27.05.11, 14:36
Ja jestem może bardziej wybredna, albo ukierunkowana, w każdym razie nie przepadam za obecnym popem i rockiem (może momentami niezły, ale powiela to co już kiedyś było), ale przepadam za piosenkami hipisów, takimi jak Jefferson Airplane, Beach Boys, Mamas&Papas, a szczególnie za kawalkami z Hair. No i oczywiście hymn hipisowski: If you are going to San Francisco. Teraz mi brakuje takiej spontaniczności, potrzeby ekspresji. Czegoś czego nie ma w przemyśle rozrywkowym ale jest w duszy. Dziś króluje plastikowy showbiznes z Lady Gagą i jej rozmaitymi mutacjami.
Obserwuj wątek
  • ilnyckyj Re: Hipisi 29.05.11, 23:04
   Już gdzieś tu chyba pisałem, że ruch hipisowski to najbardziej wartościowa rzecz jaką wydała z siebie popkultura (nie tylko muzyka, choć ona była może najważniejszym przejawem)
   • basilisque Re: Hipisi 30.05.11, 21:22
    ruch hipisowski to najbardziej wartościowa rzec
    > z jaką wydała z siebie popkultura (nie tylko muzyka, choć ona była może najważn
    > iejszym przejawem)


    Na pewno przyczynił się do rozwoju pewnych plantacji w Ameryce Pd. nie mówiąc już o ekscytujących produkcji chemicznych (Lucy in the sky with diamonds)
   • ole-na Re: Hipisi hymn 07.06.11, 22:55
    Hm, mimo, że nie było mnie wtedy na świecie, odczuwam jakiś sentyment i wspólnotę z duchem tamtej epoki. Między innymi dlatego, że ci ludzie odwoływali się do tego co najbardziej ludzkie i dobre w człowieku. To tak bardzo tkwi w chrześcijaństwie ( i nie tylko)
    • krzysztof_komedia Re: Hipisi hymn 09.06.11, 12:30
     Muzyki hipisów słucham na takiej zasadzie,jak muzyki Aborygenów z Australii,Indian Ameryki Płn.,buddyjskich mnichów Tybetu.Jest to dla mnie swego rodzaju folklor. Z zespołów tworzących w tamtym miejscu i czasie najbardziej lubię:Quicksilver Messenger Service,The Grateful Dead,The Fugs,Jefferson Airplane,Country Joe & The Fish,The Canned Heat,Hot Tuna,The Great Society,także The Doors i The Mamas & The Papas.Jest tego trochę,warto posłuchać,to był fajny czas dla muzyki...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka