Gość: czyt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.06, 21:27 Chyba rzeczywiscie za duzo tego wszystkiego na raz. Ale tak czy siak to pozostanie na zawsze. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: xxy Re: Propaganda sukcesu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.11.06, 21:37 tak jak ta uroczystość wygląda cała kadencja urzędowania obecnie nam panującego wrony ,prowizorka , belejakość, spóznienia , wszystko pod publikę a na tle tego wszystkiego biały jak płotno lisi usmiech wrony Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: (gość portalu) Propaganda sukcesu IP: 80.53.159.* 08.11.06, 21:40 w Koniecpolu też 16 października otworzyli nowy budynek szkoły, a do dzisiaj uczniowie jeszcze nie rozpoczęli nauki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cafe Propaganda sukcesu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.06, 22:51 wrona toprzeciez gorzej niz w PRL,co jeszcze zdazy otworzyc przed wyborami a kiedy zaczna sie remonty Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dsl Re: Propaganda sukcesu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.06, 00:06 To może by Panu Wronie zasugerować ponowne wyremontowanie i kolejne otwarcie ul.Berka Joselewicza przed 12 listopada. Znów będzie mógł uroczyście otworzyć fuszerkę, którą oddał do użytku parę miesięcy temu a która wytrzymała miesiąc (30 dni) a potem otoczaki zaczęły żyć własnym życiem i walają się po ulicy do tej pory :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Re: Propaganda sukcesu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.06, 00:26 Brawo panie Wrona! Tysiąc procent normy...Dziewczyny na traktory... Ale to już było.Nikt panu nie wierzy,jakoś pańska nadgorliwość nikomu ,naprawdę,nikomu się już nie podoba.Jest po prostu kiepska.Zaden uśmiech nie zastąpi fuszerki. Leśnikowski , do roboty! Pomóż szefowi, bo się chłop pogubił. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pięciolecie za rok Re: Propaganda sukcesu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.06, 00:54 w tym wypadku cztery lata za 5 miesięcy - plan został wykonany pomyślnie - towarzysze zadowoleni, nadrobił jakoby... Odpowiedz Link Zgłoś
mundo.v Re: Propaganda sukcesu 09.11.06, 00:57 Blady Nico jak zawsze musi cos wesolego wymyslic:)) Jak niejaki Gierek. Wybrac go trzeba ponownie i beda sukcesy:))) Rzecznik "Szczepanski" juz nam to wytlumaczy jak trza.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do autora Tadeusza Re: Propaganda sukcesu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.06, 01:36 Drogi Tadeuszu, autorze artykułu. Robisz grzeczność czepiając się Zaborowskiej w aspekcie paru dni spóźnienia zakończenia remontu. Spróbuj się zainteresować jak prężnie blokuje inwestycje przez swoją „profesjonalność”. Ważne jest aby przygotować kilka dokumentów które by podobały się prezydentowi i chroniły jej ... Natomiast procesy inwestycyjne to rzecz zupełnie wtórna. Lepiej narzucić w umowie wykonawcy idiotyczny ryczałt, niż ewentualnie tłumaczyć się z 5 złotych robót dodatkowych, za mądre i uzasadnione wydatki ratujące tysiące. Dotyczy to inwestycji malutkich do 200 tys. Inwestycje duże dla ulubionej firmy częstochowskiej lub katowickiej to już inny materiał rządzący się innymi prawami ... Stadion włókniarza oddany był terminie, a może roboty trwały jeszcze po odbiorze ? Na wybory pojadą samochody wiaduktem bo muszą.Czy będzie pozwolenie na użytkowanie ? Czy podłoży się PINB? Czy będą zakończone w tym terminie roboty zgodnie z płocką umową. Podpowiadam, że odbioru może dokonać tylko strona umowy lub upoważniony pisemnie przedstawiciel. Czy prezydent i naczelniczka podpisze się pod protokołem odbioru, czy każą się podłożyć innym. Proponuje przejść się po terenie i zobaczyć jak wygląda „zakończona inwestycja” za grubą kasę a nie za kilkaset tysięcy na Jasnogórskiej. Zrób sobie Tadeuszu zestawienie inwestycji robionych przez „jedyną” częstochowską firmę i drugą „właściwą” katowicką? I jeśli możesz, to przestań oceniać wydział inwestycji na podstawie pękniętej płytki podłogowej na jakiejś inwestycji. Są inne ciekawsze kryteria oceny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nie śpisz jeszcze? Re: Propaganda sukcesu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.06, 01:40 Mądralu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Don Pedro Propaganda sukcesu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.06, 08:39 Jak zwał tak zwał , ale faktem jest że ocś sie działo w Czewie w ciągu tych lat w odróznienu do kadencji Pani Rospondek, Rezpondek czy jak jej tam jest. Za jej czasów nic sie nie działo ! Dosłownie nic ! Za wrony chociaż cos budują i zmienia sie otoczenie, tak jak gdy pierwszy raz był prezydentem. Może ma szczęscie i trafia na lepsze momenty gospodarki w Polsce dzieki czemu mmoze sie wybić, a Pani R. miala pecha trafic na czasy marazmu w gospodarce ale faktem jest ze teraz coś sie dzieje wiec bede glosował na Wrone :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosciu haha... co za WRONA IP: *.realestate.net.pl 09.11.06, 11:48 ale mu sie spieszyo.. od piatku cisza wyborcza wiec.. sami widzicie.. pogoń za wyborcami... zygac mi sie chce!!! Odpowiedz Link Zgłoś
marcys_czwa Nieświadomość czy grzech zaniechania??? 09.11.06, 09:06 Dom Magów to tylko jedna z prowizorycznych inwestycji przedwyborczych. w trakcie kadencji takich prowizorycznych działań było wiele a hasło "czyny a nie słowa" jest w wypadku urzędującego prezydenta jest zwykłym nadużyciem. Oczywiście do błędów przyznaja się szeregowi pracownicu UM (lub nie przyznają) niemniej za ich dobór i kompetencje odpowiedzialny jest właśnie Tadeusz Wrona. A że jest się do czego przyznawać proszę niżej: 1. Urząd Miasta niedoszacował liczby przedszkolaków przez co sporo dzieciaków musiało pozostać w domach komplikując w sposób znaczny życie w wielu częstochowskich rodzinach. 2. Stadion miejski został oddany z dużym opóźnieniem a i efekt końcowy, kontrowersyjna siatka, klatka dla gości oraz widoczność z pierwszych rzadów sprawia że zamiast stadionu mamy budowlany bubel. 3. Kamienie na ul. Berka nadal żyja własnym życiem na przekór groźbą Pana Augustyna. 4. Wyremontowany Ratusz miał w piwnicach mieścić lokal gastronomiczny, zapomniano jednak o tym że kazdy lokal potrzebuje odpowiedniega zaplecza kuchennego i sanitarnego. 5. Przedłużajacy się w nieskończoność remont Alei NMP. Jest to w zasadzie powrót do punktu wyjścia. Płyty kiepskiej jakości oraz fuszerka budowlana która nieraz zdjęciami dokumentował nasz forumowy kolega Ulisses. 6. Pomysł na wsiadanie do autobusów przednimi drzweiami bez jakiejkolwiek konsultacji społecznej. Pomysł o tyle chybiony że nikt jeszcze nie przedstawił rzetelnych danych dotyczących spadku liczby gapowiczów. 7. Zakup czwartej już marki autobusów miejskich. Po Ikarusach, Manach, Solarisach przyszła kolej na Mercedesy. Każdy doskonale wie że taka dywersyfikacja taboru podnosi znacznie koszty jego ekspolatacji. Kazdy z wyjątkiem prezydenta. 8. Zaniechanie współpracy z jakimkolwiek większym ośrodkiem przemysłowym, kulturalnym itd wsród miast europejskich i światowych. Podkreślałem już na tym forum wiele razy że Betlejem stolica światowego handlu nie jest. 9. Skandalicznie niski poziom pozyskiwania dotacji unijnych plasujacy nas w samym ogonku miast w Polsce. 10. Rzecznik prasowy Urzędu Miasta który nieraz na tym forum budował atmosferę wrogości. Nieraz celowo gdy brakowało racjonalnych argumentów, innym razem może nieświadomie, jak np w wątku czy Częstochowa to dobre miasto gdzie zalecał emigrację tym wszystkim biednym którzy pokrzywdzeni przez los śmieli wątpić w tę deklarację. Mało było akcentów pozwalających budować pozytywne relacje pomiędzy samorządem a mieszkańcami. Inną jeszcze sprawą jest informacja Gazety Wyborczej jakoby rzecznik powoływał się na niezaistniałe fakty i wypowiedzi. Czy rzeczywiście tak wygladają rządy czynów a nie słów. Na ile te wszelkie inwestycje są zabiegiem dla dobra mieszkańców a na ile czystym marketingiem osoby prezydenta. Po powyższych punktach jest to oczywiście pytanie retoryczne niemniej pozostawiam do przemyśleń. W końcu od naszych głosów zależy czy następne cztery lata będą autentycznymi i wielkimi czynami czy tylko wielkimi słowami o mizernych czynach. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Nieświadomość czy grzech zaniechania??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.06, 09:48 Tak, jeszcze został wiadukt do odebrania, III Aleja i kamienica w Alei. Ciekawe czy zdąży do 12 listopada Odpowiedz Link Zgłoś
morning.calm Re: Nieświadomość czy grzech zaniechania??? 09.11.06, 10:37 Tak z ciekawosci. W jakim procencie Czestochowa wykorzystala mozliwosci dotacji z UE? Panie Rzeczniku? Magiczny prog 10% zostal przekroczony? Watpie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz Re: Nieświadomość czy grzech zaniechania??? IP: *.apus-net.pl 09.11.06, 10:56 Wykorzystano 8,7% dotacji które można było wykorzystać dla Częstochowy, nie zapominając o tym, że to co możnabyłoby uzaskać z dotacji a oszczęscić z kasy miasta wykorzystać na spłacanie długu miasta, który w większości powstał za rządów pani Rozpondek i jej poprzedniczki. Odpowiedz Link Zgłoś
morning.calm Re: Nieświadomość czy grzech zaniechania??? 09.11.06, 14:23 8,7%... To jest po prostu zalosne. Odpowiedz Link Zgłoś
dick15 Re: Nieświadomość czy grzech zaniechania??? 09.11.06, 10:51 Do listy marcysa pozwolę sobie dodać kolejny punkt: 11. Modernizacja ogrzewania szkół, a właściwie zainstalowanie automatyki węzłów ciepłowniczych do istniejących przestarzałych i nie remontowanych instalacji centralnego ogrzewania dało oszczędności, ale kosztem zdrowia dzieci i nauczycieli. Nie wspomnę o oknach i ociepleniu budynków, bo w jakim stanie są nasze szkoły każdy widzi. To jest prawdziwe wyzwanie dla nowej Rady Miasta i mam nadzieję nowego Prezydenta. Zapraszam: www.rromanski.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: igip Re: Nieświadomość czy grzech zaniechania??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.06, 10:49 Przedstawiona lista, jest niestety bardzo fragmentaryczna - nie wiem czy to dobrze czy źle. Niestety fuszerek było znacznie więcej. Wiele z nich jest dzielnie przemilczanych. Ale analogia do pewnych czasów przeszłych aż nadto widoczna. Swoją drogą to dość ciekawy miks "Przewodniej siły narodu" i "Kto nie z nami to przeciwko nam" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: osioł W najbliższy piatek 10.11 uroczyste otwarcie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.06, 11:34 wyremontowanej III Alei. Prezydent miasta zaprasza, proszę pamiętać o kaloszch. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lizka :] Propaganda sukcesu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.06, 11:46 mogli chociaz poczekac, aż klej pod płytkami wyschnie... na zdjęciach wyglada to dosyć żałośnie, jakbym "Alternatywy 4" ogladała... Anioł mi stanął przed oczami :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: C0g1t0 Re: Propaganda sukcesu IP: *.ajd.czest.pl 09.11.06, 13:01 No cóż... od razu widac, kogo nie popiera "Wybiórcza"... W końcu to jedyny poważny kandydat bez zobowiązań partyjnych. Lepiej mieć kogoś swojego, no nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michol Re: Propaganda sukcesu IP: *.trustnet.pl 09.11.06, 15:29 Można nie lubić Wyborczej, ale trudno tutaj polemizowaćz faktami, chyba że sugerujesz fotomontaż? ;-) Już kiedyś był taki jeden, co otwierał "ukończone inwestycje", a nazywał się Edward Gierek. W Częstochowie np. przeciął wstęgę na estakadzie, a zaraz po przecięciu wstęgi rozpoczęto remont, który trwał kilka lat ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kimmi Re: Propaganda sukcesu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.06, 15:38 Zapachnialo PRL-em i to tym w najlepszym wydaniu. Nie rozumiem, kampania kampanią, ale czy Wrona naprawde pewnych rzeczy nie rozumie? Wcale sie nie dziwie, ze pozniej wygrywa wybory skoro wiecej niz polowa czestochowian ma gdzies kto bedzie nimi rzadzil. Ludzie, ruszcie sie do urn i oddajcie swoj glos, w przeciwnym razie nie bedziecie mieli prawa narzekac. Odpowiedz Link Zgłoś
michalmn Propaganda sukcesu 09.11.06, 18:58 Polecam lekturę www.czestochowa.pl/informator/infor_9_10_2006_net.pdf. Chyba w każdym artykule występuje imię i nazwisko obecnego prezydenta Częstochowy lub przynajmniej zwrot "prezydent Częstochowy" tak, że czasami wygląda to trochę śmiesznie. Czy to jest w porządku aby nasze pieniądze ktoś sobie robił reklamę przed wyborami. Nie wiem może się mylę, może w każdym informatorze jest taka ilość odniesień do prezydenta Częstochowy. Odpowiedz Link Zgłoś
adrian_borys ile pieniędzy z UE ? wstyd! 09.11.06, 20:55 każdy informator to propaganda. Najgorsze, że ludzie się na to dają złapać :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: Propaganda sukcesu IP: 212.87.244.* 09.11.06, 20:51 Dla mnie to jest szokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk............ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Alfa Propaganda sukcesu IP: *.wsl.edu.pl 10.11.06, 11:37 Z prawdy wynika prawda, z fałszu może wynikać prawda lub fałsz. Jak widać u Tadeusza W. na początku i na końu jest fałsz plus obłuda i hipokryzja. Jednym słowem Tadziu - Coś sięgnęło bruku , może wiesz Co ?, a jak nie wiesz - to spojży do lustra - tam To znajdziesz !!! Odpowiedz Link Zgłoś