Gość: paparazzi IP: *.dot / 192.168.15.* 16.12.03, 16:23 swoją drogą ciekawym jest sposób zastosowania zwrotu " partyzant" , a w innych tekstach np. o irakijczykach zwrotów " bandyci" czy " terroryści" Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: marduk Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.echostar.pl 16.12.03, 16:26 I bardzo dobrze, że im uciekli. Rosjanie są tak zacietrzewieni w nienawiści do Czeczeńców, że zrobią wszystko żeby ich wystrzelać. Dlatego każda taka akcja jest nauczką dla ich chorych psychicznie genarałów i polityków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SLO Gazeta znow kreci/ w tytule 70 tysiecy w tekscie 100- IP: 208.251.33.* 16.12.03, 16:32 Gość portalu: marduk napisał(a): > I bardzo dobrze, że im uciekli. Rosjanie są tak zacietrzewieni w > nienawiści do Czeczeńców, że zrobią wszystko żeby ich > wystrzelać. Dlatego każda taka akcja jest nauczką dla ich > chorych psychicznie genarałów i polityków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 17:38 Gość portalu: marduk napisał(a): > I bardzo dobrze, że im uciekli. A kiedy sie nie przebili? Niewazne, czy przez potrojne linie obrony, przez pola minowe pod ogniem artylerii, czy przez rzeki scigani przez smiglowce... Przy kazdej takiej sytuacji nie powinno sie miec w ogole watpliwosci, gdyz wynik jest juz z gory wiadomy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wsiok Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.biaman.pl 16.12.03, 21:15 Cholera zdolni ci czeczeńcy, napewno na wiosne arcystrateg Basajew poprowadzi wielką kontrofensywę przeciwko kałmuckiej swołoczy !! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SS Dla ciekawskich strona z mapą IP: *.cable-modem.tkk.net.pl 16.12.03, 21:34 sunsite.berkeley.edu/EART/x-ussr/100k/K-38-068.jpg mapa topograficzna rejonu walk , skala 1:100 000 plik jest duży ponad 2mb, teren walk - prawy górny róg mapy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: realista Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: 195.157.60.* 17.12.03, 10:34 Gość portalu: grg napisał(a): > Gość portalu: marduk napisał(a): > > > I bardzo dobrze, że im uciekli. > > A kiedy sie nie przebili? Niewazne, czy przez potrojne linie obrony, przez pola > > minowe pod ogniem artylerii, czy przez rzeki scigani przez smiglowce... Przy > kazdej takiej sytuacji nie powinno sie miec w ogole watpliwosci, gdyz wynik > jest juz z gory wiadomy. prosze nie wpadac w euforje - maja takie same szansy na zwyciestwo jak ukraince po wojnie w bieszczadach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.b.jawnet.pl 17.12.03, 11:35 > prosze nie wpadac w euforje - maja takie same szansy na > zwyciestwo jak ukraince po wojnie w bieszczadach. Nie wiedzialem, ze "Ukraince w Bieszczadach" maja na koncie pobicie Armii Czerwonej i traktat pokojowy w Moskwie? Pewnie musze poczytac wiecej na ten temat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: realista Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: 195.157.60.* 17.12.03, 12:14 przeciez tez controlawali/teroryzawali caly teren przez pare lat po wojnie i byli dosyc skuteczni (m.i. udalo sie im nawet zabic gen. Waltera w zasadzce). mnie chodzi o to ze zbyt duza jest ruznica potencialow militarnych i w dodatku rosja nigdy nie pozwoli zeby ktos (zachod/ al kaida czy ktos) mial baze na polnocy od kaukazu (ktury tworzy naturalna granice), a to juz dotyczy strategicznych interesow za kture nie pozaluja zadnych srodkow (z ludzmi wlacznie). i to jest duza wina kirownictwa czeczenow ze tego nie rozumeja i pchaja swoich ludzi na pewna smierc albo wygnanie. na kaukaze wiele zeczy zalezy od liderow tych czy innych klanow. Prosze porownac czeczenow z inguszami. Miedzy nimi mniej wiecej taka sama roznica jak miedzy wielkopolska i malopolska. Ale ich lider Auszew w odroznieniu od Dudaewa (m.i. obydwaj byli generalami v zssr) jak i pozostali liderzy polnocno- kaukaskich narodow byl bardiej realistychny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson Czy tylko ja widzę sympatię promieniującą od IP: *.ds.pg.gda.pl / *.ds.pg.gda.pl 16.12.03, 17:03 tego dedila w kierunku czeczeńskich bandytów, gdy pisze w tym durackim artykule o braniu niewinnych jeńców i terroryzowaniu kolejnych wiosek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg Re: Czy tylko ja widzę sympatię promieniującą od IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 17:48 Gość portalu: Tomson napisał(a): > tego dedila w kierunku czeczeńskich bandytów, gdy pisze w tym durackim artykule > > o braniu niewinnych jeńców i terroryzowaniu kolejnych wiosek. Tak Tomson, Rosjanie codziennie biora niewinnych jencow i terroryzuja kolejne wioski. "Legalne" zaczystki i porwania "nielegalne". Opowiesc jednego SOBR-owca, ktoremu w Czeczeni rozwalili glowe tak, ze teraz jest sparalizowany i z poskladana twarza z puzzli: Human rights groups say police units visiting from elsewhere in Russia have carried out many of the most serious abuses they have documented in Chechnya. Many have occurred during zachistki, or cleansing operations Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mikael Problem w tym, że ty właśnie g... widzisz, bo jesteś IP: *.futuro.zax.pl 16.12.03, 17:51 moskiewskim pachołkiem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson A ty przyjacielem czeczeńskich bandytów, IP: *.ds.pg.gda.pl / *.ds.pg.gda.pl 16.12.03, 18:00 mordujących swoich obywateli i zapewne też faszystów z Białego Domu, największych zbrodniarzy od zakończenia IIWŚ. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg Re: A ty przyjacielem czeczeńskich bandytów, IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 18:22 Gość portalu: Tomson napisał(a): > mordujących swoich obywateli i zapewne też faszystów z Białego Domu, > największych zbrodniarzy od zakończenia IIWŚ. Powiadasz Tomsonie, ze czeczenscy bandyci (kadyrowcy), najwieksi zbrodniarze od 1945, "zapewne morduja faszystow z Bialego Domu"? No, to nie dziwie sie, dlaczego ty im tak bardzo dopingujesz, skoro tak zawiedli cie Palestynczycy, Serbowie, a nawet dzielni fedaini dzielnego Saddama :> Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson Widzę że masz kłopoty ze zdaniami wielokrotnie IP: *.ds.pg.gda.pl / *.ds.pg.gda.pl 16.12.03, 18:42 złożonymi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg Re: Widzę że masz kłopoty ze zdaniami wielokrotni IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 18:56 Nie, Tomsonie, ja cie po prostu tak bardzo lubie! Jestes moim ulubionym Tomsonem nawet, jesli ignorujesz prosby o komentarz oficjalnych wypowiedzi kremlowcow i kadyrowcow o tym, kto tak naprawde terroryzuje ta kraine za siedmioma gorami i siedmioma lasami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson Tak samo jak Bush rządzi swoim ulubionym IP: *.ds.pg.gda.pl / *.ds.pg.gda.pl 16.12.03, 23:03 Narodem Amerykańskim? :o) Gość portalu: grg napisał(a): > Nie, Tomsonie, ja cie po prostu tak bardzo lubie! Jestes moim ulubionym > Tomsonem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg Re: Tak samo jak Bush rządzi swoim ulubionym IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 23:09 Gość portalu: Tomson napisał(a): > Narodem Amerykańskim? :o) > > Gość portalu: grg napisał(a): > > > Nie, Tomsonie, ja cie po prostu tak bardzo lubie! Jestes moim ulubionym > > Tomsonem Wybacz Tomsonie, ale teraz cie nie zrozumialem. Czyzbys byl, jak to mowi corka Saddama "I am president" Husseina, "na prochach"? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: U_Bolt Re: czeczenscy bandyci - to juz nazwa powszechna IP: *.chello.pl 16.12.03, 19:12 Czeczenia - kraj bandytow i islamskich terrorystow. Czeczency - zawodowi kryminalisci i mordercy.(Chechnya - country plagued with muslim armured terrorists; professional killers and murders to hire) To juz sa w swiecie powszechnie obowiazujace okreslenia. Chyba swiat na szczescie (aczkolwiek powoli) przeglada wreszcie na oczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg anal-fabetyzm (choroba) IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 19:19 Gość portalu: U_Bolt napisał(a): > Czeczenia - kraj bandytow i islamskich terrorystow. Czeczency - zawodowi > kryminalisci i mordercy.(Chechnya - country plagued with muslim armured > terrorists; professional killers and murders to hire) To juz sa w swiecie > powszechnie obowiazujace okreslenia. Chyba swiat na szczescie (aczkolwiek > powoli) przeglada wreszcie na oczy. "Murders to hire", "muslim armured terrorists"? Musze to sobie gdzies na boku zapisac, a ty sobie najlepiej wytatuuj na plecach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg hehehe IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 19:22 www.google.pl/search?q=Chechnya+-+country+plagued+with+muslim+armured+&ie=ISO-8859-2&hl=pl&lr= Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg Dzieki! masz niezaprzeczalny talent komediowy :)) IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 19:35 Bishojo Senshi! Tak bardzo sie nie smialem od czasu zobaczenia Saddama w telewizji :))) www.google.pl/search?hl=pl&inlang=pl&ie=ISO-8859-2&q=%22murders+to+hire%22&lr= Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: U_Bolt Re: hehehe -biedny ten Krakow, ze .... IP: *.chello.pl 16.12.03, 22:46 ciagle musi tolerowac obecnosc czeczenskiego g.... w osobie B..... i innych domoroslych poplecznikow tych czeczenskich bandytow..... "In the past, Chechnya Muslim murders kidnapped thousands of people, both Russians and foreigners. (including 2 Polish female scientists) Some of them escaped and some were freed by the Russian troops. However, a lot of people are still missing. That, in general, does not concern Russian soldiers because when they are captured by the Chechnya Muslims murders, they face the worse things ever possible to imagine. They are kept tied up and tortured in specific manners. Traditionally, both ears removed, eyes popped out, bellies open. However, some Russian soldiers get lucky if the Chechnya Muslim murders could just cut their throats in the slow manner. Russian commanders use to tell the soldiers that if they fear they might be captured by the Chechnya Muslims murders....immediately shoot themselves in the head." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg Re: hehehe -biedny ten Krakow, ze .... IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 23:01 Gość portalu: U_Bolt napisał(a): > ciagle musi tolerowac obecnosc czeczenskiego g.... w osobie B..... i innych Alez ty sie jakasz i zacinasz. > domoroslych poplecznikow tych czeczenskich bandytow..... Borzik, on nie wie kto ty jestes, powiedz mu :) A ty, drogi U_beku, jesli zamierzasz juz cos pisac po angielsku (gdyz z jakiegos powodu sam nie mozesz znalezc nic, co pasowaloby do twojej wizji swiata, a po angielsku jest cool), to moze najpierw naucz sie tego jezyka? Twoj angielski jest jeszcze gorszy niz twoj polski (a to oznacza "bardzo, bardzo, BARDZO zly"). > "In the past, Chechnya Muslim murders kidnapped thousands of people, both > Russians and foreigners. (including 2 Polish female scientists) Some of them > escaped and some were freed by the Russian troops. However, a lot of people > are still missing. That, in general, does not concern Russian soldiers > because when they are captured by the Chechnya Muslims murders, they face the > worse things ever possible to imagine. They are kept tied up and tortured in > specific manners. Traditionally, both ears removed, eyes popped out, bellies > open. However, some Russian soldiers get lucky if the Chechnya Muslim murders > could just cut their throats in the slow manner. Russian commanders use to > tell the soldiers that if they fear they might be captured by the Chechnya > Muslims murders....immediately shoot themselves in the head." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg swietna rada! :) IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 23:06 > > could just cut their throats in the slow manner. Russian commanders use to > > tell the soldiers that if they fear they might be captured by the Chechnya > > Muslims murders....immediately shoot themselves in the head." U-beku, zastosuj sie do rad rosyjskich dowodcow i NATYCHMIAST STRZEL SOBIE W GLOWE! Gdyz "muzulmanskie morderstwa" z Krakowa juz sa na twym tropie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg a przy okazji... IP: *.b.jawnet.pl 22.12.03, 16:05 > "In the past, Chechnya Muslim murders kidnapped thousands of people, both > Russians and foreigners. (including 2 Polish female scientists) to jest klamstwo. Polki zostaly porwane przez przedstawicieli jednego z ponad 30 narodow dagestanskich (juz nie pomne jakiego - zreszta przechodzily przez rozne rece i granice). Dla tych, ktorzy nie rozumieja co to znaczy "porwanie w Dagestanie" - wlasnie dzis przeczytalem, ze syna dagestanskiego ministra (zabitego zreszta) porwal dla okupu i przetrzymywal przez 3 lata... szef dagestanskiej brygady specjalnej zajmujacej sie zwalczaniem porwan(!). Eleven-year-old weighed just 33lb after three-year kidnap ordeal By Tom Parfitt in Makhachkala The Telegraph, (Filed: 21/12/2003) (...) He was snatched from outside his grandmother's home in Makhachkala, the capital of Dagestan, as he played football with friends, and is believed to have been moved from house to house during his captivity. Nobody has been charged with his abduction, although the head of the region's anti-kidnapping unit is being held in custody on suspicion of involvement in the crime. Witamy w Dagestanie! I jeszcze jeden fragment, o Dunczyku (pracowniku charytatywnym) porwanym na oczach agentow FSB (ktorzy nie zareagowali - co wyglada na ich udzial w porwaniu), rok temu: Despite an international outcry, police have no clues to Mr Erkel's whereabouts. Hostages are often kept in holes in the ground and threatened with torture if their relatives do not pay. To tyle n/t Dagestan/Russia Muslim/Orthodox "murders" (zachowujac klimat oryginalnej wypowiedzi). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg 500 dni Arjana Erkela IP: *.b.jawnet.pl 26.12.03, 14:35 25 Dec 2003 Christmas is aid worker's 500th day in captivity MOSCOW, (Reuters) - Medical charity Medecins Sans Frontieres called on Thursday for the release of kidnapped Dutch aid worker Arjan Erkel as he spent his 500th day in captivity in Russia's war-racked Caucasus mountains. MSF says it believes Erkel Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kotka Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.kjj.estpak.ee 16.12.03, 17:06 czeczeni - jakis to zdolny sprytny i inteligentny narod w postaci tych "partyzantow" !! tylko dlaczego doprowadzili do zaglady wlasny narod ?? przeciez mieli wolna reke i wolnosci ile sie da jeszcze 6 lat temu (chyba tyle ?) PS czy ten E. Pain - "znawca" :) pisal pod dyktando Pana Redaktora ?? :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meerkat Wystarczy zająć jakiś lepszy szpital w ROSJI!! :))) IP: 152.75.142.* 16.12.03, 17:29 Czeczeńcy, którzy nota bene juz się oderwali od pogoni i ropłynęli w powietrzu, nie muszą wieźć Basajewa do Gruzji. Wystarczy, że zajmą, jak to już robili, jakiś przyzwoity(!) szpital rosyjski w południowej Rosji. Do USA nie muszą go przywozić. Tu zmarł, po długim leczeniu, Hejdar Alijew! :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 17:51 Gość portalu: kotka napisał(a): > czeczeni - jakis to zdolny sprytny i inteligentny narod w > postaci tych "partyzantow" !! tylko dlaczego doprowadzili do > zaglady wlasny narod ?? Z podobnych wzgledow, jak np. Polacy. przeciez mieli wolna reke i wolnosci ile > sie da jeszcze 6 lat temu (chyba tyle ?) > > PS czy ten E. Pain - "znawca" :) pisal pod dyktando Pana > Redaktora ?? :))) Emil Pain byl doradca Jelcyna w kwestii czeczenskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mikael Chyba, to koza na płot... IP: *.futuro.zax.pl 16.12.03, 17:54 > przeciez mieli wolna reke i wolnosci ile > sie da jeszcze 6 lat temu (chyba tyle ?) Chyba bym się nie wypowiadał na forum, gdybym znał temat tak mało jak ty... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Borzik Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 16.12.03, 18:01 Szanowna kicia.Pain to byly doradca Jelcyna.Czlowiek oddany Rosji wiec o dyktando nie ma mowy.Co do doprowodzenia do zaglady,to zgadzam sie,ale wine ponosimy nie tylko my ale i nasi adwersazy z polnocy.Z powazaniem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aro Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: 213.17.228.* 17.12.03, 13:36 Borzik, może będąc czeczenem znasz odpowiedź. Po co człowiekowi odcinać głowę, jak go można zastrzelić? Jakieś wrodzone okrucieństwo? Czy coś nie halo z głową? Pewnie jeszcze to na video nagrali? Co? Żeby takie bydło jak ty się onanizowało. Ja osobiście nigdy nie widziałem video ze zbrodniami rosyjskich żołnierzy. Dlaczego ich nie ma? Przecież co drugi czeczen biega z kamerą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Borzik Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 17.12.03, 14:11 Gość portalu: Aro napisał(a): > Borzik, może będąc czeczenem znasz odpowiedź. > Po co człowiekowi odcinać głowę, jak go można zastrzelić? > Jakieś wrodzone okrucieństwo? Czy coś nie halo z głową? Odpowiem ci durniu.Poto by taki frajer jak ty bal sie..:-) Posluchaj ,Kiedy pod koniec lat 20 ubieglego stulecia trwal czerwony terror bydlo-nazywane popularnie kozakami bardzo cierpialo prze to- niejaki czerwony Zyd Swerdlow-wyslal armie czerwona(nic dziwnego,bo wczesniej to kozackie czarne sotni gromily Zydow ratujac Rosje)W kazdym razie kiedy toz kozackie bydlo z calym dobytkiem dotarlo do rzeki Terek-kozacy poprosili schronienia Czeczenow,po naradach MiahkKhel,wpuszczono ich z furami i dobytkiem,pewnie ty gnido teraz wykrzywiasz swoj swinski ryj,ano.. sluchaj dalej.Wpuszczono Kozakow(niepotrzebnie bo wzdziecznosci od nich nie mamy),niedlugo potem nadciagnela twoja rodzima Czerwona Armia.Zaczela forsowac rzeke z marszu,wywiazala sie bitwa,ci co dotarli do brzegu zgineli,ale to nie byl koniec bo na innym brzegu byla jeszcze hurma Ruskich,wtedy Tapa Czermojew(polowy hehe dowodca) roskazal odciac glowy(duzo glow) trupom i rozlozyc je wdzdluz brzegu.I wiesz,to tacy sami frajerzy jak ty,na nich to podzialalo,dalej nie polazli. > > Pewnie jeszcze to na video nagrali? Co? > Żeby takie bydło jak ty się onanizowało. Gdzieniegdzie studiowalo sie,wiele o tobie juz wiem :-) > > Ja osobiście nigdy nie widziałem video ze zbrodniami rosyjskich żołnierzy. > Dlaczego ich nie ma? Przecież co drugi czeczen biega z kamerą. Nie wiem czym wogole jestes,dla mnie jestes pchlą i ze swojej phlej perspektywy gowno zobaczysz.Tyle ode mnie :-) Kamil Sintar Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aro Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: 213.17.228.* 17.12.03, 15:26 > > Borzik, może będąc czeczenem znasz odpowiedź. > > Po co człowiekowi odcinać głowę, jak go można zastrzelić? > > Jakieś wrodzone okrucieństwo? Czy coś nie halo z głową? > Odpowiem ci durniu.Poto by taki frajer jak ty bal sie..:-) Ja się takiego gówna śmięrdzącego jak ty się nie boje. Zręsztą wypierdalaj to swej czeczenii i nie rozkazuj tu... > Posluchaj ,Kiedy pod koniec lat 20 ubieglego stulecia trwal > czerwony terror > bydlo-nazywane popularnie kozakami bardzo cierpialo prze to- > niejaki czerwony Zyd Swerdlow-wyslal armie czerwona(nic > dziwnego,bo wczesniej to kozackie czarne sotni gromily Zydow > ratujac Rosje)W kazdym razie kiedy toz kozackie bydlo z calym > dobytkiem dotarlo do rzeki Terek-kozacy poprosili schronienia > Czeczenow,po naradach MiahkKhel,wpuszczono ich z furami i > dobytkiem,pewnie ty gnido teraz wykrzywiasz swoj swinski > ryj,ano.. sluchaj dalej.Wpuszczono Kozakow(niepotrzebnie bo > wzdziecznosci od nich nie mamy),niedlugo potem nadciagnela twoja > rodzima Czerwona Armia.Zaczela forsowac rzeke z marszu,wywiazala > sie bitwa,ci co dotarli do brzegu zgineli,ale to nie byl koniec > bo na innym brzegu byla jeszcze hurma Ruskich,wtedy Tapa > Czermojew(polowy hehe dowodca) roskazal odciac glowy(duzo glow) > trupom i rozlozyc je wdzdluz brzegu.I wiesz,to tacy sami frajerzy > jak ty,na nich to podzialalo,dalej nie polazli. Czy to ma wyjaśnić dlaczego komuś banda degeneratów czeczeńskich obcieła głowę? Ale śmieć z ciebie, Panie Sintar! Kto ci tę bajki naopowiadał? Dziadek? :) Żebyś miał wrażenie że jesteś przedstawicielem "narodu" a nie bandy degeneratów-czarnodupców? Wy NIGDY nie mieliście swojego państwa i NIGDY nie będziecie mieli! Zapomiętaj to dobrze! Bo qurwa nie zasługujecie na własne państwo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Borzik Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 18.12.03, 19:10 Haha.Trzeba bylo od tego zaczac zes ruski iwan.Co sie tyczy wypierdalaj-vice versa palancie,Da Da,w sredniuju polosu ,do koryta riazanskiego.Ze nie boisz sie-nie wierze(jak mawial Stanislawski),gdybys sie nie bal,nawet nie mowilbys o tym. A poza tym to rob to co chcesz i nie zawracaj glowy,bo jestes glupi jak wszyscy moskale,i ucaluj swa dwuglowa anomalie w dupe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg Pain IP: *.b.jawnet.pl 30.12.03, 05:34 > PS czy ten E. Pain - "znawca" :) pisal pod dyktando Pana > Redaktora ?? :))) Victoria Clark in Moscow Sunday December 18, 1994 Around Grozny Russian tanks were positioned on the high ground. At the same time Emil Pain was pacing his Kremlin office, white-knuckled: 'I don't see a well thought-out plan here - in fact the opposite - I only see a number of mistakes. This is like an act of war. People with a military mentality have prepared this operation.' Pain was not just another Russian MP leaping on the anti-war bandwagon last Thursday, with half an eye cynically cocked to improving his chances at the next elections. He is President Boris Yeltsin's adviser on inter-ethnic relations and is typical of a brand of decent, independent-minded men now gracing Yeltsin's staff. But not for much longer if Yeltsin and his Security Council ignore them - as they have been doing for the past two months - and decide to storm Grozny. It appeared late last night that the Kremlin may have decided to do just that after a day in which Moscow and Grozny traded threats in the countdown to Russia's ultimatum that the Chechens must disarm by midnight or face being bombed. Explosions were heard as Russian warplanes flew towards Chechnya minutes after the deadline expired, but the Chechen vice-president insisted that there had been no bombing within the first hour. A last-minute offer of talks by Chechnya appeared to have been ignored by the Kremlin. But how did it come to this? Leonid Smirnyagin, Yeltsin's expert on regional questions who has an office next door to Pain, had one theory last week as the crisis escalated. Pointing a finger up at the ceiling to indicate the top floor where Yeltsin's Security Council, dominated by the defence, interior and counter-intelligence Ministers, meets, he said bitterly: 'They make all the decisions without us these days - they know everything, they don't need any experts.' www.guardian.co.uk/chechnya/Story/0,2763,818483,00.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg kto porywa ludzi w Czeczenii ->Tomson IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 18:03 Wg promoskiewskiej administracji Kadyrowa, ponad 400 "znikniec bez sladu" w tym roku. "Federalni" i ludzie Putina oskarzaja bojowkarzy Kadyrowa, a kadyrowcy rosyjskie grupy (para)militarne. Tomsonie, kogo obstawiasz? Bo ty tu ciagle o "terrorze czeczenskich bandytow", tymczasem nawet na Kremlu sie z toba nie chca zgodzic. No, chyba ze masz na mysli kadyrowcow. Naprawde prosilbym o twoj swiatly komentarz, bo widze ze sie przejales tak bardzo kilkoma osobami w Dagestanie, a ktorym to sie krzywda nie stala. Recent days have seen an intensification of mutual recriminations between the Kadyrov and Putin administrations on one of Chechnya's most painful issues: The kidnapping of civilians by anonymous gunmen. Spokesmen for Kadyrov have been blaming federal servicemen for some time; recently, federal officials have become increasingly explicit in accusing Kadyrov's private army of responsibility for such kidnappings. Independent human rights advocates believe that both are to blame. In a December 5 article for Nezavisimaya gazeta, Andrei Riskin reported that Grigory Fomenko of the Russian military headquarters in Chechnya had signed an order forbidding the use of vehicles without number plates or with darkened windows. Masked gunmen have often used such untraceable vehicles--especially armored personnel carriers--to conduct kidnapping operations against the republic's civilians. Kadyrov administration Vice Premier Movsur Khamidov stated that since the beginning of 2003 more than 400 residents of Chechnya "have disappeared without a trace." Riskin noted that Khamidov's figures were broadly consistent with those of Oleg Orlov of the human rights center Memorial. Orlov announced on December 3 that "from January through November of 2003, 431 people were kidnapped in Chechnya. Among these, 137 were freed or ransomed, and 47 were found dead. The remaining 247 have disappeared, and their fate remains unknown." Since the start of the second Chechen war in 1999, the "Memorial" researchers estimate that more than 3,000 people are known to have disappeared--though they believe that the true, complete total might be three or four times that figure. In Orlov's view rebel guerrillas are responsible for some of these kidnappings, but the majority have been committed by pro-Moscow forces, whether the Kremlin's or Kadyrov's. The role of Kadyrov's gunmen, he believes, has in recent times been growing. Svetlana Gannushkina, a member of Putin's commission on human rights, told Riskin that "it is precisely the people under the young Kadyrov [i.e., Ramzan Kadyrov, the president's son and the head of his security force] who are involved in the majority of kidnappings. That is their method for instilling fear in everyone, so that everyone will know who's boss....Their power has become more fearsome to people than the security raids of the [federal] military or the attacks of the bandits." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.b.jawnet.pl 16.12.03, 18:14 Gość portalu: paparazzi napisał(a): > swoją drogą ciekawym jest sposób zastosowania zwrotu " > partyzant" , a w innych tekstach np. o irakijczykach zwrotów " > bandyci" czy " terroryści" Kolesie napadajacy na banki, muzea, czy zwyklych ludzi - to bandyci (Saddam oproznil wiezienia przed wojna, wypuszczajac na ulice, wiec korzystali z wojennego chaosu grabiac i podpalajac). Kolesie wysadzajacy w powietrze siedzibe MCK/MCP (humanitarna organizacje miedzynarodowa), ONZ (atak na wszystkie kraje swiata), albo drugie najswietsze miejsce wiekszosci Irakijczykow - to terrorysci. Masz z tym jakis problem, to moze wytlumaczysz najpierw o co ci wlasciwie chodzi? Jesli uwazasz, ze wymienieni Irakijczycy i nie tylko to partyzanci, to to uzasadnij. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aron NIE DAJCIE SIĘ ZMANIPULOWAĆ SŁÓWKAMI... IP: 212.122.214.* 16.12.03, 18:33 Zaszeregowania te używane są wymiennie - w zależności od aktualnych potrzeb. Nie powinno to dziwić w dzisiejszych czasach, kiedy każdy przekręt (vide BMR w Iraku) jest możliwy, byle go ładnie przystroić w słówka. Jest tylko jedno "ale"... No właśnie! Zobaczcie jak na Waszych oczach - i za waszym niemym przyzwioleniem - dokonuje się manipulacji typu: partyzant- terrorysta, bohater-bandyta, bojownik-kryminalista itp. itd. NIE DAJCIE SIĘ ŚCIEMNIAĆ SZANOWNI PAŃSTWO! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robol Re: Rajd na Dagestan - dzień drugi IP: *.parkowe.pol 16.12.03, 18:39 E tam nikt się nie rozpłynął, rosjanie z czeczeńcami się dogadali, ruscy nawet broni trochę sprzedali, i każdy poszedł w swoją stronę.Nikt niechce umierać za cara Putina. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aro 12 bandytów mniej! IP: 213.17.228.* 17.12.03, 13:41 12 terrorystów już poszło do Allaha. Resztę znajdą później. I tak każdy z nich wie że dostanie kulkę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Borzik 12 ruskich bandytów mniej! IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 17.12.03, 14:13 to fakt Odpowiedz Link Zgłoś
durny1 Re: 12 ruskich bandytów mniej! 24.12.03, 17:47 Gość portalu: Borzik napisał(a): > to fakt bozik ty jeszcze nie w czeczeni nie walczysz o wolną islamską republikę iczkerii ty tylko w gębie jesteś mocny a swoją drogą twój zachwyt nad smiercią ludzi świadczy o twoim azjatyckim pochodzeniu niemniej pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg Re: 12 ruskich bandytów mniej! IP: *.b.jawnet.pl 26.12.03, 14:33 durny1 napisał: > bozik ty jeszcze nie w czeczeni nie walczysz o wolną islamską republikę iczkeri Czeczenska Republike Iczkeria. > a swoją drogą twój zachwyt nad smiercią ludzi świadczy o twoim azjatyckim > pochodzeniu Czeczenia to Europa (w odroznieniu od np. wiekszej czesci Rosji). Kontynent ten konczy sie za Kaukazem oraz za Uralem na wschodzie. W USA "Caucassian" oznacza wyglad lub pochodzenie europejskie (i jest to oficjalne okreslenie). Masz niesamowite problemy z geografia, albos rzeczywiscie durny. Odpowiedz Link Zgłoś
durny1 Re: 12 ruskich bandytów mniej! 28.12.03, 13:03 Gość portalu: grg napisał(a): > > Czeczenska Republike Iczkeria. co taki ci trudno zakceptować fakt że ci walczą nawet nie o republikę tylko o islam i prawa szariatu > > a swoją drogą twój zachwyt nad smiercią ludzi świadczy o twoim azjatyckim > > pochodzeniu > > Czeczenia to Europa (w odroznieniu od np. wiekszej czesci Rosji). Kontynent ten dzięki za informacje wiesz co niewiedziałem tyś mnie oświecił dopiero że większa cześć rosji leży w azji naprawdę niewiedziałem > konczy sie za Kaukazem oraz za Uralem na wschodzie. W USA "Caucassian" oznacza > wyglad lub pochodzenie europejskie (i jest to oficjalne okreslenie). > > Masz niesamowite problemy z geografia, albos rzeczywiscie durny. jak byś chciał wiedzieć granice kontentów zostały wyznaczone bardzoooo umownie i na bardzoooo wątłych podstawach i co do czeczeni to jeśli chodzi o to gdzie leży prawidłowe określenie powinno brzmieć na granicy kontynentów azji i europy ale jeśli chodzi o mentalnosć czeczenów to jest azja i to azja muzułmańska w najgorszym wydaniu i z tym nikt rosądny nie będzie dyskutował ale o rosądek nigdy cię nie podejrzewałem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg Re: 12 ruskich bandytów mniej! IP: *.b.jawnet.pl 28.12.03, 22:46 durny1 napisał: > > Czeczenska Republike Iczkeria. > > co taki ci trudno zakceptować fakt że ci walczą nawet nie o republikę tylko o > islam i prawa szariatu Jacy "oni"? Ci Dagestanczycy? Prawdopodobnie. > > Masz niesamowite problemy z geografia, albos rzeczywiscie durny. > > jak byś chciał wiedzieć granice kontentów zostały wyznaczone bardzoooo umownie > i na bardzoooo wątłych podstawach i co do czeczeni to jeśli chodzi o to gdzie > leży prawidłowe określenie powinno brzmieć na granicy kontynentów azji i europy "Rasa kaukaska" w np. USA oznacza rase europejska (inaczej biala). Czego nie da sie powiedziec o rosyjskich np. Tatarach, Zydach, Koreanczykach i wszystkich innych (zreszta prognozy etnograficzne sa takie, ze rosyjscy Slowianie juz wkrotce stana sie mniejszoscia). > ale jeśli chodzi o mentalnosć czeczenów to jest azja i to azja muzułmańska w > najgorszym wydaniu i z tym nikt rosądny nie będzie dyskutował > ale o rosądek nigdy cię nie podejrzewałem. Nie wiedzialem, ze mentalnosc "Azji muzulmanskiej w najgorszym wydaniu" polega np. na pelnym poparciu dla amerykanskich interwencji przeciwko muzulmanom w Azji (Afganistanie i Iraku). Ale OK, skoro taka jest twoja definicja. Odpowiedz Link Zgłoś
debilju.bush_pastuch.krow Zaoraj Wladziu ta Czeczenie, tak jak my Irak! 17.12.03, 14:19 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg jak ok. 30 ludzi pokonalo 4-milionowa armie (MT) IP: *.b.jawnet.pl 24.12.03, 14:08 Znaczy sie, nawet czapkami ich nie nakryli. Tuesday, Dec. 23, 2003. Page 11 The Moscow Times By Pavel Felgenhauer Last week President Vladimir Putin, during his annual national call-in Q&A session, mentioned for the first time officially the true number of military personnel "and those equal to them in status" in Russia: some 4 million. The complex nature of Russia's parallel armed forces, also known as the siloviki (the Defense Ministry, Interior Ministry, FSB, Emergency Situations Ministry, Justice Ministry and others) has obscured the true number of military personnel. Only last month Defense Minister Sergei Ivanov once again stressed that in 1992 Russia inherited armed forces of some 2.4 million from the Soviet Union. He said the forces had contracted to less than 1.2 million in 2003 and that "the process of painful cutbacks is over." But in fact the so-called "cuts" were superficial: While the Defense Ministry indeed contracted somewhat, other siloviki forces expanded. Now it is official: Russia today has more military personnel than the United States, Britain, France, Germany, Italy and Spain put together. At the same time, Russia has a tiny civilian economy based mostly on oil and gas extraction: Its GDP is comparable with that of Portugal or Spain. The Russian defense and security budget is many times less than that of the United States, while the numbers of men and defense equipment are bigger. Russia can hardly feed its grossly oversized military/security machine and does not have much money left to properly train or equip its solders. Last week a small group of 20 to 40 Chechen rebels penetrated a mountainous region of Dagestan, ambushed a detachment of border guards, and killed all nine men. After the ambush the rebels fled into the mountains. The attack clearly embarrassed the Kremlin. For several days it was reported that the rebel band was "blocked" or surrounded; that they would soon be "wiped out," and so on. Attack helicopters strafed mountain gorges with unguided "dumb" missiles and bombs. When it became obvious that the rebels had disappeared, the Kremlin's pet media dropped the story. The fray in the Dagestani mountains, though relatively small in magnitude, reflected the miserable state of the Russian military Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pepsi grg ty dalej bierzesz go w kakalko ?od czeczena ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.03, 16:13 bo tylko tak mozna wytlumaczyc twoje wielkie uwielbienie dla tego bandyckiego narodu jakim sa te psy czeczenskie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg co to jest "kakalko"? IP: *.b.jawnet.pl 26.12.03, 16:51 > bo tylko tak mozna wytlumaczyc twoje wielkie uwielbienie > dla tego bandyckiego narodu jakim sa te psy czeczenskie Nie psy, ale wilki. A znacznie bardziej wielbie polski bandycki narod. Odpowiedz Link Zgłoś