Dodaj do ulubionych

Radary na KEN-ie

16.11.07, 09:56
Dziś od rana na KEN-ie stanęły radary.
Straż miejska z wielkim oddaniem zatrzymuje pędzących tą ulicą kierowców.
Chyba dobrze - może część z nich zdejmie nogę z gazu, kiedy zapłaci mandat.
Zwykle ciężko przejść przez tę ulicę na drugą stronę po pasach, większość
kierowców jedzie 80-100 km/h albo i szybciej.

Tyle tysięcy zabitych na polskich drogach, jeszcze więcej rannych, a ludzie
wciąż pędzą.
Dziś kolejna katastrofa, tym razem z udziałem pociągu, w okolicach Świecia.
Maszynista pociągu jechał prawidłowo, a zginął przez idiotę - kierowcę.
Jak można wjechać na tory, przy działającej sprawnie sygnalizacji?
Kierowca ciężarówki powinien dostać dożywocie i wypłacić odszkodowanie
wszystkim pokrzywdzonym.
Obserwuj wątek
    • yavorius [rzep] 16.11.07, 10:04
      ursyn1 napisał:
      > Dziś kolejna katastrofa, tym razem z udziałem pociągu, w okolicach
      > Świecia.

      Wczoraj.
      • ursyn1 Re: [rzep] 16.11.07, 10:26
        yavorius napisał:

        > Wczoraj.

        Masz rację - wczoraj.
        Ale to nie ważne, czy wczoraj, dzisiaj czy jutro.
        Ważne jest, że przez zupełną bezmyślność niektórych są poszkodowani inni.
        • yavorius a to już inna sprawa /nt 16.11.07, 10:59

          • malgoszac Re: a to już inna sprawa /nt 17.11.07, 12:35
            na kenie trudno utrzymac predkosc 80-100km/h bo tyle porobili
            swiatel i rond... znacznie szybciej ludzie pedza na rosola, albo
            przez stryjenskich
            • horpyna4 Re: a to już inna sprawa /nt 17.11.07, 12:44
              Między stacjami Ursynów i Stokłosy jest wystarczająco długi odcinek
              dla amatorów palenia gumy. I gwarantuję Ci, że setkę to oni jednak
              przekraczają.
              • Gość: K0pytko 50 km/h IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.07, 13:52
                Przypomina mi się letnia wycieczka do Pragi. Tam wszyscy jeżdżą 50 km/h -
                również na ulicach podobnych do al. KEN. Po powrocie do Warszawy miałem szok
                kulturowy.
                • Gość: felek Re: 50 km/h IP: *.chello.pl 19.11.07, 08:19
                  Co znaczy ulice podobne do KEN. Przecież KEN to nie autostrada, a
                  zwyczajna droga dwujezdniowa.
                  Mieszkam przy KENie na odcinku Metro Ursynów - Metro Skokłosy i
                  naprawdę miszczowie biją tam rekordy prędkości.
                • mlopaci Re: 50 km/h 20.11.07, 12:43
                  Gość portalu: K0pytko napisał(a):

                  > Przypomina mi się letnia wycieczka do Pragi. Tam wszyscy jeżdżą 50
                  > km/h - również na ulicach podobnych do al. KEN. Po powrocie do
                  > Warszawy miałem szok kulturowy.
                  Szok kulturowy możesz przeżyć jeszcze raz - wystarczy porównać liczbę kilometrów
                  autostrad i dróg ekspresowych w aglomeracji praskiej z aglomeracją warszawska.
                  Kolejny szok przeżyjesz jak spytasz się, ile zajmuje przeciętnemu mieszkańcowi
                  aglomeracji praskiej dojazd 30km z przedmieść do centrum miasta.
                  PS. Jak mieszałem w Pradze w 1989r to nawet miejskie Ikarusy na niektórych
                  odcinkach potrafiły jeździć 80-100km/h.
            • Gość: felek Re: a to już inna sprawa /nt IP: *.chello.pl 19.11.07, 08:21
              Mozna się rozpędzić na KEN do prędkości dużo powyżej 50 km/h.
              Jeżeli chodzi o światła to czekam na jeszcze jedne KEN/Dzwonnicza
    • Gość: ~~~~~~~~~~~~~~ Re: Radary na KEN-ie IP: *.aster.pl 19.11.07, 09:17
      >Tyle tysięcy zabitych na polskich drogach, jeszcze więcej rannych,
      a ludzie
      wciąż pędzą.

      Parę dni temu w jednej z tv przy okazji jakiejś informacji
      powiedzieli że dziennie po Warszawie porusza się około 3000000 (trzy
      miliony) samochodów- to ile dziennie i w ciągu roku porusza sie po
      całej Polsce. Ilość wypadków w porównaniu z tymi liczabami jest
      znikoma więc kierowcy przy takiej infrastrukturze drogowej jaką mamy
      jeżdżą bardzo dobrze. Znacznie więcej ludzi umiera z powodu nie
      wyleczonych czy na czas zdiagnozowanych chorób ale że z tego kasy
      niedarady wyciągnąć to się tego nie nagłaśnia.
    • radiomis Re: Radary na KEN-ie 19.11.07, 09:36
      tylko patrzec, jak pojawi sie post, o tym, ze na KEN-ie postawili
      radary. I TO ZLE ZE POSTAWILI :) Tylko czekac.....

      " ...zginął przez idiotę - kierowcę..." I tu masz wyjatkowo racje.
      Gdyby ciezarowka jechala predzej - pociag by w nia nie uderzyl.

      Rece opadaja kiedy ktos wiaze radar w miescie z wjezdzaniem pod
      pociag.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka