an20 Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 12:51 anusia29 napisała: > Właśnie czytam, że rodzina tak zadecydowała. Z całym szacunkiem dla > prezydenta i jego zony, uważam, że to przesada. Cały podniosły > nastrój dla mnie pryska 9w odniesieniu do Pary Prezydenckiej)... Pan Kaczyński był meżem stanu, był prezydentem, głową państwa Polskiego i zginął wypełniająć obowiązki państwowe. W takiej sytacji jak rodzina sobei życzy, aby został pochowany na Wawelu, nie widzę w tym nic niestosownego. Ale jak zwykle nawet w takiej sytacji spoleczenstwo potrafi protestowac i organizowac pikiety- ta jest wręcz żenujące i niestosowne. Żal patrzeć na tych ludzi... Odpowiedz Link Zgłoś
kicia_beauty Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 13:36 Zmarły tragicznie prezydent niewątpliwie zasługuje na pogrzeb z honorami należnymi głowie państwa, ale miejscem spoczynku nie powinna być katedra na Wawelu. Wawel to miejsce spoczynku królów, bohaterów narodowych, wieszczów. A czym zasłużył się dla Polski zmarły prezydent ? Owszem wygrał demokratyczne wybory, ale to tyle. Zdecydowanie zbyt mało , aby spocząć w miejscu tak wyjątkowym jak katedra na Wawelu. Jestem zdecydowanie przeciw i uważam tą decyzje za przejaw megalomanii Jarosława Kaczyńskiego. ][/url] Odpowiedz Link Zgłoś
yuka66 Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 13:45 podpisujcie petycje jesli sie nie zgadzacie www.nienawawelu.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
angazetka Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 13:52 Decyzję podjął Dziwisz. Rodzina nie chciała, wolała Powązki, ale się zgodziła. Tak przed chwilą powiedział któryś z prezydenckich ministrów. Odpowiedz Link Zgłoś
pitahaya1 Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 14:02 Patrząc na reakcję części społeczeństwa/elektoratu, wcale się nie dziwię. Kardynał Dziwisz do wyborów nie startuje. J.Kaczyński z pewnością tak. Biorąc pod uwagę wzrastające napięcie, czekałam na tego typu komentarze. To w końcu jak z tą decyzją rodziny? Nie mogła wyrazić swej woli? Wystarczyło powiedzieć "nie, szanujemy propozycję, doceniamy ale rodzina niech w jednym miejscu będzie". Z drugiej strony i Kraków, i W-wa będą miały swoje 5min. Odpowiedz Link Zgłoś
angazetka Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 14:12 Podobno rodzina doceniła taką możliwość ze względu na etos, w jakim została wychowana. Odpowiedz Link Zgłoś
cherry.coke Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 14:18 Powiedzial Jacek Kurski. /sarkazm Odpowiedz Link Zgłoś
angazetka Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 14:20 Tak, mnie też to lekką bufonadą poleciało i "niewychowaniem na podwórku". Ale to nie Kurski był. Odpowiedz Link Zgłoś
cherry.coke Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 14:08 A rzecznik kard. Dziwisza twierdzi wrecz przeciwnie. Po odczuciu reakcji przerzucaja sie teraz sprawa jak goracym ziemniakiem - kolejna sprawa, gdzie kazdy bedzie mogl wierzyc w to, co chce. Niesamowite w tej katastrofie jest to, jak bardzo pozwala ona na podwojna interpretacje wszystkiego. Kto chcial "zamach na Wodza" - ma. kto chcial "a to Polska wlasnie" - tez ma. Odpowiedz Link Zgłoś
b.bujak Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 14:22 angazetka napisała: > Decyzję podjął Dziwisz może i mam pamięć wybiórczą, ale ks. Dziwisz okazał się mniejszym zaangażowaniem w kwestii wyboru miejsca pochówku JPII... moim zdaniem wtedy powinien działać bardziej zdecydowanie, bo jeśli ktokolwiek ze współcześnie zmarłych miałby być pochowany na Wawelu to tylko JPII !!! w ogóle oburzyło mnie określenie, że śmierć LK była "bohaterska"... to jest bardzo mocne dorabianie ideologii! Odpowiedz Link Zgłoś
sofi84 Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 14:54 > w ogóle oburzyło mnie określenie, że śmierć LK była "bohaterska"... to jest > bardzo mocne dorabianie ideologii! myślałam, że bohaterska to taka, w której bohater ŚWIADOMIE oddaje życie.. Wawel to przesada. Prezydentura marna, poparcie w sondażach bardzo niskie, większość społeczeństwa czekała na koniec tej kadencji... Odpowiedz Link Zgłoś
mama_fasolki Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 14:22 Do tej pory wydawało mi się, że tylko głupota ludzka nie zna granic. Teraz widzę, że tyczy się to również hipokryzji... Pochówek na Wawelu, stadiony, skwery, ulice i szkoły nazywane imieniem Ś.P. Prezydenta, który jeszcze niedawno dla połowy Polski był obiektem niewybrednych żartów i kpin... Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Odpowiedz Link Zgłoś
magdakingaklara Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 14:26 ja tez nie potrafie tego zrozumiec czemu maja byc pochowani na Wawelu bo wedlug mnie zadnej zaslugi dla Polski nie zrobil jako Prezydent Odpowiedz Link Zgłoś
lusitania2 Re: kolejny "krzykacz" 14.04.10, 14:27 wyborcza.pl/1,75248,7770158,Apel_Andrzeja_Wajdy__Wawel_podzieli_Polske__Zrezygnujcie.html Odpowiedz Link Zgłoś
myga Re: kolejny "krzykacz" 14.04.10, 14:45 Po nim bym sie spodziewala innego apelu. Ale to by trzeba bylo cywilnej odwagi. Doprawdy, wstyd, panie Wajda. Odpowiedz Link Zgłoś
an20 Wawel miejscem pochówku wszystkich prezydentow RP 14.04.10, 15:09 Jestem ciekawa czy jakby Wawel stał się miejscem pochówku wszystkich prezydentów Polski bez wzgledu na partię z jakiej pochodzi, zasługi jakie osiągnął dla Polski, czy wyznanie - to też by był tak wielki krzyk ciekawe czy społeczenstwo w tym celbryci tez by protestowli i wysylali listy z apelami ??? naprawdę jestem ciekawa Odpowiedz Link Zgłoś
cherry.coke Re: Wawel miejscem pochówku wszystkich prezydento 14.04.10, 15:10 an20 napisała: > Jestem ciekawa czy jakby Wawel stał się miejscem pochówku wszystkich prezydentó > w > Polski bez wzgledu na partię z jakiej pochodzi, zasługi jakie osiągnął dla > Polski, czy wyznanie - to też by był tak wielki krzyk > ciekawe czy społeczenstwo w tym celbryci tez by protestowli i wysylali listy z > apelami ??? naprawdę jestem ciekawa Wlasnie oglosili, ze teraz sa takie plany. Krypta prezydencka przed Pilsudkim, a nie obok, skladaja propozycje rodzinie kaczorowskiego. Bardzo sie ciesze. Tak to sie wlasnie powinno bylo odbyc od poczatku. Odpowiedz Link Zgłoś
myga cherry.coke 14.04.10, 15:18 Zaczynam sie sama siebie bac Najpierw przewidzialam pogrzeb na Wawelu, a potem (to juz razem z toba) krypte prezydencka Odpowiedz Link Zgłoś
cherry.coke Re: cherry.coke 14.04.10, 15:21 myga napisała: > Zaczynam sie sama siebie bac Najpierw przewidzialam pogrzeb na Wawelu, a > potem (to juz razem z toba) krypte prezydencka No. Trzeba dalej przewidywac pozytywnie, niezle idzie. Kto wie, jacy agenci sa na emamie. Odpowiedz Link Zgłoś
myga Re: cherry.coke 14.04.10, 15:21 te wesole usmieszki oczywiscie nie na czasie, ale naprawde sie ciesze. Wawel jest odpowiednim miejscem na spoczynek prezydentow Wolnej Rzeczypospolitej, wybranych w wolnych powszechnych wyborach , tak jak pisalam od samego poczatku tego watku. Odpowiedz Link Zgłoś
imasumak Re: cherry.coke 14.04.10, 16:22 Też mnie to bardzo cieszy. Szkoda tylko, że ta decyzja nie zapadła przed wyborem spoczynku dla pary prezydenckiej. Przypuszczam, że uniknęlibyśmy wówczas tych wszystkich nieprzyjemnych, dzielących nas dyskusji. Odpowiedz Link Zgłoś
angazetka Re: Wawel miejscem pochówku wszystkich prezydento 14.04.10, 15:20 A nie. Jesli będzie ustalone, że Wawel jest miejscem pochówku prezydentów III RP, to nie widzę problemu. Odpowiedz Link Zgłoś
mama_fasolki Re: Wawel miejscem pochówku wszystkich prezydento 14.04.10, 15:33 Tak, to jedyne słuszne rozwiązanie w tej sytuacji wg mnie. Jeśli zostanie ustalone, że Wawel będzie miejscem wiecznego spoczynku wszystkich Prezydentów wolnej Polski, to ja również nie zgłaszam sprzeciwu. Odpowiedz Link Zgłoś
aurita Re: Wawel miejscem pochówku wszystkich prezydento 14.04.10, 16:52 > ustalone, że Wawel będzie miejscem wiecznego spoczynku wszystkich Prezydentów > wolnej Polski, to ja również nie zgłaszam sprzeciwu. hmmmm np. Kwasniewski lub Jaruzelski? moze lepiej zostawmy Wawel w spokoju... Odpowiedz Link Zgłoś
imasumak Re: Wawel miejscem pochówku wszystkich prezydento 14.04.10, 16:56 Jaruzelski, powiedzmy sobie szczerze, się nie łapie. Prezydentem został niejako z rozpędu i bardzo krótko to trwało. Odpowiedz Link Zgłoś
aurita Re: kolejny "krzykacz" 14.04.10, 16:54 Wajda wlasnie wykazal sie cywilna odwaga: Brawo!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
imasumak Re: kolejny "krzykacz" 14.04.10, 16:27 Przynajmniej wyraził opinię w kulturalny sposób, nie wieszając psów na pogrążonym w bólu Jarosławie Kaczyńskim. Ale i tak uważam, że mógł sobie darować, zwłaszcza podkreślanie tego, że prezydenta zasługi nie są na tyle wielkie, by mógł spoczywać w towarzystwie króli i Piłsudskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
freederike Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 16:25 dla mnie nie ma znaczenia, kto zadecydował. Jest decyzja kościoła i rodziny. To wystarczy. W tym temacie przykładem dla niepokornych powinien być Lech Wałęsa. Odpowiedz Link Zgłoś
aurita Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 16:53 > W tym temacie przykładem dla niepokornych powinien być Lech Wałęsa. trzeba przyznac ze Walesa zachowal sie z klasa w tym przypadku. Odpowiedz Link Zgłoś
krokre Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 18:15 Mam dokładnie takie samo zdanie jak Lech Wałęsa, który zachował wielką klasę w swojej wypowiedzi Odpowiedz Link Zgłoś
iuscogens Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 18:18 Dla wszystkich, którzy snuli spiskowe teorie o tym jak Jarosław żeruje na śmierci brata: Podsekretarz stanu w Kancelarii Lecha Kaczyńskiego - Andrzej Duda - mówił, iż pomysł miejsca pochówku nie wypłynął od rodziny pary prezydenckiej, jednak spotkał się z ich akceptacją. Jak tłumaczył była to z pewnością ciężka decyzja chociażby dla córki, a jednym z najbardziej prozaicznych powodów jest sama odległość. Rodzina prezydencka, musiała brać jednak pod uwagę narodową tradycję i liczyć się z tym, iż nie codziennie będzie mogła odwiedzać groby najbliższych. Specjalistka jestem, specjalistka jestem w zabawie tej... Odpowiedz Link Zgłoś
cherry.coke Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 18:28 > Dla wszystkich, którzy snuli spiskowe teorie o tym jak Jarosław żeruje na > śmierci brata: > Podsekretarz stanu w Kancelarii Lecha Kaczyńskiego - Andrzej Duda - mówił, iż > pomysł miejsca pochówku nie wypłynął od rodziny pary prezydenckiej, jednak > spotkał się z ich akceptacją. Jak tłumaczył była to z pewnością ciężka > decyzja chociażby dla córki, a jednym z najbardziej prozaicznych powodów jest > sama odległość. Rodzina prezydencka, musiała brać jednak pod uwagę narodową > tradycję i liczyć się z tym, iż nie codziennie będzie mogła odwiedzać groby > najbliższych. A co ma mowic podsekretarz stanu w kancelarii Lecha Kaczyńskiego? A co ma mowic rzecznik kurii krakowskiej? Kazdy ma zwalac na drugiego. Wybierz komu wierzysz. To tylko pokazuje, jak dumni sa wszyscy z tej idei - kazdy ucieka jak diabel od swieconej wody. Odpowiedz Link Zgłoś
burza4 Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 22:34 iuscogens napisał: > Dla wszystkich, którzy snuli spiskowe teorie o tym jak Jarosław żeruje na > śmierci brata: > Podsekretarz stanu w Kancelarii Lecha Kaczyńskiego - Andrzej Duda - mówił, iż > pomysł miejsca pochówku nie wypłynął od rodziny pary prezydenckiej, jednak > spotkał się z ich akceptacją. ciekawe, dopiero co mi mignęło Dziwisz też się wypiera inicjatywy, mówiąc wyraźnie, że nie wyszła od niego. Adam Bielan z kancelarii Prezydenta przyznał, że pierwszym wyborem Marty Kaczyńskiej były Powązki, wymigał się od odpowiedzi na pytanie skąd wyskoczył Wawel. Odpowiedz Link Zgłoś
imasumak Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 22:39 www.tvn24.pl/-1,1652211,0,1,bielan-jaroslawa-do-wawelu-trzeba-bylo-przekonywac,wiadomosc.html Odpowiedz Link Zgłoś
cherry.coke Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 22:44 Podobno Monika Olejnik rozmawiala w swoim programie bezposrednio z kard. Dziwiszem, ktory jednak powiedzial, ze inicjatywa wyszla od rodziny, a konkretnie JK. Ktos ogladal czy ma nagranie? Nie jestem zajadla na JK (juz nie). Sprawa inicjatywy jest jednak fascynujaca politycznie. Taka fantastyczna idea, to czemu wszyscy sie jej wypieraja? Ze skromnosci? Odpowiedz Link Zgłoś
cherry.coke Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 22:50 > Podobno Monika Olejnik rozmawiala w swoim programie bezposrednio z kard. > Dziwiszem, ktory jednak powiedzial, ze inicjatywa wyszla od rodziny, a > konkretnie JK. Ktos ogladal czy ma nagranie? Odpowiem sama sobie - tu jest: www.tvn24.pl/0,1652211,0,1,bielan-jaroslawa-do-wawelu-trzeba-bylo-przekonywac,wiadomosc.html Odpowiedz Link Zgłoś
imasumak Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 23:00 Mnie też to fascynuje. Odpowiedz Link Zgłoś
cherry.coke Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 23:10 No to jeszcze wegla do tego pieca: krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,7773165,Kto_wymyslil_Wawel_dla_Lecha_i_Marii_Kaczynskich_.html Palce wskazuja na krakowskich dzialaczy PIS, ktorzy lobbowali u Jaroslawa Kaczynskiego (ktory wyrazil zgode w poniedzialek) i u kardynala Dziwisza, przy czym Dziwisz dowiedzial sie na koncu. Odpowiedz Link Zgłoś
cherry.coke Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 22:59 imasumak napisała: > rel="nofollow">www.tvn24.pl/-1,1652211,0,1,bielan-jaroslawa-do-wawelu-trzeba-bylo-przekonywac,wiadomosc.html A co powiesz na drugi filmik na tej stronie? Wierzysz panu Bielanowi (ktory napisal wczoraj insynuacje, ze Roza Thun organizowala prostest pod kuria, nieprawda oczywiscie, ale w swiat poszlo) czy kardynalowi Dziwiszowi? Odpowiedz Link Zgłoś
mysty Re: Wawel - miejscem pochówku....? 14.04.10, 23:00 Osobiście jestem przeciwko tej decyzji. Odnoszę wrażenie, że ludzi nie tyle oburzył fakt pochowania Prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu ile obmierzły sposób, w jaki podjęto tą decyzję. Wawel jest naszym dobrem narodowym. Jedyna i niezaprzeczalna prawda kardynała Dziwisza i Jarosława K. - niekoniecznie Odpowiedz Link Zgłoś