04.05.08, 22:56
czy bedac w ciazy ma sie wplyw na pempowine (dlugosc i czy jest owinieta wokol
szyi malucha)??.Slyszalam wiele na ten temat i sie pogubilam... czy w
przypadku gdy pempowina bedzie za krotka (moze cos takiego wystapic??) lub
kilkakrotnie owinieta wokol szyi malca to bedzie cc?? wielkie dzieki za
odpowiedz..
Obserwuj wątek
    • 987ania pępowina 05.05.08, 10:35
    • malgosiek2 Re: pępowina 05.05.08, 16:27
      Nie,nie ma sie wpływu na to czy ona będzie długa,krótka czy jeszcze
      inna.
      Samo owinięcie się pępowiną nie jest wskazaniem do cc.
      Może ona luźno sobie byc owinięta i nie przeszkadzać w czasie
      poordu,a odpępnienie odbywa sie najcześciej jeszcze gdy główka jest
      na wychodzie czyli potocznie w kroczu,albo położna ją "odwija"jeśli
      jest na tyle luźno wokół szyi.
      Pzdr.Gośka
    • katarzynaoles Re: pempowina 05.05.08, 23:06
      Witam. Nie ma żadnego wpływu na długość pępowiny, ani na to, czy
      jest ona owinięta wokół dziecka. Bardzo wiele dzieci rodzi się
      owiniętych pępowiną i nie wywołuje to żadnych negatywnych skutków.
      Pozdrawiam :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka