eger7 25.02.09, 16:00 "Zaplanowano także remont wiaduktu Pancera" jak można remontowac coś co nie istnieje od prawie 65 lat ?! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: do Re: Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.chello.pl 25.02.09, 16:10 eger7 napisał: > "Zaplanowano także remont wiaduktu Pancera" > jak można remontowac coś co nie istnieje od prawie 65 lat to będzie ten cud na który Polska zasługuje :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Wiadukt Panzera - koń by się uśmiał !!!! IP: *.era.pl 25.02.09, 16:13 Nie wiem, co za nieuk to pisał, ale wiaduktu Pancera nie ma od 1944 roku, kiedy to został wysadzony w powietrze przez wycofujące się wojska niemieckie - wysadzając przedostatni filar spowodowały zawalenie dwóch sąsiadujących przęseł. Pisząc takie bzdury obrażacie nas - Warszawiaków i nie szanujecie historii tego miasta !!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mp "Pisząc takie bzdury obrażacie nas" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.09, 16:26 To raczej nie do dziennikarzy. Odnośnik do informacji prasowej Ratusza: www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/pliki/pdf/18201informacja%20prasowa_wz.pdf "Zasadniczą część prac remontowych stanowią roboty związane z przebudową torowisk ale nie tylko. Z tymi pracami zostały ściśle skoordynowane inne przedsięwzięcia. Przede wszystkim jest to remont wiaduktu Pancera." Odpowiedz Link Zgłoś
vtec_z Re: "Pisząc takie bzdury obrażacie nas" 25.02.09, 16:30 Zatem i do dziennikarzy "warszawskich" i do urzędników "warszawskich"... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stary warszawiak O właśnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.09, 13:35 Gość portalu: gość napisał(a): > Nie wiem, co za nieuk to pisał, Przyznaj się gościu, korzenie to zapuściłeś w doniczce, nie w Warszawie, co? Tak jak ulica Popiełuszki to dla warszawiaków Stołeczna, rondo im. Zgrupowania AK "Radosław" to rondo Babka, tak wiadukt i most Śąsko-Dąbrowski nadal są przez starszyznę nazywane wiaduktem Pancera i mostem Kierbedzia. Nie ma tu ŻADNEGO znaczeni fakt, że obiekty te nie istnieją w rzeczywistoci, istnieją w pamięci PRAWDZIWYCH warszawiaków. Odpowiedz Link Zgłoś
vtec_z W celach edukacyjnych... 25.02.09, 16:21 ... ten link zamieszczam: pl.wikipedia.org/wiki/Wiadukt_Pancera_w_Warszawie Odpowiedz Link Zgłoś
gdabski Re: Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie 25.02.09, 16:43 > "Zaplanowano także remont wiaduktu Pancera" > jak można remontowac coś co nie istnieje od prawie 65 lat ?! Bardzo dobrze, że się tej dawnej nazwy nadal używa. /Gdabski Odpowiedz Link Zgłoś
tom_aszek Stare nazwy mają swój urok :) 26.02.09, 09:56 gdabski napisał: > Bardzo dobrze, że się tej dawnej nazwy nadal używa. Może niektórzy nie kojarzą miejsca i to ich frustruje? ;) Dla mnie nie byłoby nic dziwnego w informacji np. o remoncie torów na Kercelaku, albo (to dzisiejsza świeżyzna) o kolizji tramwaju i autobusu przy Dworcu Południowym :) Odpowiedz Link Zgłoś
amoq Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie 25.02.09, 17:25 Niby ładnie, ale już widzę te szklane wiaty przystankowe na Bankowym całe zaklejone nielegalnymi plakatami reklamowymi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robert Szacowski O ja pierdziuuu... IP: *.wip.pl 25.02.09, 18:05 Pewnie jak zawsze, pracę będą prowadzić do 16, mam nadzieję, że tym razem spece od zamówień publicznych w urzędzie się popiszą! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kondidresher Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.xdsl.centertel.pl 25.02.09, 18:26 "(...)Ul. Młynarska będzie zamknięta dla ruchu tramwajów do 14 czerwca(...)" "(...)Główny objazd zamkniętej ul. Młynarskiej prowadzi ul. Płocką(...)" źród. ZTM czyli planowana linia zastępcza Z-cośtam oraz morze samochodów z Bemowa i tego rejonu Woli wbije się w jednopasmową, osiedlową uliczkę dodatkowo zawężoną zaparkowanymi na poboczu samochodami! już widzę ten koreczek (i to w obie strony) :) Odpowiedz Link Zgłoś
sselrats Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie 25.02.09, 20:20 Bardzo fajnie. Do marca mozemy wiec dac sobie na wstrzymanie znarzekaniem na komunikacje w Warszawie. Odpowiedz Link Zgłoś
tom_aszek Re: Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie 26.02.09, 09:46 sselrats napisał: > Do marca mozemy wiec dac sobie na wstrzymanie > z narzekaniem na komunikacje w Warszawie. "Do marca" - czyli całe 3 dni bez narzekania na komunikację? Nikt tu tak długo nie wytrzyma :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pawwas Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.chello.pl 25.02.09, 20:43 Ech jaki będzie piękny armagedon. W maju jeszcze na radzymińskiej dojdzie stawianie wiaduktu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piio Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.aster.pl 25.02.09, 21:16 co za debil wymyślił zablokowanie dwóch mostów na raz ?? wiadukt andersa zablokuje most gdanski a remont zablokuje dąbrowski - więc pytam ktoredy mam sie dostać na lewą stronę warszawy ? tym bardziej że most grota jest zakorkowany przez budowe obwodnice - poprostu świetnie ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc r Re: Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.02.09, 17:23 mostem Siekierkowskim,malo uzywanym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania Re: Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.09, 21:48 Czy tam na zdjeciach widac autobus podjezdzajacy pod przystanek tramwajowy? :D Co jest? Odpowiedz Link Zgłoś
dorsai68 Tak właśnie ma być po remoncie. 26.02.09, 13:27 Wspólne przystanki tramwajowo-autobusowe na trasie WZ, na odcinku od Pl. Bankowego do bodajże) ZOO. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.09, 21:50 Czy tam na zdjeciach widac autobus podjezdzajacy pod przystanek tramwajowy? :D Co jest? :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tuba Re: Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.09, 22:26 faktycznie wygląda to strasznie komicznie na tych wizualkach, ale tak powinno być, żeby autobusy jeździły tam wspólnie z tramwajami. Są to jak najbardziej spotykane rozwiązania w Ewropie. Odpowiedz Link Zgłoś
vtec_z Re: Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie 25.02.09, 23:07 Z oficjalnej informacji ratusza: "Największą modernizację przejdą przystanki w al. Solidarności przy pl. Bankowym i przy Parku Praskim. Ich nawierzchnia będzie wyłożona kamieniem, powstanie zadaszenie niemal nad całą powierzchnią przystanku, zamontowane zostanie oświetlenie. Na wspólnych, tramwajowo-autobusowych przystankach (Metro Ratusz, Park Praski) ułożone zostaną specjalne, półokrągłe krawężniki typu Combiborde, które umożliwiają bliskie podjechanie autobusowi do platformy przystankowej i jednocześnie chroniące krawędź platformy przed zniszczeniem przez ciężki autobus." Odpowiedz Link Zgłoś
freejazzy Kolej?! 25.02.09, 23:49 Jeden akapit z artykułu: "W czasie prac alternatywą dla pasażerów komunikacji miejskiej będzie kolej." Faktycznie, może i dobrze, że nikt nie rozwinął tego wątku, bo co tu rozwijać?? Od kiedy to kolej jest alternatywą dla ruchu na trasie W-Z? Nie przypominam sobie, żeby przy okazji zamknięcia ruchu tramwajowego na moście Poniatowskiego ktoś mówił, że kolej jest alternatywą.. Dlaczego więc dla trasy W-Z?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: urzędasybędąwisieć no to głosujmy dalej na PO i Gronkowca :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.09, 00:35 super!!! po prostu bajka, wy pie...e skur...y urzędasy, obyście pozdychali jak najprędzej, półgłowki i debile!!! zamknijcie jeszcze trasę Łazienkowską bo się sypie przecież, Grota też zamknijcie w piz..u, a dlaczego nie???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ukz Re: no to głosujmy dalej na PO i Gronkowca :) IP: *.chello.pl 26.02.09, 03:32 Skąd się wziąłeś kretynie? Remonty czasem trzeba robić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mała mi Re: no to głosujmy dalej na PO i Gronkowca :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.09, 07:54 owszem będą ciężkie chwile, ale chyba warto pocierpieć i na lata mieć spokój nie? a remonty trzeba robić, co ma się to wszystko posypać?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antybufet Re: no to głosujmy dalej na PO i Gronkowca :) IP: 157.166.216.* 26.02.09, 09:29 pewnie że trzeba robić, ale trzeba mysleć trochę przy tym, jak będą rzucac metro na Pragę (w co jednak wątpię) to znowu będzie paraliż, nie lepiej poczekać i zamknać po prostu cały ten odcinek na czas obu inwestycji? a skoro tak to niech jeszcze zaczną remont Trasy Łazienkowskiej przecież się sypie...i Grota... też się sypie Odpowiedz Link Zgłoś
dorsai68 Re: no to głosujmy dalej na PO i Gronkowca :) 26.02.09, 13:44 Gość portalu: antybufet napisał(a): > pewnie że trzeba robić, ale trzeba mysleć trochę przy tym, jak będą > rzucac metro na Pragę (w co jednak wątpię) to znowu będzie paraliż, > nie lepiej poczekać i zamknać po prostu cały ten odcinek na czas obu > inwestycji? a kiedy zmienili plany i metro na Pragę ma być przebijane pod trasą WZ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mm Re: no to głosujmy dalej na PO i Gronkowca :) IP: *.multimo.gtsenergis.pl 26.02.09, 14:46 Haha na lata spokój. Na 2 a moze 3 lata :D Odpowiedz Link Zgłoś
pawel.777 Re: no to głosujmy dalej na PO i Gronkowca :) 26.02.09, 10:07 To może pochwal się, co poprzednia ekipa, niejakiego Lecha K. zrobiła dla stolicy? Zleciła remont wiaduktu na Andersa może? Uruchomiła budowę mostu północnego? A może remont Trasy Ł? Też nie :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DoReMi Re: Kolej?! IP: *.114.160.156.netia.pl 26.02.09, 11:42 Też mnie to strasznie zaskoczyło: która kolej ma być alternatywą? Może ktoś nie zauważył, że z Wileńskiego tory idą tylko w jedną stronę... :-) Bynajmniej nie w stronę remontu :D Odpowiedz Link Zgłoś
vtec_z Re: Kolej?! 26.02.09, 12:08 Gość portalu: DoReMi napisał(a): > Też mnie to strasznie zaskoczyło: która kolej ma być alternatywą? > Może ktoś nie zauważył, że z Wileńskiego tory idą tylko w jedną > stronę... :-) Bynajmniej nie w stronę remontu :D A to takie proste - pociągiem do Zielonki i tam przesiadka na linię Rembertów - Wschodnia - Śródmieście ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość_waw Re: Kolej?! IP: 193.0.116.* 26.02.09, 13:11 "chodzi nam o to, żeby Warszawa nie tylko była piękna, ale także technicznie sprawna - mówił wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz podczas środowej konferencji prasowej..." Czyli mogę mieć nadzieję że na chodnikach i przystanach nie będzie kostki "ósemki" model parkig supermarketu/wiada śmietnikowa w popularnym kolorze brudnej szarości? PS Nie tylko kolej może być w tym przypadku alternatywą... www.allegro.pl/search.php? string=rower&category=16420&category=16482 ... np. z Bemowa wygodą ścieżką wzdłuż górczewskiej, potem skęt w tszkiewicza i do żytniej a potem prosto do żelaznej Odpowiedz Link Zgłoś
aga.81 Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie 26.02.09, 08:06 Jeśli wiadukt zamknięty, to jak będą jeździć autobusy na odcinku Dw. Wileński - Plac Bankowy? Odpowiedz Link Zgłoś
vtec_z Re: Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie 26.02.09, 08:59 Dołem będą jeździć pod wiaduktem trasy WZ. A żeby było śmieszniej to gdzieś w rejonie Mariensztat - arkady Kubickiego będzie pętla przesiadkowa z jednej linii Z (z Placu Bankowego) do drugiej linii Z (z Dworca Wileńskiego) Odpowiedz Link Zgłoś
vtec_z I dokładniej 26.02.09, 09:41 Za informacjami ZTM: "Jako uzupełnienie, uruchomione zostaną cztery, kursujące przez most Śląsko-Dąbrowski, zastępcze linie autobusowe. Połączą obydwa brzegi Wisły z pominięciem remontowanego wiaduktu Pancera. Autobusy dwóch linii (Z2 i Z3 kursujące w szczycie co 2,5 i 5 minut) dojadą do Wisłostrady z dwóch stron - od Placu Bankowego i ul. Targowej - i spotkają się na Wisłostradzie na wspólnym przystanku Podzamcze. Jest to możliwe, dlatego że wykonawca pozostawi podczas prac przejezdny pas ruchu na moście i na odcinku od pl. Bankowego do wiaduktu Pancera. Połączenie z Wisłostradą zapewnią zaś dojazdy ulicami Grodzką i Nowym Zjazdem. Kolejna linia Z4 będzie kursowała przez most Świętokrzyski. Na czas zamknięcia ul. Młynarskiej uruchomiona zostanie linia zastępcza Z1 jadąca z pętli Koło na Podzamcze." Odpowiedz Link Zgłoś
telimena30 git! ile razy mam się przesiadac w drodze do pracy 26.02.09, 16:43 raz, a może dwa, a może trzy żal czytac te bzdury o komunikacji zastępczej, tak to sobie mozecie u siebie w powiecie robić, wsiowe urzędasy Odpowiedz Link Zgłoś
polsz Powód do radości 26.02.09, 08:27 macie powód do radości. Komunikacja miejska rozwija się, trasy tramwajowe są remontowane. Na Śląsku komunikacyjni geniusze likwidują kolejne linie tramwajowe Odpowiedz Link Zgłoś
tom_aszek Re: Powód do radości 26.02.09, 09:54 polsz napisał: > macie powód do radości. Komunikacja miejska rozwija się, trasy tramwajowe są > remontowane. Na Śląsku komunikacyjni geniusze likwidują kolejne linie tramwajowe Widzisz, sęk w tym że w Warszawie władzom komunikacyjnym "przydarza się" zawiesić kursowanie jakichś linii na czas remontu a potem nie odwiesić ich po zakończeniu tego remontu. I czasem tego obawiamy się bardziej niż samego remontu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxl Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: 62.29.251.* 26.02.09, 09:50 mam nadzieję, że przy okazji przebudują to tak, aby wszystko !!! było dostępne dla niepełnosprawnych Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Radical Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.ip.netia.com.pl 26.02.09, 15:18 Taaak mi Was warszawiaków żal... ojej, strasznie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: k13 Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: 87.205.145.* 09.03.09, 21:51 Przepraszam bardzo a w jaki sposób chcą zamknąć Młynarską od Płockiej do Wolskiej, skoro Młynarska się z Płocką nie krzyżuje, bo jest do niej równoległa. Może komuś chodzi o odcinek Wolskiej między Płocką a Młynarską. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mario Re: Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.chello.pl 09.03.09, 22:08 Zapewne chodzi o całą Młynarską od PDTu i dalej kawałek Obozową do skrzyżowania Obozowa/Płocka. Odpowiedz Link Zgłoś