Dodaj do ulubionych

Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie

25.02.09, 16:00
"Zaplanowano także remont wiaduktu Pancera"
jak można remontowac coś co nie istnieje od prawie 65 lat ?!
Obserwuj wątek
    • Gość: do Re: Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.chello.pl 25.02.09, 16:10

      eger7 napisał:

      > "Zaplanowano także remont wiaduktu Pancera"
      > jak można remontowac coś co nie istnieje od prawie 65 lat

      to będzie ten cud na który Polska zasługuje :)
    • Gość: gość Wiadukt Panzera - koń by się uśmiał !!!! IP: *.era.pl 25.02.09, 16:13
      Nie wiem, co za nieuk to pisał, ale wiaduktu Pancera nie ma od 1944 roku, kiedy to został wysadzony w powietrze przez wycofujące się wojska niemieckie - wysadzając przedostatni filar spowodowały zawalenie dwóch sąsiadujących przęseł.
      Pisząc takie bzdury obrażacie nas - Warszawiaków i nie szanujecie historii tego miasta !!!!!!!
      • Gość: mp "Pisząc takie bzdury obrażacie nas" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.09, 16:26
        To raczej nie do dziennikarzy. Odnośnik do informacji prasowej Ratusza:

        www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/pliki/pdf/18201informacja%20prasowa_wz.pdf
        "Zasadniczą część prac remontowych stanowią roboty związane z przebudową torowisk ale nie tylko. Z tymi pracami zostały ściśle skoordynowane inne przedsięwzięcia. Przede wszystkim jest to remont wiaduktu Pancera."
        • vtec_z Re: "Pisząc takie bzdury obrażacie nas" 25.02.09, 16:30
          Zatem i do dziennikarzy "warszawskich" i do
          urzędników "warszawskich"...
      • Gość: stary warszawiak O właśnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.09, 13:35
        Gość portalu: gość napisał(a):

        > Nie wiem, co za nieuk to pisał,

        Przyznaj się gościu, korzenie to zapuściłeś w doniczce, nie w Warszawie, co?
        Tak jak ulica Popiełuszki to dla warszawiaków Stołeczna, rondo im. Zgrupowania AK "Radosław" to rondo Babka, tak wiadukt i most Śąsko-Dąbrowski nadal są przez starszyznę nazywane wiaduktem Pancera i mostem Kierbedzia.
        Nie ma tu ŻADNEGO znaczeni fakt, że obiekty te nie istnieją w rzeczywistoci, istnieją w pamięci PRAWDZIWYCH warszawiaków.
    • vtec_z W celach edukacyjnych... 25.02.09, 16:21
      ... ten link zamieszczam:

      pl.wikipedia.org/wiki/Wiadukt_Pancera_w_Warszawie
    • gdabski Re: Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie 25.02.09, 16:43
      > "Zaplanowano także remont wiaduktu Pancera"
      > jak można remontowac coś co nie istnieje od prawie 65 lat ?!

      Bardzo dobrze, że się tej dawnej nazwy nadal używa.

      /Gdabski
      • tom_aszek Stare nazwy mają swój urok :) 26.02.09, 09:56
        gdabski napisał:

        > Bardzo dobrze, że się tej dawnej nazwy nadal używa.

        Może niektórzy nie kojarzą miejsca i to ich frustruje? ;)
        Dla mnie nie byłoby nic dziwnego w informacji np. o remoncie torów na Kercelaku, albo (to dzisiejsza świeżyzna) o kolizji tramwaju i autobusu przy Dworcu Południowym :)
    • amoq Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie 25.02.09, 17:25
      Niby ładnie, ale już widzę te szklane wiaty przystankowe na Bankowym całe
      zaklejone nielegalnymi plakatami reklamowymi...
    • Gość: Robert Szacowski O ja pierdziuuu... IP: *.wip.pl 25.02.09, 18:05

      Pewnie jak zawsze, pracę będą prowadzić do 16, mam nadzieję, że tym razem
      spece od zamówień publicznych w urzędzie się popiszą!

    • Gość: Kondidresher Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.xdsl.centertel.pl 25.02.09, 18:26
      "(...)Ul. Młynarska będzie zamknięta dla ruchu tramwajów do 14 czerwca(...)"
      "(...)Główny objazd zamkniętej ul. Młynarskiej prowadzi ul. Płocką(...)"
      źród. ZTM

      czyli planowana linia zastępcza Z-cośtam oraz morze samochodów z Bemowa i tego
      rejonu Woli wbije się w jednopasmową, osiedlową uliczkę dodatkowo zawężoną
      zaparkowanymi na poboczu samochodami!
      już widzę ten koreczek (i to w obie strony) :)
    • sselrats Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie 25.02.09, 20:20
      Bardzo fajnie. Do marca mozemy wiec dac sobie na wstrzymanie
      znarzekaniem na komunikacje w Warszawie.
      • tom_aszek Re: Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie 26.02.09, 09:46
        sselrats napisał:

        > Do marca mozemy wiec dac sobie na wstrzymanie
        > z narzekaniem na komunikacje w Warszawie.

        "Do marca" - czyli całe 3 dni bez narzekania na komunikację? Nikt tu tak długo nie wytrzyma :)
    • Gość: pawwas Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.chello.pl 25.02.09, 20:43

      Ech jaki będzie piękny armagedon. W maju jeszcze na radzymińskiej dojdzie
      stawianie wiaduktu.
    • Gość: piio Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.aster.pl 25.02.09, 21:16
      co za debil wymyślił zablokowanie dwóch mostów na raz ?? wiadukt
      andersa zablokuje most gdanski a remont zablokuje dąbrowski - więc
      pytam ktoredy mam sie dostać na lewą stronę warszawy ? tym bardziej
      że most grota jest zakorkowany przez budowe obwodnice - poprostu
      świetnie ...
      • Gość: gosc r Re: Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.02.09, 17:23
        mostem Siekierkowskim,malo uzywanym.
    • Gość: Ania Re: Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.09, 21:48
      Czy tam na zdjeciach widac autobus podjezdzajacy pod przystanek tramwajowy? :D Co jest?
      • dorsai68 Tak właśnie ma być po remoncie. 26.02.09, 13:27
        Wspólne przystanki tramwajowo-autobusowe na trasie WZ, na odcinku od Pl. Bankowego do bodajże) ZOO.
    • Gość: Ania Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.09, 21:50
      Czy tam na zdjeciach widac autobus podjezdzajacy pod przystanek tramwajowy? :D Co jest? :)
      • Gość: tuba Re: Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.09, 22:26
        faktycznie wygląda to strasznie komicznie na tych wizualkach, ale tak powinno
        być, żeby autobusy jeździły tam wspólnie z tramwajami. Są to jak najbardziej
        spotykane rozwiązania w Ewropie.
        • vtec_z Re: Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie 25.02.09, 23:07
          Z oficjalnej informacji ratusza:
          "Największą modernizację przejdą przystanki w al. Solidarności przy pl. Bankowym
          i przy Parku Praskim. Ich nawierzchnia będzie wyłożona
          kamieniem, powstanie zadaszenie niemal nad całą powierzchnią przystanku,
          zamontowane zostanie oświetlenie. Na wspólnych, tramwajowo-autobusowych
          przystankach (Metro Ratusz, Park Praski) ułożone zostaną specjalne, półokrągłe
          krawężniki typu Combiborde, które umożliwiają bliskie podjechanie autobusowi do
          platformy przystankowej i jednocześnie chroniące krawędź platformy przed
          zniszczeniem przez ciężki autobus."
    • freejazzy Kolej?! 25.02.09, 23:49

      Jeden akapit z artykułu:
      "W czasie prac alternatywą dla pasażerów komunikacji miejskiej będzie kolej."

      Faktycznie, może i dobrze, że nikt nie rozwinął tego wątku, bo co tu rozwijać??
      Od kiedy to kolej jest alternatywą dla ruchu na trasie W-Z?

      Nie przypominam sobie, żeby przy okazji zamknięcia ruchu tramwajowego na moście
      Poniatowskiego ktoś mówił, że kolej jest alternatywą.. Dlaczego więc dla trasy W-Z??
      • Gość: urzędasybędąwisieć no to głosujmy dalej na PO i Gronkowca :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.09, 00:35
        super!!! po prostu bajka, wy pie...e skur...y urzędasy, obyście
        pozdychali jak najprędzej, półgłowki i debile!!! zamknijcie jeszcze
        trasę Łazienkowską bo się sypie przecież, Grota też zamknijcie w
        piz..u, a dlaczego nie????
        • Gość: ukz Re: no to głosujmy dalej na PO i Gronkowca :) IP: *.chello.pl 26.02.09, 03:32
          Skąd się wziąłeś kretynie? Remonty czasem trzeba robić.
        • Gość: mała mi Re: no to głosujmy dalej na PO i Gronkowca :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.09, 07:54
          owszem będą ciężkie chwile, ale chyba warto pocierpieć i na lata mieć spokój
          nie? a remonty trzeba robić, co ma się to wszystko posypać??
          • Gość: antybufet Re: no to głosujmy dalej na PO i Gronkowca :) IP: 157.166.216.* 26.02.09, 09:29
            pewnie że trzeba robić, ale trzeba mysleć trochę przy tym, jak będą
            rzucac metro na Pragę (w co jednak wątpię) to znowu będzie paraliż,
            nie lepiej poczekać i zamknać po prostu cały ten odcinek na czas obu
            inwestycji? a skoro tak to niech jeszcze zaczną remont Trasy
            Łazienkowskiej przecież się sypie...i Grota... też się sypie
            • dorsai68 Re: no to głosujmy dalej na PO i Gronkowca :) 26.02.09, 13:44
              Gość portalu: antybufet napisał(a):

              > pewnie że trzeba robić, ale trzeba mysleć trochę przy tym, jak będą
              > rzucac metro na Pragę (w co jednak wątpię) to znowu będzie paraliż,
              > nie lepiej poczekać i zamknać po prostu cały ten odcinek na czas obu
              > inwestycji?

              a kiedy zmienili plany i metro na Pragę ma być przebijane pod trasą WZ?
          • Gość: mm Re: no to głosujmy dalej na PO i Gronkowca :) IP: *.multimo.gtsenergis.pl 26.02.09, 14:46
            Haha na lata spokój. Na 2 a moze 3 lata :D
        • pawel.777 Re: no to głosujmy dalej na PO i Gronkowca :) 26.02.09, 10:07
          To może pochwal się, co poprzednia ekipa, niejakiego Lecha K.
          zrobiła dla stolicy? Zleciła remont wiaduktu na Andersa może?
          Uruchomiła budowę mostu północnego? A może remont Trasy Ł? Też nie :)
      • Gość: DoReMi Re: Kolej?! IP: *.114.160.156.netia.pl 26.02.09, 11:42
        Też mnie to strasznie zaskoczyło: która kolej ma być alternatywą? Może ktoś nie
        zauważył, że z Wileńskiego tory idą tylko w jedną stronę... :-) Bynajmniej nie w
        stronę remontu :D
        • vtec_z Re: Kolej?! 26.02.09, 12:08
          Gość portalu: DoReMi napisał(a):

          > Też mnie to strasznie zaskoczyło: która kolej ma być alternatywą?
          > Może ktoś nie zauważył, że z Wileńskiego tory idą tylko w jedną
          > stronę... :-) Bynajmniej nie w stronę remontu :D


          A to takie proste - pociągiem do Zielonki i tam przesiadka na linię
          Rembertów - Wschodnia - Śródmieście ;)
          • Gość: gość_waw Re: Kolej?! IP: 193.0.116.* 26.02.09, 13:11
            "chodzi nam o to, żeby Warszawa nie tylko była piękna, ale także
            technicznie sprawna - mówił wiceprezydent stolicy Jacek
            Wojciechowicz podczas środowej konferencji prasowej..."

            Czyli mogę mieć nadzieję że na chodnikach i przystanach nie będzie
            kostki "ósemki" model parkig supermarketu/wiada śmietnikowa w
            popularnym kolorze brudnej szarości?

            PS Nie tylko kolej może być w tym przypadku alternatywą...
            www.allegro.pl/search.php?
            string=rower&category=16420&category=16482
            ... np. z Bemowa wygodą ścieżką wzdłuż górczewskiej, potem skęt w
            tszkiewicza i do żytniej a potem prosto do żelaznej
    • aga.81 Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie 26.02.09, 08:06
      Jeśli wiadukt zamknięty, to jak będą jeździć autobusy na odcinku Dw. Wileński - Plac Bankowy?
      • vtec_z Re: Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie 26.02.09, 08:59
        Dołem będą jeździć pod wiaduktem trasy WZ. A żeby było śmieszniej to
        gdzieś w rejonie Mariensztat - arkady Kubickiego będzie pętla
        przesiadkowa z jednej linii Z (z Placu Bankowego) do drugiej linii Z
        (z Dworca Wileńskiego)
        • vtec_z I dokładniej 26.02.09, 09:41
          Za informacjami ZTM:
          "Jako uzupełnienie, uruchomione zostaną cztery, kursujące przez most
          Śląsko-Dąbrowski, zastępcze linie autobusowe. Połączą obydwa brzegi
          Wisły z pominięciem remontowanego wiaduktu Pancera.
          Autobusy dwóch linii (Z2 i Z3 kursujące w szczycie co 2,5 i 5
          minut) dojadą do Wisłostrady z dwóch stron - od Placu Bankowego i
          ul. Targowej - i spotkają się na Wisłostradzie na wspólnym
          przystanku Podzamcze. Jest to możliwe, dlatego że wykonawca
          pozostawi podczas prac przejezdny pas ruchu na moście i na odcinku
          od pl. Bankowego do wiaduktu Pancera. Połączenie z Wisłostradą
          zapewnią zaś dojazdy ulicami Grodzką i Nowym Zjazdem.
          Kolejna linia Z4 będzie kursowała przez most Świętokrzyski.
          Na czas zamknięcia ul. Młynarskiej uruchomiona zostanie linia
          zastępcza Z1 jadąca z pętli Koło na Podzamcze."
          • telimena30 git! ile razy mam się przesiadac w drodze do pracy 26.02.09, 16:43
            raz, a może dwa, a może trzy żal czytac te bzdury o komunikacji
            zastępczej, tak to sobie mozecie u siebie w powiecie robić, wsiowe
            urzędasy
    • polsz Powód do radości 26.02.09, 08:27
      macie powód do radości. Komunikacja miejska rozwija się, trasy tramwajowe są
      remontowane. Na Śląsku komunikacyjni geniusze likwidują kolejne linie tramwajowe
      • tom_aszek Re: Powód do radości 26.02.09, 09:54
        polsz napisał:

        > macie powód do radości. Komunikacja miejska rozwija się, trasy tramwajowe są
        > remontowane. Na Śląsku komunikacyjni geniusze likwidują kolejne linie tramwajowe

        Widzisz, sęk w tym że w Warszawie władzom komunikacyjnym "przydarza się" zawiesić kursowanie jakichś linii na czas remontu a potem nie odwiesić ich po zakończeniu tego remontu. I czasem tego obawiamy się bardziej niż samego remontu.
    • Gość: xxl Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: 62.29.251.* 26.02.09, 09:50
      mam nadzieję, że przy okazji przebudują to tak, aby wszystko !!! było dostępne
      dla niepełnosprawnych
    • Gość: Radical Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.ip.netia.com.pl 26.02.09, 15:18
      Taaak mi Was warszawiaków żal... ojej, strasznie.
    • Gość: k13 Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: 87.205.145.* 09.03.09, 21:51
      Przepraszam bardzo a w jaki sposób chcą zamknąć Młynarską od Płockiej do
      Wolskiej, skoro Młynarska się z Płocką nie krzyżuje, bo jest do niej
      równoległa. Może komuś chodzi o odcinek Wolskiej między Płocką a Młynarską.
      • Gość: Mario Re: Od marca stolica sparaliżowana komunikacyjnie IP: *.chello.pl 09.03.09, 22:08
        Zapewne chodzi o całą Młynarską od PDTu i dalej kawałek Obozową do skrzyżowania
        Obozowa/Płocka.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka