agatka43 30.09.05, 07:16 Witam! Co należy wlewać do baku z benzyną, żeby można było oczyśćić silnik itp. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
agatka43 Re: Co????? 30.09.05, 12:50 Bo z rury wydechowej wydobywa się taki czarny brud i widać ślady na parkingu jak ruszam i dam trochę wyższe obroty. Odpowiedz Link Zgłoś
gucio97 Re: Co????? 30.09.05, 14:13 Proponuje wodę z mydłem. A tak na powaznie to całkiem normalne i nie masz się czym przejmować. Odpowiedz Link Zgłoś
niwela.zj Re: Co????? 30.09.05, 18:06 Kup preparat do benzyny firmy STP /czerwone opakowanie/ i wlej wg przepisu na opakowaniu. Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
ram Re: Co????? 01.10.05, 23:00 To daj parę razy wyższe obroty by przedmuchać układ wydechowy. Odpowiedz Link Zgłoś
dymeks007 Re: Co????? 02.10.05, 01:42 proponuje jezdzic na sprawdzonej benzynie np suprema 95 nie jest tania ale po kilku tankowaniach uklad bedzie czysty jak lza. Odpowiedz Link Zgłoś
mgoralsk Re: Co????? 03.10.05, 23:10 A ja proponuję umówić silnik na randkę z mechanikiem. I to całkiem poważnie. A to jest benzyna czy disel? Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
agatka43 Re: Co????? 04.10.05, 11:10 Wiec tak, wlałam ten płyn oczyszczający, dymi czarno i nie ma zmiany na lepsze. Odpowiedz Link Zgłoś
tsset Re: Co????? 05.10.05, 10:16 Problem ze spalaniem, umow w się z mechaniekiem. Npisz na przyszłość jaki samochód, model, pojemnośći, przebieg, łatwiej coś dordzadzić Odpowiedz Link Zgłoś
agatka43 Re: Co????? 05.10.05, 11:30 Fiat Punto 1 przebieg 180 tys. Silnik 1.2. Wlewalam niedawno olej moze za duzo i dlatego tak dymi. Odpowiedz Link Zgłoś
tsset Re: Co????? 05.10.05, 11:40 sprawdź na bagnecie, fakt może to być przyczyną a nadwyżkę można spuścić Odpowiedz Link Zgłoś
agatka43 Re: Co????? 05.10.05, 12:13 Właśnie, możliwe, że przegięłam z tym olejem. Po pracy sprawdzę co i jak i jutro odpowiem. Myślę, że jak olej dostał się do benzyny to po spuszczeniu go i utrzymaniu tak jak powinno być i po zatankowaniu paliwa wszystko powinno wrócić do normy. Oby. Dzięki. Odpowiedz Link Zgłoś
tsset Re: Co????? 05.10.05, 13:29 z tego co wwiem, olej to nie bardzo może się dostać do benzyny, ale jeśli jest wlane ponad normę, to nie dobrze, ponieważ olej w czsasei pracy jest "w ciągłym ruchu", a ja za mało by miał miejsca silnik będzie miał trudności z pracą. Jak chesz sprawdzić olej, to samochód musi odstać z pół godziny. Odkręć także kurek wlewu oleju i sprawdź czy nie ma białego koloru, takiego białego nalotu agatka43 napisała: > Właśnie, możliwe, że przegięłam z tym olejem. > Po pracy sprawdzę co i jak i jutro odpowiem. > Myślę, że jak olej dostał się do benzyny to po spuszczeniu go i utrzymaniu > tak jak powinno być i po zatankowaniu paliwa wszystko powinno wrócić do normy. > Oby. > Dzięki. Odpowiedz Link Zgłoś
agatka43 Re: Co????? 06.10.05, 07:07 Wylałam wczoraj olej, był czarny osad - dzisiaj wymienie. Świece czarne, takie osmolone. Wymienie jeszcze filtr oleju. Odpowiedz Link Zgłoś
radonek Re: Co????? 06.10.05, 09:09 To wygląda tak jakbyś miała zużyte pierścienie. Pojedź jak najszybciej do mechanika żeby to sprawdził. Bo jeżeli faktycznie są to zużyte pierścienie to jak dłużej z tym pojeździsz to będzie jeszcze katalizator do wymiany. A czarny dym bierze się stąd że silnik zaciąga trochę oleju do tłoków i go spala. Odpowiedz Link Zgłoś