Dodaj do ulubionych

drogi, dobry kask

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.08, 19:17
Potrzebuje kasku pięknego, i bardzo bezpiecznego.

bardzo mi sie ten podoba
allegro.pl/item420665061_kask_agv_gothic_gp_pro_nowy.html
ten też allegro.pl/item423699900_kask_schuberth_r1_hot_thunder_l_58_59.html

wolałbym coś ala Rossi ,ale zależ mi też na bezpieczeństwie. Coś do 1500 zł, a
są takie osoby co jeżdżą w takich kaskach??, bo do tej pory spotykałem ludzi w
kaskach za 200-300zł Nawet na R1, to czy jest sens kupowania takiego kasku,
dla mnie to gadżet ,ale dla mnie bardzo ważny, bo po prostu chciałbym mieć
dobry kask, taka moja wizytówka :) Poradzcie chłopaki i dziewczyny
Obserwuj wątek
    • rinas Re: drogi, dobry kask 30.08.08, 19:35
      Kask to raczej nie rekwizyt, to przede wszystkim bezpieczeństwo, ale
      jak najbardziej, grafika może w pewien sposób Ciebie prezentować.
      Ogólnie to 3/4 motocyklistów jeździ w kaskach za 200-300-400 PLN, i
      w sumie nie ma w tym nic złego, bo taki kask też chroni głowe, i
      wcale nie tak słobo, jakby się mogło wydawać, napewno nie mam tak że
      kask za 1500 pln chcroni głowę 3 razy lepiej niż kask za 500 pln.
      W obecnych czasach dobre kaski i warte polecenia to już napewno
      takie powyżej 500-600 pln, wiele firm ma ciekawe kaski w tych cenach.
      Warto posłużyć się niedawnym testem kasków, mozna wyniki znaleźć w
      necie
      Kaski typu SHOEI, SUOMYczy AGV za 1500-2500 to już klasa sama w
      sobie.
      Jeżeli kupisz AGV, musisz sie liczyć, że w szybkach szybko kończy
      sie anti-for i że łatwo sie rysują
      • rinas Re: drogi, dobry kask 30.08.08, 19:37
        Tutaj są wyniki tego testu, o którym mówiłem

        dft-1-sharp.eduserv.org.uk/search/results/?sort=manufacturer&dir=asc&manufacturer=0&type=0&rating=0&size=0&price
        =0
    • rinas Re: drogi, dobry kask 30.08.08, 19:40
      www.scigacz.pl/Ranking,kaskow,motocyklowych,5891.html
    • Gość: azie Re: drogi, dobry kask IP: *.gdynia.mm.pl 30.08.08, 19:42
      oj Ty chyba drogiego kasku nie widziałes;)

      proponuje poszukac w jeszcze u shoei'a, schuberta tez tu koledzy chwalili. ja lubie jeszcze nolany.

      wersje z malowaniem dosc czesto sa drozsze niz monochromatyczne odpowiedniki. wiec cena ceną- kask powinien byc z dobrej firmy i ze sredniej lub wyzszej półki, najlepiej z najwyzszymi atestami. to juz jest gwatant przyzwoitego bezpieczenstwa:)
      ja prywatnie -za absolutne minimum kryteriów uznaje kask powyżej 600-700zł
      baniak jest wszak wazny:)
      • Gość: Adaś Re: drogi, dobry kask IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.08, 19:57
        Obejrzyj się za kaskami Shark'a są ładne, mają klasę i są bardzo wytrzymałe.
        Mówicie, że kaski to przynajmniej za 1000zł, a przecież te za 200-300-500
        przechodzą te same testy i posiadają swoje atesty, a tych nie wydaje się od
        parady, dlatego nie można mówić, że co droższe to lepsze, a to za 400zł to shit
        ;) nie tędy droga. W SHOEI czy ARAI prócz bardzo wysokiej jakości(bo firmy te
        specjalizują się w produkcji ochraniaczy głowy) płacimy również za nazwę, tak
        też jak w przypadku gitar gibsona. Dobre są jeszcze Nolany i Nitro, choć te
        drugie za niedużą cenę oferują b. dobrą jakość.
        Pozdrowienia ;-)
        • Gość: azie Re: drogi, dobry kask IP: *.gdynia.mm.pl 30.08.08, 20:13
          Adas, masz racje, ze te za 400-500 tez sa ok. ale mnie jeszcze interesuje jakość wykonania i uwazam, ze jest ona niestety niższa, poprostu wolę dołozyc- bynajmniej nie z powodu snobizmu; lubie jakość, nawet jezeli muszę dłuzej na nią odkładac, to samo tyczy sie zreszta innych artykułow.
      • Gość: chronie głowe Re: drogi, dobry kask IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.08, 19:58
        no ja wiem ,że nie jest to cena ażżżżżż taaaak , ale jak na Polskie realia to
        jest drogi :)
        Dzięki Wielkie rinas, masz u mnie szacunek do końca mych dni :)
        • rinas Re: drogi, dobry kask 30.08.08, 20:07
          Spoko, nie ma za co. Kiedyś piwko postawisz :)
          Looknij tam w tym teście na AGV Airtech, ja mam taki, bardzo dobry
          kask. Cena ok. 700-800 pln, ale naprawdę jestem zadowolony, a pod
          względem bezpieczeństwa - porównaj go z innymi, które cenowo są
          nawet 2-krotnie droższe, a... mająmniej gwaizdek.
          Co do Nitro, kiedyś to był szajs, teraz - tak jak kolega o 2 posty
          wyżej napisał, za nieduże pieniądze mamy naprawde dobre i bezpieczne
          przykrywki.
          • rinas Re: drogi, dobry kask 30.08.08, 20:09
            4motos.pl/index.php?d=katalog&k_id=69
            Tutaj można kupić sporo modeli w przystępnych cenach, myślę że
            lepszych niż na allegro. Właściciel naprawdę ok, kiedy za 1 razem
            kupiłem kask za duży, szybko wymieniliśmy na inny rozmiar.
            Polecam
            • Gość: chronie głowe Re: drogi, dobry kask IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.08, 20:17
              ja Cię będę kiedyś na ręcach nosić :) a co do piwka to zgrzeweczka przynajmniej,
              dla reszty też. Ten airtech mi się nie podoba zbytnio, jest bezpieczny, ale ja
              młodzież jeszcze to kask musi być taki jak ma Rossi . Głupi AGV , tyle takich
              cudownych kasków (wygląd) , ehh, kilka godzin oglądania przede mną . ale chyba
              jednak ten AGV GP PRO GOTHIC 2008 , przepiękny, dzięki wszystkim Wielkie,
              jesteście WIELCY!!
              • Gość: Adaś Re: drogi, dobry kask IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.08, 11:24
                No to jeśli chodzi o kwestie zgrzeweczki to zapamiętam ;) To racja, Nitro kiedyś
                nie było niczym konkretnym, ale drogą ewolucji stanęło naprawdę na wysokim
                poziomie ;)
                Nawiązując jeszcze do cen to prawda, że wykonanie(stylistyka) czapeczki podbija
                cenę, choć SHARK(którego również polecam) nie wybija się do góry progami
                cenowymi a chyba zgodzicie się ze mną, że robią naprawdę ładne kaski ;)
                AGV GP PRO GOTHIC 2008 jest naprawdę ładny ;) I dobrze, że nie szczędzisz
                pieniędzy na własne bezpieczeństwo, to się liczy ;)
                szerokości ;)
    • zielo_1 Re: drogi, dobry kask 31.08.08, 11:33
      patrz jeszcze na wagę kasku bo ona ma tez wpływ na jego cenę.
      Wiadomo inny lżejszy materiał no a w trasce kark mniej boli. n
      Ja osobiście mam AIROCHA i więcej kasku z tej firmy nie kupię jak
      jadę turystycznie tak do ok. 90 km/h to po 60 km bania mało mi nie
      pęknie, du leprzy był zwykły NITRO.
      nara
    • xplict Re: drogi, dobry kask 31.08.08, 21:31
      warto wspomnieć, że jeden z nich ma rozmiar L a drugi S...Ale to już ma mniejhsze znaczenie, prawda?
    • foamclene Re: drogi, dobry kask 01.09.08, 00:39
      a nad czym tu sie zastanawiac
      bierz najlepszy kask z puli dostepnych :)
      nie slyszalam jeszcze zeby ktos zalowal inwestycji w ochrone ciala :)

      • Gość: chronie głowe Re: drogi, dobry kask IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.08, 12:59
        xplict, ja podałem przykład modelu, nie chodziło mi akurat o ten dokładnie kask,
        kask pewnie i tak na Motor Bike Show przymierze czy kupię, ale chodzi o to, by
        ktoś np. jak przepłaci za kask to dał znać, bo znam takie przypadki z kurtkami,
        ktoś wydał 700 zł , a to zwykły szajs był, rozdarła się przy mocniejszym
        pociągnięciu, Po prostu pytam :)Dzięki Wam za odpowiedzi , czyli tego AGV Gothic
        możecie polecić ?
        • foamclene Re: drogi, dobry kask 01.09.08, 16:18
          bo 700 zl za kurtke motocyklowa to nie jest duzo :)
          przeciez plaszcz zwyklej odziezowej marki (zara) kosztuje ok 1000 zl
          zwykla skora kosztuje (retro) 1200 wiec co to za odziez ochronna za
          700 :)
          jak nie ma kasy to sie bierze na co wystarcza, ale jak jest za co
          chyba rozsadnie kupic cos dobrego
          moim zdaniem 700 zl to malo za kurtke majaca stanowic ochrone i
          komfort uzytkowania


          • Gość: chronie głowę Re: drogi, dobry kask IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.08, 17:44
            Tylko myślałem ,że kurtka motocyklowa nie rozdziera się ,gdy zdejmuje się ją z
            wieszaka przed wyjściem z domu ;P
            • foamclene Re: drogi, dobry kask 01.09.08, 17:56
              a moze to wina wieszaka ;)

              w kazdym razie stara prawda glosi kupujac tanio placisz dwa razy :)
              • Gość: chronie głowę Re: drogi, dobry kask IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.08, 18:23
                no taak. Stara prawda to prawda. Kupię chyba tego gothica, przepiękny, a Ty co
                byś foam polecała (bo coś mi się wspomina ,że kobietą zostałaś)
                • foamclene Re: drogi, dobry kask 01.09.08, 18:45
                  ja sie nie znam
                  dlatego biore najwyzszy model najlepszej marki i mam z glowy :)
                  takze rozkosze podniebienia, bo potem gloduje :))))))))))))))))



    • Gość: tatajacek Re: drogi, dobry kask IP: *.Red-83-41-95.dynamicIP.rima-tde.net 02.09.08, 23:45
      Ci nie pomoge jak oczekujesz.
      Niemniej sposob wenylacji w tym drugim (sadzac po obrazkach) konczy
      sie wiecznie mokrym czolem, co do bezpieczenstwa nie ma nic, ale
      wq..ia zacnie przy zakladaniu i, bywa ze, wONchaniu.
      Z powyzszego powodu Shoei Raid II stanowczo, nie polecam mimo, ze w
      starciu z klamotami sie sprawdzil.

      Teraz uwazam, ze bezpieczenstwo Twojej banki jest wewnatrz niej.
      A, poza tym, ma byc wygodnie, praktycznie i ladnie.
      Ma byc dobrze wentylowany, cichy, lekkie sa wszystkie (bardziej czy
      mniej), miec mozliwosc wyjecia i wyprania calej wykladziny, zapiecie
      DD, antifoga na szybce (a nie doczepianego, latwosc zakupu szybek na
      wymiane, duze i latwo znajdowalne klawisze nawiewow(rekawice),
      blenda jak kto lubi. Reszta kwestia gustu.
      Co, plus bezpiecznie, w tej cenie, daja i Shark i AGV.

      pzdr i sorry za cegle

    • Gość: marider Re: drogi, dobry kask IP: *.elpos.net 03.09.08, 00:13
      To ja tylko cos zacytuje..: "No question that the X-Eleven is relatively
      expensive. But as the saying goes, if you have a cheap brain, buy a cheap
      helmet! If you can only own one really nice, really high-quality helmet in his
      or her lifetime, this is the one!"

      (c) tinyurl.com/h7y6w

      Ja sie z tym calkowicie zgadzam a w Spiritach jezdze od 5 lat i na nic nie
      narzekam. Jak dla mnie lepszego kasku na rynku nie ma (i pewnie nie tylko dla
      mnie skoro jezdzi w tym cala swiatowa czolowka zawodnikow Moto GP ;) )

      Pzdr
      marider
      R1
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka