agrafka111 31.12.05, 12:53 Moja mama kupiła psu (43kg) Sedalin. W sklepie weterynaryjnym dostala 3 tabletki, czy to nie za dużo? Może są rózne rodzaje tych tabletek z róznymi dawkami... ja moge tylko odczytać Sedalin-forte Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gagik.geworgian Re: pytanie o Sedalin 01.01.06, 15:09 Witam. Obawiam się ,że ta odpowiedż jest spóźniona,bo już po nocy sylwestrowej :-) Sedalin jest dostepny w tabletkach 7 mg i 35 mg. Zawiera on substancję czynną acepromazynę , którą dawkuje się 1.5 do 3 mg na kilogram masy ciała zwierzęcia. Dla psów większych niż 10 kilo stosuje się najczęściej Sedalin 35 mg, a zatem 3 tabletki dla psa 43 kilo to rozsądna dawka. Pozdrawiam - Gagik Odpowiedz Link Zgłoś