Dodaj do ulubionych

Pani Kasiu, drugi porod po CC

28.11.12, 09:58
Wiem ze bylo pare watkow na ten temat ale ja mam jeszcze kilka pytan.W ogole dopiero dzis sie dowiedzialam,ze nie jest wskazana oxytocyna przy drugim porodzie.Mialam cesarke 8 lat temu i teraz nastawialam sie na porod SN ale jesli nie bedzie samoistnie postepowal to jest to wskazanie do cc? Podobno tez nie wskazana jest na zimna macice wiec jak to moze wygladac bez oxy, czy jest to odgorna procedura przy drugim porodzie ze nie daja oxy po terminie czy kazdy szpital zadzi sie swoimi prawami? Co prawda jestem na polmetku ale mam dwa szpitale do wyboru. Jak najkorzystniej dla mnie i dziecka powinnien wygladac taki pirod i czy moge odmowic oxy jesli chcieliby dac? Czy mozna dac troche na rozgrzanie macicy przed cc? Bede wdzieczna za wszystkie rady.Acha czy jest mozliwe ze druga ciaze przenosze? Moze wtedy probowac naturalne metody? Bo przed terminem chyba nie wskazane?
Dziekuje
Obserwuj wątek
      • farfallina35 Re: Pani Kasiu, drugi porod po CC 28.11.12, 17:00
        Nie wiem czy to ma az takie znaczenie bo z tego co przeczytalam chodzi o cc przy pierwszym pieodzie i to jest istotne jak bedzie wygladal drugi porod ale nie ma problemu, mialam ulozenie posladkowe i 2 razy owinieta pempowine wokol szyji, mimo to oni nie widzieli wskazan do cesarki i probowali wywolac dwa razy porod podajac oxyt.Wymeczyli mnie bardzo, skurcze sie pojawily minimalne, ledwo wykryte na ktg za to krzyzowe byly mocne. Do dzis po 8 latach pamietam badanie ginekologiczne zrobione na sile wziernikiem przez cudownego dr, jakby chcial na sile uzyskac rozwarcie, ktorego nie mialam w ogole.Do tego usg pokazywolo coraz mniej wod plodowych ale to tez nie byl powod.Tak wiec poprzedni porod wspominam bardzo zle ale z tego co pytalam dr to nie ma regoly,ze drugie tez bedzie miednicoqe ulozenie i chcialam aby porod pdbyl sie sn, ale jak wiadomo nie mozna tego zaplanowac.Napewno nie chce miec wywolywanego na sile, wolalabym cc ale na rozgrzana macice.Wiec jak to wyglada w praktyce?
    • katarzynaoles Re: Pani Kasiu, drugi porod po CC 28.11.12, 17:20
      Koleżanka ma rację, dobrze byłoby wiedzieć jaki był powód poprzedniego cc - choć z treści postu domyślam się, że chodziło o brak postępu porodu?
      Po cc można jak najbardziej przenosić ciążę i zwykle nie ma żadnych specjalnych obostrzeń jeśli chodzi o naturalne metody indukcji porodu. To, czy podaje się w tym celu oxy czy nie zależy od polityki oddziału - nie ma odgórnych wytycznych w tej sprawie, w dokumentach zaznacza się jedynie, że "nie zaleca się" i żeby stosować wzmożony nadzór, co może niestety być interpretowane jako nakaz leżenia w w łóżku z podpiętym KTG. Może Pani odmówić podania oxy, jak najbardziej - najlepiej umieścić to życzenie w planie porodu. To prawda, że lepiej, żeby robić cc kiedy poród już się zaczął i czasem podaje się oxy, żeby zrobić tzw. próbę porodu ale nie jest to bynajmniej reguła. Ma Pani jeszcze sporo czasu, zeby przeprowadzić dokłąden rozeznanie jak postępuje się w szpitalach, które ma Pani pod ręką i wybrać bardziej odpowiadający. Pozdrawiam :)
      • farfallina35 Re: Pani Kasiu, drugi porod po CC 28.11.12, 18:39
        Dziekuje Pani Kasiu. Tak jak pisalam post wyzej, mala miala ulozenie pisladkowe i okrecona pepowina, dowiedzialam sie o tej pempowinie dopiero pidczas usg przed wywolaniem i zrobilam juz mala awanture bo w zyciu nie wyobrazalam sobie tak ciezkiwgo pierwszego produ,akcji mimo ponownego wywolania nie bylo poza krzyzowymi i chyba sie zlitowali:)
        Porozmawiam z lekarzem prowadzacym i jesli u nich jest norma podanie w moim przypadku ocy to lepiej wybrac taki szpital w ktorym tego nie robia tylko cesarke?
        Pozdrawiam serdecznie
        • miacasa Re: Pani Kasiu, drugi porod po CC 28.11.12, 22:23
          > Porozmawiam z lekarzem prowadzacym i jesli u nich jest norma podanie w moim prz
          > ypadku ocy to lepiej wybrac taki szpital w ktorym tego nie robia tylko cesarke?

Przede wszystkim sama musisz sobie odpowiedzieć jakiego porodu byś chciała i poszukać miejsca, w którym Ci to umożliwią. W szpitalu, w którym rodziłam podaje się oksytocynę przy porodach sn po cc ale ja się na nią nie zgodziłam. Wywołało to oburzenie lekarz dyżurnej ale stanowczo poprosiłam o umożliwienie naturalnego porodu. Skurcze pojawiły się dopiero kilkanaście godzin po samoistnym pęknięciu pęcherza płodowego w czym pomógł masaż brodawek (wspomógł wydzielanie endogennej oksytocyny). Udało się ale gdyby poród nie szedł to wolałabym cc niż indukcję (uprzednio indukcja zakończyła się cięciem a dziecko miało obustronne wylewy II stopnia).
          Masz jeszcze sporo czasu, poczytaj, popytaj, zdecyduj i w rozsądny sposób trzymaj się własnych wyborów.
        • katarzynaoles Re: Pani Kasiu, drugi porod po CC 28.11.12, 22:53
          Jednak historai położnicza ma tu pewne znaczenie, bo jeśli cc było z powodów, które się nie musza pojawić przy kolejnym porodzie (a tak jest w Pani przypadku) to szanse na sn rosną. I gdyby chodziło o mnie to wolałabym spróbować urodzić sn, ale wszystkie ewentualne wątpliwości przechylałyby szalę w kierunku cc. Jak się zastanawiam to myślę, że nawet po terminie podjęłabym próbę porodu gdyby się dało. Ale to Pani musi wiedzieć, czego chce i tę opcję negocjować z lekarzem.
    • amy.28 Re: Pani Kasiu, drugi porod po CC 03.12.12, 22:27
      ja miałam pierwszy poród cc i ustaliłam dziś z ginem że czekamy 8 dni po terminie i jak nic samo nie ruszy to cięcie. Gin mówił że męczyć mnie oksytocyną nie będą jak normalnie, ale w jakichś tam niewielkich ilościach dwa dni z rzędu popróbują wywołać i jak nic nie ruszy to dopiero na stół ale pewnie tak się to skońćzy :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka