Dodaj do ulubionych

Nowy terminal na Okęciu będzie gotowy za pół roku

24.09.05, 06:32
Gdzie są urzędnicy odpowiedzialni za koordynację rozwoju ? Rozbudowa lotniska, bez rozbudowy
dojazdów. Złote Tarasy bez poprawy układu komunikacyjnego okolicy.
Obserwuj wątek
    • oldbruno Nowy terminal na Okęciu będzie gotowy za pół roku 24.09.05, 06:37
      Gdzie są urzędnicy odpowiedzialni za rozwój przestrzenny ?
      Lotnisko rozbudowane, bez poprawy dojazdów, Złote Tarasy bez ulepszenia układu
      komunikacyjnego okolicy, Arkadia bez przejścia podziemnego na drugą stronę Alei Jana Pawła II. I
      tak dalej i temu podobnie.
    • tomeeeek Trzeba było nie budować 24.09.05, 07:27
      Naprawdę trudno mi nazwać postawę mieszkańców inaczej niż pieniactwem. Wszyscy
      świadomie kupili tam (albo pobudowali) mieszkania i domy wiedząc na co się
      narażają. To teraz niech nie jęczą jak stare baby z elbląga.
    • cbacba Artur Kamiński chyba nie chodzil do szkoly???? 24.09.05, 07:31
      Artur Kamiński chyba nie chodzil do szkoly bo widac ze nie umie czytac mapy
      zeby obliczyc odleglosc istniejacego portu lotniczego od jego dzialki
      budowlanej.

      Przeciez baran wiedzial gdzie jest jego dzialka i ze bedzie duzo szumu
      samolotowego. Zamiast winic rzad za swoja glupote to trzeba winic samego
      siebie ze sie bylo naiwnym i myslalo ze samoloty przestana latac.

      ZADNYCH ODSZKODOWAN DLA NIEUKOW.
      • Gość: jaa Re: Artur Kamiński chyba nie chodzil do szkoly??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.05, 10:07
        zgazdzam sie z tobą ale mam jeszcze sprawe pokaszcie 1 z tych pieniaczy który
        miał tam posiadłość przed powetaniem lotniska (chyba w lalach 30 ale głowy nie
        dam)
        • komagane Re: Artur Kamiński chyba nie chodzil do szkoly??? 25.09.05, 15:51
          Artur Kamiński, tak jak wszyscy (no, prawie wszyscy) skarzący mieszka na tym
          terenie od urodzenia, a działka nalezy do jego rodziny od pokoleń. 10 lat temu
          postawił tylko nowy dom na miejscu starego. Pan Jałoszewski nie po raz pierwszy
          mija się z prawdą.
    • Gość: 600 Re: Nowy terminal na Okęciu będzie gotowy za pół IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 24.09.05, 08:12
      Zgadzam sie z innymi forumowiczami. Lotnisko na Okeciu istnieje od bardzo dawna i jezeli ktos sie swiadomie wprowadzil w tamte okolice to sam zadecydowal o tym aby zyc kolo niego. Nie mozna wstrzymywac rozwoju infrastruktury komunikacyjnej przez brak wyobrazni paru ludzi.
    • olecky Nowe drogi, nowe korki 24.09.05, 08:19
      "Zbigniew Radomski z GUNB: - Trudno się im dziwić. Ja, jak się sprowadziłem
      kilkadziesiąt lat temu na Saską Kępę, to słyszałem pszczoły. Teraz z Trasy
      Łazienkowskiej jest taki hałas, że wyprowadziłem się do Rembertowa."

      bardzo symptomatyczna wypowiedz. Teraz pan Radomski ma do pracy 8 km dalej, w
      zwiazku z czym codziennie pokonuje dodatkowe 16 km, dwa czy trzy razy dluzej
      blokujac miasto, po drodze dodatkowo smrodzac i halasujac mieszkancom Grochowa i
      Goclawa. Zalozmy na chwile, ze i oni - np. zamieszkali przy Ostrobramskiej -
      posluchaja jego rady i wyprowadza sie do Wesolej czy innej Zielonki. Okaze sie
      wowczas, ze potrzebne sa nowe trasy drogowe z tych miejscowosci do centrum
      Warszawy, ktore oczywiscie beda przechodzic pod oknami innych mieszkancow. Im
      tez jakis urzednik czy inny siskom poradzi, zeby sie przeprowadzili dalej od
      centrum, i tak dalej. Za kilkanascie lat w Rembertowie tez juz nie bedzie
      slychac pszczol i pan Radomski bedzie sie wyprowadzal do Sokolowa Podlaskiego.
      Zadna autostrada nie zmieni wowczas faktu, ze bedzie dojezdzal do pracy dluzej,
      niz gdyby szedl na piechote z Saskiej Kepy.

      pozdrawiam, olek
      • tarantula01 Re: Nowe drogi, nowe korki 26.09.05, 16:29
        olecky napisał:

        > Za kilkanascie lat w Rembertowie tez juz nie bedzie slychac pszczol i pan
        > Radomski bedzie sie wyprowadzal do Sokolowa Podlaskiego.
        > Zadna autostrada nie zmieni wowczas faktu, ze bedzie dojezdzal do pracy
        > dluzej, niz gdyby szedl na piechote z Saskiej Kepy.
        >
        > pozdrawiam, olek

        Albo jechał rowerem lub komunikacją miejską
    • Gość: Lukasz Miasto = Hałas & Hałas = Miasto IP: *.aster.pl / *.aster.pl 24.09.05, 09:05
      Miasto = Hałas & Hałas = Miasto, jeżeli ktoś nie akceptuje tych reguł zawsze
      może wyprowadzić się do Mszczonowa lub pod Warszawę. Ja osobiście pracuję pod
      Lotniskiem (ul. Mineralna) a takze mieszkam tam gdzie samolty ladują. Jestem
      już do tego przyzwyczajony. W nocy mi to nieprzeszkadza, w pracy także.
      • Gość: gość [...] IP: *.atman.pl / *.atman.pl 24.09.05, 09:11
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: mm Re: Miasto = Hałas & Hałas = Miasto IP: *.acn.waw.pl 24.09.05, 10:37
        Lukasz, zycie w halasie o duzym natezeniu powoduje znaczne obnizenie ilorazu
        inteligencji (udowodnili to Brytyjczycy). Obawim sie, ze jestes tego dowodem.
        Madrze zaprojektowane miasto, z planem przestrzennym (!!!) nie powinno byc
        uciazliwe dla mieszkancow. Warszawa takiego planu nie ma.
        • Gość: Gość Re: Miasto = Hałas & Hałas = Miasto IP: 80.50.34.* 24.09.05, 12:57
          Czego dowodem są ogromne przestrzenie zamieszkane wokół Heathrow (właśnie buduje
          się Terminal 5).
          • Gość: jacek a poczytaj sobie chlopie co mysla miezkancy okolic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.05, 20:38
            Heathrow o tym twoim terminalu

            i czemu to skutecznie od kilku lat blokuja budowe 3 pasa

            podobnie dzieje sie okolicach Gatwich i Stansted, Coventry i Belfast

            mimo tego ze tam jednak placa odszkodowania - chocby za izolacje akustyczna
            domow i klimatyzcje, zeraen dachy i przenosiny

            www.areco.org

            www.fluglaerm.de

            czlowiek oswiecony nie musi klamac - ciemniak nie ma innego wyboru




    • jaa_ga Re Stoi i jest legalny :) Rzepa 24.09.05, 11:41
      www.rzeczpospolita.pl/dodatki/warszawa_050924/warszawa_a_1.html
      PS. Przez protesty nowa strefa ograniczonego użytkowania
      będzie zmniejszona o 20 % ! Gratuliję, gratuluję, pani Szulc...
      • Gość: jacek nie ma to jak powolywac sie na debilny nierzetenyl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.05, 19:48
        artykul pisany na zamowienie

        znana z niezwyklej poblazliwosci dla urzednikow sedzia wsa wbrew prawu orzekla
        o tym ze mieszkancy nie moga byc strona w postepowaniu (polaczenie faszyzmu z
        komunizmem) - ciekawe o powie na takie praktyki UE

        nie odniosla sie do legalnosci decyzji budowlanej - bo by zdobyla wtedy tytul
        mistrza ignorancji

        sek w tym ze mimo ze wszyscy wiedza ze pzowolenie jest nielegalne - ale tylko
        mieszkancy maja interes w ukazaniu tego potworka administarcyjnego

        wszysycy inni albo wzieli swoja dzialke - albo wola sie nie wychylac

        poczekajmy na odwanego prokuratora - tylko on w tej chwili moze rozprawic sie
        z mafia z ppl

        zalosne ze zadna z gazet nie wychyli sie i nie napisze an slowa prawdy -
        wszyscy licza na ochlapy ogloszeniowe
    • Gość: lou Re: Nowy terminal na Okęciu będzie gotowy za pół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.05, 12:15
      totalna głupota z rozbudowa okecia w centrum aglomeracji. to powinno byc
      samodzielne, drugie lotnisko na peryferiach. Warszawa stracila szanse na
      porzadne, wielkie lotnisko.
      • Gość: w Re: Nowy terminal na Okęciu będzie gotowy za pół IP: *.acn.waw.pl 24.09.05, 16:44
        To sam dojezdzaj na peryferia zeby poleciec samolotem haha.
    • Gość: luc Re: Nowy terminal na Okęciu będzie gotowy za pół IP: *.acn.waw.pl 24.09.05, 12:29
      Ku***, kiedy ludzie sie naucza, ze mieszkaja w miescie, jak chca miec spokoj,
      lasy, polany niech sie wyprowadza na wies. Tylko cigle jeden z drugim marudza,
      ze tu droga, tu lotnisko, a tam za duzy budynek. Juz nie moge, chyba zloze
      protest przeciwko takim kretynom blokujacym kazda wieksza inwestycje w Warszawie.
      • komagane Do Jaagi 24.09.05, 14:34
        Z zasady nie polemizuję z Tobą (z wami), ale tym razem wyjątkowo.

        Skargę do NSA oczywiście złożymy. Jedna przegrana w sądzie to nie koniec.
        Naszym zdaniem, WSA nie ma racji, a fakt rozpatrzenia skargi półtora roku od
        jej złożenia - w tym czasie zakwestionowany terminal spokojnie się budowało -
        źle świadczy o przewlekłości postępowania w sądzie. Nie jest to jednak argument
        istotny, wazniejsze sa argumenty merytoryczne.

        Zaś ex-radnej Jaadze przypominam, że 25 % powierzchni dzielnicy, której była
        radną, leży w zasięgu hałasu lotniczego. Że mieszkańcy dzielnicy, której była
        radną, nieustannie się na ten hałas skarżą. Że po wybudowaniu terminala i po
        dojściu Okęcia do maksymalnej przepustowości samolotów będzie znacznie więcej.
        Że przepustowość istniejacych pasów jest dużo większa niż przepustowość obu
        terminali, więc mozna się spodziewać, że PPL wkrótce przystapi do budowy
        terminala nr 3 (chyba że przegra w walce z konkurencją, tj. nowym lotniskiem.

        Ex-radnej Jaadze przypominam również, że to z jej dzielnicy (Ursynowa) wpłynęło
        najwięcej wniosków do PPL o wykupienie nieruchomości. I że wszystkie zostały
        przez PPL załatwione odmownie, jako że odszkodowanie się nie należy.
        Przypominam również, że wytoczenie sprawy sądowej PPL o odszkodowanie to rzecz
        kosztowna i czasochłonna, a w przypadku wygranej więcej niż 100 pozywających
        PPL stanie się niewypłacalne. Tak więc odszkodowania były i są (i będą) nader
        iluzoryczne. Stanowisko byłej radnej, popierającej przedsiębiorstwo państwowe
        kosztem obywateli własnej dzielnicy, nie wskazuje na to, że ma ona kwalifikacje
        na radną i że mieszkańcy Ursynowa bardzo słusznie nie wybrali jej na obecną
        kadencję. Zapewne nie wybiora jej też na kadencję następną.

        Że mucha porywała się na słonia? Że mieszkańcy nie mają szans w konflikcie
        interesów z lotniskiem? Może więc zadajmy pytanie, dlaczego to obywatel nie ma
        szans, kiedy jego prawa są naruszane przez instytucję państwową. Nie świadczy
        to dobrze o jakości naszego państwa i naszego prawa.

        Jednak w sprawie lotniska Okęcie to obywatele mają rację. Mają rację, nawet
        jeśli sąd tej instancji nie zgodził się z ich stanowiskiem. Lepiej jest mieć
        racje i przegrać niż poddać się bez walki. Nieprawdaż?
        • jaa_ga Re: Do Jaagi 24.09.05, 17:12
          Te 25 % mieszkańców Ursynowa nie dostanie odszkodowania
          z powodu zaskarżenia przez Panią (m.in)
          tzw. strefy ograniczonego użytkowania, w efekcie czego
          nowa strefa (jej zasięg) zmniejszy się o 20 % (sic!)
          PS. Mieszkańcy Ursynowa nie mogli mnie wybrać na następną kadencję,
          ponieważ NIE STARTOWAŁAM w wyborach. Proszę więc nie opowiadać
          wygodnych dla siebie bzdur.
          A co do następnej kadencji...zobaczymy.
          • komagane Re: Do Jaagi 24.09.05, 23:14
            jaa_ga napisała:

            > Te 25 % mieszkańców Ursynowa nie dostanie odszkodowania
            > z powodu zaskarżenia przez Panią (m.in)
            > tzw. strefy ograniczonego użytkowania, w efekcie czego
            > nowa strefa (jej zasięg) zmniejszy się o 20 % (sic!)
            > PS. Mieszkańcy Ursynowa nie mogli mnie wybrać na następną kadencję,
            > ponieważ NIE STARTOWAŁAM w wyborach. Proszę więc nie opowiadać
            > wygodnych dla siebie bzdur.
            > A co do następnej kadencji...zobaczymy.


            Te 25% mieszkańców Ursynowa skarżyło pozwolenie na budowę razem z nami. I nadal
            będzie skarżyć. Szanowny pan Jałoszewski oczywiście pomylił się i nie wymienił
            Ursynowa jako strony skarżącej, niezadowolonej z rozbudowy lotniska Okęcie.
            • vampi_r Re: Do Jaagi 25.09.05, 16:45
              Ja tylko przypominam Szulcowej, że lotnisko bylo wcześniej, niż powstaly bloki na Ursynowie.
              Dużym błędem oczywiście wszelkich władz było to, że budowano wielkie osiedle tam, gdzie powinien pozostać pusty pas. Jednak fakt pozostaje faktem.
              Inna rzecz, że tam gdzie mieszka Szulcowa już niedlugo będzie szła trasa ekspresowa. Samochodom jadącym trasą lotnisko nie będzie więc przeszkadzało. Dziwne to, bo Szulcowa już od kilku lat ma kupioną nową dzialke budowlaną i tylko czeka na kasę z GDDKiA, by zacząć się budować. Mimo to wciąż gra swoją rolę lokalnej działaczki protestującej przeciwko wszystkiemu.
              I dzięki jej durnym działaniom strefa OU dla lotniska zostanie okrojona o 20%. Czyli 20% mieszkańców nie dostanie odszkodowań.
              Brawo!!!

              A teraz kochana Basiu, skończ już i wstydu se oszczędź.
              • Gość: jacek PKiN zbudowany zostal na wylocie pasa startowego . IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.05, 19:41
                wiec go zamknieto ...

                plan zamkniecia loniska na okeciu opiewal na '80 - tylko po komu bylo nowe
                skoro nie bylo paszportow ???

                czlowiek gory przenosi, rzeki zawraca - tylko lotniska Okecie nie moze
                przeniesc

                a ty wampir nic tylko w kierunku bryczek i furmanek nas prowadzisz - moze bys
                kiedys powolal sie na jakies przyszlosciowe rozwiazanie a nie wczesny Goulka -
                pozny Bierut ???
          • Gość: psik [...] IP: *.aster.pl / *.aster.pl 25.09.05, 21:40
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • cbacba Szulcowa - przestan robic kola!!!! 24.09.05, 17:28
          W obszarze lotniska i stref przylegajacych nie można budować szkół i
          przedszkoli, osiedli mieszkaniowych i ośrodków zdrowia bo TO JEST LOTNISKO.

          Nie wiem dlaczego ja podatnik milabym placi jakiekolwiek odszkodowania tym co
          kupili sobie dzialki budowlane i sie pobudowali czesto nieleganie. Czy byli
          wystarczajco glupi zeby nie wiedziec gdzie jest lotnisko? Czy mysleli ze ruch
          lotniczy nie bedzie wzrastal?

          Jak komus jest za glosno to sie sprzedaje mieszkanie, dom, parcele budowlana i
          sie przeprowadza na wies.
          • Gość: PIOTR Re: Szulcowa - przestan robic kola!!!! IP: *.aster.pl / *.aster.pl 02.10.05, 21:02
            czy ty wogóle kumasz co się do ciebie pisze? czy głucha jesteś na wszystkie
            argumenty?
            Powtórzę,a przeczytaj dokładnie. Lotnisko miało byc zgodnie z decyzjami z lat
            80 ZAMKNIETE. Powtórzę - ZAMKNIETE.

            I dlatego wybudowano osiedla na Ursynowie i szpital onkologiczny. Wszystkie te
            domy powstały LEGALNIE!!! Bo lotnisko miało zostac przeniesione. A nie
            ROZBUDOWANE.
            Jeśli to juz wiesz to idź do szefa w PPL i spytaj co masz z takimi wieściami
            robić ?. A on ci sprzeda jakiś fajniejszy kit niż te nielegalne domy na
            Ursynowie.
        • cbacba DO Szulcowej 24.09.05, 17:42
          Obywatele zawsze ma szanse ale nikt nie bedzie zamykal lotniska wartego kilka
          miliardow dollarow (przed rozbudowa Terminala 2) dlatego ze grupce
          protestujacych(300 osob)nie podoba sie mieszkac przy lotnisku.
          Szulcowej myslenie ze "Ja, szulcowa nie moge, nie chce, i nie podoba mi sie
          mieszkac blisko lotniska jest tak idotyczne jak miec lotnisko nie u mnie ale u
          mojego sasiada 30km od mojego domu" Gdzieby nie popatrzec zawsze znajdzie sie
          protestujaca szumowina ktorej zawsze cos bedzie sie nie podobac i bedzie.
          protestowac.
          • Gość: to ja Re: DO Szulcowej IP: *.crowley.pl 25.09.05, 00:16
            Jaja sobie robisz z tymi miliardami nie? Bo chyba tak nie myslisz powaznie.
            GIGANTYCZNE lotnisko w Hong Kongu na sztucznie, w tym celu usypanej wyspie wraz
            z supernowoczesna linia kolejowa, autostrada i terminalem miejskim, ktory juz
            sam moglby pomiescic kilka hal warszawskich wybudowano za 4 miliardy USD. Nie
            chodzi o to, ze nowy terminal jest zlem, ale jest zlem w momencie, gdy zapadla
            cisza w kwestii budowy kolejnego lotniska, ktore przejmie dalej wzrastajavy
            ruch. I tu w sposob ewidentny zainteresowani zostali oszukani, bo jednym z
            warunkow zgody na rozbudowe mialo byc ostateczne wzynaczenie lokalizacji nowego
            portu. Szczescie w nieszczesciu polega na tym, ze na Okeciu nie da sie juz
            rozbudowac drog kolowania (bo nie ma miejsca, wiec mowy o duzym wzroscie ruchu
            raczej nie bedzie. Oszolomy, ktore umieja w kolko powtarzac "trzeba bylo nie
            kupowac, nie budowac etc" z nieznanych wzgledow (moze ograniczonej wiedzy?)
            zapominaja, ze lotnisko w Warszawie juz raz zostalo przeniesione, z powodu
            rozbudowy miasta ostaly tez zamkniete dwa duze lotniska wojskowe a na ich
            miejscu stoja duze dzielnice. W nieco innej skali: podobnie stalo sie z
            dworcami autobusowymi blisko Centrum. Warszawskie lotnisko to kuriozum,
            polozone 9 km (ulicami) od najscislejszego centrum, bez rozsadnej komunikacji z
            tymze!
            • Gość: Zenon Do to ja Hamburg niedaleko dalej IP: *.compi.net.pl / *.crowley.pl 25.09.05, 08:32
              Lotnisko w Hamburgu jest 15 km od centrum, otoczony jest osiedlami
              mieszkaniowymi i ma ruch cztery razy większy niż Okęcie.
              • Gość: to ja Re: Do to ja Hamburg niedaleko dalej IP: *.crowley.pl 25.09.05, 10:34
                Zwroc uwage, ze ja ani razu nie kwestionowalem koniecznosci istnienia Okecia -
                kuriozum w/g mnie polega na tym, ze te 9 km mozna jechac dobra godzine, brak
                jest tez komunikacji publicznej pomimo przebiegajacej obok duzej linii
                kolejowej. A jako, ze miasta sie rozbudowuja, to sila rzeczy albo wchlaniaja
                lotniska (Ateny, dwa lotniska wojskowe w Warszawie), czy tez marginalizuje sie
                rola lotnisk wewnatrz miast (London City) wylacznie do obslugi malych samolotow
                w kierunkach scisle biznesowych. Chyba nkt nie oczekuje, ze bedzie latal
                czarterami, czy tanimi liniami z Okecia?
                • komagane Re: Do to ja Hamburg niedaleko dalej 25.09.05, 15:48
                  Jak to "nikt nie oczekuje"?
                  A kto wprowadził tanie linie na Okęcie? A kto opóźnia jak może powstanie
                  lotniska dla obsługi tanich linii? Efektem tego jest gwałtowny rozwój tanich
                  linii w całej Polsce, tylko nie w Warszawie. Z Warszawy obecnie jeździ się do
                  Łodzi, by z lotniska na Lublinku polecieć tanio do Londynu (Ryanairem).
                  A kto opóźnia jak może powstanie konkurencyjnych lotnisk? Ile firm przymierzało
                  sie do zagospodarowania lotniska w Modlinie i nie dostało zgody? Dlaczego
                  odwoływano przetargi na jego sprzedaż dla celów lotniczych? Dlaczego, mimo
                  rocznej historii podjęcia decyzji o przejęciu Modlina przez PPL nie wbito tam
                  jeszcze ani jednej łopaty? W czyim interesie jest opóźnianie uruchomienia
                  Modlina dla tanich lotów i czarterów?

                  To nomenklaturowe PPL, przy wsparciu SLD-owskiego Ministerstwa Infrastruktury,
                  łamiąc prawo na prawo i lewo, forsowało i forsuje rozbudowę Okęcia jako główny
                  port przesiadkowy (HUB) dla Polski. Jeszcze do niedawna dla rozwoju Okęcia
                  blokowało rozwój innych portów lotniczych z Balicami na czele. Nie dzieliło sie
                  przychodami z ARL (zyski z faktu korzystania z przestrzeni powietrznej nad
                  Polską) z innymi lotniskami, które w efekcie były deficytowe. Rozwój Balic,
                  Pyrzowic, Rębiechowa i ostatnio lotniska w Rzeszowie nastapił nie dzięki PPL
                  (nominalnego właściciela), ale wbrew intencjom PPL. Wszystkie środki, cały
                  wysiłek szedł w kierunku rozbudowania ponad wszelką miarę Okęcia, kosztem
                  rozwoju terenów okolicznych.

                  Man nadzieję, że nastepna władza, wyłoniona w trwających właśnie wyborach,
                  zrewiduje wreszcie błędną, arogancką i w efekcie samobójczą politykę PPL.
                  Z utęskieniem czekam na wyniki hiszpańskiego audytu i na powstanie lotniska
                  konkurencyjnego dla PPL - nomenklaturowego molocha.

                  Mam nadzieję, że w wyniku błędnej polityki PPL lotnisko Okęcie nie zbankrutuje
                  i państwowe pieniądze nie zostaną wyrzucone w błoto. Mam nadzieję, że Okęcie
                  ewoluowac będzie w kierunku podobnym do London City Airport. Ciesze się, że
                  byłam wśród tych, którzy juz lata temu przepowiadali taki rozwój sytuacji.

                  Wobec jaśniejszych perspektyw na przyszłość, z pobłażaniem czytam
                  poszczekiwania dyżurnych piesków z PPL, a i wątpliwa "wygrana" PPL w sądzie
                  jawi sie jakby czyms mało istotnym.
                  • tarantula01 Re: Do to ja Hamburg niedaleko dalej 26.09.05, 16:44
                    komagane napisała:

                    > Jak to "nikt nie oczekuje"?
                    > A kto wprowadził tanie linie na Okęcie? A kto opóźnia jak może powstanie
                    > lotniska dla obsługi tanich linii? Efektem tego jest gwałtowny rozwój tanich
                    > linii w całej Polsce, tylko nie w Warszawie. Z Warszawy obecnie jeździ się do
                    > Łodzi, by z lotniska na Lublinku polecieć tanio do Londynu (Ryanairem).

                    I niedługo z Warszawy do Lublinka będzie mozna dojechać szybciej A2 niż na
                    Okęcie. Chyba, że zjazdy z tej autostrady nie zostaną zbyt szybko zbudowane.

                    > A kto opóźnia jak może powstanie konkurencyjnych lotnisk? Ile firm
                    przymierzało
                    >
                    > sie do zagospodarowania lotniska w Modlinie i nie dostało zgody? Dlaczego
                    > odwoływano przetargi na jego sprzedaż dla celów lotniczych? Dlaczego, mimo
                    > rocznej historii podjęcia decyzji o przejęciu Modlina przez PPL nie wbito tam
                    > jeszcze ani jednej łopaty? W czyim interesie jest opóźnianie uruchomienia
                    > Modlina dla tanich lotów i czarterów?

                    Ja się z Panią zgadzam, że jest to robota określonych kół.

                    > To nomenklaturowe PPL, przy wsparciu SLD-owskiego Ministerstwa
                    > Infrastruktury, łamiąc prawo na prawo i lewo, forsowało i forsuje rozbudowę
                    > Okęcia jako główny port przesiadkowy (HUB) dla Polski. Jeszcze do niedawna
                    > dla rozwoju Okęcia blokowało rozwój innych portów lotniczych z Balicami na
                    > czele. Nie dzieliło sie przychodami z ARL (zyski z faktu korzystania z
                    > przestrzeni powietrznej nad Polską) z innymi lotniskami, które w efekcie były
                    > deficytowe. Rozwój Balic, Pyrzowic, Rębiechowa i ostatnio lotniska w
                    > Rzeszowie nastapił nie dzięki PPL (nominalnego właściciela), ale wbrew
                    > intencjom PPL. Wszystkie środki, cały wysiłek szedł w kierunku rozbudowania
                    > ponad wszelką miarę Okęcia, kosztem rozwoju terenów okolicznych.

                    Wobec tego, że pod każdą szerokością geograficzną są ludzie zdolni do
                    protestów, należy spodziewać się protestów przeciwko rozbudowie i wzrostu
                    natężenia ruchu na wymienionych lotniskach.


                    > Man nadzieję, że nastepna władza, wyłoniona w trwających właśnie wyborach,
                    > zrewiduje wreszcie błędną, arogancką i w efekcie samobójczą politykę PPL.
                    > Z utęskieniem czekam na wyniki hiszpańskiego audytu i na powstanie lotniska
                    > konkurencyjnego dla PPL - nomenklaturowego molocha.
                    >
                    > Mam nadzieję, że w wyniku błędnej polityki PPL lotnisko Okęcie nie
                    zbankrutuje
                    > i państwowe pieniądze nie zostaną wyrzucone w błoto. Mam nadzieję, że Okęcie
                    > ewoluowac będzie w kierunku podobnym do London City Airport. Ciesze się, że
                    > byłam wśród tych, którzy juz lata temu przepowiadali taki rozwój sytuacji.
                    >
                    > Wobec jaśniejszych perspektyw na przyszłość, z pobłażaniem czytam
                    > poszczekiwania dyżurnych piesków z PPL, a i wątpliwa "wygrana" PPL w sądzie
                    > jawi sie jakby czyms mało istotnym.

                    Wszystko rozbija się o pieniądze - na te nowe mniej szkodliwe dla Warszawy też
                    ich nie ma.
          • Gość: psik do chaćby IP: *.aster.pl / *.aster.pl 25.09.05, 21:52
            to wy mieliście w PPL ,pracująca sobotę? Czy szefowa ci dała nadgodziny?
            Podwójnie płatne ,bo sobota?
            • cbacba do psika 27.09.05, 04:00
              Czyzby psik to jajacus bartosiak z ul Bratniej?
      • Gość: pipi Re: Nowy terminal na Okęciu będzie gotowy za pół IP: 212.75.100.* 18.06.07, 22:33
        puknij sie w mózg, sam mieszkasz chyba w dzikiej puszczy, z mchem w uszach.
        przyjedź ignorancie do włoch i ursusa, to przestaniesz tak strzępić ozora,
        wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!
    • caesar_pl Re: Nowy terminal na Okęciu będzie gotowy za pół 24.09.05, 17:39
      PAMIETACIE PRZETARG NA BUDOWE LOTNISKA W wARSZAWIE:pARE LAT TEMU;TU NA FORUM BYLA DYSKUSJA:nIBY nIEMCY PODALI FIRME HISZPANSKA CZY PORTUGALSKA DO SADU;BO BYLY LAPOWKI.
      Jak to sie skonczylo?Kto mial racje.Wybudowano w koncu cos w Warszawie.Albo do dzis nic!!
    • Gość: bbb Re: Nowy terminal na Okęciu będzie gotowy za pół IP: 217.153.29.* 24.09.05, 19:40
      ja tam kupilem mieszkanie w ursusie dokladnie pod trasa samolotow, i mi sie
      podoba efekt satrtujacych maszyn - fakt te rosyjskie samoloty sa glosne, ale
      one lataja max 2 razy dziennie - wiec nie wiem o co ten krzyk...?

      ja lubie samoloty, spac moge komfortowo - a dla niedoinformowanych od 24 do 5
      lotnisko jest nieczynne i nic nie lata, pomijajac sytuacje awaryjne - czyli 1-2
      starty na tydzien...

      wiec sklonny jestem powiedziec, ze te protesty wywoluja pieniacze TYLKO ;)
    • penisiak Re: Nowy terminal na Okęciu będzie gotowy za pół 24.09.05, 21:04
      Uprzejmie informuję, że niejaka komagane to nikt inny jak tylko baśka sz. znana
      krzykaczka spod płotu Okęcia. Baśka, goń się na drzewo, przecież widzisz, że to
      wszystko ch... warte!
      • komagane Zobaczymy, co będzie po apelacji. 24.09.05, 23:09
        Zbyt wcześnie triumfujecie, baranki. Zobaczymy, co powiedzą sądy kolejnej
        instancji. Wbrew temu, co pisze pan Jałoszewski, wyrok nie jest prawomocny.

        Arogancja pracowników PPL jest typowa dla mijającej epoki.

        Czekamy niecierpliwie, aż konkurencja wybuduje drugie lotnisko, na którym
        kryterium przyjęcia do pracy będą również dobre maniery.
        • jaa_ga Re: Zobaczymy, co będzie po apelacji. 24.09.05, 23:32
          Kobieto...w jakimś oszalałym matrixie żyjesz...
          czy nie widzisz, że ten Terminal już stoi???
          Opamiętaj się...
          • komagane Re: Zobaczymy, co będzie po apelacji. 24.09.05, 23:50
            ????
            Dlaczego "oszalałym"?
            Upominanie sie o swoje prawa to nie jest szaleństwo, moja paniusiu.
            Upominanie się o prawa tych dziesiątek tysięcy ludzi, którzy mają pecha
            mieszkać w tych okolicach, to też nie jest matrix. Nawet jesli są wśród nich
            głusi od urodzenia albo pracownicy lotniska, którym na razie nic "nie
            przeszkadza".

            Dlatego apelacja będzie, a nowy obszar ograniczoinego uzytkowania też nie
            pójdzie łatwo. Więc możecie sobie darować te komentarze.
        • Gość: corgan coza ludzie. Okecie przeszkadza, Sting przeszkadza IP: *.chello.pl 24.09.05, 23:47
          że o autostradach i trasach szybkiego ruchu nie wspomne...

          Ni mata ludziska co robic z wlasnym zyciem? nudzi wam sie?
          • komagane Sting nie przeszkadza 24.09.05, 23:52
            O, przepraszam, wolę Stinga od samolotu. CZyżby Siskom przedkładał odgłosy
            silnika nad muzykę Stinga? Jesli tak, to współczuję, nie zazdroszczę upodobań
        • cbacba Dlaczego chcesz budowac lotnisko u sasiada??? 25.09.05, 08:11
          > Czekamy niecierpliwie, aż konkurencja wybuduje drugie lotnisko, na którym
          > kryterium przyjęcia do pracy będą również dobre maniery.

          Dlaczego chcesz budowac lotnisko u sasiada??? Dlaczego twoj sasiad 30 -40 km od
          ciebie ma sluchac szumu samolotow tylko dlatego ze ty ich nie chcesz sluchac??

          Gdzieby nie wybudowac lotnisko, to zawsze sie znajdzie protestujacych pieniaczy
          takich jak ty.
          • Gość: psik Re: Dlaczego chcesz budowac lotnisko u sasiada??? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 25.09.05, 21:57
            zawsze się znajdzie protestujących?
            Szybciej takich najemnych pismaków jak ty. Jesteś najemną "pismienną
            urwą " ,pracującą na potrzeby ppl. Bierzesz za to pieniążki. I nawet tego
            nie ukrywasz. Gnida to jedno co ciśnie się na usta jak się czyta te twoje
            wypociny. A nie nazywasz się czasem Mik........yk??
            • cbacba jestes w bledzie 25.09.05, 22:20
              Nie mam nic wspolnego z PPL are bardz mnie denerwuja zlodzieje ktorzy chca
              odszkodowan za swoja glupte (albo cwanactwa) kupienia mieszkania czy
              wybudowania domku blisko lotniska.

              Jak ktos chce miec spokoj i cisze to powinnien mieszkac na wsi a nie kolo
              lotniska i protestowac ze mu sie cos nalezy za popelnienie glupoty zycowej i
              zainwestowanie swoich oszczedosci w nieruchomosc narazona na szum samolotow.
              • Gość: PIOTR a ty się nie mylisz?? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 26.09.05, 19:13
                jak ludzie zamieszkiwali na Ursynowie to lotnisko woziło 1 milion, a ponieważ
                miało zostać przeniesione to na drodze podejscia wybudowano gigantyczny
                szpital onkologiczny. Centrum onkologi dla całego kraju. Więc kto tu jest w
                prawie? Z pewnoscią nie ci co rozbudowali lotnisko do obecnych 6 milionów ,a
                wkrótce do 10 i wiecej. Tak sobie to planują.

                W centrum Warszawy było wiele smrodliwych zakładów.Że wspomnę hutę ,cementownię
                zakłady świetlówek , odlewnię. Niektóre ,jak huta leżały dalej od centrum niż
                obecnie lotnisko. Bo leży ono 10 kilometrów od pałacu kultury. Nigdzie na
                świecie nie rozbudowuje i nie buduje się lotnisk leżących w tak scisłym centrum.
                Po pierwsze EKOLOGIA ,po drugie cena ziemi w centrum miast.
                Nasze kochane Okęcie ma 850 ha ziemi. Przy cenie po 300 $ za metr daje to
                wartość 2.5 mld $ za samą ziemię. Budowany terminal 2 to 300 mln$, stare
                terminale pewnie drugie tyle. A pozostałe urządzenia lotniskowe ? Myslę ,ze
                można przyjąć że jest to wiecej niż 3.5-4 mld $ . Jakie to daje zyski? Z ich
                sprawozdania za rok 2004 wynika ( a był to bardzo dobry dla ppl rok) że
                zarobili 53 mln $. Więc musieliby tak "tyrać" z 70 lat by zarobić na drugie
                lotnisko. Kosmiczne żarty. Nigdzie na swiecie nikt nie pozwala by jego
                własność przynosiła tak małe zyski !!!! No cóż w Polsce mamy jeszcze PEŁNY
                SOCJALIZM !!! No Okeciu w całej krasie. Nikt tu pieniedzy nie liczy. Ty też.

                I dlatego nie buduje sie i nie rozbudowuje lotnisk w miastach. Mam
                nadzieję ,że wsadziłem ci coś w łepetynę taką łopatologią. Ale próżny mój trud,
                bo "czyja kasa ,tego religia" .
                • cbacba Piotrusu przeczytaj co Szulcowa mysli na ten temat 27.09.05, 04:05
                  Kto ma racje na temat miliardow $$$$$? Potrus czy Szulcowa??


                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=51&w=29487385&a=29515562
                  • Gość: PIOTR nie wiem gdzie mnie odsyłasz tym linkiem? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 27.09.05, 16:30
                    bo wyglada ,że do faceta co mysli i pisze podobnie jak ja.
                    O ile wiem to komagane nie wypowiadała się nigdy na temat kosztów rozbudowy
                    Okecia? I zwiazanych z tym nonsensem.

                    wiec co to za pytanie "kto ma rację"? Oboje mamy ,tzn komagane i ja . A nie
                    masz racji ty ,upierajac sie przy pozostawieniu lotniska w centrum miasta.
                • Gość: okecki Re: a ty się nie mylisz?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.05, 14:31
                  >własność przynosiła tak małe zyski !!!! No cóż w Polsce mamy jeszcze
                  >PEŁNY SOCJALIZM !!! No Okeciu w całej krasie. Nikt tu pieniedzy nie liczy.

                  Wiedzac jaka swolocz zawsze byla zadomowiona w PPL
                  powiedzialbym, ze KOMUNIZM.
                  Rozbudowa lotniska nie byla podyktowana zadnymi
                  wzgledami merytorycznymi tylko checia zapewnienia
                  dla ww swoloczy mniej lub bardziej ukrytych lapowek
                  i synekur...
                  Co do lotniska lokowanego u "sasiada"
                  to sasiad akurat chce lotniska
                  bo to szansa na prace dla wielu osob i rozwoj.
                  A niezadowolonych tam moze byc najwyzej kilkaset osob
                  a nie kilkadziesiat lub kilkaset tysiecy
                  jak w W-wie.
                  • cbacba Ja się nie myle! 02.10.05, 18:32
                    kilkadziesiat tysiecy poszkodowanych osob to zadna strata. Trzeba patrzec na
                    duzy obraz czyli lotnisko blisko centrum Warszawy dla kilku millionow to jeden
                    wielki atut a lotnisko w srodku pola tak jak Mirabel to marnotrawsto
                    pieniedzy. Ludzie chca sie szybko dostata do portu lotniczego gdzie i tak juz
                    marnuja 1-2 godzin w oddawaniu bagazu, controlach paszportowych, itp, itd.
                    Czy okecki to kolega z Bratniej?
                    • Gość: jacek mylisz sie po raz kolejny przwolujac Mirabel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.05, 19:37
                      MIrabel w momencie budowy nie stalo w srodku pola - bylo jedynym lotniskiem do
                      ktorego mogly doleciec owczesne samoloty z Europy

                      MIerabel mial byc wiec oknem na swiat Kanady - dlatego nie zbudowano trasy
                      kolejowej do Montrealu ...

                      niedlugo potem pojawily sie dlugodystansowe samoloty - nie wymagajace
                      miedzyladowania, Montreal zszedl na psy (francuski !!!) a Dorval nie zostal
                      zamkniety

                      tymczasem ponad 60 pct pasazerwo Okceia nie mieszka w Warszawie - ani do
                      Warszawy nie leci - po coz im lotnisko w srodku miasta, do ktorego nie ma
                      zadnego dojazdu ???

                      znasz jakies inne lotnisko - oprocz Mirabel, pewnie nie - te zmykane byly
                      zawsze w srodku miasta (Hon Kong, Ateny, Goclaw, Bemowo, w kolejce czekaja tez
                      Tegel i Tempelhof)


                      • cbacba A wiec okeci to jajcus bartosiak z Bratniej 02.10.05, 20:38
                        A wiec okeci i psik to jajcus bartosiak z ul. Bratniej!!!!

                        Jak ja cie moge rozpoznac po twojej pisowni

                        A Terminal 2 juz,juz, tuz, tuz, za dzien za dwa.

                        A jajcus to nadal protestowac, strajkowac byle tylko nie pracowac i nic nie
                        budowac
                        • Gość: jacek nawet jak na ubeka jestes wyjatkow glupi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.05, 20:41
                          poznajesz ludzi po pisowni - hahahahahahahaha

                          nie dziwota ze masz tylko jeden argument - ktory akurat dowodzi falszywosci
                          powielanej jak czkawak tezy

                          • cbacba Jajcus-czytaj dalej 02.10.05, 20:48
                            Dziwie sie ze nie chcesz skarzyc wlascicieli samochodow za halas i smrod w
                            miescie ale bardzo pragniesz sie rzucic na linie lotnicze i porty lotnicze.

                            • Gość: jacek chyba na smrod cba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.05, 20:57
                              to bylby wygrany prccoes - tylko na odszkodowanie trudno liczyc od takiego
                              golodupca
                              • cbacba jacek bartosiak prosze nie byc wulgarnym na forum 02.10.05, 21:22
        • Gość: Marian spod Wawy Re: Zobaczymy, co będzie po apelacji. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.05, 17:02
          > Czekamy niecierpliwie, aż konkurencja wybuduje drugie lotnisko, na którym
          > kryterium przyjęcia do pracy będą również dobre maniery.

          Niech zaczynają budować nawet już dzisiaj. Mogą zbudować nawet 3 albo 4 lotniska
          dookoła Warszawy. Byle za swoje pieniądze.

          A tak poza tym to problem części protestujących zniknie zupełnie bo zostaną oni
          wywłaszczeni pod budowę autostrady przez Warszawę.

          Część z nich chciałaby wziąć dwa odszkodowania zamiast jednego.
          Ale nie ma problemu - juz wkrótce autostrada ich pochłonie. A sprawa w sądzie
          może potrwać jeszcze z 5 lat.
          • komagane Re: Zobaczymy, co będzie po apelacji. 26.09.05, 13:10
            > Niech zaczynają budować nawet już dzisiaj. Mogą zbudować nawet 3 albo 4
            lotnisk
            > a
            > dookoła Warszawy. Byle za swoje pieniądze.


            No pewnie, że za swoje pieniądze. Tylko państwowy PPL buduje za państwowe
            (czyli nasze) pieniądze, procesuje się za państwowe (czyli nasze) pieniądze, a
            żeby przeforsować swoje, wykorzystuje zapewne nieformalne "układy".
            Odszkodowania równiez musiałby płacić z tych samych państwowych (czyli naszych)
            pieniędzy.
            PPL to klasyczny produkt mijającej epoki prezia i spółki.
          • tarantula01 Re: Zobaczymy, co będzie po apelacji. 26.09.05, 16:50
            Gość portalu: Marian spod Wawy napisał(a):

            > A tak poza tym to problem części protestujących zniknie zupełnie bo zostaną
            > oni wywłaszczeni pod budowę autostrady przez Warszawę.

            > Część z nich chciałaby wziąć dwa odszkodowania zamiast jednego.

            Obawiam się, że wywłaszczenia z tytułu przebiegu dróg ekspresowych byłyby
            odpowiednio zmniejszone, gdyby wypłacono tym samym ludziom odszkodowania z
            tytułu OOU spowodowanego lotniskiem.
    • Gość: smiechu warte postawildom w alei krakowskiej i narzeka na halas IP: *.chello.pl 25.09.05, 23:16
      Trzeba byc wyjatkowo ograniczonym umyslowo, zeby wybudowac sobie dom obok alei
      Krakowskiej, jednej z najbardziej zakorkowanych tras wylotowych z miasta,
      bedacej jednoczesnie przedluzeniem trasy krakowskiej i katowickiej "gierkówki",
      a potem narzekac na halas. Szczerze mowiac ilekroc jade al. Krakowska
      wspolczuje ludziom majacym tam domy. Rozumiem ze niektorzy maja je od pokolen
      ale fakt, ze ktos sam sobie tam domek wybudwal a potem narzeka na halas i to do
      tego nie od ulicy.....tylko od lotniska, to juz jest jakis absurd albo cwana
      proba wygryzienia odszkodowania!
      • Gość: jacek majac dzialke w tym miejscu - jakis miales wybor ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.05, 20:44
        oddac gminie za grosze i pojsc mieszkac pod most ???

        wedlug ciebie standardem ma byc przekraczanie norm ???

        za przekraczanie norm to panstwo placi mieszkancom i wykupuje ich domy - tak
        jest na calym swiecie - tylko nie w Polsce
        • cbacba Re: majac dzialke w tym miejscu - jakis miales wy 02.10.05, 20:50
          Niestety, Zycie nie jest fair. Jednemu wartosc domu wzrasta a innemu wartosc
          domu sie obniza.
          • Gość: jacek majac dzialke w tym miejscu - jakis miales wyjscie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.05, 20:56
            chlopie - napisz kiedys cos z sensem

            na razie walisz jak lysy grzywa o parapet
            • cbacba Re: majac dzialke w tym miejscu - jakis miales wy 02.10.05, 21:08
              Szkoda ze nie chcesz sie zgodzic z faktami ekonomii.

              CZyli jeszcze raz.

              Jednemu wartosc domu wzrata a innemu wartosc domu spada. Praw rzadzacych
              nieruchomosciami nie zmienisz
              • Gość: jacek majac dzialke w tym miejscu - jakis miales wy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.05, 21:21
                mowisz oczywiscie o ekonomiii politycznej socjalizmu ???

                gdzie o 'dobrobycie' obywteli decyduje biuro polityczne i bezpieka ???

                masz swietne wzorce chlopie
    • israel Re: Nowy terminal na Okęciu będzie gotowy za pół 26.09.05, 10:59
      tak to u nas wlasnie jest, gdzie indziej do glowy by nie przysszlo nikomu
      budowac terminal lotniska bez dojazdu w tym samym czasie
      • oblesnik Re: Nowy terminal na Okęciu będzie gotowy za pół 26.09.05, 13:45
        No przeciez u nas jest tak ze wszystkim - prezydent Warszawy i kandydat na
        prezydenta Polski otworzyl wlasnie Szybka Kolej Miejska bez szybkich pociagow,
        bez stacji zaslugujacych na to miano i z torami pozwalajacymi na jazde 30
        km/godz.
    • mr_x3 Re: Nowy terminal na Okęciu będzie gotowy za pół 26.09.05, 16:14
      Ja mieszkam "pod samolotami" i jest ciszej niż "w mieście" przy średnio
      ruchliwej ulicy. Samo Okęcie mi nie przeszkadza i nie kwestionuję tego, że jest
      potrzebne. Tylko nie moge zrozumieć dlaczego je się rozbudowywuje zamiast
      budować nowe lotnisko?
      W Warszawie bezrobocie jest małe, miasto rozrasta się na południe, a tymczasem
      30-50km od Warszawy bezrobocie sięga 30% i są puste, niezagospodarowane tereny.
      Na Okęcie z Ursynowa jedzie się 30 minut, na nowe lotnisko znajdujące się ok 30-
      50km od Warszawy jechałoby się ok. 20-30 minut autostradą lub droga ekspresową
      albo koleją.
      Mam wrażenie, że Warszawa to taki dawny Berlin Zachodni otoczony wrogim
      państwem i wszystko co się buduje musi powstać na terenie miasta.
      • Gość: PIOTR Mafia z Okęcia zawładnęła Modlinem IP: *.aster.pl / *.aster.pl 27.09.05, 17:44
        jedną z przyczyn NIEPRZENOSZENIA lotniska z Okecia jest nacisk mafi
        pracowników Okęcia. Wszyscy ci bagazowi, księgowe i inni nisko wykwalifikowani
        pracownicy obawiaja się jednego. Lotnisko poza Warszawą to ich czarny sen. Bo
        w Modlinie czy Mszczonowie są miejscowi zamiatacze,bagażowi czy ksiegowe.


        Jaki mamy wynik? Mafia z Okęcia zawładnęła Modlinem i robi wszystko by nie
        powstał tam nowy port dla Warszawy.

        Prezydenta w Warszawie mamy "jak każdy widzi" . Czyli wielkie byle nico.
        To co się moze zmienić?
        • Gość: Modliniak Re: Mafia z Okęcia zawładnęła Modlinem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.05, 23:51
          Te szmaciarze z Okęcia rzyć nam nie dają.

          Ja ze szwagrowskim mam tutaj u nas w Modlinie firme sprzątającom i już rzeszmy
          siem szykowali na wielkie sprzatanie na lotnisku kiedy te warszawiaczki siem
          pojawiły.

          I one nam mówiom że sprzątajom na Okęciu i one nie pozwolom na to coby siem
          lotnisko u nas w Modlinie otwarło.

          A z takiego sprztania to można i 100 melonów na rok wyciągnomć to i nie dziwota
          że i na łapówki majom te warszawiaczki.

          No i u nas w Modlinie dlatego brydza i same bezrobocie. A tak bysmy mielim my to
          lotnisko i te 100 melonów kosili na rok. I my na łapówki by mielim a nie oni.
    • Gość: racja Re: Nowy terminal na Okęciu będzie gotowy za pół IP: *.aster.pl 05.05.08, 21:49
      tak jest
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka