IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.07, 13:52
Hej,
czy jest ktos taki kto sam sie przygotowuje do zdawania powyzszego
certyfikatu??? Pomozcie bo ja nie wiem od czego zaczac a na wiosne chcialabym
zdac!!! Gramatyka, czy czytanie i nowa slowka czy tylko testy....? POMOCY!
Obserwuj wątek
    • Gość: A. der Piefke Zwiazek Mlodziezy Polskiej IP: *.pool.mediaWays.net 08.02.07, 12:13

      Ich kenne das nur als Zwiazek Mlodziezy Polskiej
    • yoosh Re: ZMP! 08.02.07, 12:16
      www.goethe.de/lrn/prj/pba/zmp/bst/deindex.htm
      • Gość: A. der Piefke Zentrale Mittelstufenprüfung IP: *.pool.mediaWays.net 08.02.07, 12:26

        Zentrale Mittelstufenprüfung und nicht Zwiazek Mlodziezy Polskiej.
        Gute Sache, das Internet. Was man hier alles lernen kann°! Muss nicht dumm sterben.
    • johana75 Re: ZMP! 26.02.07, 13:41
      Ja zdawałam ZMP w czerwcu 06r.Po co ci on skoro już teraz można tylko z Daf
      studiować?Jeśli chcesz pogadać na ten temat gg 10168541
    • Gość: skakanka Re: ZMP! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.02.07, 21:52
      POćwicz te różne typy zadań opartych o tekst. Parafrazowanie, albo luki w
      tekście, no i ocena wypowiedzi, czyli czy autor mówi o czymś
      negatywnie/sceptycznie czy pozytywnie.
      I popisz sobie :) - list osobisty, list czytelnika/starajacego się o pracę itp.
      oraz referat. Znaczy na egzaminie masz wybór, ale ja sobie piszę wszystko po
      trochu :) - najtrudniej idzie z referatem.
      Warto też ćwiczenia ze słuchu - różne typy. No i gramatyka, rekcja z czas.,
      przym, rzecz. , feste cośtam-Verbverbindungen :).
      A słówka chyba przy okazji, bo chyba nie ma jakiegoś określonego zakresu.
      Powodzenia :).
      Ska
      • alesko Re: sprostowanie 27.02.07, 10:53
        zeby studiowac w De trzeba miec ZOP lub wyzej
        oraz Daf 4
        pozdr

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka