Dodaj do ulubionych

Proszę o rade

27.07.08, 23:53

25 lipca ojcicec uratował na działce małego (weterynarz stwierdził
że ma ok 3 tygodnie) kociaka. Uwolnił go spod desek i zostawił w
bezpiecznym miejscu mając nadzieję, że przyjdzie po niego kotka.
Niestety tak się nie stało - maleństwo jest więc z nami. Jednak
dzisiaj zauważył na naszej działce kota(pojawiał się co jakiś czas)
podobnego do malucha. Wydaje mi się, że mogła to być matka i tu mam
pytanie: Czy kotka po takim czasie zaopiekuje się ponownie
kociakiem, który przebywał w domu, czy podejmować taką próbę czy
lepiej dać małemu spokój i samemu go wychować?
Obserwuj wątek
    • sm0k Re: Proszę o rade 27.07.08, 23:55
      A jak się zaopiekuje, to tak z czystym sumieniem skażesz młodego kociaka na
      bycie bezdomnym?
      • sm0k Nie mowiac juz o tym 27.07.08, 23:57
        Ze będzie powiększał grono bezdomnych kotów poprzez rozmnażanie się.... Ludzie
        myślcie trochę...
    • joewel Re: Proszę o rade 28.07.08, 00:25
      Hej
      Napisałaś, że wydaje się że mogła być matka -może tak może nie.
      Podrzucanie kotce młodego ma jedynie wtedy sens jeżeli ona jest kotem udomowionym bo jeśli to dzika kotka to dołączy to kocie do wielkiego grona kotów bezpańskich skazanych w naszym kraju -"jakże przyjaznym dzikim kotom"- na poniewierkę i niedolę.
      Lepiej samemu go wychować - udomowić i zatrzymać ; )
      Pozdrawiam serdecznie
      "mam kota na punkcie kota"
      • ankaa_23 Re: Proszę o rade 28.07.08, 09:30
        Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Prawde mówiąć wcale nie miałam ochoty
        go "oddawać" ale po prostu zastanawiałam się jest lepsze dla takiego
        małego kociaka (wiadomo mleko matki zdrowsze nawet od najlepszego
        kupionego u weterynarza).Kociak zostanie i mam nadzieję że będzie
        szczęśliwy.
        • avasawaszkiewicz Re: Proszę o rade 28.07.08, 10:40
          Nasze Polskie koty tzw "rasowe dachowce // koty Europejskie" często są podobnych
          umaszczeń. Przeważają pręguski choć coraz więcej widać białych w łatki
          (pręgowane, czarne itp.) Ogólnie rzecz biorąc jeśli nie znamy ojca ciężko jest
          osądzić czyje kotki są czyje bo choć wszystkie są inne to mimo wszystko są
          bardzo podobne.
          Ponadto nie wiem co prawda ile minęło czasu od kiedy zajmujecie się kotkiem ale
          obawiam się, ze i tak matka nie przyjęłaby go jak swego tym bardziej jeśli jest
          kotką dziką i nieufną do ludzi (kotek już w przeważający sposób pachnie głównie
          Wami, sztucznym mlekiem co nic już nie ma wspólnego z pierwotnym zapachem matki.
          No i na dokładkę owszem bardzo cieszę się, że już postanowione zostało, że
          kociak u Ciebie zostaje bo mimo, że "nie ma jak u Mamy" to rzede wszystkim nie
          ma jak w ciepłym, kochającym domu :):):).
          W imieniu koteczka - serdecznie dziękuję
          Pozdrawiam i życzę wytrwałości i cierpliwości w opiece nad maluszkiem - Ava
          • ankaa_23 Re: Proszę o rade 28.07.08, 14:56
            Bardzo dziękuję za ciepłe słowa. Ze swojej strony mogę zapewnić, że
            zrobie wszystko by nic mu nie brakowało. Jedno jest pewne będzie
            miał kochający dom i towarszystwo. Mam już suczke, która bez
            problemu go zaakceptowała i papuge- wiem tu może być różnie ze
            strony kota ale czytałam już na ten temat i wiem , że jest możliwe
            ich wspólne życie pod jednym dachem. Jestem dobrej myśli. Pozdrawiam
            • natalka85n Re: Proszę o rade 29.07.08, 00:56
              jasne ze jest ja mialam 3 szczuru i 2 koty mam caly czas i sie bawily ze soba
            • avasawaszkiewicz Re: Proszę o rade 29.07.08, 09:20
              Oczywiście, że możliwe jest wspólne życie kota i papużki tym bardziej jeśli
              wychowuje sie je razem od małego nie będziesz więc miała problemów. Ale czy tak
              czy siak nie ma co dowierzać kotu do końca bo w końcu nad instynktem mogą nie
              zapanować. Nie powinno się zostawiać kotów z ptakami samych. Ale widzę, że
              niezłą macie ferajnę SUPER szczerze zazdroszczę.
              Pozdrawiam - Ava
              • ankaa_23 Re: Proszę o rade 01.08.08, 17:59
                Dziękuję gromada mała jest ale dzięki niej jest wesoło. Mam
                nadzieję, że kot się "dogada' z papugą. Psina już go polubiła.
    • baremi Re: Proszę o rade 01.08.08, 20:38
      Całkiem fajny komplecik Ci się uzbierał:)
      Zdrówka dla wszystkich.
    • ankaa_23 Re: Proszę o rade 07.08.08, 15:32
      Mam pytanie odnośnie tej mojej małej gromadki. Kociak ma już 4
      tygodnie, co raz bardziej się wszystkim interesuje i tu moje pytanie
      jak oswajać go z papugą jest to nimfa cały dzień przebywająca poza
      klatką. Pokazywać kotu papuge czy po prostu niech sam ją "odkryje"?
      Z góry dziękuje za odpowiedzi

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka