Dodaj do ulubionych

Sanatorium w Nałęczowie

08.07.08, 12:14
Otrzymałem sanatorium do Nałęczowa na sierpień, czy ktoś może mi podać coś nie
coś informacji na temat dojazdu, warunków pobytu, zabiegów i innych
przydatnych informacji.
Obserwuj wątek
    • Gość: też chętny do sana Re: Sanatorium w Nałęczowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.08, 13:10
      Tam jest kilka sanatoriów-napisz do jakiego.Piękna wspaniała okolica
      pozazdrościć tylko.Kurort sanatoryjny i okres chyba najlepszy w
      Polsce.Dojazd PKP z dworca Stradom ok 10,30 przystanek w
      Nałęczowie,stamtąd taxi za 20 zł pod każde sanatorium.Jeżdżi też
      taki mały bus za około 5 zł i zawozi na dworzec PKS w centrum
      Nałęczowa.Stamtąd pieszo przez park do wyznaczonego i chyba
      wymarzonego sanatorium.Podaj jaka nazwa sanatorium i kiedy
      składałeś wniosek-ciekawe jakdługo się teraz czeka-to może cos
      więcej napiszę.Życzę wspaniałych wrażeń,wspomnień,wypoczynku i
      intensywnej rehabilitacji.
        • Gość: do Malickiej Re: Sanatorium w Nałęczowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.08, 21:07
          Piszmy konkretnie na temat a nie bzdety.Basen rehabilitacyjny w
          poszczególnych sanatoriach a basen w parku to dwa odrębne tematy.
          Sanatoria z NFZ ceny podobne w róznych miejscowościach.Jeśli się
          jadzie prywatnie to oddzielny temat,ceny zależą od miejscowości
          standartu wyposażenia , udzielanych zabiegów,okresu -czy to marzec
          czy czerwiec-lipiec.Z wczasami i wycieczkami jest podobnie-
          atrakcyjna miejscowość i okres ferii w zimę lub lato, przedłużone
          weekendy w maju itp to zawsze drożej.A że wszystko w Polsce drogo to
          odmienny temat np 2 tygodnie w Bułgarii w lipcu z transportem
          samolotem to cena podobna jak u nas W Kołobrzegu czy Jastarnii.Życzę
          wszystkim miłego wypoczynku i rehabilitacji w ciągu najbliąszych
          tygodni i zapraszam do miłej i poważnej konwersacji na łamach forum .
          Powspominajmy wspólnie ,cieszmy się urokiem życia i pełni lata.Jerzy
          8 odezwij się-jesteś z generacji młodych czy już emeryt.
          • jerzy8 Re: Sanatorium w Nałęczowie 09.07.08, 08:14
            Jest to moje drugie sanatorium (Kołobrzeg 2006 r.) dlatego moje pytania. Wniosek
            składałem w marcu 2007 r.a w piątek otrzymałem skierowanie po 15 miesiącach.
            Jeszcze pracuję i trochę jeszcze czekać trzeba będzie do emerytury chociaż nie
            wiem czy doczekam. Ostatnio choruję ( czasem nawet ponad pól roku)ale trzeba się
            trzymać i cieszyć, że jest tak a nie gorzej.
              • jerzy8 Re: Sanatorium w Nałęczowie 09.07.08, 11:02
                Sanatorium Batorówka, a chorób to (multum?)wieńcowe ( 6 stentów, rozległy zawał,
                ostre zapalenie trzustki, zapchane tętnice szyjne i inne..... za długo by
                opisywać, jak mnie ścięło w 2003 r. to co roku coś nowego.Ale zabiegi potrzebuję
                na chorobę wieńcową i kręgosłup plus lewe kolano. Ja pisałem o Ustroń ale
                skierowali mnie do Nałęczowa.
                • Gość: do jerzego8 Re: Sanatorium w Nałęczowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.08, 13:28
                  Sanatorium Batorówka-przeciętny budynek-na końcu parku idąc od
                  centrum lub PKS.Na zabiegi trzeba chodzić w różne rejony parku-może
                  się przydać parasolka w razie deszczu.Obok informacja turystyczna i
                  piękny prywatny i drogi ośrodek rekreacyjno-rehabilitacyjny.O
                  okolicy szukaj na www.ziemia-nałeczowska.pl lub www.uzdrowisko-
                  naleczow.com.pl.Możemy się spotkać na malutkim piwku wieczorem przy
                  promenadzie i poznać się oraz pogadać o pierdołach jak kobietki -bez
                  zobowiązań żadnych.Podaj kontakt jeśli to nie tajemnica.Życzę
                  zdrowia , miłego wypoczynku i udanej rehabilitacji.Moje hasło xyxyxy.
                  • Gość: malicka Re: Sanatorium w Nałęczowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.08, 19:44
                    Sanatorium Batorówka ma moze ten urok , ze blisko wszedzie na
                    zabiegi , ale wyglada bardzo marnie :((.. szczegolnie w porownaniu z
                    sasiednim budynkiem term pałacowych ;) .. chyba ostatni sezon
                    Sanatoriów tam .. albowiem Termy sie rozrastaja i Batorówka ulegnie
                    wyburzeniu.
                    Nałeczów idealna miejscowosc dla osob kochajacych spokoj ..Polecam
                    odlotowy basen w Atrium ,nie znam w Polsce lepszego.
                    Nie ma za bardzo rozrywek nocnych prócz baletów w Przepióreczce ;)
                    • Gość: Kandydat do sanato Re: Sanatorium w Nałęczowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.08, 21:23
                      Zapraszam do ciekawszej dyskusji o Nałęczowie.Co prawda Jerzy 8
                      wywołał temat tylko sanatoryjny w Nałęczowie.Muszę sprostować wpis
                      p.Malickiej,Ze jednak z Batorówki jest najdalej na zabiegi.Bo bliżej
                      jest na zabiegi z sanatorium Książe Józef,Stare łazienki.Bo w
                      sanatoriach Fortunat, ZNP,EnergetykOw,czy Rolniczym zabiegi są na
                      miejscu.Ciekawe tańce są w sanatorium Rolniczym i trochę Fortunacie.
                      Tańce przy nieco starszych melodiach lat 60-70 z taśmy manetofonu
                      trwają od kolacji i kończą się ku może niezadowoleniu wielu osób
                      przed godziną 21.45.Niestety klubów nocnych z bilardem,grą w
                      Cassinie i tańców erotycznych brak,ale to przecież typowa
                      miejscowość nie wypoczynkowo-rekreacyjna jak Zakopane czy Sopot
                      tylko uzdrowiskowo-leczniczo-rehabilitacyjna.Basen w środku parku
                      jest rzeczywiście wspaniały ,ale w Polsce są już lepsze np w
                      hotelach Gołebiewski w Wiśle czy Mikołajkach oraz nowo otwarty w
                      Zakopanem.Na eskapady taneczne nocne można wyskoczyć do Lublina lub
                      pięknego Kazimierza nad Wisłą.Są bardzo ciekawe spacery do póżnej
                      nocy w lato po parku czy poza parkiem po okolicznych polach gdzie są
                      wspaniałe zapachy zbóż i nieraz przyjemne wspomnienia przy
                      zachodzie a póżniej i wschodzie słońca.Niestety póżną jesienią,zimą
                      i wiosną życie trochę zamiera.Poza tym jest wiele ciekawych
                      wycieczek organizowanych przez poszczegolne sanatoria i różnego
                      rodzaju koncerty w Pałacu Małachowskich.Trzy tygodnie w Nałęczowie
                      można spędzić wspaniale i ku zadowoleniu poznać wiele ciekawych
                      ludzi i mieć miłe wspomnienia.
                      Sierpień w sanatorium jest wspaniały to do p.Jerzego 8 i życzę
                      miłych wrażeń a przedewszystkim udanej rehabilitacji celem odzyskania
                      siły i witalności we wspaniałej przyrodzie i mikroklimacie Nałeczowa.
                      Zapraszam do dalszej ciekawej dyskusji o Nałęczowie okolicy i
                      urokach sanatoryjnych.
    • jerzy8 Re: Sanatorium w Nałęczowie 09.07.08, 21:41
      Dzięki za informacje i myślę, że w tej Batorówce da się żyć przez te trzy tygodnie. Aby tylko była ładna pogoda, acha czy ktoś wie coś na temat wypożyczalni rowerów aby można było pojeździć po okolicy? A jakie są pokoje, ilu osobowe i jak z łazienkami ( prawdopodobnie na korytarzu jeżeli jest to b. stary budynek).
    • Gość: gigi Re: Sanatorium w Nałęczowie IP: *.tktelekom.pl 14.07.08, 08:27
      Słuchaj jeśli masz około 55 lat to odradzam to sanatorium gdyż jest to dziura
      okrzykana. Nie chodzi mai o balowanie lecz o to że niema co tam robić jest tam
      park z sadzawką nie wspomnę jaką i to cała atrakcja. Jest to dobre dla staruchów
      poruszających się za pomocą laski ( nie mam nic do ludzi starszych ale chciałam
      ci to zobrazować) Jedyna atrakcja to pobliski Lublin i Kazimierz ale nie wiem
      czy ci lekarz pozwoli.Ja zwiedziłam te miasta dopiero po powrocie. Warunki
      bytowe przeciętne a wyżywienie w miarę dobre. Dojechać możesz PKS na Lublin.
      Napisałam ci moje odczucia ale to nie dla mnie. byłam tam 3 lata temu i powiem
      ci że nasz Kłobuck lub Blachownia są lepsze. Ja nigdy już tam nie pojadę chyba
      że nie będę mogła się poruszać. Nie myśl sobie że ja jestem hulaką ale lubię
      zwiedzać a tam poprostu nie ma co robić. Obecnie wróciłam z Rabki z mężem z
      sanatorium i jestem bardzo zadowolona. POZDRAWIAM I żYCZę MIłEGO WYPOCZYNKU
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka