Dodaj do ulubionych

Fielmann - OPTYK

16.10.09, 12:05
Kupował ktoś z Was okulary w Fielmann (jest w GJ). Warto czy nie? Teraz
podobno jest promocja - okulary za 39,50. Nie wiecie czy tak jest na
serio? Planuje się tam przejechac, ale nie wiem czy warto.
Dzięki za odp.

Złośliwym - dziękuje :)
Obserwuj wątek
    • Gość: bez złośliwości Re: Fielmann - OPTYK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.10.09, 19:53
      zapytaj najpierw czy badanie wzroku wykonuje LEKARZ (otóż nie i
      interpretacji badań też nie robi lekarz) Polecam w tym miejscu
      zrobic badanie kilka razy, wyniki będą skrajnie różne. W moim
      przypadku na wejściu były minusy a wyjście z plusami. Dlatego
      konieczna była wizyta u "normalnego lekarza" i ponowne zbadanie
      wzroku.( prawda jest taka, że mam minusy od zawsze). Tu pragnę
      dodać, że recepty do ręki nie dadzą....najwyżej "wydruk" z komputera.
      Przecież sam wydruk nikomu nie zaszkodzi a zrealizowana recepta...?
    • Gość: klient xyz Re: Fielmann - OPTYK IP: *.tktelekom.pl 31.12.09, 11:38
      W Fielmanie mają duży wybór ładnych oprawek w bardzo rozsądnych
      cenach. Obsługa w Częstochowie jest bardzo miła, okulary jak
      odebrałem to nie mogłem uwierzyć że za tak niewiele (39zł z
      groszami) mogę otrzymać od nich tak ładnie zrobione okulary które
      wyglądały tak jak bym zapłacił co 2-3 razy więcej. Jedynym minusem
      jest fakt że trzeba czekać około 10 dni. Poza tym nie robią
      problemów z naprawą okularów z innych optyków. POLECAM ;)
    • Gość: Tomek Re: Fielmann - OPTYK IP: *.adsl.inetia.pl 31.12.09, 12:28
      Ja przyszedłem do salonu z receptą i zamówiłem okulary z
      antyrefleksem i z przyciemnieniem do pracy przy komputerze. Miałem
      termin odbioru za 6 dni roboczych, jednak dzień przed terminem
      odbioru zadzwonili do mnie , że szkła jeszcze są niegotowe i
      zapraszają za ok 4 dni. W planowany dzień odbioru dostałem sms-a ,
      że okulary już na mnie czekają-super obsługa.
      Okularki kosztowały mnie ok 330 zł (100 zł oprawki) - szkła plastyki
      z antyrefleksem i przyciemnieniem. Na okulary dają ubezpieczenie
      bodajże %75 ceny (jak zgubię , zniszczę etc.) W komplecie dostałem
      plastikowy futerał firmowy i irchową ściereczkę.

Dodatkowo jak ktoś np. studiuje w Krakowie - może okulary zamowić w
      Cz-wie a odebrać w Galerii Krakowskiej (też tam mają salon) nie ma z
      tym problemu.

Zdecydowanie polecam Fielmana :)
        • Gość: monika Re: Fielmann - OPTYK IP: *.2.142.31.tvksmp.pl 30.01.11, 09:59
          mój narzeczony za "takie same" zapłacił 350 w normalnym optyku więc wiesz, sieciówki niekoniecznie nie są takie złe...na cenę składa się oprawka, szkło, dodatki (antyrefleks i inne takie tam)....a początkowo nam pani znalazła najprostsze z takich co nas interesowały za 480!!! mało tego, narzeczony ma bardzo maleńką wadę wzroku i bardziej potrzebował tych glasów do pracy, żeby nie postępowała, więc tym bardziej się dziwiłam skąd taka cena....swoją droga szkoda, że zapomniałam o tym Fielmannie, bo jak czytam o tych oprawkach za 39 to ąz szkoda tej naszej kasy...
    • Gość: . Re: Fielmann - OPTYK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.10, 20:23
      optyk jest rewelacyjny, pod kazdym wzgledem..ostatnio moja mama robiła sobie tak
      okulary..nie wciskaja najdrozszych oprawek, pani doradziła w ktorych najlepiej
      nie wciskała takich za 200-300 zł tylko za 30-40 zł..darmowe badanie wzroku,
      super serwis..sms z informacja o gotowej usłudze, listowne powiadamianie o
      nowych promocjach i dostepnym serwise..polecam
          • Gość: ZDZIWIONA Re: Fielmann - OPTYK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.10, 14:25
            FIELMANN - przez jakies czas był fajnym sklepam ... - teraz kiedy minął juz rok - moge polecić dosłownie dwie osoby, które w profesjonalny sposób traktują klienta - pani z biura (dziewczyna z długimi i czarnymi włosami oraz wysoki chłopak - chyba Łukasz)
            Reszta niestety robi łaskę i wykazuje wręcz zdenerwowanie jak klient pyta o cenę okularów.
            Od czasu do czasu centrala przysyła nam zapytanie o odczucia z zakupów w ich sklepie i chyba tym razem napisze jakie mam ... - czyli złe.
            Albo tym pannicom za mało płacą albo ich jest tam za dużo?
            • Gość: gość Re: Fielmann - OPTYK IP: *.sta.tvknaszapraca.pl 04.11.10, 17:57
              Ja mam wręcz odwrotne zdanie. Kupowałam okulary w Fielmanie i jestem baaardzo z nich zadowolona. Obsługa na bardzo dobrym poziomie. Jak poprzednio kupowłam okulary w Vision Express to nikt mmi się nie pytał o zadowolenie z poprzednich okularów, nie pokazywał różnego typu oprawek, tylko samam musiałam sobie wybrać oni podali mi cenę szkieł, i tyle. Natomiast w Fielmannie jest zupełnie inaczej.Zaraz na dzień dobry podeszła do mnie sympatyczna Pani Ania B. wypytała mi się o poprzednie okulary wyczyściła je w takim płynie, zapytała czy chciałabym coś zmienić , o kolory o kształty. Pokazała różne oprawki, doradziła mi naprawdę lekkie oprawki i szkła sama sobie wybrałam, ponieważ rozpisała mi ceny powiedziała czym się różni jedna od drugich. Zrobiła bardzo dokładne obliczenia i pomiary, dopasowała oprawę. Opowiedziała o ubezpieczeniu, gwarancji, zrobieniu okularów. Zawsze jak jestem w Galerii chętnie tam idę wyczyscić okulary, pracownicy sprawdzą czy wszytko z nimi ok. Polecam, cała moja rodzina zrobiła tam okulary.
              • Gość: zadowolona123 Re: Fielmann - OPTYK IP: *.tktelekom.pl 23.11.10, 11:59
                Fielmann to firma w której dokonałam zakupu okularów. Na samo badanie czekałam około pół minuty. Badanie przeprowadzała wysoka dziewczyna z jasnymi włosami (bardzo sympatyczna zresztą). Po wyjściu z gabinetu bsługiwał mnie bardzo miły pan, który nie próbował naciągnąć mnie na koszty tak jak to uczynili w Vision Express w Auchanie. Wypytywał o wiele rzeczy m.in. do czego mają służyć mi okulary, jak długo w nich będę chodzić a nawet o to co przeszkadza mi w starych okularów a co bym chciała poprawić w nowych. Zaproponował mi nawet wyczyszczenie starych okularów i bezpłatnie wymienił te gumki które są przy nosie - w moich starych okularach !!! Zaskoczona byłam również kiedy po wybraniu oprawki Pan zaproponował mi wykonanie okularów z kształtem szkieł które mi się podobały, uwierzcie mi tego nie robi się w innych sklepach z okularami. Poza tym pan powiedział iż osobiście wykona dla mnie te okulary ze szkłami z innym kształtem i zaprosił mnie za 2 godziny do przymiarki. Jednym słowem rewelacja. Jedynym minusem jaki ma ta firma to to że okularów nie robią na poczekaniu tylko trzeba czekać koło tygodnia. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Odkąd ta firma jest w Częstochowie nie chodzę do innego optyka ;)
                • Gość: beru7 Re: Fielmann - OPTYK IP: *.xdsl.centertel.pl 23.11.10, 14:14
                  My niestety wyszliśmy z tego optyka mocno zdegustowani nie wiem czy jest to związane z promocją z której chcieliśmy skorzystać ale Pan z którym rozmawialiśmy potraktował nas jak intruzów i nie udało nam się dowiedzieć czegokolwiek, nie mówiąc o zrobieniu okularów.
                  Szkoda bo firma wygląda naprawdę profesjonalnie :(
                  pozdr.
                  • Gość:     IP: *.play-internet.pl 30.01.11, 00:07
                    Optyk inny niż wszystkie. Mają bardzo niskie ceny, do tego bezpłatną gwarancję od zgubienia, czy zniszczenia i darmowy serwis okularów (nawet tych zakupionych w innym optyku). Nie rozumiem tylko jak ta firma zarabia na siebie, sprzedając okulary w tak niskich cenach z takim pakietem świadczeń. Kiedyś natknęłam się na pewien artykuł w necie gdzie napisane było że jakiś optyk wypowiedział im wojnę. Początkowo przebijali się cenami a na końcu załatwili konkurencję rozdając okulary prawie za darmo ! Nie wierzycie sprawdźcie sami. W google wystarczy wpisać hasło: fielmann price war in netherlands.
    • Gość: e-optyka Re: Fielmann - OPTYK IP: *.play-internet.pl 16.07.11, 19:17
      Witam wszystkich zainteresowanych Każdy kto zdecydował się na zakup okularów w firmie sieciowej musi się liczyć z tym że ma to swoje pozytywy i negatywy. Jestem technikiem optyki okularowej od ponad 18 lat. A o to kilka prawd dotyczących firmy "fielmann" Oferta 59,50 w tej cenie dostajesz oprawę za 19,50 jakość wprost proporcjonalna do ceny,oraz parę soczewek szklanych sprzedawca nie informuje Cię że nosząc takie szkła w razie wypadku np. wystrzał poduszki powietrzne w aucie, stracisz oko. 59.50 to magnes na klienta w postaci reklamy , klient który do tej pory kupował produkty nowocześniejsze może faktycznie pomyśleć że do tej pory przepłacał, nie podejrzewa bowiem że w tak dużym salonie adorujący go sprzedawca sprzeda mu produkt tak archaiczny. Bardzo ważne- jeśli klient zachwycony jest z polecenia ubezpieczeniem okularów to powinien wiedzieć że kupując okulary w ofercie go nie otrzyma. Szkła będą pochodzić z firmy zeiss gdyż to główny dostawca firmy fielmann, dobry lecz nie najlepszy i tak to np. soczewki progresywne wymyśliła firma essilor a pierwsze powłoki antyrefleksyjne pochodzą z firmy Hoya. Robienie więc tyle hałasu przez firmę fielmann odnośnie produktów firmy zeiss jest jak najbardziej mylące .Tak więc jeśli zakupiłeś tą ofertę na próżno Ci szukać grawerunku zeiss gdyż firma zeiss graweruje jedynie swoje nowoczesne produkty linii produkcyjnej a Tobie zamontowano najzwyklejsze szkło szklane. Jeśli dopłacisz parę złotych to za 99,50 dostaniesz ten sam towar co wyżej lecz z '' antyrefleksem '' nazywają go SI ET ledwo zauważalna fioletowa powłoka, doprawdy nie wiedziałem że jeszcze się ja produkuje. No ale fiat 126p to też samochód tylko tyle że z ubiegłego wieku. Nadal nie otrzymujesz ubezpieczenia. I tak to o to robi się mit że w firmie fielmann można kupić taniej niż w pozostałych sklepach optycznych. W końcu fielmann daje Ci ''gwarancje najniższej ceny'' cudzysłów użyty nie przypadkowo. Jeśli nawet dwóch klientów na tysiąc zechce sprawdzić czy ta obietnica ma pokrycie w rzeczywistości to i tak pozostali żyją w błogiej nieświadomości. Na przykładzie najbardziej popularnej soczewki okularowej czyli jednoogniskowej soczewki wykonanej z materiału CR czyli potocznie nazywanego plastikowym z powłoka antyrefleksyjną , wygląda to tak .Firma filmann sprzedaje produkt pod nazwa CR EI FBL SHC S cena o zgrozo 221zł a co najlepsze jest to produkt made in china choć nadal pochodzi z zeiss .Gdyż firma zeiss tak jak pozostali producenci mają w swojej ofercie towar podstawowy oferowany po bardzo niskich cenach. Opakowania tych soczewek noszą oznaczenia 2009 CZV 73430 Aalen, Germany. MADE IN CHINA. Wiec po co tyle hałasu na temat soczewek zaiss ludzie myślą że kupują nie wiadomo jakie cuda płacą 221zł a normalnie jeśli ktoś świadomie wybiera podstawowy produkt do może za niego zapłacić u innego optyka około 100zł czyli połowę taniej. I tak w obecnych czasach zaawansowania technologi optycznej jeśli chcesz zakupić dla swojego wzroku coś więcej niż CR EI FBL SHC S to przygotuj się na wydatek kilkaset złotych w fielmann, pamiętaj że dostaniesz ściereczkę i plastikowy futerał ;) Innym tematem jest samo wykonanie okularów np. brak decentracji przy okularach do bliży lub nie zachowanie ustawienia wysokości środka optycznego w soczewkach asferycznych. Jednym słowem mądrej głowie dość po słowie . pozdrawiam
      • sabciasal Re: Fielmann - OPTYK 17.08.11, 11:48
        a może doradzisz, jak laik ma sobie w takim razie poradzić z wyborem porządnych okularów. mam do wymiany dwie pary okularów i przykre doświadczenia z ostatniego roku. Para pierwsza, okulary córki, kupione w Fielmann, psuły się dosłownie 4 razy. Moje(paris optice czy jakoś tak:) dwa razy. Wada taka sama - wypadające zauszniki, pękające przy oprawce. Za każdym razem musiałam wysłuchać uwag o złym używaniu, zdejmowaniu jedną ręką itp. Okulary nosze 30 lat i nie miałam takich problemów wcześniej.
        Twój post zaniepokoił mnie, bo wyklinałam na oprawki, ale zakładałam, że szkła (czyli najważniejsza część) są ok.
        Nie wiem o co pytać, nie jestem w stanie zweryfikować odpowiedzi przecież:) W fielmann działa gwarancja, choć przy kolejnej wymianie próbowali się już wymigać. To zapisałabym na plus,
      • Gość: Klient Re: Fielmann - OPTYK IP: *.play-internet.pl 17.05.13, 20:10
        Człowieku jakie bzdury piszesz !!!! Robię sobie okulary od 4 lat u Fielmanna i żadnych made in China szkieł nie dostaję !!! Zawsze otrzymuję w zależności od oferty jaką wybieram :producentów essilora lub zeissa i na poświadczenie mam grawerunek na szkłach i opakowanie firmy której szkła zostały zamówione. Czasami trafia się Hoya ale rzadko . Przeważnie są to szkła essilora lub zeissa. Do tego cena jest nieporównywalnie niższa u Filmana jak u innego optyka ostatnio za okulary z korekcią -5,0 +1 , -4,75 +1 zapłaciłem u Fielmana 450 zł szkła essilora 1, 7 wybrałem szklane ( nie lubię plastikowych za bardzo ) z podstawowym antyrefleksem ( nie wymagam jakichś udziwnień) i jestem zadowolony z fajną do tego oprawką ( model: Obra 430 FA ) a u innego optyka jak spytałem o cenę dostałem ofertę 850 zł !!!! Dziś zrobiłem sobie okulary przeciw słoneczne za 89 zł !!!! z zarąbistą oprawką podobną do Ray Bana Wayfarer i szkła plastikowe ( taka jest oferta firmy w całości za okulary 89 zł ) . A u innego optyka : masz cena prawie 1000 zł !!!! Jeżeli chodzi o dopasowanie okularów : Pracownik ( nie spotkałem się z tym u innych optyków) wyrysował jakieś krzyżyki na szkłach, dopasował za uszami i przy tym wyjaśnił czemu to robi ( super obsługa) Miło, sympatycznie i do tego od początku do końca jestem pod opieką ( nie muszę sam chodzić i się dopraszać o pomoc przy wyborze , bo ktoś z łaski na uciechę mnie obsłuży) Za każdym razem pracownik mnie wysłucha, zapyta o moje , podkreślę to jeszcze raz MOJE OCZEKIWANIA !!! nie narzuca mi z góry oferty tylko przedstawia najlepsze rozwiązania do MOICH oczekiwań . Inni optycy powinni się uczyć od Tej Firmy. Szkoda tylko że w Warszawie nie ma Fielmanna , muszę jeździć do Płocka :( ale to jedyny minus tego wszystkiego. Polecam wszystkim moim znajomym tę Firmę i są zadowoleni. Mało tego to polecają ją innym znajomym.
        • Gość: Ja Re: Fielmann - OPTYK IP: *.96.247.48.tvksmp.pl 17.05.13, 21:26
          Niby mają tanie oprawki, ale nie są ciekawe byłem tam na początku roku... Również jest długi czas oczekiwania ehhh, niestety to wszystko bardzo mnie zniechęciło do zakupu... a te nowe promocję okulary za 19zł to jakiś szajs ... Byłem również w alejach to co nieco było lepiej ale też nie za bardzo. Wreszcie padł wybór na optyka na ogrodowej. Naprawdę polecam, miła obsługa, dużo oprawek do wyboru - jest w czym wybiera. Z ceny również byłem zadowolony.
    • ada-71 Re: Fielmann - OPTYK 09.10.11, 21:59
      Uważam, ze nie warto w Fielmann tracić pieniędzy nawet tych 39 zł :) jaka cena taka jakość idż do profesjolanego optyka szkoda kasy na te tandetne sieciówki
      • Gość: Goniek Re: Fielmann - OPTYK IP: *.adsl.inetia.pl 10.10.11, 16:24
        Jestem zadowolona zarówno z obsługi, jak i jakości okularów.
        Długi okres realizacji recepty jest spowodowane tym, że firma wysyła produkty do Niemiec. Pierwszy raz poznałam tego optyka będą ok 15 lat temu w Niemczech . Cieszę się, że są w Galerii, chociaż okulary wymieniam raz na kilka lat.
        • Gość: Ja Re: Optyk na ogrodowej IP: *.96.247.48.tvksmp.pl 17.05.13, 21:27
          Niby mają tanie oprawki, ale nie są ciekawe byłem tam na początku roku... Również jest długi czas oczekiwania ehhh, niestety to wszystko bardzo mnie zniechęciło do zakupu... a te nowe promocję okulary za 19zł to jakiś szajs ... Byłem również w alejach to co nieco było lepiej ale też nie za bardzo. Wreszcie padł wybór na optyka na ogrodowej. Naprawdę polecam, miła obsługa, dużo oprawek do wyboru - jest w czym wybiera. Z ceny również byłem zadowolony.
    • gad_z_rakowa Re: Fielmann - OPTYK 17.05.13, 22:22
      kupowalem okulary w fielmanie w marcu ub. roku. badanie wydalo mi sie profesjonalne, potwierdzilo badania wykonywane wczesniej przez okulistow (z malymi zmianami). na szkla czekalem tydzien dluzej niz powinienem (mniej wiecej), poniewaz jak mi wyjasniono szkla z nietypowymi cylinderkami musialy byc sprowadzone z niemiec, co przyjalem do wiadomosci. wybralem lekkie oprawki i jestem z nich zadowolony, choc srubki w niektorych miejscach rozregulowaly sie, jednak przebywajac w galerii zaszedlem do nich i mi je dokrecili, ponadto dolozyli zgubiona oslonke na srube. i jeszcze czyszczenie. tak wiec ogolnie nie mam zastrzezen, jesli nadal jest tak jak wtedy to polecam.
    • retro_80 Re: Fielmann - OPTYK 20.09.13, 18:45
      Ja też nie widzę powodów do narzekania .
      Jestem zadowolony , prawie zawsze w terminie , jeśli nie to powiadamiają SMS że termin się przedłuży, ja okulary są na miejscu to kolejny SMS że można odebrać .
      Okulary ubezpieczone,obsługa zawsze miła , od czasu do czasy można podejść na nieodpłatne podregulowanie wtedy też okulary myją w myjce ultradźwiękowej .
      Po ostatniej usłudze postałem list z podziękowaniem za ponowne wybranie ich usług , z gwarancją że jeśli mam jakieś zastrzeżenia to mogę okulary oddać .
      Jeśli komuś okulary nie pasowały , były źle dobrane to dlaczego nie zrobił reklamacji ???
      Acha , po każdej naprawie gwarancyjnej otrzymywałem zawsze nowe etui z mikrofibrą .

Cóż...Malkontentowi nigdy się nie dogodzi.

• maliczka5 Re: Fielmann - OPTYK 21.01.14, 14:16
        Serio wysyłają esa o tym, że będzie opóźnienie z wykonaniem okularów?
        Zastanawiam się właśnie nad tym salonem, raczej mają pozytywne opinie w necie.
        A jak cenowo stoją?
        • gad_z_rakowa Re: Fielmann - OPTYK 22.01.14, 00:47
          zgadza sie, ja tam robie teraz usluge, milo, konkretnie, fajne oprawki, badanie itp. to prawda ze zdarzylo sie opoznienie kilku dni za pierwszym razem, teraz tez ostrzegaja ze moze sie cos takiego zdarzyc. ale badzmy szczerzy - okulary to nie pasztetowa, lepiej zeby byly zrobione dokladnie i na spokojnie, niz na hurra w godzine.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka