kicha3
12.07.13, 18:34
Na Wołyniu było tak:Przed wojną rządził tam wredny moher.Znaczy urzędnicy byli polscy,sterowani przez wredny kler.Niezbyt dobrze traktowali miejscowych ukraińców.Dlatego że ci byli prawosławni.A potem gdy wkroczyły wojska wermachtu z dziadkiem Tuska na czele,ci się zemścili.Nie chcieli już władzy kleru.Pod przywództwem Bandery,takiego ukraińskiego kaczysty robili to co robili.Kler uciekł a parafiany zostały i tym się oberwało najmocniej.Gdy nadeszła ruska armia,żeby pogodzić zwaśnione strony w celu pojednania wysłała na daleką północ jednych i drugich żeby budowli kraj rad.