220wolt 12.06.06, 23:33 To sie nazywa Prawo i Sprawiedliwosc w dzialaniu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: klm22 Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.06, 23:58 Jeśli świadome ignorowanie przez władze łamania prawa nie jest dowodem na to, że Warszawa staje się miastem Trzeciego Swiata, to nie wiem, co nim jest... Odpowiedz Link Zgłoś
aspin Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 12.06.06, 23:59 Co ty opowiadasz? Politykę olewania egzekwowania prawa prowadziły wszystkie poprzednie ekipy polityczne, niezależnie od barw partyjnych. Wszystkie rządy i samorządy, prezydenci miast i burmistrze nie kiwnęli palcem, aby idea poszanowania prawa jako takiego zaczęła stawać się powoli cechą narodową Polaków. Tę rzecz, czyli poszanowanie dla porządku prawnego, większość naszego społeczeństwa ma głęboko w d.... I tym się różnimy, m.in., od innych nacji. Odpowiedz Link Zgłoś
220wolt Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 08:28 Ale tylko PiS bez przerwy wyciera sobie gebe frazesami o przestrzeganiu prawa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maciek Chciałbym wierzyć, że SM na to zareaguje... IP: *.aster.pl 13.06.06, 06:07 ...ale prawdę mówiąc, nie wierzę. Może przyszłe pokolenia stróżów prawa nie będą go miały głęboko gdzieś. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: OldBruno Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: *.sites.bitbuzz.net 13.06.06, 07:29 A swoją drogą przyczyną tego wszystkiego, jest brak rozsądnego planowania. Nie uruchomiony parking na Placu Wilsona, brak jakiejkolwiek polityki miejskiej i wieczne utyskiwania, że to Gierek i Gomułka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leokadia@cegetel.n Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: 84.4.78.* 13.06.06, 14:17 Gierek nie Gierek Pis nie Pis,wystarczy podniesc poziom chodnikow od strony ulicy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eFka Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: *.crowley.pl 13.06.06, 08:42 Jesli dalej będą pojawiać się słupki wzdłuż każdego chodnika (nawet takiego, który ma 5 m szerokości) to z pewnością kierowcy "nie" bedą parkować gdzie popadnie. Pomysły dawnej ekipy zablokowały Warszawę. Spójrzmy hcociażby na Ostrobramską od Zamienieckiej w kierunku centrum. Poustawiali te zielone pomyłki i teraz, jesli jakiś samochód zepsuje się to nie można go nawet zepchnąć na bok i blokuje i tak już wystarczająco przeładowaną Trasę Poza tym wg. przepisów musi pozostać 1,5 metra wolnego chodnika. I to w zupełności wystarczy. Odpowiedz Link Zgłoś
220wolt Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 09:15 To akurat nie wina wladz, ale niektorych kierowcow wlasnie. Nawet jak chodnik ma 5m szerokosci to zaraz jakis burak zatarasuje go w taki sposob, ze zostanie pol metra przejscia. Trzeba wiec jak krowie zagrodzic droge, skoro tlumaczenie nie pomaga. Sam nie znosze slupkow, ale w naszym buraczanym miescie to jedyne rozwiazanie, skoro prawo pozostaje tylko na papierze. Odpowiedz Link Zgłoś
valnor Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 14.06.06, 11:14 Problem w tym, że wielu parkującym myli się 1,5 metra z 1,5 centymetra. Nie mówiąc o tym, że przy liczeniu tego pozostającego 1,5 liczą też ścieżkę rowerową (jeżeli jakimś cudem takowa jest). Skutkuje to tym, że albo piesi wchodzą na ścieżkę, albo rowerzyści wjeżdżają na chodnik. W skrajnych przypadkach i jedni, i drudzy muszą omijać delikwenta trawnikiem (wariant optymistyczny) lub jezdnią (wariant realny - częściej spotykany). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: uho Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: *.chello.pl 13.06.06, 08:47 Jak kiedys sie tylko tym i "babcia z czosnkiem" straz sie zajmowala to bylo wielkie halo zeby sie za robote wzieli zeby bandytow lapali i chuliganow jak i do tego ich zagonili to znowu zle i wszyscy psy wieszaja ze sie nieprawidlowym parkowaniem nikt nie interesuje...Polakowi nie dogodzisz!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: siakPi To nieprawda! IP: *.aster.pl 13.06.06, 08:56 Prezydent Warszawy przecież mówił, że usprawnił stolicę, pogonił handlarzy, zmniejszył przestępczość. Straz miejska jest instytucją bardzo potrzebną nam Warszawiakom. Za Prezydenta Kaczyśńskiego powstawały nowe ulice, stare były remontowane, wzięto sie też za planowanie parkingów na obrzeżach miasta. Widać, że jesteś z układu, z którym musi walczyć Nasz PREZYDENT. Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: To nieprawda! 13.06.06, 09:03 Za Prezydenta Kaczyśńskiego powstawały nowe ulice, stare były > remontowane, wzięto sie też za planowanie parkingów na obrzeżach miasta. Do tego dodajmy, że powstały nowe mosty, druga linia metra się już buduje, stadiony narodowe w warszawie mamy trzy a jezdnie i chodniki na Krakowskim Przedmieściu są równe jak stół do bilarda:)))) A jeśli chodzi o wypowiedź UHO, to dlaczego ma być tak, że jak udaje się SM jedna rzecz (co jest wątpliwe, bo walka z handlarzami im raczej nie idzie), to drugą mogą już olać? Filozofia tego rodzaju formacji na całym świecie jest taka, że mają one odciążyć policję. Wziąć na siebie sprawy mniej ważne, wymagające mniejszych upranień i środków, ale uciążliwe dla mieszkańców. Parkowanie jest takim właśnie problemem. I straż miejska, która udaje, że ściga ulicznych handlarzy (z jakim skutkiem widać przy metrze Świętokrzyska) i czuje się w związku z tym zwolniona z obowiązku ścigania kierowców rzeczywiście mnie nie zadowala. Ciężko mi dogodzić, nie ma co. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: siakPi Re: To nieprawda! IP: *.aster.pl 13.06.06, 09:13 d_ost napisał: > Do tego dodajmy, że powstały nowe mosty, druga linia metra się już buduje, > stadiony narodowe w warszawie mamy trzy a jezdnie i chodniki na Krakowskim > Przedmieściu są równe jak stół do bilarda:)))) Nowe mosty powstają, budowa drugiej linii metra też już jest prawie rozpoczeta, co do stadionu narodowego to poczytaj informacje- jest planowana budowa. Gdyby nie zmasowane ataki i dywersja firm z ukladu Krakowskie przedmieście byloby gładkie jak stół, nie wspomnę o powyższych tematach. Czemu wszyscy są przeciwni Pisowi?? Przecież gdyby nie rzucać kłod pod nogi Warszawa była by cudownym miastem. Mam nadzieję, że Pan Kochalski pokaże wam jak można podnieść satandardy życia w Warszawie. Jeszcze będziecie przepraszać. Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: To nieprawda! 13.06.06, 10:03 Nowe mosty powstają, budowa drugiej linii metra też już jest prawie rozpoczeta, > co do stadionu narodowego to poczytaj informacje- jest planowana budowa. Gdyby > nie zmasowane ataki i dywersja firm z ukladu Krakowskie przedmieście byloby > gładkie jak stół, nie wspomnę o powyższych tematach Widzę, że masz podejście do życia w stylu premiera Marcinkiewicza:) Nowe mosty NIE POWSTAJĄ, bo urzędnicy PiS nie umieją rozpisać prawidłowego przetargu, robią błędy. Firmy - czy z układu, czy spoza - mogą się odwoływać, takie jest prawo. Takie samo jak we wrocławiu, poznaniu i krakowie. Ale w tych miastach udaje się szybko rozstrzygać przetargi. Musisz się nauczyć rozróżniac PLANY od realnych inwestycji. Bo PLANY były takie, że ze Stadionu Xlecia zniknie bazar... Że Krakowskie będzie wyremontowane 2 lata temu. A z drugą linią metra to chłopcy przez pół roku debatowali którędy ją poprowadzić... Warszawa ładnie i nowocześnie wygląda tylko w folderach, które Urząd Miasta drukuje za nasze pieniądze. I są to foldery pełne nie zdjęć, lecz obrazków i wizualizacji. Odpowiedz Link Zgłoś
martaci1 z tymi ulicami to chyba jakas ironia 13.06.06, 10:29 moze to jakis platformers sie podszywa? ;) Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: z tymi ulicami to chyba jakas ironia 13.06.06, 10:32 martaci1 napisała: > moze to jakis platformers sie podszywa? ;) Początkowo tak to wyglądało, ale z każdym postem coraz bardziej w to wątpię. Zwłaszcza jeśli np. wicepremier tego rządu mówi zupełnie na poważnie, ze za manifestacjami przeciwko niemu stoi mafia homonarkotykowa... Odpowiedz Link Zgłoś
eizoo To prawda. Niestety. 13.06.06, 11:19 Gość portalu: siakPi napisał(a): > Za Prezydenta Kaczyśńskiego powstawały nowe ulice, Jakie??? > stare były remontowane, Noooo na przykład skrzyżowanie Włoska/Marynarska. Jak się wzięto za remont to do dziś się czkawką odbija. > Widać, że jesteś z układu, z którym musi walczyć Nasz PREZYDENT. A coś o wstrzymanych przetargach na pielęgnację zieleni w mieście wspomnisz? Odpowiedz Link Zgłoś
roweroraffi Re: To nieprawda! 13.06.06, 14:34 Gość portalu: siakPi napisał(a): > Za Prezydenta Kaczyśńskiego powstawały nowe ulice Z czystej ciekawości. Jakie ulice powstały całkowicie za Kaczyńskiego? Bo o ile z rozgonieniem handlarzy się zgodzę o tyle tych ulic co to Kaczyński wybudował ni cholery nie widzę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: siakPi Re: To nieprawda! IP: *.aster.pl 13.06.06, 18:38 a Wał Miedzeszyński? a most Siekierkowski wraz z dojazdami? Przebudowa al. Jerozolimskich, al. Krakowskiej i wielu ulic Warszawy to nic?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Fan ZDM Re: To nieprawda! IP: *.chello.pl 13.06.06, 21:02 > a Wał Miedzeszyński? a most Siekierkowski wraz z dojazdami? Most Siekierkowski oddano do użytku 21.09.2002, kaczor kręcił wtedy kuperkiem z niecierpliwości, ale jeszcze nie był prezydentem Warszawy. Wykazał się za to przy skrzyżowaniu Marynarska/Rzymowskiego. Reszta została przebudowana, przy czym wymianę nawierzchni w Al. Krakowskiej trudno nazwać nawet przebudową. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paweł Ścieżka i chodnik pod Hyatt'em IP: *.epstein.com.pl 13.06.06, 08:57 Uwadze Straży Miejskiej polecam również chodnik, ścieżkę rowerową i trawnik (cały rok, a nie tylko sezonowo) wzdłuż ul.Belwederskiej przy hotelu Hyatt. Napewno wspaniale to świadczy o polskiej gościnności, ale w W-wie mieszkają też ludzie, którzy chcą się poruszać po wyznaczonych traktach... Prawo i Sprawiedliwość zapomniało o swojej nazwie, a Straż Miejska o obowiązkach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: 195.136.112.* 13.06.06, 09:18 Proponuję zobaczyć, co się dzieje przy Szkole Podstawowej nr 92 (ul.Przasnyska 18A). Tam bezkarnie auta zastawiają trawnik (ostatnio na szczęście opalikowany) i wszelkie chodniki. Samochody notorycznie łamią zakaz wjazdu w osiedle (od strony sklepu/kiosku paierniczego. Straż miejska, pomimo wielokrotnego zgłaszania moa to w du... Do tego jakiś idiota na ciągu pieszym ustawił jeszcze prób spowalniający. Brak słów! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtek S. Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.06, 09:25 Mamy ręce, mamy nogi silne i zdrowe. Możemy zawsze zebrać się kupę i zepchnąć ich z chodnika na jezdnię - jeden po drugim. :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rafał Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: *.aster.pl 13.06.06, 09:31 a teren kolo Centrum Onkologii??? Trawniki zostały porozjeżdżane- zostały klepiska, samochody jeżdżą po chodnikach i nikt nie widzi w tym nic złego. Za to mnóstwo wolnych miejsc na parkingu płatnym wokól Centrum. W miejscu gdzie mieszkam (tez Ursynów) gdy dzwonię do SM z prośba o interwencję to patrol przyjeżdża po kilku godzinach, a czasami nawet następnego dnia :/ Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 10:07 W miejscu gdzie > mieszkam (tez Ursynów) gdy dzwonię do SM z prośba o interwencję to patrol > przyjeżdża po kilku godzinach, a czasami nawet następnego dnia :/ Ja kiedyś wezwałem straż miejską o 20. O 8 rano dnia następnego auto, które zgłaszałem wciąż stało nieprawidłowo zaparkowane, bez mandatu. Dzwonię, a pani mi z rozbrajającą szczerością mówi, że jeszcze nie zdążyli. I że teraz wyjeżdża nowa zamiana i że może teraz znajdą czas. Rozmawiałem kiedyś ze strażnikiem, który zajmuje się parkowaniem na Saskiej Kępie - on jeden obsługuje całą kępę, Gocław i Rembertów(!!!). Nic dziwnego, że chłopcy wszędzie przyjeżdżają spóźnieni. Ale pensję trzeba takiemu strażnikowi zapłacić, benzynę spali, a efektów w postaci mandatów brak... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: spoma Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: 195.164.48.* 13.06.06, 10:06 "Uwolnić chodniki dla pieszych" a może wsadzić do pudła tych co likwidują miejsca parkingowe? przykłady "marszałkowska, pruszkowska, wołowska ...... Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 10:09 Gość portalu: spoma napisał(a): > "Uwolnić chodniki dla pieszych" a może wsadzić do pudła tych co likwidują > miejsca parkingowe? > przykłady "marszałkowska, pruszkowska, wołowska .. Brak miejsc parkingowych nie powinien usprawiedliwiać totalnego chamstwa. Zwłaszcza że często miejsca parkingowe są, tylko troszkę dalej. Ale kierowcom się nie chce przejść 300 m. Trzeba zaparkować jak panisko, tuż pod wejściem. To, że w Warszawie jest mało publicznych szaletów nie oznacza przecież, że w porządku są ci, którzy srają i sikają po krzakach i bramach. Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samochody 13.06.06, 10:17 Brak parkingow, dozwolone przez prawo parkowanie na chodniku - nic sie nie dzieje - tak jest w wielu miastach na calym swiecie. Niestety w wiekszosci sa parkingie, wiec kierowcy nie musza sie uciekac do blokad chodnikow. Potraktujcie te blokady jako swoista manifestacje niezadowoenia. Demonstracje gejow, rowerzystow i gornikow nie przeszkadzaja, wiec w czym problem? Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samocho 13.06.06, 10:22 warzaw_bike_killerz napisał: > Brak parkingow, dozwolone przez prawo parkowanie na chodniku - nic sie nie > dzieje - tak jest w wielu miastach na calym swiecie. Parkowanie na chodniku jest dozwolone, jeśli zostawi się go 1,5 m dla pieszych (bodaj Art. 47 Kodeksu Drogowego) i pod warunkiem, że nie trzeba w tym celu złamać innych przpisów (np. zabraniających jazdy po chodniku, parkowania bliżej niż 10 m od skrzyżowania lub 15 metrów od przystanku). Rzecz w tym, że kierowcy te przpisy łamią. I o ile protestujący homoseksualiści krzywdy mi nie zrobią, to przed pędzącymi chodnikiem kierowcami uciekam regularnie. Podobnie jak regularnie prowadząc auto nie mogę sie włączyć do ruchu, bo myślący podobnie jak Ty kierowca zaparkował na skrzyżowaniu i ogranicza widoczność. Może piesi, w ramach proponowanej przez Ciebie filozofii protestu, powinni zacząć tarasującym chodnik kierowcom wyrywać lusterka i rysować drzwi? Możw więc zmień filozofię ze: ,,skoro nie ma miejsc parkingowych parkuję gdzie popadnie" na: ,,skoro nie mam miejsc parkingowych przesiadam się na komunikację miejską"? Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz Re: Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samocho 13.06.06, 15:32 d_ost napisał: > Może piesi, w ramach proponowanej przez Ciebie filozofii protestu, powinni > zacząć tarasującym chodnik kierowcom wyrywać lusterka i rysować drzwi? Ile razy ktos najechal ci na but, podarl na tobie ubranie i wysiadajac zdeptal twoje okulary?? Jakas ofiara jestes, skoro widzisz tylko koniecznosc niszczenia MIENIA PRYWATNEGO. > I o ile protestujący homoseksualiści krzywdy mi nie zrobią, > to przed pędzącymi chodnikiem kierowcami uciekam regularnie. Stojacy samochod na chodniku robi ci krzywde?? Rozwin sobie miarke 1,5 M na podlodze od sciany i zobaczy ile zostalo dla ciebie przepisowego miejsca. Masz jakies klopoty z ocena odleglosci - zglos sie do odpowiedniego lekarza. Tego od "robiacych ci krzywde zaparkowanych samochodow". Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samocho 13.06.06, 15:41 Ile razy ktos najechal ci na but, podarl na tobie ubranie i wysiadajac zdeptal > twoje okulary?? Jakas ofiara jestes, skoro widzisz tylko koniecznosc niszczenia > MIENIA PRYWATNEGO. Widzę, że nie rozumiesz, że chodzi o porównanie. A co do darcia ubrania - już raz dostałem lusterkiem, bo za późno odskoczyłem. Wiele razy nic się nie stało tylko dlatego, że odskoczyłem na czas. A chodnik jest dla PIESZYCH!! Chyba że ogólnie robimy wolną amerykankę i piesi sobie będą też chodzić jak chcą i gdzie chcą. Hasło dnia: Aleje Jerozlimskie deptakiem! >> Stojacy samochod na chodniku robi ci krzywde?? Jadący po chodniku, żeby na nim zaparkować: tak. Ograniczający widoczność, stwarzający ryzyko wypadku: tak. Zmuszający mnie do zejścia z chdnika na ulicę, bo cały chodnik jest zastawiony: tak. A tego tekstu z miarką nie rozumiem. Jesli chodzi Ci o to, że 1,5 m to przesada, ok, mogę się nawet zgodzić. Ale 40 cm to chyba jednak popadanie w drugą skrajność. A pomijając krzywdę prawdziwą, to: - przeciskanie się między zaparkowanymi autami często, zwłaszcza jesienią i zimą, oznacza pobrudzone płaszcze. Pranie męskiego płaszcza w pralni chemicznej to spory wydatek. Kto mi za niego zwróci? - Piękne, odremontowane chodniki, deptaki raczej nie spełniają swoich funkcji, gdy są całe zastawione samochodami po horyzont. - Przedstaw też swoje uwagi osobom, które między zaparkowanymi przez Tobie podobnych autami, przeciskają się pchając wózek dziecięcy lub same jadą na wózku inwalidzkim. Im też powiesz, żeby poszły do do lekarza, ,,Tego od "robiacych ci krzywde zaparkowanych samochodow"."? Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samocho 13.06.06, 10:27 Niestety w wiekszosci sa > parkingie, wiec kierowcy nie musza sie uciekac do blokad chodnikow. I to też jest guzik prawda. 2 lata mieszkałem w madrycie. Owszem, są parkingi podziemne w centrum miasta, ale płatne, i to całkiem sporo. U nas świeciłyby pustkami, podobnie jak wzmiankowany wcześniej parking pod Centrum Onkologii. I zapewniam, że w Madrycie te parkingi nie rozwiązują problemu, bo też często są pełne i miejsc dalej brak. Ale nikt nie parkuje w miejscach niedozwolonych. Dlaczego? Bo są głupi? Bo nie chcą zademonstrować swojego niezadowolenia? Nie. Bo w ciągu 30 minut przyjeżdża grua (holownik) i auta trzeba szukać na policyjnym parkingu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pieszy Re: Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samocho IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 15:45 warzaw_bike_killerz napisał: >Potraktujcie > te blokady jako swoista manifestacje niezadowoenia. Jak nie znajdziesz po powrocie wycieraczek lub odkryjesz rysę na drzwiach swojej fury, potraktuj to podobnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx [...] IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 15:52 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robert Re: Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samocho IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 16:09 Widać za mało masz rozumu aby zrozumieć o co chodziło koledze z rysowaniem auta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samocho IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 16:12 o niszczenie mienia?? zapewne kolega z tych,ktorzy swoje niezadowolenie wyrazaja niszczac cudze mienie przegrany mecz-demolka Starowki spozniony autobus-pociete siedzenia zamkniety sklep-wybita szyba itd Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robert Re: Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samocho IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 16:44 Najwyraźniej nadal nie zrozumiałeś. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samocho IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 17:56 najwyrazniej i nie licz na zrozumienie u ktoregokolwiek z wlascicieli tego uszkodzonego mienia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robert Re: Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samocho IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 19:26 A dlaczego miałbym liczyć na zrozumienie? Skoro taki kierowca nie rozumie dlaczego przeszkdza przechodnią, rowerzystą to wiele się po nim nie spodziewam. A napewno nie tego aby pomyślał że to on zaczął "konflikt" a nie np. matka z wóżkiem która musi przechodzić na drugą strone ulicy bo się nie mieści z wóżkiem po drugiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samocho IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 20:53 czyli odwracajac sytuacje,jesli ty prowadzac ten wozek z dzieckiem nagle wtargniesz na jezdnie w miejscu do tego nieprzeznaczonym zmuszajac mnie do ominiecia go ,to ja bede mial prawo do wyjscia z samochodu i wymierzenia sprawiedliwosci w rownie moralnie poprawny sposob,np przecinajac pokrycie wozka Przerazasz mnie swoim poczuciem kary i winy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robert Re: Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samocho IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 21:30 A to to niby co napisałeś? Że za urwanie lusterka nogi z d... byś powyrywał. Faktycznie jest orgomna różnica między pocięciem wózka a powyrywaniem nóg. Ja nigdzie nie napisałem że to jest adekwatne. Moje poczucie sprawiedliwości jest takie że "autu" należy się mandat, a "wyrywaczowi" bodajże sąd grodzki (za niszczenie mienia?). Ale w momencie kiedy "wyrywacz" dzwoni do SM dzień w dzień, i ona nawet nie przyjedzie, a sam musi się przeciskać między lusterkami to jest to jakieś usprawiedliwienie (choć kara bez dwóch zdań by się należała). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samocho IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 21:53 a co ty bys zrobil gdybys zlapal kogos na niszczeniu twojej wlasnosci??? poglaskal go po glowce-a co jesli ten ktos nie dalby sie glaskac?? poprosil grzecznie o to zeby poczekal ,az policja przyjedzie? nie za bardzo jestem w stanie sobie wyobrazic nieinwazyjne zalatwienie takiej sprawy,zreszta zdajesz sobie zapewne sprawe ,ze wyrywanie nog to raczej licencia poetica niz prawdziwy sposb postepowania w takich przypadkach.Zreszta ,jest to w jakis sposob obrona wlasnego mienia,a nie (prawie) niczym nieuzasadniona agresja wobec martwego Bogu ducha winnemu przedmiotu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robert Re: Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samocho IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 22:08 "...a nie (prawie) niczym nieuzasadniona agresja..." Czy ty mieszkasz w tym samym mieście co ja? Jeśli uważasz że ktoś dzień w dzień "walczący" z samochodami na chodniku nie ma prawa byc choć troche agresywny to ja gratuluje. Rozumiem że ty jedździsz autem, to powiedz mi czy piesi cię nie wkurzają? Mnie straszliwie i nie ukrywam że mam czasami ochote wysiąść z auta jak ciągle ktoś wbiega z boku itd. Ale jestem na tyle opanowany że tego nie robie. Ale tak samo co do pieszych tak samo co do aut wymagam aby SM się tym zajęła. A niestety wygląda to tak że władze miejskie mają to gdzieś, SM/Policja ma to gdzieś wszyscy mają to gdzieś i ten przechodzień przeciskający się pomiędzy lusterkami jest skazany na siebie. I tu jest sedno sprawy, karać tych co niepotrafią zaparkować a będzie po problemie. Wolno na chodniku, ok. Parkujmy ale zostawmy te 1,5m, zostawmy Xm od przystanku i przejścia dla pieszych itd. A jeśli ktoś tarasuje cały chodnik to go każmy mandatem, a nie olewajmy ludzi którym to przeszkadza i utrudnia. Co do "wyrywania nóg" to naturalnie że nie rozumiem tego dosłownie, ale ja to stwierdzenie traktuje jako wymierzenie sprawiedliwości, a nie zatrzymanie takiego osobnika który niszczy moje mienie. Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samocho 14.06.06, 08:15 Ależ sam zacząłeś sugerować, że niszczenie mienia w ramach prostestu jest ok. Skoro kierowcy w ramach protestu mogą parkować gdzie chcą... Niszczą w ten sposób miejskie mienie, np. trawniki, na których tworzenie i pielęgnowanie miasto co rok wydaje kupę forsy... Ale to jest, jak się domyślam, wg Ciebie miejskie, czyli niczyje i wolno. A że te trwaniki są siane z naszych podatków... Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz Re: Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samocho 14.06.06, 11:31 Miejskie to rowniez jego. Rowniez z jego podatkow, wiec pozwol mu niszczyc to co jest takze jego. Jesli nie widzisz roznicy, to jednak zwroc sie do odpowiedniego doradcy. Gdyby miasto mu zniszczylo samochod - a robi to, to nie ma nic w tym zdroznego. Miasto holuje (to jest niszczenie) miasto kaze mu zaplacic za zniszczenie (mandatuje). Ty prywatnie mozesz co najwyzej wyczyscic mu samochod i prosic o 2 zlote, ale nie niszczyc. Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samocho 14.06.06, 12:12 Ty prywatnie mozesz co najwyzej wyczyscic mu samochod i prosic o 2 zlote, ale > nie niszczyc. Widzę, że nie kumasz bazy. Po pierwsze: cały temat z niszczeniem aut był tylko po to, żeby pokazać absurdalność tłumaczenia, że kierowcy mogą parkować nieprawidłowo, bo to ich forma protestu. Po drugie: dawno nie słyszałem czegoś równie absurdalnego: mogę niszczyć trawnik, bo ja też na niego płacę. Czyli np. Twój sąsiad może wysprejować pół klatki schodowej w Twoim bloku/kamienicy, spalić guziki w windzie i powybijać szyby, bo on przecież też płaci fundusz remontowy?? Figury retoryczne jakie tu tworzycie dla obrony zwykłego chamstwa i pogardy dla przepisów, przechodniów najlepiej pokazują, że brak Wam po prostu argumentów. Odpowiedz Link Zgłoś
warzaw_bike_killerz Re: Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samocho 14.06.06, 12:22 Ty nie kumasz bazy: Od spraw zwiazanych z niszczeniem "wspolnego mienia" sa odpowiednie sluby porzadkowe, a nie samozwanczy obronca Texasu. Jesli twoja parabola z niszczeniem cudzej wlasnosci przez prywatne osoby miala na celu pokazac jakis absurd, to ty sie osmieszasz, uzywasz argumentacji chamskiej i pogardy do prawa, bo brak tobie argumentow. Pa pa drogi Chucku Norrisie, do zobaczenia w kolejnym serialu. Lub kolejnym seansie terapeutycznym. Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: Parkingi trzeba planowac tam gdzie sa samocho 14.06.06, 12:34 warzaw_bike_killerz napisał: > Ty nie kumasz bazy: > Od spraw zwiazanych z niszczeniem "wspolnego mienia" sa odpowiednie sluby > porzadkowe, a nie samozwanczy obronca Texasu. BRAWO!!! A cały komentowany artykuł i późniejsza dyskusja jest o tym, że te ,,odpowiednie służby", na które z wielką przyjemnością byśmy się wszyscy zdali, bo mamy lepsze rzeczy do roboty, SĄ NIEWYDOLNE. NIE RADZĄ SOBIE ZE SWOIMI OBOWIĄZKAMI. Gdyby sobie radziły, żaden strażnik teksasu nie byłby potrzebny. Myślałem, że stać Cię tylko na obrażanie ludzi, ale w końcu dotarłeś do sedna problemu. Choć winoski wyciągasz co najmniej dziwne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MIke Nowo wyremontowana Marszałkowska IP: 212.160.172.* 13.06.06, 10:24 Kierowcy masowo parkują przed szpitalem, na przystankach. A podczas remontu unięto ponad 50% miejsc parkingowych... Odpowiedz Link Zgłoś
martaci1 i tu sie nie zgodze 13.06.06, 10:26 to nie jest kwestia wygodnictwa, tylko rozpaczy. obie strony maja fatalnie - kierowcy nie maja parkingow (szkoda, ze nasi wlodarze sa jak zasciankowa szlachta i nie jezdza podgladac fajnych rozwiazan - jakie w Paryzu sa parkingi podziemne!) a piesi nie maja jak przejsc. Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: i tu sie nie zgodze 13.06.06, 10:30 martaci1 napisała: > to nie jest kwestia wygodnictwa, tylko rozpaczy. obie strony maja fatalnie - > kierowcy nie maja parkingow (szkoda, ze nasi wlodarze sa jak zasciankowa > szlachta i nie jezdza podgladac fajnych rozwiazan - jakie w Paryzu sa parkingi > podziemne!) a piesi nie maja jak przejsc. Kierowca w rozpaczy wjedzie na chodnik, przepędzi pieszych. A ja pytam po raz drugi - co ma zrobić pieszy w rozpaczy? Rysować drzwi kluczem , urywać lusterka i wycieraczki? Żadna desperacja nie tłumaczy chamstwa. Że już o poszanowaniu prawa nie wspomnę. Pani Hojarska też była zdesperowana i chciała syna w kiciu zobaczyć, więc sfałszowała przepustkę. Czy to znaczy, ze jest OK? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: shoo Re: i tu sie nie zgodze IP: *.ipartners.pl 13.06.06, 14:35 pomijajac inne poruszanie watki - polscy kierowcy parkuja fatalnie - porownajcie odleglosci miedzy autami na zachodzie- nie koniecznie w skrajnym przypadku w paryzu, a w polsce. mysle ze jakies 30% miejsc udaloby sie spokojnie wygospodarowac.. Odpowiedz Link Zgłoś
roweroraffi Re: i tu sie nie zgodze 13.06.06, 14:43 Gość portalu: shoo napisał(a): > pomijajac inne poruszanie watki - polscy kierowcy parkuja fatalnie - > porownajcie odleglosci miedzy autami na zachodzie- nie koniecznie w skrajnym > przypadku w paryzu, a w polsce. mysle ze jakies 30% miejsc udaloby sie spokojni > e > wygospodarowac.. Zgadzam się... u nas parkuje się na raz, a poprawieni gdy się to zrobi krzywo to dyshonor. Najbardziej widać to pod marketami, gdzie 5 buraków potrafi skuecznie zająć 8-10 miejsc parkingowych. A potem, że nie ma gdzie parkować ludzie gderają. Osobiście w takim przypadku stawiam swój samochów max 10cm od drzwi kierowcy takiego źle zaparkowanego grata, idealnie na swoim (w połowie zajętym) miejscu parkingowym. Już nieraz widziałem jak wielki biznesmen właził od strony pasażera lub przez bagażnik. Kilku też na mnie czekało i była awantura wielka, że to niby moja wina. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: i tu sie nie zgodze IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 14:55 i to jest prawda jak widze takiego mistrza kierownicy,ktory na miejscu przeznaczoym do parkowania prostpadlego w stosunku do krawedzi jezdni stawia samochod rownolegle w ten sposob ,ze nawet trzy miejsca sa zajete,to mi sie scyzoryk w kieszeni otwiera Ale to nie jest wykroczenie,za to mandatu nikt nie dostanie... Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: i tu sie nie zgodze 13.06.06, 15:00 > Ale to nie jest wykroczenie,za to mandatu nikt nie dostanie... jeśli stoi wcześniej znak, który pokazuje jak należy parkować, to dostanie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: i tu sie nie zgodze IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 15:50 widze,ze kolega to mocny jest w teorii a jak z praktyka??? tak pytam,bo jak zyje to nie slyszalem,zeby kogos ukarano za takie przewinienie Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: i tu sie nie zgodze 13.06.06, 15:52 Gość portalu: kixx napisał(a): > widze,ze kolega to mocny jest w teorii > a jak z praktyka??? > > tak pytam,bo jak zyje to nie slyszalem,zeby kogos ukarano za takie przewinienie I to jest, rozumiem, powód do zadowolenia? A tak abstrahując od tego - owszem, znam przypadki taki mandatów. Zmienia to coś? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: i tu sie nie zgodze IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 15:57 pozwole sobie zachowac sceptycyzm w stosunku do powyzszego oswiadczenia Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: i tu sie nie zgodze 13.06.06, 15:57 Gość portalu: kixx napisał(a): > pozwole sobie zachowac sceptycyzm w stosunku do powyzszego oswiadczenia A zachowuj. Tylko po co w takim razie pytałeś??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: i tu sie nie zgodze IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 16:09 bylem glupi po prostu ps.liczylem na uczciwa odpowiedz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pieszy Re: i tu sie nie zgodze IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 15:34 martaci1 napisała: > to nie jest kwestia wygodnictwa, tylko rozpaczy. Rozumiem, że jako zrozpaczony pieszy, który nie ma już sił przeciskać się między samochodami na chodniku mogę urwać ci z rozpaczy lusterko i porysować lakier. Odpowiedz Link Zgłoś
pawel_xx Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 10:53 Historia podaje wiele przykładów na to, że tam, gdzie państwowe służby ( takie jak policja ) nie chcą, albo nie mogą wypełniać swoich ustawowych zadań, bo są na to za słabe, tam pojawia się inicjatywa obywatelska. Obywatele sfrustrowani niemożnością policji i SM mogą stosować wobec notorycznie nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów szereg najróżniejszych działań takich jak na przykład ( w kolejności od najłagodniejszych ): - umieszczać za wycieraczką kartki z prośbą o nieparkowanie w danym miejscu - stosować perswazję słowną ( ale kierowcę trzeba spokać w momencie wsiadania/wysiadania - wymaga cierpliwości, lub łutu szczęścia ) - wysyłać zdjęcia samochodów do www.nieparkuj.pl/ - umieszczać małe naklejki z prośbą o nieparkowanie - umieszczać naklejki w formacie A5 na bocznej szybie ( ponacinane krawędzie, żeby się ciężej zrywało ) - dla twardzieli, u których widać ślady zrywania z bocznych szyb: naklejki A4 na szybę przed kierowcą - spuszczać powietrze z kół - wysypać ziarno na dach. Gołębie załatwią resztę. - wsypać toner z drukarek laserowych do wywietrzników ( metoda podobno nieskuteczna ) - itd, itp Policji i SM naprawdę opłaca się zająć źle parkującymi pojazdami, bo w przeciwnym wypadku będą mieli nawał wykroczeń i przestępstw, przy których wykrywalność będzie prawie zerowa. A zająć się źle zaparkowanymi pojazdami potrafią, co udowodnili przy okazji pielgrzymki papieskiej. Nikomu nie życzę takiego rozwoju zdarzeń, ale taka może być przyszłość. Paweł X Odpowiedz Link Zgłoś
220wolt Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 11:17 Dwie ostatnie metody to juz chyba dla wyjatkowo opornych (choc i tak nie pochwalam), ale wszystkie pozostale sa IMO jak najbardziej dopuszczalne, bo nie stanowia zniszczenia mienia. Mozna tez wyginac lusterka i wycieraczki - metoda nieinwazyjna, a zawsze lepsze niz nic, kiedy nie masz przy sobie kartek. Nie wiem tylko czy jest jakikolwiek sens wkladac kartki za wycieraczki, bo 90% kierowcow pewnie wywali je do smietnika nie czytajac. Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 11:23 > Nie wiem tylko czy jest jakikolwiek sens wkladac kartki za wycieraczki, bo 90% > kierowcow pewnie wywali je do smietnika nie czytajac. Żeby to do śmiernika:) raczej tak jak ulotki burdeli - pyk, na chodnik... nawet jeśli śmietnik stoi tuż obok Odpowiedz Link Zgłoś
220wolt Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 11:28 No tak, skladam samokrytyke, przepraszam za nadmierny optymizm ;-) Nic tylko zorganizowac obywatelski patrol i wyruszyc na akcje w towarzystwie prasy i telewizji. To chyba jedyny sposob zeby zmusic tych baranow na gorze do jakiegos dzialania. Najlepiej jeszcze zeby zrobila sie zadyma z kierowcami - dziennikarze zlecieliby sie sie jak sepy :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KW Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: 83.238.15.* 13.06.06, 12:18 Proponuję zacząc robić zdjęcia wszystkim łamiącym przepisy i zacząc je wysyłać na adres np: straży miejskiej lub innej instytucji odpowiedzialnej. Ustalmy tylko jakiej i zacznijmy słać. Zobaczymy ile tego będzie i jak zareagują władze. Odpowiedz Link Zgłoś
pawel_xx Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 12:40 Odpowiedzą, że dla nich takie zdjęcie nie stanowi dowodu i nie mogą wystawić mandatu. Ponadto podziękują za postawę obywatelską i obiecają więcej patroli. Czyli nie zrobią nic. Paweł X Odpowiedz Link Zgłoś
anmanika Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 12:51 To dlaczego fotografują źle zaparkowane samochody przed włozeniem za wycieraczkę mandatu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KW Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: 83.238.15.* 13.06.06, 12:54 Zależy ile otrzymają zdjęć, jeżeli zmobilizujemy się i prześlemy ich dużo to kto wie. A może wysyłac je do gazety? Która najciekawsze opublikuje. Według mnie trzeba coś robić. Samo gadanie nic nie da. Odpowiedz Link Zgłoś
220wolt Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 12:57 Zdjecia mozna robic przy okazji. Ale IMHO nic nie zastapi akcji bezposredniej w swietle kamer. Tym bardziej ze za przyklejanie kartek na szybach nie grozi zadna kara. Odpowiedz Link Zgłoś
220wolt Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 12:54 Dopoki nie zaangazujesz mediow (najlepiej organizujac przy okazji niezly cyrk), nie ma szans. Zobacz co robia rowerzysci - wysylaja dziesiatki pism do ZDM, a wladze nadal maja ich gdzies. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KW Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: 83.238.15.* 13.06.06, 12:57 Ale działają robią coś, widać i słychać ich jak walczą o swoje. Zróbmy i my coś co będzie uwidoczniało problem. Odpowiedz Link Zgłoś
220wolt Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 13:03 Sek w tym ze slychac najbardziej, kiedy zrobia "dym" jak przy wygwizdywaniu Kochalskiego podczas otwarcia MArszalkowskiej. Nie pamietam, zeby gazety kiedykolwiek pisaly tak duzo o rowerach jak po tym wydarzeniu. Zdjecia mozna robic, ale najlepiej byloby to uzgodnic z gazeta, zeby oglosili swoisty "konkurs". Wtedy moze wiecej osob by przyslalo. Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 13:08 > Zdjecia mozna robic, ale najlepiej byloby to uzgodnic z gazeta, zeby oglosili > swoisty "konkurs". Wtedy moze wiecej osob by przyslalo. Cóż, myślę, że ktoś z Redakcji te słowa przeczyta i pomysł rozważy. Natomiast gdyby ktoś chciał słać zdjęcia do straży miejskiej: ul. Czerniakowska 130/132 00-454 Warszawa, komenda@strazmiejska.waw.pl - wirtualną skrzynke pocztową też można im zatkać:) Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 13:12 można też słać opinie dotyczące pracy straży miejskiej na mail: opinie@strazmiejska.waw.pl, ale taka korespondencja musi spełniac te warunki (przekopiowane z ich stron www): Informujemy, że w przypadku skierowania do Straży Miejskiej m. st. Warszawy za pomocą poczty elektronicznej korespondencji mającej cechy skargi lub wniosku, warunkiem wszczęcia postępowania wyjaśniającego (zakończonego powiadomieniem wnoszącego sprawę o sposobie jej rozpatrzenia) jest spełnienie wymogów określonych w art. 63 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. nr 98 poz. 1071 ze zm.). Oznacza to, że treść kierowanej korespondencji powinna zawierać co najmniej wskazanie osoby (imienia i nazwiska) wnoszącego, jego adresu (kodu pocztowego, miejscowości, ulicy i numeru domu) oraz przedmiotu sprawy, której dotyczy. Korespondencja nie spełniająca powyższych wymogów będzie traktowana niestety jako anonimowa opinia i wykorzystana jedynie w celach służbowych Ja im zaraz poślę jakiś list miłosny:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KW Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: 83.238.15.* 13.06.06, 13:09 To zróbmy tak. Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 13:13 Gość portalu: KW napisał(a): > To zróbmy tak. No to lu:) Kto ma cyfrówkę, niech rusza w miasto. Daleko nie trzeba będzie pewnie iść, żeby upolować źle parkujących mistrzów kierownicy. Odpowiedz Link Zgłoś
220wolt Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 13:16 Wyslalem maila na stoleczna@agora.pl Jak ktos jest leniwy, to sluze gotowym tekstem. Im wiecej maili, tym wieksza szansa, ze sie zainteresuja. Temat: Propozycja akcji w sprawie nielegalnego parkowania Dzien dobry, Pisze w zwiazku z ostatnimi artykulami o samochodach blokujacych chodniki. Pomyslalem, ze byc moze gazeta moglaby zachecic czytelnikow do przysylania jak najwiekszej liczby zdjec nielegalnie zaparkowanych samochodow utrudniajacych zycie pieszym, rowerzystom i inwalidom. Byc moze bylaby to jakas forma nacisku na SM, zeby nie mogla twierdzic, ze jest to problem "okresowy". Mozna tez zachecac czytelnikow zeby przysylali te same zdjecia Strazy Miejskiej na adres opinie@strazmiejska.waw.pl Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 13:28 Do tego możemy jeszcze dodać inną akcję - poniżej tekst listu do straży miejskiej: roześlijmy go wśród znajomych, niech wysyłają do straży i przekażą pomysł dalej. Może zbierze się choć kilkaset listów:) Szanowni Państwo, Jako mieszkańcy Warszawy pragniemy wyrazić nasz niezadowolenie brakiem odpowiedniego zainteresowania Straży Miejskiej problemem parkowania w naszym mieście. Wbrew temu co Państwo mówią w mediach, nie jest to problem ani błahy, ani sezonowy. Zastawione są chodniki, ścieżki rowerowe, przejścia dla pieszych, skrzyżowania, miejsca dla osób niepełnosprawnych, tereny zielone. Pomijając względy estetyczne, nieprzepisowe parkowanie tworzy zagrożenie dla pieszych i kierowców, prowadzi do niszczenia publicznego mienia (trawniki). Kierowcy nie bez powodu czują się bezkarni - reakcja Straży Miejskiej na zgłoszenie trwa czasami i kilkanaście godzin, co sprawia, że interwencje na ogół są spóźnione bezsensowne. Czasami patrol nie przyjeżdża wcale. Rozumiemy, że parkowanie nie jest jedynym polem działania Straży Miejskiej, ale stopień zaniedbania tej dziedziny jest dla nas, mieszkańców Warszawy, niezrozumiały, w związku z czym prosimy o zwiększenie liczby patroli drogowych. Z poważaniem, (tu podać dane, adres, zgodnie z wymogami). I coś takiego puśćmy w świat po naszych znajomych:) Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Losy dzisiejszego zgłoszenia 13.06.06, 15:24 Właśnie dzwoniłem na mój ulubiony 986: moje zgłoszenie z godziny 08:07 - status: niezrealizowany, oczekujący... 7,5 h to za mało. A jest prawie 16, zaraz się zaczną te auta rozjeżdżać po domach... o 22 przyjedzie załoga, stwierdzi, że jest pusto i wszscy będą szczęśliwi. Odpowiedz Link Zgłoś
220wolt Re: Losy dzisiejszego zgłoszenia 13.06.06, 15:36 "Norma", co tu duzo gadac. Pomyslalem, ze z innych akcji mozna by jeszcze zrobic masowe dzwonienie do SM. Nie wiem ile maja zgloszen, ale nie trzeba by chyba wiele, zeby calkowicie zablokowac im system. Numery zgloszen i rejestracje zanotowac (mozna zrobic nawet w watku), wydrukowac i wreczyc w swietle jupiterow Kochalskiemu. Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: Losy dzisiejszego zgłoszenia 13.06.06, 15:43 Pomyslalem, ze z innych akcji mozna by jeszcze zrobic masowe dzwonienie do SM. > Nie wiem ile maja zgloszen, ale nie trzeba by chyba wiele, zeby calkowicie > zablokowac im system. Numery zgloszen i rejestracje zanotowac (mozna zrobic > nawet w watku), wydrukowac i wreczyc w swietle jupiterow Kochalskiemu. Blokować 986 nie trzeba, bo i bez tego trzeba czasem poczekać kilka minut zanim się ktoś złosi. Swoją drogą: czemu 986 nie jest bezpłatne jak 112 lub 997? Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: Losy dzisiejszego zgłoszenia - EPILOG 14.06.06, 08:16 Zadzwoniłem dziś - załoga dotarła o 20:30 (12,5 h po zgłoszeniu), nie potwierdziłą zgłoszenia. Jasne, parkukują cały dzień nieprawidłowo pracownicy biurowców. A aż tylu pracoholików w nich nie ma, żeby o 20:30 wszyscy jeszcze w pracy siedzieli... Odpowiedz Link Zgłoś
pawel_xx Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 13:30 > Jak ktos jest leniwy, to sluze gotowym tekstem. > Im wiecej maili, tym wieksza szansa, ze sie zainteresuja. Może w tym szaleństwie jest metoda ? Kilka zdjęć z komentarzem wysłać nie zaszkodzi :) Pozdrawiam Paweł X Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 13:33 jestem pod wrazeniem a moze chlopaki reaktywujcie ORMO? i IRCHe przy okazji Odpowiedz Link Zgłoś
220wolt Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 13:37 Potwierdzasz moje przypuszczenia, ze komunizm w tym kraju dokonal straszliwych spustoszen. Wszelkie spoleczne zaangazowanie jest albo wysmiewane albo traktowane podejrzliwie. To tez charakterystyczne dla krajow trzeciego swiata. Jakby zobaczyl kogos na ulicy, kto podnosi rzucony papier i wyrzuca do kosza, to tez pewnie uwazasz go za spadkobierce ORMO... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 13:43 mamy inne wyobrazenia na temat spolecznego zaangazowania misiu spolecznie to moglbys chodzic po chodniku i pouczac kierowcow o niewlasciwosci ich postepowania ,albo zbierac papierki to co ty proponujesz jest zwyklym ordynarnym donosem o mialkosci twojego umyslu swiadczy zreszta ten tekst o papierku-ni przypial ,ni przylatal Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 13:49 > to co ty proponujesz jest zwyklym ordynarnym donosem > o mialkosci twojego umyslu swiadczy zreszta ten tekst o papierku-ni > przypial ,ni przylatal A jak ktoś ci okradnie mieszkanie, to jak pójdziesz z tym na policję, to też będzie donos, zwykły i ordynarny? W imię czego mam nie DONIEŚĆ na kogoś, kto łamie prawo? Jeśli zgłoszenie kogoś, kto łamie paragrafy będziemy traktować jako donos, nigdy nie wykształci się u nas poszanowanie dla tychże paragrafów. Zawsze będą funkcjonować koperty, prezenty... A Tobie radzę pohamować się w ferowaniu wyroków o czyichś zdolnościach intelektualnych. Mówienie o miałkości umysłu na podstawie kilku wypowiedzi na forum nie świadczy o Tobie zbyt dobrze... Odpowiedz Link Zgłoś
pawel_xx Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 13:49 > to co ty proponujesz jest zwyklym ordynarnym donosem A jak widzisz, że jacyś dresiarze kogoś biją, to też nie dzwonisz po policję ? Przecież dla Ciebie to tylko "zwykły ordynarny donos", tylko z innego paragrafu. Zastanów się. Paweł X Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 14:01 no to musisz juz teraz byc konsekwentny-skoro zdecydowales sie na wrzucanie do jednego worka wykroczenia ,ktore moze byc ukarane mandatem wartosci 50 zl i pobicia czlowieka ,stanowiacego przestepstwo ,to bedziesz musial fotografowac ludzi palacych na przystankach,przechodzacych przez jezdnie w niedozwolonym miejscu ,jezdzacych rowerem po przejsciach dla pieszych,albo na rolkach po jezdni.Podobnie jak w przypadku samochodow zdjecia przesylaj na adres policji i strazy miejskiej,oni beda sie musieli zajac identyfikacja "przestepcow".Przy okazji zapewne zmowia za ciebie jakas zdrowaske,ze nareszcie maja co robic i moga sie zajac konkretna praca zamiast sciaganiem zlodziei i piratow drogowych. Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 14:13 Przy > okazji zapewne zmowia za ciebie jakas zdrowaske,ze nareszcie maja co robic i > moga sie zajac konkretna praca zamiast sciaganiem zlodziei i piratow drogowych. Od ścigania złodziei jest policja. A od tego, żeby się zająć takimi pierdołami jak palenie w miejscach publicznych, naklejanie plakatów na przystankach, parkowanie jest straż miejska. A tak w ogóle, to rozumiem, że dzielisz różne kodeksy na takie, których trzeba przestrzegać i takie których przestrzegać nie trzeba, bo mówią o ,,pierodłach"? Pogratulować Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 14:24 a TY??? zawsze przechodzisz przez jezdnie w miejscu dozwolonym? nigdy nie przejechales przez jezdnie rowerem po przejsciu dla pieszych? nigdy nie sciagales podczas sprawdzianu ? nigdy w zyciu nie jechales bez biletu autobusem lub tramwajem? nigdy nie piles piwa w parku,szkole,na uczelni? nigdy nie zdarzylo ci sie wyprowadzic psa bez smyczy? nigdy nikomu nie zaklociles ciszy nocnej? placisz abonament RTV? i czy doniosles na siebie do strazy miejskiej ,nauczycielowi ,lub na policje ? Jesli nie doniosles ,to jestes klasycznym wyznwca myli spolecznej zwanej w tym kraju polactwem-inni musza prawa przestrzegac,ale mi od czasu do czasu wolno je zlamac Natomiast jesli nigdy Ci sie nie zdarzylo popelnienie jakiegokolwiek wymienionego (i niewymienionego) powyzej "przestepstwa",to pozwol ze zloze Ci szczere gratulacje i wyraze zadowolenie - pierwszy raz w zyciu zdazylo mi sie rozmawiac -szkoda ,ze wirtualnie-z czlowiekiem swietym za zycia Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 14:29 Gość portalu: kixx napisał(a): > a TY??? A ja jak popełnię jakieś z wymienionych przez Ciebie wykorczeń, jestem świadom, że to wykroczenie. I jak ktoś na mnie doniesie, to nie uważam go za konfidenta, tylko za osobę, która korzysta ze swoich praw. I do głowy mi nie przychodzi, żeby odwracać sytuację do góry ogonem i z siebie robić ofiarę, a z ,,donosiciela" winowajcę... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 14:32 bez komentarza Odpowiedz Link Zgłoś
kazuyoshi78 Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 17:53 > no to musisz juz teraz byc konsekwentny-skoro zdecydowales sie na wrzucanie > do jednego worka wykroczenia ,ktore moze byc ukarane mandatem wartosci 50 zl > i pobicia czlowieka ,stanowiacego przestepstwo ,to bedziesz musial > fotografowac > ludzi palacych na przystankach,przechodzacych przez jezdnie w niedozwolonym > miejscu ,jezdzacych rowerem po przejsciach dla pieszych,albo na rolkach po > jezdni.Podobnie jak w przypadku samochodow zdjecia przesylaj na adres policji > i strazy miejskiej,oni beda sie musieli zajac > identyfikacja "przestepcow".Przy > okazji zapewne zmowia za ciebie jakas zdrowaske,ze nareszcie maja co robic i > moga sie zajac konkretna praca zamiast sciaganiem zlodziei i piratow > drogowych. Każdy zgłasza odpowiednim służbom takie wykroczenia, jakie jemu samemu najbardziej przeszkadzają, a nie wszystkie jak leci. Jednym przeszkadza młodzież pijąca piwo na skwerku, innym osobnik palący na przystanku, a jeszcze innym nieprawidłowo zaparkowany samochód. Każdy może zgłosić to, co uzna za stosowne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 18:03 yhm jednoczesnie majac nadzieje,ze te ktorych autorem jest on sam ujda uwadze strazy miejskiej ,czy innego "spolecznie" nastawionego obywatela nie widzisz moralnej dwuznacznosci w takim postepowaniu ,gdy sprawca wykroczenia kabluje na sprawce innego wykroczenia tlumaczac to obywatelska ,czy prospoleczna postawa ?? Odpowiedz Link Zgłoś
kazuyoshi78 Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 18:17 Nie dorabiajmy na siłę ideologii. Nielegalnie zaparkowany samochód bardzo często najzwyczajniej w świecie _przeszkadza_ (np. pieszemu, rowerzyście, zasłania widocznosc innemu kierowcy). I właśnie dlatego czasem zgłasza się to odpowiednim służbom, a nie z powodu "postawy prospołecznej". A osobnika popijającego piwkow miejscu publicznym nie zgłosze nigdy, bo mi to _nie przeszkadza_. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 18:20 to nie ja dorabiam tu ideologie forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=752&w=43511057&a=43538366 Odpowiedz Link Zgłoś
kazuyoshi78 Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 18:23 Rozstrzygnijcie to między sobą, ja piszę w swoim imieniu. Jestem skłonny zgłosić to, co przeszkadza mi osobiście. I tyle. A nie ukrywam, że samochód zaparkowany na drodze dla rowerów przeszkadza mi znacznie bardziej, niż koleś pijący piwko na ławce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 18:29 piszesz co Tobie przeszkadza,ale uzywasz moich slow,ktore sa konsekwencja uzycia przez tych,z ktorymi rozmawialem okreslonych argumentow-wlasnie m.inn.spolecznej postawy i dla mnie Twoje wyjasnienie jest do przyjecia,natomiast wyjasnienie zawarte w tamtym poscie traci hipokryzja i tyle na ten temat Odpowiedz Link Zgłoś
220wolt Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 18:38 Nie rozumiem co tu ma ideologia do rzeczy. Juz ci to wyjasnil kazuyoshi. Zglaszam to, co mi przeszkadza, trudno zebym walczyl z calym swiatem. A ze nie kazdy jest doskonaly? O ile pamietam to wlasnie marksisci zakladali, ze czlowiek z natury jest dobry i skutki wszyscy pamietamy. Wielu Polakom sie wydaje, ze jakby tylko sypnac deszczem euro, to od razu bedziemy miec tutaj Luksemburg albo Szwajcarie. A tak naprawde to kraje te wygladaja inaczej takze dlatego, ze ludzie reaguja na lamanie prawa, potrafia aktywnie patrzec wladzy na rece (i to w kwestiach innych niz ekonomiczne) i zalezy im na tym jak wyglada swiat za ich drzwiami wejsciowymi. To jest kapital spoleczny, ktorego nie mozna kupic za pieniadze. A Polacy potrafia tylko narzekac, a ludzi ktorzy angazuja sie spolecznie wysmiewac jako nawiedzonych frajerow albo wyzywac od konfidentow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 20:48 nie pisz chociaz o swojej spolecznej misji spolecznie mozna dzialac pomagajac kalekim dzieciom,chorym w hospicjach,czy bezdomnym od egzekwowania przestrzegania prawa jest policja i straz miejska-ty jako ,ktos komu przeszkadza istniejacy stan rzeczy mozesz zglaszac na policje i straz zle zaparkowane samochody,a w przypadku braku reakcji probowac wplynac na tych,ktorzy winni sa zaniechania interwencji poprzez prase,przeloznych,czy urzedy.Ale wymierzanie samemu sprawiedliwosci poprzez slanie zdjec z donosami mi sie kojarzy najbardziej z ludzmi z listy Wildsteina,ktorzy jak wiadomo rowniez wypelniali swoj obywatelski obowiazek Odpowiedz Link Zgłoś
220wolt Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 16.06.06, 00:44 No i wlasnie o to chodzi, zeby wplynac na wladze przez prase. Ciesze sie ze to wreszcie zalapales i tym samym laskawie wyraziles swoja zgode na proponowana przeze mnie akcje. Pozdrawiam Twoj "konfident" Odpowiedz Link Zgłoś
220wolt Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 13:54 > ich postepowania ,albo zbierac papierki > to co ty proponujesz jest zwyklym ordynarnym donosem > o mialkosci twojego umyslu swiadczy zreszta ten tekst o papierku-ni > przypial ,ni przylatal Kixx, przyznaje sie do winy - nie nalezy w dyskusjach znizac sie do poziomu rozmowcy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 14:03 ciekawe do kogo pijesz,poziom o ktorym wspomnialem jest widoczny od duzo wczesniejszej godziny niz ta ,w ktorej ja zaszczycilem swa skromna osoba ten watek Odpowiedz Link Zgłoś
220wolt Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 14:16 Trudno zebym traktowal powaznie trolla, ktory wchodzi na forum i w pierwszym poscie zaczyna od osobistych atakow. Bez odbioru, nie mam ochoty na pyskowke. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kixx Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: *.acn.waw.pl 13.06.06, 14:27 trzeba bylo nie odpowiadac,teraz juz przepadlo-w pyskowke juz sie wdales ps.bez odbioru Odpowiedz Link Zgłoś
pawel_xx Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 13:27 > Nie pamietam, zeby gazety kiedykolwiek pisaly tak > duzo o rowerach jak po tym wydarzeniu. Bo Kochalski jest z PiS, a GW uwielbia tej partii dogryzać. A tu był świetny pretekst. Natomiast, jak po Warszawie, w zbożnym celu przejechała Masa na Autyzm ( ponad 1700 rowerzystów ), to GW nie wspomniała o tym nawet słowem. Paweł X Odpowiedz Link Zgłoś
d_ost Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 13:30 > Natomiast, jak po Warszawie, w zbożnym celu > przejechała Masa na Autyzm ( ponad 1700 > rowerzystów ), to GW nie wspomniała o tym > nawet słowem. > Wolność zgromadzeń jest zagwarntowana w konstytucji. Prawo do łamania kodeksu drogowego - nie. to by chyba kończyło dyskusję. Odpowiedz Link Zgłoś
220wolt Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 13:33 Masz na mysli mase? Od paru lat jest legalnym przejazdem. Odpowiedz Link Zgłoś
pawel_xx Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 13:36 To znaczy niby gdzie i kiedy PoRD było łamane ? Jeśli piszesz o Masie na Autyzm, to wiedz, że była to legalna demonstracja, z wszelkimi wymaganymi zezwoleniami, z obstawą Policji i SM. Ale to już zdecydowanie odbiega od tematu wątku, więc może zakończmy tą dygresję. Paweł X Odpowiedz Link Zgłoś
220wolt Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 13:31 Ale nie tylko Gazeta pisala, bylo tez duzo w Rzepie i ZW... Aaaa, zapomnialem, ze to pewnie UKLAD sie obudzil ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
anmanika Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 13.06.06, 13:34 Jak tylko będę miała czas to pójdę w miasto z cyfrówką, szczególnie na J.P. Marchlewskiego bo tam lubią rozjeżdżać przechodniów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jozio Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: 195.94.198.* 13.06.06, 15:37 Zgadzam się z Panem w zupełności, to co Pan opisał jest niestety prawdą, która również mnie drażni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ala Re: Uwolnić chodniki dla pieszych IP: *.aster.pl 13.06.06, 19:16 Zapraszam na ul. Darwina - Namysłowska - psy biegają luzem, samochody jeżdżą po trawnikach, a Panowie Ze Straży Miejskiej i Policji chodzą i jeżdżą, ale nawet nie reagują (za co im płacą). Nie bardzo wiem po co Oni chodzą, do pracy nie przychodzi się na spacer. Odpowiedz Link Zgłoś
bullowy Re: Uwolnić chodniki dla pieszych 14.06.06, 12:47 a jak psy mają biegac, nie luzem? Odpowiedz Link Zgłoś