30.09.05, 07:16
Witam!
Co należy wlewać do baku z benzyną, żeby można było oczyśćić silnik itp.
Obserwuj wątek
    • fitit Re: Co????? 30.09.05, 12:42
      Skąd wiesz, że jest brudny ?
    • agatka43 Re: Co????? 30.09.05, 12:50
      Bo z rury wydechowej wydobywa się taki czarny brud i widać ślady na parkingu
      jak ruszam i dam trochę wyższe obroty.
      • gucio97 Re: Co????? 30.09.05, 14:13
        Proponuje wodę z mydłem.
        A tak na powaznie to całkiem normalne i nie masz się czym przejmować.
        • niwela.zj Re: Co????? 30.09.05, 18:06
          Kup preparat do benzyny firmy STP /czerwone opakowanie/ i wlej wg przepisu
          na opakowaniu.

          Pozdr.
      • ram Re: Co????? 01.10.05, 23:00
        To daj parę razy wyższe obroty by przedmuchać układ wydechowy.
    • dymeks007 Re: Co????? 02.10.05, 01:42
      proponuje jezdzic na sprawdzonej benzynie np suprema 95 nie jest tania ale po
      kilku tankowaniach uklad bedzie czysty jak lza.
    • mgoralsk Re: Co????? 03.10.05, 23:10
      A ja proponuję umówić silnik na randkę z mechanikiem. I to całkiem poważnie. A
      to jest benzyna czy disel?
      Pozdrawiam
    • agatka43 Re: Co????? 04.10.05, 11:08
      Jest na benzyne.
    • agatka43 Re: Co????? 04.10.05, 11:10
      Wiec tak, wlałam ten płyn oczyszczający, dymi czarno i nie ma zmiany na lepsze.
      • tsset Re: Co????? 05.10.05, 10:16
        Problem ze spalaniem, umow w się z mechaniekiem.
        Npisz na przyszłość jaki samochód, model, pojemnośći, przebieg, łatwiej coś
        dordzadzić
        • tsset Re: Co????? 05.10.05, 10:17
          i rok produkcji ;)
    • agatka43 Re: Co????? 05.10.05, 11:30
      Fiat Punto 1 przebieg 180 tys. Silnik 1.2.
      Wlewalam niedawno olej moze za duzo i dlatego tak dymi.
      • tsset Re: Co????? 05.10.05, 11:40
        sprawdź na bagnecie, fakt może to być przyczyną
        a nadwyżkę można spuścić
    • agatka43 Re: Co????? 05.10.05, 12:13
      Właśnie, możliwe, że przegięłam z tym olejem.
      Po pracy sprawdzę co i jak i jutro odpowiem.
      Myślę, że jak olej dostał się do benzyny to po spuszczeniu go i utrzymaniu
      tak jak powinno być i po zatankowaniu paliwa wszystko powinno wrócić do normy.
      Oby.
      Dzięki.
      • tsset Re: Co????? 05.10.05, 13:29
        z tego co wwiem, olej to nie bardzo może się dostać do benzyny, ale jeśli jest
        wlane ponad normę, to nie dobrze, ponieważ olej w czsasei pracy jest "w ciągłym
        ruchu", a ja za mało by miał miejsca silnik będzie miał trudności z pracą.
        Jak chesz sprawdzić olej, to samochód musi odstać z pół godziny.
        Odkręć także kurek wlewu oleju i sprawdź czy nie ma białego koloru, takiego
        białego nalotu

        agatka43 napisała:

        > Właśnie, możliwe, że przegięłam z tym olejem.
        > Po pracy sprawdzę co i jak i jutro odpowiem.
        > Myślę, że jak olej dostał się do benzyny to po spuszczeniu go i utrzymaniu
        > tak jak powinno być i po zatankowaniu paliwa wszystko powinno wrócić do normy.
        > Oby.
        > Dzięki.
    • agatka43 Re: Co????? 06.10.05, 07:07
      Wylałam wczoraj olej, był czarny osad - dzisiaj wymienie.
      Świece czarne, takie osmolone. Wymienie jeszcze filtr oleju.
      • radonek Re: Co????? 06.10.05, 09:09
        To wygląda tak jakbyś miała zużyte pierścienie. Pojedź jak najszybciej do
        mechanika żeby to sprawdził. Bo jeżeli faktycznie są to zużyte pierścienie to
        jak dłużej z tym pojeździsz to będzie jeszcze katalizator do wymiany. A czarny
        dym bierze się stąd że silnik zaciąga trochę oleju do tłoków i go spala.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka