Dodaj do ulubionych

5.8 - czy tego dnia prezydent będzie przepraszał ?

04.08.03, 21:03
Mam na myśli przeprosiny prezydenta
za wypędzenie Niemców po II wojnie światowej.

W każdym razie Niemcy wyznaczyli konkretna datę.
WSZYSTKIE PARTIE OD LEWAKÓW ZIELONYCH PO CSU SĄ ZA CENTRUM WYPĘDZONYCH.

Wypada przeprosić za to, że kanonier Dolas zaczął wojnę ( sami
Polacy-barbarzyńcy się do tego przyznali ! ), potem Niemcy cały czas walcząc
rycersko się bronili, aż w końcu po wojnie Poacy i Czesi ich wypędzili
( ci Polacy to też zabili Żydów - tak zapewne w tym centrum będzie napisane i
jeszcze zapewne napiszą, że niestety niemieckiem pacyfistom z organizacji SS
nie udało się zapobiec tej tragedii ).

Poczytajcie :
Przewodnicząca Związku Wypędzonych (BdV) Erika Steinbach zaapelowała do rządu
Niemiec o ustanowienie 5 sierpnia "Narodowym Dniem Pamięci o Ofiarach
Wypędzenia".

Izba wyższa niemieckiego parlamentu (Bundesrat) przyjęła na wniosek Bawarii w
ubiegłym miesiącu uchwałę wzywającą rząd Gerharda Schroedera do ustanowienia
takiej rocznicy. "Związek Wypędzonych przyjmuje z zadowoleniem propozycję
Bundesratu i oczekuje, że rząd przyłączy się do tego głosu" - oświadczyła
Steinbach.

Szefowa BdV przypomniała w przekazanym oświadczeniu, że niemieckie ziomkostwa
podpisały 5 sierpnia 1950 r. w Stuttgarcie tzw. Kartę Wypędzonych ze Stron
Ojczystych. Dokument zawierał rezygnację z "zemsty i odwetu" oraz zapewnienie
o
włączeniu się do działań na rzecz zjednoczonej Europy "bez strachu i
przymusu".

Sygnatariusze Karty domagali się równocześnie uznania i zrealizowania "prawa
do
stron ojczystych", które uznali za "jedno z ofiarowanych przez Boga,
podstawowych praw ludzkości".

Steinbach podkreśliła, że niemieccy wypędzeni angażowali się na rzecz pokoju,
porozumienia pomiędzy narodami oraz politycznej stabilizacji w Niemczech i
Europie. "Dlatego 5 sierpnia nadaje się najlepiej na Dzień Pamięci o ofiarach
ucieczki, wypędzenia, deportacji i pracy przymusowej" - powiedziała.
Zachowanie
w zbiorowej pamięci jako ostrzeżenia doświadczeń wypędzonych i robotników
przymusowych jest "zadaniem dla całego narodu" - podkreśliła Steinbach.

W przyjętej 11 lipca uchwale Bundesrat zaliczył "tragedię" deportacji,
ucieczek
i wypędzenia, która w wyniku II wojny światowej dotknęła ok. 15 mln Niemców,
do
punktów zwrotnych o "najbardziej brzemiennych następstwach" dla całej
historii
niemieckiego narodu. (iza

wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=1312617&kat=1356
Obserwuj wątek
    • Gość: monotonia Re: 5.8 - czy tego dnia prezydent będzie przepras IP: *.kabel.telenet.be 04.08.03, 21:51
      tak czy siak, gdyby ciebie wyrzucili z rodzinnego domu poprzez polityczne
      przepychanki, tez czulbys sie pokrzywdzonym, bo nie kazdy niemiec byl
      zwolennikiem nazizmu, i nie kazdy go popieral, a i tak niemiec=nazista....
      zostawiali cale domostwa, pamiatki i wpomnienia, po to zeby ich domy zasiedlili
      przesiedlency ze wschodu....
      przesiedlencom ze wschodu byly przekazywane domostwa praktycznie w
      niezniszczonym stanie, z wyposazeniem, bo nie wszyscy wypedzeni niemcy mogli
      zabrac wszystko.....czesc domow i ziemi zostala wlaczana do pgr-ow.......
      to znam ze swoich doswiadczan z tak zwanych "ziem odzyskanych"....
      Wygnancy niemieccy wracali do tych miejsc, i przechodzac przez ulice wioski
      rzucali dzieciom na ziemie cukierki, o ktore dzieci bily sie - i to dla
      niemcow bylo zabawne - zapewne nie tak zabawne jak to ze dom przed ktorym stoja
      jest domem w ktorym sie wychowali, a niejednokrotnie nawet nie mogli do niego
      wejsc, bo owczesny gospodarz tego sobie nie zyczyl......
      ale nie wypowiadaj sie za wszystkich - niektore rodziny polskie ktore zajely
      taki dom, zawsze dzieki swojej zyczliwosci dostawali zyczliwosc od poprzednich
      wlascicieli.....tym ludziom nie zylo sie zle, bo bylo ich bardzo czesto stac na
      zadbanie o dom dzieki pomocy niemieckich wygnancom.....i te domy nie rujnowaly
      sie.......mi zal bylo patrzec jak jednak z czegos co jednak bylo czyms solidnym
      pozostawaly ruiny tylko poprzez zaniedbanie.........bo darowanemu koniowi sie
      raz ze nie zaglada w zeby, to dwa, nie chce sie w niego
      inwestowac.......zreszta za co w panstwie socjalistycznym.........

      Polska nie za bardzo brala udzial w wyznaczaniu granic po drugiej wojnie
      swiatowej, dlatego tez prawde mowiac nie tego typu slowa o przeprosiny winny
      sie od Polski, bo Polacy tez musieli opuszczac ziemie wschodnie po to tylko
      zeby moc dalej zyc w Polsce......Ludowej, ale Polsce....

      Polska tez dolewa oliwy do ognia pogladami ze zagraniczni chca wykupic polska
      ziemie, glownie germancy niegdys germanska ziemie, i chca bronic sie przed tym
      jak przed ogniem, bo polacy posiadaja cos takiego jak jednosc i przynaleznosc
      oraz szacunek do wlasnej ziemi...........oczywiscie niemcy jej miec nie powinni
      i nie powinni czuc ze miejsce w ktorym sie urodzili i wychowali mogloby
      kiedykolwiek w zyciu zostac im przywrocone, nawet za to ze musza zaplacic za
      cos co kiedys bylo juz ich...................

      prezydent lepiej zeby nie przepraszal, bo nie ma za co, ale wcale to nie
      oznacza ze ci ludzie wygnani nie powinni sie czuc wygnani skoro zostali, bo tak
      samo polacy ktorzy wyjechali z ziem wschodnich czuja sie wygnancami, tak samo
      niemcy wygnani maja prawo czuc sie wygnani.......

      • tomek9991 Do jasnej cholery ! 04.08.03, 23:06
        A kto ponosi winę za nieszczęścia Niemców ?
        Czy nie przypadkiem oni sami popierając w 90% Adolfa Hitlera ?
        Hitler rozpoczął wojnę o panowanie nad światem i to Niemcy zacżeli wypędzenia
        i ludobójstwo.
        Rewanż w takich przypadkach bywa cieżki.
        Wypedzeni Niemcy już dostali odszkodowania od władz RFN i sprawa jest
        zakończona.
        I koniec z tym jęczeniem wypędzonych nad opuszczonymi domami , bo 6 milionów
        zabitych polskich obywateli i zniszczony kraj nie da się zrównoważyć.
        A ci,co zajęli domy po Niemcach zostali wypędzeni przez Stalina, dawnego
        przyjaciela Hitlera.
        • Gość: monotonia Re: Do jasnej cholery ! IP: *.kabel.telenet.be 05.08.03, 01:39
          czy jesli w 90% procentach poprzemy teraz leszka millera to bedziemy
          szczesliwi????
          hiler mial swoja ideologie i swoj cel do ktorego potrafil wciagnac rzesze
          robotnikow przede wszyskim gnebionych przez kryzys........dalej poszlo jak z
          platka........teraz tez sa ideologie ale chyba przez o wiele latwiejszy
          przebieg informacji udaje sie ludziom wyciagac z tego wnioski......
          i to ze akurat znajdujemy sie na forum o unii europeiskiej, ktorej jako
          poczatek uwaza sie ideologie schumana zeby zrobic cos by zapobiec ludobojstwu i
          takim katastrofom jakie daly dwie wojny swiatowem powinno powstrzymac cie od
          nacjonalistycznych pogladow, a takie sugierujesz........
          czy uwazasz ze niemcy przyjda i odbiora tak po zwyczajnym daniu po gebie
          polakowi jego ziemie ( ich ziemie - germanca, bo po wojnie zostal zmuszony do
          wyjazdu, i polaka, ktory ta ziemie zasiedlil)??????????? tylko dlatego ze
          przystapimy do unii????
          • Gość: Polan Re: Do jasnej cholery ! IP: 202.67.91.* 05.08.03, 11:40
            Gość portalu: monotonia napisał(a):

            > czy jesli w 90% procentach poprzemy teraz leszka millera to bedziemy
            > szczesliwi????
            > hiler mial swoja ideologie i swoj cel do ktorego potrafil wciagnac rzesze
            > robotnikow przede wszyskim gnebionych przez kryzys........dalej poszlo jak z
            > platka........teraz tez sa ideologie ale chyba przez o wiele latwiejszy
            > przebieg informacji udaje sie ludziom wyciagac z tego wnioski......
            > i to ze akurat znajdujemy sie na forum o unii europeiskiej, ktorej jako
            > poczatek uwaza sie ideologie schumana zeby zrobic cos by zapobiec ludobojstwu
            i
            >

            Tak odbiora , prawo unijne im je odda a Polska nic nie bedzie miala do
            powiedzenia, UE pokaze co potrafi zrobic dla Polski po wejsciu po 1 maja 2004...
            > takim katastrofom jakie daly dwie wojny swiatowem powinno powstrzymac cie od
            > nacjonalistycznych pogladow, a takie sugierujesz........
            > czy uwazasz ze niemcy przyjda i odbiora tak po zwyczajnym daniu po gebie
            > polakowi jego ziemie ( ich ziemie - germanca, bo po wojnie zostal zmuszony do
            > wyjazdu, i polaka, ktory ta ziemie zasiedlil)??????????? tylko dlatego ze
            > przystapimy do unii????
          • tomek9991 Re: Do jasnej cholery ! 05.08.03, 11:43
            Gość portalu: monotonia napisał(a):

            > czy jesli w 90% procentach poprzemy teraz leszka millera to bedziemy
            > szczesliwi????
            Nie widzę żadnego związku z Hitlerem, pomijając już to, że 90% nie lubi
            specjalnie Millera.

            > hiler mial swoja ideologie i swoj cel do ktorego potrafil wciagnac rzesze
            > robotnikow przede wszyskim gnebionych przez kryzys........dalej poszlo jak z
            > platka........teraz tez sa ideologie ale chyba przez o wiele latwiejszy
            > przebieg informacji udaje sie ludziom wyciagac z tego wnioski......
            Hitler miał poparcie największe, kiedy zajmował Austrię i Czechy,a wtedy
            kryzysu nie było już dawno.

            > i to ze akurat znajdujemy sie na forum o unii europeiskiej, ktorej jako
            > poczatek uwaza sie ideologie schumana zeby zrobic cos by zapobiec
            ludobojstwu
            > takim katastrofom jakie daly dwie wojny swiatowem powinno powstrzymac cie od
            > nacjonalistycznych pogladow, a takie sugierujesz........
            Ja tylko wyjaśniłem, że Niemcy sami są sobie winni.


            > czy uwazasz ze niemcy przyjda i odbiora tak po zwyczajnym daniu po gebie
            > polakowi jego ziemie ( ich ziemie - germanca, bo po wojnie zostal zmuszony do
            > wyjazdu, i polaka, ktory ta ziemie zasiedlil)??????????? tylko dlatego ze
            > przystapimy do unii????
            W każdym razie takie są żądania ziomkostw
        • Gość: . WYPĘDZENIE NIEMCÓW TO BYŁ BŁĄD !!!! IP: *.echostar.pl 05.08.03, 11:15

          zamiast wypędzać, trzeba ich było "deportować" do obozów koncentracyjnych, tak
          jak oni zrobili to żydomi i Polakom
          • Gość: kai Re: WYPĘDZENIE NIEMCÓW TO BYŁ BŁĄD !!!! IP: 213.76.135.* 05.08.03, 11:34
            Gość portalu: . napisał(a):

            >
            > zamiast wypędzać, trzeba ich było "deportować" do obozów koncentracyjnych,
            tak
            > jak oni zrobili to żydomi i Polakom

            Kandydat na lagerfuhrera?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka