Dodaj do ulubionych

"SKRZYNECZKA" W WARSZAWIE

IP: *.czestochowa.um.gov.pl / *.um.gov.pl 01.06.05, 13:33
2 i 3 czerwca Teatr im. A. Mickiewicza pokaże Skrzyneczkę bez Pudła” na
deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie.

To szansa na zaistnienie naszego Teatru w stolicy oraz możliwość pokazania
się naszych aktorów na scenie warszawskiego Teatru.

Zaplanowane są dwa spektakle o godz. 19.30. Odbędą się w ramach współpracy
którą Warszawa i Częstochowa nawiązały w roku 2004. 15 listopada
Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Lech Kaczyński i Prezydent Miasta
Częstochowy Tadeusz Wrona podpisali list intencyjny dotyczący współpracy
miast.
Inicjatywa bliższej współpracy między miastami narodziła się podczas wizyty
Prezydenta Lecha Kaczyńskiego podczas zorganizowanego w naszym mieście 12
października sympozjum poświęconego pomocy, jakiej Częstochowa udzieliła
mieszkańcom stolicy po powstaniu warszawskim.
„Skrzyneczka bez pudła” była wielokrotnie nagradzana na ogólnopolskich
festiwalach.
Nagrody dla spektaklu w 2004 i 2005 roku

· Nagroda Honorowa IV Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w
Zabrzu, „Medal im. Stanisława Bieniasza” dla najlepszego spektaklu festiwalu
przyznany przez Miesięcznik „Śląsk” za „Skrzyneczkę bez pudła" na podstawie
opowiadania Wiesława Dymnego.
· Jury III Festiwalu Prapremier, Bydgoszcz 2004 przyznało nagrodę
Polskiego Radia “Pik” za wysokiej próby poczucie humoru scenicznego
Andrzejowi Sadowskiemu za reżyserię spektaklu Skrzyneczka bez pudła w Teatrze
im. Mickiewicza w Częstochowie.
· Jury VIII Międzynarodowego Festiwalu Komedii "Talia" w Tarnowie Grand
Prix i statuetkę "Tarnowskiej Talii" za niezwykle dowcipną teatralizację i
ekranizację prozy Wiesława Dymnego.
· Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 5 tys.
zł przyznano Andrzejowi Sadowskiemu za pomysł, scenariusz, reżyserię,
scenografię przedstawienia "Skrzyneczka bez pudła" Teatru im. Adama
Mickiewicza podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Małych
Form „Kontrapunkt”. Wyróżnienie i nagrodę otrzymał także Adam Hutyra,
aktor Teatru im. A. Mickiewicza za rolę Adama w spektaklu "Skrzyneczka bez
pudła".

„Skrzyneczka...” nominowana była także za reżyserię (Andrzej Sadowski) do
Złotej Maski - nagrody Marszałka Województwa Śląskiego.

TK
Obserwuj wątek
    • Gość: killer Re: "SKRZYNECZKA" W WARSZAWIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 00:00
      skrzyneczka w stolicy a były dyrektorzyna na wykładzie na Poliechnice.
      zdziwiłem sie że nie wykładał tam kafelek
      • yo_soy_rubia Re: "SKRZYNECZKA" W WARSZAWIE 02.06.05, 01:23
        Po pierwsze nie na Polibudzie, tylko na Akademii im.J.Długosza, po drugie
        nie "kafelek" tylko "kafelków"-tak jest poprawnie.
        Cieszę się, że nasi aktorzy zaprezentuja sie w stolicy. Tylko sie obawiam, żeby
        nam ich nikt nie chciał zabrać, bo są przeciez wspaniali. Pozdrawiam zespół
        naszego Teatru i życze powodzenia...Buziaki dla was oraz dla forumowiczów

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka