Gość: koprolit IP: *.dynamic.chello.pl 08.05.12, 08:33 Zastosowana technologia budowy metra wymaga przesiedlenia ludności Warszawy na księżyc na 20lat. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
cacum Re: Marszałkowska to nie wszystko? Będą kolejne z 08.05.12, 08:45 Ewentualnie wyburzenia naszego miasta... ech... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xcv zdążą przed wyborami samorządowymi i barany zagłos IP: 178.73.48.* 08.05.12, 10:35 Warszawiacy (ci ze wsi) mają krótką pamięć i tam też nie ma na wsi komunikacji, tylko chodzi się na piechotę. Przetnie się parę wstęg przed wyborami samorządowymi, otworzy 2 stacje metra i Warszawiacy jak barany pobiegną glosować na bufet i PO. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sedes wiadmo było że spier.dolą i nie zdążą IP: 148.81.175.* 08.05.12, 08:52 miasto jeszcze 5 lat będzie rozkopane, chcieli ciule taniej to mają Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gotto włochy IP: *.dynamic.chello.pl 08.05.12, 11:55 A wiadomo kiedy tunel na Dźwigowej otworzą? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: r47 Na Dżwigowej znowu wybiło , więc kolejne 3 IP: *.scansafe.net 08.05.12, 13:46 miesiące albo i więcej. To może jednak przejazd z Jana Kazimierza do Gniewkowskiej przez Przyce ? Odpowiedz Link Zgłoś
felicjan15 MŚ Hamburg 2006 08.05.12, 08:55 Byłem 22.06.2006 w Hamburgu w 2006 gdy miał miejsce mecz Włochy-Czechy. Na stadionie było 50.000 widzów. Kibice przyjechali samolotami i pociągami. Na stadion szli na piechotę, specjalnymi autobusami lub komunikacją miejską. Naprawdę nie róbmy afery z zamknięcia kilku ulic. Kibice nie będą jeździli po Warszawie samochodami a szczególnie po centrum. A to, że na moście Śląsko-Dąbrowskim nie ma samochodów to nawet dobrze, bo dzięki temu nie przeszkadzają komunikacji zbiorowej i ta może szybciej przewieźć większą liczbę pasażerów. A dla cudzoziemców kolej to znakomite rozwiązanie, nie doceniane przez mieszkańców stolicy. 1-2 przystanki i jest się z centrum Śródmieścia przy samym stadionie! Czego można więcej chcieć? Odpowiedz Link Zgłoś
michal0510 Re: MŚ Hamburg 2006 08.05.12, 09:20 > Byłem 22.06.2006 w Hamburgu w 2006 gdy miał miejsce mecz Włochy-Czechy. Na stad > ionie było 50.000 widzów. Tylko, że Aol Arena w Hamburgu jest położona z dala od centrum, więc to nie jest dobry przykład. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kooler Re: MŚ Hamburg 2006 IP: *.dynamic.chello.pl 08.05.12, 10:10 Jak nie? Bardzo dobry. Skoro dalo sie przewiezc taka mase ludzi komunikacja i na piechote gdzies z dala od centrum to dwie stacje tez nie powinny byc zadnym problemem. Przeszkoda sa za to dzialania naszych 'specjalistow' ktorzy wylaczaja z uzycia kolejne srodki KM. Zamiast dostosowac budowana stacje metra, przystanki tramwajowe i przygotowywac procedury przy kierowaniu potokami ludzi juz ze stadionu. Most zamkniety dla autobusow, co przy szerokosci chodnikow na nim jest zrozumiale, ale niestety juz zamiast wygrodzic torowisko tramwaje tez sa zatrzymywane. Z rok temu z wypowiedzi kogos z metra wynika ze nie zostaly poczynione zadne kroki by stacja miala szersze perony czy odpowiednie zabezpieczenia i rowniez na duze imprezy bedzie zamykana. Teraz tylko jeszcze wystarczy by jakis gamon spadl na tory kolejowe i beda zamykac tez stacje pkp. Co jezeli w tlumie ktos wychyli sie za bariere mostu i spadnie? Zamkna most? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Stade de France IP: *.warszawa.vectranet.pl 08.05.12, 09:29 ten stadion też leży na przedmieściach Paryża i mimo to kibice jechali komunikacją miejską. Z centrum Paryża z przesiadką na kolej podmiejska. Stadion w Wwie leży w centrum miasta i nie ma problemu z komunikacją miejską Odpowiedz Link Zgłoś
olo-international Re: Stade de France 08.05.12, 10:13 ...racja, tylko że w Warszawie na czas meczu ZAMYKA się wszystko, w tym komunikację miejską (niejako "dla zapewnienia bezpieczeństwa") i ludzie muszą iść na stadion lub gdzie indziej (np do swoich domów) NA PIECHOTĘ..... absurd z czasów komuny, bardzo intensywnie praktykowany w Warszawie..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wars glonojad praski IP: *.134.130.147.static.crowley.pl 08.05.12, 09:56 > A to, że na moście Śląsko-Dąbrowskim nie ma samochodów to nawet dobrze, bo dzię > ki temu nie przeszkadzają komunikacji zbiorowej i ta może szybciej przewieźć wi > ększą liczbę pasażerów. Tysiące ludzi jadących wcześniej samochodem do centrum teraz wciśnięto w niewiele większa liczbę autobusów. Efekt jest taki, że między 15 a 18 czasem trzeba przepuścić kilka autobusów (standard to 3-4 pojazdy) jadących na Pragę, żeby wsiąść i na glonojada przejechać kilka przystanków. ZTM i miasto kpi z mieszkańców. Ludzi z Pragi i na Pragę wozi się jak bydło. Odpowiedz Link Zgłoś
olo-international Re: MŚ Hamburg 2006 08.05.12, 10:17 felicjan15 napisał: W Warszawie przed i po meczu zamyka się wszystko, w tym komunikację publiczną (tramwaje, autobusy, itp) i ludzie muszą wszędzie iść NA PIECHOTĘ. To jest bardzo złe rozwiązanie. > A to, że na moście Śląsko-Dąbrowskim nie ma samochodów to nawet dobrze, bo dzię > ki temu nie przeszkadzają komunikacji zbiorowej i ta może szybciej przewieźć wi > ększą liczbę pasażerów. > A dla cudzoziemców kolej to znakomite rozwiązanie, nie doceniane przez mieszkań > ców stolicy. 1-2 przystanki i jest się z centrum Śródmieścia przy samym stadion > ie! Czego można więcej chcieć? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vdzv Re: MŚ Hamburg 2006 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.12, 12:28 Nie rob my afery??? Chyba cie pojebalo, przeciez to miasto jest kompletnie rozpieprzone. To nie jest kwestia lepsze lub gorszego wrazenia (bo wiadomo, ze bedzie bardzo slabe), ale tego, ze Warszawa jest miastem gdzie praktycznie nie oplaca sie nigdzie jezdzic samochodem. Jeszcze pare lat temu, mialem studia i dwie prace, wszystko w roznych czesciach miasta. Udawalo sie wszystko pogodzic bez wiekszego problemu jezdzac samochodem, teraz byloby to niemozliwe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: watrsz Re: MŚ Hamburg 2006 IP: *.dynamic.chello.pl 10.05.12, 19:11 Korki w Warszawie są jednak coraz większe. Zamknięta jednocześnie Marszałkowska, most Śląsko-Dąbrowski, Świętokrzyska, wiadukt na Andersa, to wszystko powoduje korki, smog spalin na objazdach -np. Jana Pawła II, Jerozolimskie itd. W miarę możliwości powinni jak najprędzej przywrócić pozamykane i pozwężane ulice. Odpowiedz Link Zgłoś
mariatg8 ważne , że bufet bardzo dobrze zarabia . Nic ich 08.05.12, 08:56 nie wzruszy , przyspawali się do koryta i spółek miejskich . Donek osobiście osadził bufetową na stolcu i rozpier.lił platforme warszawską . Dzisiaj to kupka kelenrów . Wybieraliśta , warszawiaki , to macie . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaax Marszałkowska to nie wszystko? Będą kolejne zam... IP: 195.117.255.* 08.05.12, 09:17 Panie Jarku wyolbrzymia Pan całą sytuację i artykuł przypomina te same bzdury, które wypisywali państwo w czasie remontu wiaduktu na Andersa na Żoliborzu, że dzielnica została odcięta od świata. Osoby nie znające sytuacji pomyslały by że są organizowane co najmniej zrzuty żywności dla mieszkańców Żoliborza przez cały czas trwania remontu jednego wiaduktu! "Też chciałoby się napisać, że powitamy gości z radością. Niestety, pojawia się coraz więcej obaw, jak się to uda w coraz bardziej pogmatwanej sytuacji komunikacyjnej." A przepraszam bardzo co Panu przeszkadza w witaniu gości z radością ? Ja będę dumny z tego, że moje rodzinne miasto tak dynamicznie się rozwija, rozbudowywuje i co najważniejsze ma na to pieniądze ! Panie Jarku a czy Pan jest dumny z tego, że Pana rodzinne miasto tak się fantastycznie rozwija jak nigdy przedtem w swojej historii ? W Berlinie stacje metra przy Brandemburg Tor budują już tyle lat Unter den Linden jest rozgrzebane i co ? Czy berlin ogłosił z tego powodu żałobę narodową ? Będą mieli bardzo dogodne połaczenie Bramy Brandemburskiej z HauptBahnofem! "...poruszanie się po mieście utrudnia brak podstawowych ulic. Zamknięte są: Świętokrzyska, Targowa, Prosta, kierowcy nie mogą korzystać z mostu Śląsko-Dąbrowskiego, a teraz jeszcze z Marszałkowskiej.Budowa II linii metra powoduje ogromne komplikacje. ..." Ale Pan wyolbrzymia ! Czy zapomniał Pan już, że KEN na Ursynowie i Al.Niepodległości na Mokotowie była zamknięta przez 7 lat ? A Trasa Łazienkowska przez 2 tygodnie ? "Wiele osób dziwi się, dlaczego aż tak długo i dlaczego ratusz nie wymógł na wykonawcy metra dodatkowych udogodnień." - Ciekawe czy te same osoby pamiętają budowe ursynowskiego odcinka metra? Czy są to osoby, które właśnie przyjechały do Warszawy i się dziwią ? Czy sprawdził to Pan ? "W poniedziałek w pierwszym porannym szczycie po powrocie warszawiaków z długiej majówki w najbliższej okolicy zamkniętego skrzyżowania paraliżu komunikacyjnego wprawdzie nie było, ale zakorkowały się Wisłostrada, al. Jana Pawła II, Towarowa, al. Prymasa Tysiąclecia." - Nie było jednak paraliżu? A to szkoda, bo byłby temat ... a tak niestety ... "Po wyłączeniu Marszałkowskiej został jednak przekroczony punkt krytyczny: więcej ulic zamykać już niepodobna, bo w Warszawie po prostu nie da się normalnie żyć." Co to za punkt krytyczny ? Na podstawie jakich parametrów został on obliczony? Jaka jest definicja tego "punktu krytycznego"? "Powinniśmy się cieszyć, że są inwestycje. Jednak stan permanentnej budowy i remontowania - w dodatku zazwyczaj niezgodnie z harmonogramami, a czasem też przy przekroczonym budżecie - zaczyna już Warszawie wychodzić bokiem." - Jestem dumny i zadowolony, że są wreszcie inwestycje i jest ich tak dużo! Opóźnienia były są i będą ponieważ Warszawa jest miastem z krawą historią i bardzo dużo rzeczy można znaleźć pod zasypanymi ulicami: granaty, amunicję z czasów II wojny, szczątki ludzkie z Powstania, znaleziska archeologiczne . Odpowiednie zabezpieczenie musi zabrać czas. Powinno to być wykonane solidnie a nie "po łebkach". Niestety o wiele bardziej dakuczliwym niż przejściowe problemy komunikacyjne jest brak warsztatu dziennikarskiego obecnych Panów Redaktorów ! W Pana artykule brak jest obiektywnego spojrzenia na temat i rozwinięcia wątków tak aby poruszony przez Pana temat wniósł coś ciekawego z historii miasta stołecznego dla czytelników. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: waadza "Łubu dubu łubu dubu,niech nam żyje Bufetowa IP: *.acn.waw.pl 08.05.12, 09:35 naszego klubu" to mówiłem ja,Jaxx-działacz drugiego szeregu.Bierny,mierny ale wierny.Co dzień wieczorem zasypam i rano budze się tylko z jedną myślą:a niech wszystko pie...ie,dobrze że Kaczyński nie rządzi. Przecież wszystko rośnie.Jeszcze tylko rok,pieć lat,no-może piętnaście.Tylko pomóżcie.Płaćcie,głosujcie,wybierajcie,klaszczcie.My wam za to zrobimy sylwestra z Dodą.Tak was lubimy. Odpowiedz Link Zgłoś
profes79 Re: Marszałkowska to nie wszystko? Będą kolejne z 08.05.12, 10:08 Ale Pan wyolbrzymia ! Czy zapomniał Pan już, że KEN > na Ursynowie i Al.Niepodległości na Mokotowie była zamknięta przez 7 lat ? A T > rasa Łazienkowska przez 2 tygodnie ? Dwa tygodnie zamknięcia TŁ to nie cztery miesiące zamknięcia Marszałkowskiej Ciekawe czy te same osoby pami > ętają budowe ursynowskiego odcinka metra? Czy są to osoby, które właśnie przyje > chały do Warszawy i się dziwią ? Czy sprawdził to Pan ? Ursynów to nie centrum miasta. Nie było jednak paraliżu? A to szkoda, > bo byłby temat ... a tak niestety ... Paraliż się zaczął dzisiaj; w poniedziałek jeszcze do pracy szło dojechać lekko; dzisiaj jadąc już ledwo przejechałem w poprzek stojącą kompletnie JPII - co dzień będzie gorzej, bo ludzie zaczną szukać alternatywnych rozwiązań i w ciągu tygodnia podejrzewam będzie równo stało wszystko. Zresztą możliwe, że w poniedziałek jeszcze część ludzi nie wróciła po długim weekendzie. Chętnie zobacze jak mi sie będzie dojeżdżać przez najbliższe dni do pracy. Komunikacją miejską. Je > stem dumny i zadowolony, że są wreszcie inwestycje i jest ich tak dużo! Opóźnie > nia były są i będą ponieważ Warszawa jest miastem z krawą historią i bardzo duż > o rzeczy można znaleźć pod zasypanymi ulicami: granaty, amunicję z czasów II wo > jny, szczątki ludzkie z Powstania, znaleziska archeologiczne . Odpowiednie zabe > zpieczenie musi zabrać czas. Powinno to być wykonane solidnie a nie "po łebkach Jestem dumny. Byłbym jeszcze bardziej dumny jakby jakikolwiek remont zakończył się zgodnie z zapowiadanym harmonogramem a póki co udało się to tylko z przeprowadzaniem przejścia pomiędzy I i II linią metra. Reszta inwestycji ma opóźnienie liczone w miesiącach. Odpowiedz Link Zgłoś
felicjan15 Re: Marszałkowska to nie wszystko? Będą kolejne z 08.05.12, 12:34 @profes79, piszesz: "Dwa tygodnie zamknięcia TŁ to nie cztery miesiące zamknięcia Marszałkowskiej". Dlaczego zupełnie pomijasz fakt, że pod Marszałkowską kursuje metro, które przewozi nawet 20.000 pasażerów na godzinę w każdym kierunku. Na Jana Pawła II są tramwaje kursujące co 1-2 minuty. Na Nowym Świecie równie często jadące autobusy. Mieszkałem na Ursynowie gdy budowano I linię metra i przeżyłem zamknięcie al. Niepodległości. 4,5 miesiąca w porównaniu z 7 latami to naprawdę niebagatelna różnica. To powszechne obecnie narzekanie jest naprawdę wkurzające. W Hamburgu o którym pisałem 5 lat budowano przedłużenie o kilka kilometrów (i stacji) metro na lotnisko. Odpowiedz Link Zgłoś
barbra8 Re: Marszałkowska to nie wszystko? Będą kolejne z 08.05.12, 22:41 Skoro tak się zachwycasz Hamburgiem to sp.........aj tam. Takich głupków jak ty nie sieją, sami się rodzą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ekon Re: Marszałkowska to nie wszystko? Będą kolejne z IP: 178.73.44.* 08.05.12, 12:24 Gość portalu: Jaax napisał(a): > Panie Jarku wyolbrzymia Pan całą sytuację i artykuł przypomina te same bzdury, > które wypisywali państwo w czasie remontu wiaduktu na Andersa na Żoliborzu, że > dzielnica została odcięta od świata he he he-to chyba ty masz nasrane we łbie i pracujesz w ratuszu! wiadukt był zamknięty 3 lata[!] a według planów miał byc wyremontowany w pół roku,palancie!! Odpowiedz Link Zgłoś
barbra8 Re: Marszałkowska to nie wszystko? Będą kolejne z 08.05.12, 22:33 Bo to prawda, że przez tyle lat Żoliborz był prawie odcięty od centrum. Tyle lat mordęgi w korkach i objazdach. Kto nie mieszkał na Żoliborzu w okolicach Gen. Zajączka nie ma o tym pojęcia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaznodzej Re: Marszałkowska to nie wszystko? Będą kolejne z IP: *.dynamic.chello.pl 14.05.12, 23:41 a dla mnie najbardziej dokuczliwe są komentarze debili:) Odpowiedz Link Zgłoś
jhbsk Marszałkowska to nie wszystko? Będą kolejne zam... 08.05.12, 09:58 Dość marudzenia. Metro buduje się dla mieszkańców, a nie na Euro. Kibice dadzą sobie radę, to nie są małe dzieci. Czy autor tekstu uważa, że Marszałkowską powinno się zamknąć dopiero po Euro, w lipcu? To nie policzy do kiedy musiałaby być zamknięta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Marszałkowska to nie wszystko? Będą kolejne z IP: *.free.aero2.net.pl 08.05.12, 10:12 Tak, powinna być zamknięta dopiero po Euro albo prace powinny być skończone przed Euro. Nie przepadam za piłką nożną i nie zamierzam świętować Euro, ale ostatecznie to miała być szansa dla Wa-wy na rozreklamowanie się w świecie. Władze miasta od lat znały datę Euro. I rozkopały Centrum właśnie na Euro ! Jest jasne, że Euro pieniędzy organizatorom nie przynosi. Ale może choć odrobinę zareklamować dane miasto. Powinno przynajmniej i pewnie tak się dzieje w normalnych państwach i normalnie zarządzanych miastach. U nas reklamą będzie wielkie wykopki w samym Centrum (oprócz wielkich reklam). Żenada. Dno i sto metrów mułu. Niczym w trzecim świecie. Zacofanie, zła organizacja, bałagan, brud, smród i ubóstwo. I McDonalds z Coca-Colą. Odpowiedz Link Zgłoś
zuzbiel Re: Marszałkowska to nie wszystko? Będą kolejne z 31.05.12, 22:25 Plany metra ustalali specjaliści, nie nam oceniac kiedy powinni zacząc 2 linię metra. Zresztą gdyby nie zaczęto budowy wszyscy narzekaliby, że stolica europejska a ma tylko jedną nitkę... aleksanderdzoga Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: godz w korku To chyba jakas zlosliwosc. Korki na objazdach: IP: *.dynamic.chello.pl 08.05.12, 10:06 Proszę wydłużyć zielone światło na pl. Bankowym od al.Andersa -codziennie korki rano, zsynchronizować świata w Jana PawłaII w okolicach Elektoralnej, Grzybowskiej i ONZ (korek na całej JPII i Powązkowskiej), przedłużyć zielone na pl. Zesłańców Syberyjskich - korek od trasy Pr.Tysiąclecia ! Inżynier Ruchu to reguluje czy Zdm? Odpowiedz Link Zgłoś
olo-international Na czas meczu i tak zamkną miasto dla wszelkiego.. 08.05.12, 10:09 ..ruchu, zawieszą komunikację publiczną (ZTM) i pogonią wszystkich na piechotę na stadion. Teraz, czy na mieście jest/są budowy, jest rozkopane, czy nie, to zupełnie nie istotne w tym kontekscie. W cywilizowanym świecie na duże imprezy (koncerty/mecze) dojeżdża sie albo własnym samochodem (płatny tymczasowy parking obok objektu) albo wzmocnioną komunikacją miejską (autobusy, metro, kolejka) ... u nas dla "zapewnienia bezpieczeństwa" zamyka się wszystko i każe się ludziom iść kilometrami na piechotę ... ot stara komunistyczna zasada. Trzeba nauczyć się od krajów Zachodu jak zapewnić bezpieczeństwo BEZ zamykania wszystkiego. Do tego jeszcze nie dorośliśmy i nikt nie widzi takiej potrzeby. ...czy na mieście są budowy, czy nie, to zupełnie nieistotne w kontekście Euro 2012. Odpowiedz Link Zgłoś
igraszkabis Marszałkowska to nie wszystko? Będą kolejne zam... 08.05.12, 10:38 Kiedy pierwszy raz przyjechałam do Berlina, miasto było rozkopane i wszędzie mnóstwo dźwigów. To samo, kiedy odwiedziłam Londyn. Panoramę centrum zdobiły dźwigi. Dziś po dekadach marazmu moje miasto zaczyna wyglądać jak Berlin i Londyn, rozwija się i bardzo się z tego cieszę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michał Re: Marszałkowska to nie wszystko? Będą kolejne z IP: *.tktelekom.pl 08.05.12, 11:30 Brawo, wreszcie jakiś pozytywny głos;-) Cieszmy się, że jest tyle inwestycji - za parę lat Warszawa będzie pięknym miastem ze świetną komunikacją publiczną. A ograniczenie liczby samochodów wjeżdżających do Centrum to znakomita sprawa. Teraz przy okazji remontów ludzie oduczą się jeździć autami i należy zrobić wszystko, by do nich jak najrzadziej wracali - wyższe opłaty za parkowanie i dalsze ograniczanie liczby miejsc parkingowych. A przede wszystkim będzie II linia metra , I pojedzie szybciej i częściej. Powinno być jeszcze więcej pociągów, tramwajów oraz autobusów dowożących do komunikacji szynowej. Wtedy będziemy mieli przyjazne miasto, wolne od hałasu, korków i spalin. Udało się to w większym Berlinie , dlaczego ma się nie udać i u nas? Odpowiedz Link Zgłoś
cacum Re: Marszałkowska to nie wszystko? Będą kolejne z 08.05.12, 11:49 Mieszkam w centrum Panie szanowny... Odpowiedz Link Zgłoś
cacum Niedługo wakacje 08.05.12, 10:43 Zawsze w okresie wakacyjnym natężenie ruchu jest mniejsze. Do połowy września z bólem ale da się wytrzymać. Jednak pewne zmiany w regulacji świateł na kilku dużych skrzyżowaniach można rozpatrzyć. I upłynnić ruch na Wisłostradzie Galasie ku.asie. Słyszysz inżynierku? Odpowiedz Link Zgłoś
uzdek98 warszawiakom zachcialo sie walza a dostali stolza. 08.05.12, 12:05 koko euro spoko... niewazne, ze nic nie zbudowano, kasiora zostala rozkradziona a miasto bedzie zablokowane do 2014 ...ale kiedy beda wybory i trzeba bedzie motloch otumanic kolejnymi sukcesami, to sie cos otworzy.... grunt, ze sobie popijemy calrsberga, zagryziemy mcdonaldem i powiwatujemy na czesc ryzego oszuta, bul-komorowkiego czy hanki stolez... bedzie prawdziwa europa.... koko spoko... euro spoko... donald mierzyl za wysoko, niczego nie pobudowal ale kasy nie zalowal.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Norma Bubel-Dubel IP: *.itsa.net.pl 08.05.12, 12:07 A ja się nie przestaję dziwić po co nam CENTRALNY ODCINEK II-ej linii metra??? Nie stać nas na szybkie i sprawne zbudowanie całej linii, więc mędrcy z ratusza zgodzili się na zaczęcie od przysłowiowego "dymu z komina"! Zamiast przede wszystkim zapewnić dojazd do centrum mieszkańcom obrzeży miast (wszystko jedno, z której strony byśmy zaczęli, a może z obydwu naraz gdyby kasa była) lub inwestować w rozwinięcie i kooordynację sieci tramwajowych i kolejowych, to bez sensu za ciężkie pieniądze i przy totalnym paraliżu miasta niepotrzebnie DUBLUJEMY linię średnicową (którą można przecież jeździć pociągami na normalne bilety ZTM), a także linie tramwajowe i autobusowe jeżdżące Al.Jerozolimskimi, czy Targową. A do tego cały ten b.....l przed Euro, które miało być rzekomo taką super przynętą turystyczną. Ho ho już widzę, jak tłumy turystów, przepełnione pozytywnymi fantastycznymi wspomnieniami, będą zachwalać, polecać i się rwać, żeby tu ciągle przyjeżdżać i przyjeżdżać. Ho ho! A nie mówiąc o tym, że za część tej wywalonej w błoto kasy można by stworzyć (a przynajmniej nadać taki kierunek) przyjazne miasto dla rowerzystów - sama próbuję się przesiąść z samochodu na rower, ale dojeżdżanie codziennie do pracy przy braku rowerowej infrastruktury i w smrodzie spalin skutecznie mnie do tego zniechęca. I tak, konsekwentnie przyczyniam się do dalszego zasmradzania i korkowania tego naprawdę fajnego miasta... Odpowiedz Link Zgłoś
cacum Re: Bubel-Dubel 08.05.12, 13:13 Rzeczywiście zacne spostrzeżenie. Lepszy byłby pierścień II liniii metra. Lini średnicowa - zapomniałem. A raczej kazano nam zapomnieć. Odpowiedz Link Zgłoś
kraken28 Marszałkowska to nie wszystko? Będą kolejne zam... 08.05.12, 12:08 RZĄD i WŁADZA MIAST myślą,ze Polacy to idioci,którzy nic nie widzą i nigdzie nie wyjeżdżają. Jesteśmy niby cywilizowanym krajem,jeździmy po świecie a działania państwowe w Polsce są na poziomie PRLu.Przykro patrzeć na Polskę,która wydaje się być uwsteczniona i chora.Warszawa niestety jest źle zarządzana i żle rozplanowywana, ogólnopanujący chaos.Patrząc na Polskę jedynie Wrocław powoli ściga największe stolice. Hmmm dlaczego Warszawa nie ma takiego prezydenta? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ekon syf malaria i kompromitacja bufetu!! IP: 178.73.44.* 08.05.12, 12:16 to co się dzieje w stolycy to oznaka poważnego ogłupienia miejskich urzędasów.jest wszystko dokładnie odwrotnie niż powinno byc,niż zapowiadano z pompą 3-4 lata temu.mówiono wtedy o pięknym ,funkcjonalnym mieście,o metrze,deptakach i obwodnicach.a co jest? jest absolutny syf,rozkopane centrum i praga,stan permanentnej budowy,błoto na chodnikach i dziury co krok.mieszkam na pradze i każdego dnia widzę ten obraz nędzy i rozpaczy: przejście Targową to slalom gigant po rozkopach,wymarła ulica! i do tego jeszcze te siurki ratuszowe będą zamykac most poniatowskiego i al.zieleniecką na czas meczy...... To są debile i ignoranci!!! FUCK EURO!!!! FUCK H.G.W.!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: egon Re: syf malaria i kompromitacja bufetu!! IP: 157.166.216.* 08.05.12, 16:29 no i co z tego jak lemingi się cieszą i ciągle im dobrze :-) a ta bura suka śmieje się ze wszystkich Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ezeq Marszałkowska to nie wszystko? Będą kolejne zam... IP: *.adsl.inetia.pl 08.05.12, 20:10 Warszawa jest placem budowy (Metro, Puławska, Marsa, Żołnierska, Dzwigowa!, Lotnisko!, Hynka Marynarska! Jerozolimskie! Toruńska!, Most Sląsko Dąbrowski!, Marszałkowska!) dodatkowo Piastów , Pruszków, Łomianki trzeba za to podziękować naszym koordynatorom remontów! inżynierom! gdzie logika? najlepiej wszystko zamknąć! bo to umiemy najlepiej! wiadomo że są utrudnienia! , ale bez przesady nie aż tyle i w ten sposób! Na pewno dostaną za to premie! Ciekawe jakie wrażenia będą miei Europejczycy ? Będzie wstyd! oby wrucili po Euro! jak już wszystko będzie gotowe! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wawak Re: Marszałkowska to nie wszystko? Będą kolejne z IP: *.warszawa.mm.pl 08.05.12, 20:48 ezeq, wbrew nadziejom typowego pisowskiego malkontenta przyjezdni będa pod wrażeniem inwestycji w Warszawie. Rozumiem, że w twojej wiosce prowadzono jedną inwestycję co 10 lat, ale jak chcesz mieszkać w Warszawie to przyzwyczaić się musisz do tego, że inwestycji jest więcej. Odpowiedz Link Zgłoś
da-jan55 Marszałkowska to nie wszystko? Będą kolejne zam... 09.05.12, 18:22 A u nas jak zwykle - jakoś siezrobi jak nie dziś to jutro - na Euro przecież niepotrzebne - obejdziemy się !!??. To nie jest takie pilne .Wstyd władzo nasza - nieukochana !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adel Marszałkowska to nie wszystko? Będą kolejne zam... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.12, 10:00 Lemingi zleciały się tłumaczyć HGW, że wszystko jest spoko. Ciekawe, czy sami w to wierzą? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sygnalizacja!! Olbrzymie korki na Jasnej i na Zgody !! IP: *.securitykiss.com 31.05.12, 21:31 To granda. Korek trwa po 8 godzin dziennie!! Oprócz nieczynnej Marszałkowskiej ruch blokują też światła na skrzyżowaniu Zgody i Jerozolimskich! Inżynier Ruchu m.st.Warszawy powinien przedłużyć zielone dla jadących od strony ul. Zgody. Powinna być jakaś interwencja w tym miejscu! Współczucia też dla mieszkańców kamienic wzdłuż Jasnej i Zgody -przez cały dzień smród spalin! Odpowiedz Link Zgłoś