Dodaj do ulubionych

Daniel Objatek

06.03.21, 16:49
Ani „Gazeta Wyborcza”, ani ja, bo mówimy o sytuacjach sprzed kilkunastu lat, nie jesteśmy w stanie potwierdzić wiarygodności tych nagrań. Tak po ludzku, kto by pamiętał takie rozmowy? To jest ogromna przestrzeń do nadużyć i manipulacji informacjami, która została wykorzystana przez „Gazetę Wyborczą” – mówi prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. W wywiadzie zapewnia, że „nie zrobi ani kroku w tył”, a sprawę prowadzi zaangażowany przez niego prawnik. – Ja muszę się skoncentrować na tym, co zacząłem w Orlenie – dodaje.– Realizujemy w PKN Orlen wiele bardzo dużych, ważnych projektów. Akwizycje, które zrobiliśmy i które finalizujemy, naruszają interesy wielu osób i podmiotów w Polsce, ale i za granicą. Gdybym zajmował się w Orlenie wyłącznie administrowaniem i przymykał oko na pewne układy, to pewnie bym miał święty spokój i nikt by mnie nie atakował. Byłoby jak dawniej. Ale nie jest. Przecież wyniki mówią same za siebie. Orlen w ciągu ostatnich pięciu lat wypracował 26,2 mld zł zysku. W czasie ośmiu lat rządów PO-PSL było to łącznie 2,9 mld zł – podkreśla Daniel Obajtek.Dziennikarze „Gazety Wyborczej” twierdzą, że pracowali nad tematem tzw. Taśm Obajtka od dwóch lat, ale ludzie zaczęli z nimi rozmawiać dopiero w ostatnich miesiącach, gdy się okazało, że ma pan zostać premierem. Może gdyby do tego nie doszło, to nie byłoby sprawy?Nie mogę przejść obok tego obojętnie. Dlatego jako osoba prywatna zaangażowałem kancelarię prawną, która w moim imieniu zajmuje się tymi oszczerstwami. Zleciłem analizę treści opublikowanych przez gazetę rozmów, choć nie wiem, czy są autentyczne, z jakiego okresu pochodzą. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby te nagrania były zmontowane.Za słownictwo przepraszam.www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.tvp.info/52649231/daniel-obajtek-gazeta-wyborcza-nie-jest-w-stanie-potwierdzic-wiarygodnosci-nagran-za-slownictwo-przepraszam-wywiad-z-prezesem-pkn-orlen&ved=2ahUKEwjehOCZgZzvAhXrIMUKHW6CAhwQxfQBMAB6BAgBEAY&usg=AOvVaw3QaP58_IvZgrZsa1msVwMJ
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka