
          watpliwosci, gdyz wynik
          > jest juz z gory wiadomy.

          prosze nie wpadac w euforje - maja takie same szansy na
          zwyciestwo jak ukraince po wojnie w bieszczadach.
          • Gość: grg Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.b.jawnet.pl 17.12.03, 11:35
            > prosze nie wpadac w euforje - maja takie same szansy na
            > zwyciestwo jak ukraince po wojnie w bieszczadach.

            Nie wiedzialem, ze "Ukraince w Bieszczadach" maja na koncie pobicie Armii
            Czerwonej i traktat pokojowy w Moskwie?

            Pewnie musze poczytac wiecej na ten temat.
            • Gość: realista Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: 195.157.60.* 17.12.03, 12:14
              przeciez tez controlawali/teroryzawali caly teren przez pare lat po wojnie i
              byli dosyc skuteczni (m.i. udalo sie im nawet zabic gen. Waltera w zasadzce).

              mnie chodzi o to ze zbyt duza jest ruznica potencialow militarnych i w dodatku
              rosja nigdy nie pozwoli zeby ktos (zachod/ al kaida czy ktos) mial baze na
              polnocy od kaukazu (ktury tworzy naturalna granice), a to juz dotyczy
              strategicznych interesow za kture nie pozaluja zadnych srodkow (z ludzmi
              wlacznie).

              i to jest duza wina kirownictwa czeczenow ze tego nie rozumeja i pchaja swoich
              ludzi na pewna smierc albo wygnanie.

              na kaukaze wiele zeczy zalezy od liderow tych czy innych klanow. Prosze
              porownac czeczenow z inguszami. Miedzy nimi mniej wiecej taka sama roznica jak
              miedzy wielkopolska i malopolska. Ale ich lider Auszew w odroznieniu od Dudaewa
              (m.i. obydwaj byli generalami v zssr) jak i pozostali liderzy polnocno-
              kaukaskich narodow byl bardiej realistychny.
    • Gość: Tomson Czy tylko ja widzę sympatię promieniującą od IP: *.ds.pg.gda.pl / *.ds.pg.gda.pl 16.12.03, 17:03
      tego dedila w kierunku czeczeńskich bandytów, gdy pisze w tym durackim artykule
      o braniu niewinnych jeńców i terroryzowaniu kolejnych wiosek.
      • Gość: grg Re: Czy tylko ja widzę sympatię promieniującą od IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 17:48
        Gość portalu: Tomson napisał(a):

        > tego dedila w kierunku czeczeńskich bandytów, gdy pisze w tym durackim
        artykule
        >
        > o braniu niewinnych jeńców i terroryzowaniu kolejnych wiosek.

        Tak Tomson, Rosjanie codziennie biora niewinnych jencow i terroryzuja kolejne
        wioski. "Legalne" zaczystki i porwania "nielegalne".

        Opowiesc jednego SOBR-owca, ktoremu w Czeczeni rozwalili glowe tak, ze teraz
        jest sparalizowany i z poskladana twarza z puzzli:

        Human rights groups say police units visiting from elsewhere in Russia have
        carried out many of the most serious abuses they have documented in Chechnya.
        Many have occurred during zachistki, or cleansing operations
      • Gość: Mikael Problem w tym, że ty właśnie g... widzisz, bo jesteś IP: *.futuro.zax.pl 16.12.03, 17:51
        moskiewskim pachołkiem.
        • Gość: Tomson A ty przyjacielem czeczeńskich bandytów, IP: *.ds.pg.gda.pl / *.ds.pg.gda.pl 16.12.03, 18:00
          mordujących swoich obywateli i zapewne też faszystów z Białego Domu,
          największych zbrodniarzy od zakończenia IIWŚ.
          • Gość: grg Re: A ty przyjacielem czeczeńskich bandytów, IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 18:22
            Gość portalu: Tomson napisał(a):

            > mordujących swoich obywateli i zapewne też faszystów z Białego Domu,
            > największych zbrodniarzy od zakończenia IIWŚ.

            Powiadasz Tomsonie, ze czeczenscy bandyci (kadyrowcy), najwieksi zbrodniarze od
            1945, "zapewne morduja faszystow z Bialego Domu"?

            No, to nie dziwie sie, dlaczego ty im tak bardzo dopingujesz, skoro tak
            zawiedli cie Palestynczycy, Serbowie, a nawet dzielni fedaini dzielnego
            Saddama :>
            • Gość: Tomson Widzę że masz kłopoty ze zdaniami wielokrotnie IP: *.ds.pg.gda.pl / *.ds.pg.gda.pl 16.12.03, 18:42
              złożonymi.
              • Gość: grg Re: Widzę że masz kłopoty ze zdaniami wielokrotni IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 18:56
                Nie, Tomsonie, ja cie po prostu tak bardzo lubie! Jestes moim ulubionym
                Tomsonem nawet, jesli ignorujesz prosby o komentarz oficjalnych wypowiedzi
                kremlowcow i kadyrowcow o tym, kto tak naprawde terroryzuje ta kraine za
                siedmioma gorami i siedmioma lasami.
                • Gość: Tomson Tak samo jak Bush rządzi swoim ulubionym IP: *.ds.pg.gda.pl / *.ds.pg.gda.pl 16.12.03, 23:03
                  Narodem Amerykańskim? :o)

                  Gość portalu: grg napisał(a):

                  > Nie, Tomsonie, ja cie po prostu tak bardzo lubie! Jestes moim ulubionym
                  > Tomsonem
                  • Gość: grg Re: Tak samo jak Bush rządzi swoim ulubionym IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 23:09
                    Gość portalu: Tomson napisał(a):

                    > Narodem Amerykańskim? :o)
                    >
                    > Gość portalu: grg napisał(a):
                    >
                    > > Nie, Tomsonie, ja cie po prostu tak bardzo lubie! Jestes moim ulubionym
                    > > Tomsonem

                    Wybacz Tomsonie, ale teraz cie nie zrozumialem. Czyzbys byl, jak to mowi corka
                    Saddama "I am president" Husseina, "na prochach"?
          • Gość: U_Bolt Re: czeczenscy bandyci - to juz nazwa powszechna IP: *.chello.pl 16.12.03, 19:12
            Czeczenia - kraj bandytow i islamskich terrorystow. Czeczency - zawodowi
            kryminalisci i mordercy.(Chechnya - country plagued with muslim armured
            terrorists; professional killers and murders to hire) To juz sa w swiecie
            powszechnie obowiazujace okreslenia. Chyba swiat na szczescie (aczkolwiek
            powoli) przeglada wreszcie na oczy.
            • Gość: grg anal-fabetyzm (choroba) IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 19:19
              Gość portalu: U_Bolt napisał(a):

              > Czeczenia - kraj bandytow i islamskich terrorystow. Czeczency - zawodowi
              > kryminalisci i mordercy.(Chechnya - country plagued with muslim armured
              > terrorists; professional killers and murders to hire) To juz sa w swiecie
              > powszechnie obowiazujace okreslenia. Chyba swiat na szczescie (aczkolwiek
              > powoli) przeglada wreszcie na oczy.

              "Murders to hire", "muslim armured terrorists"? Musze to sobie gdzies na boku
              zapisac, a ty sobie najlepiej wytatuuj na plecach.
              • Gość: grg hehehe IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 19:22
                www.google.pl/search?q=Chechnya+-+country+plagued+with+muslim+armured+&ie=ISO-8859-2&hl=pl&lr=
                • Gość: grg Dzieki! masz niezaprzeczalny talent komediowy :)) IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 19:35
                  Bishojo Senshi! Tak bardzo sie nie smialem od czasu zobaczenia Saddama w
                  telewizji :)))

                  www.google.pl/search?hl=pl&inlang=pl&ie=ISO-8859-2&q=%22murders+to+hire%22&lr=
                • Gość: Borzik Re: hehehe IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 16.12.03, 19:55
                  :-)
                  • Gość: U_Bolt Re: hehehe -biedny ten Krakow, ze .... IP: *.chello.pl 16.12.03, 22:46
                    ciagle musi tolerowac obecnosc czeczenskiego g.... w osobie B..... i innych
                    domoroslych poplecznikow tych czeczenskich bandytow.....

                    "In the past, Chechnya Muslim murders kidnapped thousands of people, both
                    Russians and foreigners. (including 2 Polish female scientists) Some of them
                    escaped and some were freed by the Russian troops. However, a lot of people
                    are still missing. That, in general, does not concern Russian soldiers
                    because when they are captured by the Chechnya Muslims murders, they face the
                    worse things ever possible to imagine. They are kept tied up and tortured in
                    specific manners. Traditionally, both ears removed, eyes popped out, bellies
                    open. However, some Russian soldiers get lucky if the Chechnya Muslim murders
                    could just cut their throats in the slow manner. Russian commanders use to
                    tell the soldiers that if they fear they might be captured by the Chechnya
                    Muslims murders....immediately shoot themselves in the head."
                    • Gość: grg Re: hehehe -biedny ten Krakow, ze .... IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 23:01
                      Gość portalu: U_Bolt napisał(a):

                      > ciagle musi tolerowac obecnosc czeczenskiego g.... w osobie B..... i innych

                      Alez ty sie jakasz i zacinasz.

                      > domoroslych poplecznikow tych czeczenskich bandytow.....

                      Borzik, on nie wie kto ty jestes, powiedz mu :)

                      A ty, drogi U_beku, jesli zamierzasz juz cos pisac po angielsku (gdyz z
                      jakiegos powodu sam nie mozesz znalezc nic, co pasowaloby do twojej wizji
                      swiata, a po angielsku jest cool), to moze najpierw naucz sie tego jezyka?

                      Twoj angielski jest jeszcze gorszy niz twoj polski (a to oznacza "bardzo,
                      bardzo, BARDZO zly").

                      > "In the past, Chechnya Muslim murders kidnapped thousands of people, both
                      > Russians and foreigners. (including 2 Polish female scientists) Some of them
                      > escaped and some were freed by the Russian troops. However, a lot of people
                      > are still missing. That, in general, does not concern Russian soldiers
                      > because when they are captured by the Chechnya Muslims murders, they face the
                      > worse things ever possible to imagine. They are kept tied up and tortured in
                      > specific manners. Traditionally, both ears removed, eyes popped out, bellies
                      > open. However, some Russian soldiers get lucky if the Chechnya Muslim murders
                      > could just cut their throats in the slow manner. Russian commanders use to
                      > tell the soldiers that if they fear they might be captured by the Chechnya
                      > Muslims murders....immediately shoot themselves in the head."
                      • Gość: grg swietna rada! :) IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 23:06
                        > > could just cut their throats in the slow manner. Russian commanders use to
                        > > tell the soldiers that if they fear they might be captured by the Chechnya
                        > > Muslims murders....immediately shoot themselves in the head."

                        U-beku, zastosuj sie do rad rosyjskich dowodcow i NATYCHMIAST STRZEL SOBIE W
                        GLOWE! Gdyz "muzulmanskie morderstwa" z Krakowa juz sa na twym tropie.
                    • Gość: grg a przy okazji... IP: *.b.jawnet.pl 22.12.03, 16:05
                      > "In the past, Chechnya Muslim murders kidnapped thousands of people, both
                      > Russians and foreigners. (including 2 Polish female scientists)

                      to jest klamstwo. Polki zostaly porwane przez przedstawicieli jednego z ponad
                      30 narodow dagestanskich (juz nie pomne jakiego - zreszta przechodzily przez
                      rozne rece i granice).

                      Dla tych, ktorzy nie rozumieja co to znaczy "porwanie w Dagestanie" - wlasnie
                      dzis przeczytalem, ze syna dagestanskiego ministra (zabitego zreszta) porwal
                      dla okupu i przetrzymywal przez 3 lata... szef dagestanskiej brygady specjalnej
                      zajmujacej sie zwalczaniem porwan(!).

                      Eleven-year-old weighed just 33lb after three-year kidnap ordeal
                      By Tom Parfitt in Makhachkala
                      The Telegraph, (Filed: 21/12/2003)

                      (...)
                      He was snatched from outside his grandmother's home in Makhachkala, the capital
                      of Dagestan, as he played football with friends, and is believed to have been
                      moved from house to house during his captivity. Nobody has been charged with
                      his abduction, although the head of the region's anti-kidnapping unit is being
                      held in custody on suspicion of involvement in the crime.

                      Witamy w Dagestanie! I jeszcze jeden fragment, o Dunczyku (pracowniku
                      charytatywnym) porwanym na oczach agentow FSB (ktorzy nie zareagowali - co
                      wyglada na ich udzial w porwaniu), rok temu:

                      Despite an international outcry, police have no clues to Mr Erkel's
                      whereabouts. Hostages are often kept in holes in the ground and threatened with
                      torture if their relatives do not pay.

                      To tyle n/t Dagestan/Russia Muslim/Orthodox "murders" (zachowujac klimat
                      oryginalnej wypowiedzi).
                      • Gość: grg 500 dni Arjana Erkela IP: *.b.jawnet.pl 26.12.03, 14:35
                        25 Dec 2003

                        Christmas is aid worker's 500th day in captivity


                        MOSCOW, (Reuters) - Medical charity Medecins Sans Frontieres called on Thursday
                        for the release of kidnapped Dutch aid worker Arjan Erkel as he spent his 500th
                        day in captivity in Russia's war-racked Caucasus mountains.

                        MSF says it believes Erkel
    • Gość: kotka Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.kjj.estpak.ee 16.12.03, 17:06
      czeczeni - jakis to zdolny sprytny i inteligentny narod w
      postaci tych "partyzantow" !! tylko dlaczego doprowadzili do
      zaglady wlasny narod ?? przeciez mieli wolna reke i wolnosci ile
      sie da jeszcze 6 lat temu (chyba tyle ?)

      PS czy ten E. Pain - "znawca" :) pisal pod dyktando Pana
      Redaktora ?? :)))
      • Gość: meerkat Wystarczy zająć jakiś lepszy szpital w ROSJI!! :))) IP: 152.75.142.* 16.12.03, 17:29
        Czeczeńcy, którzy nota bene juz się oderwali od pogoni i
        ropłynęli w powietrzu, nie muszą wieźć Basajewa do Gruzji.

        Wystarczy, że zajmą, jak to już robili, jakiś przyzwoity(!)
        szpital rosyjski w południowej Rosji. Do USA nie muszą go
        przywozić.

        Tu zmarł, po długim leczeniu, Hejdar Alijew! :)))
      • Gość: grg Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 17:51
        Gość portalu: kotka napisał(a):

        > czeczeni - jakis to zdolny sprytny i inteligentny narod w
        > postaci tych "partyzantow" !! tylko dlaczego doprowadzili do
        > zaglady wlasny narod ??

        Z podobnych wzgledow, jak np. Polacy.

        przeciez mieli wolna reke i wolnosci ile
        > sie da jeszcze 6 lat temu (chyba tyle ?)
        >
        > PS czy ten E. Pain - "znawca" :) pisal pod dyktando Pana
        > Redaktora ?? :)))

        Emil Pain byl doradca Jelcyna w kwestii czeczenskiej.
      • Gość: Mikael Chyba, to koza na płot... IP: *.futuro.zax.pl 16.12.03, 17:54
        > przeciez mieli wolna reke i wolnosci ile
        > sie da jeszcze 6 lat temu (chyba tyle ?)

        Chyba bym się nie wypowiadał na forum, gdybym znał temat tak
        mało jak ty...
      • Gość: Borzik Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 16.12.03, 18:01
        Szanowna kicia.Pain to byly doradca Jelcyna.Czlowiek oddany
        Rosji wiec o dyktando nie ma mowy.Co do doprowodzenia do
        zaglady,to zgadzam sie,ale wine ponosimy nie tylko my ale i
        nasi adwersazy z polnocy.Z powazaniem
        • Gość: Aro Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: 213.17.228.* 17.12.03, 13:36
          Borzik, może będąc czeczenem znasz odpowiedź.
          Po co człowiekowi odcinać głowę, jak go można zastrzelić?
          Jakieś wrodzone okrucieństwo? Czy coś nie halo z głową?

          Pewnie jeszcze to na video nagrali? Co?
          Żeby takie bydło jak ty się onanizowało.

          Ja osobiście nigdy nie widziałem video ze zbrodniami rosyjskich żołnierzy.
          Dlaczego ich nie ma? Przecież co drugi czeczen biega z kamerą.
          • Gość: Borzik Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 17.12.03, 14:11
            Gość portalu: Aro napisał(a):

            > Borzik, może będąc czeczenem znasz odpowiedź.
            > Po co człowiekowi odcinać głowę, jak go można zastrzelić?
            > Jakieś wrodzone okrucieństwo? Czy coś nie halo z głową?
            Odpowiem ci durniu.Poto by taki frajer jak ty bal sie..:-)
            Posluchaj ,Kiedy pod koniec lat 20 ubieglego stulecia trwal
            czerwony terror
            bydlo-nazywane popularnie kozakami bardzo cierpialo prze to-
            niejaki czerwony Zyd Swerdlow-wyslal armie czerwona(nic
            dziwnego,bo wczesniej to kozackie czarne sotni gromily Zydow
            ratujac Rosje)W kazdym razie kiedy toz kozackie bydlo z calym
            dobytkiem dotarlo do rzeki Terek-kozacy poprosili schronienia
            Czeczenow,po naradach MiahkKhel,wpuszczono ich z furami i
            dobytkiem,pewnie ty gnido teraz wykrzywiasz swoj swinski
            ryj,ano.. sluchaj dalej.Wpuszczono Kozakow(niepotrzebnie bo
            wzdziecznosci od nich nie mamy),niedlugo potem nadciagnela twoja
            rodzima Czerwona Armia.Zaczela forsowac rzeke z marszu,wywiazala
            sie bitwa,ci co dotarli do brzegu zgineli,ale to nie byl koniec
            bo na innym brzegu byla jeszcze hurma Ruskich,wtedy Tapa
            Czermojew(polowy hehe dowodca) roskazal odciac glowy(duzo glow)
            trupom i rozlozyc je wdzdluz brzegu.I wiesz,to tacy sami frajerzy
            jak ty,na nich to podzialalo,dalej nie polazli.



            >
            > Pewnie jeszcze to na video nagrali? Co?
            > Żeby takie bydło jak ty się onanizowało.

            Gdzieniegdzie studiowalo sie,wiele o tobie juz wiem :-)

            >
            > Ja osobiście nigdy nie widziałem video ze zbrodniami
            rosyjskich żołnierzy.
            > Dlaczego ich nie ma? Przecież co drugi czeczen biega z kamerą.

            Nie wiem czym wogole jestes,dla mnie jestes pchlą i ze swojej
            phlej perspektywy gowno zobaczysz.Tyle ode mnie :-)

            Kamil Sintar


            • Gość: Aro Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: 213.17.228.* 17.12.03, 15:26
              > > Borzik, może będąc czeczenem znasz odpowiedź.
              > > Po co człowiekowi odcinać głowę, jak go można zastrzelić?
              > > Jakieś wrodzone okrucieństwo? Czy coś nie halo z głową?
              > Odpowiem ci durniu.Poto by taki frajer jak ty bal sie..:-)

              Ja się takiego gówna śmięrdzącego jak ty się nie boje. Zręsztą wypierdalaj to
              swej czeczenii i nie rozkazuj tu...

              > Posluchaj ,Kiedy pod koniec lat 20 ubieglego stulecia trwal
              > czerwony terror
              > bydlo-nazywane popularnie kozakami bardzo cierpialo prze to-
              > niejaki czerwony Zyd Swerdlow-wyslal armie czerwona(nic
              > dziwnego,bo wczesniej to kozackie czarne sotni gromily Zydow
              > ratujac Rosje)W kazdym razie kiedy toz kozackie bydlo z calym
              > dobytkiem dotarlo do rzeki Terek-kozacy poprosili schronienia
              > Czeczenow,po naradach MiahkKhel,wpuszczono ich z furami i
              > dobytkiem,pewnie ty gnido teraz wykrzywiasz swoj swinski
              > ryj,ano.. sluchaj dalej.Wpuszczono Kozakow(niepotrzebnie bo
              > wzdziecznosci od nich nie mamy),niedlugo potem nadciagnela twoja
              > rodzima Czerwona Armia.Zaczela forsowac rzeke z marszu,wywiazala
              > sie bitwa,ci co dotarli do brzegu zgineli,ale to nie byl koniec
              > bo na innym brzegu byla jeszcze hurma Ruskich,wtedy Tapa
              > Czermojew(polowy hehe dowodca) roskazal odciac glowy(duzo glow)
              > trupom i rozlozyc je wdzdluz brzegu.I wiesz,to tacy sami frajerzy
              > jak ty,na nich to podzialalo,dalej nie polazli.

              Czy to ma wyjaśnić dlaczego komuś banda degeneratów czeczeńskich obcieła głowę?
              Ale śmieć z ciebie, Panie Sintar!
              Kto ci tę bajki naopowiadał? Dziadek? :) Żebyś miał wrażenie że jesteś
              przedstawicielem "narodu" a nie bandy degeneratów-czarnodupców?

              Wy NIGDY nie mieliście swojego państwa i NIGDY nie będziecie mieli!
              Zapomiętaj to dobrze!
              Bo qurwa nie zasługujecie na własne państwo.
              • Gość: Borzik Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 18.12.03, 19:10
                Haha.Trzeba bylo od tego zaczac zes ruski iwan.Co sie tyczy
                wypierdalaj-vice versa palancie,Da Da,w sredniuju polosu ,do
                koryta riazanskiego.Ze nie boisz sie-nie wierze(jak mawial
                Stanislawski),gdybys sie nie bal,nawet nie mowilbys o tym.
                A poza tym to rob to co chcesz i nie zawracaj glowy,bo jestes
                glupi jak wszyscy moskale,i ucaluj swa dwuglowa anomalie w dupe.
      • Gość: grg Pain IP: *.b.jawnet.pl 30.12.03, 05:34
        > PS czy ten E. Pain - "znawca" :) pisal pod dyktando Pana
        > Redaktora ?? :)))

        Victoria Clark in Moscow
        Sunday December 18, 1994

        Around Grozny Russian tanks were positioned on the high ground. At the same
        time Emil Pain was pacing his Kremlin office, white-knuckled: 'I don't see a
        well thought-out plan here - in fact the opposite - I only see a number of
        mistakes. This is like an act of war. People with a military mentality have
        prepared this operation.'
        Pain was not just another Russian MP leaping on the anti-war bandwagon last
        Thursday, with half an eye cynically cocked to improving his chances at the
        next elections. He is President Boris Yeltsin's adviser on inter-ethnic
        relations and is typical of a brand of decent, independent-minded men now
        gracing Yeltsin's staff.

        But not for much longer if Yeltsin and his Security Council ignore them - as
        they have been doing for the past two months - and decide to storm Grozny.

        It appeared late last night that the Kremlin may have decided to do just that
        after a day in which Moscow and Grozny traded threats in the countdown to
        Russia's ultimatum that the Chechens must disarm by midnight or face being
        bombed. Explosions were heard as Russian warplanes flew towards Chechnya
        minutes after the deadline expired, but the Chechen vice-president insisted
        that there had been no bombing within the first hour. A last-minute offer of
        talks by Chechnya appeared to have been ignored by the Kremlin.

        But how did it come to this? Leonid Smirnyagin, Yeltsin's expert on regional
        questions who has an office next door to Pain, had one theory last week as the
        crisis escalated. Pointing a finger up at the ceiling to indicate the top floor
        where Yeltsin's Security Council, dominated by the defence, interior and
        counter-intelligence Ministers, meets, he said bitterly: 'They make all the
        decisions without us these days - they know everything, they don't need any
        experts.'

        www.guardian.co.uk/chechnya/Story/0,2763,818483,00.html
    • Gość: grg kto porywa ludzi w Czeczenii ->Tomson IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 18:03
      Wg promoskiewskiej administracji Kadyrowa, ponad 400 "znikniec bez sladu" w tym
      roku. "Federalni" i ludzie Putina oskarzaja bojowkarzy Kadyrowa, a kadyrowcy
      rosyjskie grupy (para)militarne. Tomsonie, kogo obstawiasz? Bo ty tu ciagle
      o "terrorze czeczenskich bandytow", tymczasem nawet na Kremlu sie z toba nie
      chca zgodzic. No, chyba ze masz na mysli kadyrowcow.

      Naprawde prosilbym o twoj swiatly komentarz, bo widze ze sie przejales tak
      bardzo kilkoma osobami w Dagestanie, a ktorym to sie krzywda nie stala.

      Recent days have seen an intensification of mutual recriminations between the
      Kadyrov and Putin administrations on one of Chechnya's most painful issues: The
      kidnapping of civilians by anonymous gunmen. Spokesmen for Kadyrov have been
      blaming federal servicemen for some time; recently, federal officials have
      become increasingly explicit in accusing Kadyrov's private army of
      responsibility for such kidnappings. Independent human rights advocates believe
      that both are to blame.

      In a December 5 article for Nezavisimaya gazeta, Andrei Riskin reported that
      Grigory Fomenko of the Russian military headquarters in Chechnya had signed an
      order forbidding the use of vehicles without number plates or with darkened
      windows. Masked gunmen have often used such untraceable vehicles--especially
      armored personnel carriers--to conduct kidnapping operations against the
      republic's civilians. Kadyrov administration Vice Premier Movsur Khamidov
      stated that since the beginning of 2003 more than 400 residents of
      Chechnya "have disappeared without a trace."

      Riskin noted that Khamidov's figures were broadly consistent with those of Oleg
      Orlov of the human rights center Memorial. Orlov announced on December 3
      that "from January through November of 2003, 431 people were kidnapped in
      Chechnya. Among these, 137 were freed or ransomed, and 47 were found dead. The
      remaining 247 have disappeared, and their fate remains unknown."

      Since the start of the second Chechen war in 1999, the "Memorial" researchers
      estimate that more than 3,000 people are known to have disappeared--though they
      believe that the true, complete total might be three or four times that figure.
      In Orlov's view rebel guerrillas are responsible for some of these kidnappings,
      but the majority have been committed by pro-Moscow forces, whether the
      Kremlin's or Kadyrov's. The role of Kadyrov's gunmen, he believes, has in
      recent times been growing.

      Svetlana Gannushkina, a member of Putin's commission on human rights, told
      Riskin that "it is precisely the people under the young Kadyrov [i.e., Ramzan
      Kadyrov, the president's son and the head of his security force] who are
      involved in the majority of kidnappings. That is their method for instilling
      fear in everyone, so that everyone will know who's boss....Their power has
      become more fearsome to people than the security raids of the [federal]
      military or the attacks of the bandits."
    • Gość: grg Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 18:14
      Gość portalu: paparazzi napisał(a):

      > swoją drogą ciekawym jest sposób zastosowania zwrotu "
      > partyzant" , a w innych tekstach np. o irakijczykach zwrotów "
      > bandyci" czy " terroryści"

      Kolesie napadajacy na banki, muzea, czy zwyklych ludzi - to bandyci (Saddam
      oproznil wiezienia przed wojna, wypuszczajac na ulice, wiec korzystali z
      wojennego chaosu grabiac i podpalajac).

      Kolesie wysadzajacy w powietrze siedzibe MCK/MCP (humanitarna organizacje
      miedzynarodowa), ONZ (atak na wszystkie kraje swiata), albo drugie najswietsze
      miejsce wiekszosci Irakijczykow - to terrorysci.

      Masz z tym jakis problem, to moze wytlumaczysz najpierw o co ci wlasciwie
      chodzi? Jesli uwazasz, ze wymienieni Irakijczycy i nie tylko to partyzanci, to
      to uzasadnij.
    • Gość: Aron NIE DAJCIE SIĘ ZMANIPULOWAĆ SŁÓWKAMI... IP: 212.122.214.* 16.12.03, 18:33
      Zaszeregowania te używane są wymiennie - w zależności od
      aktualnych potrzeb. Nie powinno to dziwić w dzisiejszych
      czasach, kiedy każdy przekręt (vide BMR w Iraku) jest możliwy,
      byle go ładnie przystroić w słówka. Jest tylko jedno "ale"...
      No właśnie! Zobaczcie jak na Waszych oczach - i za waszym niemym
      przyzwioleniem - dokonuje się manipulacji typu: partyzant-
      terrorysta, bohater-bandyta, bojownik-kryminalista itp. itd. NIE
      DAJCIE SIĘ ŚCIEMNIAĆ SZANOWNI PAŃSTWO!
    • Gość: robol Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.parkowe.pol 16.12.03, 18:39
      E tam nikt się nie rozpłynął, rosjanie z czeczeńcami się
      dogadali, ruscy nawet broni trochę sprzedali, i każdy poszedł w
      swoją stronę.Nikt niechce umierać za cara Putina.
      • Gość: Aro 12 bandytów mniej! IP: 213.17.228.* 17.12.03, 13:41
        12 terrorystów już poszło do Allaha.

        Resztę znajdą później. I tak każdy z nich wie że dostanie kulkę
        • Gość: Borzik 12 ruskich bandytów mniej! IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 17.12.03, 14:13
          to fakt
          • durny1 Re: 12 ruskich bandytów mniej! 24.12.03, 17:47
            Gość portalu: Borzik napisał(a):

            > to fakt

            bozik ty jeszcze nie w czeczeni nie walczysz o wolną islamską republikę iczkerii
            ty tylko w gębie jesteś mocny
            a swoją drogą twój zachwyt nad smiercią ludzi świadczy o twoim azjatyckim
            pochodzeniu
            niemniej pozdrawiam
            • Gość: grg Re: 12 ruskich bandytów mniej! IP: *.b.jawnet.pl 26.12.03, 14:33
              durny1 napisał:

              > bozik ty jeszcze nie w czeczeni nie walczysz o wolną islamską republikę
              iczkeri

              Czeczenska Republike Iczkeria.

              > a swoją drogą twój zachwyt nad smiercią ludzi świadczy o twoim azjatyckim
              > pochodzeniu

              Czeczenia to Europa (w odroznieniu od np. wiekszej czesci Rosji). Kontynent ten
              konczy sie za Kaukazem oraz za Uralem na wschodzie. W USA "Caucassian" oznacza
              wyglad lub pochodzenie europejskie (i jest to oficjalne okreslenie).

              Masz niesamowite problemy z geografia, albos rzeczywiscie durny.
              • durny1 Re: 12 ruskich bandytów mniej! 28.12.03, 13:03
                Gość portalu: grg napisał(a):

                >
                > Czeczenska Republike Iczkeria.

                co taki ci trudno zakceptować fakt że ci walczą nawet nie o republikę tylko o
                islam i prawa szariatu

                > > a swoją drogą twój zachwyt nad smiercią ludzi świadczy o twoim azjatyckim
                > > pochodzeniu
                >
                > Czeczenia to Europa (w odroznieniu od np. wiekszej czesci Rosji). Kontynent
                ten

                dzięki za informacje wiesz co niewiedziałem tyś mnie oświecił dopiero że
                większa cześć rosji leży w azji naprawdę niewiedziałem

                > konczy sie za Kaukazem oraz za Uralem na wschodzie. W USA "Caucassian"
                oznacza
                > wyglad lub pochodzenie europejskie (i jest to oficjalne okreslenie).
                >
                > Masz niesamowite problemy z geografia, albos rzeczywiscie durny.

                jak byś chciał wiedzieć granice kontentów zostały wyznaczone bardzoooo umownie
                i na bardzoooo wątłych podstawach i co do czeczeni to jeśli chodzi o to gdzie
                leży prawidłowe określenie powinno brzmieć na granicy kontynentów azji i europy
                ale jeśli chodzi o mentalnosć czeczenów to jest azja i to azja muzułmańska w
                najgorszym wydaniu i z tym nikt rosądny nie będzie dyskutował
                ale o rosądek nigdy cię nie podejrzewałem.
                • Gość: grg Re: 12 ruskich bandytów mniej! IP: *.b.jawnet.pl 28.12.03, 22:46
                  durny1 napisał:

                  > > Czeczenska Republike Iczkeria.
                  >
                  > co taki ci trudno zakceptować fakt że ci walczą nawet nie o republikę tylko o
                  > islam i prawa szariatu

                  Jacy "oni"? Ci Dagestanczycy? Prawdopodobnie.

                  > > Masz niesamowite problemy z geografia, albos rzeczywiscie durny.
                  >
                  > jak byś chciał wiedzieć granice kontentów zostały wyznaczone bardzoooo
                  umownie
                  > i na bardzoooo wątłych podstawach i co do czeczeni to jeśli chodzi o to gdzie
                  > leży prawidłowe określenie powinno brzmieć na granicy kontynentów azji i
                  europy

                  "Rasa kaukaska" w np. USA oznacza rase europejska (inaczej biala).

                  Czego nie da sie powiedziec o rosyjskich np. Tatarach, Zydach, Koreanczykach i
                  wszystkich innych (zreszta prognozy etnograficzne sa takie, ze rosyjscy
                  Slowianie juz wkrotce stana sie mniejszoscia).

                  > ale jeśli chodzi o mentalnosć czeczenów to jest azja i to azja muzułmańska w
                  > najgorszym wydaniu i z tym nikt rosądny nie będzie dyskutował
                  > ale o rosądek nigdy cię nie podejrzewałem.

                  Nie wiedzialem, ze mentalnosc "Azji muzulmanskiej w najgorszym wydaniu" polega
                  np. na pelnym poparciu dla amerykanskich interwencji przeciwko muzulmanom w
                  Azji (Afganistanie i Iraku). Ale OK, skoro taka jest twoja definicja.
    • debilju.bush_pastuch.krow Zaoraj Wladziu ta Czeczenie, tak jak my Irak! 17.12.03, 14:19
    • Gość: grg jak ok. 30 ludzi pokonalo 4-milionowa armie (MT) IP: *.b.jawnet.pl 24.12.03, 14:08
      Znaczy sie, nawet czapkami ich nie nakryli.

      Tuesday, Dec. 23, 2003. Page 11 The Moscow Times

      By Pavel Felgenhauer

      Last week President Vladimir Putin, during his annual national call-in Q&A
      session, mentioned for the first time officially the true number of military
      personnel "and those equal to them in status" in Russia: some 4 million.

      The complex nature of Russia's parallel armed forces, also known as the
      siloviki (the Defense Ministry, Interior Ministry, FSB, Emergency Situations
      Ministry, Justice Ministry and others) has obscured the true number of military
      personnel.

      Only last month Defense Minister Sergei Ivanov once again stressed that in 1992
      Russia inherited armed forces of some 2.4 million from the Soviet Union. He
      said the forces had contracted to less than 1.2 million in 2003 and that "the
      process of painful cutbacks is over."

      But in fact the so-called "cuts" were superficial: While the Defense Ministry
      indeed contracted somewhat, other siloviki forces expanded. Now it is official:
      Russia today has more military personnel than the United States, Britain,
      France, Germany, Italy and Spain put together.

      At the same time, Russia has a tiny civilian economy based mostly on oil and
      gas extraction: Its GDP is comparable with that of Portugal or Spain.

      The Russian defense and security budget is many times less than that of the
      United States, while the numbers of men and defense equipment are bigger.
      Russia can hardly feed its grossly oversized military/security machine and does
      not have much money left to properly train or equip its solders.

      Last week a small group of 20 to 40 Chechen rebels penetrated a mountainous
      region of Dagestan, ambushed a detachment of border guards, and killed all nine
      men. After the ambush the rebels fled into the mountains. The attack clearly
      embarrassed the Kremlin. For several days it was reported that the rebel band
      was "blocked" or surrounded; that they would soon be "wiped out," and so on.

      Attack helicopters strafed mountain gorges with unguided "dumb" missiles and
      bombs. When it became obvious that the rebels had disappeared, the Kremlin's
      pet media dropped the story.

      The fray in the Dagestani mountains, though relatively small in magnitude,
      reflected the miserable state of the Russian military
      • Gość: pepsi grg ty dalej bierzesz go w kakalko ?od czeczena ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.03, 16:13
        bo tylko tak mozna wytlumaczyc twoje wielkie uwielbienie
        dla tego bandyckiego narodu jakim sa te psy czeczenskie.
        • Gość: grg co to jest "kakalko"? IP: *.b.jawnet.pl 26.12.03, 16:51
          > bo tylko tak mozna wytlumaczyc twoje wielkie uwielbienie
          > dla tego bandyckiego narodu jakim sa te psy czeczenskie

          Nie psy, ale wilki. A znacznie bardziej wielbie polski bandycki narod.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka