Dodaj do ulubionych

Pralnia dywanów

IP: 213.199.253.* 04.01.11, 19:57
Witam. Czy macie namiar na dobrą i sprawdzoną firmę piorącą dywany?
Obserwuj wątek
      • Gość: Julianna Re: Pralnia dywanów IP: 213.199.253.* 04.01.11, 20:58
        Witam. Mam małe dzieci i niedawno miałam zmieniac dywany na nowe bo te co mam były już brudne i umazane głównie przez dzieci, aż strach było wpuścić gości do domu. Postanowiłam jednak zadzwonić do Pana piorącego dywany, znajoma dała mi namiary na firmę w Ciechanowie "Perski dywan" zajmującą się między innymi czyszczeniem dywanów. Przyznam szczerze, że było mi wstyd przed panem, który wykonywał usługę, że mam tak brudne dywany. Efekt po praniu piorunujący ja bardzo zadowolona. Wszystko zostało wykonane przez Pana Sebastiana szybko i solidnie.

Podaję namiary do Pana Sebastiana: 660-678-869
                • elpiotr Re: Pralnia dywanów 07.01.11, 12:04
                  Nic z tego nie rozumiem. Jak można wyprać dywan i na drgi dzień ma być suchy ???!!! A gzdzie tzw. profesjonalizm ???
                  Prawidłowo wyprany dywan :
                  1. Wtrzepanie mechaniczne - nie recznie około 10- 15 minut
                  2. Odkurzanie odkurzaczem z oddzielną szczotką usuwającą ciała obce (przedewszystkim kurz, sirść, resztki jedzenia) napędzaną elektrycznie - około 10-15 minut
                  3. Zmoczenie dywanu wodą i wykonanie próby stabilności kolorów około 10 minut.
                  4. Rozprowadzenie preprayu.
                  5. Wcieranie maszynowe presprayu z dwieme przeciwbieżnie obracającymi się szczotkami walcowymi - około 10-15 minut
                  6. Pozostawienie dywanu na ko lo 15 minut, aż prespray zacznie działać na brud.
                  7. Ponowne zmoczenie wodą.
                  8. Czyszczenie dywanu przez około 15-20 minut.
                  9. Bardzo dokładne spłukanie dywanu.
                  10. Po usunięciu pierwszego brudku widać plamy, które trzeba usunąć odpowiednimi odplamiaczami.
                  11. Czynnośći nalęzy powtórzyć od punktu 4 do 9, aż spłukiwana woda będzie względnie czysta
                  12. Praktycznie dywan trzeba prać 2 do 3 razy aż będzie czysty.
                  13. Schnięcie dywanu 2 m na 3 m trwa średnio około 24 godzin przy odpowiedniej temperaturze i wilgodtości suszarni.
                  14. Dla prawidłowego wyprania dywanu zyżywa się około 40 do 50 litrów wody na 1 m2.
                  15. Po wyschnięciu dywanu trwa odkurzanie ze szczotką walcową.
                  16. Postawienie runa odpowiednią maszyną.
                  17. Zapakowanie dywanu.
                  I jak Myślicie, czy to się da zrobić wszysto w 1-2 dni i nza jaką cenę ??? Na pewno nie za te ceny, które przeczytałem na forum. Trochę wyobraźni i logicznego myślenia.
                  Pozdrawiam Wszystkich.
                    • elpiotr Re: Pralnia dywanów 07.01.11, 13:19
                      Witam Cię serdecznie. Miałem na uwadze całość forum, czyli wszystkie wpisy dotyczące prania dywanów. I tak nap. Gość Artur z dnia 24.09.2010 roku godz.17:24:13 opisuje, iż za dywan o wymiarach 3 na 4 m zapłacił 20 złotych. To znaczy, że 1 m2 kosztował Go 1,67 złotych. Od tego należy odliczyć podatek VAT 23% i podatek dochodowy 18 lub 19% oraz amortyzację sprzętu 8-9% to daje w sumie 49 lub 50 %. Pozostaje z 1 m2 0,84 złotego. Od tego należy odliczyć koszty prądu i wody. Trzeba także z czegoś żyć.
                      Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia.
                        • elpiotr Re: Pralnia dywanów 08.01.11, 13:45
                          Wykładziny to odrębnt temat. Generalnie możemy je podzielić na wykładziny dywanowe i niedywanowe. Dywanowe w 90% możemy prać jak dywany. Niedywanowe to jest sztuka wyprać dobrze wykładzinę. I dlatego nie rozumiem dlaczego generalnie ceny za pranie wykładzin są niższe za 1 m2 niż dywanów. Pranie wykładzin pochłania 2 do 3 razy więcej czasu i energii pracy. Tak naprawdę w poruwnaniu z dywanami wykładzinę się nie pierze a czyści. W zależności od zabrudzenia cykl czyszczenia powtarza się kilkukrotnie. Moim zdaniem słowa PRANIE WYKŁADZIN nie istnieje. Jest tylko CZYSZCZENIE WYKŁADZIN.
                          Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka