Dodaj do ulubionych

historia myśli technicznej

IP: *.acn.waw.pl 17.12.07, 19:31
miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,4761858.html
Pozwoliłem sobie skorzystać z wątka z olszyńskiej GW, bo
zaintrygował mnie na tyle, aby przypomnieć, że faktycznie w Elblągu
nie udokumentowano kawałka historii elbląskiej myśli technicznej, co
prawda z głównie z czasów niemieckich, ale nie ma się co, od tych
prężnych dla miasta czasów, odcinać.
Mieliśmy przecież stocznię znacznie większą od obecnej, fabrykę
lokomotyw, samochodów... Warto by było to upamiętnić.
Obserwuj wątek
    • ferdek.schichau Re: historia myśli technicznej 17.12.07, 19:38
      Bodajze dawna fabruka F. Komnicka przeksztalcila sie obecnie w
      fabryke MAN - a ta kazdy chyba zna. Poza tym nie ma co narzekac,
      elblaska mysl techniczna, wiedza 50 lat Zamechu, 10 lat ABB znajduje
      sie obecnie w archiwum Alstom Power i innych na tym terenie. Cos nam
      z tego zostalo, bo jak dotad tylko Elblag w Polsce i ladnym kawalku
      Europy potrafi wyprodukowac turbine parowa, czy gazowa.
      • Gość: Matex Re: historia myśli technicznej IP: 172.16.8.* 18.12.07, 10:17
        ...absolutnie nic nie słyszałem odnośnie "fabryki" firmy MAN w
        Elblągu. Może więcej szczegółów. Z tego, co wiem, to ta jest tylko w
        Starachowicach.
        • ferdek.schichau Re: historia myśli technicznej 18.12.07, 14:51
          Oczywiscie ze jej nie ma w Elblagu, jest natomiast w Niemczech i
          chyba gdzies kolo lub w Poznaniu. Po prostu po wojnie nie zostala
          reaktywowana jak Zamech.
          • Gość: marek Re: historia myśli technicznej IP: *.elb.vectranet.pl 18.12.07, 16:47
            Dawny Kommnick,to powojenne EZNS-y,niestety byle,zlikwidowane i
            rozgrabione.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka