Dodaj do ulubionych

Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast park...

14.05.10, 08:26
No, no, wierzyć się nie chce. Chyba idą wybory, bo władza zaczyna
myśleć po ludzku. Poprosimy jeszcze o dodatkowe przejście naziemne na
wysokości wyjazdu z PKiN (koło Muzeum Techniki), żeby nie trzeba było
ciągać roweru po schodach, chcąc się dostać do Złotych - i będzie git.
No i o remont Emilii do Politechniki, bo jej stan na tym odcinku jest
równie tragiczny.
Obserwuj wątek
    • Gość: Maciek Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast park... IP: *.aster.pl 14.05.10, 08:27
      Szkoda, że zostają po dwa pasy ruchu dla samochodów w każdą stronę. Ale przecież ulica nie poszerzona to ulica stracona. Zresztą Galas i tak będzie wiedział lepiej. Przecież tak samo wszyscy poza nim popierali pas autobusowo-rowerowy na Marszałkowskiej przed domami centrum.
    • olecky Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast park... 14.05.10, 08:29
      Wszystko fajnie, tylko po co poszerzać jezdnię, skoro w planach jest jej zwężenie?

      Poza tym ciekawe czemu na Emilii Plater "dasię" pogodzić autobusy z rowerami,
      a na Marszałkowskiej przez Domami Centrum, gdzie autobusów jest mniej, już nie.
    • Gość: torro a gdzie parkingi podziemne? to czyste skurw... IP: *.chello.pl 14.05.10, 08:31
      moze od razu zburzyc domy i posadzic puszcze
      • Gość: zoprro zburzyc domy i posadzic puszcze IP: *.chello.pl 14.05.10, 08:31
        • Gość: ola wyrzucic z centrum busy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 08:56
          Parking w ZT jest chyba o wiele drozszy niz tylko troche drozszy...ale to
          szczegol. Mnie to nie przeskadza, jesli sie chce parkowac w samym centrum, moze
          byc drogo. Bardziej mnie niepokoi przeniesienie "czesci" autokarow na druga
          strone Palacu. Bo zeby to tylko byly autokary wycieczkowe. W tym rejonie
          powstalo juz cos na ksztalt DWORCA autobusowego. Mieszkam w Srodmiesciu wiele
          lat, a nigdy jeszcze z tej komunikacji nie korzystalam, ostatnio przechodzilam
          obok PKiN z wielkim niesmakiem., Zdarzylo mi sie raz czy dwa wyjezdzac z
          Warszawy autobusem i nie mialam klopotu z udaniem sie na dworzec zachodni. Czy
          miasto ma z tego procederu az takie korzysci?! Najwieksze maja prywatni
          przewoznicy. Fajnie ze sa, ale czy to musi byc az srodek miasta? Jaki klopot z
          ulokowaniem ich na dworcu zachodnim ktory jest niezle skomunikowany z centrum.
          • unhappy Re: wyrzucic z centrum busy 14.05.10, 10:22
            > Parking w ZT jest chyba o wiele drozszy niz tylko troche drozszy...ale to
            > szczegol.

            Nie. Nie jest wiele droższy.
            • warzaw_bike_killerz Re: wyrzucic z centrum busy 14.05.10, 13:14
              Jest o wiele drozszy w soboty i niedziele.
              • Gość: w-wiak Kolejna obietnica wyborcza HGW nieaktualna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 21:10

                I gdzie obiecany na prospekcie wyborczym HGW parking podziemny na
                Emilii Plater???

                A to tylko jedna z wielu niespełnionych obietnic.
      • olecky w Złotych Tarasach 14.05.10, 08:41
        W porywach do 700 miejsc wolnych. Ale warszawski kierowca to i na schodach
        zaparkuje żeby zaoszczędzić 50 groszy i 100 m spaceru.
        • rlnd Re: w Złotych Tarasach 14.05.10, 09:20
          Chyba 4,50 zl - bo tyle kosztuje rozpoczeta godzina w Zlotych Tarasach.
          • Gość: Grabarz Re: w Złotych Tarasach IP: 85.232.251.* 14.05.10, 12:50
            Tym bardziej że płaci się 24/7 a nie jak na parkingu ulicznym. Więc średnio
            wyjdzie jeszcze drożej.
            • warzaw_bike_killerz Re: w Złotych Tarasach 14.05.10, 13:15
              Miasto ewidentnie chce napelnic kieszen prywatnemu podmiotowi.
              Gdzie Pitera????
              • Gość: Glonojad Re: w Złotych Tarasach IP: *.home.aster.pl 14.05.10, 19:28
                Też jestem za tym, by miasto przywróciło płatne parkowanie w weekendy, podniosło
                ceny parkingów ulicznych, a przede wszystkim - zaczęło ściągać nieprawidłowo lub
                bezpłatnie parkujących cwaniaczków.
    • Gość: KW Re: Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast pa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 08:46
      Plan bardzo piękny, ale w Śródmiściu brakuje przede wszystkim
      parkingów, a nie dodatkowej zieleni pod PKiN, której jest tam sporo
      z każdej strony. To Śródmieście, a nie Puszcza Kampinoska. Parkingi
      i jeszcze raz parkingi.
      • Gość: baba Re: Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast pa IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.10, 08:59

        bynajmniej nie brakuje parkingów, tylko jest za dużo samochodów!
        • Gość: Behemot Re: Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast pa IP: *.54.190.190.spray.net.pl 14.05.10, 14:34
          Dokładnie. Proszę się przesiąść na rower albo do autobusu ;)
          • artie40 Re: Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast pa 14.05.10, 14:51
            Gość portalu: Behemot napisał(a):

            > Dokładnie. Proszę się przesiąść na rower albo do autobusu ;)

            I jeszcze zamieszkać w jaskini, jeść tylko korzonki (broń Boże
            polować!) i będzie git i ekologicznie!
        • Gość: Mario Re: Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast pa IP: *.chello.pl 14.05.10, 17:23
          Gość portalu: baba napisał(a):

          >
          > bynajmniej nie brakuje parkingów, tylko jest za dużo samochodów!

          A za komuny wcale nie brakowalo towarow w sklepach, tylko ludzi za duzo bylo !
      • dorsai68 To nie parkingów brakuje, ale kultury. 14.05.10, 09:13
        Wokół PKiN, a także w Złotych Tarasach zawsze jest masa pustych miejsc, a mimo to chodniki przy Emilii Plater są karygodnie zastawione przez "oszczędnych".
        • unhappy Re: To nie parkingów brakuje, ale kultury. 14.05.10, 10:24
          > Wokół PKiN, a także w Złotych Tarasach zawsze jest masa pustych miejsc, a mimo
          > to chodniki przy Emilii Plater są karygodnie zastawione przez "oszczędnych".

          Oni nie są oszczędni. Są tylko miernikiem skuteczności Straży Miejskiej :D
          • hugow Re: To nie parkingów brakuje, ale kultury. 14.05.10, 13:07
            straż miejska jest w pierwszej kolejności od pilnowania psich kup -
            aby nie było psich kup na chodnikach i trawnikach, jak już psich kup
            nie będzie - może zająć się tym aby nie było papierków, a jak już nie
            będzie papierków - wtedy ewentualnie niech się weźmie za sprawy
            wymagające większej inteligencji - na razie kupy na chodnikach
            pokazują, że straż miejska powinna być usprawniona i powinno jej się
            odebrać wszelkie inne uprawnienia poza pilnowaniem aby psich kup nie
            było na chodnikach i trawnikach, bo niepotrzebnie SM się rozprasza -
            a najprostszej rzeczy upilnować nie umie
      • jijiji Re: Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast pa 14.05.10, 09:30
        Może zamieszkaj w centrum handlowym? Będziesz mieć jak w raju - same
        parkingi. I jeszcze raz parkingi.
      • unhappy Re: Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast pa 14.05.10, 10:23
        > Plan bardzo piękny, ale w Śródmiściu brakuje przede wszystkim
        > parkingów, a nie dodatkowej zieleni pod PKiN, której jest tam sporo
        > z każdej strony.

        A skąd. W Warszawie brakuje skutecznej policji municypalnej a nie parkingów :)

        Parkingów też ale to temat drugiego, albo dalszego nawet rzędu.
    • Gość: profesor lepper brawo! A może tramwaj tam powinien być? IP: *.jjs-isp.pl 14.05.10, 08:49

      Wywalić samochody z centrum! Wszędzie się wciskają. Eleganckie
      kiedyś place i ulice wyglądają jak parkingi. To samo Pl.
      Konstytucji, Bankowy, Trzech Krzyży, i wiele innych.

      A na Plater czemuż nie dać tramwaju? Skręt z Alej Jerozolimskich i
      potem myk na Świętokrzyską do ronda ONZ a w drugą stronę do
      Marszałkowskiej. Miejsca pełno. Bardzo by to ułatwiło dojazd w różne
      ważne miejsca (Dworzec Centralny, Sala Kongresowa, nędzne
      Tarasy...), pozwoliło utworzyć nowe linie i relacje.
      • yavorius Re: brawo! A może tramwaj tam powinien być? 14.05.10, 10:16
        No tak, przecież do Dworca Centralnego jest lichy dojazd tramwajem,
        rotfl...
    • Gość: rafal sralnik dla psów lepszy niz parking? IP: 193.116.24.* 14.05.10, 09:05
      A gdzie parkingi? gdzie podziemny pod placem teatralnym? gdzie
      podziemny pod placem pilsudskiego? gdzie podziemny pod e. plater? To
      ponoc na te parkingi miały iśc opłaty z parkometrów! na zachodzie
      nie parkuje sie gdzie popadnie bo sa podzeimne parkingi co i rusz !
      a u nas? Sralniki dla psów, gdize straz wiejska nie zaglada bo jest
      zajeta bo pewnie ich pracownicy rowniez po swoich psach nie
      sprzataja!
    • Gość: Kazimierz Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast park... IP: 78.133.200.* 14.05.10, 09:12
      Warto byloby od razu wytyczyc sciezke rowerowa na Swietokrzyskiej
      przy okazji budowy 2 linii metra (nawet na chodniku, ktory jest tam
      bardzo szeroki). Powoli, powoli tworzylaby sie w ten sposob siec
      rowerowa w srodmiesciu.
    • Gość: IBIS Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast park... IP: 10.201.61.* 14.05.10, 09:24
      To może zamknijmy centrum całkowicie, postawmy bramki i wstęp tylko za opłatą dla pieszych.... Kolejny poroniony pomysł. Technika (motoryzacja) się rozwija, a nasi urzędnicy i część "nawiedzonych" chce wszędzie robić muzeum, nie myśląc o 99,9%-ach społeczeństwa.
      • jijiji Re: Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast pa 14.05.10, 09:33
        Motoryzacja w centrach miast to się kochanieńki zwija, może wystaw nosa
        poza Warszawę i przejedź się na Zachód, to to dostrzeżesz.
        • Gość: Mario Re: Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast pa IP: *.chello.pl 14.05.10, 17:23
          Zawija sie bo ma ktoredy z uwagi na wystepowanie obwodnic. Poza tym nie trzeba
          slepo malpowac wszystkiego co z zachodu przychodzi, tym bardziej jesli nie mamy
          warunkow ku temu.
          • Gość: hrhr co ma obwodnica do parkingu na emili? IP: *.acn.waw.pl 14.05.10, 22:09
            Jakby byla obwodnica to zamiast parkowac w centrum jezdziliby w kolko aglomeracji? :>

            Ciekawa teoria.
            • Gość: Mario Re: co ma obwodnica do parkingu na emili? IP: *.chello.pl 14.05.10, 23:36
              Ciekawe wysuniecie wnioskow. A teraz przeczytaj jeszcze raz komentarz, do
              ktorego sie odnosilem.
        • w.s3 Re: Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast pa 15.05.10, 06:00
          Najpierw wybudujcie obwodnice i dopiero potem zwijajcie asfalt w
          śródmieściu.Wąchock dał przykład.
      • dorsai68 Ależ bełkot. 14.05.10, 09:46
        Chłopie za długo już w tej Kalifornii siedzisz. Perspektywę masz potężnie wypaczoną.
      • Gość: Cogito Re: Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast pa IP: *.polcard.com.pl 14.05.10, 11:14
        Przeciez mozesz z Milanowka dojechac WKD. Nie musisz pchac sie do
        centrum samochodem :P.
    • Gość: antysralas a galasek złamasek się wygrzewa :-) IP: 157.166.216.* 14.05.10, 09:47
      i kombinuje jak tu upierdol.ć znowu mieszkańców stolicy, mam
      nadzieję że z urlopu nie wróci i trafi go słuszny szlag
    • marac Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast park... 14.05.10, 10:11
      Nie rozumiem dlaczego takie półśrodki. Proponuję wprowadzić ustawowy zakaz
      parkowania samochodów osobowych w granicach administracyjnych Warszawy. Galas
      i Ruta do dzieła!
    • Gość: Zenon Czytam i oczom nie wierze! IP: *.aster.pl 14.05.10, 10:56
      Pasa autobusowo-rowerowy... w Warszawie? Zielen zamiast parkingow. Jezusie
      Nazarenski, Panienko Przenajswietsza, toz to cud! Czyzby slotny maj sprawil, ze
      cos w zakutych lebkach tapnelo? Oby tak dalej! Na Marszalkowskiej mnostwo
      miejsca na pas autobusowo-rowerowy - pas tak szeroki, ze mieszcza sie tam dwa
      samochody.

      Tak trzymac!
      • rubeus Re: Czytam i oczom nie wierze! 14.05.10, 16:24
        Buspas na Marszłkowskiej na odcinku od ronda Dmowskiego do
        Świętokrzyskiej istniał przez jakiś czas na początku lat 80-tych !
    • wtomek Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast park... 14.05.10, 11:08
      a jak w rowku dla niewidomych spotkają sie 2 laski idące w przeciwnych
      kierunkach to co będzie?
      • Gość: pv Re: Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast pa IP: *.acn.waw.pl 14.05.10, 11:20
        słuszna uwaga. zrobi się zatem rowki jednokierunkowe, żeby
        zapobiec dramatycznym kolizjom!

        Po jednej stronie ulicy będzie szedł rowek w jedną stronę,
        a po drugiej - w drugą. I będą się zamieniały miejscami
        co 100 metrów (przejście na drugą stronę ulicy), żeby nie
        było zbyt monotonnie. Tak jak ścieżki rowerowe na JP2.
    • Gość: Armagedon Żeby nie bylo niczego !!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.10, 11:14
      Brawo !!! Precz z samochodami!!! Teraz trudno tam zaparkować, a po remoncie
      będzie to już całkowicie niemożliwe. Sprawa dla CBA - miasto likwiduje miejsca
      parkingowe , aby PRYWATNY parking (jeden z droższych w Wawie) -Złote Tarasy
      zarobił. I Naczelny Dezorganizator Ruchu jawnie to mówi!!!!! To przekracza
      ludzkie pojęcie . A w dodatku zaraz po zrobieniu tej "rewolucji" - trzeba
      będzie to wszystko rozwalić i budować parking podziemny. Chore myślenie
      cyklistów. Główne hasło - IM GORZEJ DLA KIEROWCÓW - TYM LEPIEJ!!! Hanka -
      tracisz mój głos w przyszłych wyborach jak Galas i Ruta dalej będą psuli to
      miasto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nowy most nie pomoże i tak go zwężą "
      dla bezpieczeństwa mrówek"
      • Gość: arktur Re: Żeby nie bylo niczego !!!! IP: 193.105.35.* 14.05.10, 12:00
        ale zyskuje moj glos wiec jest remis
        wokolo palacu jest pelno wolnych miejsc parkingowych wiec szkoda pisac ze nie ma
        gdzie zostawic samochodu
        • Gość: kkkkuba Re: Żeby nie bylo niczego !!!! IP: *.aster.pl 14.05.10, 15:11
          jeśli po wakacjach plater bedzie tak wygladała to pojde na wybory i też
          zagłosuję
          więc 2:1
        • Gość: internauta Re: Żeby nie bylo niczego !!!! IP: *.chello.pl 14.05.10, 17:43
          a próbowałeś tam kiedyś parkować? dosyć często muszę jeździć do pałacu i bywają
          sytuacje, że wjeżdżam za szlaban (czyli już płacę za parkowanie), a miejsca
          wcale nie ma... mój rekord to 20 min jeżdżenia w kółko w poszukiwaniu miejsca.
          dlatego nawet pod pałacem ludzie parkują na chodnikach.
          • nessie-jp Re: Żeby nie bylo niczego !!!! 14.05.10, 22:14
            Gość portalu: internauta napisał(a):

            > a próbowałeś tam kiedyś parkować? dosyć często muszę jeździć do pałacu i bywają
            > sytuacje, że wjeżdżam za szlaban (czyli już płacę za parkowanie), a miejsca
            > wcale nie ma... mój rekord to 20 min jeżdżenia w kółko

            Stary, to ja ci dam prościutki i tani sposób na rozwiązanie twojego problemu.
            Pojedź tym swoim samochodem do stacji metra Marymont i zaparkuj tam na P&R. Kup
            bilet 20-minutowy (2 zł) i pojedź metrem do stacji Centrum. Będziesz prosto pod
            PKiN-em, bez szukania żadnego miejsca, bez nerwów, bez krążenia w kółko i
            płacenia za parking.

            Marymont nie pasuje? Znajdź sobie inny parking blisko stacji metra albo
            przystanku autobusowego. Przy Pałacu jest ogromna pętla autobusowa.
      • thekaroten Re: Żeby nie bylo niczego !!!! 14.05.10, 12:04
        Gość portalu: Armagedon napisał(a):
        > Sprawa dla CBA - miasto likwiduje miejsca

        No to już, zgłaszaj do CBA, do dzieła! A potem podziel się z nami wrażeniami,
        jak to zapobiegłeś planom ciężkiej korupcji.
    • Gość: Kalina Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast park... IP: *.111.245.171.static.crowley.pl 14.05.10, 11:18
      67A może tak parking pod pasem zieleni tak jak się to robi w innych
      miastach ? Samochodów nie wykreśli się z codziennego życia decyzjami
      o likwidacji parkingów, wyłączaniu ulic itp. itd.
    • marian391 Bezmyślność nie ma granic 14.05.10, 11:19
      Likwidacja parkingów na Emilii Plater jest szalonym pomysłem. Jesli
      były one nieprwane to dlaczego pobierano za nie opłaty parkingowe. a
      co do prakingu w Złotych Tarasach to jest on już teraz brdzo często
      zapchany, a opłta jest znacznie większa. Czyżby ktoś miał układ ze
      Złotymi Tarasami? W stolicy jednak dominuje duch Gomółki, który był
      przeciwnikiem indywidualnej motoryzacji. bowie wymusza ona rozbudowę
      infrastruktury. Brawo administracja pani Gronkiewicz!!!
      • unhappy Re: Bezmyślność nie ma granic 14.05.10, 11:31
        marian391 napisał:

        > Likwidacja parkingów na Emilii Plater jest szalonym pomysłem.

        Jest pomysłem bez znaczenia chyba, że nastąpi wygrodzenie miejsc niedostępnych
        dla aut. W Warszawie akurat kierowcy mogą parkować wszędzie - na przystankach,
        na chodnikach, na przejściach etc.

        > Jesli
        > były one nieprwane to dlaczego pobierano za nie opłaty parkingowe. a
        > co do prakingu w Złotych Tarasach to jest on już teraz brdzo często
        > zapchany, a opłta jest znacznie większa.

        Sprawdź i będziesz wiedział. Nie jest znacznie większa :)
        • Gość: karol Re: Bezmyślność nie ma granic IP: *.bas.roche.com 14.05.10, 14:08
          > Sprawdź i będziesz wiedział. Nie jest znacznie większa :)

          W weekendy i po 18 jest znaaaaaaaaaaaaacznie wieksza. Bo wtedy sie nie placi za
          parkowanie.
          • Gość: Behemot Re: Bezmyślność nie ma granic IP: *.54.190.190.spray.net.pl 14.05.10, 14:32

            Parking w tym miejscu to szalony pomysł. Bardzo dobrze, że powoli porządkują
            otoczenie PKiNu. Najpierw blaszaki, teraz Emilii Plater. I dobrze.
      • Gość: ech marian391 IP: *.kielce.vectranet.pl 14.05.10, 12:21
        Bezmyślność to reprezentujesz Ty, marian391 , i reszta zamieniających W-wę w
        obskurne klepisko zawalone samochodami, gdzie popadnie. Miejsce samochodu w
        centrach tak dużych miast jest na podziemnym parkingu, a nie na chodnikach,
        trawnikach, przejściach itp.
    • Gość: eryk parking IP: 85.222.87.* 14.05.10, 11:20
      Gdzie bedzie miala parkowac osoba ktora bedzie miala potrzeba podjechac samochodem np do zlotych tarasow albo do pobliskich miejsc. w złotych tarasach jest parking(tak jak jest to napisane w artykule),ale wypowiedz na jego temat wygłosiła osoba która porusza sie tylko komunikacja miejska. jezdze samochodem i wiem,ze na tym parkingu wcale nie ma wiele wolnych miejsc. poza tym. parking na ulicy emili plater od godziny 18 i w weekendy nie jest platny a ten w złotych tarasach jest.czy ktos mi za to zapłaci? nie ma miejsc do parkowania w warszawie.
      A skoro rowerzysci urzadzaja sobie mase krytyczna(ktora psuje zycie innym ludziom-nerwy), to moze i właściciele samochodów powinni robić coś podobnego i zwracać uwagę na brak miejsc do parkownania!
      • unhappy Re: parking 14.05.10, 11:29
        Gość portalu: eryk napisał(a):

        > Gdzie bedzie miala parkowac osoba ktora bedzie miala potrzeba podjechac samocho
        > dem np do zlotych tarasow albo do pobliskich miejsc. w złotych tarasach jest pa
        > rking(tak jak jest to napisane w artykule),ale wypowiedz na jego temat wygłosił
        > a osoba która porusza sie tylko komunikacja miejska. jezdze samochodem i wiem,
        > ze na tym parkingu wcale nie ma wiele wolnych miejsc.

        Nie musi być wiele. Jak chcesz zaparkować to wystarczy ci jedno :)

        > poza tym. parking na ulic
        > y emili plater od godziny 18 i w weekendy nie jest platny a ten w złotych taras
        > ach jest.czy ktos mi za to zapłaci?

        A za benzynę ktoś ci ma płacić? To dlaczego chcesz parkowania za darmo?

        > nie ma miejsc do parkowania w warszawie.

        Są. Sam widziałem :)
        • Gość: Asyt Miejsca Parkingowe IP: 212.160.109.* 14.05.10, 11:50
          Oj wcale tak różowo to nie wygląda bo o ile możesz powiedzieć osobą które
          przyjeżdżają na zakupy do centrum, Twój problem o tyle osoby tam mieszkające już
          teraz nie miały kolorowo. Nie zapominaj też, ze jest dworzec centralny, gdzie
          cześć osób też chce podjechać na moment samochodem. Już teraz powinny być tam
          zmienione zasady parkowania na max 30 minut, opłata 2 zł - ponad 30 minut każda
          rozpoczęta godzina 50 zł.
          • thekaroten Re: Miejsca Parkingowe 14.05.10, 12:07
            Masz rację, też zwiększyłbym cyrkulację pod Centralnym. Ale chyba trzeba by to
            rozwiązać inaczej, bo ,,opłata'' może wynosić max. 3zł/h.
          • unhappy Re: Miejsca Parkingowe 14.05.10, 12:08
            Gość portalu: Asyt napisał(a):

            > Oj wcale tak różowo to nie wygląda bo o ile możesz powiedzieć osobą które
            > przyjeżdżają na zakupy do centrum, Twój problem o tyle osoby tam mieszkające ju
            > ż
            > teraz nie miały kolorowo.

            Wiem. Pomieszkuję czasami w Centrum i nie raz, nie dwa samochód parkowałem dobre
            kilkaset metrów od domu. Przeważnie tak, że go nawet z okna nie widziałem :D

            > Nie zapominaj też, ze jest dworzec centralny, gdzie
            > cześć osób też chce podjechać na moment samochodem.

            Mogą.

            > Już teraz powinny być tam
            > zmienione zasady parkowania na max 30 minut, opłata 2 zł - ponad 30 minut każda
            > rozpoczęta godzina 50 zł.

            Ja bym za te pierwsze 30 minut brał co najmniej dychę - to jest dobry punkt,
            można na parkowaniu sporo zarobić.
            • warzaw_bike_killerz Re: Miejsca Parkingowe 14.05.10, 13:21

              > Nie zapominaj też, ze jest dworzec centralny, gdzie
              > cześć osób też chce podjechać na moment samochodem.
              >
              > Mogą.
              >

              Za darmo, zeby odebrac pasazera nie ma takiej mozliwosci.

              Niemozliwe jest stanac w zadnym miejscu pod hala dworcowa samochodem, aby
              odebrac pasazera. Sa tylko postoje taksowek, zakazy wjazdu i platne prywatne
              parkingi.
              • unhappy Re: Miejsca Parkingowe 14.05.10, 22:30
                warzaw_bike_killerz napisał:

                >
                > > Nie zapominaj też, ze jest dworzec centralny, gdzie
                > > cześć osób też chce podjechać na moment samochodem.
                > >
                > > Mogą.
                > >
                >
                > Za darmo, zeby odebrac pasazera nie ma takiej mozliwosci.

                O jaka szkoda :D
      • Gość: Piotr Re: parking IP: *.chello.pl 14.05.10, 12:22
        Wystarczy zaparkowac po drugiej stronie Jana Pawla tam zawsze parking swieci
        pustkami. Jest jeszcze parking przy PKiN jeden problem ze obydwa platne. No ale
        coz najlepiej jak by mozna bylo pod samym wejsciem zeby za daleko nie chodzic.
        JA widze rozwiazanie poprostu przyjechac tramwajem,autobusem lub SKM i problem z
        glowy :):)
    • Gość: kajko Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast park... IP: 195.245.213.* 14.05.10, 11:25
      Niezłe tempo prac maja stołeczni urzędnicy pod egida HG Waltz.Poza
      tym nikogo nie razi, że środek miasta ma tak "fantastyczną"
      nawierzchnię. W sumie kogo to obchodzi ? A może miejscy dyrektorzy
      nie wiedzą gdzie to jest ? Przecież 80 % z nich przyjechało do
      Warszawy dopiero niedawno, w momencie jak dostali przydział na
      stanowiska w ratuszu.....???
    • Gość: zapracowany Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast park... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 11:35
      Kim jest inż. Janusz Galas i dlaczego od lat, zawsze jak trzeba coś
      zaopiniować - jest na urlopie!!! Kto w tym kraju ma tyle urlopu oprócz
      inż. Janusza Galasa? Ile jeszcze kadencji będzie "na urlopie"?
    • Gość: .... Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast park... IP: 77.79.210.* 14.05.10, 11:37
      Kolejny syf zafundują nam pod Pałacem Kultury - Jeszcze burakowozów tam nie
      było. Plac defilad dworcem PKS na następne 50 lat brawo bufetowa:
      "Przy okazji ratusz najprawdopodobniej zlikwiduje na ul. Emilii Plater
      przystanki dla autokarów i mikrobusów przyjeżdżających z różnych zakątków
      Polski. Część z nich ma się przenieść na drugą stronę Pałacu Kultury i Nauki,
      na plac, który kiedyś zajmowała hala MarcPolu."
      • Gość: nie_warszawiak Re: Teraz dworzec autobusowy pod PKiN?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 13:09
        Zamiast blaszaków-hali targowej ma być dworzec autobusowy?! Czy nikt
        nie ma litości dla tego miasta?
    • Gość: gośc Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast park... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.10, 11:39
      Likwidacja parkingów nie załatwi sprawy parkowania. Nikt samochodu pod pache i
      do domu nie zabierze!!!! To jest zamiatanie śmieci ....na trawnik
    • Gość: ......... Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast park... IP: 77.79.210.* 14.05.10, 11:50
      Na znak protestu proponuję zorganizowanie masy krytycznej dla samochodów -
      proponuję rozjeżdżać rowerzystów w każdy pierwszy piątek miesiąca i w święta
      kościelne.
      • thekaroten Re: Rewolucja na Emilii Plater: zieleń zamiast pa 14.05.10, 12:18
        Już Ci się rzeczywistość z grą komputerową myli.
    • Gość: widomy przerywana linia dla niewidomych IP: 212.160.172.* 14.05.10, 11:54
      chciałem się tylko dowiedzieć, jak ci niewidmi mają przejść w
      części, gdzie nie ma zaznaczonej na chodniku/schodach kongresówki
      linii im pomagającej :)
      na czworaka
      ot udogodnienie....
    • Gość: dante_waw A mial byc parking podziemny IP: *.airclub.pl 14.05.10, 11:57
      I wowczas mozna by zlikwidowac wszystkie miejsca parkingowe. No coz a tak
      polsrodki jak zwykle.

      Zakaz wjazdu do centrum samochodom do mzonki. A tak wladza przy kolejnej
      przebudowie, wystawia sie sama na drwiny, jak przy malowaniu pasow
      autobusowych, byle taniej.
      • unhappy Re: A mial byc parking podziemny 14.05.10, 12:09
        Gość portalu: dante_waw napisał(a):

        Ależ jest parking podziemny w ZT.
        • Gość: Garnek Re: A mial byc parking podziemny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.10, 12:19
          Tak brawo likwidujcie dalej parkingi.. I to kosztem czego?
          Zieleni, która nikomu do szczęścia potrzebna nie jest.

          Najbardziej mnie śmieszą wypowiedzi osób, żeby ograniczać ruch samochodów w centrach miast bo na zachodzie tak jest. Czemu w Polsce uważa się wszystko co zachodnie najlepsze? Akurat to jest bzdurny pomysł, nie po to człowiek kupuje samochód, żeby korzystać z komunikacji miejskiej.
          • Gość: Omsa Re: A mial byc parking podziemny IP: *.u.itsa.pl 14.05.10, 12:45
            Ja też nie wiem, czemu wszyscy uważają, że na Zachodzie jest fajnie. Przecież
            tam są komuniści, żyje się fatalnie, nie ma gdzie samochodów parkować, a
            tamtejsi staruszkowie całymi tysiącami starają się w Polsce o azyl przed
            szalejącą eutanazją.
          • Gość: ola Re: A mial byc parking podziemny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 13:03
            Mnie zielen JEST potrzebna do szczescia. I to w srodmiesciu, bo tu mieszkam.
            Przed PKiN zreszta juz jest sporo zieleni, ale infrastruktura okoliczna
            zniecheca do przejscia z Marszalkowskiej do ZT pieszo.. W PKiN jest niezle kino
            i pare innym dobrych miejsc. Chcialabym tam bywac czesciej, ale odstrasza mnie
            syf dworca PKS jaki tam sie robi, okolicznych podlych budek i specyficznego
            towarzystwa, jakie sie tam kreci. Na pewno zkikwidowanie klimatu dworcowego cos
            by zmienilo.
        • Gość: XO Re: A mial byc parking podziemny IP: 109.243.134.* 14.05.10, 14:20
          Parking w Złotych Tarasach jest prawie dwa razy droższy, a poza tym juz teraz
          bywa przepełniony. Wyobraźcie sobie wszystkie samochody z parkingów na Emilii
          Plater w ZT. A gdzie będą parkować klienci centrum handlowego? Świetny plan.
          Świetny!
          • Gość: ola Re: A mial byc parking podziemny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 14:37
            och nie przesadzajmy! W ZT w koncu nie ma hipermarketow. A z torebeczkami z
            sukienkami to sie chyba mozna przejsc przez centrum do metra np. Dokladnie tak
            jak w Nowym Jorku! Im wiecej tych torebeczek tym wiekszy lans.
          • unhappy Re: A mial byc parking podziemny 14.05.10, 15:03
            Gość portalu: XO napisał(a):

            > Parking w Złotych Tarasach jest prawie dwa razy droższy,

            Dwa razy droższy od czego?

            > a poza tym juz teraz
            > bywa przepełniony. Wyobraźcie sobie wszystkie samochody z parkingów na Emilii
            > Plater w ZT. A gdzie będą parkować klienci centrum handlowego? Świetny plan.
            > Świetny!

            Gdzie będą parkować klienci? Tam gdzie im wolno obecnie czyli wszędzie gdzie
            mają ochotę - na przykład na zakazach zatrzymywania się czy na przejściach dla
            pieszych. Jeszcze źle?
          • dorsai68 No, faktycznie. 4,50 za godzine, 14.05.10, 16:51
            Zdzierają. Normalnie UOKiK powinien się nimi zająć, co?

            Człowieku, jak cię nie stać, to nie przyjeżdżaj do Śródmieścia samochodem.
    • krwawy_krolik Świetnie! 14.05.10, 12:18
      Samochody za bardzo rozpanoszyły się w centrum Warszawy. Panowie i panie, zapraszamy do komunikacji miejskiej!
      • Gość: baboa Re: Świetnie! IP: 109.243.134.* 14.05.10, 14:25
        jak masz ochote - prosze bardzo, możesz wozić tyłek autobusem. mnie do
        komunikacji miejskiej nie zapraszaj, ok? miasto ma być przystosowane do
        poruszania się i samochodem i rowerem i komunikacja miejska. kazdy powinien miec
        prawo wybrac i czuć się komfortowo. to, że miasto daje dupy nie sprawi, że
        chętnie przesiąde sie na rower. może ja nie mam na to ochoty i juz.
        • Gość: Bartek Re: Świetnie! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.10, 14:46
          No to miasto powoli wyrównuje warunki do poruszania się komunikacji miejskiej, rowerem, piesze. Bo teraz faworyzuje samochody.
        • nessie-jp Re: Świetnie! 14.05.10, 15:07
          > miasto ma być przystosowane do
          > poruszania się i samochodem

          "Ma"? Pokaż mi takie zapisy, które mówią, że miasto "ma" ci zapewnić bezpłatne
          parkingi wszędzie i dowożenie zadka samochodem do każdego punktu...

          Nie bądź taki centuś i nie żałuj sobie tych paru złotych za parking
        • krwawy_krolik Re: Świetnie! 16.05.10, 12:53
          I samolotem. Każdy powinien mieć gdzie wylądować swoją awionetką.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka