Gość: Benek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.08, 11:56 olej zmieniac przed zima czy po? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pablo-se Re: zimowanie 10.10.08, 13:03 No właśnie! Mnie zawsze się wydawało, że przechowalnie oferujące przezimowanie sprzętu i wymianę oleju robią przed rozpoczęciem sezonu. Tak trochę się zastanawiając wpadła mi myśl odnośnie wilgoci, która jest w oleju (tak, tak...) a objawia się głównie już w starszych sprzętach na pokrywkach zaworów pod postacią takiej kremowej mazi nazywanej przez niektórych "budyniem" :) a która może mieć jakiś wpływ na ewentualną korozję wewnątrz silnika zwłaszcza gdy nie jest przepalany przez cały okres zimowania(tak przynajmniej myślę). Na bank to co się dzieje z motocyklem jest bardzo powiązane w jakich temperaturach będzie stał i czy na jego podzespołach będzie dochodzić do kondensacji (skraplania) wilgoci. Ciekawą sprawą jest teoria odpalania co jakiś czas gdzie jedni twierdzą, że po przygotowaniach jakie robi się przed odstawieniem motocykla nie trzeba nic robić przy motorze poza podładowaniem akumulatora. Natomiast wiem, że jest grupa zwolenników (ja też tak robiłem) że co 2-3 tyg. odpala się moto do uzyskania odpowiedniej ciepłoty silnika. Wątków poruszających sprawę zimowania było trochę więc zachęcam do poszperania na forum. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pawel Re: zimowanie IP: *.agora.pl 10.10.08, 13:32 serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56423,2348002.html Tu masz wszystko Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cx Re: zimowanie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.10.08, 14:59 a co to za rożnica? jezeli ktos pisze ze jest to znaczy ze jest nadgorliwy. zmieniam zawsze jak moto osiagnie przebieg, nie patrze na to czy olej ma rok czy dwa i czy to zima czy lato. od 30 lat jezdze samochodami i motorami i zadnego silnika nie zajeździlem. nadmienie ze lubie czasami ostro pojeździc, tak ze silnika nie oszczedzam... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dzakas001 Re: zimowanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.08, 19:09 zdecydowanie na wiosne po 1 przejazdzce Odpowiedz Link Zgłoś