Dodaj do ulubionych

Opieszałe administrowanie.

04.02.08, 13:13
Mamy taki problem w naszej WM,a mianowicie poprzez opieszałe działanie
administratora powstało zadłużenie w c.w.u. Administrator ze sporym
opóżnieniem powiadomił nas o zmianie ceny podgrzewu 1m3 c.w.u. co spowodowało
spore zadłużenie.Czy możemy sie domagać od administratora zapłaty powstałego
zadłużenia?Jeśli istnieje taka możliwość to na podstawie jakich przepisów
moglibyśmy odzyskać nasze pieniądze?
Obserwuj wątek
    • cento11 Re: Opieszałe administrowanie. 04.02.08, 15:05
      Zmieńcie tego imbecyla...
    • cento11 Re: Opieszałe administrowanie. 04.02.08, 15:13
      Obowiązkiem admina jest informowanie o takich zmianach jeżeli chodzi
      o opłaty i wspólnie z zarzadem przygotować nowe zawiadomienia o
      wysokości opłat. Zastanawiam się też gdzie w waszej wspólnocie jest
      zarząd???? Co do odzyskania pieniędzy to o czym człowieku piszesz???

      Jeżeli powstało zadłużenie w opłatach bo była podwyżka a wy
      płaciliście stare stawki to i tak do was należy uregulowanie tych
      zaległości a nie admina ,ja go oczywiście nie bronię .Jemu możecie
      jedynie nakazać opłacenie odsetek jeżeli to z jego winy ale i w tym
      przypadku może się wyprzeć .

      W tym przypadku jak w poprzednim poście -weżcie sobie poszukajcie
      kogoś innego i zastanówcie się jeszcze nad zmianą zarządu ,kontrola
      admina to jego działka. pozdrawiam cento
    • cento11 Re: Opieszałe administrowanie. 04.02.08, 15:29
      Podpowiem ,że możecie mu jeszcze nie zapłacić ,skoro wprowadził taki
      bałagan a ponadto zrobić mu niezłą antyreklamę w okolicy o ile ma
      jeszcze gdzieś pracę we wspólnocie.

      Takich adminków i zarządczyków jest teraz na pęczki ,można wybierać
      przebierać ,problem tylko w tym aby znaleść tego właściciwego albo
      zastanowić się nad zarządzaniem samemu !!??

      Nie wieżcie propagandzie ,że wspólnotą nie można zarządzać
      samodzielnie bo to bo tamto ,to celowe działanie admino-zarządców
      aby robić kasę na wspólnotach , każdy solidny zarzad wspólnoty z
      odpowiednią wiedzą i chęcią zrobi to lepiej, a jeżeli nawet jest
      dobrym zarządem a dobiera sobie admina -zarządcę do pomocy to musi
      mieć baczenie na wszystko zachowując sobie decyzyjność i pełną
      kontrolę a obowiązkiem admina /zarządcy jest bierząca i terminowa
      informacja o wszystkim co się tyczy wspólnoty.

      Jeżeli tak nie jest to potem jest płacz i lament, zrozumcie w końcu
      wszyscy właściciele to wy tak naprawdę zarządzacie swą
      nieruchomościa poprzez podejmowanie decyzji i działanie waszego
      pełnomocnika jakim jest zarząd. Każdy admin czy zarządca jest
      dodatkiem do wspólnoty i za taki dodatek trzeba jeszcze płacić -
      dlatego trzeba też wiele wymagać jako pracodawca. pozdrawiam cento
    • codar Re: Zarząd a Administrator 04.02.08, 15:34
      Jeżeli macie Zarząd we Wspólnocie, to pretensje możecie mieć, tylko
      i wyłącznie to Zarządu, a nie do nierozgarniętego "Administratora"...

      Dlatego od Zarządu powinniście się domagać (ewentualnie)
      pokrycia "szkód" finansowych, powstałych w waszych portfelach...

      P.S. A jakie to zadłużenie (jak wysokie ?) powstało w wyniku zużycia
      ciepłej wody, na bazie wody, czy gazu... ?
      • codar Re: Zarząd a Administrator (c.d.) 04.02.08, 15:51
        codar napisał:

        > P.S. A jakie to zadłużenie (jak wysokie ?) powstało w wyniku
        zużycia
        > ciepłej wody, na bazie wody, czy gazu... ?


        Przepraszam, przeoczyłem, że problem dotyczy kosztów podgrzewu 1 m3
        wody, czyli zużycia gazu... To jaką cenę zaproponował wam
        Administrator za 1 m3 ciepłej wody... ? Przez jaki okres ? Na jakiej
        podstawie określał "przydział" gazu, jako niezbędny do podgrzania
        wody użytkowej na cele c.w.u... ? liczników ciepła na c.o. i na
        c.w.u., czy metodą sufitologii. A co, z c.o. wszystko w
        porządku... ? Niebywałe wprost !
      • cento11 Re: Zarząd a Administrator 04.02.08, 18:40
        codar napisał:

        > Jeżeli macie Zarząd we Wspólnocie, to pretensje możecie mieć,
        tylko
        > i wyłącznie to Zarządu, a nie do
        nierozgarniętego "Administratora"...
        >
        > Dlatego od Zarządu powinniście się domagać (ewentualnie)
        > pokrycia "szkód" finansowych, powstałych w waszych portfelach...
        >
        > P.S. A jakie to zadłużenie (jak wysokie ?) powstało w wyniku
        zużycia
        > ciepłej wody, na bazie wody, czy gazu... ?

        codar czytaj ze zrozumieniem dany post , tu nie ma żadnych strat
        finansowych po prostu była podwyżka mediów o której nie poinformował
        terminowo administrator czy zarząd i to wszystko a zaliczki były
        potrącane według starych stawek rozumiesz??!!?? Tu chodzi o
        dopłacenie różnicy i nic więcej.Nie ma takiego prawa które
        nakazywało by komukolwiek płacić za kogoś nawet w tym przypadku ,tu
        co najwyżej można zwolnić admina lub mu nie zapłacic za ostatni
        miesiąc pozdro cento.
    • xxxll Re: Opieszałe administrowanie. 04.02.08, 18:03
      ma_rysia1 napisał:

      > Mamy taki problem w naszej WM,a mianowicie poprzez opieszałe
      > działanie administratora powstało zadłużenie w c.w.u.
      > Administrator ze sporym opóżnieniem powiadomił nas o zmianie ceny
      > podgrzewu 1m3 c.w.u.

      co według ciebie oznacza termin: "spore opóżnienie":
      miesiąc , półroku, rok, dwa lata, itd.?
      • cento11 Re: Opieszałe administrowanie. 04.02.08, 18:32
        Niemniej jednak nic i nikt nie zmieni faktu ,że opłaty jakie
        powstały z tytułu płacenia mniejszych zaliczek bo admin nie
        poinformował ,że są podwyżki ,i tak spływają na was bo przecież to
        wy zużyliście te media a nie admin.

        Nie ma takiego prawa ,aby go zmusić do tego aby płacił rachunki za
        was a co do jego kiepskiego działania to podpowiedziałem co robić .

        Także nie zmyślajcie pozostali państwo rzeczy których nie ma i nie
        można zrealizować .Temat uważam za zamknięty....... .serdeczności
        cento
        • codar Re: Temat uważam, za zamknięty... 04.02.08, 19:03
          cento11 napisał:

          > Także nie zmyślajcie pozostali państwo rzeczy których nie ma i nie
          > można zrealizować .Temat uważam za zamknięty....... .serdeczności
          > cento11


          Dziękujemy ci Ma_rysiu1, za wypowiedź...

          • cento11 Re: Temat uważam, za zamknięty... 04.02.08, 19:26
            codarku kochanie czy ty także padłeś ofiarą mani podejrzliwosci
            wielonickowtości na tym forum????

            Cento nigdy nie używał innego nicku bo cento jest wielki i
            niepowtarzalny ,a zresztą po co miałbym to robić zastanów się!!!???

            Nie wiem czy maryśka to facet czy kobieta ,kim jest nie wiem ale
            jeżeli zadaje takie pytania to zpewnością wiem ,że wiedza tej osoby
            jest niewielka i staram się pomóc na ile potrafię ,zresztą napewno
            chcecie tego wszyscy.

            Droga/i Marysiu odezwij się bo codar nie będzie mógł spać w
            nocy ,choć centko jest uczciwym facetem i pisze prawdę ,tak codarku
            musisz uwierzyć ,że natym padole są jeszcze uczciwi ludzie a jak
            zaczniesz w to wątpić to co ci pozostało??!! Zadręczysz się człowieku

            Cento i tak cię lubi a to już coś wiesz mi..!!! Pozdrawiam
            serdecznie. Więcej wiary w ludzi ,nie wszyscy są skażeni...
            • codar Temat uważam, za zamknięty... a Ma_rysia1... !? 04.02.08, 19:55
              cento11 napisał:

              > Droga/i Marysiu odezwij się bo codar nie będzie mógł spać w
              > nocy ,choć centko jest uczciwym facetem i pisze prawdę ,tak
              codarku
              > musisz uwierzyć ,że na tym padole są jeszcze uczciwi ludzie a jak
              > zaczniesz w to wątpić to co ci pozostało??!! Zadręczysz się
              człowieku
              >
              > Cento i tak cię lubi a to już coś wiesz mi..!!! Pozdrawiam
              > serdecznie. Więcej wiary w ludzi ,nie wszyscy są skażeni...


              Napisałem tak, a nie inaczej, ponieważ zapomniałeś, że autorem/ką
              wątku jest Ma_rysia1, a nie Cento11... !?

              Moim zdaniem, do autora wątku - przynajmniej w pierwszej kolejności -
              należy stwierdzenie: uważam temat za zamknięty... !? a nie do
              jednego z dyskutantów.

              Cenię ciebie bardzo i wiesz o tym. Wierz mi, że jak przestanę - na
              naszym padole - wierzyć w uczciwych ludzi,to i tak mi coś jeszcze
              zostanie do podziwiania... nie tylko we śnie...
















              • cento11 Re: Temat uważam, za zamknięty... a Ma_rysia1... 04.02.08, 20:00
                Więc o to chodziło !! Zwracam honor i faktycznie marysiu daj znać
                czy można zakonczyć temat ,bo cento się zagalopował ... pozdrawiam
                serdecznie cento
              • ma_rysia1 Re: Temat uważam, za zamknięty... a Ma_rysia1... 04.02.08, 21:42
                Dziękuje wszystkim za zainteresowanie się tematem.Widzę też że niezle potraficie
                jeden drugiemu dogadywać.A jeśli chodzi o naszą sprawę to owszew jest zarząd ale
                on w pełni opiera się na tym co przygotowuje dla niego administracja,wiec stąd
                takie nieporozumienia,a jeśli chodzi o to przez jaki czas nie byliśmy
                informowani o zmianach to okres ten wynosił 8 miesięcy,to chyba jednak sporo
                czasu,a co za tym idzie spora kasa sie uzbierała na minusie oczywiście.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka