Dodaj do ulubionych

krótka pępowina

26.08.11, 09:33
Kilka dni temu mialam USG po 36 tc i lekarz powiedzial, ze mam krotka pępowinę, nie bardzo sie tym przejęlam, a on tez nie uprzedzal mnie czym to moze grozic ale zaczelam szukac informacji na ten temat i juz nieco sie obawiam.
Na opisie z USG nie ma zadnej informacji o tej mojej pepowinie, czy mam informowac personel przy przyjeciu do porodu? Czy beda brac to na powaznie skoro nie ma tej informacji w dokumentacji? Co robic?
Obserwuj wątek
    • katarzynaoles Re: krótka pępowina 26.08.11, 22:57
      Nie obawiałabym się, ze pępowina jest jakoś wyjatkowo krótka , bo sądzę, że w takim wypadku lekarz umiesciłby taką informację w opisie USG. Widocznie lekarz ocenił, że nie ma to większego znaczenia dla przebiegu porodu. "Krótka pępowina" mogło być skrótem od "krótsza, niż przeciętnie". Jeśli poczuje się Pani pewniej mając tę informację w dokumentacji to może Pani pod koniec ciąży wpisać to na karcie ciąży i już. Ale można też powiedzieć o tym położnej, która będzie się Panią opiekowała na sali porodowej. Pozdrawiam serdecznie :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka