Gość: mzb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.07, 01:55 No żesz ku.. jego mać!! W tym mieście nigdy nie powstaną normalne drogi!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: grinpis Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr IP: *.chello.pl 04.08.07, 02:49 Nie ałtostradom przez miasto. W rzadnym cywilizowanym kraju nie ma ałtostrady przez tereny zamieszkane. Więcej drug rowerowych Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.07, 10:58 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
gazetajudasza Tak rzadzi Gronqwa-Waltz POwiernictwa Pruskiego 05.08.07, 06:28 No to mamy super Gronqwe-Zaraze POniemiecka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: płyń z Wisłą! Re: Tak rzadzi nieudacznik kaczor i jego świta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.07, 10:20 To jest inwestycja rządowa jakbyś nie wiedział. Odpowiedz Link Zgłoś
stasi1 czy to ważne że inwestycja rządowa?Przecież 05.08.07, 10:26 kaczory z tym nic nie mają wspólnego że urzędnicy zawinili! To wszystko wina układu! Jakby nie było go to już po tym przedłużeniu byśmy jeździli. > To jest inwestycja rządowa jakbyś nie wiedział. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek226315 Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr IP: *.proxy.aol.com 05.08.07, 15:34 gosc portalu grinpis napisal.W rzadnym/winno byc zadnym/cywilizowanym kraju nie ma autostrad przez tereny zamieszkale: zapraszam do New Yorku tu chyba jest wiekszy ruch i wiecej mieszkancow niz w Warszawie i jakos nikomu West Side i FDR Highway czy QB Highway nie przeszkadza.Tylko trzeba budowac z glowa.No ale dlatego Polska to zascianek byla jest i bedzie. A Tobie Grinpis radze wrocic do podstawowki i podszkolic ortografie., bo na razie to green to masz w glowie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: festus Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr IP: 212.76.37.* 06.08.07, 15:33 Przyganiał kocoł garnkowi! Piszesz o terenach ZAMIESZKAŁYCH. Ciekawe pod jakim adresem mieszkają te tereny? Odpowiedz Link Zgłoś
karolarat Czy GDDKiA umie przygotować dokumenty? 04.08.07, 06:15 Sąd stwierdził oczywiste niedociągnięcia w dokumentacji. Koniec. Kropka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: k2 Re: Czy GDDKiA umie przygotować dokumenty? IP: *.chello.pl 04.08.07, 08:28 Do karolarat, kupiłeś mieszkanko z widokiem na trawę a teraz dowiedziałeś że będzie autostrada? Jakie to przykre:( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mario Re: Czy GDDKiA umie przygotować dokumenty? IP: *.centertel.pl 05.08.07, 19:54 Jak chcesz miec mieszkanie z widokiem na trawe to kup dom w Skiroławkach np. a nie prawie w centrum miasta. Ale sprawnie jezdzic kazdy by chcial.... Odpowiedz Link Zgłoś
fagusp Re: Czy GDDKiA umie przygotować dokumenty? 04.08.07, 12:00 A wiesz chociaż dlaczego? Zielone Mazowsze do spółki ze stowarzyszenem SISKOM zakwestionowało obliczenia ilości tlenków azotu i CO2 emitowanych do atmosfery w wyniku zwiększonego ruchu drogowego. Bo wg skarżących nie uwzględniono liczy pasów na drogach odprowadzających ruch (czytaj: nie zlecono "ekspertyz" na policzenie pasów). Idąc dalej tropem absurdu, przy planowanej budowie estakady Doliny Służewieckiej trzeba będzie uwzględnić ograniczenia przepustowści jakie powstanę na skutek korka w dojeździe do McDonalda róg Modzlewskiego, ze szczególnym uwzględniem pójścia do toalety pracownika wydającego hamurgery wprost do samochodu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bolo SISKOMu proszę w to nie mieszać IP: *.chello.pl 04.08.07, 14:26 Treść wniosku SISKOM jest opublikowana i nic na ten temat tam nie ma: siskom.waw.pl/s8.htm#dzialania Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wer Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tras.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.07, 08:10 "- Już mam tego dość. Chyba żadna droga nie powstanie, bo wszystko będzie oprotestowane - tak na informację o uchylenie pozwolenia na budowę zareagował Wojciech Dąbrowski, szef Generalnej Dyrekcji Krajowych i Autostrad na Mazowszu." Panie Szefie - jak ma Pan dość, to może dymisja? Bo jak na razie widać, że jest Pan miernotą niepotrafiącą przygotować projektu zgodnego z prawem. Lub jest Pan miernotą niepotrafiącą zmusić do tego zespół podległych sobie osób. Tu nie chodzi o to, że są protesty, tu chodzi o to, że ma Pan w tyłku prawo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tras.. IP: *.chello.pl 04.08.07, 09:17 Oto Polska właśnie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DROGA Jak ma dość to niech porządnie się przygotują IP: *.chello.pl 04.08.07, 10:06 Decyzja sądu świadczy o tym że inwestycja była źle przygotowana. Jedynymi winnymi są urzędnicy inwestora! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Malgosia Re: Jak ma dość to niech porządnie się przygotują IP: *.aster.pl 04.08.07, 10:19 W urzedzie wojewodzkim tez powinny poleciec glowy, ze wydali decyzje na podstawie niepelnej dokumentacji! To granda! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ORP Re: Jak ma dość to niech porządnie się przygotują IP: *.chello.pl 04.08.07, 11:00 A najlepsze ze sie debile dowiedzieli o wszystkim z gazety. K%&! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tras.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.07, 11:05 A co na to Pani Prezydent Warszawy? Zaniemówiła? Od dawna nic nie słychać a efektów pracy nie ma żadnych. Ogranicza się do podpisywania listy płac! A tyle obiecywała. Tak jak całe PO... Wybierzemy Tuska do rządu to cisza i lenistwo rozszerzy się z Warszawy na całą Polskę. Ech, wyborcy, zastanówcie się na kogo głosować? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ORP Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr IP: *.chello.pl 04.08.07, 11:07 To inwestycja rzadowa. GDDKiA i wojewoda to rzad a nie miasto. Chyba nic nie zrozumiales ciołku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pan Samochodzik Do wszystkich przeciwników budowy dróg IP: *.sds.uw.edu.pl 04.08.07, 14:02 Oprotestowywanie wszelkich pozwoleń wydłuża czas budowy, podwyższa koszty inwestycji ale jej nie niweczy. I jeśli tego nie zrozumiecie, nie będzie terminowo dotrzymywana żadna budowa wszelkich dróg. Dróg, które jednak kiedyś powstaną. A teraz sami stoicie w korkach, wdychacie spaliny, wkurzacie się, zamiast spokojnie i bezpiecznie oraz szybko podjechać pod dom elegancką obwodnicą (autostradą, ekspresówką). To się nazywa hipokryzją: obok mego domu nie, ale obok sąsiada tak. A najlepiej dokuczyć, przeszkadzać i oszukiwać. Na chama, na Polaka... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Malgosia Re: Do wszystkich przeciwników budowy dróg IP: *.aster.pl 04.08.07, 14:10 Wypraszam sobie. Jestem za rozsadnym budowaniu drog. Mieszkam na Chomiczowce i do glowy mi nie przyszlo protestowac przeciw trasie S7, tak jak reszta mieszkancow to robi. Wie, ze potrzebna jest i tyle, sama pewnie bede z niej korzystac. A ze decyzja zostala wydania niezgodnie z prawem, a durne GDDiK nie potrafi przygotowac kompletu dokumentow, to juz nie wina tych co zaprostestowali. Oczywiscie nikt za to nie beknie i nadal beda siedziec na urzedniczych stolkach... Wrrrr Odpowiedz Link Zgłoś
robert_wwa Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr 04.08.07, 16:10 Jak to ktoś wyżej napisał, niech pan Dąbrowski razem z kolegami się zwolni bo to GDDKiA przygotowywała dokumenty, a mazowieccy to zatwierdzili i oni też niech się pakują. Bo sąd nie decydował czy inwestycja jest słuszna czy nie, zasadna ekonomicznie itd. Tylko decydował czy wszystko było zgodnie z prawem. A więc orzekł że urzędnicy na którymś etapie zawalili. Jeśli prawo jest złe to trzeba je zmieniać, ale dopóki jest takie jak jest trzeba się dostosować. A nie narzekać jak urzędnik z GDDKiA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: płyń z Wisłą! Spuścić nareszcie z Wisłą zakłamanych pieniaczy! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.08.07, 16:24 Tylko żeby to zrobić dobrze, trzeba lepszych urzędników, którzy nie będą popełniać takich błędów... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz Re: Spuścić nareszcie z Wisłą zakłamanych pieniac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.07, 16:48 dla nie zorientowanych w temacie powiem tyle że chodzi właśnie o te nowe ekspertyzy na których zarabia się najwięcej lewych pieniędzy i wszystkie przetargi sąwłaśnie tak przygotowywane żeby można znależć lukę i je powtórzyć.Jeśli macie kogoś znajomego w urzędach to popytajcie.Ekspertyzy to najleprza kasa i im ich więcej tym lepiej bo od każdej idzie odpowiednia działka. Odpowiedz Link Zgłoś
plyn_z_wisla Re: Spuścić nareszcie z Wisłą zakłamanych pieniac 04.08.07, 17:18 Gość portalu: xyz napisał(a): > dla nie zorientowanych w temacie powiem tyle że chodzi właśnie o te nowe > ekspertyzy na których zarabia się najwięcej lewych pieniędzy To wychodzi na to, że lepszy dla społeczeństwa był ten układ za Piskorskiego, bo wtedy zarabiali też na budowaniu a nie tylko na ekspertyzach. A co nam po ekspertyzach, jak budowali tunel za Piskorskiego, to ktoś się może i nachapał, ale tunel jest i można nim pojechać, a ekspertyzą to se nawet d..y nie podetrę... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jarni44 Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.07, 00:14 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jarni44 Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.07, 00:17 To chyba robią badziewiaki, które zmuszają nas do tego, żebyśmy w naszym miescie umarli w korkach. Niech wrócą do siebie, może wtedy nie będzie nam potrzebne tyle nowych dróg. Odpowiedz Link Zgłoś
stasi1 może wystarczyło tylko stosować się co do 05.08.07, 10:24 przepisów? W końcu tu była ewidentna wina urzędników! < Już mam tego dość. Chyba żadna droga nie powstanie, bo wszystko będzie oprotestowane - tak na informację o uchylenie pozwolenia na budowę zareagował Wojciech Dąbrowski, szef Generalnej Dyrekcji Krajowych i Autostrad na Mazowszu> Odpowiedz Link Zgłoś
ambush Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr 05.08.07, 13:30 Tych z GDDKIA wyslac razem z PIS + LIS + S + LPR na ksiezyc. Zamiast zmieniać prawo, to siedzą na 6 tyg. wakacjach!!!. O euro 2012 to już nawet możemy nie myśleć, trzeba jak najszybciej oddać tą impreze teraz, będzie mniejszy wstyd. Tragedia. W tym roku GDDIKA odda 7 km autostrady!!!!!!!!!!!!!!. Odpowiedz Link Zgłoś
bobcat0210 Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tras.. 06.08.07, 08:21 ŻADNA inwestycja, nawet te o najwyższym znaczeniu, nie może ruszyć z miejsca. Zawsze znajdzie się jakiś warchoł, który to oprotestuje. Oto kolejny przykład chorego prawa, że tego typu sobiepaństwo jest wogóle brane pod uwagę. Uprzedzając ewentualne pytania czy ja osobiście chciałbym mieć pod nosem autostradę - odpowiadam: jeśli ktoś w nie może żyć bez szmeru strumyka, śpiewu ptasząt i kumkania żabek - to po jaką cholerę mieszka w stolicy? Uroczysk w Polsce jest od pyty, a ich ceny maleją. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: freeman Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tras.. IP: 193.24.24.* 06.08.07, 08:52 Znowu ekoterroryści chcą characzu. Gnojki!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtek S. Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.07, 11:57 Za stary jestem aby komentować wulgaryzmy. Nie wszystkie organizacje pozarządowe przyjmują ekoharacze, tak samo jak nie wszyscy urzędnicy, OK? Inwestycje - nie tylko drogowe, ale ogółem - powinny być przygotowywane i realizowane dobrze oraz zgodnie z prawem. Dopóki nie są i niezależne sądy to stwierdzają - to tych inwestycji nie ma. To się nazywa Państwo prawa i dużo lepiej mi się w takim żyje. Odpowiedz Link Zgłoś
bobcat0210 Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr 06.08.07, 12:23 Po dwakroć zgodna. Po pierwsze: inwestycje powinny być przygotowane i realizowane zgodnie z prawem. Dodajmy w tym miejscu: mądrym, spójnym i logicznym prawem, które służy pożytkowi ogółu obywateli. Nie można użyć tych określeń w stosunku do prawa, które wprowadza i toleruje sytuację wstrzymania inwestycji będącej dobrodziejstwem dla dziesiątków (a może nawet setek) tysięcy ludzi dziennie - tylko dlatego że jakiś warchoł krzyknął Liberum Veto. A on tylko skorzystał z możliwości, jakie mu stwarza prawo. Otóż to jest raczej bubel prawniczy, chore prawo, który powinno być jaknajspieszniej zmienione. Po drugie: nie wszystkie organizacje pozarządowe przyjmują ekoharacze. Powiem więcej: przytłaczająca większość jest uczciwa i odwala kawał bardzo pożytecznej społecznie roboty. Ale owo wspomniane chore prawo stworzyło możliwość, że wystraczy jedna czarna owca, która z pobierania ekoharaczy uczyniła sobie wygodny sposób na życie (domyśla się Pan kogo mam na myśli) aby KAŻDĄ inwestycję skutecznie zablokować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aurita Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr IP: 212.87.0.* 06.08.07, 12:32 rozumiem ze "warchol" odnosi sie do niezawisłego sadu ??? > tylko dlatego że jakiś warchoł krzyknął Liberum Veto Odpowiedz Link Zgłoś
bobcat0210 Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr 06.08.07, 15:37 Chyba się niejasno wyraziłem. Niezawisły sąd musi stać na straży prawa i poruszać się w przestrzeni wyznaczonej przez prawo. Jeśli jest to chore prawo (a że jest - dowodem iż byle "szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie" może zablokować dowolną inwestycję) - to sąd z konieczności musi stać na straży chorego prawa i poruszać się w przestrzeni przez nie wyznaczonej. W aktualnie obowiązującym systemie prawnym - sąd wydał decyzję, jaka z tego (chorego) prawa wynikała. Innej decyzji w państwie prawa wydać nie mógł. Chciałem tylko powiedzieć, że prawo dające możliwość skutecznego wrzeszczenia Liberum Veto i blokowania według własnego widzimisię co się tylko komu nie spodoba - absolutnie MUSI być zmienione. Drogą normalnych, demokratycznych procedur: Sejm - Senat - Prezydent - Dziennik Ustaw. I tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtek S. Trasa AK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.07, 16:23 Zgadzam się z Panem - prawo powinno dac możliwość wyczerpującego skonsultowania inwestycji ze społeczeństwm, tak aby zapobiec ewentualnym odwołaniom od decyzji lokalizacyjnych, środowiskowych czy budowlanych. Tylko jeśli konsultacje będą wyczerpujące, uwzględni się wnioski mieszkańców, a oni zaakceptują inwestycję odwołań nie będzie. Dlatego konsultacje społeczne powinny trwać ok. 4 miesięcy (a nie 21 dni) - to ok. połowę krócej niż trwa obecnie czekanie na rozprawę odwołaczą w WSA i klikukrotnie krócej, jeśli idzie kasacja do NSA. Ponadto wnioski do inwestycji powinny być składane do inwestora, a nie do jakiegoś tam organu administracji - to przecież inwestor może zmienić inwestycję, a nie organ administracji. W ogóle konsultacje powinien prowadzić inwestor, bo wtedy faktycznie inwestycję można zmienić, jeśli mieszkańcom coś nie pasuje. I najlepiej przed złożeniem wniosku o wydanie decyzji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: płyń z Wisłą! Re: Trasa AK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.07, 16:59 Mieszkańcy mieszkańcami, ale nie tu jest pies pogrzebany. Z jednej strony dokumentacji daleko do perfekcji. Z drugiej - mieszkańcy nie mają takich sił i środków, nie mają takiej kasy, żeby zatrudniać prawników, którzy przegryzą się przez tysiące stron dokumentów, przestudiują tysiące paragrafó. Sami mieszkańcy po prostu nie dadzą rady - mają pracę, rodzinę. Im się naprawdę nie nudzi. To nie są zwykli pieniacze, jakich pełno na Bemowie. Ja widzę 2 źródła problemów: 1/ Deweloperzy, którzy dzięki opóźnieniu budowy ileś dodatkowch mieszkań przy trasie wcisną naiwnym, którzy nie widząc budowanej trasy za oknem zapłacą kasę za 'ciszę i spokój'. 2/ Organizaje pokroju Zielone Mazowsze, któ?e dzięki nagrodom, dotacjom dysponują kasą i prawnikami, a mają zacięcie by zwalczać obwodnice w Warszawie i po prostu wykorzystają każdy haczyk jaki znajdą. Najbardziej buwersujące jest to, że potęga finansowa takich 'ekologów' budowana jest dzięki PUBLICZNEJ KASIE!!! Dlatego od dawna postuluję - odciąć ekologów od kasy, od dotacji, nie dawa nagród. Dotacje dawać tym, któ?zy działają dla rozwoju miasta a nie przeciw niemu. Nie ma obowiązku hodować pieniaczy z kasy naszego miasta!!! Odpowiedz Link Zgłoś
bobcat0210 Re: Trasa AK 07.08.07, 08:41 Zgadzam się z Szanownym Przedmówcami, ale tylko częściowo. Konsultacje - tak, ale (niestety) prawdziwym problemem jest iż wspomniane przeze mnie (chore) prawo zawiera mnóstwo niejasności, niespójności, możliwych wielorakich interpretacji, furtek i haczyków o które każdy (jeśli tylko chce) może się zaczepić. To trzeba uprościć oraz uczynić jednoznacznym i przejrzystym. A procedury decyzyjne i odwoławcze (łącznie z sądowymi) zancząco przyśpieszyć. Na ekoterrorystów jest prosty sposób. Otóż należy wprowdzić zasadę, że jeśli oprotestują jakąś inwestycję, sprawa trafi do sądu i sąd im nie przyzna racji (a decyzja sądu się uprawomocni) - płacą horrendalną karę i są zobowiązani pokryć inwestorowi oraz miastu wszelkie straty jakie wymienieni ponieśli w wyniku ich pieniactwa. To ostudzi co bardziej zapalczywe indywidua i pseudoorganizacje ekologiczne. Odpowiedz Link Zgłoś
momas Re: Trasa AK 07.08.07, 12:15 Zgadzam się z moimi ostatnimi przedmówcami... I jeszcze chciałabym zwrócić uwagę na kolejny problem - otóż problem konsultacji. Owszem - jest dosyc krótki ich termin. jednakże - ILU mieszkańców, potencjalnie zainteresowanych" inwestycją uczestniczy w tych konsultacjach??? Widać liczby - niewielu. Bo reszta - zawsze ma wytłumaczenie "nic nie wiedziałem/łam" Bo: nie czytają lokalnej prasy, nie interesują sie ogłoszeniami urzędów, nie słuchają lokalnych wiadomości. Nietstety, nawet jeżeli wywoesi sie na klatce schodowej ogłoszenie - to i tak tego nie zauważą. Albo nie pójdą - bo daleko, bo nie ma czasu.... Powopdów znajdą się tysiące. Ile osób uczestniczy w lokalnych referendacH??? Jeszcze mniejsza frekwencja niż w wyborach np.radnych... Zenada... Ale pyszczyć zawsze łatwo! I jeszcze jedno- chocby konsultacje trwały i 4 miesiące, przy obecnej postawie społeczeństwa - nic to nie zmieni. mam jednak wątpliwości odnośnie tego, co ktoś wyżej napisał... co do składania wniosków do inwestora a nie do organu administracji...Przecież to inwestor przeprowadza konsultacje (no chyba, ze cos z obecnym stanem -pokręciłam) Poza tym - język tych dokumentów - no, kurcze - bez gruntownej wiedzy prawniczej ani rusz.... Bo czy rzeczywiście prawo daje możliwość różnorakiej interpretacji??? Wg mnie - kwestia polega na tym, żeby dobrze znać znaczenie poszczegolnych zdań, łącznie z odpowiednimi przecinkami... A tego, nieprawnik - nie wyłapie. Organizacje ekologiczne protestują tam, gdzie w grę wchodzą duże pieniądze. Jeżeli w grę wchodzi szkodliwość działania urządzenia na środowisko, wprowadz przez inwestora nie mającego zbyt wiele kasy lub mającego silne wpływy (np. polityczne), ale oddziałowujące na niewielką liczbę mieszkańcow - siedzą cicho. Nie obchodzi ich to. I jeszcze jedno. Odnośnie różnorakich ekspertyz. Zgadzam się z tym, co ktoś wyżej napisał. Jest to żródlo dochodu dla grona pewnych ludzi. kEkspertyza kosztuje kupę kasy. A to co sie dostaje - włos sie na głowie jeży. Kupa kasy za papierki, z których NIC nie wynika (tak jest w 90 procentach przypadków). Widziałam takie ekspertyzy - połowa czegoś takiego zwykle to dane literaturowe...Zastanawia mnie tylko uczciwośc naukowców, którzy sie pod tym podpisują. No cóż, ale to przecież niezła fucha.... I uprzedzam - nigdy nie pisałam ekspertyz i Nie zamierzam tego robić.. Mam co innego do roboty. A zbyt wiele widziałam takich pseudoekspertyz. I wiem, jak sie takie ekspertyzy pisze. To jest chore. No, ale tu wchodzą jeszcze elementy naszego chorego prawa. Więc absolutnie motyw zazdrosci odpada :)) Czy ludzie zdaja sobie sprawę z tego, że często aby ustalić wiek drzewa po wycięciu drzewa - choćby po to by ustalić wysokośc nałożonej kary - trzeba powoływać biegłego? A przecież jest to wiedza przyrodnicza z zakresu szkoły podstawowej... A kasa idzie.... Czyja kasa???"? Pytanie retoryxczne. I nie piszę o jakiś trudnych przypadkachh.... Nawet takie najprostsze -gdy każdy słój widoczny gołym okiem... Odpowiedz Link Zgłoś
momas Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tras.. 07.08.07, 12:18 No i zapomniałam.... jeszcze jedno. Nawet jeżeli przeprowadzi sie konsultacje społeczne. Zatwierdzi sie odpowiednie wnioski z tych konsultacji - to przy niewilkiej liczbie osob bioracych udział w tych konsultacjach - ZAWSZE znajdzie sie grupa ludzi protestujących (bo np. oni o konsultacjach "nie wiedzieli" No ale to już od nas samych zależy... Odpowiedz Link Zgłoś
komagane Re: Uchylono pozwolenie na budowę przedłużenia Tr 09.08.07, 21:20 Ale jesli przeprowadzio sie konsultacje społeczne i bardzo wiele osób wyrazi swoje zdanie, a później inwestor i urząd postąpią odwrotnie? W sprawie obszaru ograniczonego wokół lotniska tysiące osób wypowiedziało sie negatywnie (nie chcą ograniczeń związanych z obszarem ani nie chcą rozbudowy lotniska). Zaledwie kilka osób wypowiedziało się za rozbudową. Konsekwencje decyzji władz widzimy wszyscy. Podobnie w sprawie przebiegu tras: GDDKiA przyjął założenie, że wszystkie trasy mają być w planowanych od dawna korytarzach. Efekt: liczne konflikty, których końca nie widać. Może by tak szanowna władza opracowała obowiązującą metodologię przeprowadzania konsultacji społecznych? Może by tak szanowny sejm określił, do czego służą konsultacje i w jakim stopniu opinia ich uczestników jest dla władz wiążąca? Moze by tak do konsultacji skierować projekt inwestycji wraz z propozycjami alternatywnymi? Cóż to za konsultacje, jesli wybór jest między: zbudujemy (trasę, spalarnię, lotnisko itp.) za zgodą obywateli albo mimo braku zgody obywateli? Przy takim podejściu decydentów udział w konsultacjach nie ma sensu. Nie ma sensu, bo nic nie daje. I tak tez ogół obywateli myśli, "olewając" konsultacje i zajmując się swoimi sprawami. Odpowiedz Link Zgłoś
paweler1 Euro 2012 w Stolycy? 21.08.07, 13:54 Bez drog i stadionow ? Szkoda, ze 'reprezentacyjne' miasto reprezentuje wlasnie Polska mieszanke- balagan, korupcje i brak gustu. Za to wszystko prawdziwi Warszawiacy moga podziekowac przyjezdnym wiesniakom, ktorzy badz co badz tworza owe miasto, chocby patafiany z wiejskiej :) Stolica rozgrywek powinien byc Wroclaw lub Poznan Odpowiedz Link Zgłoś