Dodaj do ulubionych

Kandydaci na częstochowskich radnych

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.06, 18:29
Radek Panas Radek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: Filozof Kandydaci na częstochowskich radnych IP: 212.160.86.* 15.10.06, 18:30
      filozof1990.blog.onet.pl/
      • Gość: !! Tylko Jacek Krawczyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.06, 14:51
        Najlepszy kandydat
        • Gość: angrusz Re: Tylko Jacek Krawczyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.06, 06:58

          A może Andrzej Gruszczyński lista PiS okręg Tysiąclecie , Parkitka, Kiedrzyn
          zwróć uwagę na wykształcenie
      • Gość: xxy Re: Kandydaci na częstochowskich radnych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.10.06, 20:44
        ARTUR GAWROŃSKI jesteśmy z ciebie dumni , ale zamieszałeś we wronim gniezdzie
        az sie posrali , ARTUR JESTEŚ WIELKI -TAK TRZYMAJ JESTEMY Z TOBĄ - NORMALNI
        CZĘSTOCHOWIANIE
    • Gość: zachwycony Re: Kandydaci na częstochowskich radnych IP: *.man.czest.pl 15.10.06, 19:05
      Mam nadzieję, że centrolewicy w Częstochowie w wyborach samorządowych pójdzie
      tak samo dobrze jak na inauguracji kampanii wyborczej. Brawo Matyjaszczyk
      trzymam kciuki.
    • Gość: Wojciech K. Kandydaci na częstochowskich radnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.06, 19:08
      jak czytam o tych kandydatach zmieniajacyh partie jak rekawiczki i ciagle tych samych pchajacych sie do koryta to pójde glosowac na ulissesa i jemu dam szanse. I tak czuje ze on wygra ten mandat.
      Zaskoczeniem jest Małagowski i Panas. Ich też można wesprzeć albo chcoaiaż jednego z nich. Może bardziej Panasa.
      • Gość: Rafałek Re: Kandydaci na częstochowskich radnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.06, 19:28
        Nawet pismaczki z Wybiorczej postanowili "zapomnieć" o nazwiskach nowych
        kandydatów, świeżych, dających jakieś nadzieje na zmiany. Bo prawie cała
        wymieniona "śmietanka" to bardzo zgrane karty.

        PS. Radość we mnie wzbudza wiadomość o paniach z AWS teraz na listach LPR.
        Paranoja, przecież Roman Wspaniały za wroga nr 1 uważa ludzi z byłej UW i AWS.
        No ale skoro po kilkunastu dniach namawia się Warchoła do powrotu do koalicji
        to o czym my mówimy.

        Niestety szokuje również miejscowa PO, przygarniają ludzi o marnej reputacji.

        Precz z czerwoną komuną. Rozliczyć SLD za zbrodnie PPS, PZPR, SdRP .....
        rozliczyć ich za krew AK w powojennych zbrodniach. Rozliczyć W.Marasa za
        działania przeciwko Częstochowie.
        • Gość: abiks1981 Adrian Boryś kandydat PO! IP: 212.244.68.* 17.10.06, 11:33
          Mądry chłopak głosujcie na niego!
          • adrian_borys Adrian Boryś kandydat PO! nr 6 20.10.06, 21:24
            w okręgu 3 (Północ, Aniołów, Zawodzie) nr 6 na liście.

            zachęcam do głosowania - nie zawiedziecie się!

            pozdrawiam
            • Gość: joe :) Adrian Boryś kandydat PO! nr 6 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.06, 23:02
              www.adrianborys.pl
    • Gość: bb Gdzie pelna lista? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.06, 19:54
      Gdzie mozna zobaczyc pelna liste wszystkich kandydatow?
      • magmam Przecież komentujesz artykuł w którym wymienieni 16.10.06, 14:43
        są kandydacina radnych.
        Pomyśl, chyba, że kandydujesz ?
        • Gość: toefl Re: Przecież komentujesz artykuł w którym wymieni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.06, 07:43


          Tak kandyduję

          Okręg nr 2 Tysiąclecie , Kiedrzyn Parkitka Lista PiS pozycja 6
          Andrzej Gruszczyński

          dla jednych TOEFL 563 pkt
    • Gość: andrzej G Kandydaci na częstochowskich radnych IP: 80.54.172.* 15.10.06, 20:06
      ROBERT DUSZA to mój kandydat z Rakowa .Super go sc zna lokalne
      środowisko HEJ
      • Gość: natalia from raków Re: Kandydaci na częstochowskich radnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.06, 20:26
        buahahahahah:)
    • Gość: pognaćBatem "wszyscy politycy to prostytutki,w oparach lepszyc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.06, 01:19
      fajek i lepszej wódki"!
    • Gość: kaśka Kandydaci na częstochowskich radnych IP: 195.189.55.* 16.10.06, 04:51
      lista wszystkich kandydatów - gdzie??? A Kasprzyk? A Polak?
      • Gość: ha-lutka Re: Kandydaci na częstochowskich radnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.06, 06:52
        No właśnie,gdzie stara gwardia?Moze wiedzą cos czego jeszcze my nie wiemy,może
        konfitury stoja gdzie indziej,w innym garnuszku,bo nie wierzę zeby sobie
        odpuścili!
      • Gość: student Re: Kandydaci na częstochowskich radnych IP: *.adm.pcz.czest.pl 16.10.06, 10:05
        Nie rwij sie do wybierania zanim nie naucysz sie czytać ze zrozumieniem - tam
        wszystko jet !
    • Gość: Bartek Kandydaci na częstochowskich radnych IP: *.hcz.com.pl 16.10.06, 06:24
      NABIAŁek startuje ?
      A co on dobrego zrobił w poprzedniej kadencji i dla kogo ?
      Chyba te pare piw co postawił pijaczkom i małolatom co głosowali na niego !
    • Gość: bilder Kandydaci na częstochowskich radnych IP: *.dclient.hispeed.ch 16.10.06, 06:52
      Tak duzo nierobow do jednego gara????oj oj kassa i wladza odbija...
      • Gość: anka Re: Kandydaci na częstochowskich radnych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.10.06, 09:24
        lista radnych w papierowej Gazecie :]
        • Gość: anka Re: Kandydaci na częstochowskich radnych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.10.06, 09:25
          kandydatów na radnych oczywiście :] = prostuję skrót myslowy zanim banda się
          przyczepi :]
          • Gość: Maria Połacik Maria Połacik Lista nr 5 Pozycja nr 7 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.06, 22:02
            Witam wszystkich,
            Mam 21 lat i pierwszy raz startuje w wyborach. Mam dosyć tego co dzieje się w
            Częstochowie. Młodzi ludzie są ignorowani i nie bierze się ich zdania pod
            uwagę. Dlatego uważam, że nadszedł najwyższy czas aby wprowadzić do Rady Miasta
            młode osoby, które naprawdę chcą coś zmienić. Dlatego chciałabym prosić Was
            abyście poszli do wyborów i dali szansę wykazać się młodym, kreatywnym ludziom.
            Wierzę, że przy Waszej pomocy uda nam się zmienić Częstochowę na miasto
            przyjazne dla nas wszystkich. Zależy mi aby nasze miasto zaczęło się rozwijać
            nie tylko pod względem gospodarczym ale również kulturalnym. Chciałabym aby
            każdy z Was zadał sobie pytanie "Czy naprawdę jest mi wszystko jedno jaka
            będzie przyszłość Częstochowy?" - jeżeli tak, to możesz nie iść do wyborów i
            zapewniam Cię, że nic się nie zmieni, ale jeżeli zależy ci na tym aby było
            lepiej, to idź do wyborów i postaw krzyżyk przy nazwisku, które uznasz za
            odpowiednie. Może znajdą się osoby, które mi zaufają i zagłosują na mnie. Tak
            jak już wcześniej pisałam są to moje pierwsze wybory i będę wdzięczna za każdy
            jeden głos. A jeżeli uda mi się wejść do rady miasta to zrobię wszystko co w
            mojej mocy aby nie zawieść ludzi, którzy na mnie zagłosują.
            Okręg nr.5 Błeszno, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Grabówka, Lisiniec,
            Podjasnogórska, Stradom
            • Gość: ewa Re: Maria Połacik Lista nr 5 Pozycja nr 7 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.06, 17:27
              to znaczy mija panno, czego masz dosyć????????
    • Gość: autor Kandydaci na częstochowskich radnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.06, 10:13
      Gmitruk i Kula tacy wierni ZSL-owcy i co do koryta juz z innego komitatu .To
      dziwne !
    • marcys_czwa do malkontentów wszystkich i wszystkiego. 16.10.06, 10:40
      Śpieszę wyjasnić wszystkim którzy wylewają pomyje na wszystkich i wszystko:
      1. Całą tą "parszywą" rzeczywistość można zmienić głosując. Wsród 15 kandydatów
      na pewno znajdzie się jeden godny krzyżyka przy nazwisku. Poza tym na listach
      jest sporo młodych więc odpada argument o starej gwardii.
      2. Dieta radnego wcale nie jest taka bajecznie wysoka i nie sądzę aby była
      powodem startu większości kandydatów. Wiekszość z nich mogłaby spokojnie
      zarabiać dużo więcej w innych organizacjach. Odpada zatem argument o "korycie".
      3. Praca radnego wcale nie jest taka przyjemna. Ciagłe stanie na świeczniku
      musi być poparte niesamowitą odpornościa psychiczną na różne ataki choćby takie
      jak te na forum gdzie zamiast argumentów wylewa się pomyje.
      4. Młody kandydat nigdy nie będzie doświadczony ale i starszy nie musi być
      mistrzem znajomości aparatu samorzadowego. Oznacza to że bzdurą jest wymaganie
      umiejętności starszych radnych od młodych kandydatów ale i błędem jest
      niedocenianie nieraz swietnego wykształcenia kandyatów młodszych w stosunku do
      starszych. Pytanie retoryczne; Ilu z byłych radnych zna np. język angielski a w
      jakim stopniu posługują sie nim kandydaci młodsi?
      5. I wreszczie piąta uwaga. Forum jest miejscem dyskusji, wymiany pogladów ale
      ich realizacja jest związana z naszym głosem przy urnie. Więc bez wzgledu ile
      pomyj zasłużenie lub nie wyleje się na łamach Forum nic to nie zmieni jeśli
      konsekwencją nie będzie udział w elekcji. Pozdrawiam
      • Gość: lukasz zmiennicy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.10.06, 11:37
        Zbliżają się kolejne wybory i znowu nasi ambitni i mądzry "politycy" zaczęli
        zmieniać formację. Najchętniej to bym ich wszystkich wymienił. Od 10 lat to
        miasto się stacza.
      • Gość: toefl Re: do malkontentów wszystkich i wszystkiego. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.06, 22:33
        bardzo rozsądny komentarz
      • Gość: toefl Re: do malkontentów wszystkich i wszystkiego. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.06, 07:56

        Ja kandyduję
        a moje wykształcenie to
        1. Politechnika Śląska mgr inż
        2. Akademia Ekonomiczna - dypl ekon
        3. U ŚLASKI wydz. prawa podypl.
        4. Akad Polonijna sutmiu pedagogiczne

        No i jezyk angielski egz TOEFL 563 pkt TWE 5.0

        jesli chcesz możesz wybrać

        Andrzej Gruszczyński
        lista PIS okręg 2 pozycja 6
        • Gość: nero Re: do malkontentów wszystkich i wszystkiego. IP: *.realestate.net.pl 21.10.06, 09:19
          Nie wpisuj sie tu 20 razy. Gdzie byłes do tej pory? Na forum nie prowadziłes zadnych dyskusji. Teraz nagle sie kandydaci znajduja jak grzyby po deszczu. Nie badz człowieku smieszny - zwłaszcza ze studiami po chemii i drobnymi podyplomowkami.
          • Gość: toefl Re: do malkontentów wszystkich i wszystkiego. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.06, 18:33
            podyplomowe to : wydział praw UŚl - prawo w handlu zagranicznym
            podyplomowe to : studium pedagogiczne w Akademii Polonijnej.

            Jak jestes lepszy to powiedz w czym a potem krytukuj i oceniaj .
            • Gość: yoł Re: do malkontentów wszystkich i wszystkiego. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.06, 17:25
              nie ciesz się, nikt cie nie zna to i nie zagłosuje. są inne miejsca na swoją
              reklamę-zapłać a nie filozofuuj.
            • Gość: socrates Re: do malkontentów wszystkich i wszystkiego. IP: *.prenet.pl 29.10.06, 18:54
              a poza tym, mości panie, możesz mieć tysiąc podyplomówek i dwa tysiące
              fakultetów a jak masz ch..owe podejście do człowieka i zycia to ci nic nie
              pomoże. Nawet milion wpisów na forum.EOT
    • Gość: . Re: Kandydaci na częstochowskich radnych IP: 212.160.108.* 16.10.06, 11:42
      Gość portalu: anka napisał(a):

      > lista radnych w papierowej Gazecie :]
      moze ktos przepisac bo nie chce mi sie isc do kiosku ;)
      • anna.scott Re: Kandydaci na częstochowskich radnych 07.11.06, 10:04
        miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,48725,3684809.html
    • Gość: chiu Re: Kandydaci na częstochowskich radnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.06, 15:19
      A najbardziej to mnie rozsmiesza zdanie - bezpartyjni ( dawni dzialacze Unii
      Wolności nie dziwie sie iz stoczyli ja na dno ) startuja z list partyjnych
      hahahahahaha
      • Gość: lukasz Re: Kandydaci na częstochowskich radnych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.10.06, 16:29
        Ci niepartyjni, którzy byli w kilku partjach są wyjątkowo śmieszni:)
    • Gość: anka Daniel Musiał okręg 5 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.06, 16:03
      kandydat LPR! Lepszego nie znajdziesz.
      • Gość: Eliza wybory samorządowe IP: *.21.pl 16.10.06, 17:24
        cześć, ja mieszkam na Rakowie i zagłosuję na Wawrzkiewicza, gość jest w
        porządku, słyszałam o nim wiele dobrego
        • Gość: Mamcie Re: wybory samorządowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.06, 18:49
          Radny Czesław Janiszewski przeznaczony do zadań specjalnych, brzmi to
          ciekawie.A może przeszłość skrzeczy. A sumienie nie pozwala zapomnieć.
    • Gość: jurek Kandydaci na częstochowskich radnych IP: 80.54.172.* 16.10.06, 19:55
      GŁOSUJCIE NA NOWYCH NA PRZYKŁAD ROBERT FAJNE MA NAZWISKO I NOWE
      CHŁOPISKO HEYA
      • Gość: Czestochowianin www.lpr.czest.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.06, 17:04
        ciekawa strona którą ostatnio znalazłem w internecie.
    • Gość: JUREK Kandydaci na częstochowskich radnych IP: 80.54.172.* 16.10.06, 19:57
      JAKIE TO NAZWISKO ZNAJDŻ NA LIŚCIE P I S TO HEYA
    • Gość: JUREK Kandydaci na częstochowskich radnych IP: 80.54.172.* 16.10.06, 19:59
      NA LIŚCIE R A K O W A BO TO NASZA C Z Ę S T O C H O W A HEYA
    • Gość: J U R E K Kandydaci na częstochowskich radnych IP: 80.54.172.* 16.10.06, 20:02
      DUSZA DUSZA DUSZA DUSZA DUSZA to nowe nazwisko co układy
      skrusza HEYA
    • Gość: emeryt Re: Kandydaci na częstochowskich radnych IP: 212.87.244.* 16.10.06, 20:10
      Dlaczego przy nazwiskach radnych nie podano wieku? ( w poprzednich latach
      podawano!) Ja tam nie chcę, żeby jacyś hochsztaplerzy i podejrzane typy
      reprezentowały Partię Emerytów i Rencistów! Co to za ludzie? Czy rodzina
      Raczków to od tego co go pogotowie psychiatryczne wywoziło z sesji Rady Miasta?
      • Gość: jmk Re: Kandydaci na częstochowskich radnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.06, 21:29
        Oczywiście nie mylisz się - on Ci wszystko załatwi starym szlakiem od pzpr po
        peir!!!! a gdzie go poniesie dalej to ch..j wie!
    • Gość: hhh Kandydaci na częstochowskich radnych IP: 80.54.172.* 16.10.06, 20:30
      ludzie gdzie znależć pełną listę
    • Gość: D U S Z A Kandydaci na częstochowskich radnych IP: 80.54.172.* 16.10.06, 20:37
      NIECH ŻYJE OSTATNI GROSZ PIS 14 I DUSZA I CZĘSTOCHOWĘ MOSZ
    • Gość: grzeczny Kandydaci na częstochowskich radnych IP: 212.160.86.* 16.10.06, 21:09
      myślę że warto zagłosować na izabekę nowak.
      młoda wykształcona i z jajami
      • Gość: bizon Re: Kandydaci na częstochowskich radnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.06, 08:03
        No panie Giżyński, miej pan trochę honoru i samokrytyki. Toczy się przeciwko
        panu sprawa karna o wielomilionowe straty ( przekręty ), a pan nadal pchasz się
        do koryta. Czyżby już pieniążków brakło i liczy pan na następne malwersacje ???
        Panu natomiast panie Małagowski pamiętamy jak pan po cichu oddał obiekt Skry
        "czarnym", a w zamian za to dostał pan dożywotnią ciepłą posadkę we Włókniarzu.
        I pan przekręciarz chce być prezydentem ????? No a ta rodzina Raczków to też
        niezły numer. Kandydują mąż, żona i syn :-) Ciekaw jestem skąd ta rodzina ma
        tyle kasy na kampanię wyborczą ???? Zapewne "uczciwie zarobione" ?!?!?! A tak na
        marginesie Raczków, to proponuję, wciągnijcie na swoją listę kandydatów jeszcze
        szwagra, kuzynkę, ciocię, babcię, brata itd. NIE GłOSUJMY NA TYCH WYŻEJ
        OPISANYCH LUDZI. TO SĄ OSZOŁOMY I MALWERSANCI. JA CHYBA NIE PÓJDĘ NA WYBORY BO
        JUŻ MAM DOSYĆ WYBIERANIA ZŁODZIEI KTÓRZY PÓŹNIEJ NAS SZARYCH LUDZI MAJĄ W D....E
        !!!!!!!!
        • Gość: Ja Re: Kandydaci na częstochowskich radnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.06, 21:41
          Chyba pomylił Ci się Giżyński z Wroną, bo to Wrona ma sprawy w
          Prokuraturze.Sprawdż , zanim napiszesz.
      • Gość: toefl Re: Kandydaci na częstochowskich radnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.06, 23:20
        Ale jakie ma wykształcenie .

        Ja też kandyduje . A wykształcenie mam takie
        1. Politechnika Śląska chemia
        2. Akademia Ekonomiczna - dyplomowany ekonomista
        3. Uniwersytet Śląski wydz. parawa podyplomowe
        4. No i język TOEFL 563 pkt .

        sprawdzam innych .
        Choc wyksztalcenie jest ważne to jednak i inne cechy tez sie bardzo liczą
        wiek ani młody ani stary . Ale jeszcze komune dobrze pamietam i nie chce wracac
        do tamtych czasów.
        Ci malkontenci i wieczni krytykanci niech sami spróbuja kandydowac i wygrać
        Ileż to trzeba sie naprosić
        Dlatego i ja też proszę : lista PiS okręg nr 2 - Tysiąclecie , Kiedrzyn,
        Parkitka
        pozycja nr 6 na liście. Może tym razem ?? Kto wie ??
    • Gość: milka A ulisses? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.06, 21:22
      Jacek Krawczyk, znany nam jako ulisses też miał startować...
      • Gość: bono Re: A ulisses startuje z PO z 3 miejsca!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.06, 21:34
        Widziałem dziś w gazecie. Nieżle panie Jacku :) Trzecia pozycja na Rakowie :O
      • ulisses_czwa Re: A ulisses? 16.10.06, 22:46
        Skoro zostałem już wywołany do tablicy, to potwierdzę, to co napisał wczesniej bono.
        Tak, startuję z listy PO, z miejsca numer 3 w dzielnicach Raków, Wrzosowiak, Błeszno, Ostatni Grosz.
        Mam nadzieję, że rozwiałem watpliwości.
        Pozdrawiam
        • Gość: Kolega Student Re: A ulisses? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.06, 06:11
          hahaha, wywołany do tablicy. Siadaj jedynka! A to peszek.
        • Gość: jw. Re: A ulisses? IP: *.adm.pcz.czest.pl 17.10.06, 08:42
          jeszcze BÓR, nie mylić z BOR
        • Gość: dds Re: A ulisses? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.06, 09:36
          ulises ty tez bezpartyjn y z list partyjnych buahahahahahaha i jak pozostali
          twoi koledzy platforma ma strasznie malo ludzi ciekawe czemu hahahaha
        • Gość: Student Re: A ulisses? IP: *.t15.ds.pwr.wroc.pl 07.11.06, 01:29
          lipny kandydat...naszczescie malo kto czyta fora :)
          • Gość: Tadek Re: A ulisses? IP: 212.87.244.* 07.11.06, 01:46
            Nie wiem dlaczego,ale coś mi podpowiada,że Ulisses jest tak samo lipny jak Tadek.
            Jaka jest między nimi różnica?
            Tadek nie pisze na forum,bo olewa,tą część społeczeństwa.
            Ulisses terroryzuje forum i też w sumie olewa tą część społeczeństwa.
            Tadek to Wspólnota( co to za sztuczny twór,skoro znajdziemy tam paletę kolorów
            od czerwieni aż do brunatnych),Ulisses kandyduje z list PO(niestety) i też nie
            wiadomo,kogo on naprawdę chce reprezentować.
            Strasznie mnie bulowersowały jego wypowiedzi,niektóre były wręcz skandaliczne.
            A Wrona w jego lipne hasła już nie wierzę,bo widać jak wygląda bilans jego rządów.
            W sumie obaj panowie są do siebie podobni.
            Dostrzegam wiele wspólnych cech.

    • lekarz62 Janiszewski z PiS był w służbach PRL -u ? 16.10.06, 21:49
      Czym była Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego czy PRON.
      Jak tacy ludzie(jak Janiszewski) są w PiS w częstochowie to kim jest Szymon
      Giżyński- poseł PiSu ?. Oj niedobrze , niedobrze.
      • Gość: Menel Po co glosowac na H. Rozpondek jak i tak... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.06, 23:36
        ...ona nie bedzie radna-co sama zapowiedziala na lamach forum?
        • Gość: Krach Re: Były radny boi się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.06, 05:17
          Lustracja to dobry straszak dla nie jednego wybitnego działacza -widi- Pan
          Czesław J. Sekretarze i ludzie pamiętają wizyty w komitecie.Po co?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka