Dodaj do ulubionych

Misgav-Ladach

29.01.10, 09:46
Pani Kasiu, pozwolę zacytować sobie Pani wypowiedź z innego wątku nt
metody Misgav-Ladach. Cytuję całość, bo swego czasu szukałam wątku na
ten temat, a tak łatwiej znaleźć :)

> Nie, nie jest to nowość, cc przeprowadza się tak od prawie 20 lat,
> trochę krócej w Polsce. Najprawdopodobniej widziała Pani cc
> przeprowadzane metodą Misgav-Ladach, w której do minimum ogranicza
> się używanie skalpela. Nacina się skórę i tkankę podskórną na
> niewielkim odcinku (2-3cm), potem rozdziela się je "na tępo", czyli
> rozsuwając, to samo robi się z mięśniami brzucha. Po skalpel sięga
> się dopiero, żeby naciąć mięsień macicy, przy czym robi się to znów
> na niewielkim odcinku, a dalej używa sie palców. Ta technika jest
> szybka, ogranicza krwawienie. Także zaopatrzenie rany jest prostsze.
> Niedawno spotkałam się ze strony lekarzy z różnymi, nie całkiem
> entuzjastycznymi opiniami na temat tej techniki, ale jednak
> przeważają te pozytywne.

Pod koniec pisze Pani o różnych opiniach. Czy mogłaby się Pani
podzielić z nami jakie to są opinie? Interesują mnie zarówno pozytywne
jak i negatywne. Dziękuję i pozdrawiam :)
Obserwuj wątek
    • katarzynaoles Re: Misgav-Ladach 30.01.10, 01:23
      czytałam o tendencji do powstawania zrostów, ale to odosobnione
      opinie, większość głosów podkreśla zalety tej metody. Myślę, że
      znacznie więcej na temat techniki cc będzie miał do powiedzenia Pani
      lekarz ginekolog - ja opieram się w tj sprawie jedynie na teorii.
      Pozdrawiam :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka