Dodaj do ulubionych

Skradziono fragmenty stuletnich metalowych deko...

30.03.11, 11:20
Monitoring nic nie pomoże. To my musimy reagować, kiedy coś takiego się dzieje. To właściciele punktów skupujących złom muszą dzwonić na policję, kiedy ktoś przynosi do skupu takie rzeczy. Przy społecznej obojętności nie pomoże nawet nawet najlepszy system zabezpieczeń.
Obserwuj wątek
    • Gość: wiki Plaga kradziezy na starym miescie IP: *.static.chello.pl 30.03.11, 11:38
      Na straym miescie od dwoch lat panuje plaga kradziezy miedzianych parapetów i rynnien przez złomiarzy. Nikt z tym nic nie robi, tylko rynny i parapety wymieniaja wspolnoty na plastykowe.
    • Gość: przechodzień Proponuję program flaszka dla lumpa. IP: *.krawarkon.pl 30.03.11, 12:09
      Każdy warszawiak zapłaciłby jakieś 10-20zł rocznie lumpowego. Za te pieniądze każdy lump dostałby flaszkę dziennie plus jakąś zagryzkę. Jakby się toto napiło to nie łaziłoby z wózkami i tobołami po mieście, nie zasmradzało autobusów i nie urywało każdego metalowego elementu który da się urwać. Opłacałoby się.
      • Gość: Oj tam Re: Proponuję program flaszka dla lumpa. IP: *.play-internet.pl 30.03.11, 13:36
        Super!
        Ale lumpy nadal by kradli bo dwie flachy to nie jedna.
    • Gość: bill żadni złomiarze IP: *.acn.waw.pl 30.03.11, 12:12
      pamiętacie jak zniknęły kute smoki z ulicy Przemysłowej?
      i gdzie się znalazły?
      w knajpie grand kredens w alejach.
      może warto tam zajrzeć. smoki i parę latarń gazowych już tam jest może znajdą się i też rzeczy z Jasnej?
    • Gość: sebpl Re: Skradziono fragmenty stuletnich metalowych de IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.11, 13:04
      Bezczelność złodziei jest wynikiem przyzwolenia na to zjawisko.
      Latem zwróciłem uwagę obsłudze ogródka piwnego na Rynku Starego Miasta, że im narkomanka ukradła poduszki z foteli. Kelnerzy pobiegli za nią i odebrali łup, narkomankę nawet nie starali się zatrzymać. Zapytałem, dlaczego ją puścili, miast czekać na przyjazd policji aby ją spisała i przyjęła zgłoszenie o kradzieży. - Głowy do tego nie mamy - powiedział menedżer restauracji.
      To czego ma się bać złodziej??? Albo mu się uda, albo odda. Ot, całe ryzyko.
    • Gość: gościu Skradziono fragmenty stuletnich metalowych deko... IP: 178.73.49.* 30.03.11, 13:38
      wy tu narzekacie na jakichś złomiarzy a nie widzicie jak banda czworga (po,pis,sld,psl) was okrada.
    • Gość: Jacko Wlasciciele skupow zlomow IP: *.64.50.196.controlcircle.com 30.03.11, 14:10
      ... powinni odpowowiadac za paserstwo.
      • Gość: m747 Re: Wlasciciele skupow zlomow IP: *.emea.ibm.com 30.03.11, 16:25
        Zgadzam się; karać właścicieli skupów za paserstwo. Przestaliby skupować od mentów, ci nie mieliby jak sprzedać więc nie byłoby sensu kraść.
    • Gość: Gość-Wawa Skradziono fragmenty stuletnich metalowych deko... IP: *.warszawa.vectranet.pl 30.03.11, 16:58
      A potem dziennikarze Gazety się dziwią, że Polacy coraz szczelniej odgradzają się murami i płotami od menelstwa, które połasi się nawet na felgę w Dacii...
    • fabrizio_ravanelli dziennikarz - policjant 30.03.11, 19:29
      Ciekawe dlaczego dziennikarz GW został bez zmrużenia oka wzięty za policjanta? :-D
    • Gość: orient Skradziono fragmenty stuletnich metalowych deko... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.11, 20:49
      Żadna społeczna wrażliwość nic nie pomoże. Zawsze znajdzie się menda która to kupi. Jedynie likwidacja punktów skupu metali obsługujących klientów indywidualnych może coś pomóc. Punkty skupu jedynie dla przedsiębiorców mających odpady metalowe poprodukcyjne a cała reszta niech składa złom w punktach zbiórek tak jak makulaturę czy szkło.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka