Dodaj do ulubionych

Kaczynski powiedzial prawde

24.06.05, 23:51
Wachowski JEST przestepca.

>Przestępcą można nazwać tylko tego, kto został prawomocnie skazany -
podkreślił >sąd uzasadniając orzeczenie.

Przyjrzyjmy sie temu zdanku, wytworowi nowej mysli sadowniczej, typowo
polskiej zreszta.

Najpierw zalozmy hipotetycznie (oczywiscie, bo zaden polski sedzia nigdy nie
popelnil zadnego przestepstwa, zaden, nigdy, nigdzie, zaden, absolutnie,
dotarlo do wszystkich?), ze jakis polski sedzia cos popelnil: ukradl,
przejechal, zabil, przekrecil, itd, wybor jest spory, i NIE zostal zlapany. I
jako niezlapany nie bedzie ostkarzony, a wiec tym bardziej skazany. Jest
przestepca, czy nie? W mysl definicji SEDZIEGO nie jest. Ale ukradl (zabil,
itd), to .....??? nie jest, czy jest? Popelnil czyn zabroniony, zlamal prawo,
czyli .... ???

A teraz slownik. Jezyka polskiego. Obowiazujacy. Tam wiadomy profesor wyjasnia
nam znaczenia slow, np slowa "swir", albo "przewalic", "przekrecic", itd. Jest
tez slowo drabina (np), ale ono nie jest interesujace. I w tym (profesorskim)
slowniku "swir" znaczy tyle, co "szczebiot, swiergot ptakow - Staff, taki
poeta, napisal "mkna jaskolki z ostrym swirem"). A "przewalic" znaczy
"przewrocic", lub "przesuwnac" (szczegolnie chmury po niebie, albo wojna przez
kraj), lub potocznie "przejsc, przejechac". I wreszcie "przekrecic" to
"dokonac obrotu" lub "przeinaczyc" (np przekrecic daty). A co mowi slownik o
"przestepcy"? Ze to "czlowiek, ktory popelnil przestepstwo (czyli zawiniony
czyn spolecznie niebezpieczny, zabroniony przez ustawe pod grozba kary,
naruszenie, przekroczenie prawa), podlegajacy odpowiedzialnosci karnej przed
sadem". PODLEGAJACY, a nie SKAZANY. JASNE?????

Ale przeciez my doskonale wiemy, co tak naprawde znaczy i swir, i przewalic, i
przekrecic. Nie bedzie nam jakis slownik pwn-owski mowil, co to ma byc,
prawda? No to jak z tym PRZESTEPCA ?? Proste - definicja, tak jak poprzednie
wspomniane, nijak ma sie do rzeczywistosci. Polscy sedziowie pisza wlasne,
lepsze, odpowiedniejsze do nowych, PRZSTEPCZYCH czasow. W ten sposob sami
zostaja przstepcami, bo lamia prawo.

Czego serdecznie Panstwu nie zycze.
Obserwuj wątek
    • d.z Re: Kaczynski powiedzial prawde 24.06.05, 23:57
      trafilo na Kaczynskiego
      moim zdaniem wyrok jest dobry.
      Czas by politycy - osoby publiczne zaczely liczyc sie ze slowami
      bardziej niz pijaczkowie z ulicy
      • gyor Re: Kaczynski powiedzial prawde 25.06.05, 00:10
        I i to wlasnie chodzi, ze Twoim zdaniem. Tobie wolno miec swoje zdanie, bo
        jestes tylko osoba prywatna. I tak dlugo, jak nie lamiesz prawa, mozesz miec
        dowolne poglady.
        Sedziemu nie wolno miec swojego-publicznego zdania. Sedzia musi wydawac wyroki
        zgodnie z prawem, a nie emocjami i prywatnymi pogladami. Tym razem nie wydal.
        Tym razem zachecil do lamania prawa i "nie-dania-sie-zlapac".
        • z-zgrzyt PO czy PIS 29.06.05, 20:48
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=25494861&v=2&s=0
    • Gość: Zagubiony To kto wreszczie ma byc tym prezydentem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.05, 00:06
      Juz się pogubiłem.
      To kto wreszcie ma być tym prezydentem Kaczyński czy Wachowski?
      No bo skoro Sąd orzekł, że Kaczyński popełnił czyn niegodny, a Ty piszesz,że
      Wachowski to przestepca, to czyli jak wreszcie jest? Biorąc to na logikę, to
      wychodzi, że obydwaj są przestepcami, bo jeden powiedział, że drugi jest
      przestępcą, a Sąd orzekł, że ten pierwszy dopuścił się czynu niegodnego i musi
      ponieść karę tj. te 15000 PLN i przeprosiny. Mówią natomiast, nieliczni bo
      nieliczni ale zawsze, że jeden jest uczciwy, a drugi nie siedział i mało tego
      nic mu nie udowdniono. Nie wiem więc czy w takiej sytuacji któregokolwiek można
      z czystym sumieniem nazwać przestępcą.
      Osobiście bym się bał, bo nie mam tych 15 000 PLN na wyrzucenie w błoto.
      Ale wracając do tematu, to który ma prezydenta ?
      • jaa_ga Re: Nie ustapi, nie sprostuje, nie zapłaci 25.06.05, 10:26

        Powtórzyłbym to samo

        Kaczyński dla "Rz"

        Spodziewałem się takiego wyroku po zachowaniu sędziów i po tym, jak ten proces
        był prowadzony. Sąd jakby od początku wiedział swoje i nie był zainteresowany
        moimi wyjaśnieniami. To był proces nawet gorszy niż za czasów PRL, naruszający
        konstytucyjne prawo oskarżonego do obrony oraz zasady postępowania karnego. Sąd
        nie dopuścił żadnego przedstawionego przeze mnie dowodu, ale przyjął wszystkie
        dowody oskarżyciela. Nie mogłem też powołać świadków, którzy mieli dowieść, że
        Mieczysław Wachowski dopuszczał się przestępstw, o których mówiłem. Dziś
        powtórzyłbym to samo, bo to prawda.

        Sąd nie przyjął nawet analizy słowotwórczej wybitnego językoznawcy prof. Jerzego
        Bralczyka, który wyjaśnia, że słowo przestępca nie jest tożsame ze słowem skazany.

        Oczywiście, złożę apelację od tego wyroku. Nie zamierzam ustępować ze stanowiska
        prezydenta Warszawy ani wycofywać się z życia politycznego. Nie zapłacę też 10
        tys. zł kary. To prawie wszystkie oszczędności moje i mojej żony.

        not. ikr
        • Gość: Kacha Re: Nie ustapi, nie sprostuje, nie zapłaci IP: *.chello.pl 25.06.05, 10:41
          Ten Kaczynski to koszmar. Ktos wreszcie powinien mu udowodnic, ze czasy dyktatorow sie skonczyly, przynajmniej w Europie...
          • Gość: stefan I tak i nie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.05, 11:02
            Skoro powiedział że Wachowski jest przestępcą, sąd tego nie udowodnił -
            dotychczas, bo żadnej sprawy jeszcze W. nie założono - jedynym rozwiązaniem
            Kaczyńskiego jest udowodnić, że W. przestępstwo popełnił. Kłopot w tym, że od
            wyrokowania są w Polsce sądy. Tak więc K. wiedząc o przestępstwach W. powinien
            zgłosić tę wiedzę do prokuratury. Ale tego dotychczas nie uczynił - z tego co
            wiem do dziś. Dlaczego? Bo 1) wie że łże; 2) nie ufa sądom; 3) albo cokolwiek
            innego. To bez znaczenia. K. nie wyczerpał drogi udowadniania W. przestępstw -
            nawet na nią nie wszedł. Wszedł natomiast na drogę pomówień - według mnie
            zarzuty wobec W. bardzo cienkie są - pomijając cała mętność tej postaci. Z
            drugiej strony o Kaczyńskim można spokojnie mówić, że maczał palce w
            przestępstwach - wystarczy przypomnieć sobie Telegraf, jego praworęcznych orłów
            w typie Zalewskiego czy innych kryształowouczciwych - do czasu ogłoszenia
            wyroków - działaczy PC. To ja już wolę Wachowskiego - ten przynajmniej nie
            kandyduje.
            • jaa_ga Re: I tak i nie...paradoks 25.06.05, 11:36
              Paradoks polega na tym,
              że Kaczyński określił Wachowskiego przestępcą,
              na podstawie, jak twierdzi, dowodów, które posiada.
              Tymczasem Kaczyński będąc:
              a) Ministrem Sprawiedliwości
              b) Prokuratorem Generalnym
              nie wdraża żadnego śledztwa na podstawie rzeczonych dowodów,
              choć jest to obowiązkiem funkcjonariusza państwowego tej rangi.

              Dlaczego tego nie zrobił?
              Oto jest pytanie


          • Gość: POL DO KASI [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.05, 12:41
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: Automobilista Re: Nie ustapi, nie sprostuje, nie zapłaci IP: *.visp.energis.pl 25.06.05, 16:30
          > Nie zapłacę też 10
          > tys. zł kary. To prawie wszystkie oszczędności moje i mojej żony.

          Przecież prezydent Warszawy w miesiąc tyle dostaje. Więc jak to się dzieje, że
          wszystko przeżarł? Na co on tyle wydaje???

          Niech pożyje kilka miesięcy jak przeciętny człowiek, który często za kilkaset
          złotych miesięcznie na członka rodziny musi związać koniec z koncem, to od razu
          trochę więcej oszczędności zgromadzi i jeszcze na zapłacenie kary mu starczy.
    • Gość: członkini PiS-G. Re: Kaczynski powiedzial prawde IP: *.tvgawex.pl 25.06.05, 11:39
      POZWOLICIE, ZE WYPOWIEM SIE NA TEN TEMAT...
      WYSTARCZY ISC DO ARCHIWUM W PROKURATURZE REJONOWEJ W B-SZCZY, BY PRZEKONAC SIE,
      IZ RODOWITY BYDGOSZCZANIN JEST PRZESTEPCA...KIEDYS KIEROWCA MzK, A TERAZ
      WIELKIE PANISKO...
      A DLACZEGO MOI DRODZY "SĄD" ODRZUCIŁ WNIOSKI DOWODOWY P.KACZYNSKIEGO?
      JEST TO SPRAWA CZYSTKO POLITYCZNA...
      KACZYNSKI I TAK WYGRA TA SPRAWE, A UWIERZCIE, ZE PIS I TAK BEDZIE RZADZIL I
      KACZYNSKI ZOSTANIE PREZYDENTEM...
      TEN "WYROK" TECH MAFISOW PRL-OWSKICH JESZCZE WIECEJ LUDZI SKLONI DO GLOSOWANIA
      NA "KACZORA".
      A TA MLODA SEDZINA WYLECI Z HUKIEM- JAK SZCZUR...
      TE KOMUNISTYCZNE SWINIE CELOWO DALI TAKA MLODA SIKSE, ZEBY POZNIEHJ SIE
      TLUMACZYC, IZ "TO MLODA KOBIETA BEZ DOSWIADCZENIA"....
      WYLECA NA TE SWOJE KOMUNISTYCZNE RYJE TE SWINIE CZERWONE
      CO TYLKO POTRAFIA ZABIC ALBO ZAMKNAC....
      ICH DZIALANIA bardzo przypominaja mi faszystowskie dzialania i propagande....
      • Gość: stefan Re: Kaczynski powiedzial prawde IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.05, 12:11
        Rozumiem (choc z dużym trudem mi to przychodzi), że w tym archiwum są odpisy
        prawomocnych wyroków na W. Które K. chciał przedstawić sądowi, ale mu nie
        pozwolono. Obawaim się, że są to raczej te papierki od świstakowego zawijania.
        • Gość: pol Re: Kaczynski powiedzial prawde IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.05, 12:27
          dajcie spokoj z mafia w sadownictwie ,prokuraturach i policji.podam wam
          przyklad; dwa przypadki spowodownia wypadku po pijaku,jeden to wlasciciel chaty
          mysliwskiej w osielsku jadac po pijaku zabil czlowieka i uciekl,siedzial 1
          miesiac i wyszedl na wolnosc,taki sam wypadek spowodowal kierownik parku w
          myslecinku z ta roznica ze nie uciekl z miejsca wypadku a jeszcze udzielil
          pomocy poszkodowanemu.i to on juz jest po rozprawie i odsiaduje wyrok 6 lat .a
          morderca migala grzegorz chodzi po wolnosci i siedzi na trybunie podczas meczy
          zuzlowych.i to jest sprawiedliwosc w sadach ? i on juz nawet chwali sie jaki
          wyrok dostanie.ile skasowl sad ,prokuratura i policja.i to jest ta
          komunistyczna sprawiedliwosc? w komunie nigdy nie bylo sprawiedliwosci?precz z
          skorumpowana komuna!wywiesc ich na ciezkie roboty na sybir jak kiedys.
          • Gość: WITEK Re: Kaczynski powiedzial prawde IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.05, 12:36
            A TO PRAWDA ZE WACHOWSKI JAK MISZKAL W BYDGOSZCZY TO BYLY PROWADZONE PRZECIWKO
            NIEMU POSTEPOWANIA PROKURATORSKIE.TO MOZNA SPRAWDZIC . TO JEST SZWEDEROWIAK I
            PRZEKRET A MOZE JESZCZE GORZEJ.NAWET SWOJEMU PANU PREZYDENTOWI DANUSKE POKRYWAL
            TO JEST SZOFER OK.A LECHU TAK SIE CIESZYL ZE TAKIEGO PRZYDUPASA .A ON NIE TAKI
            GLUPI ,CHOCIAZ DANUSKE JEMU ZERZNAL.
            • z-zgrzyt dlaczego wybieram PIS 29.06.05, 20:49
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=25494861&v=2&s=0
          • Gość: stefan Re: Kaczynski powiedzial prawde IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.05, 12:38
            A więc: 1) Wachowski jest przestępcą; 2) Kaczyński jest niewinny; 3) przestępcy
            są bezkarni; 4) w więzieniach siedzą przypadkowi obywatele; 5) a tobie
            rozsypały się proszki.
            • jaa_ga Re: Kaczynski powiedzial prawde 25.06.05, 12:42
              Jednym słowem - reductium ad absurdum - c.b.d.u.
              Ps. Pozdrawiam - Niech Ci będzie stefan :))
              • Gość: Rober Re: Kaczynski powiedzial prawde IP: *.net / *.net 25.06.05, 16:20
                U kogo w hotelu w Brzozie i z kim w Bydgoszczy się Wachowski spotykał i bawil?
        • Gość: PiS-G Re: Kaczynski powiedzial prawde IP: *.tvgawex.pl 27.06.05, 10:58
          Dobrze, że mu powiedział.Dziwię się, ze Wachowski- prawy typ- tak się uwziął na
          Kaczora?I że nie boi się jak Kaczor wyciągnie papiery na niego?(a sa na 100%- w
          bydgoskiej prokuraturze- na tego bandziora- kierowcę mzk).

          Oj boicie się komuchu, co? Ze Kaczory was rozliczą?
          Wypie...na zbitą twarz skorumpowanych Sędziów..

          A czy wy myślicie, że to była rozprawa taka "normalna"?
          To była zghrywka polityczna!

          Mysla komuchy, ze wykończą Kaczora...
          A tu niespodzianka!
          Nie poszło wam mordercy!
          Jeszcze więcej ludzi będzie na Niego głosowało, gdyż obywatele chcą
          sprawiedliwości, a nie skorumpowane , mafijne Sądy i Prok, Policję!
          Mało słyszymy w mediach?

          Powiedz albo zginiesz (względnie pójdziesz siedzieć)- to hasło wyborcze
          komunistów!!!
          • jaa_ga Re: A poza tym... 27.06.05, 11:01
            ...dobrze się czujesz?
        • tom_aszek Re: Kaczynski powiedzial prawde 29.06.05, 10:05
          Gość portalu: stefan napisał(a):

          > Obawaim się, że są to raczej te papierki od świstakowego zawijania.
          A świstak siedzi... bo sreberka były kradzione...
      • Gość: xxx Re: Kaczynski powiedzial prawde IP: *.chello.pl 26.06.05, 01:02
        to bardzo przydatna wypowiedź doskonale charakteryzuje elektorat PIS zawzięta
        swołocz chora z nienawisci, która juz rwie sie do usuwania w przyszlosci
        niewygodnych dla nich sędziów
      • Gość: r1 Re: Kaczynski powiedzial prawde IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.06.05, 19:17
        wiesz co az strach czytac to co napisalas tyle w tym nienawisci chyba piana ci
        sie toczy bielmo weszlo na oczy popierasz kaczynskiego jezeli ma takich ludzi
        wokol siebie jak ty to nie daj boze nie bede na niego glosowac przez takich jak
        ty zawzietych nienawistnych az strach CIMOSZEWICZ NA PREZYDENTA
    • Gość: A moim zdaniem wielkie gnojowisko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.05, 19:59
      A moim zdaniem jest to jedno wielkie gnojowisko i igrzyska dla plabsu.
      Plebs chce chleba i pracy a nie tanich, beznadziejnych, rynsztokowych
      rozgrywek.
    • Gość: Slawek.K Re: gyor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.05, 21:09
      Nie przeczę, że Kaczyński mógł powiedzieć prawdę. Pewnie nawet i powiedział na
      głos i publicznie to co po cichu opowiadali sobie ludzie.

      Jednak...
      Kaczyński był w tym czasie ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym.
      Człowiek na tym stanowisku, nazywając kogoś "wielokrotnym przestępcą" winien
      wiedzieć wszcząć (przynajmniej) postępowanie preciwko tak nazwanemu.
      Co zrobił imc Kaczyński. Ano to co potrafi najlepie - pogadał sobie.
      • Gość: Marcin Re: gyor IP: *.aster.pl / *.aster.pl 26.06.05, 14:05
        Uważam jednak, że prokurator generalny, a zarazem profesor prawa, powinien
        wypowiadać się publicznie precyzyjnie. Owszem, nie-prawnik może używać słów w
        ich znaczeniu potocznym, natomiast prawnik, pełniący na dodatek funkcję
        publiczną, powinien być dokładniejszy. Powinien zwłaszcza wiedzieć, że dopóty
        nie ma prawomocnego wyroku skazującego, tak długo nie ma przestępcy. Dlatego
        też wyrok uważam za trafny. Oczywiście, zupełnie inną sprawą jest, czy za
        zniesławienie naleźy używać narzędzi prawa karnego (osobiście uważam, że
        wystarczy prawo cywilne), ale jeśli przepis obowiązuje, sąd jest zobowiązany go
        zastosować.
        • Gość: mimi Re: gyor IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 26.06.05, 20:15
          sa rozni przestepcy
          sa tacy, na ktorych czapka gore i tacy, ktorzy nie moga zyc z wyrzutami sumienia
          jak widac wielokrotny przestepca wachowski do jednych ani drugich nie nalezy
          wrecz przeciwnie, nalezy do tej grupy przestepcow, ktorzy udaja owieczki
          wiec dobrze, ze mu Kaczynski walnal prawde w oczy i na caly kraj

          a sad, jak to sad, zrobil blad, drugi sad to poprawi, taki uklad w 3. rp
          ja bym tej sedzinie dawal co najwyzej pijaczkow do sadzenia, niech lekko
          pocierpi za nieznajomosc (dokladniej: slaba znajpomosc) prawa
    • Gość: Co za temat ?????? A skąd taki jesteś pewien ???????????????? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 18:30
      Dobrze,
      zastanawiam tylko się po co tyle dywagacji na ww temat.

      Dyskusja jest krótka i węzłowata :

      Kodeks Karny art. 240 §1.
      " Kto, majac wiarygodną wiadomość o karalnym przygotowaniu albo usiłowaniu lub
      dokonaniu czynu zabronionego nie zawiadamia niezwłocznie organu powołanego do
      ścigania przestępstw, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."

      Sprawa jak kryształ jasna.

      Jeśli Wachowski popełniał faktycznie przestępstwa i Kaczyński na na to dowody,
      to powinien zachować się zgodnie z przytoczonym artykułem. Jeśli tego nie
      zrobił niezwłocznie (natychniast po ich uzyskaniu), to
      1. Zatajał znane mu wiarygodne wiadomości o niecnych czynach Wachowskiego -
      w takiej sytuacji przytoczony art jano precyzuje co trzeba zrobić,
      1. albo opowiada różne rzeczy o Wachowskim nie mając dowodów dowodów ( na
      oko), bo ma jakieś ku temu powody,

      Jeśli zachodzi pierwsz przypadek, to art 240 KK, który jasno określa co wymiar
      sprawiedliwości powinien zrobić tej sytuacji z prof. dr hab. nauk prawnych
      panem Kaczyńskim zrobić.

      Jeśli drugi, to też w KK też jest art.(212 i 213).

      Koniec kropka. W państwie prawa innych możliwości nie ma.
      Dalszą dyskusję uważam więc za bezsensowną.
      • germanus Jakie to proste!! 28.06.05, 02:10
        wystarczy umiec skladac literkim chocby dukajac, mozna wtedy przeczytac, jakiego
        formatu PRZESTEPCA byl wspomniany kierowca wachowski
        www.wprost.pl/ar/?O=78012
    • Gość: Jaką??? Re: Kaczynski powiedzial prawde IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.05, 09:31
      Jaką ???
      • z-zgrzyt prawda jest taka :) 29.06.05, 20:49
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=25494861&v=2&s=0
      • Gość: Beta Na Wachowskiego powoli się zbiera materiał - i IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.06.05, 13:24
        to nie tylko wątek narkotykowy.
        Prokuratura w końcu go dopadnie.

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka