IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.08, 11:56
olej zmieniac przed zima czy po?
Obserwuj wątek
    • pablo-se Re: zimowanie 10.10.08, 13:03
      No właśnie! Mnie zawsze się wydawało, że przechowalnie oferujące przezimowanie
      sprzętu i wymianę oleju robią przed rozpoczęciem sezonu.
      Tak trochę się zastanawiając wpadła mi myśl odnośnie wilgoci, która jest w oleju
      (tak, tak...) a objawia się głównie już w starszych sprzętach na pokrywkach
      zaworów pod postacią takiej kremowej mazi nazywanej przez niektórych "budyniem"
      :) a która może mieć jakiś wpływ na ewentualną korozję wewnątrz silnika
      zwłaszcza gdy nie jest przepalany przez cały okres zimowania(tak przynajmniej
      myślę).
      Na bank to co się dzieje z motocyklem jest bardzo powiązane w jakich
      temperaturach będzie stał i czy na jego podzespołach będzie dochodzić do
      kondensacji (skraplania) wilgoci.
      Ciekawą sprawą jest teoria odpalania co jakiś czas gdzie jedni twierdzą, że po
      przygotowaniach jakie robi się przed odstawieniem motocykla nie trzeba nic robić
      przy motorze poza podładowaniem akumulatora. Natomiast wiem, że jest grupa
      zwolenników (ja też tak robiłem) że co 2-3 tyg. odpala się moto do uzyskania
      odpowiedniej ciepłoty silnika.
      Wątków poruszających sprawę zimowania było trochę więc zachęcam do poszperania
      na forum.
    • Gość: Pawel Re: zimowanie IP: *.agora.pl 10.10.08, 13:32
      serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56423,2348002.html
      Tu masz wszystko
    • Gość: cx Re: zimowanie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.10.08, 14:59
      a co to za rożnica? jezeli ktos pisze ze jest to znaczy ze jest
      nadgorliwy. zmieniam zawsze jak moto osiagnie przebieg, nie patrze
      na to czy olej ma rok czy dwa i czy to zima czy lato. od 30 lat
      jezdze samochodami i motorami i zadnego silnika nie zajeździlem.
      nadmienie ze lubie czasami ostro pojeździc, tak ze silnika nie
      oszczedzam...
    • Gość: dzakas001 Re: zimowanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.08, 19:09
      zdecydowanie na wiosne po 1 przejazdzce

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka