Dodaj do ulubionych

KATASTROFA

27.09.05, 21:33
Wczoraj moja kotka przyniosła z ogródka upolowanego ptaka, dzisiaj
drugiego...
Wcześniej wykończyła dwa, w tym sójkę, która mieszkała u mnie od kilku lat...
Ratunku!!! Co robić
Wojtek
Obserwuj wątek
    • pawelpp Re: KATASTROFA 28.09.05, 00:51
      Na serio: Gniazda ptaków można obronić przed kotami, przybijając do drzewa
      cienką blachę z puszki po piwie, gdzieś na wysokości 2 m, tak żeby kot nie mógł
      wbić pazurów i przeleźć.
      A jeśli kot złapie ptaka np. na ziemi, to już sama natura i nic nie możemy na
      to poradzić.
    • cereusfoto Re: KATASTROFA 28.09.05, 07:30
      Kota sąsiada przeganiam za każdym razem, gdy go dostrzegę.Zwłaszcza gdy
      dokarmiam ptaki, a jest ich mnóstwo - wówczsas kocurkowi ślinka cieknie. Nie
      mam jednak skrupułów. Jest już tak zestresowany, że nawet gdy mnie widzi z
      daleka przebiega na drugą stronę ulicy. Obchodzi mój teren szerokim
      łukiem.Ucieka nawet, gdy jest u sąsiada ( swojego pana ) na działce.
      A tak na marginesie; widziałam kiedyś takie budki ( np. dla szpaków ), które
      miały na daszku od góry ponabijane wystające gwoździe, by koty nie siadały na
      dachu i nie dobierały się do piskląt. Jest to jakiś sposób.
      • niemed Re: KATASTROFA 28.09.05, 10:06
        Wcześniej przychodziły do mnie obce koty i faktycznie moje interwencje trochę
        działały bo nie czuły się zbyt pewnie w moim ogródku, teraz dominuje moja
        kotka, ale ona już wcześniej w lecie przynosiłą co wieczór jakieś stworzenie
        (owady) do domu. Poluje po zmroku. Mam u siebie trzy gniazda, jedną budkę
        lęgową i trzy karmniki, więc zabezpieczanie drzew na nic się nie zda, ale znowu
        wieszać kotu jakiś dzwonek, to byłaby dla niej tortura?
        Wojtek
        • wrexham pytales o te obroze? 28.09.05, 11:19
          pisalam ci o tych obrozach - jesli nie ma ich w sklepie w polsce to daj znac -
          moja przyjaciolka przyjezdza niedlugo do polski z uk to jesli cena cie nie
          odstraszy moze ci przywiezc cos takiego - szkoda ptakow
          • niemed Re: pytales o te obroze? 28.09.05, 12:08
            Dziękuję, pamiętam Twoją radę, trochę to sobie zbagatelizowałem, miałęm
            nadzieję że kotka, która jest wysterylizowana i zawsze ma jedzenie pod nosem
            trochę zmieni swoje łowieckie upodobania, ale widzę że nie ma na co liczyć.
            Jeżeli nie znajdę czegoś na miejscu wtedy poproszę Cie o pomoc bo nie mam
            nikogo w Anglii.
            Wojtek
            Jeszcze nt karmników: znacie ten świetny patent z karmnikiem dla małych ptaków
            zrobionym z dużej 5 litrowej, plastkiowej butelki po wodzie?
                • niemed Re: a to podziel sie :) 28.09.05, 21:26
                  Bierzesz dużą ( 5l )butelkę po wodzie, taką z zakrętką-uchwytem. Na bocznych
                  powierzchniach butelki, symetrycznie ( vis a vis ) po obu stronach, mniej
                  więcej w połowie wysokości wycinasz dwa otwory-wejścia dla małych ptaszków.
                  Dobrze jest wyciąć otwory prostokątne z zachowaniem połączenia (górnego boku)
                  wyciętego fragmentu z butelką, w ten sposób po odgięciu do góry tworzy się
                  daszki nad otworami. Przez otwory wsuwasz patyk-gałązkę-listewkę ( na wylot )
                  tak zeby ptaki mogły na tym siadać i wchodzić do środka. Napełniasz butelkę
                  karmą do wysokości wykonanych wejść. Zakręcasz butelkę i za uchwyt w nakrętce
                  wieszasz na gałęzi.
                  Mam nadzieję,że cokolwiek zrozumiałaś z mojego tłumaczeniasmile
                  Pozdrowienia
                  Wojtek
      • niemed Re: To nie katastrofa, to ŻYCIE! 30.09.05, 20:40
        Niekoniecznie i nie zawsze trzeba się z tym godzić. Mój kot zamieszkał ze mną
        parę miesięcy temu, a ptaki karmię od lat i są tak oswojone, że nie reagują na
        mnie gdy kręcę się w ogródku...
        Jeżeli kot ma jedzenie to nie musi napadać na ptaki.
        Wojtek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka