Gość: Matex
IP: *.acn.waw.pl
17.12.07, 19:31
miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,4761858.html
Pozwoliłem sobie skorzystać z wątka z olszyńskiej GW, bo
zaintrygował mnie na tyle, aby przypomnieć, że faktycznie w Elblągu
nie udokumentowano kawałka historii elbląskiej myśli technicznej, co
prawda z głównie z czasów niemieckich, ale nie ma się co, od tych
prężnych dla miasta czasów, odcinać.
Mieliśmy przecież stocznię znacznie większą od obecnej, fabrykę
lokomotyw, samochodów... Warto by było to upamiętnić.