Dodaj do ulubionych

Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tras...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.07, 01:55
No żesz ku.. jego mać!! W tym mieście nigdy nie powstaną normalne drogi!!
Obserwuj wątek
    • Gość: grinpis Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr IP: *.chello.pl 04.08.07, 02:49
      Nie ałtostradom przez miasto. W rzadnym cywilizowanym kraju nie ma ałtostrady przez tereny zamieszkane. Więcej drug rowerowych
      • Gość: kierowca [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.07, 10:58
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • gazetajudasza Tak rzadzi Gronqwa-Waltz POwiernictwa Pruskiego 05.08.07, 06:28
          No to mamy super Gronqwe-Zaraze POniemiecka
          • Gość: płyń z Wisłą! Re: Tak rzadzi nieudacznik kaczor i jego świta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.07, 10:20
            To jest inwestycja rządowa jakbyś nie wiedział.
            • stasi1 czy to ważne że inwestycja rządowa?Przecież 05.08.07, 10:26
              kaczory z tym nic nie mają wspólnego że urzędnicy zawinili! To wszystko wina
              układu! Jakby nie było go to już po tym przedłużeniu byśmy jeździli.

              > To jest inwestycja rządowa jakbyś nie wiedział.
      • Gość: jacek226315 Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr IP: *.proxy.aol.com 05.08.07, 15:34
        gosc portalu grinpis napisal.W rzadnym/winno byc zadnym/cywilizowanym kraju nie
        ma autostrad przez tereny zamieszkale: zapraszam do New Yorku tu chyba jest
        wiekszy ruch i wiecej mieszkancow niz w Warszawie i jakos nikomu West Side i
        FDR Highway czy QB Highway nie przeszkadza.Tylko trzeba budowac z glowa.No ale
        dlatego Polska to zascianek byla jest i bedzie. A Tobie Grinpis radze wrocic do
        podstawowki i podszkolic ortografie., bo na razie to green to masz w glowie
        • Gość: festus Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr IP: 212.76.37.* 06.08.07, 15:33
          Przyganiał kocoł garnkowi!
          Piszesz o terenach ZAMIESZKAŁYCH. Ciekawe pod jakim adresem mieszkają te tereny?
    • karolarat Czy GDDKiA umie przygotować dokumenty? 04.08.07, 06:15
      Sąd stwierdził oczywiste niedociągnięcia w dokumentacji. Koniec. Kropka.
      • Gość: k2 Re: Czy GDDKiA umie przygotować dokumenty? IP: *.chello.pl 04.08.07, 08:28
        Do karolarat,
        kupiłeś mieszkanko z widokiem na trawę a teraz dowiedziałeś że będzie autostrada? Jakie to przykre:(
        • Gość: Mario Re: Czy GDDKiA umie przygotować dokumenty? IP: *.centertel.pl 05.08.07, 19:54
          Jak chcesz miec mieszkanie z widokiem na trawe to kup dom w Skiroławkach np. a
          nie prawie w centrum miasta. Ale sprawnie jezdzic kazdy by chcial....
      • fagusp Re: Czy GDDKiA umie przygotować dokumenty? 04.08.07, 12:00
        A wiesz chociaż dlaczego? Zielone Mazowsze do spółki ze stowarzyszenem SISKOM
        zakwestionowało obliczenia ilości tlenków azotu i CO2 emitowanych do atmosfery
        w wyniku zwiększonego ruchu drogowego. Bo wg skarżących nie uwzględniono liczy
        pasów na drogach odprowadzających ruch (czytaj: nie zlecono "ekspertyz" na
        policzenie pasów). Idąc dalej tropem absurdu, przy planowanej budowie estakady
        Doliny Służewieckiej trzeba będzie uwzględnić ograniczenia przepustowści jakie
        powstanę na skutek korka w dojeździe do McDonalda róg Modzlewskiego, ze
        szczególnym uwzględniem pójścia do toalety pracownika wydającego hamurgery
        wprost do samochodu.
        • Gość: bolo SISKOMu proszę w to nie mieszać IP: *.chello.pl 04.08.07, 14:26
          Treść wniosku SISKOM jest opublikowana i nic na ten temat tam nie ma:
          siskom.waw.pl/s8.htm#dzialania
    • Gość: wer Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tras.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.07, 08:10
      "- Już mam tego dość. Chyba żadna droga nie powstanie, bo wszystko będzie
      oprotestowane - tak na informację o uchylenie pozwolenia na budowę zareagował
      Wojciech Dąbrowski, szef Generalnej Dyrekcji Krajowych i Autostrad na Mazowszu."

      Panie Szefie - jak ma Pan dość, to może dymisja? Bo jak na razie widać, że jest
      Pan miernotą niepotrafiącą przygotować projektu zgodnego z prawem. Lub jest Pan
      miernotą niepotrafiącą zmusić do tego zespół podległych sobie osób. Tu nie
      chodzi o to, że są protesty, tu chodzi o to, że ma Pan w tyłku prawo.
    • Gość: Jan Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tras.. IP: *.chello.pl 04.08.07, 09:17
      Oto Polska właśnie...
    • Gość: DROGA Jak ma dość to niech porządnie się przygotują IP: *.chello.pl 04.08.07, 10:06
      Decyzja sądu świadczy o tym że inwestycja była źle przygotowana. Jedynymi
      winnymi są urzędnicy inwestora!
      • Gość: Malgosia Re: Jak ma dość to niech porządnie się przygotują IP: *.aster.pl 04.08.07, 10:19
        W urzedzie wojewodzkim tez powinny poleciec glowy, ze wydali decyzje na
        podstawie niepelnej dokumentacji! To granda!
        • Gość: ORP Re: Jak ma dość to niech porządnie się przygotują IP: *.chello.pl 04.08.07, 11:00
          A najlepsze ze sie debile dowiedzieli o wszystkim z gazety. K%&!
    • Gość: obserwator Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tras.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.07, 11:05
      A co na to Pani Prezydent Warszawy? Zaniemówiła? Od dawna nic nie słychać a
      efektów pracy nie ma żadnych. Ogranicza się do podpisywania listy płac! A tyle
      obiecywała. Tak jak całe PO... Wybierzemy Tuska do rządu to cisza i lenistwo
      rozszerzy się z Warszawy na całą Polskę. Ech, wyborcy, zastanówcie się na kogo
      głosować?
      • Gość: ORP Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr IP: *.chello.pl 04.08.07, 11:07
        To inwestycja rzadowa. GDDKiA i wojewoda to rzad a nie miasto. Chyba nic nie
        zrozumiales ciołku.
        • Gość: Pan Samochodzik Do wszystkich przeciwników budowy dróg IP: *.sds.uw.edu.pl 04.08.07, 14:02
          Oprotestowywanie wszelkich pozwoleń wydłuża czas budowy, podwyższa koszty
          inwestycji ale jej nie niweczy. I jeśli tego nie zrozumiecie, nie będzie
          terminowo dotrzymywana żadna budowa wszelkich dróg. Dróg, które jednak kiedyś
          powstaną. A teraz sami stoicie w korkach, wdychacie spaliny, wkurzacie się,
          zamiast spokojnie i bezpiecznie oraz szybko podjechać pod dom elegancką
          obwodnicą (autostradą, ekspresówką). To się nazywa hipokryzją: obok mego domu
          nie, ale obok sąsiada tak. A najlepiej dokuczyć, przeszkadzać i oszukiwać. Na
          chama, na Polaka...
          • Gość: Malgosia Re: Do wszystkich przeciwników budowy dróg IP: *.aster.pl 04.08.07, 14:10
            Wypraszam sobie. Jestem za rozsadnym budowaniu drog. Mieszkam na Chomiczowce i
            do glowy mi nie przyszlo protestowac przeciw trasie S7, tak jak reszta
            mieszkancow to robi. Wie, ze potrzebna jest i tyle, sama pewnie bede z niej
            korzystac. A ze decyzja zostala wydania niezgodnie z prawem, a durne GDDiK nie
            potrafi przygotowac kompletu dokumentow, to juz nie wina tych co
            zaprostestowali. Oczywiscie nikt za to nie beknie i nadal beda siedziec na
            urzedniczych stolkach... Wrrrr
    • robert_wwa Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr 04.08.07, 16:10
      Jak to ktoś wyżej napisał, niech pan Dąbrowski razem z kolegami się zwolni bo to
      GDDKiA przygotowywała dokumenty, a mazowieccy to zatwierdzili i oni też niech
      się pakują. Bo sąd nie decydował czy inwestycja jest słuszna czy nie, zasadna
      ekonomicznie itd. Tylko decydował czy wszystko było zgodnie z prawem. A więc
      orzekł że urzędnicy na którymś etapie zawalili.
      Jeśli prawo jest złe to trzeba je zmieniać, ale dopóki jest takie jak jest
      trzeba się dostosować. A nie narzekać jak urzędnik z GDDKiA.
    • Gość: płyń z Wisłą! Spuścić nareszcie z Wisłą zakłamanych pieniaczy! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.08.07, 16:24
      Tylko żeby to zrobić dobrze, trzeba lepszych urzędników, którzy nie będą popełniać takich błędów...
      • Gość: xyz Re: Spuścić nareszcie z Wisłą zakłamanych pieniac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.07, 16:48
        dla nie zorientowanych w temacie powiem tyle że chodzi właśnie o te nowe
        ekspertyzy na których zarabia się najwięcej lewych pieniędzy i wszystkie
        przetargi sąwłaśnie tak przygotowywane żeby można znależć lukę i je
        powtórzyć.Jeśli macie kogoś znajomego w urzędach to popytajcie.Ekspertyzy to
        najleprza kasa i im ich więcej tym lepiej bo od każdej idzie odpowiednia
        działka.
        • plyn_z_wisla Re: Spuścić nareszcie z Wisłą zakłamanych pieniac 04.08.07, 17:18
          Gość portalu: xyz napisał(a):

          > dla nie zorientowanych w temacie powiem tyle że chodzi właśnie o te nowe
          > ekspertyzy na których zarabia się najwięcej lewych pieniędzy
          To wychodzi na to, że lepszy dla społeczeństwa był ten układ za Piskorskiego, bo wtedy zarabiali też na budowaniu a nie tylko na ekspertyzach.
          A co nam po ekspertyzach, jak budowali tunel za Piskorskiego, to ktoś się może i nachapał, ale tunel jest i można nim pojechać, a ekspertyzą to se nawet d..y nie podetrę...
    • Gość: jarni44 Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.07, 00:14
    • Gość: jarni44 Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.07, 00:17
      To chyba robią badziewiaki, które zmuszają nas do tego, żebyśmy w naszym
      miescie umarli w korkach. Niech wrócą do siebie, może wtedy nie będzie nam
      potrzebne tyle nowych dróg.
    • stasi1 może wystarczyło tylko stosować się co do 05.08.07, 10:24
      przepisów? W końcu tu była ewidentna wina urzędników!
      < Już mam tego dość. Chyba żadna droga nie powstanie, bo wszystko będzie
      oprotestowane - tak na informację o uchylenie pozwolenia na budowę zareagował
      Wojciech Dąbrowski, szef Generalnej Dyrekcji Krajowych i Autostrad na Mazowszu>
    • ambush Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr 05.08.07, 13:30
      Tych z GDDKIA wyslac razem z PIS + LIS + S + LPR na ksiezyc. Zamiast zmieniać
      prawo, to siedzą na 6 tyg. wakacjach!!!. O euro 2012 to już nawet możemy nie
      myśleć, trzeba jak najszybciej oddać tą impreze teraz, będzie mniejszy wstyd.
      Tragedia. W tym roku GDDIKA odda 7 km autostrady!!!!!!!!!!!!!!.
    • bobcat0210 Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tras.. 06.08.07, 08:21
      ŻADNA inwestycja, nawet te o najwyższym znaczeniu, nie może ruszyć z miejsca.
      Zawsze znajdzie się jakiś warchoł, który to oprotestuje. Oto kolejny przykład
      chorego prawa, że tego typu sobiepaństwo jest wogóle brane pod uwagę.
      Uprzedzając ewentualne pytania czy ja osobiście chciałbym mieć pod nosem
      autostradę - odpowiadam: jeśli ktoś w nie może żyć bez szmeru strumyka, śpiewu
      ptasząt i kumkania żabek - to po jaką cholerę mieszka w stolicy? Uroczysk w
      Polsce jest od pyty, a ich ceny maleją.
    • Gość: freeman Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tras.. IP: 193.24.24.* 06.08.07, 08:52
      Znowu ekoterroryści chcą characzu. Gnojki!!!
      • Gość: Wojtek S. Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.07, 11:57
        Za stary jestem aby komentować wulgaryzmy.

        Nie wszystkie organizacje pozarządowe przyjmują ekoharacze, tak samo jak nie
        wszyscy urzędnicy, OK?

        Inwestycje - nie tylko drogowe, ale ogółem - powinny być przygotowywane i
        realizowane dobrze oraz zgodnie z prawem. Dopóki nie są i niezależne sądy to
        stwierdzają - to tych inwestycji nie ma. To się nazywa Państwo prawa i dużo
        lepiej mi się w takim żyje.
        • bobcat0210 Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr 06.08.07, 12:23
          Po dwakroć zgodna.
          Po pierwsze: inwestycje powinny być przygotowane i realizowane zgodnie z
          prawem. Dodajmy w tym miejscu: mądrym, spójnym i logicznym prawem, które służy
          pożytkowi ogółu obywateli. Nie można użyć tych określeń w stosunku do prawa,
          które wprowadza i toleruje sytuację wstrzymania inwestycji będącej
          dobrodziejstwem dla dziesiątków (a może nawet setek) tysięcy ludzi dziennie -
          tylko dlatego że jakiś warchoł krzyknął Liberum Veto. A on tylko skorzystał z
          możliwości, jakie mu stwarza prawo. Otóż to jest raczej bubel prawniczy, chore
          prawo, który powinno być jaknajspieszniej zmienione.
          Po drugie: nie wszystkie organizacje pozarządowe przyjmują ekoharacze. Powiem
          więcej: przytłaczająca większość jest uczciwa i odwala kawał bardzo pożytecznej
          społecznie roboty. Ale owo wspomniane chore prawo stworzyło możliwość, że
          wystraczy jedna czarna owca, która z pobierania ekoharaczy uczyniła sobie
          wygodny sposób na życie (domyśla się Pan kogo mam na myśli) aby KAŻDĄ
          inwestycję skutecznie zablokować.
          • Gość: aurita Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr IP: 212.87.0.* 06.08.07, 12:32

            rozumiem ze "warchol" odnosi sie do niezawisłego sadu ???

            > tylko dlatego że jakiś warchoł krzyknął Liberum Veto
            • bobcat0210 Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr 06.08.07, 15:37
              Chyba się niejasno wyraziłem. Niezawisły sąd musi stać na straży prawa i
              poruszać się w przestrzeni wyznaczonej przez prawo. Jeśli jest to chore prawo
              (a że jest - dowodem iż byle "szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie" może
              zablokować dowolną inwestycję) - to sąd z konieczności musi stać na straży
              chorego prawa i poruszać się w przestrzeni przez nie wyznaczonej. W aktualnie
              obowiązującym systemie prawnym - sąd wydał decyzję, jaka z tego (chorego) prawa
              wynikała. Innej decyzji w państwie prawa wydać nie mógł. Chciałem tylko
              powiedzieć, że prawo dające możliwość skutecznego wrzeszczenia Liberum Veto i
              blokowania według własnego widzimisię co się tylko komu nie spodoba -
              absolutnie MUSI być zmienione. Drogą normalnych, demokratycznych procedur:
              Sejm - Senat - Prezydent - Dziennik Ustaw. I tyle.
              • Gość: Wojtek S. Trasa AK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.07, 16:23
                Zgadzam się z Panem - prawo powinno dac możliwość wyczerpującego skonsultowania
                inwestycji ze społeczeństwm, tak aby zapobiec ewentualnym odwołaniom od decyzji
                lokalizacyjnych, środowiskowych czy budowlanych. Tylko jeśli konsultacje będą
                wyczerpujące, uwzględni się wnioski mieszkańców, a oni zaakceptują inwestycję
                odwołań nie będzie.

                Dlatego konsultacje społeczne powinny trwać ok. 4 miesięcy (a nie 21 dni) - to
                ok. połowę krócej niż trwa obecnie czekanie na rozprawę odwołaczą w WSA i
                klikukrotnie krócej, jeśli idzie kasacja do NSA. Ponadto wnioski do inwestycji
                powinny być składane do inwestora, a nie do jakiegoś tam organu administracji -
                to przecież inwestor może zmienić inwestycję, a nie organ administracji. W
                ogóle konsultacje powinien prowadzić inwestor, bo wtedy faktycznie inwestycję
                można zmienić, jeśli mieszkańcom coś nie pasuje. I najlepiej przed złożeniem
                wniosku o wydanie decyzji.
                • Gość: płyń z Wisłą! Re: Trasa AK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.07, 16:59
                  Mieszkańcy mieszkańcami, ale nie tu jest pies pogrzebany.
                  Z jednej strony dokumentacji daleko do perfekcji.
                  Z drugiej - mieszkańcy nie mają takich sił i środków, nie mają takiej kasy, żeby zatrudniać prawników, którzy przegryzą się przez tysiące stron dokumentów, przestudiują tysiące paragrafó. Sami mieszkańcy po prostu nie dadzą rady - mają pracę, rodzinę. Im się naprawdę nie nudzi.
                  To nie są zwykli pieniacze, jakich pełno na Bemowie.
                  Ja widzę 2 źródła problemów:
                  1/ Deweloperzy, którzy dzięki opóźnieniu budowy ileś dodatkowch mieszkań przy trasie wcisną naiwnym, którzy nie widząc budowanej trasy za oknem zapłacą kasę za 'ciszę i spokój'.
                  2/ Organizaje pokroju Zielone Mazowsze, któ?e dzięki nagrodom, dotacjom dysponują kasą i prawnikami, a mają zacięcie by zwalczać obwodnice w Warszawie i po prostu wykorzystają każdy haczyk jaki znajdą. Najbardziej buwersujące jest to, że potęga finansowa takich 'ekologów' budowana jest dzięki PUBLICZNEJ KASIE!!! Dlatego od dawna postuluję - odciąć ekologów od kasy, od dotacji, nie dawa nagród. Dotacje dawać tym, któ?zy działają dla rozwoju miasta a nie przeciw niemu. Nie ma obowiązku hodować pieniaczy z kasy naszego miasta!!!
                  • bobcat0210 Re: Trasa AK 07.08.07, 08:41
                    Zgadzam się z Szanownym Przedmówcami, ale tylko częściowo.
                    Konsultacje - tak, ale (niestety) prawdziwym problemem jest iż
                    wspomniane przeze mnie (chore) prawo zawiera mnóstwo niejasności,
                    niespójności, możliwych wielorakich interpretacji, furtek i haczyków
                    o które każdy (jeśli tylko chce) może się zaczepić. To trzeba
                    uprościć oraz uczynić jednoznacznym i przejrzystym. A procedury
                    decyzyjne i odwoławcze (łącznie z sądowymi) zancząco przyśpieszyć.
                    Na ekoterrorystów jest prosty sposób. Otóż należy wprowdzić zasadę,
                    że jeśli oprotestują jakąś inwestycję, sprawa trafi do sądu i sąd im
                    nie przyzna racji (a decyzja sądu się uprawomocni) - płacą
                    horrendalną karę i są zobowiązani pokryć inwestorowi oraz miastu
                    wszelkie straty jakie wymienieni ponieśli w wyniku ich pieniactwa.
                    To ostudzi co bardziej zapalczywe indywidua i pseudoorganizacje
                    ekologiczne.
                    • momas Re: Trasa AK 07.08.07, 12:15
                      Zgadzam się z moimi ostatnimi przedmówcami...
                      I jeszcze chciałabym zwrócić uwagę na kolejny problem - otóż problem
                      konsultacji.
                      Owszem - jest dosyc krótki ich termin. jednakże - ILU mieszkańców,
                      potencjalnie zainteresowanych" inwestycją uczestniczy w tych
                      konsultacjach???
                      Widać liczby - niewielu. Bo reszta - zawsze ma wytłumaczenie "nic
                      nie wiedziałem/łam"
                      Bo: nie czytają lokalnej prasy, nie interesują sie ogłoszeniami
                      urzędów, nie słuchają lokalnych wiadomości. Nietstety, nawet jeżeli
                      wywoesi sie na klatce schodowej ogłoszenie - to i tak tego nie
                      zauważą. Albo nie pójdą - bo daleko, bo nie ma czasu.... Powopdów
                      znajdą się tysiące.
                      Ile osób uczestniczy w lokalnych referendacH??? Jeszcze mniejsza
                      frekwencja niż w wyborach np.radnych...
                      Zenada...
                      Ale pyszczyć zawsze łatwo!
                      I jeszcze jedno- chocby konsultacje trwały i 4 miesiące, przy
                      obecnej postawie społeczeństwa - nic to nie zmieni.
                      mam jednak wątpliwości odnośnie tego, co ktoś wyżej napisał... co
                      do składania wniosków do inwestora a nie do organu
                      administracji...Przecież to inwestor przeprowadza konsultacje (no
                      chyba, ze cos z obecnym stanem -pokręciłam)

                      Poza tym - język tych dokumentów - no, kurcze - bez gruntownej
                      wiedzy prawniczej ani rusz....
                      Bo czy rzeczywiście prawo daje możliwość różnorakiej interpretacji???
                      Wg mnie - kwestia polega na tym, żeby dobrze znać znaczenie
                      poszczegolnych zdań, łącznie z odpowiednimi przecinkami... A tego,
                      nieprawnik - nie wyłapie.
                      Organizacje ekologiczne protestują tam, gdzie w grę wchodzą duże
                      pieniądze. Jeżeli w grę wchodzi szkodliwość działania urządzenia na
                      środowisko, wprowadz przez inwestora nie mającego zbyt wiele kasy
                      lub mającego silne wpływy (np. polityczne), ale oddziałowujące na
                      niewielką liczbę mieszkańcow - siedzą cicho. Nie obchodzi ich to.

                      I jeszcze jedno. Odnośnie różnorakich ekspertyz. Zgadzam się z tym,
                      co ktoś wyżej napisał.
                      Jest to żródlo dochodu dla grona pewnych ludzi. kEkspertyza kosztuje
                      kupę kasy. A to co sie dostaje - włos sie na głowie jeży. Kupa kasy
                      za papierki, z których NIC nie wynika (tak jest w 90 procentach
                      przypadków).
                      Widziałam takie ekspertyzy - połowa czegoś takiego zwykle to dane
                      literaturowe...Zastanawia mnie tylko uczciwośc naukowców, którzy sie
                      pod tym podpisują. No cóż, ale to przecież niezła fucha....
                      I uprzedzam - nigdy nie pisałam ekspertyz i Nie zamierzam tego
                      robić.. Mam co innego do roboty. A zbyt wiele widziałam takich
                      pseudoekspertyz. I wiem, jak sie takie ekspertyzy pisze.
                      To jest chore.
                      No, ale tu wchodzą jeszcze elementy naszego chorego prawa.
                      Więc absolutnie motyw zazdrosci odpada :))

                      Czy ludzie zdaja sobie sprawę z tego, że często aby ustalić wiek
                      drzewa po wycięciu drzewa - choćby po to by ustalić wysokośc
                      nałożonej kary - trzeba powoływać biegłego? A przecież jest to
                      wiedza przyrodnicza z zakresu szkoły podstawowej...
                      A kasa idzie.... Czyja kasa???"? Pytanie retoryxczne.
                      I nie piszę o jakiś trudnych przypadkachh.... Nawet takie
                      najprostsze -gdy każdy słój widoczny gołym okiem...
    • momas Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tras.. 07.08.07, 12:18
      No i zapomniałam.... jeszcze jedno. Nawet jeżeli przeprowadzi sie
      konsultacje społeczne. Zatwierdzi sie odpowiednie wnioski z tych
      konsultacji - to przy niewilkiej liczbie osob bioracych udział w
      tych konsultacjach - ZAWSZE znajdzie sie grupa ludzi protestujących
      (bo np. oni o konsultacjach "nie wiedzieli"
      No ale to już od nas samych zależy...
      • komagane Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr 09.08.07, 21:20
        Ale jesli przeprowadzio sie konsultacje społeczne i bardzo wiele
        osób wyrazi swoje zdanie, a później inwestor i urząd postąpią
        odwrotnie?

        W sprawie obszaru ograniczonego wokół lotniska tysiące osób
        wypowiedziało sie negatywnie (nie chcą ograniczeń związanych z
        obszarem ani nie chcą rozbudowy lotniska). Zaledwie kilka osób
        wypowiedziało się za rozbudową. Konsekwencje decyzji władz widzimy
        wszyscy.

        Podobnie w sprawie przebiegu tras: GDDKiA przyjął założenie, że
        wszystkie trasy mają być w planowanych od dawna korytarzach. Efekt:
        liczne konflikty, których końca nie widać.

        Może by tak szanowna władza opracowała obowiązującą metodologię
        przeprowadzania konsultacji społecznych? Może by tak szanowny sejm
        określił, do czego służą konsultacje i w jakim stopniu opinia ich
        uczestników jest dla władz wiążąca? Moze by tak do konsultacji
        skierować projekt inwestycji wraz z propozycjami alternatywnymi? Cóż
        to za konsultacje, jesli wybór jest między: zbudujemy (trasę,
        spalarnię, lotnisko itp.) za zgodą obywateli albo mimo braku zgody
        obywateli?
        Przy takim podejściu decydentów udział w konsultacjach nie ma sensu.
        Nie ma sensu, bo nic nie daje. I tak tez ogół obywateli
        myśli, "olewając" konsultacje i zajmując się swoimi sprawami.
    • paweler1 Euro 2012 w Stolycy? 21.08.07, 13:54
      Bez drog i stadionow ? Szkoda, ze 'reprezentacyjne' miasto reprezentuje wlasnie
      Polska mieszanke- balagan, korupcje i brak gustu. Za to wszystko prawdziwi
      Warszawiacy moga podziekowac przyjezdnym wiesniakom, ktorzy badz co badz tworza
      owe miasto, chocby patafiany z wiejskiej :) Stolica rozgrywek powinien byc
      Wroclaw lub Poznan
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka