Dodaj do ulubionych

chudy maine coon

07.05.07, 16:35
Witam wszystkich,

mam kocurka rasy maine coon, który został wykastrowany w wieku 7 miesięcy.
Obecnie ma rok i 5 miesięcy. Martwi mnie jego waga - waży około 4,5 kg (odkąd
skonczył 8 m-cy) - ta waga wcale nie rośnie. Dostaje zbilansowane pożywienie -
Royal canin maine coon albo Hill's; tylko suchą,którą cały czas ,,wcina";
niczego innego nie chce jeść. Ogólnie sprawia wrażenie zdrowego - jest bardzo
żywy i pogodny. Wszystko byłoby OK, gdyby nie te wystające kości... Czy taka
waga jest normalna?
Obserwuj wątek
      • brookie Re: chudy maine coon 08.05.07, 11:48
        Uwazam, ze kot jest jeszcze mlody i pewnie z czasem nabierze wagi.Przeczytaj tu

Maine Coons are very large and energetic cats, sometimes weighing up to around
        11-12 kilograms (25 pounds); the average weight is 6 to 9 kilograms (13-20
        pounds) for adult males and less (7-11 pounds) for females. Male Maine Coons
        may grow to a length in excess of 1 meter (40 inches); the longest cat on
        record is a Maine Coon 121cm (49 inches) in length[1]. Growth to full size
        often takes longer than for most cats, with Maine Coons usually reaching full
        size at age four or five.
    • migotunia Re: chudy maine coon 08.05.07, 23:42
      Moim zdaniem Twoj kociak jest zbyt chudy i na pewno wazy zbyt malo. Maine coony
      z natury sa duze, jeden z moich ma prawie 10 miesiecy i wazy ok 7 kg. Tez
      bywalo ze mial fochy "jedzeniowe" - mimo iz na poczatku jadl puszki i sucha
      karme, po jakims czasie oglosil strajk i przestal jesc puszki. Wtedy nieco
      schudl wiec w obawie zeby nie zrobil sie z niego szkieletorek, zaczal dostawac
      zamiast puszek samo miesko - teraz wcina ryby, tunczyka i kurczaka (indyka nie
      tknie, wolowine od wielkiego swieta). Mieso wcina z apetytem, dziennie calkiem
      sporo. Ostatnio sprobowalam znowu dac mu puszki i zaczal je jesc ale tylko jako
      dodatek, takie uzupelnienie do swiezego miesa i suchej karmy.
      Twoj kociak jak na maine coona na pewno jest zbyt chudy, sprobuj urozmaicic mu
      diete, kup jakies witaminy. Dajesz mu jakis odklaczacz np. bezopet lub kocia
      trawke? Moze nie je nic poza suchym gdyz siersc zalega mu w zoladku?
      Najlepiej skontaktuj sie z hodowca od ktorego kupiles kociaka. Moze karmiono go
      w inny sposob lub po prostu kociaki z danego miotu sa takie drobne (choc rzecz
      jasna nie powinny). Czy Twoj maine coon jest z rodowodem i kupiony z dobrej
      hodowli? Jego waga zdecydowanie jest zbyt niska...
      • sok_malinowy_jest_zdrowy Re: chudy maine coon 09.05.07, 13:19
        Moj kot je naprawde duzo - co chwilę widze go przy misce jak chrupie, glownie
        Royal Canin dla maine coonow; czasem jak ma humor (choc naprade rzadko) zje
        rybę lub kurczaka. Wolowiny nie lubi. Daje mu krokieciki z pasta Maltbits na
        odklaczanie, ktore uwielbia. Tak wiec nie moge powiedziec, ze nie ma apetytu -
        ma i to taki, ze hej!

Martwi mnie natomiast kwestia braku przybierania na wadze. Moze to juz taka
        uroda...Kot jest z rodowodem, kupiony na wystawie, z hodowli. Zastanawiam sie,
        czy nie byl moze ostatnim kotkiem z miotu i dlatego ma nizsza wage. mam
        nadzieje, ze jeszcze podrosnie.
        • migotunia Re: chudy maine coon 09.05.07, 14:33
          Nie chce Cie martwic ale z Twoim kociakiem cos jest nie tak. Byles u weta?
          Skoro masz maine coona od 1.5 roku to powinienes dobrze wiedziec ze sa to
          najwieksze koty domowe, 4.5 kg moze wazyc 5 miesieczny kociak ale nie dorosly.
          Niepokoi mnie fakt, iz kupiles kociaka na wystawie??? Zaden szanujacy sie
          hodowca kota na wystawie nie sprzeda - tam sie koty pokazuje a jesli chce sie
          zostac wlascicielem ktoregos z nich to sie umawia juz prywatnie z hodowca u
          niego w domu, pokazuje koty, warunki w jakich mieszkaja, hodowca powinien
          przyszlemu wlascicielowi zadac wiele pytan aby sprawdzic czy ta osoba nadaje
          sie na opiekuna dla kociatka. Zakladam ze nie masz zadnego kontaktu z hodowca
          od ktorego kupiles kociaka? To bardzo dziwne gdyz prawdziwi hodowcy maine
          coonow to fascynaci i pasjonaci wiec generalnie utrzymuja kontakt z osobami
          ktore braly ich kocieta, maja ich foty jak dorastaja i zawsze sluza pomoca.
          Podam Ci adres forum dla osob ktore maja maine coony. Moze tam Ci cos poradza?
          Wazne tez aby weterynarz zbadal kociaka czy na pewno wszystko z jego zdrowiem
          jest ok. Niestety ale waga Twojego kotka nie jest prawidlowa. Jest to kocurek,
          wykasrtowany, 1.5 roczny - nawet kotki maine coon ktore sa mniejsze od kocurkow
          waza wiecej.
          Zajrzyj na ta stronke, moze tam cos Ci poradza:
          maine-coon-cat.eu/
          zycze powodzenia ;-)
    • alaniska mam ten sam problem 10.05.07, 11:14
      również mam MC(niekastrowany) ma 18 m-cy.
      jego waga waha się 5250-5500g.
      zrobiłam wszystkie możliwe badania krwi, moczu, USG nerek, wątroby.
      żadne badanie nie wykazuje nieprawidłowości.Lekarze nie umieją postawić
      jednoznacznej diagnozy.
      matka mojego kociaka jest drobniutka, za to ojciec olbrzym, ale zaczął rosnąć
      dopiero po ukończeniu 1.5roku.
      dla świętego spokoju zrób badanie biochemiczne krwi i moczu-bo może się okazać,
      że ma problemy z nerkami.
      mój kociak bardzo chetnie je suchą karmę, surowego indyczka, mięsne puszeczki są
      ostatnio be...
      ja jakoś nie przejmuję się tym, że jest mały. Sędziowie na wystawach dają mu
      dobre rokowania bo podobno jest dobry w typie, dorze zbudowany i umięśniony, ale
      drobny...myślę, ze jeszcze wszystko przed naszymi kociakami!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka