Dodaj do ulubionych

Zatwardzenie u jamnika-12 lat. Pomocy!!!

07.07.07, 11:49
Psiak ma dzisiaj 12 urodzinki i od 3 dni ma zatwardzenie,albo przetoke chyba
bardziej to drugie, podaje mu nospe-1tabl./dziennie, na obiad dostanie kluchy
z bialym serem+ olej moze to go przeczysci. Co jeszcze moge zrobic?
Pozdrawiam
Ewa
Obserwuj wątek
    • mist3 Re: Zatwardzenie u jamnika-12 lat. Pomocy!!! 07.07.07, 14:35
      iść do weta - przez neta nikt psa nie zbada, a podawanie mu leków na własną rękę
      bez obejrzenia go przez lekarza może tylko zaciemnić obraz i utrudnić
      postawienie właściwej diagnozy.
      Wywołanie biegunki u psa może też pogorszyć jego stan, jeśli zatwardzenie jest
      objawem poważniejszej choroby.
      Naprawdę warto iść do weta i psa przebadać.
      • beali Re: Zatwardzenie u jamnika-12 lat. Pomocy!!! 07.07.07, 15:59
        Kluchy z białym serem-super,ale ser jest ciężkostrawny;-/
        Nie ładuj w niego tego jedzenia. Pies przy zaprciu potrzebuje błonnika,
        a nie kluch z serem i olejem.
        No-spa działa nieźle,ale na układ moczowy z reguły.
        Tak,jak Mist radzę do weta.
        Wprawdzie sa domowe i dobre sposoby,aby pomóc psu
        przy zaparciu,ale choćby ze względu na jego wiek, nie radzę
        eksperymentować, bo nie wiadomo,co jest przyczyną
        tego niewyprozniania i można mu dalej szkodzić.
        • rezurekcja szybko do lekarza 07.07.07, 19:19
          beali napisała:

          > Tak,jak Mist radzę do weta.

          i ja tez. I to szybko. Moze dojsc do odparzenia scian odbytu.

          > Wprawdzie sa domowe i dobre sposoby,aby pomóc psu
          > przy zaparciu,ale choćby ze względu na jego wiek, nie radzę
          > eksperymentować, bo nie wiadomo,co jest przyczyną
          > tego niewyprozniania i można mu dalej szkodzić.

          na zaparcia daje sie olej parafinowy lub zwykly olej jadalny. ALe jesli pies
          nie wzproynia sie od 3 dni, to juz moze byc zle.
          Moj tez nie mogl zrobic kupy przez 3 dni, bo zrobily mu ise kamienie kalowe.
          Gdybym nie widziala, tobym nie uwierzyla. Lekarka recznie wydlubywala.

          Kosteczke psu podalam i dlatego tak sie stalo...
    • avasawaszkiewicz Re: Zatwardzenie u jamnika-12 lat. Pomocy!!! 09.07.07, 11:19
      Koniecznie wybierz się do weterynarza do tego piszesz - "od 3 dni ma
      zatwardzenie,albo przetoke chyba bardziej to drugie". czyli przetokę!!! o ile
      wiesz co piszesz :) wiec nic mu nie podawaj tylko migiem do lekarza i prosze daj
      znać jak to się skończyło.
      Pozdrawiam - Ava
      • ewencja Re: Zatwardzenie u jamnika-12 lat. Pomocy!!! 14.07.07, 18:12
        Witam, dziekuje wszystkim za rady:) i Pani weterynarz tez dziekuje bardzo:)
        Juz wszytsko w porządku piesek miał kiedys probley z przetoką dlatego
        podejrzewalismy własnie przetoke, skończylo sie na oleju i on pomógł, i
        weterynarz powiedzial po obejrzeniu psa,ze jak pomoze olej to ok, a ze pomogl
        to juz jest dobrze.
        Psiak jest wreszcie soba:)
        Pozdrawiam!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka