mankut400
13.05.03, 15:44
Kiedyś pojawiła się propozycja alternatywnego środka transportu.
Miał to być ŻYROBUS.
Zasada działania: na postoju pojazd podłącza się do "gniazda" z prądem,
silnik elektryczny rozpędza koło zamachowe, a zgromadzona w nim energia
wystarcza do przejechania jakiegoś tam odcinka trasy. Na przystankach
rozmieszczone są kolejne "gniazdka" które pozwalają na "doładowanie" koła
zamachowego.
Zalety:
- cichy i nie wymagający torowisk
- łatwość doprowadzenia energii elektrycznej (bez budowy sieci trakcyjnej)
- elastyczny - awaria jednego pojazdu nie blokuje pozostałych, możliwość
awaryjnego objazdu zamkniętego odcinka.
Wady:
(pozostawiam domyślnym)